Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 868 — No es importante
Sajnálattal olvasom ezeket a dolgokat, akkor gondolom nem árt, hogy olyan jóban lettünk a kivitelezésért felelős szakemberrel, hogy minden részletet elárul a jelenlegi és az új házakról (jókat is, rosszakat is). Sőt másfél év után az értesítés követő napon simán jöttek kismegszakítót cserélni meg a fürdőben mozgó járólapot felszedni - ingyen és bérmentve.

De összességében biztos van ilyen sötét a helyzet


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
Nomac New England Patriots 2 634 — balazs.t85@gmail.com
Most lesz két éve, hogy Kaszásdűlőn vettem egy 2. emeleti lakást egy (10 emeletes) társasházban. Magasfölszint miatt kicsit aggódtam, mert az ablakom alatt van egy zöldséges, de kellemesen csalódtam, minimális a zaj, ami onnan beszűrődik. Szerencsére egy hatalmas fa van mindhárom szobám előtt. A falakban pedig ütve fúró nélkül esélytelen bármi "kárt" tenni. Zaj minimális, néha hallom napközben a felső szomszédot amikor zenét hallgat.

Életem során elég sok társasházban laktam (10 körüli az érték). Azt kell mondjam, hogy ha lakóközösség értelmes, egy régi társasház nekem jobb befektetés mint egy újépítésű. Ahol még azt is hallod ahogy a másik lehúzza a WC-t.

Az emelettel kapcsolatban, szerintem a záró szint mindig tabu, ott van a legtöbb beázás, penészedés. Második emelet jó választás, mert az is magasföldszint, az már olyan mintha a 3.on laknál, ha oda bemászik valaki, akkor az 5. emeletig is fel fog menni 😊

Btw: Az ablakom előtti fára, éppen most készít fészket egy galamb pár 😊
több mint 3 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 307 — Do Your Job
Nekem szempont, h talán naposabb. (Fák)
zemanla
Számodra pozitívum vagy negatívum, hogy naposabb?
nagylaza
Nekem pozitívabb.
Redőny, klíma...




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 3 éve
- JC6 Denver Broncos 6 331
Egyébként meg nagyra becsülöm baggio-t, hogy továbbra is egy ilyen kivitelező által építendő lakóparkban/lakásban képzelik el a jövőt, én a kutyámat nem tenném be egy ilyen lakásba, viszont örömteli, hogy jj-nek nincs negatív tapasztalata.

Az összes cég kivitelezése totál kapufa és egy kalap szar, kezdve a Metrodom-tól, a Cordián keresztül a Duna Teraszig, nem beszélve a Budapartról. Stb.
Napi szinten járok mindegyik általuk épített lakóparkban, egyszerűen nonszensz hogy pandémia ideje alatt is veszik tőlük a lakásokat az emberek.
Én nem rábeszélem az ügyfeleket, hanem lebeszélem őket... csoda egy ingatlanos vagyok.
Semmi újat nem tudnak nekem mutatni.
Eleve ugye a legolcsóbb munkaerővel építtetnek, de akkora haszonkulccsal hogy a pofám leszakad.
Ukránok, románok, meg keletről is hoznak fogalmam sincs honnan munkaerőt.
Ferde falak, burkolat hibák, rosszul berakott konyha, nem működő elszívó, fordítva bekötött radiátor, vezetékek lógnak mindenütt, nem nyílik az erkély ajtó, szigetelés problémák, nyílászárók rossz beépítése... a szegélylécek? Katasztrófa. Másnapig tudnám sorolni.
Orrba-szájba lakások, semmilyen privát szférád nincs, a szomszéd meg azt is látja vagy hallja amit aztán tényleg nem akar.
Vicces volt, amikor januárban haverom vette birtokba a lakást, a fali kapcsoló panel fogta magát és leesett, darabokra tört és azóta sincs kicserélve 😂😂😂 (azóta asszem lehullott még kettő).
Parkolás? Állítólag használatba vételi engedélyt csakis úgy kaphat TH hogy kellő számú parkoló helyet biztosít minden egyes lakásnak.
Metrodom pl legutóbb kiépítette a 2 parkoló szintet, megkapták a használatba vételit, majd kijelentették, hogy csak a 3 vagy több szobás ingatlanokhoz lehet venni garázs helyet. Wadafakk. Következmény? Ne röhögtess.

