Gyűlölködjünk

36 feliratkozó

több mint 13 éve
sapka Washington Commanders 6 608 — sapka
na én tényleg feladom, azt hiszem levegőznöm kell egy nagyot...JJ
lehet félreértem, de összességében sajnálom a srácot, ha tényleg elaludt, kicsit bárkivel előfordulhat íze van.

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 13 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 566 — StuG Life
„Meg kell értenem, miért történt ez, miért kaptam ezt, miért én kaptam ezt, de talán sosem fogok erre választ kapni. Nem tudom, hogy a Jóisten miért tette a vállamra ezt a balesetet, de szeretném megérteni” – mondta a Velvetnek Gyurasza Máté [a soroksári úti gázoló]

http://velvet.hu/sztori/2011/03/03/gyurasza_mate_csak_az_zakatol_az_ember_fejeben_hogy_mit_tett/

na én tényleg feladom, azt hiszem levegőznöm kell egy nagyot...JJ
te vagy a hibás, miért olvasol velvetet?

több mint 13 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 62 086 — no es importante
„Meg kell értenem, miért történt ez, miért kaptam ezt, miért én kaptam ezt, de talán sosem fogok erre választ kapni. Nem tudom, hogy a Jóisten miért tette a vállamra ezt a balesetet, de szeretném megérteni” – mondta a Velvetnek Gyurasza Máté [a soroksári úti gázoló]

http://velvet.hu/sztori/2011/03/03/gyurasza_mate_csak_az_zakatol_az_ember_fejeben_hogy_mit_tett/

na én tényleg feladom, azt hiszem levegőznöm kell egy nagyot...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 150 — #NoStress
inkább azt igazold h helyes az evvel avval, mert nem akarok megint felesleges fikáradatot kapni ha elkezdek írni 😊briareos
"az evvel/ezzel és az avval/azzal alakoknál, ahol a névmásoknál szokásos hátraható hasonulás és a -val/-vel ragnál szokásos előreható hasonulás szembekerül egymással, mindkét megoldás lehetséges (bár az előreható hasonulás valamivel gyakoribb)."

több mint 13 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 566 — StuG Life
Azért a magyar nyelv nem olyan egyszerű, hogy az ember beírja a google-ba az inkriminált szót, kifejezést, és amiből több van az a nyerő.
Rengeteg szó hangalakja hasonló, írásmódja különböző, és rengeteg függ a szövegkörnyezettől is.
Persze a "muszáj" vagy a "hagyjátok" esetében egyértelmű, mi a helyes, de pl. közel vagy közzel? Egyelőre, vagy egyenlőre?
Itt a szövegkörnyezet dönt, mindkét verzió helyes a megfelelő környezetben.
helyes z verzó: Az Auburn rookie-ja közel 6,3 magas.
helyes zz verzió: A Szamóca utca a Málna közzel párhuzamosan fut.
helyes n nélküli verzió: Egyelőre maradjunk abban, hogy nem megyek.
helyes n-t tartalmazó verzió: Hozzuk az egyenlőség két oldalát egyenlőre.
A hozzáértés például egyértelműen egy szó. 'Hozzá értés' nincs, magyartalan lenne.
pl. A médiában sokszor fontosabbak a jó kapcsolatok, mint a hozzáértés.
Viszont ennek ellentéte a 'nem hozzáértés' lenne, ami nyelvtanilag helyesen 'hozzá nem értés', úgy mint ahogy elválik egymástól a 'bemegyek'-'nem megyek be', vagy 'be nem megyek' esetében is az igekötő. (Vagy pl. 'előrelátott' probléma - 'előre nem látott' probléma)
VISZONT, mivel a nyelv nem egy állandó valami, örökké változik, alakul, ezért bár a jelenleg fennálló nyelvtani szabályok szerint a 'hozzáértés'-ből 'hozzá nem értés' lesz, de a 'hozzánemértés' sem helytelen, használható írásban is, pl. X edzőt nagyfokú hozzánemértés jellemezte egész pályafutása során. Mondhatni kezd meghonosodni az egybeírt verziója ennek a kifejezésnek.
(Ilyen pl. az 'ez iránt' - 'eziránt' páros is. Nyelvtani szempontból csak az egyik lehetne helyes, mégis, mindkettő büntetlenül alkalmazható, szövegkörnyezettől függően, ugyanazzal a jelentéssel.)Sobri Jóska
inkább azt igazold h helyes az evvel avval, mert nem akarok megint felesleges fikáradatot kapni ha elkezdek írni 😊

