Kerékpár

23 feliratkozó

több mint 5 éve
new orl Baltimore Ravens 610
Én csak akkor fogok örülni, ha az a tehetség mag nem fog ezek után is egy csapatnál összpontosulni. Különben semmi örülnivaló nincs abban, ha egy szponzor elhagyja a sportot és mondjuk egy hasonlóan tőkeerős átveszi a helyét és csak annyi változik, h más mezben dominálják ugyanazok szét a szezont.
dawyd728
Tudom hogy feleslegesen irok, mert annyira maskeppen latjuk a dolgokat de hatha meglatjuk a masik erveleset.

Sokadjara, igen a sky elonyben van a penze miatt es ez sok mindenben latszik, de az altalaban leirt "okok" pont nem a penz miatt van. Nem, nincs naluk 10 elsoszamu kerekes. Talan Wout P sorolhato ide, Kwiat nem, Castro sem. 2 van ahol Thomas aki fantasztikus kerekes, de inkabb palyan es itt meg tehetseg ( volt ). Froome, Thomas, Bernal mind "ingyen" barmilyen kis csapatnak elerheto lett volna. A legnagyobb igazolas talan Landa, latjuk mit csinalt eddig. A segitok meg mashol kozel sem neznek ilyen jol ki. Cserebe profin epitettek fel a sztarjuk kore a csapatot. Sortuz ele mindenkit. Nieve, Landa,..stb mashol miert nem mutatja meg hogy elsoszamu. Igen a segitok a "posztjukon" erosek es jok es foleg jol vannak hasznalva es ki tudnak allitani 3 eros csapatot, de a 2 vezeto miatt hiaba. Iden Thomas es Froome is a TDF-t akarja a masik ketto valamilyen szinten le lesz szarva vagy aldozatok reven a sky szempontjabol.

Az ugyanazok ahogy fent emlitve volt mar azok nem ugyanazok csak kapitany reszerol es siman potoljak a kieso "elsoszamuakat" mert ovek az elmult evek legerosebbje. Persze jobb lenne ha kiegyenlitodne a dolog es szar csapatban tekert volna Froome, de ki hiszi el hogy ha nem a sky akkor egy masik penzesebb igazolja le es epitette volna kore a csapatot. De az elsoszamuak+szupersegitok nincsenek olyan sokan es a csapatok akik a 3 heteseket celozzak meg meg kevesebben es igy azon csapatokban surusodik ossze ezen versenyzok. A Bora-ban Majka egy pazarlas, "semmit" nem tudnak felmutatni vele es meg is mutatja hogy kb 0 ertelme van ilyen csapatokban elpazarolni a 3 hetes versenyzoket.

A legjobb az lenne ha lenne 3-4-5 egyforma eros pali kulonfele erossegekkel. Mar irtam, ha nem no fel Tom D.-hez valaki akkor ok fognak dominalni. Simon Y-ben nagyon bizok, mert magasan a legszimpatikusabb versenyzo a stilusa miatt.

Az idei Vuelta megmutatta, hogy kell egy ITT meno a pelotonba aki eselyes a vegso sikerre, gyalazatosan szar volt a verseny az utolso hegyig, onnan meg valtozatosan volt gyenge-jo-fantasztikus-erdektelen. A csapatok szervezettsege/ taktikaja nevetseges-szanalmas-gyenge. A vonatot kritizaljak evek ota es megse birtak kivitelezni, egyik csapat sem es nem a segitok erejevel volt a baj. Yates megverte a hasonloan eros Valverde-t aki klasszisokkal jobb csapatban tekert. Osszesegeben sporolas verseny volt es sorjaban leszakadtak az eselyesek. A Nairo-Valverde Astana munkaja elegtelen talan kettes ala, joindulattal.

Sajnalom, hogy a sky nem 3 eve hagyta abba, mert Froome akkor elverte volna oket igy is ugy is, de 2 ev mulva ez mar a sky-al is ketseges erosen, mar iden is. Igy lesznek akik a penznek fogjak betudni. Persze neki mindegy lesz.
több mint 5 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 597
Nem tudom, értem én, hogy ... de inkább nekem ez annak hat, hogy még idő előtt menekülnek, nehogy a postal sorsára jussanak.
Fossá nyerik magukat, gazdasági okot nem nagyon lehetne felhozni....
kishaszi
Lehet csak tudják hogy a csúcson kell abbahagyni a szponzorációt is.
több mint 5 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 836 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Nem tudom, értem én, hogy ... de inkább nekem ez annak hat, hogy még idő előtt menekülnek, nehogy a postal sorsára jussanak.
Fossá nyerik magukat, gazdasági okot nem nagyon lehetne felhozni....
kishaszi
Tulajváltások voltak a Sky körül, ilyenkor mindig jön egy felülvizsgálat a kiadások körül. De persze a brit olimpia hatása elévült már, így a dopping árnyékában inkább bedobják a törülközőt

több mint 5 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Nem tudom, értem én, hogy ... de inkább nekem ez annak hat, hogy még idő előtt menekülnek, nehogy a postal sorsára jussanak.
Fossá nyerik magukat, gazdasági okot nem nagyon lehetne felhozni....

