Kerékpár

23 feliratkozó

több mint 13 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Kis flandriai kör után a nagyon is behúzta a győzelmet Nuyens. Az idén oda kell figyelni a belgákra.
Egynaposokon nagyon jó és a későbbiekben is jó lehet Nuyens.
Viszont Szeghalmit sajnálom, hogy be sem ért.
Nagyon kemény volt ez neki.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Közben pedig Fränk a Critérium Internationalon ment időfutamát vizsgálják, mert CamelBak ivózacskót használt. Milyen meglepő, hogy a La Gazetta dello Sport jött elő vele. A Leopardnál már elismerték az esetet. Egyébként nem értem, hogy egy 7.8 km hosszú időfutamra minek kell kulacs...gerle
Kezdem megérteni, hogy eaglesmcnabb miért utálja ennyire az olaszokat...

több mint 13 éve
gerle 185 — Buckeye
RTL-en Farraros, nézésre sötédő szemüveg-reklám magyarul 😛

több mint 13 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Közben pedig Fränk a Critérium Internationalon ment időfutamát vizsgálják, mert CamelBak ivózacskót használt. Milyen meglepő, hogy a La Gazetta dello Sport jött elő vele. A Leopardnál már elismerték az esetet. Egyébként nem értem, hogy egy 7.8 km hosszú időfutamra minek kell kulacs...gerle
De nagy baromság ezt tiltani...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 13 éve
gerle 185 — Buckeye
Közben pedig Fränk a Critérium Internationalon ment időfutamát vizsgálják, mert CamelBak ivózacskót használt. Milyen meglepő, hogy a La Gazetta dello Sport jött elő vele. A Leopardnál már elismerték az esetet. Egyébként nem értem, hogy egy 7.8 km hosszú időfutamra minek kell kulacs...

több mint 13 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 446 — TODDHERREMANS79
Konkrétan szétbasz az ideg. Pont mondtam amikor 12-en voltak, hogy csak ne Nuyens vagy Boonen nyerjen, erre tessék.
Cancellara nagyon nagy játékos, de ott a síkon menni teljesen egyedül öngyilkosság. Tavaly amikor elment a Paris-Roubaix-n, csak 10-en voltak mögötte, most egy teljes mezőny. Na mindegy, majd jövőhéten :/...

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 13 éve
Cowboykarcsi Dallas Cowboys 1 874 — Cowboys fan
http://www.youtube.com/watch?v=jO0VLouJFNQ&feature=player_embedded
nem félős a srác

The Dallas Cowboys over the past three years: We've put a lot of effort into training Jason Garrett
A JJ féle probléma megoldás hatásmechanizmusa: ha van két kockád, és nem tudod begyömöszölni őket a kerek lyukba, akkor hozz egy harmadik kockát. by betmen
több mint 13 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Izgalmas lett a vége nagyon. Majdnem így is összejött Fabiannak, de Nuyens nagyon nagy formában van mostanában.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 173 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Fabian megrogyott a Bosbergen, nem kicsit. Gilbert meg nagyon megérdemelné a defekt után hogy ezt megnyerje.
több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 173 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Cancellara vagy magát szopatja, vagy a mezőnyt akarja alázni...Gogo
Akárhogy is, izgalmas lesz a vége, amire 15 perce még nem sokat adtam volna.
több mint 13 éve
Gogo New England Patriots Army West Point Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
Cancellara vagy magát szopatja, vagy a mezőnyt akarja alázni...

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
"He's too strong, too strong." 😀

több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 173 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Egy kis erődemonstráció Cancellara-tól 😀Black_Adder
Csak a szokásos. 😊
több mint 13 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Egy kis erődemonstráció Cancellara-tól 😀

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 13 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Ez várható volt :
A nemzetközi sportági szövetség (UCI) után a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) is fellebbezést nyújtott be a nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) a kerékpáros Alberto Contador doppingügyében, a spanyol sportági szövetség (REFC) felmentő ítélete nyomán.

