Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 3 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 420 — Colts fan
MC12 Sobri új regje, vagy a Betyár tért vissza? 😀
Borbinho
betyárnál azért szofisztikáltabb, szóval sobri lesz az 😀
Negritis
És amikor sobrival nem értünk egyet akkor sobri meghasadt személyiségei vitatkoznak egymással ? 😊 az az új reg meg vagy 10 hónapos. Plusz akkor sobri (egyik személyisége) eléggé kiművelődhetett Saintsből. Na mindegy.
MC12
Hagyjad. itt, aki nem ért egyet az ezt megkapja elég hamar. 😉 Szóval valamit te is jól csinálsz, mint látszik.
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 159 — Lucas Scott
MC12 Sobri új regje, vagy a Betyár tért vissza? 😀
Borbinho
betyárnál azért szofisztikáltabb, szóval sobri lesz az 😀
Negritis
És amikor sobrival nem értünk egyet akkor sobri meghasadt személyiségei vitatkoznak egymással ? 😊 az az új reg meg vagy 10 hónapos. Plusz akkor sobri (egyik személyisége) eléggé kiművelődhetett Saintsből. Na mindegy.
MC12
Pedig lehet jobban jártál volna mint meghasadt személyiség, mint egy gyengén erőlködő másolat 😀
Toca
1 éve van lassan karantén, simán lehet hogy 2-3 hónap alatt szakadt meg Sobri elméje

addig jó míg a beast nem jön 😀
Negritis
Akkor ez Patrícia volt

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
MC12 New Orleans Saints 5 867
MC12 Sobri új regje, vagy a Betyár tért vissza? 😀
Borbinho
betyárnál azért szofisztikáltabb, szóval sobri lesz az 😀
Negritis
És amikor sobrival nem értünk egyet akkor sobri meghasadt személyiségei vitatkoznak egymással ? 😊 az az új reg meg vagy 10 hónapos. Plusz akkor sobri (egyik személyisége) eléggé kiművelődhetett Saintsből. Na mindegy.
MC12
Pedig lehet jobban jártál volna mint meghasadt személyiség, mint egy gyengén erőlködő másolat 😀
Toca
1 éve van lassan karantén, simán lehet hogy 2-3 hónap alatt szakadt meg Sobri elméje

addig jó míg a beast nem jön 😀
Negritis
Nagy szerencse, hogy nem a másik személyisége vagyok mert nem bírom végigolvasni a 3 oldalas eszemefuttatásait a katolikus vallásról és annak hibáiról. Hogy lehet vallásokról ennyit írni....na majd megkérdem tőle amikor accountot váltunk.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 421 — The Mathematician
MC12 Sobri új regje, vagy a Betyár tért vissza? 😀
Borbinho
betyárnál azért szofisztikáltabb, szóval sobri lesz az 😀
Negritis
És amikor sobrival nem értünk egyet akkor sobri meghasadt személyiségei vitatkoznak egymással ? 😊 az az új reg meg vagy 10 hónapos. Plusz akkor sobri (egyik személyisége) eléggé kiművelődhetett Saintsből. Na mindegy.
MC12
Pedig lehet jobban jártál volna mint meghasadt személyiség, mint egy gyengén erőlködő másolat 😀
Toca
1 éve van lassan karantén, simán lehet hogy 2-3 hónap alatt szakadt meg Sobri elméje

