Kerékpár

23 feliratkozó

több mint 13 éve
Deny 5 832 — Z-O-U!!!
Én senkivel nem értek egyet, nekem egyéni véleményem van ezzel kapcsolatban. Igenis ki lehet védeni az ilyen eseteket, de ez nem szabályfüggő! Ez egyéni versenyző függő dolog, ki hogy választja meg a sebességet, ki hogy kanyarodik stb. Mindenki tudja mit vállal, és hogyan vállalja. Az, hogy külső körülmények zavarják az általa ideálisnak ítélt helyzetet az nem rajta azaz a versenyzőn múlik.
Egy esetben szerencsétlen az eset ill. a helyzet, de nem tudjuk mi történt pontosan. A rekonstrukció pedig nagyon is fontos. Aki ezzel nem értett egyet nagyon sajnálom.
Igenis emberi tényezőkön múlnak az ilyen dolgok, de külön kell választani a közvetett és közvetlen események alakulását. POnt.danyly
Vannak olyan esetek, amit akármennyire ki szeretne védeni az ember nem lehet.

mondj példát rá mi az amivel ki lehet védeni egy ilyen bukást. És nem, nem egy 5 kilós páncélsisakra gondolok.eaglesmcnabb
Az lesz a válasza danyly-nek, hogy lassítson a versenyző.
De ha ezt mondja, ott is a kulcs a válaszban, versenyző, azaz próbál egyre gyorsabb lenni.

Eaglesmcnabb-bel értek én is egyet.
több mint 13 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 461 — TODDHERREMANS79
Én senkivel nem értek egyet, nekem egyéni véleményem van ezzel kapcsolatban. Igenis ki lehet védeni az ilyen eseteket, de ez nem szabályfüggő! Ez egyéni versenyző függő dolog, ki hogy választja meg a sebességet, ki hogy kanyarodik stb. Mindenki tudja mit vállal, és hogyan vállalja. Az, hogy külső körülmények zavarják az általa ideálisnak ítélt helyzetet az nem rajta azaz a versenyzőn múlik.
Egy esetben szerencsétlen az eset ill. a helyzet, de nem tudjuk mi történt pontosan. A rekonstrukció pedig nagyon is fontos. Aki ezzel nem értett egyet nagyon sajnálom.
Igenis emberi tényezőkön múlnak az ilyen dolgok, de külön kell választani a közvetett és közvetlen események alakulását. POnt.danyly
Vannak olyan esetek, amit akármennyire ki szeretne védeni az ember nem lehet.

mondj példát rá mi az amivel ki lehet védeni egy ilyen bukást. És nem, nem egy 5 kilós páncélsisakra gondolok.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 13 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Én senkivel nem értek egyet, nekem egyéni véleményem van ezzel kapcsolatban. Igenis ki lehet védeni az ilyen eseteket, de ez nem szabályfüggő! Ez egyéni versenyző függő dolog, ki hogy választja meg a sebességet, ki hogy kanyarodik stb. Mindenki tudja mit vállal, és hogyan vállalja. Az, hogy külső körülmények zavarják az általa ideálisnak ítélt helyzetet az nem rajta azaz a versenyzőn múlik.
Egy esetben szerencsétlen az eset ill. a helyzet, de nem tudjuk mi történt pontosan. A rekonstrukció pedig nagyon is fontos. Aki ezzel nem értett egyet nagyon sajnálom.
Igenis emberi tényezőkön múlnak az ilyen dolgok, de külön kell választani a közvetett és közvetlen események alakulását. POnt.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Szerintem mindegy mennyit keresnek, ez nem úgy van, hogy ha sokat keres, akkor legyen kitéve életveszélynek, ha meg csak heti 300 eurót, akkor ne.
Igazából a dolog természetéből adódóan egyszerűen nem lehet kivédeni a balesetveszélyt, egyrészt technikai, másrészt emberi részről mindig benne lesz ebben a sportban.
Se valami életszerűtlen védőfelszerelés nem megoldás, se az, hogy 30 km/óránál nem mennek gyorsabban.
Igazából szerintem erre nincs megoldás. The Show Must Go On.Sobri Jóska
uh sobri. Nem azt mondtam hogy ha sokat keresnek akkor legyenek életveszélyben. Hanem hogy azért is keresnek sokat mert életveszélyben vannak....
több mint 13 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 729 — Scream and scout
RIP Wouter Weylandt!
Ha már bukások és kettétört karrierek ne hagyjuk ki Sven Montgomeryt sem...