Remélem eltiltják két évre, mert ha más is megkapta ezt az igen enyhe büntetést akkor ő neki is jár. Tök mindegy, hogy kicsoda.
Én személy szerint már az első doppingolásnál örökre eltiltanám a versenyzőt, ezzel is példát statuálva a többi sportolónak. De itt nem csak a kerékpársportra gondolok.
Lehet nagyon drasztikus ítélet ez de elejét kéne venni tényleg ennek a teljesen elburjánzott dopping mizériának.
Persze ez nem olyan egyszerű mivel mindenféle kusza szálak fűzik egymáshoz a sportolókat a gyárakhoz, az orvosok a csapatfőnökökhöz és még ki tudja milyen magas pozícióban lévő emberekhez ahol tudjuk, hogy mi számít csak.

De persze ha mindenki el lenne tiltva nem sok versenyző maradna. Mocskos világ ez.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 13 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Basszus én meg teljesen elfelejtettem a Gent-Wevelgem versenyt. 😕
Megnéztem az utolsó 6 km-et, nem volt izgalom mentes. Én mindig is szerettem az ilyen és ehhez hasonló befutókat. Szökés és vagy beér vagy nem. Most is csak 200 méteren múlott.
Szegény Stannard. Bár nekem elég "neve sincs" versenyző. Nem ismerem.
Eleinte a Lotto húzta a sort (Greipel-nek, de végül csak 4. lett), utána "vegyes vágott" sorok mentek elől. Nem tudott kialakulni tartós csapatmunka, meg azért kanyargott az út rendesen.
Egy jó erős, rövid kis sprint volt. Boonen nagyon erősnek tünt. Pedig ő sem fiatal.Farrar-nak feküdt volna a pálya, de ő inkább mindig 2. v. 3. Persze szokott nyerni is de sokkal több marad benne, mint amit az eredménye sokszor tükröz.

Hétvégén megint Belgiumban teker a mezőny. Most már felírom a naptáramban, nehogy elfelejtsem. 😀

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 13 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Kicsit rosszul fogalmaztam, mert kerékpárverseny nem lehet unalmas, de nekem tavaly pl. a Giro és a vuelta is izgalmasabb, jobb volt, de ezt már tavaly is lejátszottuk, nincs vége. Kinek ez kinek az.

Ami biztos, h a tdf a legrangosabb, de az útvonalat tekintve általában nem a legnehezebb, a névsor viszont mindig ott a legerősebb, de pont emiatt nem annyira nyitott h ki nyeri...

Valverde ügye 2006-ig nyúlik vissza, csak azokat vették el, amiket óvás alatt ért el. Asszem világos, h mire gondoltam...

Basso nyilván nem engedte el magát, de profi csapatnál nem edzhetett, és ez nagyon sokat számít. Amit alátámaszt az is, h tavaly sokkal jobb volt, mint tavalyelőtt. Ha tovább fejlődik... nem biztos h dobogós lesz, azt most nem lehet megmondani, de szvsz mindenképp esélyes rá. Hogy összejön-e neki az majd kiderül.

Az esélylatolgatásomat egyelőre nem egészítem ki, de a Schleck 1-2 sajnos utópia...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 13 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Én nem tartom sosem unalmas versenynek a Tour-t. Nekem mindig az az év csúcspontja a versenykerékpár tekintetében.
Akár van nagy név akár nincs, akár van dopping akár nincs. A tájak, az emberek, a szurkolás mind, mind egyedivé teszi a TDF-et.
A Tour az Tour.

Az tévedés, hogy Valverde eredményeit nem törölték. 2010. január 1-től 2010. május 31-ig minden elért eredményét törölték. De ez már csak részlet kérdés.

Az, hogy Basso amíg el volt tiltva nem edzett? Ez marhaság. Nem hiszem, hogy egész nap otthon ült és a tv-t nézte. Biztos vagyok benne, hogy kondiban akarta tartani magát, hogyha visszatér akkor azért ne legyen fényévekre lemaradva. A verseny és a versenyhelyzetek persze mások, de abban rutinos, azokat gyakorlatiasan tudja, tudta kezelni. Persze ő sem fiatal, de nincs már sok benne.
Az, hogy dobogón lenne idén a Tour-on? Esélytelen, de a 10-ben benn lesz.

