Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 3 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 10 609 — Jedi Master
Tudtok olyan programot, ami kiszűri a zajt fotókból?
Úgy értem pl 10 éves mobilfotókból. Ilyesmi
Ki tisztítja a képet és szebbé teszi
Chargers LT
Photoshop? 😬😄
warr_b
Ok, melyik... 🤣
15 éve így hívnak egy féle programot 😁
És az képes is komolyan javítani a minőségen? Remélem nem csak fényerőt ad hozzá 🤣
Chargers LT
Passz, gondolom vmelyik frissebb 😁
Nekem meló miatt csomagban van Adobe pakkal. Utálom is az egészet mint a szart 🤣 De noise filter van benne.
warr_b
Akkor meggondolandó

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 3 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 786 — Cowboys fan
Tudtok olyan programot, ami kiszűri a zajt fotókból?
Úgy értem pl 10 éves mobilfotókból. Ilyesmi
Ki tisztítja a képet és szebbé teszi
Chargers LT
Photoshop? 😬😄
warr_b
Ok, melyik... 🤣
15 éve így hívnak egy féle programot 😁
És az képes is komolyan javítani a minőségen? Remélem nem csak fényerőt ad hozzá 🤣
Chargers LT
tizenöt, mi? nekünk már '98-ban tanították, rajz helyett/alatt...
több mint 3 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 424
Ha lenne két évetek bármilyen szakmát a nulláról kitanulni, ki minek állna neki?
r.baggio
csak 2?
most kék nekiállni az orvosi diagosztika asszisztens szakoknak - optometrista, radiográfia, szonográfus, labordiagnosztika
az orvosi bérekhez fölhozzák majd a fizukat arányosan, másodrészt az orvosi kompetenciák kiadódnak, mert nem lesz rá ember, meg nem lehet mindenhova rohadtdrágán orvost detektálni
sutianap
34 évesen ahhoz már nem érzek magamban elég affinitást és lelkesedést, hogy bármilyen egészségügyi szakra ráfeküdjek, de a gyed alatt gondoltam egy szakmát még épp ki tudok tanulni. Az asztalos és a gázszerelő (vagy a klímás) a legvonzóbb opciók jelenleg - mondjuk induló képzés nincs épp sehol.
r.baggio

34 évesen már elfáradtál? 😀
Akkor nagyon rossz helyen dolgozol, ha ennyire ki vagy facsarva.
Nekem volt kollégám aki több mint 40 éves fejjel végzett el egy fősulit, gyerek mellett.
Én majdnem 40 éves fejjel, ha össze tudnám hozni (kiderül, van rá esély), akkor elvégeznék még egy képzést vagy gazdasági mesterszakot. Legalábbis remélem, hogy az eszem meglesz hozzá...

Amúgy meg lassan szinte mindegy szakmát nézel ki, keresni lehet velük bőven.
Viszont egyetlen egy hátránya van mindnek, ugyanúgy ahogy máshol, folyamatosan képezned kell magad és önteni a pénzt az újabb/jobb/minőségibb szerszámokba.

Én, ha tehetném, sztem állattartással és mezőgazdasággal foglalkoznék, na abban is rengeteg pénz tud lenni.
Persze nem az ilyen nagyipari termelésre mennék rá, hanem célzottan a minőségi, szűk piacra szánt, "kézműves" termelésre.


De amit itt többen írtak, az jó lehet:
Bútorasztalos, kőműves, festő, villanyszerelő, esztergályos, hegesztő, stb.
Ezek az alapok, ezen kívül vadíthatod modernebb képzettségekkel is, mint Photoshop és tsai tanfolyamok, CAD/CAM, autóvillamossági, stb.

több mint 3 éve
YoungZeeZee 7 942
Ha lenne két évetek bármilyen szakmát a nulláról kitanulni, ki minek állna neki?
r.baggio
csak 2?
most kék nekiállni az orvosi diagosztika asszisztens szakoknak - optometrista, radiográfia, szonográfus, labordiagnosztika
az orvosi bérekhez fölhozzák majd a fizukat arányosan, másodrészt az orvosi kompetenciák kiadódnak, mert nem lesz rá ember, meg nem lehet mindenhova rohadtdrágán orvost detektálni
sutianap
34 évesen ahhoz már nem érzek magamban elég affinitást és lelkesedést, hogy bármilyen egészségügyi szakra ráfeküdjek, de a gyed alatt gondoltam egy szakmát még épp ki tudok tanulni. Az asztalos és a gázszerelő (vagy a klímás) a legvonzóbb opciók jelenleg - mondjuk induló képzés nincs épp sehol.
r.baggio
mi tortent a kormany altal tamogoatt IT kepzessel?
több mint 3 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 935 — Steelers fan
Ha lenne két évetek bármilyen szakmát a nulláról kitanulni, ki minek állna neki?
r.baggio
Autóvillamosság szerelő.
Az frankón aranybánya, és nézve a fejlesztések irányát, pár év múlva még sokkal nagyobb üzlet lesz.

