Kerékpár

23 feliratkozó

több mint 5 éve
new orl Baltimore Ravens 610
Biztos volt már,.de ez az útvonal röhej. 3 hegyi befutó, abból egy egy lankás emelkedő csak, meg két dombos befutó. Dehogy mi a picsáért kell 3 szakasznál is lehozni a völgybe a célt. Vicc.
tüsi91
A hegyen fent lófasz sincs.
Lent a völgyben meg vannak települések, infrastruktúra.
Sobri Jóska
azokon a hegyeken nem jo kancanak lenni...
több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 357 — #NoStress
Biztos volt már,.de ez az útvonal röhej. 3 hegyi befutó, abból egy egy lankás emelkedő csak, meg két dombos befutó. Dehogy mi a picsáért kell 3 szakasznál is lehozni a völgybe a célt. Vicc.
tüsi91
A hegyen fent lófasz sincs.
Lent a völgyben meg vannak települések, infrastruktúra.

több mint 5 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Biztos volt már,.de ez az útvonal röhej. 3 hegyi befutó, abból egy egy lankás emelkedő csak, meg két dombos befutó. Dehogy mi a picsáért kell 3 szakasznál is lehozni a völgybe a célt. Vicc.
több mint 5 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Azért ne avassuk már szenté, ha kérhetném. A legerősebb tusolószervezet volt körülötte. Ha egyszer is lebukott volna real time sokkal többre tartanám a címeit, mert tudnám, h nem történt semmiféle kivételezés vele szemben. Pont az a sérthetetlenség, amit felépítettek a szponzorok segítségével/érdekében/miatt tesz kérdőjelet számomra állandóan Armstrong teljesítménye mellé. Nem vonom kétségbe, h valószínű kora legjobbja volt, de a 7 címe miatt számomra erősen felülreprezentált az egyetemes kerékpársport toplistáján.
dawyd728
Én nem értem ezt a mai napig.
Az volt a nagy sérthetlenség, hogy bújkáltak a soppingellenőrök elől, meg nem nyitottak ajtót... Ez volt az a nagy, szofisztikált program, amit mindenki emleget, hogy "minden idők legfurfangosabb dopping-programja". Röhej.
Nem volt semmi kivételezés, meg ilye, hogy az Oakley.pl. megkente volna a WADÁt, hogy épp mikor ne őt ellenőrizzék, vagy hasonlók.
Egy eset volt.- az aranyér kenőcsös, ami ilyetén módon kvázi dizájner.drogos sztori, de megeszem a kalapom, ha manapság az asztmás kezelés nem ugyanez 😛

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 5 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 539 — Így remélem megfelelek nektek.....
Nálam mindenki győztes aki végig teker akár melyik GT akár tiszta (ilyen nincs szvsz) akár nem, mert belém nyomhatnának akár mennyi EPOt (mondtam vmit) akkor sem menne. Ahogy korában mondtam, itt nyíltab kapjon akárki akár milyen kockacukrot, mert belé fektetett munka nélkül ez nem megy. Azzal együtt hogy én sem vagyok csalás meg dopping párti, de a fentebb leírtak miatt ebben a sportban másképp sztem nem lehet.

