Filmek

40 feliratkozó

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
A Zimmer Feri 2 gagyibb lett mint gondoltam....
több mint 13 éve
Cowboykarcsi Dallas Cowboys 1 874 — Cowboys fan
Egy részlet a Ryan Közlegény Megmentésének így készültjéből.Amiért ezt ide teszem az a (szerintem)legjobb háborús jelentet all time.Ez a rész a film hangzásvilágáról szól,és mutatják benne a filmnek azt a részét(4:10től) amikor a kis francia városban az utolsó harcnál a németek jönnek,és még nem lehet látni se a tigriseket se a gyalogságot csak a tankok hangját morajlását,dübörgését.A rangerek meg csak lapulnak a kráterekben,házakban,lőálásokban és várják a halált.Hihetetlenül eltalált jelente.(akiknek van 5.1es hangrendszere az mindenképpen nézze meg,még ha a filmet nem is látta)
http://www.youtube.com/watch?v=HUv4b2h1NNM&feature=related

JC6 javaslatára ide is a filmből linkeltem be

The Dallas Cowboys over the past three years: We've put a lot of effort into training Jason Garrett
A JJ féle probléma megoldás hatásmechanizmusa: ha van két kockád, és nem tudod begyömöszölni őket a kerek lyukba, akkor hozz egy harmadik kockát. by betmen
több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 78 058 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Lesz Expendables 2, Sly Willist akarja főgonosznak de Van Damme is szóba került. Várom!JayB
Viszont nem ő rendezi a 2. részt....
http://collider.com/sylvester-stallone-the-expendables-sequel/79649/
több mint 13 éve
JéBé Green Bay Packers 6 705
Lesz Expendables 2, Sly Willist akarja főgonosznak de Van Damme is szóba került. Várom!
több mint 13 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 607
Tegnap néztem meg a Legyőzhetetlent. Jóféle, főleg a vége.vassadi27
Melyiket? Van kettő. A Phillys nekem olyan erőltetett volt, vagyis, Wahlberg nem illett a szerepbe. Szerintem.
A Freeman-es nagyon bejött.JC6
Az Invincible-t néztem meg, nem az Invictus-t, de lehet, hogy majd utóbbira is sor kerül.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Tegnap néztem meg a Legyőzhetetlent. Jóféle, főleg a vége.vassadi27
Melyiket? Van kettő. A Phillys nekem olyan erőltetett volt, vagyis, Wahlberg nem illett a szerepbe. Szerintem.
A Freeman-es nagyon bejött.
több mint 13 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 607
Tegnap néztem meg a Legyőzhetetlent. Jóféle, főleg a vége.
több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Szombaton megnéztem A király beszédét.
Tetszett.




több mint 13 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
There will be blood - nah, ezt 80 percben is el lehetett volna mondani, 2x annyi volt, mint kellett volna

Sicko - bár még nem fejeztem be teljesen, de azért elég kemény dolgok vannak benne

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
JJ!

A remény rabjai azért 10-es film, mert Puzsér Róbert imádja. 😊
Mivel hála neked, igen gyakran hallgatom a műsorát, volt szerencsém ahhoz az adáshoz is, melyben ezzel a filmmel foglalkozik.
Ha jól emlékszem a "kegyelem" szót használta a művel kapcsolatban, mert imádja az ilyen megváltástörténetre hajazó sztorikat.
Nekem, személy szerint a kedvenc jelenetem Morgan Freeman monológja az utolsó meghallgatáson.

