Filmek

40 feliratkozó

több mint 13 éve
Maka Jacksonville Jaguars Boise State Broncos 2 746
http://moneymaka.blog.hu/2011/02/20/83_oscar_gala_elozetes

Idén is megírtam az Oscar gála beharangozóját. Fogadjátok szeretettel.Maka
Jó lett.

Egyébként itt a fórumon idén nem lesz Oscar játék?deny79
Köszi. 😊

Ez az Oscar-játék mit takar?

https://www.facebook.com/makamazsom/
https://twitter.com/makamazsom
több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 171 — capitaine du château de Vienne 1487
Gyűrű, Korbács, Lord Valentine kastélya, Skandar Graun történetei, és a lapozgatós könyvek a 90 es évek elejének mérföldkövei.
Ezek szerint nem csak én születtem a 70es évek közepén. 😊Sobri Jóska
valaki az elejin,
most skubizom, hogy a Gyűrű van filmen, ozt vadásszátok le nekem pliiiiz


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
Greengo Philadelphia Eagles Alabama Crimson Tide 8 605 — Eagles fan
Ace Ventura a Viasat3-on MOST! 😀 Ha vkit érdekel........


E-A-G-L-E-S EAGLES !
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 631 — #NoStress
Igen, nagy durranás volt annak idején. 😊



Ja, és játszható neten is:

http://tengersam.fw.hu/kjk/

több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 477 — Sic semper tyrannis!
A lapozgatós könyvekre még én is emlékszem pedig én a 80-as évek elején születtem 😀
Gyíkkirály szigete, ha már erre gondolunk, de ez már itt kezd egy kicsit off lenni!

Ezért most gyorsan berakok egy filmet ide: Talpuk alatt fütyül a szél! Megnéztem, tetszett, kicsit vontatott volt, meg fura, de teljesen nézhető kategória! 😊
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 631 — #NoStress
Gyűrű, Korbács, Lord Valentine kastélya, Skandar Graun történetei, és a lapozgatós könyvek a 90 es évek elejének mérföldkövei.
Ezek szerint nem csak én születtem a 70es évek közepén. 😊

több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Inkább azt mondjátok el, hogy Bombaldil Toma ki volt a műben és miért hagyták ki a filmből!
Mert nagyon sejtelmes volt Tolkien is vele kapcsolatban és nem nagyon lehet róla tudni semmit!Bruce
Toma a drogdealer. 😊Sobri Jóska
Hmm erre még nem is gondoltam 😀

De a Szilmarilokban sem nagyon esik (sőt ha jól emlékszem egyáltalán nem esik) szó róla!Bruce
Egy büdös hang sem. Toma egy nagy rejtély. Vagy Tolkien maga kameo szerepben. 😊

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
a trilógia vége nem teccik. össze van csapva. Legyőztük a Sátánt, oszt megyünk a mennyek országába - tipicsnaja angoprotestáns propaganda, folytassame?


az érdekelne, hogy a Gyűrű-ből mikor mernek filmet csinálnisutianap
A Gyűrű(k) története, az igen, jó lenne.tomi-tomi
sutianap szerintem D.K.Moran Gyűrű-jére gondol, Eastmarchi Cain története, kibaszott nagy könyv, 20 éve adták ki, de sosem fogják megfilmesíteni
Sobri Jóska
Akkor ezt benéztem. Ti miket ismertek!?

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 171 — capitaine du château de Vienne 1487
Daniel Keyes Moran: A Gyűrű-re gondoltam volt mega Clive Baker féle Korbácsra, na az is mérföldeket ver J.R.R.-re


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 477 — Sic semper tyrannis!
Inkább azt mondjátok el, hogy Bombaldil Toma ki volt a műben és miért hagyták ki a filmből!
Mert nagyon sejtelmes volt Tolkien is vele kapcsolatban és nem nagyon lehet róla tudni semmit!Bruce
Toma a drogdealer. 😊Sobri Jóska
Hmm erre még nem is gondoltam 😀

De a Szilmarilokban sem nagyon esik (sőt ha jól emlékszem egyáltalán nem esik) szó róla!
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 631 — #NoStress
a trilógia vége nem teccik. össze van csapva. Legyőztük a Sátánt, oszt megyünk a mennyek országába - tipicsnaja angoprotestáns propaganda, folytassame?