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 420 — #NoStress
Szerintem mindegy mennyit keresnek, ez nem úgy van, hogy ha sokat keres, akkor legyen kitéve életveszélynek, ha meg csak heti 300 eurót, akkor ne.
Igazából a dolog természetéből adódóan egyszerűen nem lehet kivédeni a balesetveszélyt, egyrészt technikai, másrészt emberi részről mindig benne lesz ebben a sportban.
Se valami életszerűtlen védőfelszerelés nem megoldás, se az, hogy 30 km/óránál nem mennek gyorsabban.
Igazából szerintem erre nincs megoldás. The Show Must Go On.

több mint 13 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 461 — TODDHERREMANS79
Szerintem is, hogy jobb ha nincs videó erről a szörnyőségről. Elég volt látni a földön fekvő szegény Weylandt-ot.
Én pont mondtam haveromnak, nem vagyok kíváncsi a bukásra elég szörnyű ez így is.
Értelmetlen halál, és azokkal pedig nem nagyon értek egyet, hogy ez benne van. Nincs benne és nem is szabad. Arra kell törekedni, hogy ilyenek ne történjenek. Azért ha megnézzük ritka, hogy valaki komolyan megsérül és meghal. Van rá eset nem azt mondom de nem mindennapos. Igenis azért vannak a védőfelszerelések és egyéb biztonsági megoldások. Lehet ezek sokszor nem érnek semmit de ezt a versenyző dönti el mennyire jó neki. Sajnos ha valami külső tényező közbe jön az ellen nincs ellenszer. Akár rosszul bevett kanyar, rosszul kiválasztott sebesség, akadályozó motoros v. autós stb. Ezek is döntő tényezők, de ez esetben nagyon-nagyon szerencsétlenül esett Weylandts.
Nehéz ezt rekonstruálni, de valószínűleg előre (orra) esett, nagy sebességgel és ez okozta a vesztét szegénynek. De, hogy hová, miként esett egyenlőre nincs hivatalos és pontos információ. De sajnos ez már mindegy mert az életét nem tudták megmenteni. De további rekonstruálásra szükség lesz, hogy ilyen többet ne történjen, ilyen és hasonló esetekben sem.danyly
nem értek egyet.
Ez sajnos benne van. Nem 5-el mennek ezek a versenyzők, az a sisak meg nem egy életbiztosítás nagy sebességnél, más védőfelszerelésről meg nem hinném hogy beszélhetünk jelen esetben.

Haromt egyik felvetésével sem értek egyet. Nem keresnek ők olyan sokat, nem mindenki Contador, meg Cancellara.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
és mivel akadályozod meg? csak sík, egyéni időfutam? vagy mindenki amerikaifoci cuccban biciklizzen?

Ezt nem lehet megakadályozni. Nem a rekonstruáláson múlik. Szerencsétlen eset.
De ezért is keresnek ilyen sokat a bringások, mert sokszor az életüket is kockáztatják.
több mint 13 éve
Dub New Orleans Saints 1 016
Hát az ilyen eseteket nem lehet kiküszöbölni teljesen, itt semmilyen védőfelszerelés nem védte volna meg. Maximum az lenne megfontolandó tényleg, hogy több hegyi befutós (kevesebb lejtmenet) szakasz, még izgalmasabb is lenne.
több mint 13 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Szerintem is, hogy jobb ha nincs videó erről a szörnyőségről. Elég volt látni a földön fekvő szegény Weylandt-ot.
Én pont mondtam haveromnak, nem vagyok kíváncsi a bukásra elég szörnyű ez így is.
Értelmetlen halál, és azokkal pedig nem nagyon értek egyet, hogy ez benne van. Nincs benne és nem is szabad. Arra kell törekedni, hogy ilyenek ne történjenek. Azért ha megnézzük ritka, hogy valaki komolyan megsérül és meghal. Van rá eset nem azt mondom de nem mindennapos. Igenis azért vannak a védőfelszerelések és egyéb biztonsági megoldások. Lehet ezek sokszor nem érnek semmit de ezt a versenyző dönti el mennyire jó neki. Sajnos ha valami külső tényező közbe jön az ellen nincs ellenszer. Akár rosszul bevett kanyar, rosszul kiválasztott sebesség, akadályozó motoros v. autós stb. Ezek is döntő tényezők, de ez esetben nagyon-nagyon szerencsétlenül esett Weylandts.
Nehéz ezt rekonstruálni, de valószínűleg előre (orra) esett, nagy sebességgel és ez okozta a vesztét szegénynek. De, hogy hová, miként esett egyenlőre nincs hivatalos és pontos információ. De sajnos ez már mindegy mert az életét nem tudták megmenteni. De további rekonstruálásra szükség lesz, hogy ilyen többet ne történjen, ilyen és hasonló esetekben sem.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 13 éve
Dub New Orleans Saints 1 016
Magáról a bukásról nincs videó (az utána készülteket is törölték/törlik), csak ez a közlemény:
"Race officials say 26 year old Wouter Weylandt tumbled about 20 metres down a bank and fractured his skull after the left pedal of his bike stuck into a wall during a steep descent."
Jobb is, hogy erről nincs videó. 😕