Itt a link a műsorához:
http://civilkontroll.net/index.php?/hu/audvid/a_het_mesterloevesze_14/




több mint 13 éve
Deny 5 832 — Z-O-U!!!
Na, mivel nem voltam álmos, így meglestem én is Tolvajok városát. (Értékelésem spoilert tartalmazhat, de próbáltam az nélkül megírni.) Alapvetően nem rossz film, bár igazán jónak sem mondanám. A legnagyobb problémám igazából a filmmel kapcsolatban, hogy az egész Charlestown hangulat nem jön át, amit szerintem a nézőbe szeretne sulykolni. Úgy kezdi, hogy itt mennyi bünöző, tolvaj van, hát a bandánkon kivűl egyet sem találni, látni a film során, csak drogosokat. Ez mellett zavart, hogy egyes karakterek története teljesen kidolgozatlan, főleg ez a Fergie (virágos gengszter) ki is, miért dolgoznak neki, ilyesmik. Ez mellett az se jön át, miért kényszerültek rá a bűnőzésre egyes szereplők. Tény, a főszereplő, MacCray háttere elégé részletes, pl. az anyás dolog többszöri felbukkanása jó ötlet.

Ami még zavaró volt az, hogy néhol elkapkodottnak éreztem a film egyes részleteit. Tehát, maga ez a szerelmes szál, mely fő motívum, ez se volt megpróbálva sem, hogy ki legyen fejtve. Ismerkednek, találkoznak, csak a rablásról beszélnek, majd találkozás Stohl Buci által szinkronizált bandataggal, majd csók-szex. Hát, kb. több érzelgősség, belső van abban, ahogyan én lecsapok egy legyet. De ez egyébként is igaz az egész filmre, megy, zajlik, fel van építve, van sztori is, de mégis az az érzésem, hogy nem történik semmi. Egyszerűen, amikor van valami lehetősége, akkor sem használja ki, hanem marad ugyanazon a szinten, nem pörög fel.

A drogos csajszi dolog is kissé olyan összekapott volt számomra, van ő, de hogy ki is ő, miért is van, ez ilyen talány. Majd eltűnik, és amikor újra felbukkan, hirtelen jelentőség teli szerepe lesz, ami furcsa nekem nagyon. Az autós üldözéses, lövöldözős akció jelenetek pedig nem volt akciódúsak, egyszerűen hiába voltak hozzájuk közel, mindig lehetett sejteni, hogy megmenekülnek, feláldozza magát valaki, őt most már eltalálják. Ami még nagyon rossz volt, hogy szinkronnal néztem, és egyes részeknél hanghatásnak az eredeti maradt, de beszéd értelemszerűen szinkronizálva lett. Több helyen is ez zavaró volt, de főleg az elején lehetett észlelni az egyik 18+-os jelenet során.

Egy kis pozitívum is azért: a "szép, derűs nap" motívum ötletes volt, bár amikor a csaj felvetette, elégé erőltetettnek tűnt, lehetett sejteni, hogy lesz rá később utalás. Mindezek ellenére lekötött, elaltatni ez se tudott. Egy 6 pontra értékelem 10-ből.
több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 477 — Sic semper tyrannis!
Így van, egy jó film attól jó film, hogy akárhányszor megnézed amikor csak "elkapod"! Aztán hogy kinek mit jelent az már magánügy! Nekem is 10/10 ez a film! Mert imádom megnézni!
több mint 13 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Ezt tényleg nem kötözködésből, de kimondottan kíváncsi vagyok, hogy a remény rabjaiban mit szeretnek annyira oly sokan. Az imdb-n ugye no.1., 9.2 ponttal...JJ
Nekem a Remény Rabjai azt jelenti, hogy nem lehetsz olyan szarban, amiből ne lenne esélyed kikerülni. Még akkor is, ha semmi sem múlik rajtad, hanem holmi "Parolee Commitee"-k mondják meg hogy ki vagy, vagy falak zárnak körül. Mindegy, hogy hol, vagy miben találod. Mindegy, hogy minek hívod. Reménynek, Istennek. A lényeg; hogy tudd azt ami vagy aki lenni akarsz. Mivel a szabadság, az újrakezdés, vagy bármi más nem kívül van. Hanem benned. Brokes kívül kereste, és nem bírta a börtön nélkül, mivel az óvta meg magától, az élettől, a felelősségtől. Red megtalálta azt, ami az újrakezdéshez kell (bármilyen élethelyzetben). Mert akkor is újra tudta kezdeni, amikor öregen kiment a börtönből, és oda került, ahol Brokes élete másodszor is megtört. Szerintem; erről szól a Remény rabjai. Az újrakezdésről.
Ezt a dolgot ez a film adja vissza a legjobban. Szerintem. Ezért nézem meg ahányszor csak "elkapom" a TV-ben (ez a film nincs meg, de - valahogyan - késztetést sem érzek a megszerzésére). Mivel pont akkor, és pont arról szól, amire szükségem van. Valahogy. Olyan, mint egy jó könyv, ami nekem szól.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 595 — #NoStress
Az Alpha Dog-ot én is ajánlom bátran, pedig eleinte ódzkodtam a megnézésétől, valamiért rossz feelingem volt vele kapcsolatban, azt hittem egy átlagos unalmas semmi lesz, de nagyon nem limonádé, jók a karakterek, teljesen magával ragadott a film felépítése. Például imdb-n csak 6.9-en áll, 41ezer szavazatból, de leszarom. 😊

