Filmek

40 feliratkozó

több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 78 244 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
A tolvajok városa (The Town):
Ben Affleck második rendezése (a Gone Baby Gone után) elég gyengére sikerült. Sok a sablon, a panel, semmi eredetiség, és még jó iparosmunkának se mondanám.
A filmben igazi izgalom nincs, mindenkivel az történik, amire számítunk, a story rendkívül elcsépelt, és gyenge.
A színészek a rablótárs, az apa, a rendőr, a két női főszereplő és még Affleck is, és az utolsó elötti filmjében szereplő Pete Postlethwaite is egydimenziósan, gyengén hozzák a karaktereket, igaziból senki sem alkotott maradandót. (Én szinkronosan láttam, Stohl Buci hangja, és az általa mondott mondatok az ő hangjával viccesek, rossz választás volt az ő hangja.)
Ami a film javára írható, azok a bankrablómaszkok, a kísérlet az ír közeg bemutatására, és talán ennyi.
2-3 pont a 10-ből.Sobri Jóska
Postlethwaite-et BAFTA (The British Academy of Film and Television Arts) díjra jelölték idén a The Town-ért. 😀Shawn84
Mondjuk abba az is belejátszott, hogy szegény január elején meghalt.
több mint 13 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 512
A tolvajok városa (The Town):
Ben Affleck második rendezése (a Gone Baby Gone után) elég gyengére sikerült. Sok a sablon, a panel, semmi eredetiség, és még jó iparosmunkának se mondanám.
A filmben igazi izgalom nincs, mindenkivel az történik, amire számítunk, a story rendkívül elcsépelt, és gyenge.
A színészek a rablótárs, az apa, a rendőr, a két női főszereplő és még Affleck is, és az utolsó elötti filmjében szereplő Pete Postlethwaite is egydimenziósan, gyengén hozzák a karaktereket, igaziból senki sem alkotott maradandót. (Én szinkronosan láttam, Stohl Buci hangja, és az általa mondott mondatok az ő hangjával viccesek, rossz választás volt az ő hangja.)
Ami a film javára írható, azok a bankrablómaszkok, a kísérlet az ír közeg bemutatására, és talán ennyi.
2-3 pont a 10-ből.Sobri Jóska
Postlethwaite-et BAFTA (The British Academy of Film and Television Arts) díjra jelölték idén a The Town-ért. 😀
több mint 13 éve
Sanco Green Bay Packers 2 732 — Rest of the World fan
Nem vagyok nagy rajongója Afflecknek, de ki kell állnom mellette. Színészként magasan a legjobb alakítása volt (mondjuk nem volt magasan a léc 😛) és mint rendező is teljesen korrekt dolgot tett le az asztalra. Teljesen élvezhető film, ami végig leköti az ember figyelmét.
Azt meg, hogy Pete Postlethwaite gyengén hozta a karakteret, kikérem magamnak. Szerintem (mondjuk én elfogult vagyok vele szemben) a rövid kis jeleneteiben is zseniálisan hozta a karaktert: az ismeretleneknek csak egy öreg törékeny virágárus, aki szereti a munkáját, viszont akik ismerik, azok joggal tartanak tőle, mert egy szavával sorsokról, életekről dönt.
Amit viszont mindenképpen ajánlok (főleg Postlethwaite miatt): nézd meg eredeti nyelven!
Nálam is 8/10-at ér. 😊
több mint 13 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 512
A tolvajok városa (The Town):
Ben Affleck második rendezése (a Gone Baby Gone után) elég gyengére sikerült. Sok a sablon, a panel, semmi eredetiség, és még jó iparosmunkának se mondanám.
A filmben igazi izgalom nincs, mindenkivel az történik, amire számítunk, a story rendkívül elcsépelt, és gyenge.
A színészek a rablótárs, az apa, a rendőr, a két női főszereplő és még Affleck is, és az utolsó elötti filmjében szereplő Pete Postlethwaite is egydimenziósan, gyengén hozzák a karaktereket, igaziból senki sem alkotott maradandót. (Én szinkronosan láttam, Stohl Buci hangja, és az általa mondott mondatok az ő hangjával viccesek, rossz választás volt az ő hangja.)
Ami a film javára írható, azok a bankrablómaszkok, a kísérlet az ír közeg bemutatására, és talán ennyi.
2-3 pont a 10-ből.Sobri Jóska
Én ennek pont az ellenkezőjét mondom egy az egyben. Renner rohadt nagyot játszott. Szóval szerintem az Oscar 10es listára 1-2 film helyett ( Winter's Bone, Toy Story 3)simán befért volna. Bár akkor már a Viharsziget is. Remek adaptáció.

