Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 12 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
excell táblázatot be lehet importálni alapformátumban sql adatbázis táblába, vagy csak csv-ben lehet?apeszos
Lehet.
Egyébként excellből simán lenet csvt csinálni.

H ingyenes program van-e rá azt nem tudom, de free trial az általában van. A google első találata: http://www.spectralcore.com/fullconvert/adwords?source=xls2sql&kw=Excel%20to%20SQL&adsrc=google-cpc-search&reset=1&gclid=CNSu-dSehKoCFdkz3wodNUyz1A

Ha minimálisan értesz a C#hoz és a sqlhez, akkor tsqllel könnyen megoldható probléma...Black_Adder
Azt tudom, hogy a .csv-t lehet, csak nekem fontos lenne az eredeti .xls formátum. csv konverternek a notepad++ is teljesen jó volt.... eddig. 😊 Akkor jól sejtettem, és én baltáztam el valamit, mert a phpMyAdmin nem fogadta valami jól a próbálkozásomat. Az adatbázis új táblájába nem tudtam beimportálni a .xls-t sehogy sem. Köszönöm a segítséget, akkor érdemes tovább próbálkoznom..apeszos
Jaa, a formátum nem feltétlen marad meg. A konverterek 1. lépésben asszem csv-t csinálnak az xlsből, és azután töltik be. Valamiért eleve konvertálásra gondoltam nem importálásra... Tehát importálni közvetlenül nem, h megmaradjon a formátum, úgy nem biztos h lehet. Sorry.

szerk: De a problémát továbbra se értem. Mi az ami miatt mindenképp xls formátum kéne, mert a legegyszerűbb ezt lenne megkerülni. A csv-t az MS Excell simán megnyitja akár az xls. Valahol ez is a lényeg, mert csv formátumot kézzel előállítani nagyon egyszerű, xls-t meg lehetetlen...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
excell táblázatot be lehet importálni alapformátumban sql adatbázis táblába, vagy csak csv-ben lehet?apeszos
Lehet.
Egyébként excellből simán lenet csvt csinálni.

H ingyenes program van-e rá azt nem tudom, de free trial az általában van. A google első találata: http://www.spectralcore.com/fullconvert/adwords?source=xls2sql&kw=Excel%20to%20SQL&adsrc=google-cpc-search&reset=1&gclid=CNSu-dSehKoCFdkz3wodNUyz1A

Ha minimálisan értesz a C#hoz és a sqlhez, akkor tsqllel könnyen megoldható probléma...Black_Adder
Azt tudom, hogy a .csv-t lehet, csak nekem fontos lenne az eredeti .xls formátum. csv konverternek a notepad++ is teljesen jó volt.... eddig. 😊 Akkor jól sejtettem, és én baltáztam el valamit, mert a phpMyAdmin nem fogadta valami jól a próbálkozásomat. Az adatbázis új táblájába nem tudtam beimportálni a .xls-t sehogy sem. Köszönöm a segítséget, akkor érdemes tovább próbálkoznom..
több mint 12 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
excell táblázatot be lehet importálni alapformátumban sql adatbázis táblába, vagy csak csv-ben lehet?apeszos
Lehet.
Egyébként excellből simán lenet csvt csinálni.

H ingyenes program van-e rá azt nem tudom, de free trial az általában van. A google első találata: http://www.spectralcore.com/fullconvert/adwords?source=xls2sql&kw=Excel%20to%20SQL&adsrc=google-cpc-search&reset=1&gclid=CNSu-dSehKoCFdkz3wodNUyz1A

Ha minimálisan értesz a C#hoz és a sqlhez, akkor tsqllel könnyen megoldható probléma...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 12 éve
JoeyPorter Pittsburgh Steelers 2 626
mp3 fileokat cda formátumba melyik programmal tudok konvertálni?
Köszi előre is!JoeyPorter
Szóval audio CD-t akarsz kiírni mp3-akból? Ezt bármelyik Nero, vagy Ashampoo vagy bármilyen CD/DVD író program tudja szerintem ilyen "Audio CD készítése" címen.Schleck
Ebben nem voltam biztos,gondoltam inkább megkérdem,köszi! 😊

több mint 12 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
mp3 fileokat cda formátumba melyik programmal tudok konvertálni?
Köszi előre is!JoeyPorter
Szóval audio CD-t akarsz kiírni mp3-akból? Ezt bármelyik Nero, vagy Ashampoo vagy bármilyen CD/DVD író program tudja szerintem ilyen "Audio CD készítése" címen.