Szerkesztette: dande2
több mint 5 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 593
Senki nem avatta szentté szerintem.
több mint 5 éve
dawyd728 3 697
Azért ne avassuk már szenté, ha kérhetném. A legerősebb tusolószervezet volt körülötte. Ha egyszer is lebukott volna real time sokkal többre tartanám a címeit, mert tudnám, h nem történt semmiféle kivételezés vele szemben. Pont az a sérthetetlenség, amit felépítettek a szponzorok segítségével/érdekében/miatt tesz kérdőjelet számomra állandóan Armstrong teljesítménye mellé. Nem vonom kétségbe, h valószínű kora legjobbja volt, de a 7 címe miatt számomra erősen felülreprezentált az egyetemes kerékpársport toplistáján.
több mint 5 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Ez szép volt dd.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 5 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Maximálisan egyetértek Sobrival. Armstrong nekem mindig is "A" bicikli bajnok marad.
Doppingról már sokszor leírtam a véleményemet, álszent, anyagi és politikai érdekek vezérelte hiszti.
Nekem urológusként Armstrong különösen sokat jelent. Nem tudom az évek alatt hány heretumoros srácnak mondtam el a nevét és sikerült még több bizakodást adni nekik meg segíteni a gyógyulásukat.
Tudni kell róla, hogy bár a here tumor általában egy jól gyógyítható betegség, az ő stádiumát (főleg az agyi áttét miatt) nem szokás túlélni. És a srác tudatában a szar esélyeinek azt is kb megfelezte, mert nem az első vonalbeli kezelést kérte, ahol a kemoterápiás protokoll része egy bleomycin nevű szer, ami tüdőfibrózist okoz (praktikusan profi bringának annyi), hanem az akutan talán sokkal keményebb, de kevésbé hatékony, tüdőt nem bántó ifoszfamidot választotta, mert bringa nélkül nem akart élni. Meggyógyult, majd létrehozta az alapítványát, és oly sok embernek adott reményt és segítséget. Értelemszerűen nekem is volt sárga karkötőm. (Nike menjen a picsába btw). És a livestrong azóta is működik és segít.
Aki annak idején mondjuk látta L'Alpe-d'Huezen annak nem marad kétsége. Önthetnek vénásan szteroidot, EPO-t vagy bármit egy átlag embernek vagy egy jó bringásnak, azt amit a "The look" után (amit arra az Ulrichra vetett akiben valószínű több szer volt) bemutatott senki más nem lett volna képes.
A sport tisztasága elleni legfőbb tényező a WADA és a hasonló álszent szervezetek.
 www.youtube.com/watch?v=MdMdJAdzpYQ


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 5 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
vagy egy lejtmenetet lerövidített
Sobri Jóska
Én Beloki career-ending bukásának valahogy nem tudtam ennyire örülni...
Igor
Azt nem is írtam.
Semmilyen career ending bukás nem örömteli.
De amikor Armstrong lefelé átvágott a susnyáson, ment több kilométert a mezőn, majd visszaállt előre, az epic volt.
Sobri Jóska
Armstrong híres volt arról h mindig is jól kezelte a brinyeszt (bár ugye Beloki csúszott meg elsőnek az olvadt aszfalton, s Lance-nek volt némi reakcióideje), persze tény h mákja volt h nem kapott defektetet... de whatever.
Ha elég nagy kanyart vágsz le, nem nagy kunszt az élre visszállni.. 😛