az érdekelne, hogy a Gyűrű-ből mikor mernek filmet csinálnisutianap
Érzésem szerint Tolkien nem tudta befejezni. Nekem nem összecsapottnak tűnik a vége, hanem tanácstalannak. Még a Függelékben is folytatta.
A Gyűrű(k) története, az igen, jó lenne.tomi-tomi
Egy történetnek sosincs eleje, se vége. Belenyúlik a múltba ezer szállal, és belefolyik a jövőbe tízezer szállal.
Szerintem kurva jól van befejezve (hogy Frodo nem tudja eldobni a gyűrűt, és Gollam létezése a végén kap értelmet), de persze lehetne még folytatni ezer könyvön keresztül. De ez a 3 könyv így egyben kurva jó.

sutianap szerintem D.K.Moran Gyűrű-jére gondol, Eastmarchi Cain története, kibaszott nagy könyv, 20 éve adták ki, de sosem fogják megfilmesíteni

Inkább azt mondjátok el, hogy Bombaldil Toma ki volt a műben és miért hagyták ki a filmből!
Mert nagyon sejtelmes volt Tolkien is vele kapcsolatban és nem nagyon lehet róla tudni semmit!Bruce
Toma a drogdealer. 😊

több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Inkább azt mondjátok el, hogy Bombaldil Toma ki volt a műben és miért hagyták ki a filmből!

Mert nagyon sejtelmes volt Tolkien is vele kapcsolatban és nem nagyon lehet róla tudni semmit!Bruce
Beilleszthetetlen lett volna a filmbe az ő karaktere és "története". (Így is sokan elaludtak a moziban. 😊 )
Vannak olyan feltételezések, hogy őt is a valák küldték, vagy maga is maia volt. Szerintem a trilógia szempontjából nyugodtan kihagyható lett volna, vagy ha már benne hagyta Tolkien, akkor jobban kibonthatta volna a karaktert, több szerepet kaphatott volna. Ebben a formájában ő az egyetlen, aki nekem idegen volt az egésztől. Az is lehet, hogy csak sima megfigyelője volt a valáknak, akinek nem is lehetett beavatkoznia. Ki tudja? Talán még Tolkien számára is sejtelmes maradt a szerepe.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Bálesz Indianapolis Colts Texas Longhorns 2 716 — Illegális gyakorló
Ha jól emlékszem, Jackson azt mondta, hogy nem vitte volna előre a cselekményt, ezért hagyta ki az egész Toma-szálat. Én mondjuk hiányoltam a filmből, megnéztem volna a buckalakót 😊 Ha jól emlékszem (elég régen olvastam a könyvet), azért adott ő felszerelést/fegyvereket is a hobbitoknak, biztos meg lehetett volna csinálni a karakterét olyanra, hogy pár percre beférjen.

több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
a trilógia vége nem teccik. össze van csapva. Legyőztük a Sátánt, oszt megyünk a mennyek országába - tipicsnaja angoprotestáns propaganda, folytassame?


az érdekelne, hogy a Gyűrű-ből mikor mernek filmet csinálnisutianap
Érzésem szerint Tolkien nem tudta befejezni. Nekem nem összecsapottnak tűnik a vége, hanem tanácstalannak. Még a Függelékben is folytatta.
A Gyűrű(k) története, az igen, jó lenne.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 477 — Sic semper tyrannis!
Inkább azt mondjátok el, hogy Bombaldil Toma ki volt a műben és miért hagyták ki a filmből!

Mert nagyon sejtelmes volt Tolkien is vele kapcsolatban és nem nagyon lehet róla tudni semmit!
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Én csak nevetek. Egyik részre sem voltam kíváncsi 😀 😀 😀
több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 171 — capitaine du château de Vienne 1487
a trilógia vége nem teccik. össze van csapva. Legyőztük a Sátánt, oszt megyünk a mennyek országába - tipicsnaja angoprotestáns propaganda, folytassame?


