Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 319 — #NoStress
Csak a Nemzeti Dohánybolt!
Tessék jobban figyelni.

több mint 10 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
inkább egyetem mellett kocsmát


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 10 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Sziasztok! Hivatali helyen (iskola, állami hivatalok, stb) lévő büfé üzemeltetésében van bárkinek gyakorlatilag tapasztalata?Szokol
Nem nagyon éri meg.
De ha kérdésed van, van ismerősöm, aki ebben mozog, és így közvetítőként tudok segíteni.
több mint 10 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 865 — Steelers fan
Sziasztok! Hivatali helyen (iskola, állami hivatalok, stb) lévő büfé üzemeltetésében van bárkinek gyakorlatilag tapasztalata?
több mint 10 éve
Toca Minnesota Vikings 18 645 — Vikings fan
Amilyen forma tutti egyből Tocát talàlná besutianap
Én meginnék vele egy sört simán , persze csak valami német sört mernék rendelni 😊
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 678 — Cowboys fan
ha már vezetés, az iskolától kapott kresz-program nem megy win8-on, van valami alternatív megoldás?jjncaa
Végső megoldás: Felteszel egy VMWare-t és azon bármilyen oprendszert tudsz futtatni virtuálisan.
Egyébként köszönöm a válaszokat, bár az alapvető kérdésre még egy érdemi sem jött, hogy melyik a legjobb autósiskola. 😊Schleck
miért, ki tudná megmondani, hogy melyik a legjobb? ha leteszed, és tetszik az oktatás, attól még más iskolák jellemzőiről csak hallomásból értesülsz, szóval aki szerint X iskola a legjobb, annak nincs Y iskoláról személyes tapasztalata.
ha meg X után valakinek Y-ba is el kell mennie, hogy megszerezze a jogsit, akkor egyáltalán nem biztos, hogy az csak az iskola sara, hiába is fogja úgy beállítani a tanuló.
nézz ki egyet, ami a közelben van, nézd meg, hogy a piachoz képest milyen árakkal dolgozik, kb mennyi időt vesz igénybe a teljes oktatás, és vágj bele.

a nagyobb iskolákban nyilván nagyobb a kapacitás is, de többen is jelentkeznek, mert jobb a marketingjük, mint mondjuk Kovács Géza Autósiskolájának. ha frekventált környéken laksz, akkor pl lehet, hogy nehezebben tudsz magadnak vezetést foglalni, mint ha egy olyan magánzóhoz mész, akinek öt növendéke van összesen.

én a csigát tudom ajánlani, mert a blokkrendszerű képzéssel akár hét nap alatt is túl lehetsz az elméleten, és ha sikerül jó oktatót kifogni (az enyém egyszer nem ordibált, pedig biztos csináltam faszságokat), akkor nyert ügyed van. azt meg megtalálod a honlapjukon, hogy a kb 10 iroda közül melyik az, ami a legjobb helyen van a Te szemszögedből.
több mint 10 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
ha már vezetés, az iskolától kapott kresz-program nem megy win8-on, van valami alternatív megoldás?jjncaa
Végső megoldás: Felteszel egy VMWare-t és azon bármilyen oprendszert tudsz futtatni virtuálisan.
Egyébként köszönöm a válaszokat, bár az alapvető kérdésre még egy érdemi sem jött, hogy melyik a legjobb autósiskola. 😊

több mint 10 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Pest, belváros környékén tud mondani valaki jó autósiskolát? Életemben nem vezettem még, szóval olyan kéne, ahol tényleg meg is tanítanak, nem csak le akarnak húzni.Schleck
off, mert én nem a belváros szélén tanultam (IX., Haller-Vaskapu sarok), de: vezetni bárhol megtanítanak, a hangsúly azon van, megtanítanak-e közlekedni is...slowmotion
Sehol nem tanítanak meg közlekedni. Az már rutin és még akkor sem mindegy hol szerzed, ismerek olyan egyébként millió km-t levezett embereket akik a fővárosban csak pislognak és ez nem az ő szegénységi bizonyítványuk, itthon sehol máshol nem találkozol hasonló forgalmi helyzettel (és hol van még ehhez a balkán nagyvárosok közlekedése 😀). A másik része a vezetéstechnika az a JJ által írt helyeken vagy télen a parkolóban szerezhető (ha ökörködésnek is tűnik rengeteget lehet ott tanulni!)JayB
Jah, Technika. Van ismerősöm. Kb. 2 millió km-nél járhat, de meglátásom szerint nem vezet jól, technikailag (értsd: kormány, pedálkezelés stb.)

