Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 10 éve
Toca Minnesota Vikings 18 733 — Vikings fan
Egy olyan kérdésem lenne, hogyha elbuktam egy tárgyat (közlekedésmérnökin vagyok) és az erre épülő tárgyak bukás nélkül az 5.félévig mennének, akkor azt megtudom csinálni úgy a 7.félévben, hogy ne bukjak vele évet? (7.félévben van ugye a szakdoga+szakmai gyakorlat, tehát az az utolsó félév)
Elviekben megoldható (megkérdeztem egy HÖT-öst), de nem vagyok teljesen tisztában az ilyen dolgokkal.Newman
A többiekez annyi hogy meg kell nézni hogy a szakdogához mi a kritérium, nálunk asszem első 4 féléves tárggyal együtt nem veheted fel (gondolom legtöbb helyen így van).
Szóval nem hiszem hogy ennek okán csúsznál.
több mint 10 éve
dcsicsak Chicago Bears 1 553
Egy olyan kérdésem lenne, hogyha elbuktam egy tárgyat (közlekedésmérnökin vagyok) és az erre épülő tárgyak bukás nélkül az 5.félévig mennének, akkor azt megtudom csinálni úgy a 7.félévben, hogy ne bukjak vele évet? (7.félévben van ugye a szakdoga+szakmai gyakorlat, tehát az az utolsó félév)
Elviekben megoldható (megkérdeztem egy HÖT-öst), de nem vagyok teljesen tisztában az ilyen dolgokkal.Newman
Bár én Szegedre járok, de miért ne lehetne? Az utolsó féléved is ugyanolyan félév, felvehetsz ott is akármilyen tárgyat, így ha a bukott tárgyad következő tárgyfelvételétől kezdve az összes ráépülőt elsőre lenyomod, akkor pont a 7. félévben fogsz végezni velük. Az utolsó félévvel csak ott kell vigyázni, hogy a záróvizsga miatt rövid lesz a vizsgaidőszak, tehát sok tárgy ne maradjon, különben nem tudsz időben levizsgázni belőlük, akkor meg a záróvizsga tolódik egy félévvel.
több mint 10 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Egy olyan kérdésem lenne, hogyha elbuktam egy tárgyat (közlekedésmérnökin vagyok) és az erre épülő tárgyak bukás nélkül az 5.félévig mennének, akkor azt megtudom csinálni úgy a 7.félévben, hogy ne bukjak vele évet? (7.félévben van ugye a szakdoga+szakmai gyakorlat, tehát az az utolsó félév)
Elviekben megoldható (megkérdeztem egy HÖT-öst), de nem vagyok teljesen tisztában az ilyen dolgokkal.Newman
Mennyi (leendő) közlekmérnök van itt 😀 Amúgy szerintem is be tudod fejezni időben. Bár végén sűrűsödni fognak a teendők...


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 10 éve
Newman Philadelphia Eagles Clemson Tigers 8 228 — Ready to Rumble
Egy olyan kérdésem lenne, hogyha elbuktam egy tárgyat (közlekedésmérnökin vagyok) és az erre épülő tárgyak bukás nélkül az 5.félévig mennének, akkor azt megtudom csinálni úgy a 7.félévben, hogy ne bukjak vele évet? (7.félévben van ugye a szakdoga+szakmai gyakorlat, tehát az az utolsó félév)
Elviekben megoldható (megkérdeztem egy HÖT-öst), de nem vagyok teljesen tisztában az ilyen dolgokkal.

több mint 10 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Találtam ilyet is. Lehet, hogy ez jobb megoldás?
 www.bestdigital.hu/android-tv-box-full-hd-lejatszo-p-454.html?osCsid=7d3d9b95924fb467ae1130c38bcd7bae
több mint 10 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 167 — Eagles fan
Elvileg a Serviio nevű PC progi streameket is meg tud osztani DLNA-n keresztül, szóval Neked elvileg egy DLNA-képes player kellene... Bár lehet hogy vannak már olyanok is, amik PC közreműködése nélkül fogják a streameket, de ez azért kérdéses. + nekem a Serviio beállítása (mármint streamekre) sem tűnik pofonegyszerűnek, lehet inkább egy szakmai fórumon kérdeznék utána a helyedben.Rataxes
Ehhez kell egy hálózatra köthető tv, nem biztos, hogy a "hagyományos tv" olyan.