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 5 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 836 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Szomorú abból a szempontból, hogy messze a legprofibban működő csapat húzza le a rolót jó eséllyel. Arrogáns és utálatos egy csapat volt, de nélkülük a csapatok még mindig a AG2R féle kőkorszaki szinten lennének, ezt nem lehet elvitatni tőlük.

több mint 5 éve
dawyd728 3 698
Én csak akkor fogok örülni, ha az a tehetség mag nem fog ezek után is egy csapatnál összpontosulni. Különben semmi örülnivaló nincs abban, ha egy szponzor elhagyja a sportot és mondjuk egy hasonlóan tőkeerős átveszi a helyét és csak annyi változik, h más mezben dominálják ugyanazok szét a szezont.
több mint 5 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 597
Mindenki örülhet.
több mint 5 éve
Danny Arizona Cardinals 1 662
A Sky 2020-tol befejezi a szponzori tevekenyseget. Brutalis... Bernal most irt ala 5 evre. Derult egbol villamcsapas kb. Nagyon sajnalom. Rossz ezt latni, BMC-nek is vege Quick-Step is ugy kunyeralja ossze valahogy az eves budzset.
Amig az uci nem gondolkodik es osztja szet a jogdijakat, addig ez lesz a tendencia. Csak nehogy akkor ebredjenek, amikor mar tul keso ennek a sportnak...
Remelem csak en gondolom ezt tul...
több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
,

több mint 5 éve
dawyd728 3 698
 index.hu/sport/bringa/2018/11/02/peak_barnabas_kerekparos_interju_world_tour_quick_step_ideiglenes_statusz/

Sok újdonság nincs benne, inkább csak közel hozzák az átlag nézőhöz.
több mint 5 éve
new orl Baltimore Ravens 610
Így néz ki egy igazi prezentáció, nem úgy, ahogy a TDF csinálja, h 1-2 szakaszt bemutat, majd 1 hónappal a rajt előtt a teljest.  youtu.be/4KnfmkIXmv8

Mellesleg nem tetszik igazán az útvonal. 3 TT ok. 58 km összesen. Ebből kettő erősen hegyi TT. Viszont szépen egyenletesen beosztva a 3 hétre. Ha jól számoltam összesen 6 komolyabb hegyi szakasz és völgy befutók közül is 5an csak 1 van. Amivel nincs baj, de mind a 6, a második felében a Gironak. Ezt én nem szeretem. Az idei is attól volt izgalmas, h az első héten is lehetett különbséget adni, és teljesen változó volt ettől, h kinek melyik hétre jött ki a csúcsforma. Így, h kb 12-13. szakasztól lesz a lényeg, kb mindenkinek egy időszakra fog esni a csúcsforma és kevesebb ingadozás várható. Plusz 1, talán 2 olyan szakasz lesz, ahol rövid meredekkel zárul a szakasz. Kicsit a közepes erősségű szakaszok hiányoznak. Első ránézésre 9-10 sprint szakasz lesz. Mmint Sagan képességű sprinter számára. A Kittelek számára csak kb 6, habár Giro szintrajzait óvatosan kell kezelni, mert a teljesen vízszintes befutók is tartogat szoktak 2-3%-os emelkedést.
Összességében még mindig jobbnak tűnik, mint a TDF, de nem sokkal, amiért kár. Remélem a Vuelta kitesz jövőre magáért.
dawyd728
Jol csinaltak, mert ide szeretnek csabitani Tom-kat, de azert Girosan. Ha ez lenne az ev esemenye biztosan nem irnanak ki ilyet. Lattuk a tavalyi Vueltan, hogy a teljesen egykaptafabol allo GC allomany kinyirja a versenyt osszesegeben, meg a hegyeken is inkabb a lassan de biztosan lemorzsoljuk az ellent volt a fo taktika. Yates meglepo apro tamadasa milyen hisztit okozott egy hetre. A vuelta egy nagy csalodas volt foleg ugy hogy nem volt ott a "sotet ero" es most masra kellett fogni az unalmat.
több mint 5 éve
dawyd728 3 698
Így néz ki egy igazi prezentáció, nem úgy, ahogy a TDF csinálja, h 1-2 szakaszt bemutat, majd 1 hónappal a rajt előtt a teljest.

