Kerékpár

24 feliratkozó

több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
A mostani szitu halál vicces, a mezőnyben senki sem akar menni, McCartney, a gigahegyimenő meglépett és kilométerenként ad egy percet a mezőnynek 😂

több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Andy Schleck mától nem viselheti a fehér trikót, ha jól tudom. Boldog születésnapot neki!

Holnapra pedig nagy dilemmában vagyok fantasyban, hogy mennyire kockáztassak, ez is ilyen so-so szakasz. Végülis hegyi befutó van, de annyira mégsem.Schleck
Jah, nekem is sok dilemmám volt mert a tervemhez hibádzott négyezer euró... persze ez általában így szokott lenni.

több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Andy Schleck mától nem viselheti a fehér trikót, ha jól tudom. Boldog születésnapot neki!

Holnapra pedig nagy dilemmában vagyok fantasyban, hogy mennyire kockáztassak, ez is ilyen so-so szakasz. Végülis hegyi befutó van, de annyira mégsem.

több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Ez a Degenkolb gyerek elég vad. Minden tekerésénél azt hiszem, hogy most fog elesni, de végül csak lenyom mindenkit. És a holland csodagyerekem, Ligthart hozott egy szép 9. helyet. Kár, hogy Martens gyengus volt.Schleck
Martensnek ez túl sík volt, én is gondolkodtam rajta de ő a klasszikusokra hajazó befejezéseket szereti. Degenkolb meg állat, sajnálom, hogy nagy kröre nincs esélye Cav miatt, de egyébként is vicces, hogy Cav mellett Goss és ő is ott van egy csapatban, plusz Eisel, bár ő már nem a régi. Remélem jövőre eligazol valahová mert szimpi ahogy megy.

több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Ez a Degenkolb gyerek elég vad. Minden tekerésénél azt hiszem, hogy most fog elesni, de végül csak lenyom mindenkit. És a holland csodagyerekem, Ligthart hozott egy szép 9. helyet. Kár, hogy Martens gyengus volt.

több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Knézy Jenőnek mit számít egy TdF összetett 4. hely, Wiggins szerinte még mindig összeesik egy hegyibefutó látványától. Gratulálok!Schleck
További vicc az, hogy egészen a befutóig azt hitték, hogy Geraint Thomas francia, úgy is mondták a nevét, Sipi külön megemlítette a ma jól menő franciák között. Egyre kevésbé vannak képben, na.

több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Knézy Jenőnek mit számít egy TdF összetett 4. hely, Wiggins szerinte még mindig összeesik egy hegyibefutó látványától. Gratulálok!

több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Malori elesett vagy mi a fenét csinált? Nagy húzás volt.. 😀Schleck
Én is filóztam rajta de utólag jó, hogy nem húztam be 😀 nyilván bukott különben nagyon gáz volna. Na mondjuk az elején ment a parádé mint prológokon általában, totál nímandok mentek jó időket, a végére azért helyre állt a rend.

több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Malori elesett vagy mi a fenét csinált? Nagy húzás volt.. 😀

több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Gyertek Dauphiné fantasyra!
http://bowl.hu/modules/forum/viewtopic.php?pid=264354#p264354
http://www.cyclinggames.de/dauphine/news.html

Még csak öten vagyunk eddig, mert Igor kihajtotta magát a Giron és nem vállalta a részvételt végül. 😀

több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Yeah, Szeghalmi megy a Dauphine-ra, végre egy tisztes verseny magyar résztvevővel.

több mint 13 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 918 — we almost always almost win
Na a Geox csak indulhat a Vueltán 😊
Rajtuk kívül a Skil-Shimano a Cofidis és az Andalucia kapott szabadkártyát. ¿Skil Shimano? Az szép, mint a HRT-k az f1ben... De hátha végig megy Kenny Robert van Hummel és meg lesz neki az 1 nap hátrány. A tdfen annó összejött volna neki...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Nem győztél meg, arról, hogy Schleck nagy küzdelemben valaha bárkit is megütve nyert volna valami nagyot.
De innentől magamat ismételgetném csak, és mivel kedvelem Schlecket, azt kívánom neki, hogy hamarosan legyen egy igazi szép, nagy, megkérdőjelezhetetlen sikere, mert még nem volt.Sobri Jóska
Senki nem mondta, hogy volt neki, én legalábbis tuti nem. Én csak azt állítottam, hogy egy kiváló bicajos aki előtt még sokminden lehet, és mellesleg jelenleg minden téren jobb, mint Nibali (kronón talán nem, de háromhetes, egyhetes és egynapos viszonylatban is erősebbnek látom). De nem is kell mindenkinek Armstrongak lennie, abból azért elég kevés van.