Nálam 10/8-as
több mint 13 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
A tolvajok városa (The Town):
Ben Affleck második rendezése (a Gone Baby Gone után) elég gyengére sikerült. Sok a sablon, a panel, semmi eredetiség, és még jó iparosmunkának se mondanám.
A filmben igazi izgalom nincs, mindenkivel az történik, amire számítunk, a story rendkívül elcsépelt, és gyenge.
A színészek a rablótárs, az apa, a rendőr, a két női főszereplő és még Affleck is, és az utolsó elötti filmjében szereplő Pete Postlethwaite is egydimenziósan, gyengén hozzák a karaktereket, igaziból senki sem alkotott maradandót. (Én szinkronosan láttam, Stohl Buci hangja, és az általa mondott mondatok az ő hangjával viccesek, rossz választás volt az ő hangja.)
Ami a film javára írható, azok a bankrablómaszkok, a kísérlet az ír közeg bemutatására, és talán ennyi.
2-3 pont a 10-ből.Sobri Jóska
Mint egy egész estés helyszínelők epizód... majdnem.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Tudod, hogy csak poén 😊
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 624 — #NoStress
A tolvajok városa (The Town):
Ben Affleck második rendezése (a Gone Baby Gone után) elég gyengére sikerült. Sok a sablon, a panel, semmi eredetiség, és még jó iparosmunkának se mondanám.
A filmben igazi izgalom nincs, mindenkivel az történik, amire számítunk, a story rendkívül elcsépelt, és gyenge.
A színészek a rablótárs, az apa, a rendőr, a két női főszereplő és még Affleck is, és az utolsó elötti filmjében szereplő Pete Postlethwaite is egydimenziósan, gyengén hozzák a karaktereket, igaziból senki sem alkotott maradandót. (Én szinkronosan láttam, Stohl Buci hangja, és az általa mondott mondatok az ő hangjával viccesek, rossz választás volt az ő hangja.)
Ami a film javára írható, azok a bankrablómaszkok, a kísérlet az ír közeg bemutatására, és talán ennyi.
2-3 pont a 10-ből.Sobri Jóska
dislike 😀 😀 😀JC6
Írj szerethetőbbet. 😊

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
A tolvajok városa (The Town):
Ben Affleck második rendezése (a Gone Baby Gone után) elég gyengére sikerült. Sok a sablon, a panel, semmi eredetiség, és még jó iparosmunkának se mondanám.
A filmben igazi izgalom nincs, mindenkivel az történik, amire számítunk, a story rendkívül elcsépelt, és gyenge.
A színészek a rablótárs, az apa, a rendőr, a két női főszereplő és még Affleck is, és az utolsó elötti filmjében szereplő Pete Postlethwaite is egydimenziósan, gyengén hozzák a karaktereket, igaziból senki sem alkotott maradandót. (Én szinkronosan láttam, Stohl Buci hangja, és az általa mondott mondatok az ő hangjával viccesek, rossz választás volt az ő hangja.)
Ami a film javára írható, azok a bankrablómaszkok, a kísérlet az ír közeg bemutatására, és talán ennyi.
2-3 pont a 10-ből.Sobri Jóska
dislike 😀 😀 😀
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 624 — #NoStress
A tolvajok városa (The Town):
Ben Affleck második rendezése (a Gone Baby Gone után) elég gyengére sikerült. Sok a sablon, a panel, semmi eredetiség, és még jó iparosmunkának se mondanám.
A filmben igazi izgalom nincs, mindenkivel az történik, amire számítunk, a story rendkívül elcsépelt, és gyenge.
A színészek a rablótárs, az apa, a rendőr, a két női főszereplő és még Affleck is, és az utolsó elötti filmjében szereplő Pete Postlethwaite is egydimenziósan, gyengén hozzák a karaktereket, igaziból senki sem alkotott maradandót. (Én szinkronosan láttam, Stohl Buci hangja, és az általa mondott mondatok az ő hangjával viccesek, rossz választás volt az ő hangja.)
Ami a film javára írható, azok a bankrablómaszkok, a kísérlet az ír közeg bemutatására, és talán ennyi.
2-3 pont a 10-ből.