addig jó míg a beast nem jön 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Toca Minnesota Vikings 18 733 — Vikings fan
MC12 Sobri új regje, vagy a Betyár tért vissza? 😀
Borbinho
betyárnál azért szofisztikáltabb, szóval sobri lesz az 😀
Negritis
És amikor sobrival nem értünk egyet akkor sobri meghasadt személyiségei vitatkoznak egymással ? 😊 az az új reg meg vagy 10 hónapos. Plusz akkor sobri (egyik személyisége) eléggé kiművelődhetett Saintsből. Na mindegy.
MC12
Pedig lehet jobban jártál volna mint meghasadt személyiség, mint egy gyengén erőlködő másolat 😀
több mint 3 éve
MC12 New Orleans Saints 5 867
MC12 Sobri új regje, vagy a Betyár tért vissza? 😀
Borbinho
betyárnál azért szofisztikáltabb, szóval sobri lesz az 😀
Negritis
És amikor sobrival nem értünk egyet akkor sobri meghasadt személyiségei vitatkoznak egymással ? 😊 az az új reg meg vagy 10 hónapos. Plusz akkor sobri (egyik személyisége) eléggé kiművelődhetett Saintsből. Na mindegy.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 159 — Lucas Scott
MC12 Sobri új regje, vagy a Betyár tért vissza? 😀
Borbinho
betyárnál azért szofisztikáltabb, szóval sobri lesz az 😀
Negritis
Az ódium után eldőlt, ja 😀
Borbinho
Magát ismételgeti egy általa képzelt hülyeség megoldására.
Vagy Sobri vagy valami tanítványa 😀
Toca
Jinxtriadnak már rengeteg padawanja van itt, ideje volt, hogy Jóskánknak is legyen 😊
warr_b
Új megvilágításba helyezi akkor azt is h korbelijkoljak egymást 😊

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 21 030 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
MC12 Sobri új regje, vagy a Betyár tért vissza? 😀
Borbinho
betyárnál azért szofisztikáltabb, szóval sobri lesz az 😀
Negritis
Az ódium után eldőlt, ja 😀
Borbinho
Magát ismételgeti egy általa képzelt hülyeség megoldására.
Vagy Sobri vagy valami tanítványa 😀
Toca
Jinxtriadnak már rengeteg padawanja van itt, ideje volt, hogy Jóskánknak is legyen 😊


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
Toca Minnesota Vikings 18 733 — Vikings fan
MC12 Sobri új regje, vagy a Betyár tért vissza? 😀
Borbinho
betyárnál azért szofisztikáltabb, szóval sobri lesz az 😀
Negritis
Az ódium után eldőlt, ja 😀
Borbinho
Magát ismételgeti egy általa képzelt hülyeség megoldására.
Vagy Sobri vagy valami tanítványa 😀
több mint 3 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
MC12 Sobri új regje, vagy a Betyár tért vissza? 😀
Borbinho
betyárnál azért szofisztikáltabb, szóval sobri lesz az 😀
Negritis
Az ódium után eldőlt, ja 😀

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 421 — The Mathematician
MC12 Sobri új regje, vagy a Betyár tért vissza? 😀
Borbinho
betyárnál azért szofisztikáltabb, szóval sobri lesz az 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
MC12 Sobri új regje, vagy a Betyár tért vissza? 😀

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 3 éve
YoungZeeZee 7 977
Facebook csoportokban nem tudom megosztani az eladni kivant ingatlant.Korabban par honapja ment.
1 csoportban sikerult kiirni. a marketplace-en es mas csoportokban inaktiv a pop up, tehat feljon es a gomb szurke.

miert lehet ez?
több mint 3 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 823 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Valaki ismer olyan weboldalt ahol utána tudok nézni az európai pH szinteknek a vizekben. Nem találtam róla semmit (magyar/angol/spanyol nyelven is jó)
Heisman
Ilyesmire gondolsz?

 pure.iiasa.ac.at/id/eprint/15542/1/ICPW_Report_135-2018.pdf
warr_b
Valaki ismer olyan weboldalt ahol utána tudok nézni az európai pH szinteknek a vizekben. Nem találtam róla semmit (magyar/angol/spanyol nyelven is jó)
Heisman
who?
 pure.iiasa.ac.at/id/eprint/15542/1/ICPW_Report_135-2018.pdf
sutianap
Igen, köszi nektek

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 21 030 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Valaki ismer olyan weboldalt ahol utána tudok nézni az európai pH szinteknek a vizekben. Nem találtam róla semmit (magyar/angol/spanyol nyelven is jó)
Heisman
Ilyesmire gondolsz?

 pure.iiasa.ac.at/id/eprint/15542/1/ICPW_Report_135-2018.pdf


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 117 — capitaine du château de Vienne 1487
Valaki ismer olyan weboldalt ahol utána tudok nézni az európai pH szinteknek a vizekben. Nem találtam róla semmit (magyar/angol/spanyol nyelven is jó)
Heisman
who?
 pure.iiasa.ac.at/id/eprint/15542/1/ICPW_Report_135-2018.pdf