Az, hogy a Schleck tesók 1. és 2.? Kizárt dolog. Andy ott lehet valamelyiken, de Frank max. 4.

Az én esélylatolgatásaim (úgy nagy vonalakban az idényre-nagy menők nélkül):
Eddig T.Martin kiváló formát mutat. Ha egy kicsit jobb lenne a hegyeken akár a 3 hetes körversenyeken is ott lehetne az első 10-ben. Inkább 1 hetes versenyző. Cancellara nagy ellenfele a crono-on. Az idén egy jó eredményt várok tőle a Vueltán illetve a Svájci körversenyen.
Peter Velits egy fiatal, agilis igen tehetséges versenyző, ő szintén jó eredményt érhet el az idei Vueltán.
Ő benne sokat látok, bár nagy körversenyt nem fog nyerni.
Karpets nevét csak azért vetem fel, mert nekem mindig is egy nagy tehetség volt de sajnos mindig elmaradtak az igazán kiemelkedő eredmények vele kapcsolatban. Én kifejezettem sajnálom, sokkal több volt benne mint amit eddig elért.
J. Van der Broeck a tavalyi 5. Tour helyezésével nagy népszerűségre tett szert, de persze az előtt is sokan szerették és ismerték. Ő megint az első 5-ben lehet a Tour-on. Nagyon fejlődőképes, és a Lotto csapat is mellette áll.
Kreuziger nekem "fekete ló". Fiatal (24 éves), sok minden lehetőség még előtte áll, de persze ha jól ki tudja azokat használni. A tavalyi 9. helyét a Tour-on meg tudja ismételni, 10-be várom, de hogy milyen helyen az már kérdéses. A Liquigas-ból való távozás jó pont, ott Basso a főnök. Az Astana-ban jobban érvényesülhet, felszabadultan versenyezhet.
N. Terpstra is igen tehetséges, fiatal versenyző neki +2 év rutinja van mondjuk Kreuziger-hez képest.
Ő is idén került át másik csapatba a megszűnt Milram-ból a Quick Step-be. Új környezet, új elvárások. Sok van benne, de tudja-e kamatoztatni? Ez itt a kérdés.
K. Seeldraeyers nagyon nagy fejlődésen ment keresztül, és még fiatal. Csak egy példa a fejlődésre : 2008-ban 73. volt a Giro-n, 2009-ben már 14. Ha ilyen töretlen a fejlődés, bármi lehet. Az első 10 mondjuk a Giro-n biztos. És ugye 2009-ben a legjobb fiatal versenyző volt a Giro-n. Bár tavaly nem volt eredménye. Az idei évre kettőzött erővel készült. Majd meglátjuk.
R. Gesink szintén a fiatal versenyzők közé sorolható, aki már ért el kiemelkedő eredményeket. Gondoljunk csak a 2009-es Vuelta 6. hely v. a 2010-es Tour 6. helyre. Szerintem idén előrébb lép a Tour-on. De lehet máshol is jó lesz.

Nálam ezek a versenyzők (nagy részben) lesznek a "nagyok" kihívói.

Én már csak annak örülnék ha a Giro-n láthatnám Szeghalmi Bálintot tekerni a Lampre színeiben. 😀

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 13 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
A TdF 12. hely + fehér trikó jó eredmény. A Giro2. és a között viszont csak helyezései voltak. A '08-as TdF előtt pont gondoltam is rá, h majd most kiderül, h csak 1year wonder volt-e. De azért a '07es Giron jobban ment. 2007 giro utántól 2008 TdF előttig is voltak helyezései, de semmi komoly. Közte nem is indult nagy körversenyen, ez azért rövidebb időre eltűnés kategória nálam. És tartom, h valószínűleg azért, hogy had csendesedjenek a dolgok körülötte, mielőtt még igazán felhangosodhatnának...