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 005 — #NoStress
Nem győztél meg, arról, hogy Schleck nagy küzdelemben valaha bárkit is megütve nyert volna valami nagyot.
De innentől magamat ismételgetném csak, és mivel kedvelem Schlecket, azt kívánom neki, hogy hamarosan legyen egy igazi szép, nagy, megkérdőjelezhetetlen sikere, mert még nem volt.

több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Valamint lehet, hogy Armstrong 28 éves koráig nem nyert TDF-et, viszont nyert VB-t (22 évesen!), svájci, luxmbourgi, kört, Dauphiné Libérét, Triple Crown-t a világon elsőként (ráadásul kétszer), egynaposokat, szakaszokat, amerikai bajnokságot, van olimpiai érme, triatlonban "ezt-azt" (pl sprintfutó világbajnokságot), és legyőzte a rákot.
Ezzel szemben eddig Schleck mikor nyert küzdelemben, bárkit is legyőzve? Mikor ütött meg valakit kiélezett harcban?
Nekem semmi bajom Andy-val, szimpi kis kerekes, de maximálisan igazat kell adjak Soldinak abban, hogy csak a TDF-re fókuszál, ez nekem túl mainstream dolog, teljesen ellentétes a Bartali, Binda, Coppi, stb képviselte kerékpározásfelfogásommal.
Valamint a nevét egy Dallas WR-ről kapta (Lance Rentzel), és komoly Longhorns drukker, ami nem érv de érdekes adalék.Sobri Jóska
Schleck így csinálja, így lehet bármi esélye jelenleg Contadorral szemben. És igen, LA nagyobb ringás votl mint ő, mondjuk luxemburgi kört még Laci is ynert az nem nagy szám 😊 a svájci meg a DL meg Tour-előverseny, én bírom őket de viszonylag ritka, hogy bárki is akkorra időzítse a formáját (Cancellara szokta a svájcira esetleg de ennyi). Lance egy átlagos menő volt az első győzelme előtt, plusz a rákdolog de azt ne keverjük a bringához, teljesen szart volna bele mindenki ha utána nem nyer rekordszinten. De LA kb. egy mai Kolobnyev szintjén mozgott, aki jó srác de nem sokan ismerik, nyilván nála azért jobban ment hegyen de hirtelen őt tudom mondani. Ha egy kicsit jóindulatú vagyok akkor Valverde-szintű volt. Ettől még simán jó és 28 éves kora előtt is többet hozott, mint Schleck, de háromhetesen Schleck>LA ha a korban azonos részeket nézzük.

több mint 13 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 918 — we almost always almost win
Idéntől nem lehet majd semmit se injekcióval bevinni, tavaly még lehetett...

Basso legalább annyira esélyes mint Schleck. Contador meg esélyesebb mindkettejüknél. Viszont kicsit se lenne meglepetés ha Schleck vagy Basso nyerne.
Riis meg az egyik legjobb csapatfőnök ez tény.
Ettől még a tavalyi tour alapján bizakodó vagyok, és hármójuk közül Contadornak van a leggyengébb csapata szvsz. De Ha most is simán nyer, akkor tényleg nem lehet pályán semmit se tenni ellene. Schleck előtt viszont még akkor is hosszabb pályafutás áll, szóval még akkor is lehet reménykedni...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 13 éve
tamasboldizsar New England Patriots 270
"És ha a tavalyi TdF győzelmét elveszik akkor a SzerencsétlenBalfaszSenki fogja kapni a győzelmet. Úgy is meg lesz magyarázva miért ér kevesebbet, mint Nibali 3. helye az idei Giro-n, de attól Tour győztes lesz."