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 678 — Cowboys fan
ha már vezetés, az iskolától kapott kresz-program nem megy win8-on, van valami alternatív megoldás?jjncaa
keress egy butább gépet, vagy maradj a nyomtatott verziónál.
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 830 — No es importante
ha már vezetés, az iskolától kapott kresz-program nem megy win8-on, van valami alternatív megoldás?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
JéBé Green Bay Packers 6 630
Pest, belváros környékén tud mondani valaki jó autósiskolát? Életemben nem vezettem még, szóval olyan kéne, ahol tényleg meg is tanítanak, nem csak le akarnak húzni.Schleck
off, mert én nem a belváros szélén tanultam (IX., Haller-Vaskapu sarok), de: vezetni bárhol megtanítanak, a hangsúly azon van, megtanítanak-e közlekedni is...slowmotion
Sehol nem tanítanak meg közlekedni. Az már rutin és még akkor sem mindegy hol szerzed, ismerek olyan egyébként millió km-t levezett embereket akik a fővárosban csak pislognak és ez nem az ő szegénységi bizonyítványuk, itthon sehol máshol nem találkozol hasonló forgalmi helyzettel (és hol van még ehhez a balkán nagyvárosok közlekedése 😀). A másik része a vezetéstechnika az a JJ által írt helyeken vagy télen a parkolóban szerezhető (ha ökörködésnek is tűnik rengeteget lehet ott tanulni!)
több mint 10 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 106 — capitaine du château de Vienne 1487
Amilyen forma tutti egyből Tocát talàlná be


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 319 — #NoStress
kit láttam ma Békéscsabán piros, 13-s számú, NIKE gyártmányú Ohio State mezben? (ha esetleg innen vót valaki)Amadeus91
Legközelebb ha ilyen helyzet adódik, menj oda hozzá, és mutatkozz be, hogy te vagy Amadeus91 a bowl.hu fórumról.
Három eset lehetséges.
1, Ha a keblére ölel, akkor az én vagyok.
2, Ha nagy önuralomról téve tanubizonyságot próbálja visszatartani sírását, nevetését, arca megmerevedik és kínok közt kelletlen mosolyra rándul az arca, akkor valaki a fórumról. ha érdekel, hogy ki, kérdezd meg tőle.
3, Minden egyéb esetben nem fórumozik itt.

több mint 10 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 951
kit láttam ma Békéscsabán piros, 13-s számú, NIKE gyártmányú Ohio State mezben? (ha esetleg innen vót valaki)

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
Toca Minnesota Vikings 18 645 — Vikings fan
Most egyébként miről van szó? Jobban szeretnénk ha 20 helyett 60 * párezer forintot kellene gyakorlati oktatásra fizetni? Van egy olyan érzésem hogy akkor meg az lenne a gond... Én úgy gondolom hogy ha a vizsgabiztos átenged akkor megfelelő képesítéssel rendelkezel hogy részt vegyél a forgalomban. Nemigazmá' hogy soha semmi se jó 😊Rataxes
Ezzel az a helyzet, hogy akinek nincs kézsége hozzá vezethet akárkit, akinek meg van az meg előbb utóbb beletanul. Én pl. ha 80 órával többet ült volna mellettem az oktató se tudtam volna jobban, mert kibaszottul irritál ha valaki belepofázik hogy hogy vezessek 😀.
Szerintem alapszinten mindenki megtanul vezetni aki vizsgázik, az hogy mennyire gyökér és hiszi azt hogy a kis papírja már azt jelenti hogy 120-al végigcspathat bárhol ,hóban sárban vagy fokozatosan feszegeti a határait az már más kérdés. De erről mondjuk nem az oktatók/vizsgabiztosok tehetnek.
több mint 10 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 158 — Eagles fan
Most egyébként miről van szó? Jobban szeretnénk ha 20 helyett 60 * párezer forintot kellene gyakorlati oktatásra fizetni? Van egy olyan érzésem hogy akkor meg az lenne a gond... Én úgy gondolom hogy ha a vizsgabiztos átenged akkor megfelelő képesítéssel rendelkezel hogy részt vegyél a forgalomban. Nemigazmá' hogy soha semmi se jó 😊

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 678 — Cowboys fan
Arra van a Gerhard Berger vezetéstechnikai centrum
 tanpalya.hu/?id=2&sub_id=0&kurzus_lista=1jjncaa
arra? merre?
és van akkora kapacitása, hogy az összes friss jogsist egyből továbbképezhesse? és mondjuk aki vidéki f.j. vezető az hogy vesz részt rajta?
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 830 — No es importante
Arra van a Gerhard Berger vezetéstechnikai centrum
 tanpalya.hu/?id=2&sub_id=0&kurzus_lista=1