Illetve ami régóta piszkálja a fantáziámat, egy vadászpuskaműves képzés. Mostanra nálunk is kialakult, hogy főleg a pénzes elit vadászik, azokra 1-1 szép és igényes egyedileg készített puskát nagyon súlyos pénzekért rá lehet melegíteni. Konkrétan van haverom, aki 15 éve ebből él, és nem győzi a melót.

Illetve ugyanezen a vonalon maradva; vadászlőszer gyártás/összeszerelés. Mivel itthon senki nem gyárt, minden kintről jön, az euro árfolyam elszállásával elszálltak a lőszer árak is, ha valaki tudna itthon gyártani, most durván megszedhetné magát.
több mint 3 éve
hétszilvafás adam8 Houston Texans 2 646
Ha lenne két évetek bármilyen szakmát a nulláról kitanulni, ki minek állna neki?
r.baggio
csak 2?
most kék nekiállni az orvosi diagosztika asszisztens szakoknak - optometrista, radiográfia, szonográfus, labordiagnosztika
az orvosi bérekhez fölhozzák majd a fizukat arányosan, másodrészt az orvosi kompetenciák kiadódnak, mert nem lesz rá ember, meg nem lehet mindenhova rohadtdrágán orvost detektálni
sutianap
34 évesen ahhoz már nem érzek magamban elég affinitást és lelkesedést, hogy bármilyen egészségügyi szakra ráfeküdjek, de a gyed alatt gondoltam egy szakmát még épp ki tudok tanulni. Az asztalos és a gázszerelő (vagy a klímás) a legvonzóbb opciók jelenleg - mondjuk induló képzés nincs épp sehol.
r.baggio
A redőnyös-nyílászárós munkák is perspektívikusok lehetnek (kivéve ha félsz a magasban) esetleg.
Illetve, nem tudom hol tanítják, de ha valaki a mobilokhoz ért, azoknak is van piaca. 😊

több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 877 — No es importante
Ha lenne két évetek bármilyen szakmát a nulláról kitanulni, ki minek állna neki?
r.baggio
csak 2?
most kék nekiállni az orvosi diagosztika asszisztens szakoknak - optometrista, radiográfia, szonográfus, labordiagnosztika
az orvosi bérekhez fölhozzák majd a fizukat arányosan, másodrészt az orvosi kompetenciák kiadódnak, mert nem lesz rá ember, meg nem lehet mindenhova rohadtdrágán orvost detektálni
sutianap
34 évesen ahhoz már nem érzek magamban elég affinitást és lelkesedést, hogy bármilyen egészségügyi szakra ráfeküdjek, de a gyed alatt gondoltam egy szakmát még épp ki tudok tanulni. Az asztalos és a gázszerelő (vagy a klímás) a legvonzóbb opciók jelenleg - mondjuk induló képzés nincs épp sehol.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 111 — capitaine du château de Vienne 1487
Ha lenne két évetek bármilyen szakmát a nulláról kitanulni, ki minek állna neki?
r.baggio
csak 2?
most kék nekiállni az orvosi diagosztika asszisztens szakoknak - optometrista, radiográfia, szonográfus, labordiagnosztika
az orvosi bérekhez fölhozzák majd a fizukat arányosan, másodrészt az orvosi kompetenciák kiadódnak, mert egyrészt nem lesz rá ember, másrészt meg nem lehet mindenhova rohadtdrágán orvost detektálni
sutianap
Ha láttam dr. House 8 évadát 3-szor, azaz összesen 24-szer, és emiatt például azonnal felismerem a lupus-t vagy a lagerhans-sejtes tüdőrákot a von Economo-betegségről nem is beszélve, akkor előnyből indulok??
MC12
perzse abszolutórium, szakdolgozat, államvizsga