az érdekelne, hogy a Gyűrű-ből mikor mernek filmet csinálni


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Egyszerűen csak hagyjátok megbékjózni magatokat az egyszerű keresztény misztikával. Amibe a szerző is belesétált. A történet történik és nem kell semmiféle erkölcsi, jó-rossz, fény-sötétség típusú perzsa ideológiai reteszt rálakatolni a végére. Mindig utáltam a végét, filmen mégjobban. A Gyűrűk Ura a modern nyelven elmesélt Grál-történet, annak minden buktatójával, szerencsésen menti át a kelta mitológia darabkáit.
Olvassatok Lovecraftot, Urak, az hogy valami erő elpusztít vagy megsemmisít, lerombol egy a nézői szemszögből pozitívnak tartott jelenséget, nem okvetve jelenti azt, hogy az a valami gonosz megtestesülése, egyszerűen csak nem érdekli, vagy közönyös irányába. Ahogy Ti sem tartjátok számon pölö, hogy hány szúnyogot ütöttél eddig agyon, pedig az utolsó bizony mondom maláriás volt.......... hmm bosszú, kielégülés, erkölcsi győzelem 😂sutianap
Ha most ebbe belemélyedünk, akkor minket fognak innen kipicsázni. 😀 (Majd sokszor leírjuk, hogy film+Jackson.)
Tolkien nem sétált bele, benne volt nyakig.
Melyik vége nem tetszik? Megsemmisítik a Gonoszt? (Bár azt nem tudják valójában megtenni, mert Morgoth az egész Földet (Ardát?) beszennyezte a Másodkorban(?).) A Gyűrű Hordozói elmentek/elmehettek a valák földjére? Elkezdődik a Negyedkor, az emberek uralma? Nincs is vége tulajdonképp. Ennél fogva retesz sincs.
Ideológia az valóban van bőven, emiatt szándékok is. Lovecraft ide, Lovecraft oda Szauront nagyon is érdekelte a hatalom, egyáltalán nem volt közönyös pusztításai során. (Tavaly nyáron mennyire hogy számoltam a lecsapott szúnyogokat! 😊 ) Igaz, bizonyos szempontból "bosszú, kielégülés, erkölcsi győzelem" lol, de ez a mű ezektől (is) működik. Járunk mi a Szánalom Völgyében.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
tomi-tomi leírta a lényeget, valóban érdekes kérdés, hogy olvastad e a könyvet, vagy csak a film primér logikája mentén bénázod le?
Egyébként a gyűrűnek akkora hatalma volt, hogy bárki is használta volna elpicsázza Szauront, de a dolog természetéből fakadóan akkor ő -mármint ez a bárki- lett volna az új főgonosz zsarnok.
Egyébként érdekesség, hogy pár éve egy számítógépes csataprogramba betáplálták Szauron és Gandalfék teljes seregeit, és minden racionális szimuláció, számítás (a haderő mérete, képességei, képzettsége stb.) alapján az jött ki, hogy Szauronék nyernek. És mégse ők nyertek, hát látod, ennyit számít a szív ereje. 😊Sobri Jóska
Jacksonék voltak a film készítésekor. Külön szoftvert készítettek, a filmben ez futtatja az összes csatát. (Szó esett erről a 939. hsz-ben)
Bárki kevés lett volna, egyébként is nagy hatalmú tudta volna csak "elpicsázni" Szauront a Gyűrűvel.tomi-tomi
Egy gyűrű mind felett. 😊
Csodafegyver volt. A bárkit persze nem Gollamra, Samura vagy egy isten háta mögötti törpkocsma teljesen ittas, retardált hobgoblinjára értettem, hanem bármelyik potentát, hős, nagy király, satöbbi. 😊 Ja, és az entek még akkor is nehéz dió lett volna bárkinek is. 😊Sobri Jóska
Így már OK.
Az entek nem valószínű, hogy legyőzhették volna a Gyűrű hatalmát, egy tünde vagy mágus eredetű bárki meg biztos ledarálta volna őket. De ez már spekuláció.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 171 — capitaine du château de Vienne 1487
Egyszerűen csak hagyjátok megbékjózni magatokat az egyszerű keresztény misztikával. Amibe a szerző is belesétált. A történet történik és nem kell semmiféle erkölcsi, jó-rossz, fény-sötétség típusú perzsa ideológiai reteszt rálakatolni a végére. Mindig utáltam a végét, filmen mégjobban. A Gyűrűk Ura a modern nyelven elmesélt Grál-történet, annak minden buktatójával, szerencsésen menti át a kelta mitológia darabkáit.
Olvassatok Lovecraftot, Urak, az hogy valami erő elpusztít vagy megsemmisít, lerombol egy a nézői szemszögből pozitívnak tartott jelenséget, nem okvetve jelenti azt, hogy az a valami gonosz megtestesülése, egyszerűen csak nem érdekli, vagy közönyös irányába. Ahogy Ti sem tartjátok számon pölö, hogy hány szúnyogot ütöttél eddig agyon, pedig az utolsó bizony mondom maláriás volt.......... hmm bosszú, kielégülés, erkölcsi győzelem 😂