Egyébként csináltam így, de nekem szaggatott a sztrím.
Lehet, hogy az öregecskedő router nem bírja a forgalmat?
(net -> router -> pc (serviio) -> router -> TV)Atari
Nem kell hagyományos tévé ha DLNA képes a media player, és ha visszaolvasol a kérdező épp a linkelt eszköz ezen képessége felől érdeklődik 😊

@GRAFI: itt azt írják hogy van DLNA-támogatása a cuccnak.

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 10 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Elvileg a Serviio nevű PC progi streameket is meg tud osztani DLNA-n keresztül, szóval Neked elvileg egy DLNA-képes player kellene... Bár lehet hogy vannak már olyanok is, amik PC közreműködése nélkül fogják a streameket, de ez azért kérdéses. + nekem a Serviio beállítása (mármint streamekre) sem tűnik pofonegyszerűnek, lehet inkább egy szakmai fórumon kérdeznék utána a helyedben.Rataxes
Ehhez kell egy hálózatra köthető tv, nem biztos, hogy a "hagyományos tv" olyan.

Egyébként csináltam így, de nekem szaggatott a sztrím.
Lehet, hogy az öregecskedő router nem bírja a forgalmat?
(net -> router -> pc (serviio) -> router -> TV)

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 10 éve
Double B Indianapolis Colts 800 — In Irsay We Trust!
Gitárosok

Szerintetek ez egy kezdő gitárosnak tanuláshoz megfelelő hangszer?  www.muziker.hu/gitarok/elektroakusztikus-gitarok/6-huros-elektroakusztikus-gitarok/p/16856-pasadena-AGCE1-SB
több mint 10 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 167 — Eagles fan
Elvileg a Serviio nevű PC progi streameket is meg tud osztani DLNA-n keresztül, szóval Neked elvileg egy DLNA-képes player kellene... Bár lehet hogy vannak már olyanok is, amik PC közreműködése nélkül fogják a streameket, de ez azért kérdéses. + nekem a Serviio beállítása (mármint streamekre) sem tűnik pofonegyszerűnek, lehet inkább egy szakmai fórumon kérdeznék utána a helyedben.

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 10 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
jjncaa
Hagyományos tv-m van, szóval ezést sem járható. Ha lenne olyan, akkor megoldanám egy chromecast-el. De egy darabig ezzel kell főznöm, úgyhogy ilyen megoldás kell.
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 931 — No es importante
jjncaa
Szoba egyik, meg másik fele. Szóval az nem játszik. Meg a lányomnak sokszor szoktam leszedni meséket, amiket így a tv-n tud nézni, én meg nyugodtan használhatom a gépet. 😊GRAFI
10 méretes hdmi-kábel is van, az se elég? Amúgy ha azzal rákötöd a tévére a gépet, attól függetlenül utóbbi is simán használható még másra is, plusz ha beszerzel mellé mondjuk még egy vezeték nélküli egeret (+ akár billt), akkor simán a kanapéból irányíthatod mindkettőt 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
jjncaa
Szoba egyik, meg másik fele. Szóval az nem játszik. Meg a lányomnak sokszor szoktam leszedni meséket, amiket így a tv-n tud nézni, én meg nyugodtan használhatom a gépet. 😊
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 931 — No es importante
Van esetleg valakinek erről a cuccról tapasztalata? Nem sok infót találok róla. Egy ideje nézegetem az ilyen jellegű mediaplayereket. A jelenlegi is egy WD. Teljesen meg vagyok vele elégedve, de olyanra váltanék, ami wifis. Jó lenne a Live247 streameket a tv-n nézni. Látom ennek a leírásában, hogy tud kezelni youtubtól kezdve a facebookon ás mindenféle egyéb szolgáltatásokat, de számomra nem derül ki, hogy pl. egy böngészőt is tudok-e tenni, és azon keresztül pl. a streamet nyomatni a tv-n.
Új (okos) tv-re nincs keretem, valami ilyen megoldáson gondolkodom.
Nézegettem androidos lejátszókat is, de azokról sem sok infót találok. Van többféle is, de a legtöbb nekem gagyinak tűnik.