Én ezt sehol nem írtam. Ne keverj a többiekkel. 😊

A véleményünk nem egyezik. De a bíróság majd dönt.
(Ennek most nem néztem utána, de nem úgy van, hogy tűszúrások nem lehetnek a versenyzőkön? Mintha valamikor hoztak volna ilyen szabályt. A vérdopping úgy elég nehézkes.)

Azért azt ne feledjük, hogy Basso idén nagyon készült a Tour-ra. Már télen elkezdte a felkészülést. Ami nem sokakra jellemző. Így egyáltalán nem biztos a Schleck siker Contador nélkül se. Meg persze Riis szerintem sokkal többet jelentett Schleck-nek, mint azt sokan itt gondolják...
több mint 13 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 918 — we almost always almost win
Valverdenél a doppingra dns bizonyítékja volt az olaszoknak... Szóval Valverde sokkal rosszabbul állt és mégis mindene megmaradt.
Ha CAS ellene ítél a tavalyi Tourt igen bukja. Én az ideire írtam, hogy nem. Az idei dolgokat meg biztos nem veszik el. Kb. a kerékpársport halála lenne. Úgy lesz, mint Valverdénél, hogy amikor dönt a CAS utána lesz eltiltva. Talán a cyclingnews-on volt erről egy jó cikk. Ha megtalálom linkelem.

A CAS pedig előszeretettel szeret a játékosoknak, csapatoknak kedvezni a nagy sportszövetségekkel szemben. Pluszban szeret olyan ítéletet hozni ami a sportot megváltoztatja. Ez esetben szerintem az lesz, hogy Contador felmentést kap és minden szernek meg kell adni egy határértéket ami fölött tiltás jár. Mert nonszensz, hogy egy olyan dolog miatt tiltanak el ami a teljesítményt nem befolyásolja és bekerülhet más által is a szervezetedbe (értsd: nem szándékosan). Az, hogy meg a versenyző saját magáért felel, hogy mit eszik persze igaz, de a józan ész határain belül. Minden ételt nem lehet megvizsgálni. (Persze ettől még Contador ugyanúgy doppingolt, mint szinte minden élmenő. Én a szabályt tartom hülyeségnek ilyen formában. Jó ügyvéddel pedig nagyon is támadható és Contadornak az van. Ha bizonyítják, hogy hús által is bekerülhet ilyen kis mennyiség akkor nyert ügye van. Ezt pedig nem nehéz. Nem hiába mentette fel a spanyol szövetség is elég egyértelműen. A mostani uborka ügy még segít is neki...)tamasboldizsar
Az a minta nem versenyről származott, szóval versenyről nehezen lehetett volna utólag eltiltani. Ahogy Basso-t se lehetett. Contador vérében Clenbuterol van és azt a mintát versenyen szedték tőle. Ez csak sokkal rosszabb helyzet

És ha a tavalyi TdF győzelmét elveszik akkor a SzerencsétlenBalfaszSenki fogja kapni a győzelmet. Úgy is meg lesz magyarázva miért ér kevesebbet, mint Nibali 3. helye az idei Giro-n, de attól Tour győztes lesz.

Az idei eredményeit tényleg nem lesz könnyű elvenni, és valóban nem tenne jót a sportnak, egy dopping eset se tesz jót.

A spanyolok egyébként nagyon védik a versenyzőiket, amiért én nem ítélem el őket, de pont azért az, h ők felmentik Contadort még nem életbiztosítás. Contador húsos sztorija pedig sántít pár helyen, és az ügyészek is lehetnek nagyon jók

Az igazság laikusul valahogy így hangozna:
Contador a TdF előtt használt Klenbuterolt hogy lefogyjon, az viszont nem ürült ki teljesen a véréből így amikor azt kapta vérdopping keretében, megbukott.

Ezért fognak mindent megtenni, h bizonyítsák bűnösségét. A szervezőket meg nem kell hogy érdekelje hogyan jutott a szervezetébe a tiltott szer, a szabályok szerint kizárhatják utólag. Jó döntés nincs. Ha még 1 győztest kizárnak utólag nem tesz jót a sportnak, ha valaki aki megbukott tiltott szerrel és úgy nyer, és megtarthatja, az rossz fényben tünteti fel a versenyt...

Majd kiderül. Lehet hogy megtarthatja, szerintem nem.