Egyébként most olvasom, hogy folytatja a Leopard a Giro-t. Szerintem jó döntés, akárhogy is de csinálják végig, talán így feldolgozni is könnyebb lesz nekik.
szerk: csak fórumon olvastam, hogy folytatják, azt hittem hivatalosan is be lett már jelentve, de nem látom még sehol, nem tudom honnan vette az illető.
több mint 13 éve
DODO92 Green Bay Packers 185 — Packers fan
Jimmy Casper pavén bukott lejtmenetben, szó szerint lenyomatot hagytak a macskakövek az arcán...

A legnagyobb bukás egyébként amit láttam az Belokié, persze az értő közönség csak arra emlékszik, h Armstrongnak le kellett vágni a kanyart, még emléket is állítottak neki, azt meg h egy ívelő karrier ketté tört mindenki leszarta...

szerk: Ja és persze Augustyin, csak abból 'hál Isten nem lett semmi, de kevés veszélyesebb helyzetet láttam..Black_Adder
Hát jah, a Belokis is csúnya volt szegény pórul is járt, benne volt abban a karrierben egynéhány GT győzelem...
Schleck esése pár éve a svájci körön is csúnya volt, még sem lett belőle ekkora baj...
Bele sem merek gondolni hogy itt mi történhetett, ha ez lett belőle...eaglesmcnabb
Ha jól emlékszem, Schlecknek ott egy faágba sikerült belekapaszkodnia esés közben, hatalmas szerencséje volt.
A mai közvetítésről lemaradtam, s mikor felmentem az eredményeket megnézni, akkor sajnos rögtön a rossz hír fogadott. Először bíztam benne, hogy csak félre olvastam valamit, mert nem akartam elhinni, hogy ez igaz, de sajnos nem. 😕
több mint 13 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 461 — TODDHERREMANS79
Jimmy Casper pavén bukott lejtmenetben, szó szerint lenyomatot hagytak a macskakövek az arcán...

A legnagyobb bukás egyébként amit láttam az Belokié, persze az értő közönség csak arra emlékszik, h Armstrongnak le kellett vágni a kanyart, még emléket is állítottak neki, azt meg h egy ívelő karrier ketté tört mindenki leszarta...

szerk: Ja és persze Augustyin, csak abból 'hál Isten nem lett semmi, de kevés veszélyesebb helyzetet láttam..Black_Adder
Hát jah, a Belokis is csúnya volt szegény pórul is járt, benne volt abban a karrierben egynéhány GT győzelem...
Schleck esése pár éve a svájci körön is csúnya volt, még sem lett belőle ekkora baj...
Bele sem merek gondolni hogy itt mi történhetett, ha ez lett belőle...

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
a legdurvább amit láttam az ez volt (1:20 után)
http://www.youtube.com/watch?v=2Nt4x3nuzfQ

és szinte semmi baja nem lett.
Beloki esése anno nem volt annyira durva, csak a sérülései.
több mint 13 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Jimmy Casper pavén bukott lejtmenetben, szó szerint lenyomatot hagytak a macskakövek az arcán...

A legnagyobb bukás egyébként amit láttam az Belokié, persze az értő közönség csak arra emlékszik, h Armstrongnak le kellett vágni a kanyart, még emléket is állítottak neki, azt meg h egy ívelő karrier ketté tört mindenki leszarta...

szerk: Ja és persze Augustyin, csak abból 'hál Isten nem lett semmi, de kevés veszélyesebb helyzetet láttam..Black_Adder
Az Augustin esetnél szó szerint elakadt a lélegzetem. Hát ha ott nem tud visszamászni, akkor annyi, senki se tudott volna segíteni szerintem. Hihetetlen, ahogy ott visszajött a srác, volt lélekjelenléte, nem is kevés. A Beloki bukás meghatározó momentum az életemben. Hihetetlen nagy kár érte, nagyon-nagyon tehetséges versenyző volt.
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
A videó alapján minimum nyakigerinc sérülése és középső koponyaalapi törése volt. 😕gerle
egyébként én azon csodálkozom hogy ilyen kevés haláleset van bicikliversenyen.
gyakorlatilag mindenféle védőfelszerelés nélkül, egy autó városi sebességével mennek, sőt a sprintekben meg a lejtőkön még gyorsabban. és rengeteg a brutális bukás.

itt valami extra szerencsétlen dolog lehetett, hogy full fejre illetve arcra esett, mindenféle tompítás nélkül.
ez sajnos tényleg benne van ebben a sportban és abszolút nem megelőzhető, maximum a lényeg megszüntetésével.haromt
Mondjuk én már régen mondom, hogy a biciklisek egészségét sokszor feleslegesen kockáztatják. Ez az eset most nem ilyen volt, de mikor 2000 m-es hegyről jönnek le, csak azért mert a hegy lábánál fekvő falu/város fizetett egy rakat pénzt, azt tényleg túlzásnak tartom. A verseny is szarabb úgy, és az atom fáradt versenyzők még könnyebben hibázhatnak.

több mint 13 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 893 — we almost always almost win
Jimmy Casper pavén bukott lejtmenetben, szó szerint lenyomatot hagytak a macskakövek az arcán...

A legnagyobb bukás egyébként amit láttam az Belokié, persze az értő közönség csak arra emlékszik, h Armstrongnak le kellett vágni a kanyart, még emléket is állítottak neki, azt meg h egy ívelő karrier ketté tört mindenki leszarta...

szerk: Ja és persze Augustyin, csak abból 'hál Isten nem lett semmi, de kevés veszélyesebb helyzetet láttam..

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 13 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Igen, Jens Voigt is bukott egy óriásit lejtőn lefelé majdnem teljesen arcra 1-2 éve a Touron. De ő megúszta, pedig azt is szörnyű volt látni...
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
A videó alapján minimum nyakigerinc sérülése és középső koponyaalapi törése volt. 😕gerle
egyébként én azon csodálkozom hogy ilyen kevés haláleset van bicikliversenyen.
gyakorlatilag mindenféle védőfelszerelés nélkül, egy autó városi sebességével mennek, sőt a sprintekben meg a lejtőkön még gyorsabban. és rengeteg a brutális bukás.

itt valami extra szerencsétlen dolog lehetett, hogy full fejre illetve arcra esett, mindenféle tompítás nélkül.
ez sajnos tényleg benne van ebben a sportban és abszolút nem megelőzhető, maximum a lényeg megszüntetésével.
több mint 13 éve
gerle 185 — Buckeye
A videó alapján minimum nyakigerinc sérülése és középső koponyaalapi törése volt. 😕

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Azt láttam, hogy vérzett nagyon...
Maga a bukás érdekelne. Úgy láttam, elég szűkös utakon mentek! :/catattack
arról nincs videó
több mint 13 éve
catattack 3 520
Azt láttam, hogy vérzett nagyon...
Maga a bukás érdekelne. Úgy láttam, elég szűkös utakon mentek! :/
több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Jobb, ha nem nézed meg, nagyon durván nézett ki szegény 😕
több mint 13 éve
catattack 3 520
Ha valaki belebukkanna a baleset videójába linkelje már be. A youtuberól lekaptak mindent és máshol sem találtam semmit ahol mutatnák a bukást.
Nagyon sajnálom a srácot és családját is!
több mint 13 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 461 — TODDHERREMANS79
Szünetben lemegyek megnézni az eredményeket és ez fogad. Rettenetesen lesújtó hír ez...
Nyugodjon békében.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!