több mint 12 éve
JoeyPorter Pittsburgh Steelers 2 626
mp3 fileokat cda formátumba melyik programmal tudok konvertálni?
Köszi előre is!

több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
excell táblázatot be lehet importálni alapformátumban sql adatbázis táblába, vagy csak csv-ben lehet?
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Akkor ezek szerint csak az ő gépéről mehetett az üzenet?JC6
Ha azon van naplózva, akkor igen.
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Nem láthatja.
az msn plusz naplózza a beszélgetéseket, de arra a gépre menti, amiről bejelentkezik a gazdája.

amúgymeg miért nem cserél jelszót?Höri
Idősebb már, alig ért a géphez.

Akkor ezek szerint csak az ő gépéről mehetett az üzenet?
több mint 12 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Sziasztok.

Lenne egy kérdésem.
Ismerősöm msn-jét feltörték. Előzményekben olyanok vannak, amiket nem is ő írt. Az időpontok gyanúsak. Például hajnal 4-kor: szia, hogy vagy, mizu? stb. egy másik közös ismerősünknek címezve. Amikor ő alszik, és senki más nem férhet a gépéhez, mivel ki van kapcsolva.
Lehet olyan, hogy valaki megszerezte a passt és ugye felhasznevet, a saját gépéről írt, de azt megjeleníti ismerősöm msn-jében, hiszen az előzmények be vannak pipálva? Szóval, az ismerősöm láthatja, hogy mit írtak az ő nevében, másik gépről? Nagyon fontos lenne.
KöszönömJC6
Nem láthatja.
az msn plusz naplózza a beszélgetéseket, de arra a gépre menti, amiről bejelentkezik a gazdája.

amúgymeg miért nem cserél jelszót?

több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Sziasztok.

Lenne egy kérdésem.
Ismerősöm msn-jét feltörték. Előzményekben olyanok vannak, amiket nem is ő írt. Az időpontok gyanúsak. Például hajnal 4-kor: szia, hogy vagy, mizu? stb. egy másik közös ismerősünknek címezve. Amikor ő alszik, és senki más nem férhet a gépéhez, mivel ki van kapcsolva.
Lehet olyan, hogy valaki megszerezte a passt és ugye felhasznevet, a saját gépéről írt, de azt megjeleníti ismerősöm msn-jében, hiszen az előzmények be vannak pipálva? Szóval, az ismerősöm láthatja, hogy mit írtak az ő nevében, másik gépről? Nagyon fontos lenne.
Köszönöm
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Töröld ki kézzel. Letörlöd mindenestől, és a rendszerleíró adatbázisból kézzel kitörölsz minden ráutaló bejegyzést. Ez amúgy is szükséges lehet, mert uninstall esetén is hagy bejegyzést a rendszerben. És ki tudja mit szed le neked a netről... Javaslom a CCleanert, ingyenes és minden hibás vagy visszamaradott bejegyzést javít/töröl.
több mint 12 éve
Deny 5 832 — Z-O-U!!!
Nem tudjátok, hogy miért lehet, hogy a Codamasters játékait egyszerűen képtelen a gépem uninstallálni? Korábban csak az F1 2010-zel csinálta, amikor elkezdem az uninstallációt, eljutok odáig, hogy repair meg remove, értelemszerűen eltávolítanám, erre még pár sablon ablak, majd amikor jönne a folyamat, az utolsó nextre való kattintás után az egér gondolkodó állapotban marad (csak az ablak "fölött"). Ha elkattintok böngészőbe vagy bárhova, megy a gép, nem is lassabb, mint szokott, de a törlés nem akar elindulni. Ha pedig ki akarok belőle lépni, akkor értelemszerűen összeomlott. Most pedig ugyanezt csinálja a DiRT 3-mal is. Semmi mással nincs baja, csak ezzel a kettővel. Vajon miért lehet, illetve hogyan tudnám őket kiírtani gépről?
Ja, próbáltam azt is, hogy közben nem kattogok sehova, amikor jön gondolkodó egérke, hagyom, hagyj gondolkodjon, de 20 perc alatt se jutott semmire...
több mint 12 éve
Bálesz Indianapolis Colts Texas Longhorns 2 659 — Illegális gyakorló
Nem minden táp rendelkezik 2 ilyen csatival, ilyenkor valóban az átalakító a megoldás. Asszem az enyémen is csak egy van, de nekem annyi elég is egyelőre 😊