Schleck szempontjából nem is számít. Tavaly fél percre volt Contadortól, percekkel vert mindenki mást. Ezért nem a többiekkel van egy kategóriában. Contadort leszámítva a TdF-en ami a lényeg, a spanyolon kívül mindenkit megver már 2 éve. Menchovék a közelébe se érnek...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 13 éve
tamasboldizsar New England Patriots 270
Valverdenél a doppingra dns bizonyítékja volt az olaszoknak... Szóval Valverde sokkal rosszabbul állt és mégis mindene megmaradt.
Ha CAS ellene ítél a tavalyi Tourt igen bukja. Én az ideire írtam, hogy nem. Az idei dolgokat meg biztos nem veszik el. Kb. a kerékpársport halála lenne. Úgy lesz, mint Valverdénél, hogy amikor dönt a CAS utána lesz eltiltva. Talán a cyclingnews-on volt erről egy jó cikk. Ha megtalálom linkelem.

A CAS pedig előszeretettel szeret a játékosoknak, csapatoknak kedvezni a nagy sportszövetségekkel szemben. Pluszban szeret olyan ítéletet hozni ami a sportot megváltoztatja. Ez esetben szerintem az lesz, hogy Contador felmentést kap és minden szernek meg kell adni egy határértéket ami fölött tiltás jár. Mert nonszensz, hogy egy olyan dolog miatt tiltanak el ami a teljesítményt nem befolyásolja és bekerülhet más által is a szervezetedbe (értsd: nem szándékosan). Az, hogy meg a versenyző saját magáért felel, hogy mit eszik persze igaz, de a józan ész határain belül. Minden ételt nem lehet megvizsgálni. (Persze ettől még Contador ugyanúgy doppingolt, mint szinte minden élmenő. Én a szabályt tartom hülyeségnek ilyen formában. Jó ügyvéddel pedig nagyon is támadható és Contadornak az van. Ha bizonyítják, hogy hús által is bekerülhet ilyen kis mennyiség akkor nyert ügye van. Ezt pedig nem nehéz. Nem hiába mentette fel a spanyol szövetség is elég egyértelműen. A mostani uborka ügy még segít is neki...)
több mint 13 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 918 — we almost always almost win
Valverdét nem kapták el doppinggal a Vuelta győzelme alatt, se előtte. Contadort elkapták doppinggal a tdf győzelme alatt.
Ez leírhatatlanul nagy különbség a bíróságon.

Szóval ha bűnösnek találják Contadort, akkor a tavalyi TdFről mindenképp ki kell zárni, tehát onnantól kellene eltiltani, ami az idei Giro-t is érinti. Hisz nem is indulhatott volna rajta. De a TdF-et egyszerűen sehogy se tarthatja meg, ha bűnösnek találják.

Nem vagyok jogász, de rosszabbul áll a szénája, mint Valverde-nek

A CAS meg nem szokott csak úgy mindenkit felmentegetni...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 13 éve
tamasboldizsar New England Patriots 270
Azért a tavalyi TDF-nél ne felejtsük el, hogy azért volt esélye Schleck-nek, mert kb. Contador annyira gyenge volt, mint soha. Főleg az időfutamon. Ha ott azt hozza amit előzetesen várnak akkor egész sima Tour lett volna.
Azt se hagyjuk ki, hogy ebben a sportban nagyon nagy szerepe van a csapatvezetőnek. Riis alatt Schleck rengeteget fejlődött most lehet megtorpan és úgy néz ki, hogy Contador-ra pedig jó hatással van Riis.

"ha utólag kizárják Alberto, márpedig ki kell, akkor Scarponi vagy Nibali nyer."
Ha a CAS a WADA-nak és az UCI-nak ad igazat (sok esélyt nem látok rá) ezt a Giro-t nagy valószínűséggel megtarthatja és ha nyeri a Tour-t azt is. (Lásd: Valverde-esete aki a Vuelta győzelmét ugyanúgy megtarthatta és az ítélet után lépett az életbe) Másik érv: Ha Contadort eltiltják nagy valószínűséggel csak akkor is egy évre. Ha ezeket a címeket elveszik akkor az 1 év eltiltás le is járt szinte és kb. olyan mintha semmi nem történt volna, mert a következő évben Contador ismét szétveri a mezőnyt. Plusz a kerékpársportnak se tenne jót ha az elmúlt 2 Tour és 1 Giro győzelmet elveszik és utólag kiosztják.
Vagyis gyakorlatilag 2 lehetőség áll fenn:
1. Contadornak ad igazat a CAS
2. Contador ellen ítél majd augusztus elején, de augusztustól lép életbe az eltiltás. Tehát a sikereit megőrizheti.