Andynak explicite nem volt kapcsolata Fuentesszel, ő igazán 1 évvel később tűnt fel. Sőt amikor Schleck apukát kapcsolatba hozták Fuentesszel át is vizsgálták az autóját de beszopták, mert semmit se találtak nála 😊, De ettől függetlenül ne legyenek illúzióid.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 13 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 446 — TODDHERREMANS79
vágom a Basso esetet. Arra gondoltam, h versenyen sosem kapták el doppinggal, azt h beismerte, h próbált azt tán még írtam is. Természetesen doppingolt, maga a tény h valaki kapcsolatban állt Fuentessel ekvivalens azzal h doppingolt, de jogilag az h Fuentesnél van tőlem vér, még nem jelenti, h doppingoltam is. A baj az volt h azok EPO-s vérek voltak, azt már nehezebb kimagyarázni, azért mondta Basso, h ja kiakarta próbálni, de mivel elkapták Fuentest így nem tudta szerencsére, és amúgy is azóta megbánta, blablabla stb...
Valverdének az eredményeit se törölték. Contadortól úgy elveszik a tdf győzelmet, hogy egyet pislog és már Schlecknél van.

Btw: Schleck apuka bankszámlájáról abban az időpontban komoly összeg vándorolt át Fuentesére, és Andy Schleck a Giro 2. helye után egy rövidebb időre eltűnt... Nincsenek itt véletlenek.

Bassot már én is leírtam egyszer, és nagyot tévedtem vele. Visszatérése óta egyre jobb, 2 évig nem edzhetett, persze h nem volt rögtön formában, nem fiatal már, még 1 vagy 2 éve lehet max. h tdf-et nyerjen és szerintem se lesz meg neki. De ettől még ő tűnik a legnagyobb kihívónak. Ha tényleg a TdFre készül dobogós lesz. Van olyan jó, mint Evans vagy a RadioShackes nyugdíjasok. Samunál és Joaquin Rodrigueznél még jobb is 😕. Menchov nem lesz. Van Den Broeck és Gesink a nagy kérdés. Tőlük sokat várok, meg még Kreuzigertől is, de ő úgy is Bassot segíti majd. A Liquigas tűnik MOST a legerősebb csapatnak, és egy jó formában lévő Bassonak ez elég lehet.

Nem tartozik a kedven versenyzőim közé, de azért jó lenne egy erős Basso a Tourra, kelljen már kicsit küzdeni Andynak a győzelemért, úgy többet ér. Még szemére vetnék, h nincs ellenfele 😊Black_Adder
Andy Schleck 2. lett a Giron, ahol gyakorlatilag végigutazott a többiekkel, az első 5-6os bolyban, majd időfutamban tartotta a 2. pozíciót, amit valljunk be nem volt nehéz, Ricco, Mazzoleni és Simoni sem volt nagy cronoguru.
Következő évben meg a Hautacamon eléhezett, ahol több mint 6 percet kapott, ezért csak 12. lett a Touron, ami ennek a tudatában nem kis szó, nem beszélve arról hogy azt az 1 szakaszt leszámítva ő volt a CSC legerősebb embere. Nem mondanám, hogy nagyon eltűnt volna.Főleg, hogy a 2007-es Giro az elmúlt 10 év messze leggyengébb Giroja volt szvsz. már ami a verseny erősségét illeti...
Egyébként Frankkal kapcsolatos dolgai voltak Fuentesnek, Andynak tudtommal semmi köze nem volt hozzá.

Egyébként ha nem indul Contador szép lenne a Schleck 1-2 😛 Ami annyira nem is elképzelhetetlen, mivel szvsz. a Leopard messze erősebb csapat mint a Liquigas.

Amúgy egyértelmű, ha egy olasz versenyzővel történt volna ez mint Contadorral, már rég elmeszelték volna 2 évre. Csak hát ugye tudjuk milyenek a spanyolok e téren.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 13 éve
Gergőbácsi Green Bay Packers 8 688 — Packers Suicide Squad
Kérdés a szakikhoz.

Kaptam ajándékba egy használt versenybiciklit. Kb. 7-8 évesnek néz ki, jó állapotban van. Az igazság az, hogy szinte semennyire nem értek a gyártókhoz. A következőkben a feliratok, bevésett márkajelzések lesznek leírva.