több mint 12 éve
Divat Minnesota Vikings 4 193 — Vikes fan
Táp nélkül forgott a ventilátor?Black_Adder
dupla tápcsatis, szal gondolom egyiket azért bedugta alapból.Divat
persze. de nem volt másik ezért hagytuk, aztán meg jött a probléma (a videókártya dobozában sem kaptunk egy tápkábelt)Ventura
1-2 gyártó hajlamos lehagyni ezeket, másik meg minden szarral telepakolja a dobozt... 😊 bár elvileg táphoz kéne ilyenek lennie. de mind1, a lényeg h muxik

|
több mint 12 éve
Ventura Miami Dolphins Texas Longhorns 8 886 — megbékéltem tom bradyvel
A videókártya sikeresen adja a képet a monitorra! 😀 A probléma forrása az volt, hogy kellett még egy tápcsatlakozó a videókártyára.
A 7. fórumon találtam meg azt az embert aki sikeresen segített 😊Ventura
Táp nélkül forgott a ventilátor?Black_Adder
dupla tápcsatis, szal gondolom egyiket azért bedugta alapból.Divat
persze. de nem volt másik ezért hagytuk, aztán meg jött a probléma (a videókártya dobozában sem kaptunk egy tápkábelt)

Texas Longhorns, 2023 Big XII Champion
--------------------------------------------------------
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Nekem király a vas úgyhogy 'hálisten nem kellett ilyennel trükköznöm még, de így tippre: Nem lehet h valamit engedélyezni is kell, tehát enable-re állítani?Black_Adder
Ha megmarad a beállítás akkor valószínű... Valahol még alkalmazni kell a beállított értéket szvsz..... Tudni kéne milyen a deszka...apeszos
Szerintem minden jól van, akárhogy is tuningoltam mindig így csináltam. Már több éve 8x333on fut a gép,
azt tegnapelőtt észreveszem, h csak 8x200MHZ-n fut, bemegyek a biosba ott ég mindig 8x333 van. Azt most átállítottam 10x200-ra, mivel a szorzót érzékeli.

Amúgy alaplap GIGABYTE GA-P35C-DS3R, proci Intel Pentium Dual Core E2180.

Azt is csináltam már, h alapbeállításokat biosban betöltöttem és újra beállítottam mindent, de semmi.Duff
Ez az alaplap támogatja a DDR2 és a DDR3 memória modulokat is, nem lehet hogy ott kellene átállítani valamit?
több mint 12 éve
Duff Seattle Seahawks 3 041
Nekem király a vas úgyhogy 'hálisten nem kellett ilyennel trükköznöm még, de így tippre: Nem lehet h valamit engedélyezni is kell, tehát enable-re állítani?Black_Adder
Ha megmarad a beállítás akkor valószínű... Valahol még alkalmazni kell a beállított értéket szvsz..... Tudni kéne milyen a deszka...apeszos
Szerintem minden jól van, akárhogy is tuningoltam mindig így csináltam. Már több éve 8x333on fut a gép,
azt tegnapelőtt észreveszem, h csak 8x200MHZ-n fut, bemegyek a biosba ott ég mindig 8x333 van. Azt most átállítottam 10x200-ra, mivel a szorzót érzékeli.

Amúgy alaplap GIGABYTE GA-P35C-DS3R, proci Intel Pentium Dual Core E2180.

Azt is csináltam már, h alapbeállításokat biosban betöltöttem és újra beállítottam mindent, de semmi.
több mint 12 éve
Divat Minnesota Vikings 4 193 — Vikes fan
Passz. Megpróbálhatod amit Divat írt, h a BIOSban letiltani az integráltat, de szvsz az se számít. Lehet drivert frissíteni, de kizárt h azzal legyen ilyen gond.

szerk:
az eszközkezelőben látja a videokártyát? //számítógépen jobb klikk tulajdonságok eszközkezelőBlack_Adder
A videókártya sikeresen adja a képet a monitorra! 😀 A probléma forrása az volt, hogy kellett még egy tápcsatlakozó a videókártyára.
A 7. fórumon találtam meg azt az embert aki sikeresen segített 😊Ventura
Táp nélkül forgott a ventilátor?Black_Adder
dupla tápcsatis, szal gondolom egyiket azért bedugta alapból.