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 150 — #NoStress
Akkor nem értetted amit írtam. 😊
A hozzánemértés, így már helyes.
Ugyanis a nyelvnek nem csak nyelvtani szabályok útján lesznek részei szavak, kifejezések hanem a beszélt nyelvből is, mint ahogy kialakult a kalap kalpag helyett, az utca utcza vagy az emiatt ez miatt helyett.
Így működik a nyelv, ettől él.

több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Persze, hogy egyreinkább a köztudatbavésődik, úgymond elfogadott lesz idővel. mivel használják azok, akik nemtudják, hogy nemúgy kell. Ettőlfüggetlenül úgygondolom, hogy nemhelyes fognimagunkat, és kitalálni "új szavakat, kifejezéseket", mert nemtudjuk a szabályokat, vagy éppen úgy kényelmes. Nyilván egy privátbeszélgetésben, chat, fórum, és egyébhelyeken teljesenmindegy, ki, hogyan ír - bár személyszerint törekszem helyesen írni ott is -, de egy újságban, könyvben, vagy akármi köz elé szánt műben szerintem fontos a helyesírás.

Az előző bekezdésemből is látszik, hogy elég sok szókapcsolatunk van, ami kb. összeolvadt, mégsem úgy írjuk. Ha a szabályok szerint úgy lesz helyes, akkor írhatják úgy, de addig is szerintem maradjanak a hivatalos verziónál.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 150 — #NoStress
Azért a magyar nyelv nem olyan egyszerű, hogy az ember beírja a google-ba az inkriminált szót, kifejezést, és amiből több van az a nyerő.
Rengeteg szó hangalakja hasonló, írásmódja különböző, és rengeteg függ a szövegkörnyezettől is.
Persze a "muszáj" vagy a "hagyjátok" esetében egyértelmű, mi a helyes, de pl. közel vagy közzel? Egyelőre, vagy egyenlőre?
Itt a szövegkörnyezet dönt, mindkét verzió helyes a megfelelő környezetben.
helyes z verzó: Az Auburn rookie-ja közel 6,3 magas.
helyes zz verzió: A Szamóca utca a Málna közzel párhuzamosan fut.
helyes n nélküli verzió: Egyelőre maradjunk abban, hogy nem megyek.
helyes n-t tartalmazó verzió: Hozzuk az egyenlőség két oldalát egyenlőre.
A hozzáértés például egyértelműen egy szó. 'Hozzá értés' nincs, magyartalan lenne.
pl. A médiában sokszor fontosabbak a jó kapcsolatok, mint a hozzáértés.
Viszont ennek ellentéte a 'nem hozzáértés' lenne, ami nyelvtanilag helyesen 'hozzá nem értés', úgy mint ahogy elválik egymástól a 'bemegyek'-'nem megyek be', vagy 'be nem megyek' esetében is az igekötő. (Vagy pl. 'előrelátott' probléma - 'előre nem látott' probléma)
VISZONT, mivel a nyelv nem egy állandó valami, örökké változik, alakul, ezért bár a jelenleg fennálló nyelvtani szabályok szerint a 'hozzáértés'-ből 'hozzá nem értés' lesz, de a 'hozzánemértés' sem helytelen, használható írásban is, pl. X edzőt nagyfokú hozzánemértés jellemezte egész pályafutása során. Mondhatni kezd meghonosodni az egybeírt verziója ennek a kifejezésnek.
(Ilyen pl. az 'ez iránt' - 'eziránt' páros is. Nyelvtani szempontból csak az egyik lehetne helyes, mégis, mindkettő büntetlenül alkalmazható, szövegkörnyezettől függően, ugyanazzal a jelentéssel.)

több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Nyugi Schleck, pár év, és sehol nem kívánják meg, hogy tudj helyesen írni, ha "újságíró" vagy... :/ Én nem vagyok egy kultúrsznob, de azért annyit minimum megkövetelnék, hogy aki valamiféle irományt tesz közzé, akár csak interneten, az tudjon helyesen írni. De ez nem kötelező, mindegy...