Szerkesztette: sutianap


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 3 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 823 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Valaki ismer olyan weboldalt ahol utána tudok nézni az európai pH szinteknek a vizekben. Nem találtam róla semmit (magyar/angol/spanyol nyelven is jó)

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 3 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 461 — TODDHERREMANS79
Ha lenne két évetek bármilyen szakmát a nulláról kitanulni, ki minek állna neki?
r.baggio
csak 2?
most kék nekiállni az orvosi diagosztika asszisztens szakoknak - optometrista, radiográfia, szonográfus, labordiagnosztika
az orvosi bérekhez fölhozzák majd a fizukat arányosan, másodrészt az orvosi kompetenciák kiadódnak, mert nem lesz rá ember, meg nem lehet mindenhova rohadtdrágán orvost detektálni
sutianap
34 évesen ahhoz már nem érzek magamban elég affinitást és lelkesedést, hogy bármilyen egészségügyi szakra ráfeküdjek, de a gyed alatt gondoltam egy szakmát még épp ki tudok tanulni. Az asztalos és a gázszerelő (vagy a klímás) a legvonzóbb opciók jelenleg - mondjuk induló képzés nincs épp sehol.
r.baggio

34 évesen már elfáradtál? 😀
Akkor nagyon rossz helyen dolgozol, ha ennyire ki vagy facsarva.
Nekem volt kollégám aki több mint 40 éves fejjel végzett el egy fősulit, gyerek mellett.
Én majdnem 40 éves fejjel, ha össze tudnám hozni (kiderül, van rá esély), akkor elvégeznék még egy képzést vagy gazdasági mesterszakot. Legalábbis remélem, hogy az eszem meglesz hozzá...

Amúgy meg lassan szinte mindegy szakmát nézel ki, keresni lehet velük bőven.
Viszont egyetlen egy hátránya van mindnek, ugyanúgy ahogy máshol, folyamatosan képezned kell magad és önteni a pénzt az újabb/jobb/minőségibb szerszámokba.

Én, ha tehetném, sztem állattartással és mezőgazdasággal foglalkoznék, na abban is rengeteg pénz tud lenni.
Persze nem az ilyen nagyipari termelésre mennék rá, hanem célzottan a minőségi, szűk piacra szánt, "kézműves" termelésre.


De amit itt többen írtak, az jó lehet:
Bútorasztalos, kőműves, festő, villanyszerelő, esztergályos, hegesztő, stb.
Ezek az alapok, ezen kívül vadíthatod modernebb képzettségekkel is, mint Photoshop és tsai tanfolyamok, CAD/CAM, autóvillamossági, stb.
Solymi
Ha csak a papír kell akkor ajánlom neked, 2 éve fejeztem be levelezőn a pénzügy mesterszakot és kibaszott nagy alibi volt. Más kérdés hogy ha a tudás miatt csinálnád, akkor nem ajánlom, semmi újat nem tanultam(pénzügy-számvitel volt az alapszakom), ha plusz tudásra vágynék tuti gazdinfoba kezdenék helyette.
eaglesmcnabb
Gazdinfo vagy pénzügyi mesterszak/alapszak azért kell nekem, mert én "mérnökként" végeztem (szigorúan idézőjelben, csak a diplomám neve az) és ez érdekel illetve ebben látom azt, amivel tudnám a tudásomat növelni és később hasznosítani akár a multi világában, akár a vállalkozói szektorban.

Kérdés, hogy mesterszakot el tudom-e kezdeni, mert jópár alaptárgyam nincs, tehát azt vagy párhuzamosan kellene csinálnom a többivel vagy előbb egy Bsc-t kell összehoznom.
Mivel nekem még a régi rendszer szerinti fősulis diplomám van, így az egy fokkal jobb mint a mostani alap Bsc, de a mesterszakkal/egyetemi diplomával (5 éves képzés) nem ér fel ugye.