|
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
De az is lehet, hogy kémkedik a géped... 😀 Ijesztő....
Idegen kormányoknak kémkednek a számítógép-alkatrészek?
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Passz. Megpróbálhatod amit Divat írt, h a BIOSban letiltani az integráltat, de szvsz az se számít. Lehet drivert frissíteni, de kizárt h azzal legyen ilyen gond.

szerk:
az eszközkezelőben látja a videokártyát? //számítógépen jobb klikk tulajdonságok eszközkezelőBlack_Adder
A videókártya sikeresen adja a képet a monitorra! 😀 A probléma forrása az volt, hogy kellett még egy tápcsatlakozó a videókártyára.
A 7. fórumon találtam meg azt az embert aki sikeresen segített 😊Ventura
Táp nélkül forgott a ventilátor?Black_Adder
Előfordulhat... A hűtést alaplapról kapja, az üzemeléshez +ménkü kell. Nem gyenge villanyszámla lesz....

Nekem király a vas úgyhogy 'hálisten nem kellett ilyennel trükköznöm még, de így tippre: Nem lehet h valamit engedélyezni is kell, tehát enable-re állítani?
Ha megmarad a beállítás akkor valószínű... Valahol még alkalmazni kell a beállított értéket szvsz..... Tudni kéne milyen a deszka...
több mint 12 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Hmm nekem most adódott egy olyan problémám, h a biosban az FSB-t bármennyire állítom (eddig 333on használtam), alapnak (200) érzékeli. Szerintem nem az van, h nem bírja a proci, mert eddig végig bírta a 333at, és a biosban meg is marad a beállítás, csak egyszerűen az indító fekete képernyőn nem 10x333 MHZ-et mutat, hanem 10x200at. Akármennyire is állítom 200at érzékel, a biosban viszont megmarad a beállítás.

Vlaki ötlet?Duff
Nekem király a vas úgyhogy 'hálisten nem kellett ilyennel trükköznöm még, de így tippre: Nem lehet h valamit engedélyezni is kell, tehát enable-re állítani?

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 12 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Felraktam az operációs redszert + az alaplap driver. Mit csináljak tovább?Ventura
Passz. Megpróbálhatod amit Divat írt, h a BIOSban letiltani az integráltat, de szvsz az se számít. Lehet drivert frissíteni, de kizárt h azzal legyen ilyen gond.

szerk:
az eszközkezelőben látja a videokártyát? //számítógépen jobb klikk tulajdonságok eszközkezelőBlack_Adder
A videókártya sikeresen adja a képet a monitorra! 😀 A probléma forrása az volt, hogy kellett még egy tápcsatlakozó a videókártyára.
A 7. fórumon találtam meg azt az embert aki sikeresen segített 😊Ventura
Táp nélkül forgott a ventilátor?

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 12 éve
Duff Seattle Seahawks 3 041
Hmm nekem most adódott egy olyan problémám, h a biosban az FSB-t bármennyire állítom (eddig 333on használtam), alapnak (200) érzékeli. Szerintem nem az van, h nem bírja a proci, mert eddig végig bírta a 333at, és a biosban meg is marad a beállítás, csak egyszerűen az indító fekete képernyőn nem 10x333 MHZ-et mutat, hanem 10x200at. Akármennyire is állítom 200at érzékel, a biosban viszont megmarad a beállítás.

Vlaki ötlet?
több mint 12 éve
Ventura Miami Dolphins Texas Longhorns 8 886 — megbékéltem tom bradyvel
tehát user error...a lényeg h muxik 😊Divat
jaja, de még mondtuk is, hogyx valamit még kellene bekötni, mert van egy csatlakozó. hiába néztükk, kerestük a tápegységen, nem volt olyan csatlakozó, ezért nem is foglalkoztunk vele. aztán kiderült hogy az a gond, ma reggel be a városba és vettem egy kábelt. kipróbáltam és beizzult a kép 😀
este jöhet a windows telepítés, majd a partríciózás 😀

Texas Longhorns, 2023 Big XII Champion
--------------------------------------------------------