Egyébként meg a számítógép szakemberek egy külön állatfaj... Volt egy helyem, kvajó hely volt. Aztán rábasztam, mert beleszarós gecik lettek.. Átmentem most máshova, ahol meg nagyon rendesek, a gépért csak akkor kérnek pénzt, ha meg tudták csinálni, és akkor is keveset, viszont ők meg nem annyira értenek hozzá... Mellesleg az ezek előtti hely, ahova még jó pár éve vittem, bementem múltkor, mert láttam neten, hogy van pendrive egyszerű kis szar 1200ért. Bementem, tök ugyanazt megkaptam 2000-ért..... Mikor ezt szóvá tettem, jöttek azzal, hogy a webshopban minden olcsóbb... Hát mondom de majdnem feleannyi...??!!?!?
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Egyetértek veletek. Egyébként a hozzánemértés vagy a hozzá nem értés a helyes? Mindkettőre talált példát a google bőven nagyobb sajtóorgánumok cikkeiben is.F.Schleck
a magyar helyesírás szabályai könyv szerint "hozzá nem értés"JJ
Akkor most sem tévedett az Opera helyesírás-ellenőrzője. 😊
De akkor vicces az indexnek címként használnia ezt a szót.

több mint 13 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 62 086 — no es importante
Egyetértek veletek. Egyébként a hozzánemértés vagy a hozzá nem értés a helyes? Mindkettőre talált példát a google bőven nagyobb sajtóorgánumok cikkeiben is.F.Schleck
a magyar helyesírás szabályai könyv szerint "hozzá nem értés"


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Egyetértek veletek. Egyébként a hozzánemértés vagy a hozzá nem értés a helyes? Mindkettőre talált példát a google bőven nagyobb sajtóorgánumok cikkeiben is.

több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
A hozzá nem értéstől én is sokkot kapok.... Amikor az ember bármire beviszi a válaszuk általában annyi, hogy újraraktuk a Windowst, ötezer forint lesz.
több mint 13 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 62 086 — no es importante
amit én "imádok" ebben az országban az, hogy egyszerűen nem lehet már semmit nyugodtan bevinni a szerelőkhöz, ha nem ismerős az illető, biztos lehetsz benne hogy át fognak/akarnak vágni

Tegnap összeomlott a számítógépem, gyorsan bedobtam a közeli boltba, hogy nézzék át. Tudtam, hogy nem valami bonyolult a probléma, előtte épp kitisztítottam és sejtettem hogy csak kicsúszott egy fontosabb kábel vagy rosszul raktam egy alkatrészt vissza. Direkt eljátszottam a hülyét, kíváncsi voltam ezt hogy reagálják le. Persze mikor pár óra múlva visszamentem, nemhogy nem tudták a megoldani a gondot, hanem ahogy az autószerelőnél szokás, elkezdték sorolni, hogy rossz a processzor, valószínűleg ki kell cserélni az alaplapot, elszállt a tápegység, stb. A lényeg, hogy rá akartak beszélni arra, hogy tulajdonképpen ott helyben a fél gépet selejtezzem le és invesztáljak be új cuccokra, mert az egész úgy szar ahogy van. Mondtam, hogy én a processzorra gyanakodok, mert eszembe jutott hogy valószínűleg az mozdulhatott el. Ezt elfelejtették korábban megnézni, de még előttem is szenvedtek vele egy kicsit, mutatták hogy abszolút nem működik így sem, semmire nem reagál. Erre fogtam magam és hazajöttem, aludtam rá egy sort, majd mikor ma bekapcsoltam, egy billentyűzet kihúzás és bedugás segített a dolgon, f1 és a rendszer helyreállt...

Egy szó mint száz, gyűlölöm a hozzá nem értést és a nyerészkedést


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Newman Philadelphia Eagles Clemson Tigers 8 228 — Ready to Rumble
Bayern............ :o Kellett volna védőt igazolni a nyáron, nem Lajos?gamerkr
Süllyedünk szép lassan lefelé. Gaal? Soha nem fogja beismerni, akkora arca van, és annyira makacs, hogy hihetetlen.Vrijbloed
A teljes világtörténelmet alapul véve írj 1 embert, aki ilyet besimert valaha is.Sobri Jóska
Gyurcsány? 😛

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 150 — #NoStress
Bayern............ :o Kellett volna védőt igazolni a nyáron, nem Lajos?gamerkr
Süllyedünk szép lassan lefelé. Gaal? Soha nem fogja beismerni, akkora arca van, és annyira makacs, hogy hihetetlen.Vrijbloed
A teljes világtörténelmet alapul véve írj 1 embert, aki ilyet besimert valaha is.

több mint 13 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 943 — we almost always almost win
Bayern............ :o Kellett volna védőt igazolni a nyáron, nem Lajos?gamerkr
Raúl ellen nem lehet mit tenni 😛 😊 :cool: //Bár ezt inkább a 'make love'-ba kellett volna...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 13 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Bayern............ :o Kellett volna védőt igazolni a nyáron, nem Lajos?gamerkr
Süllyedünk szép lassan lefelé. Gaal? Soha nem fogja beismerni, akkora arca van, és annyira makacs, hogy hihetetlen.
több mint 13 éve
gamerkr Green Bay Packers 10 635 — The sharif don't like it - welcome to the casbah club
Bayern............ :o Kellett volna védőt igazolni a nyáron, nem Lajos?