De ha még minden stimmel is, jók az adottságok és az ár sem horror (nagyon 1M/nm alatt nem nagyon van normális lakás, amibe én beköltöznék), óvakodjon mindenki attól, vagy próbálja kerülni, hogy elromoljon valami!
Hiába akarod érvényesíteni a garanciát, 6 hónapnál előbb nem jönnek ki, vagy elhúzzák a gari végéig (true story). Elérhetetlenek, pökhendiek, esélyed sincs, tisztelet a kivételnek.

Lassan minden üres telket beépítenek, tényleg, nyakra-főre, olyan lakásokkal, melyek tényleg élhetetlenek... akkor inkább ezerszer a külső kerületekben valami felújítandó, azzal nagyon nem lő mellé az ember.
De mindenki más.
több mint 3 éve
- JC6 Denver Broncos 6 331
Az általuk épített előző társasházban lakunk jelenleg, a leírtakból kb semmit nem tapasztaltunk eddig (csak azt, hogy szerintem tényleg minden legfelső emeleti lakó sportoló vagy luxusprosti vagy maffiózó, egészen hihetetlen)

És nem vasút mellé épül, ez nem tudom honnan jött, a Galvani hidat tervezik egy utcával feljebb (szerintem kevered a Kopaszi-gátas Budaparttal)
r.baggio
Valóban, öszecsúszott a kettő.
Mikor lesz kész az egész Walzer?
Sobri Jóska
Dehogy csúszott, megint okoskodni akartál, minden(nem)ható/tudó Sobréró, csak most koppantál.
több mint 3 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 711 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Társasházban, nem panelben, laktam tetőtérben, és ahhoz kell hogy A) legyen jó tetőfedő bádogos akiben megbízol hogy nem lop, és B) behajtsd a pénzt a közös költségből. Ha esetleg olyan helyre költözne valaki.

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 868 — No es importante
Az általuk épített előző társasházban lakunk jelenleg, a leírtakból kb semmit nem tapasztaltunk eddig (csak azt, hogy szerintem tényleg minden legfelső emeleti lakó sportoló vagy luxusprosti vagy maffiózó, egészen hihetetlen)

És nem vasút mellé épül, ez nem tudom honnan jött, a Galvani hidat tervezik egy utcával feljebb (szerintem kevered a Kopaszi-gátas Budaparttal)
r.baggio
Valóban, öszecsúszott a kettő.
Mikor lesz kész az egész Walzer?
Sobri Jóska
Passz, szeptemberre lesz kész az első ütem, utána állnak csak neki a másodiknak, szóval nem mostanában


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 011 — beers & Packers
Nekem szempont, h talán naposabb. (Fák)
zemanla
Számodra pozitívum vagy negatívum, hogy naposabb?
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 366 — #NoStress
Az általuk épített előző társasházban lakunk jelenleg, a leírtakból kb semmit nem tapasztaltunk eddig (csak azt, hogy szerintem tényleg minden legfelső emeleti lakó sportoló vagy luxusprosti vagy maffiózó, egészen hihetetlen)

És nem vasút mellé épül, ez nem tudom honnan jött, a Galvani hidat tervezik egy utcával feljebb (szerintem kevered a Kopaszi-gátas Budaparttal)
r.baggio
Valóban, öszecsúszott a kettő.
Mikor lesz kész az egész Walzer?

több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 868 — No es importante
Az általuk épített előző társasházban lakunk jelenleg, a leírtakból kb semmit nem tapasztaltunk eddig (csak azt, hogy szerintem tényleg minden legfelső emeleti lakó sportoló vagy luxusprosti vagy maffiózó, egészen hihetetlen)

És nem vasút mellé épül, ez nem tudom honnan jött, a Galvani hidat tervezik egy utcával feljebb (szerintem kevered a Kopaszi-gátas Budaparttal)


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 186 — The Mathematician
Nem jobb mint a panel. Annak is megvannak a maga hátrányai, de azt még arra tervezték, hogy emberek éljenek benne, ellenben a gomba módjára kinövő társasházakkal, amiknél a befektető és/vagy építtetőt egyetlen cél vezérli: minél olcsóbban, minél gyorsabban felhúzni a házat, közben meg minél nagyobb haszonnal eladni. Tudnék mesélni, kösz de nem...
peach
előszerződéssel eladni adott áron, majd nem átadni mikor kész van mert hogy legyen már drágább
öcsémék is ilyenbe futottak bele
Negritis
Ezt a Hermina-Baun kívül kevesen csinálják azért. Velük meg már tájékozott ember nem szerződik.
Nagy és komoly beruházó azért nem csinál ilyet.
Sobri Jóska
nem a hermina bau-nál voltak öcsémék 😊

