Filmek

40 feliratkozó

több mint 13 éve
Deny 5 832 — Z-O-U!!!
http://moneymaka.blog.hu/2011/02/20/83_oscar_gala_elozetes

Idén is megírtam az Oscar gála beharangozóját. Fogadjátok szeretettel.Maka
Jó lett.

Egyébként itt a fórumon idén nem lesz Oscar játék?
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Csak nekem nem jött be a Black Swan?JC6
Ezzel az üzenettel aktiváltad az I.K.T.R.I.A.D.-ot, szerencséd, hogy még alszik.tenorx
Az meg ki vagy mi?JC6
Ha felébred, megtudod! 😊 Bár bria szerint sosem alszik. (A Jags fórumban sűrűn előfordul.)

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Maka Jacksonville Jaguars Boise State Broncos 2 746
http://moneymaka.blog.hu/2011/02/20/83_oscar_gala_elozetes

Idén is megírtam az Oscar gála beharangozóját. Fogadjátok szeretettel.

https://www.facebook.com/makamazsom/
https://twitter.com/makamazsom
több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 171 — capitaine du château de Vienne 1487
Johnny be Good, kötelező, főleg hogy most megy a JJ-féle átállás az agyambabenn
és pofás szereposztás - Robert Downey Senior!


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Csak nekem nem jött be a Black Swan?JC6
Ezzel az üzenettel aktiváltad az I.K.T.R.I.A.D.-ot, szerencséd, hogy még alszik.tenorx
Az meg ki vagy mi?
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Ha mindenáron Gyűrűk Ura értelmezési beszélgetést akarsz, én benne vagyokSobri Jóska
Igazából beszélgethetünk róla, de ez a mozzanat - nekem - akkor is kilóg a történetből. Sauron azért a használatot figyelte, mert a gyűrű akkor "fedte fel magát", ergó másra nem is figyelhetett, ha kereste. Sauron tudta, hogy a rossz példákból okulva nem akarják ellene felhasználni a gyűrűt (+a gyűrű vissza akar menni hozzá, mivel az övé, és neki akar szolgálni). Visszaadni sem akarják: vagyis vagy rejtegetik, vagy megsemmisítik. Valamint akárki húzná fel a gyűrűt, nem valószínű, hogy Sauron seregével szemben esélye lenne (azonnal felfedi a tulajdonost és mennek a lidércek meg a sereg...). Szerintem; a mesének be kellett fejeződnie, ezért ezt a megoldást válaszotta a szerző, ami nekem egy kicsit levon a történet értékéből - az én logikám szerint. Valahogy be kell fejezni a történetet, és ez egy mesébe még belefér. Nem tökéletes, és? Számomra kicsit defektes a sztori, de ez nem jelenti azt, hogy másnak nem egyértelmű a dolog. 😀toxique
Szauron nem tudhatta, nem bízhatott abban, hogy nem akarják ellene felhasználni. A rossz példák csak nekünk, olvasóknak nyilvánvalóak, esetleg Gandalfnak. Isildur használta, Boromir használni akarta, az apja Denethor is. Nagyon fontos, hogy használat =/= felhúzni az ujjra. Az csak játszadozás, Bilbóról ezért sem tudott Szauron. Ahhoz ki kellett nyilvánítani a "tulajdonosának", hogy a Gyűrű az övé. A Gyűrű pont erre tudott csábítani, ennyire volt elég a saját akarata.
Ha Boromir, vagy Denethor, vagy akár Aragorn valóban használta volna a Gyűrűt, akkor távolról sem lett volna egyértelmű Szauron hadi győzelme. szerk. Ha Galadriel elvette volna Frodótól (átfutott az agyán), akkor Szauronnak lefőtt volna a kávé.
BTW olvastad a könyvet is, vagy csak a film alapján beszélgetünk?