GRAFI
(m)ilyen messze van a tévéd a számítógéptől?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Van esetleg valakinek erről a cuccról tapasztalata? Nem sok infót találok róla. Egy ideje nézegetem az ilyen jellegű mediaplayereket. A jelenlegi is egy WD. Teljesen meg vagyok vele elégedve, de olyanra váltanék, ami wifis. Jó lenne a Live247 streameket a tv-n nézni. Látom ennek a leírásában, hogy tud kezelni youtubtól kezdve a facebookon ás mindenféle egyéb szolgáltatásokat, de számomra nem derül ki, hogy pl. egy böngészőt is tudok-e tenni, és azon keresztül pl. a streamet nyomatni a tv-n.
Új (okos) tv-re nincs keretem, valami ilyen megoldáson gondolkodom.
Nézegettem androidos lejátszókat is, de azokról sem sok infót találok. Van többféle is, de a legtöbb nekem gagyinak tűnik.

több mint 10 éve
Collapo Baltimore Ravens Iowa Hawkeyes 3 293 — "Nevermore."
"S szólt a holló sohamár" 😀 😀 😀

Alissa
You can't stop playing defense the way defense has always been created to play. - (Ray Lewis, retired 2013)
Ring #1 - January 28, 2001 at Raymond James Stadium in Tampa, Florida - Super Bowl XXXV
Ring #2 - February 03, 2013 at Mercedes-Benz Superdome in New Orleans, Louisiana - Super Bowl XLVII

NFL - Not For Ladies!
több mint 10 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 884 — Steelers fan
Nekem samsung 3D LED tévé van és imádom, gyönyörű a kép mind full hd, mind 3D adásnál. Nyìlván tévét nem kell rajta 3Dben nézni mert a 2Dből való átkonvertálás kicsit gagyi. BlueRayel még szebb lehetne, mert az mkv azért nem 100os, de az olyan laikusnak mint én bőven megteszi. Akinek van rá lehetősége sztem megéri beruházni rá. Smart funkcióért nem éri meg többet adni érte 30-40 kval mert az semmire nem jó. Am. nekem 5 év garit adtak rá, igaz megmindták amit azon felül megy az ajándék..peach
Sokáig én is Samsungot néztem, de az LG ugyanabban a kategóriában 40 000-rel olcsóbb. Ráadásul ugye a 3D technológiában a passzív megoldást alkalmazzák, aminek köszönhetően nincs elektronika a szemüvegben, ezáltal könnyebb, kényelmesebb. Hátránya, hogy 3D esetében a full hd-t nem adja ki, lebutítja. Viszont elvileg az LG-nek szebb a színe. Hát majd kiderül, meglátjuk! Köszönöm mindenkinek a választ! Még a "varjúnak" is 😀 😉
több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Köszi srácok! Majd holnap kiderül, hogy végül mi a válasz. A kérdés tudom, hogy kusza volt, mert maga az egész egy katyvasz szerintem ekörül az elnevezés körül, de Sobri, azért egyem a kötözködésedet. Ha megfigyelted, miután visszakérdeztél, a válaszomban kitöröltem a hsz-edből a fölösleges kérdéseket és meghagytam azt a kettőt, amit egyébként is azért ki lehetett ám szűrni az első hsz-ből. Nyilván bele lehet kötni, hát hogyne lehetne. Egy sima tollba belekötök neked ha akarok, csak nincs értelme. Pont annyira nincs mint ahogy szerinted a kérdésnek sincs.

De egyébként tényleg köszi a próbálkozást és keresést! Sutianap, a válaszod meg feldobta a napom 😀 Ha tényleg kell tudós így fogom beírni!kristóf17
😀
több mint 10 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 420 — Colts fan
Köszi srácok! Majd holnap kiderül, hogy végül mi a válasz. A kérdés tudom, hogy kusza volt, mert maga az egész egy katyvasz szerintem ekörül az elnevezés körül, de Sobri, azért egyem a kötözködésedet. Ha megfigyelted, miután visszakérdeztél, a válaszomban kitöröltem a hsz-edből a fölösleges kérdéseket és meghagytam azt a kettőt, amit egyébként is azért ki lehetett ám szűrni az első hsz-ből. Nyilván bele lehet kötni, hát hogyne lehetne. Egy sima tollba belekötök neked ha akarok, csak nincs értelme. Pont annyira nincs mint ahogy szerinted a kérdésnek sincs.

De egyébként tényleg köszi a próbálkozást és keresést! Sutianap, a válaszod meg feldobta a napom 😀 Ha tényleg kell tudós így fogom beírni!
több mint 10 éve
peach Atlanta Falcons 14 278 — a new hope (again)
Nekem samsung 3D LED tévé van és imádom, gyönyörű a kép mind full hd, mind 3D adásnál. Nyìlván tévét nem kell rajta 3Dben nézni mert a 2Dből való átkonvertálás kicsit gagyi. BlueRayel még szebb lehetne, mert az mkv azért nem 100os, de az olyan laikusnak mint én bőven megteszi. Akinek van rá lehetősége sztem megéri beruházni rá. Smart funkcióért nem éri meg többet adni érte 30-40 kval mert az semmire nem jó. Am. nekem 5 év garit adtak rá, igaz megmindták amit azon felül megy az ajándék..