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 3 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 021 — beers & Packers
Bútor asztalos
zemanla
Én is eztetet írtam volna.
több mint 3 éve
MC12 New Orleans Saints 5 840
Ha lenne két évetek bármilyen szakmát a nulláról kitanulni, ki minek állna neki?
r.baggio
csak 2?
most kék nekiállni az orvosi diagosztika asszisztens szakoknak - optometrista, radiográfia, szonográfus, labordiagnosztika
az orvosi bérekhez fölhozzák majd a fizukat arányosan, másodrészt az orvosi kompetenciák kiadódnak, mert egyrészt nem lesz rá ember, másrészt meg nem lehet mindenhova rohadtdrágán orvost detektálni
sutianap
Ha láttam dr. House 8 évadát 3-szor, azaz összesen 24-szer, és emiatt például azonnal felismerem a lupus-t vagy a lagerhans-sejtes tüdőrákot a von Economo-betegségről nem is beszélve, akkor előnyből indulok??

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 3 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 111 — capitaine du château de Vienne 1487
Ha lenne két évetek bármilyen szakmát a nulláról kitanulni, ki minek állna neki?
r.baggio
csak 2?
most kék nekiállni az orvosi diagosztika asszisztens szakoknak - optometrista, radiográfia, szonográfus, labordiagnosztika
az orvosi bérekhez fölhozzák majd a fizukat arányosan, másodrészt az orvosi kompetenciák kiadódnak, mert nem lesz rá ember, meg nem lehet mindenhova rohadtdrágán orvost detektálni

Szerkesztette: sutianap


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 3 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 748
Virológus
Willie Parker
az nem két év :p ennél reálisabb ötleteket szeretnék, eddig a gázszerelő vezet 😊
r.baggio
 www.melyiksuli.hu/

Műanyaghegesztőt biztos keresnek.
több mint 3 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 307 — Do Your Job
Bútor asztalos




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 3 éve
MC12 New Orleans Saints 5 840
Ha lenne két évetek bármilyen szakmát a nulláról kitanulni, ki minek állna neki?
r.baggio
IT-s/webfejlesztő, kínai tolmács, víz/gázszerelő, burkoló, bármi hasonló "szakmunkás"
warr_b
Kínai az....az nem két év 😀😀 egy barátom kint el Pekingben 5. Éve és mostmár úgy ahogy elfogadható alap szinten kommunikál a kínaiakkal értsd. Nem tudják atbaszni úton útfélen. A kínai tolmács az 10 év.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 3 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 563 — Így remélem megfelelek nektek.....
Virológus
Willie Parker
az nem két év :p ennél reálisabb ötleteket szeretnék, eddig a gázszerelő vezet 😊
r.baggio
Ped asszisztens, itt már szereztél gyakorlatot 😛 😉
több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 877 — No es importante
Virológus
Willie Parker
az nem két év :p ennél reálisabb ötleteket szeretnék, eddig a gázszerelő vezet 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 923 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Tudtok olyan programot, ami kiszűri a zajt fotókból?
Úgy értem pl 10 éves mobilfotókból. Ilyesmi
Ki tisztítja a képet és szebbé teszi
Chargers LT
Photoshop? 😬😄
warr_b
Ok, melyik... 🤣
15 éve így hívnak egy féle programot 😁
És az képes is komolyan javítani a minőségen? Remélem nem csak fényerőt ad hozzá 🤣
Chargers LT
Passz, gondolom vmelyik frissebb 😁
Nekem meló miatt csomagban van Adobe pakkal. Utálom is az egészet mint a szart 🤣 De noise filter van benne.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 748
Virológus
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 923 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Ha lenne két évetek bármilyen szakmát a nulláról kitanulni, ki minek állna neki?
r.baggio
IT-s/webfejlesztő, kínai tolmács, víz/gázszerelő, burkoló, bármi hasonló "szakmunkás"


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
ozibozi New York Giants 15 455
Gázszerelő ?
több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 877 — No es importante
Ha lenne két évetek bármilyen szakmát a nulláról kitanulni, ki minek állna neki?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 10 609 — Jedi Master
Tudtok olyan programot, ami kiszűri a zajt fotókból?
Úgy értem pl 10 éves mobilfotókból. Ilyesmi
Ki tisztítja a képet és szebbé teszi
Chargers LT
Photoshop? 😬😄
warr_b
Ok, melyik... 🤣
15 éve így hívnak egy féle programot 😁
És az képes is komolyan javítani a minőségen? Remélem nem csak fényerőt ad hozzá 🤣

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 923 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Tudtok olyan programot, ami kiszűri a zajt fotókból?
Úgy értem pl 10 éves mobilfotókból. Ilyesmi
Ki tisztítja a képet és szebbé teszi
Chargers LT
Photoshop? 😬😄


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 10 609 — Jedi Master
Tudtok olyan programot, ami kiszűri a zajt fotókból?
Úgy értem pl 10 éves mobilfotókból. Ilyesmi
Ki tisztítja a képet és szebbé teszi

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 3 éve
Törölt felhasználó
Csillagâszkodás ügyben nem tudom van-e itt jártas személy, mire lenne értelme beruházni hobbi csillagmegfigyelésre?