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Csak nekem nem jött be a Black Swan?JC6
Ezzel az üzenettel aktiváltad az I.K.T.R.I.A.D.-ot, szerencséd, hogy még alszik.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Csak nekem nem jött be a Black Swan?
több mint 13 éve
Darksun3 1 248 — Yankees fan
True Grit: nagyon pozitív élménnyel jöttem ki a moziból. Olyan igazán lassan csordogáló, kemény western (kicsit a Nincs Bocsánat jutott róla eszembe), mint amilyenre számítottam. Bridges, Damon, a kislányt játszó Hailee Steinfeld nagyon jól játszanak benne, Brolin szerepét kicsit keveselltem, bírom őt is nagyon, kaphatott volna több játékidőt. De így is jó volt. Barry Pepper meg szimplán rohadt jó volt. 😀
Jó kis film volt, na.
DS!

DS!

http://jenkikhaza.blogspot.hu/

If you don't know where you are going, you might wind up someplace else.
/Yogi Berra/
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Nem az unalmamban aludtam el, hanem a fáradtság miatt.vadibandi
Nem értelek vadi, akkor minek írtad simán, hogy "bealudtál"? Én is azt hittem, hogy unalmadban.
több mint 13 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Ha mindenáron Gyűrűk Ura értelmezési beszélgetést akarsz, én benne vagyokSobri Jóska
Igazából beszélgethetünk róla, de ez a mozzanat - nekem - akkor is kilóg a történetből. Sauron azért a használatot figyelte, mert a gyűrű akkor "fedte fel magát", ergó másra nem is figyelhetett, ha kereste. Sauron tudta, hogy a rossz példákból okulva nem akarják ellene felhasználni a gyűrűt (+a gyűrű vissza akar menni hozzá, mivel az övé, és neki akar szolgálni). Visszaadni sem akarják: vagyis vagy rejtegetik, vagy megsemmisítik. Valamint akárki húzná fel a gyűrűt, nem valószínű, hogy Sauron seregével szemben esélye lenne (azonnal felfedi a tulajdonost és mennek a lidércek meg a sereg...). Szerintem; a mesének be kellett fejeződnie, ezért ezt a megoldást válaszotta a szerző, ami nekem egy kicsit levon a történet értékéből - az én logikám szerint. Valahogy be kell fejezni a történetet, és ez egy mesébe még belefér. Nem tökéletes, és? Számomra kicsit defektes a sztori, de ez nem jelenti azt, hogy másnak nem egyértelmű a dolog. 😀
több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Na tegnap megnéztem a Dicsőség Zászlaja c filmet.Én jobbra számítottam,ezzel hogy párhuzamosan futott a jelen történeti szála és az hogy mi történt a szigeten nekem kicsit sokszor zavarossá vált de egyébként jó volt.Ma meg akkor a másik oldalról bemutató részt a Levelek Iwo Dzsimárólt lesem meg.Cowboykarcsi
Én belealudtam.vadibandi
Hát nem másfél óra vegytiszta tűzharc mint mondjuk a Sólyom Végveszélyben,de mondjuk ezzel nekem nem volt bajom.Cowboykarcsi
Nem az unalmamban aludtam el, hanem a fáradtság miatt.




több mint 13 éve
Törölt felhasználó
A Dicsőség zászlaja egy nagyon érdekes film. Személy szerint nekem tetszett, pedig az olyan háborús filmek sose jöttek be, ahol sok a rizsa. Az Iwo is remek alkotás lett. Mondja ezt JC6 😀

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én Clint bácsitól nem emlékszem rossz alkotásra...
több mint 13 éve
Cowboykarcsi Dallas Cowboys 1 874 — Cowboys fan
Na tegnap megnéztem a Dicsőség Zászlaja c filmet.Én jobbra számítottam,ezzel hogy párhuzamosan futott a jelen történeti szála és az hogy mi történt a szigeten nekem kicsit sokszor zavarossá vált de egyébként jó volt.Ma meg akkor a másik oldalról bemutató részt a Levelek Iwo Dzsimárólt lesem meg.Cowboykarcsi
Én belealudtam.vadibandi
Hát nem másfél óra vegytiszta tűzharc mint mondjuk a Sólyom Végveszélyben,de mondjuk ezzel nekem nem volt bajom.