Meg úgyis előtte le kellene csekkolni, hogy mennyire értek statisztikához, számvitelhez, stb 😀
Solymi
Akkor nézz utána a mérnök-közgazdász szaknak, az csak másfél év, és mérnöki diploma az előfeltétele.
Egy nagyon jó cimborám BME gépész mester után végezte el tavaly, és dicsérte hogy nagyon sok hasznos dolgot tanult.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 3 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 468
Ha lenne két évetek bármilyen szakmát a nulláról kitanulni, ki minek állna neki?
r.baggio
csak 2?
most kék nekiállni az orvosi diagosztika asszisztens szakoknak - optometrista, radiográfia, szonográfus, labordiagnosztika
az orvosi bérekhez fölhozzák majd a fizukat arányosan, másodrészt az orvosi kompetenciák kiadódnak, mert nem lesz rá ember, meg nem lehet mindenhova rohadtdrágán orvost detektálni
sutianap
34 évesen ahhoz már nem érzek magamban elég affinitást és lelkesedést, hogy bármilyen egészségügyi szakra ráfeküdjek, de a gyed alatt gondoltam egy szakmát még épp ki tudok tanulni. Az asztalos és a gázszerelő (vagy a klímás) a legvonzóbb opciók jelenleg - mondjuk induló képzés nincs épp sehol.
r.baggio

34 évesen már elfáradtál? 😀
Akkor nagyon rossz helyen dolgozol, ha ennyire ki vagy facsarva.
Nekem volt kollégám aki több mint 40 éves fejjel végzett el egy fősulit, gyerek mellett.
Én majdnem 40 éves fejjel, ha össze tudnám hozni (kiderül, van rá esély), akkor elvégeznék még egy képzést vagy gazdasági mesterszakot. Legalábbis remélem, hogy az eszem meglesz hozzá...

Amúgy meg lassan szinte mindegy szakmát nézel ki, keresni lehet velük bőven.
Viszont egyetlen egy hátránya van mindnek, ugyanúgy ahogy máshol, folyamatosan képezned kell magad és önteni a pénzt az újabb/jobb/minőségibb szerszámokba.

Én, ha tehetném, sztem állattartással és mezőgazdasággal foglalkoznék, na abban is rengeteg pénz tud lenni.
Persze nem az ilyen nagyipari termelésre mennék rá, hanem célzottan a minőségi, szűk piacra szánt, "kézműves" termelésre.


De amit itt többen írtak, az jó lehet:
Bútorasztalos, kőműves, festő, villanyszerelő, esztergályos, hegesztő, stb.
Ezek az alapok, ezen kívül vadíthatod modernebb képzettségekkel is, mint Photoshop és tsai tanfolyamok, CAD/CAM, autóvillamossági, stb.
Solymi
Ha csak a papír kell akkor ajánlom neked, 2 éve fejeztem be levelezőn a pénzügy mesterszakot és kibaszott nagy alibi volt. Más kérdés hogy ha a tudás miatt csinálnád, akkor nem ajánlom, semmi újat nem tanultam(pénzügy-számvitel volt az alapszakom), ha plusz tudásra vágynék tuti gazdinfoba kezdenék helyette.
eaglesmcnabb
Gazdinfo vagy pénzügyi mesterszak/alapszak azért kell nekem, mert én "mérnökként" végeztem (szigorúan idézőjelben, csak a diplomám neve az) és ez érdekel illetve ebben látom azt, amivel tudnám a tudásomat növelni és később hasznosítani akár a multi világában, akár a vállalkozói szektorban.

Kérdés, hogy mesterszakot el tudom-e kezdeni, mert jópár alaptárgyam nincs, tehát azt vagy párhuzamosan kellene csinálnom a többivel vagy előbb egy Bsc-t kell összehoznom.
Mivel nekem még a régi rendszer szerinti fősulis diplomám van, így az egy fokkal jobb mint a mostani alap Bsc, de a mesterszakkal/egyetemi diplomával (5 éves képzés) nem ér fel ugye.