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 631 — #NoStress
Szauron nem tudhatta, nem bízhatott abban, hogy nem akarják ellene felhasználni. ...tomi-tomi
tomi-tomi leírta a lényeget, valóban érdekes kérdés, hogy olvastad e a könyvet, vagy csak a film primér logikája mentén bénázod le?
Egyébként a gyűrűnek akkora hatalma volt, hogy bárki is használta volna elpicsázza Szauront, de a dolog természetéből fakadóan akkor ő -mármint ez a bárki- lett volna az új főgonosz zsarnok.
Egyébként érdekesség, hogy pár éve egy számítógépes csataprogramba betáplálták Szauron és Gandalfék teljes seregeit, és minden racionális szimuláció, számítás (a haderő mérete, képességei, képzettsége stb.) alapján az jött ki, hogy Szauronék nyernek. És mégse ők nyertek, hát látod, ennyit számít a szív ereje. 😊Sobri Jóska
Jacksonék voltak a film készítésekor. Külön szoftvert készítettek, a filmben ez futtatja az összes csatát. (Szó esett erről a 939. hsz-ben)
Bárki kevés lett volna, egyébként is nagy hatalmú tudta volna csak "elpicsázni" Szauront a Gyűrűvel.tomi-tomi
Egy gyűrű mind felett. 😊
Csodafegyver volt. A bárkit persze nem Gollamra, Samura vagy egy isten háta mögötti törpkocsma teljesen ittas, retardált hobgoblinjára értettem, hanem bármelyik potentát, hős, nagy király, satöbbi. 😊 Ja, és az entek még akkor is nehéz dió lett volna bárkinek is. 😊

több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Megcsináltam a játékot. A kategóriákhoz még elfogadok javaslatokat természetesen. Ezeket gondoltam azoknak, amiket meg lehet állapítani nagyjából nézői szemmel is.

több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Igazából beszélgethetünk róla,...toxique
Szauron nem tudhatta, nem bízhatott abban, hogy nem akarják ellene felhasználni. ...tomi-tomi
tomi-tomi leírta a lényeget, valóban érdekes kérdés, hogy olvastad e a könyvet, vagy csak a film primér logikája mentén bénázod le?
Egyébként a gyűrűnek akkora hatalma volt, hogy bárki is használta volna elpicsázza Szauront, de a dolog természetéből fakadóan akkor ő -mármint ez a bárki- lett volna az új főgonosz zsarnok.
Egyébként érdekesség, hogy pár éve egy számítógépes csataprogramba betáplálták Szauron és Gandalfék teljes seregeit, és minden racionális szimuláció, számítás (a haderő mérete, képességei, képzettsége stb.) alapján az jött ki, hogy Szauronék nyernek. És mégse ők nyertek, hát látod, ennyit számít a szív ereje. 😊Sobri Jóska
Jacksonék voltak a film készítésekor. Külön szoftvert készítettek, a filmben ez futtatja az összes csatát. (Szó esett erről a 939. hsz-ben)
Bárki kevés lett volna, egyébként is nagy hatalmú tudta volna csak "elpicsázni" Szauront a Gyűrűvel.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 631 — #NoStress
Ha mindenáron Gyűrűk Ura értelmezési beszélgetést akarsz, én benne vagyokSobri Jóska
Igazából beszélgethetünk róla,...toxique
Szauron nem tudhatta, nem bízhatott abban, hogy nem akarják ellene felhasználni. ...tomi-tomi
tomi-tomi leírta a lényeget, valóban érdekes kérdés, hogy olvastad e a könyvet, vagy csak a film primér logikája mentén bénázod le?
Egyébként a gyűrűnek akkora hatalma volt, hogy bárki is használta volna elpicsázza Szauront, de a dolog természetéből fakadóan akkor ő -mármint ez a bárki- lett volna az új főgonosz zsarnok.
Egyébként érdekesség, hogy pár éve egy számítógépes csataprogramba betáplálták Szauron és Gandalfék teljes seregeit, és minden racionális szimuláció, számítás (a haderő mérete, képességei, képzettsége stb.) alapján az jött ki, hogy Szauronék nyernek. És mégse ők nyertek, hát látod, ennyit számít a szív ereje. 😊

több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
http://moneymaka.blog.hu/2011/02/20/83_oscar_gala_elozetes

Idén is megírtam az Oscar gála beharangozóját. Fogadjátok szeretettel.Maka
Jó lett.

Egyébként itt a fórumon idén nem lesz Oscar játék?deny79
Igor fenségterülete a játék csinálása, de ha kell megcsinálom én is.