több mint 13 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Az Aranyhaj (Tangled) mindíg elvarázsol 😀 . Most néztük másodszor, és még mindíg tetszik. Fura, hogy mennyire máshogyan nézem meg a meséket, mint a normál filmeket. Úgy értem: mintha nem is akarnék racionálisan gondolkodni ilyenkor, mivel mesét nézek, és mese közben nem szokás... és ott nem kérdezünk, vagy akadunk fenn következetlen dolgokon. Mondjuk a "Hercegnő és a béka" 2009es verziója (New Orleans, yeeah!) is nagy kedvencem 😀 . Csajos dolog, de ez van. Pl. a legújabb Fűrész után annyi következetlenséget sikerült kérdés formában "felfednem" a többieknek, hogy ünneprontásért 3 kör sörrel lakoltam... :/ . Mesék után nem szoktam a történetet, vagy a történeti összefüggéseket kritizálni. Ugye milyen izgalmas és érdekes dolog? 😂

Alpha dog: nekem tetszett. Hogyan lehet egy elbabrált emberrablástól a gyilkosságig elvinni egy 1200 dolláros tartozást? Buli az egész világ, nemde? Alapvetően a kölykök motivációi nem mindenhol voltak világosak (pl.: családi hátterek itt-ott összecsapottak), de ettől még elég jól összedobták.

FromParisWithLove: Travolta és haverja a fél film alatt egy vázányi kokain kiséretében gyilkol le mindenkit. Jó. Nem egy agytorna, de a közelmúltban nem láttam ennyire összeszedett akciófilmet. Nem tudom, hogy ez dícséret vagy sem, nem nagyon lehet pontozni a manapság készülő full-klisé mozikat, ezért mindent pontozni kell, ami túlmutat a 13D és a overüberMátrix irányzaton. Itt sem kell elsöprő történeti/filozófiai háttérrel számolni; a cselekvők tetteit egyszerű dolgok motiválják (pénz, szerelem, meló). nagy pluszpont a lelövés előtt nem élettörténetet mesélő rosszfiúsereg... látványos, darálós, rendben volt.
több mint 13 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 728 — Amerikai sportok rajongója
Ez az Eredet hatalamas film! Felét se értem elsőre, de leültem elé és 2 órán át nem tudtam szabadulni, nagyon nagy! Ez a Nolan tudhat valamit! A 2 batman filmet is imádtam, most szedem le a többek által ajánlott Prestige-t, és egy korábbi filmjét a Mementot is. Kedvenc színészem Al Pacino miatt meg már korábban láttam az Álmatlanságot, ami szintén nagyon tetszett, ls nem is rémlett, hogy azt is ő rendezte.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 595 — #NoStress
Kívülállóként: teljesen támadásmentes volt az a kérdés, hogy "ugyanmár miért a RR a top1 film?", de a dolog természetéből adódóan persze megválaszolhatatlan. Vagyis provokatív is akár, hiszen tudtad JJ, hogy nem lehet rá adekvát, objektív, elfogadható választ adni (de persze nem lehetne ha bármelyik film is lenne párszázezer szavazat alapján a No.1.).
Szerintem nem kell megsértődni, és nem igaz, hogy nem lehet kuluráltan beszélgetni, és ezért nem kell visszavonulásban gondolkodni.
Biztos nem ez életedben az első beszélgetésed a "nekem a kedvencem..." témakörben, és biztos, hogy mindenki 10 körömmel ragaszkodik ilyen esetekben a kedvencéhez, mégha az soha nem is racionális, patikamérlegen kisúlyozható érvek mentén lett kedvenc, hanem belejátszik jókora emócionális töltet, hiszen emberek volnánk.
Te nem Puzsér vagy, hogy egy fradistát győzködj arról, hogy ez baromság, így ha provokatív kérdésed valakit rosszul érintett (ráadásul, ahogy kivettem, többek közt azért is, mert sokra tart téged), akkor azért ne lepődj meg, hogy inkább zsigeri, mint értelmi reakciót kapsz, és nem egy maximálisan érzelemmentes válasz érkezik.
Így senkinek semmi oka megsértődni, konzekvenciákat levonni, stb. Szerintem bárki bármit kérdezzen meg bátran, jöjjenek a válaszok, a reakciók, és pörögjön a fórum.