Pl ilyet találtam:

 teleszkop.arukereso.hu/levenhuk/skyline-travel-70-70818-p388675217/
dande
Nekem egy 70ezres távcsövem van.
Mondjuk lehet egyszer meg kellene mozdítani a seggem, hogy egy kevésbé fényszennyezett helyen nézzem az eget, de úgy tapasztalom, hogy ma tuti jobbat vennék.
Nehezen kezelhető a szerkezet, a súly ellenére sem elég stabil. Szóval az a legfontosabb, hogy stabil legyen. Ha össze lehet kötni géppel, az sokat dob a szerkezeten.
Amúgy élőben látni a Szaturnusz gyűrűit, az fantasztikus. De ezek a kicsi távcsövek leginkább a hold megfigyelésére alkalmasak, bár persze látható a Jupiter is, de igazából azt tudni kell, hogy nem azt fogod kapni, amit a Juno szonda mutat róla 😀
Szóval én lényegesen többet ruháznék ma be, amivel a mélyűrt is lehet fürkészni kicsit. Tudom, ez 6 számjegyű, de a kicsiket meg hamar megunja az ember. És kell hozzá rendesen érzék is, főleg ha nem elég stabil a szerkezet.
Klaci79
Köszi, sajna annyi nincs rá keret. Ez valóban hobbi csillagászatra lenne ajándék a család többi tagjának. Nàlunk tud elég tiszta lenni az ég kevésbé fényszennyezett. Arra egy ilyen elég lehet?
dande
Az első pár alkalommal biztosan...a hold felszínét sokat lehet nézni, bár ugye állandóan követni kell, de az nem annyira probléma.
Nekem ilyen van:  www.tavcso-mikroszkop.hu/termek/skywatcher-80-900-refraktor
De egyre kevésbé veszem elő. Bár ha nincs fényszennyezés, biztosan gyönyörű lenne, illetve ha olyan helyen tudod használni, akkor biztosan megéri, mert csodaszép a látvány. De tapasztalatom szerint ezeket a kézi vezérlésű távcsöveket, viszonylag hamar meg lehet unni.
A csillagok távolsága annyira hatalmas, hogy mindet egy kis világító pontnak látod, bár bizonyos dolgokat, mint pl tavaly az az üstökös, vagy a Szaturnusz ilyesmi tényleg nagyon meghatározó élmény.
Ezekre jó lehet, de 2-3 hét után inkább porfogó 😊

Ami fontos, hogy olyat vennék, amihez van napszűrő. Az enyémhez pont van szerencsére. Így 1-1 napfogyatkozás, ha nem basznék rá mindig az időjárással, na az igazán felemelő érzés lenne 😊

Nagyon szeretem a csillagászatot, nem tettem le róla, hogy egyszer egy távolabbról is jól látható összeget fordítsak erre, de valóban kezdeni egy ilyen kisebb is elég. Ugyanakkor tartom, hogy hamar uncsi lesz.
Bár mostanában, mivel nincsenek bulik, elmaradnak az ittasan is szórakoztató: "né már ba+ milyen fényes az az izé" kiáltások, ami azért jó szórakozás 😊
Klaci79
Hát igen, ami azt illeti ezeknél is a határ a csillagos ég ami az árat illeti 😛 (de gyenge😊)

Meglátjuk, ez màr túl van egy kicsit a kereteinken és annyira nem vagyok biztos az érdeklődésben, elköteleződésben a téma iránt, porfogónak meg drága. Meglepetésnek szánnám, de ahhoz is drága, ha nem jön be 😛

Köszi a felhomályosítást 😊
dande
Tessék, itt csillagászkodunk tegnap, erre meg is jön az első kép a Marsról, amit az új szonda csinált....fantasztikus 😊

Klaci79
Ő Sobri az erkélyen ?