Ettől független nekem sokkal inkább Beloki kínkeserves fetrengése marad(t) meg a mai napig, így ez a pillanat soha nem lett/lesz 'epic' számomra..
Igor
Jah. Volt vagy 150 méter vagy mennyi? 😀
Amúgy a grupetto vissza is előzte.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 5 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Amíg mindenki doppingol, amíg nincs egységes, konzekvens szabályozás, amíg ezer kiskapu, szempont és politika egyszerre működik, addig teljesen felesleges nekünk, nézőknek a doppinggal foglalkozni. Teljesen.
Nekem nem volt kevésbbé jó szórakozás az ezredforduló Armstrong és Ulrich párharca, attól, hogy most nevetséges módon az 1999-2005 közti éveknek nincs győztese. Ami ugye attól módfelett komikus, hogyha mondjuk egy úszót dopping miatt kizárnak, akkor a második kapja az aranyat, de a TDF-on az Armstrong években nem adták oda senkinek. Biztos ami biztos alapon, mert akkor azt kérdőjelezik meg, és kiderül, hogy az első 200-ból 200-an toltak valamit.
Jó szórakozás volt Bodrogi, Virenque, Pantani, Heras, Beloki, Vino, Jala, Basso, a montis dán srác aki pöttyöst nyert, vagy amikor egy sík szökés után valami top50-en kívüli bringásra került a sárga hetekig, amikor LA visszanézett Ullrichra, vagy egy lejtmenetet lerövidített a mezőn keresztül, ésatöbbi.
Pont leszarom, hogy kiben mennyi cucc volt, mert mindenkiben volt.
És igazából most is leszarom, mivel kötve hiszem, hogy teljesen tisztán más eredmény születne, mint ami így fog.
Akkor meg nehogymá' kiskapuk, szempontok, politikák basszák el a szórakozásomat!
Sagant ugye nem lehet nem szeretni, én Nibalinak drukkolok, a francia nézők meg ha felveszik az álszent és mindentudó bíróság szerepét, és a mai kifütyülésen túl basztatják Froomeot (lökdösődés, akadályozás, stb.), akkor faszkalapok, mivel Froome egy hajtós, korrekt, szimpatikus versenyző, aki olyanokat teker, amiket azért az elmúlt 100 évben kevesen, akár megbuktak doppinggal, akár nem.
Sobri Jóska
Ment a like, mer.amit.leírsz tök jó, és egészen addig a pillanatig CF is jófiú volt, amíg nem állt bele LA-ba meg a korszakába Schleck, aztán Froome meg a Sky Brailsfoedostul, hogy ők mennyire mások, mennyire tiszták, és ne is hasonlítsák őket a korábbiakhoz. Amíg nem volt ujjal mutogatás. Amíg nem jöttek azzal hipokrita módon a szerződéses.passzussal, hogy kicsapják a.bukottakat. Gusztustalan álszenteskedés az egész. Mondom, ha nem lett.volna ujjal mutogatás meg melldöngetés. Akkor nem szólnék. Igy viszont hányinger amit csinálnak.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 5 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 593
Sobri én tök egyetértek veled a dopping terén. Nálam Armstrong a mai napig hétszeres győztes és Contador is háromszoros. Sőt, Landis emlékezetes menése is örök emlék, pozitív értelemben.

Párszor írtam már, hogy én is kerékpározom relatíve sokat, szóval szerintem tudom mit lehet és mit nem kerékpárral tekerni.

Nekem csak a kettős mérce nem tetszik, ill. ami kifejezetten undorító. Bár ez inkább hármas, négyes mérce már, amit csinálnak. Na meg az álszenteskedés. De erről már írtam sokszor sokat.
Mikey
Ja.
De mivel ezen nem lehet változtatni, a képernyőn nem látszik, a politika meg ilyen, így a legegyszerűbb ignorálni, szarni rá.
Sobri Jóska
A képernyőn valóban nem látszik, de hogy végig beszédtéma lesz a kommentátorok között, az tuti. Így meg nehéz lesz szarni rá.
több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 357 — #NoStress
Sobri én tök egyetértek veled a dopping terén. Nálam Armstrong a mai napig hétszeres győztes és Contador is háromszoros. Sőt, Landis emlékezetes menése is örök emlék, pozitív értelemben.

Párszor írtam már, hogy én is kerékpározom relatíve sokat, szóval szerintem tudom mit lehet és mit nem kerékpárral tekerni.

Nekem csak a kettős mérce nem tetszik, ill. ami kifejezetten undorító. Bár ez inkább hármas, négyes mérce már, amit csinálnak. Na meg az álszenteskedés. De erről már írtam sokszor sokat.
Mikey
Ja.
De mivel ezen nem lehet változtatni, a képernyőn nem látszik, a politika meg ilyen, így a legegyszerűbb ignorálni, szarni rá.

több mint 5 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 593
Sobri én tök egyetértek veled a dopping terén. Nálam Armstrong a mai napig hétszeres győztes és Contador is háromszoros. Sőt, Landis emlékezetes menése is örök emlék, pozitív értelemben.

Párszor írtam már, hogy én is kerékpározom relatíve sokat, szóval szerintem tudom mit lehet és mit nem kerékpárral tekerni.