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Csak a hivatalban kell eljátszani a szegény rászoruló ártatlan romát, meg az orvosnál aki 10évesen lerokkantnyugdíjazza őket.Bazzani
😀 Pont a hivatalban jönnének rá.... Nem tudnak úgy esdekelni csókolom a kezsit-lábát a naccsagos asszonnak.... Meg lóvé sincs az orvos megkenéséhez....
több mint 13 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Most megfogtál...apeszos
Hát még az is megoldás ugye ha cigány az emberfia.
Úgy dolgozni sem kell.Bazzani
Nem a megoldással fogtál meg 😀 A kormozással. Hamar rájönnének, hogy nem közülük valók.....apeszos
Csak a hivatalban kell eljátszani a szegény rászoruló ártatlan romát, meg az orvosnál aki 10évesen lerokkantnyugdíjazza őket.

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Még van egy megoldás, de ahogy a képet néztem Rólad ahhoz be kéne kenni korommal az arcukat.
Márha érted. 😉Bazzani
Most megfogtál...apeszos
Hát még az is megoldás ugye ha cigány az emberfia.
Úgy dolgozni sem kell.Bazzani
Nem a megoldással fogtál meg 😀 A kormozással. Hamar rájönnének, hogy nem közülük valók.....
több mint 13 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Nem csak számodra. A politikus külön faj ebben az országban. Mostanában kijutott nekünk a 'jóból' az idióta Gyurcsánnyal, meg ezzel a hatalom mániás törpe diktátorral, meg a "mindegy mi a következmény, csak az az igaz amit én mondok, teszek, és az ellenkezője is ha én mondom, vagy teszem" sleppjével. Erős a gyanúm, hogy az unokám is nyomorogni fog (mondjuk az már nincs messze 😀) ha csak nem tanul meg profi módon adót csalni, lopni. Vagy nem megy el politikusnak.apeszos
Még van egy megoldás, de ahogy a képet néztem Rólad ahhoz be kéne kenni korommal az arcukat.
Márha érted. 😉Bazzani
Most megfogtál...apeszos
Hát még az is megoldás ugye ha cigány az emberfia.
Úgy dolgozni sem kell.

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
én egyik oldalnak sem vagyok a támogatója. sőt, semmilyen pártnak.
amikor az mszp volt hatalmon, akkor is voltak kemény és komoly dolgok, amik szúrták az ember szemét, de ami most megy MO-n, az számomra vérlázító. kell azért a pofára bőr a "vezéreknek" és hol van még a vége?JC6
Nem csak számodra. A politikus külön faj ebben az országban. Mostanában kijutott nekünk a 'jóból' az idióta Gyurcsánnyal, meg ezzel a hatalom mániás törpe diktátorral, meg a "mindegy mi a következmény, csak az az igaz amit én mondok, teszek, és az ellenkezője is ha én mondom, vagy teszem" sleppjével. Erős a gyanúm, hogy az unokám is nyomorogni fog (mondjuk az már nincs messze 😀) ha csak nem tanul meg profi módon adót csalni, lopni. Vagy nem megy el politikusnak.apeszos
Még van egy megoldás, de ahogy a képet néztem Rólad ahhoz be kéne kenni korommal az arcukat.
Márha érted. 😉Bazzani
Most megfogtál...
több mint 13 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
annyira bírom, hogy mindig mindenért az aktuális a hibás... 😊fetomy
én egyik oldalnak sem vagyok a támogatója. sőt, semmilyen pártnak.
amikor az mszp volt hatalmon, akkor is voltak kemény és komoly dolgok, amik szúrták az ember szemét, de ami most megy MO-n, az számomra vérlázító. kell azért a pofára bőr a "vezéreknek" és hol van még a vége?JC6
Nem csak számodra. A politikus külön faj ebben az országban. Mostanában kijutott nekünk a 'jóból' az idióta Gyurcsánnyal, meg ezzel a hatalom mániás törpe diktátorral, meg a "mindegy mi a következmény, csak az az igaz amit én mondok, teszek, és az ellenkezője is ha én mondom, vagy teszem" sleppjével. Erős a gyanúm, hogy az unokám is nyomorogni fog (mondjuk az már nincs messze 😀) ha csak nem tanul meg profi módon adót csalni, lopni. Vagy nem megy el politikusnak.apeszos
Még van egy megoldás, de ahogy a képet néztem Rólad ahhoz be kéne kenni korommal az arcukat.
Márha érted. 😉