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 366 — #NoStress
Nem jobb mint a panel. Annak is megvannak a maga hátrányai, de azt még arra tervezték, hogy emberek éljenek benne, ellenben a gomba módjára kinövő társasházakkal, amiknél a befektető és/vagy építtetőt egyetlen cél vezérli: minél olcsóbban, minél gyorsabban felhúzni a házat, közben meg minél nagyobb haszonnal eladni. Tudnék mesélni, kösz de nem...
peach
előszerződéssel eladni adott áron, majd nem átadni mikor kész van mert hogy legyen már drágább
öcsémék is ilyenbe futottak bele
Negritis
Ezt a Hermina-Baun kívül kevesen csinálják azért. Velük meg már tájékozott ember nem szerződik.
Nagy és komoly beruházó azért nem csinál ilyet.

több mint 3 éve
YoungZeeZee 7 940
Nem jobb mint a panel. Annak is megvannak a maga hátrányai, de azt még arra tervezték, hogy emberek éljenek benne, ellenben a gomba módjára kinövő társasházakkal, amiknél a befektető és/vagy építtetőt egyetlen cél vezérli: minél olcsóbban, minél gyorsabban felhúzni a házat, közben meg minél nagyobb haszonnal eladni. Tudnék mesélni, kösz de nem...
peach
előszerződéssel eladni adott áron, majd nem átadni mikor kész van mert hogy legyen már drágább
öcsémék is ilyenbe futottak bele
Negritis
Ha mar a panel is feljott...
Ujabb epitesu lakasban, hallottam a szomszedot h skypepol, turmixot csinal, beszelget stb..
Panelben semmi ilyen "zajt" sem hallottam....
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 186 — The Mathematician
Nem jobb mint a panel. Annak is megvannak a maga hátrányai, de azt még arra tervezték, hogy emberek éljenek benne, ellenben a gomba módjára kinövő társasházakkal, amiknél a befektető és/vagy építtetőt egyetlen cél vezérli: minél olcsóbban, minél gyorsabban felhúzni a házat, közben meg minél nagyobb haszonnal eladni. Tudnék mesélni, kösz de nem...
peach
előszerződéssel eladni adott áron, majd nem átadni mikor kész van mert hogy legyen már drágább
öcsémék is ilyenbe futottak bele

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
peach Atlanta Falcons 14 264 — a new hope (again)
Nem jobb mint a panel. Annak is megvannak a maga hátrányai, de azt még arra tervezték, hogy emberek éljenek benne, ellenben a gomba módjára kinövő társasházakkal, amiknél a befektető és/vagy építtetőt egyetlen cél vezérli: minél olcsóbban, minél gyorsabban felhúzni a házat, közben meg minél nagyobb haszonnal eladni. Tudnék mesélni, kösz de nem...



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 366 — #NoStress
A Budai Walzer tipikus Marina-part szerű brutál falanszter, eggyel jobb, mint a panel, de öttel drágább, ott él mindenki a másik szájában, örökké nyüzsis, mindig valakivel gond lesz, a tulajdonosok fele befektetésnek veszi, így kiadja, a bérlők harmada prosti vagy orosz/kínai maffiózó, és vasút mellé épül, az szörnyű zajos lesz, elsőn is, ötödiken is.
Ja, és még évekig por, hangzavar, amíg az összes ütem befejeződik. :/







Szerkesztette: Őszentsége Sobri Jóska

több mint 3 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 159 — Eagles fan
Én 4 emeletes első emeletén lakom, alattam a földszint is lakott, így ugyanúgy körbe vagyok fűtve, viszont semmi indokot nem látok ami miatt akár ingyen is feljebb költöznék, nemhogy milliókért. Mondjuk nekem a magassággal is vannak bajaim, az ötödiken pl. már biztosan nem mennék ki az erkélyre sem.
Nálunk nincs lift, és egyáltalán nem zavaró a fölöttünk lakók trappolása, feltételezem hogy a 4. fölöttiek a 9 emeletesben sem lépcsőznek, így ez a téma talán annyira nem releváns.
Egyébként, az olyan vis major esetekre, hogy teszem azt elromlik a lift, valami barom felgyújtja a lakást, stb. (amikre kb. nulla az esély, de családos emberként már lehet jobban figyelembe venném), mindenképp a minél lejjebb elhelyezkedő szintek az indokoltak. Eláztatni viszont többen tudnak lejjebb.
Illetve új építésűnél nem tudom mennyire jellemzőek a fák, amit lentebb is írtak, vagy pl. terveztek-e klímát. De nálam pl. nyáron is tök élhető a lakás, mindkét oldalról árnyékos a fák miatt, a fentiek meg fuldokolnak a kánikulában.