Meg úgyis előtte le kellene csekkolni, hogy mennyire értek statisztikához, számvitelhez, stb 😀

több mint 3 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 461 — TODDHERREMANS79
Ha lenne két évetek bármilyen szakmát a nulláról kitanulni, ki minek állna neki?
r.baggio
csak 2?
most kék nekiállni az orvosi diagosztika asszisztens szakoknak - optometrista, radiográfia, szonográfus, labordiagnosztika
az orvosi bérekhez fölhozzák majd a fizukat arányosan, másodrészt az orvosi kompetenciák kiadódnak, mert nem lesz rá ember, meg nem lehet mindenhova rohadtdrágán orvost detektálni
sutianap
34 évesen ahhoz már nem érzek magamban elég affinitást és lelkesedést, hogy bármilyen egészségügyi szakra ráfeküdjek, de a gyed alatt gondoltam egy szakmát még épp ki tudok tanulni. Az asztalos és a gázszerelő (vagy a klímás) a legvonzóbb opciók jelenleg - mondjuk induló képzés nincs épp sehol.
r.baggio

34 évesen már elfáradtál? 😀
Akkor nagyon rossz helyen dolgozol, ha ennyire ki vagy facsarva.
Nekem volt kollégám aki több mint 40 éves fejjel végzett el egy fősulit, gyerek mellett.
Én majdnem 40 éves fejjel, ha össze tudnám hozni (kiderül, van rá esély), akkor elvégeznék még egy képzést vagy gazdasági mesterszakot. Legalábbis remélem, hogy az eszem meglesz hozzá...

Amúgy meg lassan szinte mindegy szakmát nézel ki, keresni lehet velük bőven.
Viszont egyetlen egy hátránya van mindnek, ugyanúgy ahogy máshol, folyamatosan képezned kell magad és önteni a pénzt az újabb/jobb/minőségibb szerszámokba.

Én, ha tehetném, sztem állattartással és mezőgazdasággal foglalkoznék, na abban is rengeteg pénz tud lenni.
Persze nem az ilyen nagyipari termelésre mennék rá, hanem célzottan a minőségi, szűk piacra szánt, "kézműves" termelésre.


De amit itt többen írtak, az jó lehet:
Bútorasztalos, kőműves, festő, villanyszerelő, esztergályos, hegesztő, stb.
Ezek az alapok, ezen kívül vadíthatod modernebb képzettségekkel is, mint Photoshop és tsai tanfolyamok, CAD/CAM, autóvillamossági, stb.
Solymi
Ha csak a papír kell akkor ajánlom neked, 2 éve fejeztem be levelezőn a pénzügy mesterszakot és kibaszott nagy alibi volt. Más kérdés hogy ha a tudás miatt csinálnád, akkor nem ajánlom, semmi újat nem tanultam(pénzügy-számvitel volt az alapszakom), ha plusz tudásra vágynék tuti gazdinfoba kezdenék helyette.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 3 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 881 — StuG Life
34 évesen már elfáradtál? 😀
Akkor nagyon rossz helyen dolgozol, ha ennyire ki vagy facsarva.
Nekem volt kollégám aki több mint 40 éves fejjel végzett el egy fősulit, gyerek mellett.
Én majdnem 40 éves fejjel, ha össze tudnám hozni (kiderül, van rá esély), akkor elvégeznék még egy képzést vagy gazdasági mesterszakot. Legalábbis remélem, hogy az eszem meglesz hozzá...

Amúgy meg lassan szinte mindegy szakmát nézel ki, keresni lehet velük bőven.
Viszont egyetlen egy hátránya van mindnek, ugyanúgy ahogy máshol, folyamatosan képezned kell magad és önteni a pénzt az újabb/jobb/minőségibb szerszámokba.
Solymi
Itt volt itt egy kis félreértés, az egészségügyi szakmára való átállásra írtam a lelkesedés hiányát, kifacsarni max a vendéglátózás facsart ki, de azt már évek óta nem is csinálom - a repülőtéri munkámat nagyon szerettem, csak hát a covid teljesen betett, ráadásul ha előbb-utóbb helyre is áll a helyzet, az automatizáció hosszabb távon sok-sok pozíciót zárójelbe tesz majd itt is

most úgy alakult, hogy én megyek el végül gyedre a kisgyerekkel, így itt a tökéletes alkalom, hogy egy újabb szakmába vágjak bele a nulláról, amit a következő 30 évben képes lennék csinálni (hát a szakácskodást, mint tippet, megmosolyogtam...), a nagy pénz ígérete nem az első a sorban. Múlt nyáron a programozással próbálkoztam, de az kifogott rajtam, ehhez sajnos hülye vagyok.