több mint 13 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 731 — Amerikai sportok rajongója
Fú, most néztem az Árva (Orphan) című filmet, iszonyat tetszett. Ennél kevesebb betegebb filmet láttam ezen a kislányos thriller vonalon. Végig nyomasztó, paráztató volt!
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Ja, a Tolvajok városa lemaradt. Ez is tetszett nagyon, kivéve a "csajos rész"...JC6
Pedig szerintem dicséretesen el van hanyagolva az a nyálas vonal. Nyilván része a filmnek, de Hollywoodhoz képest egész emberi szintre leszorították. A film amúgy nekem is tetszett.Escalade
Nekem csak azért nem jött be az a vonal, mert eleve rohadtul megfogott a témaválasztás, vártam a filmet, írek, Charlestown, bankrablás, izgalom, akció, és akkor azt kapom, hogy megint itt egy csaj, aki 30 percet elvesz a filmből. Mégis, ennek ellenére, elégedetten álltam fel a székből 😊

Sobri: már értem.
Te, figyelj már..az utazó egy kalap szar, meg ne nézd!! 😀
több mint 13 éve
Escalade Indianapolis Colts 1 034 — #want
Ja, a Tolvajok városa lemaradt. Ez is tetszett nagyon, kivéve a "csajos rész"...JC6
Pedig szerintem dicséretesen el van hanyagolva az a nyálas vonal. Nyilván része a filmnek, de Hollywoodhoz képest egész emberi szintre leszorították. A film amúgy nekem is tetszett.

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 624 — #NoStress
De akkor, ha a filmekről fogtok, fogunk írni, akkor légy szíves ne írjátok le az egész sztorit, ne legyen spoiler 😀 Mert akkor nem nézi meg az ember, ugye, ha tudja miről szól.. 😀JC6
Szerintem nem érted.
Nem sztorileírásra gondolok, hanem egy leírásra a filmről, hogy miért jó, miért rossz, miért ajánlod, miért nem.
Nézz vissza pár hsz-t, mondjuk amit írtam a Paripáról, vagy a facebookos filmről. Vagy nézd meg kettővel feljebb deny79 filmleírását. Semmit nem ír a sztoriról, mégis tudom már, hogy miért nem nézem meg. 😊
Vagyis amit elolvasva kapunk egy szubjektív benyomást a filmmel kapcsolatban, és nem azt, hogy xy bemegy, kijön, lelövi, kiszabadítja, hepiend.
Természetesen ami spoileres, ott kéretik beírni hogy ***spoiler***.

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
De akkor, ha a filmekről fogtok, fogunk írni, akkor légy szíves ne írjátok le az egész sztorit, ne legyen spoiler 😀 Mert akkor nem nézi meg az ember, ugye, ha tudja miről szól.. 😀
több mint 13 éve
Deny 5 832 — Z-O-U!!!
Akkor én röviden megindoklom Utazós dolgot, bár már régen láttam relatívan, meg azóta ezer mást is néztem, illetve sok nyomot sem hagyott bennem.

Tehát szerintem a 2 sztár színész játéka sem a legjobb, igazából velük van eladva a film, csak azért vannak. Maga a sztori sem egy nagy durranás, tök gyorsan kitalálható a nagy csavar, amit terveztek. Elég sokszor volt olyan érzésem is, amikor néztem, hogy na majd most egy kicsit beindul, bepörög, ez végre egy olyan jelenet, amiben lesz több akció, de semmi, marad ugyanazon a tempóm a film. Ez a tempó pedig az altatós tempó. Bővebben már nem írnék róla, tényleg nem sok minden maradt meg bennem. Tény számomra, csa Jolie és Depp neve miatt lett ennek a filmnek bevétele maximum.

Oscar-ra meg mindenki szavazzon, alig vagyunk csak, így nem muri.
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Egyébként volna egy ötletem.
Mégpedig az, hogy itt a filmek topicban is lehetne, hogy úgy írunk filmekről, mint ahogy a könyvesben, vagyis, nem csak annyi lenne egy hsz, hogy "láttam a Zöld nyulak-at, szar, unalmas", vagy "láttam az új Dzson Dzsekk filmet, lehetne jobb is".
Persze fontos, hogy mindenki elmondhassa a véleményét arról, neki mit tetszett, mi nem, de szerintem hasznosabb, szórakoztatóbb és élvezetesebb is lenne, ha valaki megnézett egy filmet, akkor úgy írna róla, hogy ezzel adjon némi támpontot annak is, aki nem látta.
Pl, sokan írták, hogy Az utazó szar, én nem láttam, és érdekelne, hogy miért szar, vagy ha olyan filmről van szó, amit mondjuk láttam, akkor is érdekel, hogy másnak meg miért nem tetszett. Így lehet tartalmasabban beszélgetni.
És ez csak egy ötlet, nem kötelező érvényű, csak egy felvetés.Sobri Jóska
Egyetértek, teljesen. Én is néha innen szoktam ötleteket meríteni, hogy mit nézzek, és könnyebb ha több minden van írva róla.

szerk: Még holnap 23:59-ig lehet szavazni Oscar bácsira.

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 624 — #NoStress
Egyébként volna egy ötletem.
Mégpedig az, hogy itt a filmek topicban is lehetne, hogy úgy írunk filmekről, mint ahogy a könyvesben, vagyis, nem csak annyi lenne egy hsz, hogy "láttam a Zöld nyulak-at, szar, unalmas", vagy "láttam az új Dzson Dzsekk filmet, lehetne jobb is".
Persze fontos, hogy mindenki elmondhassa a véleményét arról, neki mit tetszett, mi nem, de szerintem hasznosabb, szórakoztatóbb és élvezetesebb is lenne, ha valaki megnézett egy filmet, akkor úgy írna róla, hogy ezzel adjon némi támpontot annak is, aki nem látta.
Pl, sokan írták, hogy Az utazó szar, én nem láttam, és érdekelne, hogy miért szar, vagy ha olyan filmről van szó, amit mondjuk láttam, akkor is érdekel, hogy másnak meg miért nem tetszett. Így lehet tartalmasabban beszélgetni.
És ez csak egy ötlet, nem kötelező érvényű, csak egy felvetés.

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Ja, a Tolvajok városa lemaradt. Ez is tetszett nagyon, kivéve a "csajos rész"...
több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 091 — Ajmo Vatreni
Atyaúristen, milyen borzalmasan rossz film 'Az utazó'.
Soha, senki ne nézze meg.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Az utóbbi fél évben két jó filmet láttam.
Az egyik a Buried volt, a másik Maximus feleségszöktetős filmje. Végig lekötött, néha döcögött, de nagyon izgultam. Kegyetlen jó film volt! Csak ajánlani tudom.
több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 477 — Sic semper tyrannis!
Full magyar filmek, sorozatok itt: http://www.youtube.com/user/csardijDzsokijuing
Aranybanya.. azonnal a kedvencek koze.
Mondjuk vicces a 30-as evek magyar filmjei mellet a Yoshi frateres kabare..Igor
Benne van a bebukottak is! Az nagyon durva dokumentumfilm! Mindenkinek ajánlom!
több mint 13 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 832 — SHAMEFUR DISPRAY!
Full magyar filmek, sorozatok itt: http://www.youtube.com/user/csardijDzsokijuing
Aranybanya.. azonnal a kedvencek koze.
Mondjuk vicces a 30-as evek magyar filmjei mellet a Yoshi frateres kabare..

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 507 — Saturday Night Lights
Full magyar filmek, sorozatok itt: http://www.youtube.com/user/csardij

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 624 — #NoStress
A Black Swain egy nagyon jó thriller, egy a nagyon sok jó közül.
Sobri Jóska
A Black Swant tegnap láttam. Nem thriller, ha már egy műfajba akarjuk beletuszkolni, akkor pszichodráma szvsz. Engem megvett kilóra, de leginkább a 10/7-es sztori mellé pakolt 10/10-es látványvilággal. Ha ezt leszednénk a filmről, akkor egy erős, de nem kiemelkedő lélektani filmet kapunk, ráadásul ebben a művész-siker témában pl. az Amadeus azért sokkal erősebb.
De megérte a jegy árát. Mondjuk Aronofskytól a Rekviem... vagy a Forrás ütősebb volt.Dzsokijuing
Amit írtam nem azt jelenti, hogy rossznak tartanám, csak nem érzem annyira kiemelkedőnek, hogy a 10 film közül ez kapja az Oscart.
Pszichodráma, lélektani- vagy lelkihorror, thriller, biztos lehet cizellálni végtelenségig, én az akciófilm-vígjáték-thriller-egyéb négyesből választottam ezúttal cimkét. 😊
És az egész arra ment ráadásul ki, hogy itt sokan értetlenkedtek, és viszolyogtak, de teljesen megérdemelten kapja a The Social Network az Oscar-t, ha megkapja.

több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 507 — Saturday Night Lights
A Black Swain egy nagyon jó thriller, egy a nagyon sok jó közül.
Sobri Jóska
A Black Swant tegnap láttam. Nem thriller, ha már egy műfajba akarjuk beletuszkolni, akkor pszichodráma szvsz. Engem megvett kilóra, de leginkább a 10/7-es sztori mellé pakolt 10/10-es látványvilággal. Ha ezt leszednénk a filmről, akkor egy erős, de nem kiemelkedő lélektani filmet kapunk, ráadásul ebben a művész-siker témában pl. az Amadeus azért sokkal erősebb.
De megérte a jegy árát. Mondjuk Aronofskytól a Rekviem... vagy a Forrás ütősebb volt.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)