Schleck-re visszatérve:
Persze ha egy Giro-ra vagy egy Vuelta-ra ráfeküdne nagy eséllyel megnyerné, de akkor a Tour-on sehol se lenne. Úgy néz ki, hogy a Tour 2. esetleges első helye neki többet ér. Pedig évek múlva a sok 2. helyel csak egy lesz a sok közül, míg Nibalinak ott lesz a Giro.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 005 — #NoStress
(Dopping téma nem releváns, mindenki doppingol, ki bénábban, ki ügyesebben.)Sobri Jóska
Sobri te általánosítassz!! és az rosssz! Nem mondhatod, h mindenki doppingol amíg mindenki meg nem bukott. Meg ártatlanság vélelme 😛 😀Black_Adder
Ez poénnak gyenge, riposztnak súlytalan, de legalább szórakoztató. Neked.

Valamint lehet, hogy Armstrong 28 éves koráig nem nyert TDF-et, viszont nyert VB-t (22 évesen!), svájci, luxmbourgi, kört, Dauphiné Libérét, Triple Crown-t a világon elsőként (ráadásul kétszer), egynaposokat, szakaszokat, amerikai bajnokságot, van olimpiai érme, triatlonban "ezt-azt" (pl sprintfutó világbajnokságot), és legyőzte a rákot.
Ezzel szemben eddig Schleck mikor nyert küzdelemben, bárkit is legyőzve? Mikor ütött meg valakit kiélezett harcban?
Nekem semmi bajom Andy-val, szimpi kis kerekes, de maximálisan igazat kell adjak Soldinak abban, hogy csak a TDF-re fókuszál, ez nekem túl mainstream dolog, teljesen ellentétes a Bartali, Binda, Coppi, stb képviselte kerékpározásfelfogásommal.
Valamint a nevét egy Dallas WR-ről kapta (Lance Rentzel), és komoly Longhorns drukker, ami nem érv de érdekes adalék.

több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Andy még abban a korban van, amikor évről-évre jobbak szoktak lenni a kerékpárosokBlack_Adder
A legtöbben anno Cunegoról is ezt mondták, most meg... De Andy biztos, hogy nem ragad meg a mostani szintjén. TT-ben rohamosan fejlődik, ha azt nézzük, hogy egy év alatt mennyire fel tudta magát hozni (szvsz Bobby Julich-nak nagy köze volt hozzá).
más: Szegény Millar szakaszgyőzelméről senki sem beszél, pedig hatalmas időt ment.gerle
Cunego egyszer ment egy jó háromhetest, amúgy ő rövidebb időre való, jó kis egynapos menő ma is.

több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Schleck jelenleg erősebb, mint a többiek, ezért készül a Tourra, aminek kiemlkedően a legnagyobb a respektje. Ha eljön most a Girora keménykedni, simán odaver Scarponinak legalább három percet. De ő nem erre készül, mert a Tour második helyjelen esetben többet ér, mint akár egy Vuelta-győzelem, mégha ez a krónikákba nem is így kerül. De szerintem pénzügyileg is jobban jön így ki, meg azt tényleg sokkal többen nézik. Ettől még nem lesz korzakos vagy ilyesmi, de jelenleg erősebb, mint Nibaliék.

több mint 13 éve
gerle 185 — Buckeye
Andy még abban a korban van, amikor évről-évre jobbak szoktak lenni a kerékpárosokBlack_Adder
A legtöbben anno Cunegoról is ezt mondták, most meg... De Andy biztos, hogy nem ragad meg a mostani szintjén. TT-ben rohamosan fejlődik, ha azt nézzük, hogy egy év alatt mennyire fel tudta magát hozni (szvsz Bobby Julich-nak nagy köze volt hozzá).
más: Szegény Millar szakaszgyőzelméről senki sem beszél, pedig hatalmas időt ment.