mi tortent a kormany altal tamogatott IT kepzessel?
YoungZeeZee
a tesztelő képzés még valamennyire érdekelt volna, de épp akkor indult, mikor Hanna megszületett, heti 30-40 órányi tanulást pluszban a munka és a szakkomentátorkodás mellett nem tudtam bevállalni (3-400 ezer forintot viszont nem is fizetnék érte, mert nem az én világom)

a gáz-, klímaszerelő és az asztalos szakma talán eddig a három dobogós, igazából azon vacillálok, hogy tényleg a nulláról melyik az, amit pár év alatt felnőttképzés keretében el lehet úgy sajátítani, hogy nézzék valamibe az embert és foglalkoztassák is
r.baggio
villany-gáz, vizes, hidegburkoló-festő mázoló stb. ezek mindig kellenek, vagy inditasz egy vállalkozást mint generál kivitelező.amig élnek emberek lesz igény ezekre, más kérdés h mennyire érdekel.

Az asztalos, old timer restaurátor, egyedi hangszerkészítő stb vonalak nekem is mindig felmerülnek amikor nagy ritkán azon gondolkodom h mást kéne csinálnom. Németországban egy ismerősőm csak első generációs toyota land cruiserek felújításával foglalkozik most már egész világból keresik 14 hónapos várólistával, egy másik ugyanezt csinálja főleg 356os porschekkal.

De mindketten autoipari háttérből száltak bele ebbe.

ott van még a kérdés h mi "ér többet" ha egy "tucatszakmába" állsz bele és leszel a 105ik asztalos a kerületben de mivel csak 2 éve csinálod átlagos v éppenhogy átlagalatti service provider vagy, vagy mondjuk végiggondolod h mi az az 5-10 dolog ami IGAZÁN érdekel és azon a vonalon elindulsz egy highly specializált vonalon.

Én lehet hogy a 2 évet gyeden inkább arra hasznalnám fel, hogy ezt magamban szép nyugiban végigondoljam.
Kérdezd meg magad JJ minek lehetnél te a hattori hansoja, mert a) érdekel b) van affinitásod hozzá c)lehet rá igény ha megfelelően csinálod.

Pl alapesetben egy youtoube csatorna csak csepp a tengerben, de ha szép lassan elkezdesz felhúzni egy olyat ami olyan szinten merül el NCAA-ban mint senki más europában abban talán lehet fantázia. Drachinifel egy jó példa erre van talán világszinten 230k feliratkozója plusz patreon hadihajók ókortól 1945ig témában (leegyszerűsítve) ami hiába érdekes téma sok embernek rengeteg content is van, és brutál mennyiségű szaktudást időt energiát nyom bele (dry dock nevü q&a szegmensek különböző rövid kérdés válaszokkal manapság 6 órás videók).

és ahogy sobri mondta neki is 2 év kellett mire eljutott oda h már nem dolgozik youtube mellett ( egyrészt mert most kibaszták, másrészt már van kellő patreon following h csurranjon cseppenjen elég.

TLDR, szerintem nem úgy kéne megközeliteni h mondjuk meg mi mit lenne érdemes kitanulni, hanem inkább úgy h te gondolkozz el azon mi az amiből pénzt szeretnél csinálni, miközben élvezed is.