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 3 éve
peach Atlanta Falcons 14 264 — a new hope (again)
Egyértelműen az 5.,de azért mert ott már laktam 😀



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 868 — No es importante
Kösz a válaszokat, a lakás új építésű (budai walzer, ha esetleg valakit érdekel és utánanézne), és hozzá kell tennem, hogy a magasabb szinten levő milliókkal többe is kerül, de ha senkinek nem jut eszébe ütős érv, akkor így nyilvánvaló a döntés


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 307 — Do Your Job
Jobb a kilátás
Nem mászkálnak annyit előtted (van aki a másodikra, harmadikat gyalog megy)
Nekem szempont, h talán naposabb. (Fák)
Ha nem szélső lakás, körbe fűtenek. (Mi van a földszinten, alattad? Hol a mélygarázs bejárat, esetleg)
Utcazaj kisebb...
Bemászás lehetősége, igen..

Ha lehet tudni a szomszédokat, releváns info lehet

Szerkesztette: zemanla




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 3 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
Pontosan ugyanolyan lakások esetén egy 9 emeletes társasház első vagy ötödik szintjét választanátok? És miért?
r.baggio
Az ötödik emelettel nekem annyi lenne a bajom, hogy ott minden irányból hallani lehet mindenféle zörgést. Az első emeleten viszont lentről csak egy emeletről hallhatsz majd valamit, és a felsőbb emeletek hangoskodása is kevésbé fog hallatszódni. Persze ha szalagtizes, akkor majdnem hótmindegy.

Ha egész nap süti a nap a lakást, akkor érdemesebb az első emeletet választani, ha esetleg fák árnyékot adnak.

Ugyanakkor első emeleten esetleg több lépcsőházban trappolást lehet hallani, oda még biztos van aki nem liftezik. Az ötödiken már szerintem ez kiesik.

Ezeken kívül így látatlanba nem jut eszembe több szempont.

Szerkesztette: Mikey
több mint 3 éve
Egon bá New England Patriots 1 109 — Saints GM
Pontosan ugyanolyan lakások esetén egy 9 emeletes társasház első vagy ötödik szintjét választanátok? És miért?
r.baggio
Ha van lift, akkor 9.

Akár azt gondolod, hogy képes vagy valamire, akár azt, hogy nem, mindenképpen igazad van. Henry Ford
JUST WIN!!!
több mint 3 éve
YoungZeeZee 7 940
Pontosan ugyanolyan lakások esetén egy 9 emeletes társasház első vagy ötödik szintjét választanátok? És miért?
r.baggio
Földszint nem jó, könnyen penészesedik, és nyirkosabb, hűvösebb, legfelül a legjobb, senki se zajong felülről, az összes többi szint ugyanaz, pláne 9 emeletesnél.
Én az elsőt, mert ha beszarik a lift, kevesebbet kell bandukolni, de más releváns szempontot nem tudok elképzelni, ami nem az adott szomszédságtól, adott lakás állapotától függ. De ugye ez momentán nem szempont.
Sobri Jóska
Az elsore konnyebben masznak be😀...
En 5. Emeletet mondok.
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 366 — #NoStress
Pontosan ugyanolyan lakások esetén egy 9 emeletes társasház első vagy ötödik szintjét választanátok? És miért?
r.baggio
Földszint nem jó, könnyen penészesedik, és nyirkosabb, hűvösebb, legfelül a legjobb, senki se zajong felülről, az összes többi szint ugyanaz, pláne 9 emeletesnél.
Én az elsőt, mert ha beszarik a lift, kevesebbet kell bandukolni, de más releváns szempontot nem tudok elképzelni, ami nem az adott szomszédságtól, adott lakás állapotától függ. De ugye ez momentán nem szempont.

több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 868 — No es importante
Pontosan ugyanolyan lakások esetén egy 9 emeletes társasház első vagy ötödik szintjét választanátok? És miért?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal