Kerékpár

24 feliratkozó

több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Szombaton kezdődik a 98. Tour de France. Ennek apropóján felelevenítem az elmúlt 15 év számomra legemlékezetesebb 3 szakaszát. Íme a 2. helyezett: Pantani vs Armstrong a rettenetesen nehéz Mont Ventoux-n 2000-ből.

http://www.youtube.com/watch?v=Dx69vgRvZ84

A szív diadala. Leginkább így jellemezhető ez a szakasz, amelyet minden idők egyik legemlékezetesebb etapjának tartanak a kerékpársport szerelmesei. A Kalóz itt már túl van az 1999-es Girón történt meghurcoltatáson, amikor megtörték a csúcs...on lévő pályafutását, s itt tért vissza igazán az élmezőnybe, s ez volt az utolsó igazán nagy dobása, amikor megmutatta a világnak, hogy a hegyen ő az úr. Ez - a lelkileg már sérült - Pantani 1,5 perces hátrányba került a nyolcfős élbollyal szemben. De nem adta fel, s fogcsikorgatva 1,5 perces hátrányt ledolgozva felért az élen haladókra. De őt nem olyan puha fából faragták, mint NASArmstrong többi riválisát, hogy nem mert támadni. Neki ez az élete, és inkább veszít nemes küzdelemben, de legalább elmondhatja: megpróbálta. Azonnal megindult, és addig próbálkozott, míg el nem szakadt. Pár perccel később Armstrong is megindult, s utolérte a Kalózt. Sőt, többször megpróbálta otthagyni. Ebben az időszakban nem volt élő ember, aki követni tudta volna Armstrongot, ha ő megindul. De egy ekkor mégis akadt. Bár volt, hogy az amerikai megszakította Pantanit, de az utolsó tartalékait mozgósítva, kétszer is felállt, amikor már megtörtnek látszott. A csúcson lévő Armstrong talán egyetlen olyan próbálkozása volt, ami sikertelen maradt. Ezt olyannyira becsülte, hogy a hajrában nem sprintelt, így Pantanié lett a szakasz, aki példaértékű hittel, elszántsággal versenyzett a kor legnagyobb kerékpárosa ellen, a jutalom sem maradt el. Ez nem átengedett diadal volt, Armstrong nyerni akart, de ha már nem tudta lerázni a Kalózt, akkor nem sprintelt. Kár, hogy az élet más területén nem volt ilyen erős a Kalóz, mint ezen az etapon győzni akarásból. Csodálatos kép, ahogy az olasz Pantani, a Giro jelképének számító rózsaszín trikóra emlékeztető mezben a sárga trikót viselő Armstronggal együtt - pontosabban kicsit előtte - halad át a célvonalon.

A 2000-es Tourt végül Armstrong nyerte a német Jan Ullrich és a spanyol Joseba Beloki előtt. Pantani feladta a versenyt, merthogy ő az utolsó hegyi szakasz első emelkedőjén máris megtámadta Armstrongot. Három hegyen át tekert legelől és talán Armstrong egyedül ekkor volt zavarban a 7 Tour-diadala közül. Ahogy a szakasz után Pantani mondta, ő győzni érkezett, erre csak így volt mód, a második hely nem érdekli, nem azért indult. A Kalóz ezúttal nem bírta végig és teljesen elkészült az erejével, az etap után feladta a viadalt, de a szurkolók ismét a szivükbe zárták, mert ő megmerte próbálni. De vajon véletlen, hogy Armstrong egyedül ezen a szakaszon borult meg!? Nem! Pantani folyamatosan kést tartott a nyakához, nem lehetett pihenni egy pillanatra sem, nem lehetett várni az utolsó hegyig, menni kellett. Ki is készítette Armstrongot, s egyedül ekkor tudta Ullrich megverni a hegyen - Pantani babérjait learatva... Ez az igazi példa a mai hegymászóknak, ha valaki nyerni érkezik, az támadjon akár az első hegyen, ne csak az utolsó 2 km-en tessék taposni... De a Number One szakasznál arra is látunk példát, amikor bátor, sőt, inkább vakmerő próbálkozást siker koronázza!


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Szombaton kezdődik a 98. Tour de France. Ennek apropóján felelevenítem az elmúlt 15 év számomra legemlékezetesebb 3 szakaszát. Íme a 3. helyezett: Pantani és a legendás Alpe D'Huez 1997-ből.

http://www.youtube.com/watch?v=o6DBDG-0qLs

A Kalóz lesújt. Minden idők legjobb idejét éri el a Tour legrettegettebb hegyén. Bemutatja, hogy egy 13,8 km-es hegyen nemcsak az utolsó 2 km-en lehet támadni. Az 1. támadást csak a hegyek királya, Richard Virenque és a későbbi győztes Jan Ullrich éli túl. Később aztán Virenque is kidől, majd Ullrich sem bírja a Kalóz folyamatos ritmusváltásait. Pantani végül 37:35 perc alatt tekert fel a kerékpársport leghíresebb emelkedőjére, s ezt még NASArmstrong sem tudta megdönteni. Az Alpe D'Huezen a 3. (38:00, 1994) és 5. (38:04, 1995) legjobb idő is Pantanié. A 2. és 4. legjobb idő Armstrongé, de a másodikat úgy érte el, hogy az mindössze egy hegyi időfutam volt, nem egy hosszú hegyi etap befutója... A jelenkor legjobb hegymászói örülnek, ha 40 perc alá kerülnek... Nos ilyen az, ha valaki komolyan támad a hegyen! Az 1997-es Tourt végül Ullrich nyerte Virenque és Pantani előtt.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 236 — Tyrone Creek
A Garmin teljesen új kinézetű felszerelésben fog feszíteni a Tour-on. Leleplezés holnap.
több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
A cyclingnews volt hülye, steephillen fenn van rendesen (Jerome, Quemeneur, Turgot és Gene maradt ki a névsorukból). Van pár vicces keret, pl. Hushovd és Farrar nem tudom mit csinálnak együtt a Garminban, Ciolek és Boonen ugyanez (pláne Steegmans-szal), a Vacansoleil is hozott a biztonság kedvéért három+egy sprintert, milyen durva már a Highroad vonata (Cav előtt mehet Goss, Renshaw és Eisel), a RadioShack mit csinál négy erős emberrel, stb.

több mint 13 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 327 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Nem lehet 5 versenyzővel indulni. Teljes csapatok kellenek.Sobri Jóska
Én úgy tudom hogy a szabályok lehetővé teszik. Pl. Anno amikor Ullrichot kizárták 7 emberrel indult a T-Mobile... De majd Schleck vagy Rajna megmondja a tutit 😀

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 994 — #NoStress
Nem lehet 5 versenyzővel indulni. Teljes csapatok kellenek.

több mint 13 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 327 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
megvannak a hivatalos rajtlisták.
http://www.cyclingnews.com/tour-de-france/start-list
Vajon A Europcar tényleg 5 versenyzővel akar indulni, Vagy csak kérdéses a további 4 versenyző?

Végül a rossz előérzetem beigazolódott, és Posthuma megy Feillu helyett 9. embernek... úgy látszik komolyabb volt a sérülés a kelleténél. így viszont a TTT-n alkotni kell, a dobogó a MINIMUM elvárás...

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 13 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 327 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Cancellara a sima bajnokságot nyerte, a TT-n nem indult.Rajna
Sorry ezt benéztem. Ha jól emlékszem tavaly sem indult, és a VB-n sem fog.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Cancellara a sima bajnokságot nyerte, a TT-n nem indult.

több mint 13 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 327 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Laci ötödik lett a francia időfutam bajnokságon, Kern elég durvát ment, senki nem tudott a közelébe sem kerülni.

Ami még érdekes volt, hogy LL Sanchez több mint egy percet adott Contadornak a spanyolt TT-n.Schleck
Wagner lesprintelte a "nagyokat" a németeknél, Cancellara megnyerte a TT-t, Fuglsang 1 mp-el kapott ki...

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Laci ötödik lett a francia időfutam bajnokságon, Kern elég durvát ment, senki nem tudott a közelébe sem kerülni.

Ami még érdekes volt, hogy LL Sanchez több mint egy percet adott Contadornak a spanyolt TT-n.

több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Grat Schleck az újabb győzelmedhez.

Levinak nagyon örülök. Taktikusan versenyzett, megérdemelte a győzelmet 😛 😀eaglesmcnabb
Köszcsi, úgy látszik ezek az egyhetesek jobban mennek. Rajnának grat a fixteam győzelméhez!

több mint 13 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 327 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Grat Schleck az újabb győzelmedhez.

Levinak nagyon örülök. Taktikusan versenyzett, megérdemelte a győzelmet 😛 😀

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Off:
Nincs itt valahol dühös smiley?gdavid
:mad:

több mint 13 éve
gdavid New England Patriots 3 889 — Patriots fan
Ezt nem hiszem el! Évek óta szurkolok Damianonak és amikor végre nyerne valami normálisat, hát nem kikap a végén vagy 3 sec-cel 😕gdavid
Simán benne volt. Cunego tegnap le is nyilatkozta, hogy kevesli az előnyét Leipheimerrel szemben. Persze az bosszantó, hogy 4 mp-vel maradt le, de ez várható volt, hogy nagyon kevésen fog múlni. Sajna a fasz rossz végén volt most (is).Soldados
Mindig a rossz végén van. Persze benne volt, hisz az 1:59 előny nem életbiztosítás, de szurkoltam hátha. Most jött ki a 6. szakasz vége, amit a Cunego bizony nagyon elrontott. Ha jól emlékszem Levi elment tőle 10sec-et + 2 volt a jóváírás. Persze jövőre nem TT lesz az utolsó etap, hanem hegy. Na mindegy.

Off:
Nincs itt valahol dühös smiley?

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Ezt nem hiszem el! Évek óta szurkolok Damianonak és amikor végre nyerne valami normálisat, hát nem kikap a végén vagy 3 sec-cel 😕gdavid
Simán benne volt. Cunego tegnap le is nyilatkozta, hogy kevesli az előnyét Leipheimerrel szemben. Persze az bosszantó, hogy 4 mp-vel maradt le, de ez várható volt, hogy nagyon kevésen fog múlni. Sajna a fasz rossz végén volt most (is).


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
Joci 2 599 — The Georgia Peach
szép volt Spartacus 😊
Cunego meg lol 😀 jól elkúrta


http://imsomeanimakemedicinesick.tumblr.com/
több mint 13 éve
gdavid New England Patriots 3 889 — Patriots fan
Ezt nem hiszem el! Évek óta szurkolok Damianonak és amikor végre nyerne valami normálisat, hát nem kikap a végén vagy 3 sec-cel 😕

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Sagan az egyetlen szlovák ember, akinek őszintén tudok szurkolni. Hihetetlen hogy alázza full sík szakaszon is a "hegyet látok, meghalok" sprintereket... 😊

több mint 13 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 916 — we almost always almost win
Soler idén is összetörte magát. El se hiszem basszus, miért pont ő. Nem mintha jó lenne ha mással történik, de ő valahányszor formába jön, mindig lesérül.
Attól tartok ezzel vége a pályafutásának, pedig nagyon ígéretesen indult...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Elvileg nagyon nincs jól szegény. Az intenzíven ápolják, de írnak agyödémát és többszörös koponyatörést is. Hihetetlen mi sújtja idén a kerékpársportot.

több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Dettó, csak az utolsó hegyet láttam, nem mondtak a kommentátorok semmit Solerről, ez sajnálatos.

több mint 13 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 327 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Solerrel kapcsolatban mi lepett meg titeket?
Nem lemaradt, hanem bukott egy csúnyát. Valami nézővel ütközött, és elvileg koponyatörése lehet. Jobbulást kívánok neki!Schleck
Mint említettem csak az utolsó 4 km-t láttam. Azt hittem izomból szakadt le... Így most már értek mindent. Jobbulást neki.
Szerintem az hozza meg Cunegonak a győzelmet, hogy majdnem mindenki kizárólag a Tourra készül.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Solerrel kapcsolatban mi lepett meg titeket?
Nem lemaradt, hanem bukott egy csúnyát. Valami nézővel ütközött, és elvileg koponyatörése lehet. Jobbulást kívánok neki!

több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Schleck jobban meglepett, mint Soler, ten Dams zerintem nem ment olyan rosszul. Vicc azért, hogy Cunego ilyens imán alázza a mezőnyt.