Nekem csak a kettős mérce nem tetszik, ill. ami kifejezetten undorító. Bár ez inkább hármas, négyes mérce már, amit csinálnak. Na meg az álszenteskedés. De erről már írtam sokszor sokat.

Szerkesztette: Mikey
több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 357 — #NoStress
vagy egy lejtmenetet lerövidített
Sobri Jóska
Én Beloki career-ending bukásának valahogy nem tudtam ennyire örülni...
Igor
Azt nem is írtam.
Semmilyen career ending bukás nem örömteli.
De amikor Armstrong lefelé átvágott a susnyáson, ment több kilométert a mezőn, majd visszaállt előre, az epic volt.
Sobri Jóska
Armstrong híres volt arról h mindig is jól kezelte a brinyeszt (bár ugye Beloki csúszott meg elsőnek az olvadt aszfalton, s Lance-nek volt némi reakcióideje), persze tény h mákja volt h nem kapott defektetet... de whatever.
Ha elég nagy kanyart vágsz le, nem nagy kunszt az élre visszállni.. 😛

Ettől független nekem sokkal inkább Beloki kínkeserves fetrengése marad(t) meg a mai napig, így ez a pillanat soha nem lett/lesz 'epic' számomra..
Igor
 www.youtube.com/watch?v=xUkdncnQgLI

több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
vagy egy lejtmenetet lerövidített
Sobri Jóska
Én Beloki career-ending bukásának valahogy nem tudtam ennyire örülni...
Igor
Azt nem is írtam.
Semmilyen career ending bukás nem örömteli.
De amikor Armstrong lefelé átvágott a susnyáson, ment több kilométert a mezőn, majd visszaállt előre, az epic volt.
Sobri Jóska
Armstrong híres volt arról h mindig is jól kezelte a brinyeszt (bár ugye Beloki csúszott meg elsőnek az olvadt aszfalton, s Lance-nek volt némi reakcióideje), persze tény h mákja volt h nem kapott defektetet... de whatever.
Ha elég nagy kanyart vágsz le, nem nagy kunszt az élre visszállni.. 😛

Ettől független nekem sokkal inkább Beloki kínkeserves fetrengése marad(t) meg a mai napig, így ez a pillanat soha nem lett/lesz 'epic' számomra..

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 357 — #NoStress
vagy egy lejtmenetet lerövidített
Sobri Jóska
Én Beloki career-ending bukásának valahogy nem tudtam ennyire örülni...
Igor
Azt nem is írtam.
Semmilyen career ending bukás nem örömteli.
De amikor Armstrong lefelé átvágott a susnyáson, ment több kilométert a mezőn, majd visszaállt előre, az epic volt.

több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
vagy egy lejtmenetet lerövidített
Sobri Jóska
Én Beloki career-ending bukásának valahogy nem tudtam ennyire örülni...

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 357 — #NoStress
Amíg mindenki doppingol, amíg nincs egységes, konzekvens szabályozás, amíg ezer kiskapu, szempont és politika egyszerre működik, addig teljesen felesleges nekünk, nézőknek a doppinggal foglalkozni. Teljesen.
Nekem nem volt kevésbbé jó szórakozás az ezredforduló Armstrong és Ulrich párharca, attól, hogy most nevetséges módon az 1999-2005 közti éveknek nincs győztese. Ami ugye attól módfelett komikus, hogyha mondjuk egy úszót dopping miatt kizárnak, akkor a második kapja az aranyat, de a TDF-on az Armstrong években nem adták oda senkinek. Biztos ami biztos alapon, mert akkor azt kérdőjelezik meg, és kiderül, hogy az első 200-ból 200-an toltak valamit.
Jó szórakozás volt Bodrogi, Virenque, Pantani, Heras, Beloki, Vino, Jala, Basso, a montis dán srác aki pöttyöst nyert, vagy amikor egy sík szökés után valami top50-en kívüli bringásra került a sárga hetekig, amikor LA visszanézett Ullrichra, vagy egy lejtmenetet lerövidített a mezőn keresztül, ésatöbbi.
Pont leszarom, hogy kiben mennyi cucc volt, mert mindenkiben volt.
És igazából most is leszarom, mivel kötve hiszem, hogy teljesen tisztán más eredmény születne, mint ami így fog.
Akkor meg nehogymá' kiskapuk, szempontok, politikák basszák el a szórakozásomat!
Sagant ugye nem lehet nem szeretni, én Nibalinak drukkolok, a francia nézők meg ha felveszik az álszent és mindentudó bíróság szerepét, és a mai kifütyülésen túl basztatják Froomeot (lökdösődés, akadályozás, stb.), akkor faszkalapok, mivel Froome egy hajtós, korrekt, szimpatikus versenyző, aki olyanokat teker, amiket azért az elmúlt 100 évben kevesen, akár megbuktak doppinggal, akár nem.