The Dallas Cowboys over the past three years: We've put a lot of effort into training Jason Garrett
A JJ féle probléma megoldás hatásmechanizmusa: ha van két kockád, és nem tudod begyömöszölni őket a kerek lyukba, akkor hozz egy harmadik kockát. by betmen
több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Na tegnap megnéztem a Dicsőség Zászlaja c filmet.Én jobbra számítottam,ezzel hogy párhuzamosan futott a jelen történeti szála és az hogy mi történt a szigeten nekem kicsit sokszor zavarossá vált de egyébként jó volt.Ma meg akkor a másik oldalról bemutató részt a Levelek Iwo Dzsimárólt lesem meg.Cowboykarcsi
Én belealudtam.




több mint 13 éve
Cowboykarcsi Dallas Cowboys 1 874 — Cowboys fan
Na tegnap megnéztem a Dicsőség Zászlaja c filmet.Én jobbra számítottam,ezzel hogy párhuzamosan futott a jelen történeti szála és az hogy mi történt a szigeten nekem kicsit sokszor zavarossá vált de egyébként jó volt.Ma meg akkor a másik oldalról bemutató részt a Levelek Iwo Dzsimárólt lesem meg.

The Dallas Cowboys over the past three years: We've put a lot of effort into training Jason Garrett
A JJ féle probléma megoldás hatásmechanizmusa: ha van két kockád, és nem tudod begyömöszölni őket a kerek lyukba, akkor hozz egy harmadik kockát. by betmen
több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Inkább a teljesen békés és erőszakmentes Bronxi mesét kellett volna választanod neked is, mint ahogy én tettem.




több mint 13 éve
Hall Of Green Green Bay Packers 1 813 — R-E-L-A-X
Tegnap esti Rémálmok című filmnek nevezett retket nézte valaki a tv2-n? A leírásban 3 hátborzongató történetet ír. voltam olyan hülye hogy belenéztem...ott kapcsoltam ki amikor egy gyereket elnyelte a "csata püspöke" nevezetű játéktermes gép, mert átvitte a 13-as szintet. és a végén ő lett a csata püspöke..ez volt az egyik hátborzongató történet.kérem vissza azt a 15 percet az életemből! ennél borzalmasabbat még nem láttam soha..

több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Ha mindenáron Gyűrűk Ura értelmezési beszélgetést akarsz, én benne vagyok.

Szóval, hogy a kérdésedre válaszoljak, azért nem őriztette Szauron az egyetlen bejáratot, mert a romlott elméjében fel sem merült annak a lehetősége, hogy aki birtokolja a gyűrűt, az képes arra, hogy megsemmisítse.
Sobri Jóska
Tudom, hogy volt már, de ide kívánkozik!
http://www.youtube.com/watch?v=FoSJKQmloVg




több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Dilemma: vazze, 1 poénon röhögtem, csak úgy, mint a You Again c. filmen. Amikor a nagyi kötétáncot járt. Mi van velem, hogy ilyen filmeket nézek? 😀 Nevetni akarok, aztán a végén sírok...
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 631 — #NoStress
Ha mindenáron Gyűrűk Ura értelmezési beszélgetést akarsz, én benne vagyok.
Természetesen az általad feltett kérdésre: "ha Sauronnak annyira fontos volt, hogy megakadályozza a gyűrű megsemmisítését, akkor miért nem védte be az egyetlen bejáratot legalább egy lidérccel?" több válasz is lehetséges, én szívesen megosztok veled egyet, bár szerintem egy fantasy film nem enciklopédia, és pont az az egyik jó benne, azon kívül, hogy szórakoztat, hogy kicsit belegondolhatsz te magad is, kereshetsz válaszokat a kérdésekre, próbálhatod átélni a mű hangulatát, világát, stb. De persze mindig a legegyszerűbbnek tűnik egy műalkotás primér szintjébe butuskán belekötni, "debéna ez a pikasszó, nemis így néz ki egy ember, egy oldalon két szem, ez tuti agybeteg", "micsoda fos ez a biblia, feltámadás, persze, miután meghalt, ne engem hülyítsenek", "de ciki, hogy ebben az egri csillagokban a török katona kezén óra van, és különben sem így beszéltek ötszáz éve a magyarok", "jó film a dájhárd, de nem lehet egy repülőről egy hídra leugrani, és túlélni, pláne egy 357-es magnummal harmincat lőni", ésatöbbi.
Szóval, hogy a kérdésedre válaszoljak, azért nem őriztette Szauron az egyetlen bejáratot, mert a romlott elméjében fel sem merült annak a lehetősége, hogy aki birtokolja a gyűrűt, az képes arra, hogy megsemmisítse.
Ilyen egyszerű a válasz.
Egyébként igaza is volt, mert Frodó -ha nincs ott Gollam- nem is tudta volna megsemmisíteni.