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 678 — Cowboys fan
Pest, belváros környékén tud mondani valaki jó autósiskolát? Életemben nem vezettem még, szóval olyan kéne, ahol tényleg meg is tanítanak, nem csak le akarnak húzni.Schleck
off, mert én nem a belváros szélén tanultam (IX., Haller-Vaskapu sarok), de: vezetni bárhol megtanítanak, a hangsúly azon van, megtanítanak-e közlekedni is...slowmotion
Pontosítsunk: megtanítják hogyan kell megmozgatni az autót és úgy kb. meg is állni. A vezetés már megint más kategória, és valóban, a kulturált közlekedés megint más. 20óra,,, mire elég. Olyan, mint a korcsolyázás. Meg lehet ennyi idő alatt tanulni csúszkálni, fékezgetni óvatosba, lassan kanyarodni, meg ügyetlenül hátra fele sasszézni, de a tudástól még ez baromi messze van.kishaszi
sőt, pontosítsunk tovább: megtanítják, hogyan indulj el, változtass irányt, és állj meg - de leginkább száraz aszfalton. aztán ha jön a hó meg az eső, és a friss jogsis vezető nem érzi kellőképpen az autót, akkor szoktak jönni a mutatványok.
több mint 10 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Pest, belváros környékén tud mondani valaki jó autósiskolát? Életemben nem vezettem még, szóval olyan kéne, ahol tényleg meg is tanítanak, nem csak le akarnak húzni.Schleck
off, mert én nem a belváros szélén tanultam (IX., Haller-Vaskapu sarok), de: vezetni bárhol megtanítanak, a hangsúly azon van, megtanítanak-e közlekedni is...slowmotion
Pontosítsunk: megtanítják hogyan kell megmozgatni az autót és úgy kb. meg is állni. A vezetés már megint más kategória, és valóban, a kulturált közlekedés megint más. 20óra,,, mire elég. Olyan, mint a korcsolyázás. Meg lehet ennyi idő alatt tanulni csúszkálni, fékezgetni óvatosba, lassan kanyarodni, meg ügyetlenül hátra fele sasszézni, de a tudástól még ez baromi messze van.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 678 — Cowboys fan
Pest, belváros környékén tud mondani valaki jó autósiskolát? Életemben nem vezettem még, szóval olyan kéne, ahol tényleg meg is tanítanak, nem csak le akarnak húzni.Schleck
off, mert én nem a belváros szélén tanultam (IX., Haller-Vaskapu sarok), de: vezetni bárhol megtanítanak, a hangsúly azon van, megtanítanak-e közlekedni is...
több mint 10 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Pest, belváros környékén tud mondani valaki jó autósiskolát? Életemben nem vezettem még, szóval olyan kéne, ahol tényleg meg is tanítanak, nem csak le akarnak húzni.

több mint 10 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
nekem 100 mb is elég erre... 😀 hűségnyilatkozattal nálam nem volt gond, nemrég volt 2 éve, hogy ezzel vettem, készüléket cseréltem, de előfizetés ugyanúgy megvan.


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 10 éve
Ventura Miami Dolphins Texas Longhorns 8 873 — megbékéltem tom bradyvel
nálam nincs gond a hűséggel. nem cserélgetem a telefont. mondom, már 5 éve megvan ez a mostani (jóóó, mondjuk tény hogy a kártyás nem olyan mint az előfizetés), illetve fontos szempont hogy fillérekért hozzá lehet jutni, így 5000 forintot meg bőven túlbeszélek most is (sajnos rendkívül drága a kártyásom. 14 forint a kapcsolási díj, 45 forint hálózaton belül, talán 48-50 forint hálózaton kívülre. ehez képest a 2,5 forintos kapcsolási díj és a 30 forintos hálózaton belüli és kívüli percdíj óriásinak tűnik így tapasztalat nélkül)

a 250MB és az 500MB mire elég?
most így látatlanba és tapasztalat nélkül azt tudom mondani, hogy facebookra 1-2-szer felnézni, böngészi (leginkább football kapcsolatos ügyben: bowl.hu, nfl-el/ncaa-val kapcsolatos hírek, csapatommal kapcsolatos hírek), a korai időkben letöltések (néhány ingyenes játék és alkalmazás).
viszont fontos elmondanám, hogy mivel itthon vagyok (nyári szünet), így nem is igen használnám. mikor iskola időszak lesz akkor is kb délelőtt, délután már a kollégiumban van internet. szóval 250MB elégnek hangzik, de nem tudom hogy a böngészés mennyit emészt fel.
talán megoldás lehet ha a 250 MB-ossal indulok és ha nem elég akkor zökkenőmentesen válthatok nagyobb csomagra (a szerződés csak a csomagcsökkentést nem engedi).
*illetve ha töltök is le alkalmazás/játékot akkor azt gondolom megtehetem wifin keresztül is, nem?

Texas Longhorns, 2023 Big XII Champion
--------------------------------------------------------
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 319 — #NoStress
1, Okosteló akku 1 napos, igen. Este töltőre teszed, reggel leveszed, ami bírja estig aktív használat mellett az jónak számít.
2, Persze. Üveg. Vigyázz rá.
3, Ami korlátlan az nem érint semmit. Ezen felül van még 500 MB lehetőséged.

ui: Ne írj alá hűségnyilatkozatot soha!
Telót csak kártyafüggetlenül szabad venni.