több mint 13 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
kisérletből szigorúan a német verziót szabad néznibriareos
Ezek szerint van amcsi verzió is már.. remekk... minek,,,

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 13 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 227 — StuG Life
Láttuk, volt már róla szó, de ezek szerint még mindig nem látta mindenki, ami óriási szégyen és gyalázatSobri Jóska
Ezt mondom én is!

A Remény rabjai tetszett. Pont a Kísérlet (The Experiment - 2010) című alkotást néztük előtte, vagyis nálunk egy kisebb "Jailday" volt tegnap. Látta valaki? Főleg Forest Whitaker játszik nagyot, legalábbis engem sikerült "megfognia". De a kísérlet elmarad a valóstól nem? Mármint a film és a valós viselkedéstani kísérlet (én másra emlékszem, de ezt még meg kell néznem). A mozi utolsó 10 perce ultrabéna a kötelező happy-end miatt, ami nem is sikerült olyan happy-end-re. Olyan... tipikusan amerikais, ami itt nagyon elfuseráltnak hatott... bár lehet, hogy csak nekem lett gyermetegen gagyi. Egészen a befejezésig jó.

A Remény rabjai "kerek" egész, legalábbis nekem. A jailmovie-k egyik alapköve. Ahogyan látom, nagyjából mások is így gondolják... :rolleyes: és ez jóóóó 😊toxique
kisérletből szigorúan a német verziót szabad nézni

több mint 13 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Láttuk, volt már róla szó, de ezek szerint még mindig nem látta mindenki, ami óriási szégyen és gyalázatSobri Jóska
Ezt mondom én is!

A Remény rabjai tetszett. Pont a Kísérlet (The Experiment - 2010) című alkotást néztük előtte, vagyis nálunk egy kisebb "Jailday" volt tegnap. Látta valaki? Főleg Forest Whitaker játszik nagyot, legalábbis engem sikerült "megfognia". De a kísérlet elmarad a valóstól nem? Mármint a film és a valós viselkedéstani kísérlet (én másra emlékszem, de ezt még meg kell néznem). A mozi utolsó 10 perce ultrabéna a kötelező happy-end miatt, ami nem is sikerült olyan happy-end-re. Olyan... tipikusan amerikais, ami itt nagyon elfuseráltnak hatott... bár lehet, hogy csak nekem lett gyermetegen gagyi. Egészen a befejezésig jó.