Mellesleg nem tetszik igazán az útvonal. 3 TT ok. 58 km összesen. Ebből kettő erősen hegyi TT. Viszont szépen egyenletesen beosztva a 3 hétre. Ha jól számoltam összesen 6 komolyabb hegyi szakasz és völgy befutók közül is 5an csak 1 van. Amivel nincs baj, de mind a 6, a második felében a Gironak. Ezt én nem szeretem. Az idei is attól volt izgalmas, h az első héten is lehetett különbséget adni, és teljesen változó volt ettől, h kinek melyik hétre jött ki a csúcsforma. Így, h kb 12-13. szakasztól lesz a lényeg, kb mindenkinek egy időszakra fog esni a csúcsforma és kevesebb ingadozás várható. Plusz 1, talán 2 olyan szakasz lesz, ahol rövid meredekkel zárul a szakasz. Kicsit a közepes erősségű szakaszok hiányoznak. Első ránézésre 9-10 sprint szakasz lesz. Mmint Sagan képességű sprinter számára. A Kittelek számára csak kb 6, habár Giro szintrajzait óvatosan kell kezelni, mert a teljesen vízszintes befutók is tartogat szoktak 2-3%-os emelkedést.
Összességében még mindig jobbnak tűnik, mint a TDF, de nem sokkal, amiért kár. Remélem a Vuelta kitesz jövőre magáért.
több mint 5 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Legalább van 5 hegyi befutó, amiben nincsen Mur de Bretagne, meg Mende, ahol a két hegy nincs összesen 4 kilométer.
Azt nem tudom, hogy ezzel a 35 kilométeres heggyel mire gondolnak az Alpokban, az első 30 kilométere vonatozás lesz.
több mint 5 éve
dawyd728 3 698
A jovo evi tour utvonalrol velemenyek? Elso blikkre jobbnak tunik mint az idei.
eaglesmcnabb
Nekem nem tetszik. Az első tizenvalahány szakaszból lesz kettő érdekes. Sok még így is a völgy befutó. Az ilyen 4-500 m szintkülönbségű meredek hegyi befutók sincsenek. Jobb mint az idei, de nem sokkal.
több mint 5 éve
dawyd728 3 698
Ki akarjak tiltani a wattmérőt.
Nagyon helyes.
Janek
A radiot is ki kellene, sot.
new orl
A wattmérő leginkább edzéskor használ. A rádió sokkal többet tud ártani a versenyzésnek.
több mint 5 éve
new orl Baltimore Ravens 610
Ki akarjak tiltani a wattmérőt.
Nagyon helyes.
Janek
A radiot is ki kellene, sot.
több mint 5 éve
new orl Baltimore Ravens 610
A jovo evi tour utvonalrol velemenyek? Elso blikkre jobbnak tunik mint az idei.
eaglesmcnabb
Nagyon nem akarjak a Froome-Geraint-Dumoulin gyozelmet. Legalabbis hatranybol inditjak oket. Nairo-nak, Lopez-nek van kiirva. Viszont Froome minimum ott lesz igy nem lesz olyan mint a Vuelta, hogy senki nem akar menni. Ettol fuggetlenul Tom-ek harca egymas ellen es a hegyimanok ellen is erdekes lesz, nem is tartom valoszinutlennek hogy szovetsegre lepnek idonkent.
több mint 5 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 573 — Apu ökölbeszorított keze
Ki akarjak tiltani a wattmérőt.
Nagyon helyes.

több mint 5 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
A jovo evi tour utvonalrol velemenyek? Elso blikkre jobbnak tunik mint az idei.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 5 éve
dawyd728 3 698
 twitter.com/segracing/status/1054278483843706880?s=19

Jó helyre került. QS többek között innen hozta fel Jacobsent. 😊
több mint 5 éve
dawyd728 3 698
Nagy bánatomra a szezon utolsó két hónapjából alig láttam valamit. Vuelta teljesen kimaradt. A vb-t is éppen csak elkaptam. Yates győzelmének örülök. Giro után nagyon megérdemelte, ahogy Valverde is a szivárvány színű trikót, vagy Pinot a Lombardiát. Ez a mai szép lezárása volt az évnek, végül Nibali sem szégyenkezhet. Remélem Barnát jövőre jó sokszor láthatjuk. Quick-Step-nek valószínű nem lesz meg a rekord, de kalap le előttük is. Brutális, amit idén összehoztak. Froome történelmi triplázása is idén volt. A május 25-i szakasz meg örökké emlékezetes marad.
Soha rosszabb szezont. 😊
több mint 5 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 597
Furcsa lesz Sagant nem világbajnoki trikóban látni. 😣 Annyira megszoktam már...
több mint 5 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Nekem mindig nagy kedvencem (volt) Valverde (Purito mellett), és tényleg megérdemelte. Nem csak azért mert kijárt neki, hanem mert tényleg tett érte. Egész évben brutál munkát végzett, szépen teljesített a Vueltán is és tavasszal is odatette magát. Gratula neki.

Szerkesztette: danyly

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 5 éve
new orl Baltimore Ravens 610
Egy dolog a VB-rol. A radio hianya nagyon jo volt.
több mint 5 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 124 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Valverde de megérdemelte ezt a VB aranyat. 15 éve szerezte az első érmét. Volt neki eddig 6. Most már van egy, ami arany. Második legidősebb VB győztes evőr. Meg is könnyezte Sanyi rendesen.

Bár el se merem képzelni milyen brutális volt ezt a mai VB pályát letekerni majd 7 órán keresztül ezzel a pokoli heggyel a végén, remélem nem kell éveket várni a következő hasonló jellegű VB pályára.
iktriad
a kozvetitesben elmondtak 1996 ban volt ilyen palya. 😕
new orl
Remélem ez esetben nem kell újabb 22 évet várni a következő ilyenre.