több mint 3 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 823 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
...
r.baggio
Nem akarok a zsebedben túrkálni, de a minőségi közvetítésekért remélem kapsz pénzt, hisz tényleg nagyon értesz a College focihoz. Amennyire tudom tudsz angolul, lesz időt szerintem próbálj meg NCAA videókat csinálni Youtubera pl, angolul szerintem amennyire értesz hozzá be lehet futni.
Heisman
Szerintem nem kap, vagy ha igen, akkor jelképes összeget (10-20ezer ft) ráadásul tervezhetetlenül, rapszódikusan.
A youtube-content gyártás nem rossz irány, de vagy nézettség vagy szponzoráció kell ahhoz, hogy megérje, ne csak egy drága és időigényes hobbi legyen. Az NCAA egyiket se hozná meg, "eladhatóbb" témával érdemes indítani, inkább könyv, film, kultúra vonalon. (Az ha nem is feltétlen nagy nézettség, de ahhoz található szponzor a covid után.)
Egy csatornát organikusan felfuttatni az pont másfél-két év.
Sobri Jóska
Szerintem meg ha angolul csinál NCAA minőségi kontentet Amerikából összegyűlhet annyi ember hogy hogy lehessen monetizálni a tartalmat. Van egy csomó ilyen szubkultúra ami külföldön meg tud élni, itthon viszont szinte mindent visz a mainstream
Heisman
Ja értem.
Én arra asszociáltam, hogy magyar nyelven, magyaroknak.
Szerintem ez kb. olyan felvetés, mintha mondjuk egy japán ember akarna a magyar soccer NB1-ről anyagot gyártani magyaroknak magyarul.
Persze van annyi pikantériája, hogy elméletben sikerülhetne is érdemi bevételre szert tennie (elméleti síkon abból kiindulva, hogy anyagi szempontból egyenértékű az amerikai és a magyar piac), de a gyakorlatban én kétlem.
De persze ki lehet próbálni, pár videot felvenni nem egy egetrengető befektetés, és végtére is kis kockázat, de lehet nagy a haszon.
Tulajdonképpen még ha csak 1% az esély a sikerre, akkoris megéri megpróbálni, erre jutottam a hsz. megírásának végére, mivel veszíteni nem lehet vele. 😊
Sobri Jóska
Lehet gyakorlatban ugyanakkora a piac, de kint nincs annyira lerabolva, mindenki megtalálhatja benne a helyét. Itthon vagy benne vagy a körben vagy nem, így lehetséges hogy egy Hörinél jelenleg kisebb nézettséggel rendelkező Kiss Imi pl hatalmas szponzorokat kap. Itt van egy pénzösszeg amit az anyacég kiutal, azt mindegy hogy verik el reklámra. Emellett meg több amerikai néz NCAA-t mint ahány magyar NB1-et, más a piac, ahogy szerintem egy amerikai focit szerető ember simán megnézi az elemzést, hisz van az NFL és az FBS, még ezzel szemben soccerben van a 4 topliga, nemzetközi bajnokságok, stb.

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 413 — #NoStress
...
r.baggio
Nem akarok a zsebedben túrkálni, de a minőségi közvetítésekért remélem kapsz pénzt, hisz tényleg nagyon értesz a College focihoz. Amennyire tudom tudsz angolul, lesz időt szerintem próbálj meg NCAA videókat csinálni Youtubera pl, angolul szerintem amennyire értesz hozzá be lehet futni.
Heisman
Szerintem nem kap, vagy ha igen, akkor jelképes összeget (10-20ezer ft) ráadásul tervezhetetlenül, rapszódikusan.
A youtube-content gyártás nem rossz irány, de vagy nézettség vagy szponzoráció kell ahhoz, hogy megérje, ne csak egy drága és időigényes hobbi legyen. Az NCAA egyiket se hozná meg, "eladhatóbb" témával érdemes indítani, inkább könyv, film, kultúra vonalon. (Az ha nem is feltétlen nagy nézettség, de ahhoz található szponzor a covid után.)
Egy csatornát organikusan felfuttatni az pont másfél-két év.
Sobri Jóska
Szerintem meg ha angolul csinál NCAA minőségi kontentet Amerikából összegyűlhet annyi ember hogy hogy lehessen monetizálni a tartalmat. Van egy csomó ilyen szubkultúra ami külföldön meg tud élni, itthon viszont szinte mindent visz a mainstream
Heisman
Ja értem.
Én arra asszociáltam, hogy magyar nyelven, magyaroknak.
Szerintem ez kb. olyan felvetés, mintha mondjuk egy japán ember akarna a magyar soccer NB1-ről anyagot gyártani magyaroknak magyarul.
Persze van annyi pikantériája, hogy elméletben sikerülhetne is érdemi bevételre szert tennie (elméleti síkon abból kiindulva, hogy anyagi szempontból egyenértékű az amerikai és a magyar piac), de a gyakorlatban én kétlem.
De persze ki lehet próbálni, pár videot felvenni nem egy egetrengető befektetés, és végtére is kis kockázat, de lehet nagy a haszon.
Tulajdonképpen még ha csak 1% az esély a sikerre, akkoris megéri megpróbálni, erre jutottam a hsz. megírásának végére, mivel veszíteni nem lehet vele. 😊