A Remény rabjai "kerek" egész, legalábbis nekem. A jailmovie-k egyik alapköve. Ahogyan látom, nagyjából mások is így gondolják... :rolleyes: és ez jóóóó 😊
több mint 13 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Nahát, a volt egyszer egy vadnyugat számomra az érthetetlen kategória. Annyira untam, mint a Szarvasvadászt. A harmónikás jelenettől meg egészen kész vagyok. Ami tetszik a filmben, az kb Fonda, meg a jeges kék tekintete, oszt annyi.kishaszi
Én se szoktam szeretni az ilyesmit, az valamiért mégis megfogott, van egy fílingje végig. Objektíven nem tudom elmondani miért de évente 1x kb. megnézem pedig nem vagyok rajongója a régebbi filmeknek és a westerneknek sem igazán.Rajna
Sokszor ezt nem is lehet így mérni. Sok embernek az Apokalipszis most is alap háborús dráma, nekem meg az is rettenet vontatott és nem jött át a drámai hangulat és őrület, Brando ide vagy oda.

DoM: lehet abban valami, amit mondasz, a Green Mile témája nem a földhöz ragadt embereknek való, márpedig abból elég sok van.

JayB: Harcosok klubja. Az olyan, mint az Ördög ügyvédje, nem rossz film, de a könyv nyomába se ér, így aztán egyik se lett számomra kultfilm.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 13 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Ha már Sobri említette a Halálsoront. Vajon miért van "lényegesen" hátrább a hivatkozott us.imdb ranglistán (#84), mint a Remény rabjai? Ennyivel fogyaszthatóbb lenne az utóbbi témája a nagyközönségnek? Mert a többi fő paraméterben szerintem azonos szinten van a két film.
több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 7 835 — Nega Scott
Nahát, a volt egyszer egy vadnyugat számomra az érthetetlen kategória. Annyira untam, mint a Szarvasvadászt. A harmónikás jelenettől meg egészen kész vagyok. Ami tetszik a filmben, az kb Fonda, meg a jeges kék tekintete, oszt annyi.kishaszi
Én se szoktam szeretni az ilyesmit, az valamiért mégis megfogott, van egy fílingje végig. Objektíven nem tudom elmondani miért de évente 1x kb. megnézem pedig nem vagyok rajongója a régebbi filmeknek és a westerneknek sem igazán.

több mint 13 éve
JéBé Green Bay Packers 6 705
Én a Harcosok klubbjával vagyok úgy mint JJ a Remény rabjaival, mindenki oda van érte hogy mekkora film, már vagy 3szor láttam de még véletlenül sincs benne a saját top 100ba. Nincs olyan film ami mindenkinek tetszik.
több mint 13 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Halálosan untam azt is.Rajna
Írjál 5 filmet, amit nem, és nem Felpörgetve szerű akciófilm, hanem "igazi" mozifilm. 😊Sobri Jóska
Nyilván sok van, most csak volt három említett film amiből kettőt untam egy meg messze van a kedvenceim kategóriától 😊
De nesze, legkevésbé sem pörgős filmek:

Volt egyszer egy vadnyugat
Híd a Kwai folyón
Ragyogás
Egy csodálatos elme örök ragyogása
Hetedik

Meg még van tényleg rengeteg, most ezek jutottak eszembe, és tudom, hogy sokan meg ezeket utálják, ez van 😊

Mellesleg, hogy aktuális legyek, láttam a Fightert, és egész jóra sikeredett szerintem. Christian Bale tényleg zseniálisan hozza a karaktert, Wahlbergnek nem sok marad a showból de ez nem is baj. Nyilván nem lesz a kedvencem de lehet hogy újranézem majd, egész jó fílingje van az embernek a bunyók közben.Rajna
Nahát, a volt egyszer egy vadnyugat számomra az érthetetlen kategória. Annyira untam, mint a Szarvasvadászt. A harmónikás jelenettől meg egészen kész vagyok. Ami tetszik a filmben, az kb Fonda, meg a jeges kék tekintete, oszt annyi.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."