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 10 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Mi a véleményetek erről a tévéről?  www.t-home.hu/lakossagi/keszulekek/tv-keszulekek/lg/lg_42la620
Elsősorban személyes tapasztalat érdekelne akár erről a modellről, akár másik LG tévéről. (Az árat ne nézzétek, nem itt fogom megvenni)Szokol
Személy szerint a hideg ráz a 3D-s tévéktől, de a LED technológia nem rossz... az LG igyekszik betörni a piacra, kiszorítani a Samsungot, stb. Monitorom volt LG, az jó volt, és hát hasonló képalkotási feladatok vannak....
Angol nyelvű leírás rólaCollapo
Nem kell felvenni a 3D szemcsit, és akkor nem gond😊, persze, ha az adás meg nem 3D, akkor meg végképp😊
LED-LCD TV téma: tök mindegy, kitől mit szinte, alapvetően mindnek ugyanaz a hibája: alulméretezett színfok, de az meg 50-50, hogy elromlik 3 év múlva - jellemzően érdekes módon 2 év általában a max garancia, a 3 nagyon ritka. Viszont olyan is előfordulhat, hogy 6+ év alatt sincs semmi baja, mint tesóméknál akár.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 10 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 609 — Így remélem megfelelek nektek.....
Sobri egyszerűen zseniális....apeszos
Ne bátorítsd 😉 😛
több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Sobri egyszerűen zseniális....
több mint 10 éve
Collapo Baltimore Ravens Iowa Hawkeyes 3 293 — "Nevermore."
Mi a véleményetek erről a tévéről?  www.t-home.hu/lakossagi/keszulekek/tv-keszulekek/lg/lg_42la620
Elsősorban személyes tapasztalat érdekelne akár erről a modellről, akár másik LG tévéről. (Az árat ne nézzétek, nem itt fogom megvenni)Szokol
Személy szerint a hideg ráz a 3D-s tévéktől, de a LED technológia nem rossz... az LG igyekszik betörni a piacra, kiszorítani a Samsungot, stb. Monitorom volt LG, az jó volt, és hát hasonló képalkotási feladatok vannak....
Angol nyelvű leírás róla

Alissa
You can't stop playing defense the way defense has always been created to play. - (Ray Lewis, retired 2013)
Ring #1 - January 28, 2001 at Raymond James Stadium in Tampa, Florida - Super Bowl XXXV
Ring #2 - February 03, 2013 at Mercedes-Benz Superdome in New Orleans, Louisiana - Super Bowl XLVII

NFL - Not For Ladies!
több mint 10 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Tévedés. Te értesz a fotográfiához.
Mi a válasz arra a kérdésre, hogy kinek a nevéhez köthető a zoomolás vagy a svenkelés?Sobri Jóska
Azért a két kérdés közel sem ugyanaz. Villanyszereléshez abszolút nem értőként igenis logikusnak tűnik, hogy az RST jelölések valami konkrét logika szerint vannak elnevezve, vagy valaminek a rövidítései.
Az általad említett két szó meg vagy jövevényszó, vagy valamelyik nyelvújító agyának a szüleménye. ( csupán az én hülye logikám, de szerintem mindkettő valéamiféle hangutánzó szó. Legalábbis a svenkelés a svenk szerintem jól leírja a mozdulatot, amit művelsz közben. 😀 ) Ennyi erővel megkérdezhetnél egy asztalost is, hogy az asztal miért pont asztal lett? Lehetett volna hublom is.
több mint 10 éve
Collapo Baltimore Ravens Iowa Hawkeyes 3 293 — "Nevermore."
Nem feltétlenül azzal van baj, hogy visszakérdezel, hanem ahogy... talán kevésbé vonna közhangulatot maga után, ha 'szebben' fogalmaznál. Egyébként elismerem, ott megírtad, hogy szerinted mi lehet kérdés, csak hát a felütés veri ki a biztosítékot, lévén volt ott kérdés. Csak nem olyan, ami szerinted jó. Apró az eltérés, de a figyelmesség sokszor kifizetődő.

Alissa
You can't stop playing defense the way defense has always been created to play. - (Ray Lewis, retired 2013)
Ring #1 - January 28, 2001 at Raymond James Stadium in Tampa, Florida - Super Bowl XXXV
Ring #2 - February 03, 2013 at Mercedes-Benz Superdome in New Orleans, Louisiana - Super Bowl XLVII

NFL - Not For Ladies!