több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Abban egyetértek mindenkivel, hogy "A gyűrűk ura" egy hihetetlenül jól megírt/összerakott történet, és Peter Jackson egy nagyon jó trilógiát forgatott belőle. Komolyan: a jó és a rossz harcáról szóló, már-már bibliai alapmese úgy végződik, ahogyan egy mesének végződnie kell: a jó győz, a gonosz veszít. Értékelem a jó forgatókönyvet, bár itt is tudtam feltenni egy kérdést, ami miatt megint "kiábrándító és ünneprontó" lettem: ha Sauronnak annyira fontos volt, hogy megakadályozza a gyűrű megsemmisítését, akkor miért nem védte be az egyetlen bejáratot legalább egy lidérccel? Kicsit sánta lett a vége, de egyébként rendben van. Csak arra akartam rámutatni, hogy minden izmus propagandája nagyon erős minden tömegszórakoztató csatornán. A liberalizmusé is.toxique
Eszébe se jutott, hogy a Gyűrű birtokosa nem felhasználni akarja, hanem megsemmisíteni. Ez volt az egész terv alapja, Szauron mindig olyan jeleket keresett, amelyek a Gyűrű használatára utalnak. Ezért amikor rájött, hogy mi a valódi célja Frodónak (és a Szövetségnek), akkor már késő volt. A filmben is visszarendelte a nazgúlokat, de már semmit se tehettek.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Abban egyetértek mindenkivel, hogy "A gyűrűk ura" egy hihetetlenül jól megírt/összerakott történet, és Peter Jackson egy nagyon jó trilógiát forgatott belőle. Komolyan: a jó és a rossz harcáról szóló, már-már bibliai alapmese úgy végződik, ahogyan egy mesének végződnie kell: a jó győz, a gonosz veszít. Értékelem a jó forgatókönyvet, bár itt is tudtam feltenni egy kérdést, ami miatt megint "kiábrándító és ünneprontó" lettem: ha Sauronnak annyira fontos volt, hogy megakadályozza a gyűrű megsemmisítését, akkor miért nem védte be az egyetlen bejáratot legalább egy lidérccel? Kicsit sánta lett a vége, de egyébként rendben van. Csak arra akartam rámutatni, hogy minden izmus propagandája nagyon erős minden tömegszórakoztató csatornán. A liberalizmusé is.

A Dilemma: vacak. 2 poén... de egyetlen mosoly sem volt. Cyrus: azóta gondolkodom, hogy miért vígjáték kategóriában díjazták. Családi filmnek elmegy, vígjátéknak katasztrófa. Stone: egész jó. Edwards és De Niro... Jojovic is egész jó benne.. Ezt ajánlom annak, aki szereti a lélektani drámákat. Börtöndráma, de igazából 5 ember drámája, akik közül csak 1 van fizikai rácsok mögött.
több mint 13 éve
JéBé Green Bay Packers 6 715
Megnéztem a Notorious B.I.G. életéről szóló filmet, én imádom az önéletrajzi filmeket, Biggiet és az egész témát is szóval lehet elfogult vagyok de ESZMÉLETLEN JÓ!
több mint 13 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 228 — StuG Life
nagyszerű film, különösen a nyíltan homofób szabának ajánlomJJ Tiller
szaba még a régi fórumon minősítette