több mint 3 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 823 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
...
r.baggio
Nem akarok a zsebedben túrkálni, de a minőségi közvetítésekért remélem kapsz pénzt, hisz tényleg nagyon értesz a College focihoz. Amennyire tudom tudsz angolul, lesz időt szerintem próbálj meg NCAA videókat csinálni Youtubera pl, angolul szerintem amennyire értesz hozzá be lehet futni.
Heisman
Szerintem nem kap, vagy ha igen, akkor jelképes összeget (10-20ezer ft) ráadásul tervezhetetlenül, rapszódikusan.
A youtube-content gyártás nem rossz irány, de vagy nézettség vagy szponzoráció kell ahhoz, hogy megérje, ne csak egy drága és időigényes hobbi legyen. Az NCAA egyiket se hozná meg, "eladhatóbb" témával érdemes indítani, inkább könyv, film, kultúra vonalon. (Az ha nem is feltétlen nagy nézettség, de ahhoz található szponzor a covid után.)
Egy csatornát organikusan felfuttatni az pont másfél-két év.
[/quote]Szerintem meg ha angolul csinál NCAA minőségi kontentet Amerikából összegyűlhet annyi ember hogy hogy lehessen monetizálni a tartalmat. Van egy csomó ilyen szubkultúra ami külföldön meg tud élni, itthon viszont szinte mindent visz a mainstream

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 413 — #NoStress
így itt a tökéletes alkalom, hogy egy újabb szakmába vágjak bele a nulláról, amit a következő 30 évben képes lennék csinálni
r.baggio
Szerintem nem az az alkat vagy, aki 30 évig bármit is tudna csinálni.
Se egy konkrét szakmát, se egy konkrét vállalkozást.
Így szerencsésebb olyan irányba mozdulni, ami eleve sokrétű, és nem dobod 1-2 év múlva.
Az itt felsorolt szakmák mind kurva unalmasak, egyik se a te világod. Ahogy a vendéglátás vagy egyebek sem.
Az erősségeidre alapozz, amit jól tudsz csinálni, amiben kiemelkedő vagy, illetve ahova van kapcsolatod.
Pl. jó és alapos tévés szerkesztő, adásszerkesztő, gyártásvezető lennél a sokrétű kulturális műveltsegeddel és lényeglátásoddal. (A lojalitás, kooperatív készség meg majd kialakul menet közben.)
Az ilyen melókhoz meg nem papír kell, hanem ismerettség meg eltökéltség.


...
r.baggio
Nem akarok a zsebedben túrkálni, de a minőségi közvetítésekért remélem kapsz pénzt, hisz tényleg nagyon értesz a College focihoz. Amennyire tudom tudsz angolul, lesz időt szerintem próbálj meg NCAA videókat csinálni Youtubera pl, angolul szerintem amennyire értesz hozzá be lehet futni.
Heisman
Szerintem nem kap, vagy ha igen, akkor jelképes összeget (10-20ezer ft) ráadásul tervezhetetlenül, rapszódikusan.
A youtube-content gyártás nem rossz irány, de vagy nézettség vagy szponzoráció kell ahhoz, hogy megérje, ne csak egy drága és időigényes hobbi legyen. Az NCAA egyiket se hozná meg, "eladhatóbb" témával érdemes indítani, inkább könyv, film, kultúra vonalon. (Az ha nem is feltétlen nagy nézettség, de ahhoz található szponzor a covid után.)
Egy csatornát organikusan felfuttatni az pont másfél-két év.