A váz: Le Taureau, italcorse
váltó, fékek, kerékagyak, kormány (itt nég van vmi '3ttt'-szerű felirat), pedálok: Campagnolo
Hátsó kerékabroncson: MAVIC felirat, a gumi Continental Giro. Az első gumin nem tudoim milyen felirat van. Max 10 bar van ráírva a gumikra.

Tömege 9,5 kg.

Kérdésem: így, leírás alapján, ez jó bicajnak minősülhet-e?

Előre is köszönöm a válaszokat!

I have been wounded but not yet slain. I shall lie here and bleed a while. Then I shall rise and fight again. The title of champion may from time to time fall to others more than ourselves, but the heart, the spirit, and the soul of champions remain in Green Bay.
több mint 13 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
vágom a Basso esetet. Arra gondoltam, h versenyen sosem kapták el doppinggal, azt h beismerte, h próbált azt tán még írtam is. Természetesen doppingolt, maga a tény h valaki kapcsolatban állt Fuentessel ekvivalens azzal h doppingolt, de jogilag az h Fuentesnél van tőlem vér, még nem jelenti, h doppingoltam is. A baj az volt h azok EPO-s vérek voltak, azt már nehezebb kimagyarázni, azért mondta Basso, h ja kiakarta próbálni, de mivel elkapták Fuentest így nem tudta szerencsére, és amúgy is azóta megbánta, blablabla stb...
Valverdének az eredményeit se törölték. Contadortól úgy elveszik a tdf győzelmet, hogy egyet pislog és már Schlecknél van.

Btw: Schleck apuka bankszámlájáról abban az időpontban komoly összeg vándorolt át Fuentesére, és Andy Schleck a Giro 2. helye után egy rövidebb időre eltűnt... Nincsenek itt véletlenek.

Bassot már én is leírtam egyszer, és nagyot tévedtem vele. Visszatérése óta egyre jobb, 2 évig nem edzhetett, persze h nem volt rögtön formában, nem fiatal már, még 1 vagy 2 éve lehet max. h tdf-et nyerjen és szerintem se lesz meg neki. De ettől még ő tűnik a legnagyobb kihívónak. Ha tényleg a TdFre készül dobogós lesz. Van olyan jó, mint Evans vagy a RadioShackes nyugdíjasok. Samunál és Joaquin Rodrigueznél még jobb is 😕. Menchov nem lesz. Van Den Broeck és Gesink a nagy kérdés. Tőlük sokat várok, meg még Kreuzigertől is, de ő úgy is Bassot segíti majd. A Liquigas tűnik MOST a legerősebb csapatnak, és egy jó formában lévő Bassonak ez elég lehet.

Nem tartozik a kedven versenyzőim közé, de azért jó lenne egy erős Basso a Tourra, kelljen már kicsit küzdeni Andynak a győzelemért, úgy többet ér. Még szemére vetnék, h nincs ellenfele 😊

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 13 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
De Basso esetében azért ő elismerte, hogy volt kapcsolata Dr. Fuentes-el és részt vett kísérleti szerek kipróbálásában versenyen kívül és tudatában volt, hogy az valószínűleg dopping. De beismerte hülyeséget csinált.
Ez elég is volt az UCI-nak. Dr. Fuentes=biztos doppingolás.
Igaz nem bizonyított, de a tény ill. az orvos személye erre bőven elég volt.

Visszatérése óta Basso nem váltotta meg a világot. Nem olyan mikor 2003-ban amikor megnyerte a Tour fehér trikót v. a 2006-os Giro összetett győzelme. Persze sikült neki 2010-ben is megnyernie a Giro-t, de szerintem benne már nincs több.
Az, hogy ő most a Tour-ra készül nagyon, egyszerűen nincs sok esélye. Az olaszoknak már évtizedek óta (jobban mondva Pantani óta ) nem fekszik a Tour útvonala v. az egésze.
Akkor már inkább menjen a Vuelta-ra ott több esélye lenne. Bár az meg Menchov és a spanyolok felségterülete.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 13 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Mondjuk ez 100 %-an várható volt, hogy fellebez az UCI a spanyol döntés ellen. A spanyolok nem akarták, hogy a legjobb kerekesük nem versenyezzen, akár igaza volt, akár nem.
Az UCI meg mindent megtesz, hogy ne versenyezzen. Ha Bassot, Valverdet v. Vinokourov-ot is eltiltották (bár nekik erősebb és bizonyíthatóbb volt a vétkük ; de ha azt nézzük tök mindegy, hogy pl.: 0,1 v. 0,5 a mennyiség valamiből ami tiltva van, mert a szabályok megszegése így is, úgy is megvalósult, ha 0 a határszám) akkor sok jóra Contador sem számíthat.
Bár nekem van egy olyan érzésem, hogy most kivételt tesznek. De, hogy miért azt nem tudom. Ez csak ilyen megérzés.