több mint 5 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 593
Bármennyire is undorodom most a Froome-ügy miatt az egésztől, nem leszek képes megállni, és a kerékpár miatti imádatom miatt csak nézni fogom a Tourt. Aztán majd minden szakasz után felköpök és aláállok.

Go Sagan! Go Yates!

Szerkesztette: Mikey
több mint 5 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 942 — Chiefs fan
ha valaki velogames-en nyomja a fantasy-t annak szopó van, nézzen rá az oldalra
több mint 5 éve
new orl Baltimore Ravens 610
Egy tavaly Decemberi cikkben a BBC-n ( biztos nem volt Rugby aznap 😊) nagyon korrekten leirtak hogy "mit csinalhat" Fro. Hat bejott nekik. Az uj szamitas szerint a dehidraltatsag miatt mar csak 19%-al volt felett es nem 100%-al es innen konnyebb lesz vedenie magat. A 3 hasonlo cipoben jaro ( Pettacchi 2007, Ulissi 2014, Piepoli 2007 ) 3 kulon eset. Pettacchi-t nem buntettek meg, mert csak hanyagsagnak vettek (magasabb volt a szintje mint most Fro-nak), de az Olasz szovetseg igen. Ulissi megprobalta a kontrollvizsgalaton megmutatni az igazat Svajcban es visszamenoleg kapott buntetest. Mig Piepoli atment ezen a vizsgalaton es karcolas nelkul meguszta.
Azota ez nem az orszagok kezeben van hanem az UCI-eban (2015), azota senki nem lett eltiltva, de valoszinuleg azota is produkaltak szint felett, ez elvileg titkos csak Fro eseteben kiszivargott. A kontrollvizsgalatra be sem hivtak, mert sosem tudnak azt a korulmenyt eloteremteni ( es valoszinuleg a sky addig csinaltatta amig "jo" nem lett volna).
Ez mar Fro nyilatkozatabol van tegnaprol, hogy azota minden versenynapon vizsgalva volt es a mintai ugraltak ( persze ezt mar a legkonnyebb produkalni)

Arra mindenkeppen jo hogy aki el akarna tiltattni az tud hova mutogatni, aki nem az is. Mindenesetre bekerult a tobbi nagysag koze ( sajnalom BH) akik korul egytol-egyig, "nem tiszta" minden. Nalam LA a korszaka legjobbja meg akkor is ha latszolag tobbet engedhetett meg maganak mint a tobbiek ( hiaba a kiralyok mar csak ilyenek )

Ha ugy gondolnam hogy csak o a nem tiszta akkor az mas kavehaz lenne es sok kulfoldi forumon igy erzekelem.
több mint 5 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Ez nem döntés volt, hanem egy kibaszott vicc. Beszartak kb.
Vagy Brainstorméknak erre is van forrása.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 5 éve
Danny Arizona Cardinals 1 662
En orulok Frommey indulasanak. Buzi egy ugy volt az egesz, az ASO akarata ellenere szepen megsurgette a dontest.

Szerkesztette: Danny
több mint 5 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 593
Bohócok vagytok!!

Már hogy nem ti, hanem az UCI emberei, meg mindenki, akinek köze volt ehhez.