Szerintem idén még egy-két nagy név le fog bukni. Bár lehet ezen fejtegetésem nem nagy tipp, mivel évek óta egy-egy nagyobb név mindig lebukik.

De Contador-t a Tour-on biztos nem engedik, és így izgalmas kis versenyre számítok. A. Schleck nagy esélyessé lépett előre de kivel fog majd harcolni? Ki lép előrébb? Ez itt a kérdés.danyly
A spanyolok nem csak a legjobbjukat nem akarják eltiltani, hanem senkit se. És mivel úgy is mindenki doppingol nem feltétlen annyira elítélendő ez.

Valverde-t és Basso-t sose kapták el, Contadort meg igen. Éppen ezért se nem erősebb, se nem bizonyíthatóbb a vétkük. bár Basso elismerte annak a tényét, h akart doppingolni, de azt h doppingolt is, azt sose.

Contador védelme, nem a mennyiségre épül, hanem arra h vétlen volt az esetben, legalábbis a meséje szerint. Volt hasonló példa, amikor egy pingpongost hasonló körülmények között elítéltek, de másodfokon felmentették. Eddig ugyanez a Contador story is. Ha sikerül bebizonyítani újra, a várhatóan szőrösebb szívű bírónak vagy esküdteknek a meséjét, akkor felmenthetik. De a történet több ponton is igen gyenge lábakon áll, azt kell mondanom, h a spanyol jogászok valószínűleg túl jóhiszeműek voltak...

Contador nélkül /*márpedig én se hinném, h az ASO engedné Contadort indulni, bár egyelőre úgy néz ki, h a Giro-n ott lesz*/ a tdf még unalmasabb lesz, mint tavaly. A papírforma szerint Schleck megnyeri az első hegyi szakaszon. Ahhoz h tényleg izgalmas lehessen vele is történnie kéne valaminek, de erre gondolni se szabad! A tavalyi 1-3ból Contadoron kívül Menchov se lesz, esetleg Basso lehet az aki ellenfele lehet Schlecknek, állítólag a TdFre készül... De majd kiderül h ki milyen formában lesz, amúgy se a tdf szokott a legizgalmasabb lenni...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 13 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Mondjuk ez 100 %-an várható volt, hogy fellebez az UCI a spanyol döntés ellen. A spanyolok nem akarták, hogy a legjobb kerekesük nem versenyezzen, akár igaza volt, akár nem.
Az UCI meg mindent megtesz, hogy ne versenyezzen. Ha Bassot, Valverdet v. Vinokourov-ot is eltiltották (bár nekik erősebb és bizonyíthatóbb volt a vétkük ; de ha azt nézzük tök mindegy, hogy pl.: 0,1 v. 0,5 a mennyiség valamiből ami tiltva van, mert a szabályok megszegése így is, úgy is megvalósult, ha 0 a határszám) akkor sok jóra Contador sem számíthat.
Bár nekem van egy olyan érzésem, hogy most kivételt tesznek. De, hogy miért azt nem tudom. Ez csak ilyen megérzés.

Szerintem idén még egy-két nagy név le fog bukni. Bár lehet ezen fejtegetésem nem nagy tipp, mivel évek óta egy-egy nagyobb név mindig lebukik.

De Contador-t a Tour-on biztos nem engedik, és így izgalmas kis versenyre számítok. A. Schleck nagy esélyessé lépett előre de kivel fog majd harcolni? Ki lép előrébb? Ez itt a kérdés.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.