OFF topik

30 feliratkozó

több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 866 — No es importante
Egy nap 1-1 óra sétát igényel ez a kutya, ezzel mindenképp kell nála kalkulálni
r.baggio
ez semmi ... aki ezt nem tudja az vegyen plusst.
csebi
Sokan hiszik azt, hogy ha van egy kis(nagy) kertjük, az teljesen jó élettér a kutyának és akkor ezzel már le is van fárasztva. Ezért nem visszük le nagyszülőkhöz, mert bár ott lenne helye, az utcát és más kutyát nem látna, az biztos


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 710 — Scream and scout
Kezdőnek akkor ajánljatok valami jót.
Egy jó füstös whisky melle.
Tárolással kapcsolatban tudtok ajánlani valami ahol utánanézhetek? Google a barátom tudom… 😊
Toca
csak egy kis anekdóta, hogy egy "lightos" szivar is mit tud mővelni egy kezdővel: lassan 15 éve egy barátom mondta h akarna szivarozni, mondom oké kezdjük a leglightosabbal ami elérhető volt, talán egy danemann moods panatella. tetszett neki de úgy fejbebaszta h nem tudott egyenesen járni utána, nekem kellett kiállnom a garázsból helyette, miután 15 perc alatt nem sikerült neki.

Humidort én se vennék amíg rá nem jössz h igen ezt akarom valóban, akkor érdemes beruházni.
briareos
Szivaroztam már vagy 2x . Mondjuk egyszer kicsit fejbe is kolintott 😀
De még várok, hogy saját bunbarlangom legyen hozza 😀
Köszi mindenkinek
Toca
Visszatérve a témára:
Kezdőknek javasolnám a Bock y Co panateláját, én ma próbáltam, a cucc az úgy szelel, mintha szívószál lenne a szádban nem is szivar 😀
Szal ettől max azért szédülsz mert egy relatíve hosszú szivar és sok kicsi sokra megy 😀
Ráadásul ugye dominikai, aminek az ízvilága egyébként is lightosabb, mint a kubaiaké.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 037 — Lucas Scott
Egy nap 1-1 óra sétát igényel ez a kutya, ezzel mindenképp kell nála kalkulálni
r.baggio
ez semmi ... aki ezt nem tudja az vegyen plusst.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 866 — No es importante
Egy nap 1-1 óra sétát igényel ez a kutya, ezzel mindenképp kell nála kalkulálni


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 169 — The Mathematician
A kutya, a gyerkőc pár hónappal később érkezett
Már vissza is kellett hoznom, szegénnyel nem bánhattak valami jól... ha van valakinek bármi ötlete hallgatom
r.baggio
szüleimnél nemrég pusztul el a pulink, megkérdeztem
de még korai
valamint a tacsi fiú mellé egy tacsi lányt akar fater

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 866 — No es importante
A kutya, a gyerkőc pár hónappal később érkezett
Már vissza is kellett hoznom, szegénnyel nem bánhattak valami jól... ha van valakinek bármi ötlete hallgatom


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
YoungZeeZee 7 940
10 hónapos kutyánk gazdit keres, sajnos az eredeti tervekkel ellentétben nem fér meg kislányunk mellett, túl kicsi kettőnknek a lakásunk



Nem rág semmilyen bútort, ráadásul nagyon emberkedvelő kutya, kb 25 kg, marmagassága 50valahány cm. PM-ben jelezzen, akit esetleg érdekel
r.baggio
az új gazdija két hét után kijelentette, hogy ő nem gondolt bele mivel jár egy kutya, így visszadobta... szegény Dió így újra otthont keres
r.baggio
Amugy a kutyu volt elobb vagy a gyerkoc?
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 037 — Lucas Scott
Hehh

 telex.hu/eszkombajn/2021/04/06/az-igazi-senkifoldje-azert-nem-tartozik-egy-orszaghoz-sem-mert-egy-orszagnak-se-kell

@csebi, nem jártál ott? 😂
warr_b
nem, pedig a Csebiland csabito lenne 😊
amugy tudtommal eleg komolyan orzik az egyiptomiak hadsereggel meg mindennel, olvastam jelenteseket, amikben taglaltak, hogy itt egy eleg komoly embercsempesz utvonal van. volt olyan menedekkero, aki elmondta, hogy az egesz utvonalon szinte csak itt latott holttesteket a sivatagban, meg kiegett autok, roncsok stb. szoval nem annyira vidam a szitu arra.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 894 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Hehh

 telex.hu/eszkombajn/2021/04/06/az-igazi-senkifoldje-azert-nem-tartozik-egy-orszaghoz-sem-mert-egy-orszagnak-se-kell

@csebi, nem jártál ott? 😂


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 866 — No es importante
10 hónapos kutyánk gazdit keres, sajnos az eredeti tervekkel ellentétben nem fér meg kislányunk mellett, túl kicsi kettőnknek a lakásunk



Nem rág semmilyen bútort, ráadásul nagyon emberkedvelő kutya, kb 25 kg, marmagassága 50valahány cm. PM-ben jelezzen, akit esetleg érdekel
r.baggio
az új gazdija két hét után kijelentette, hogy ő nem gondolt bele mivel jár egy kutya, így visszadobta... szegény Dió így újra otthont keres


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 169 — The Mathematician
mondjuk ezt különböző méretű és felbontású monitorokon megoldani különösen érdekes, mert papíron oké hogy leméred ha fixen A4-esben nyomtatják ki
kaszo
jah, ezzel sajnos nehéz mit kezdeni
ráadásul bezoomolni is be kell

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
kaszo Atlanta Falcons 3 162 — Falcons fan
mondjuk ezt különböző méretű és felbontású monitorokon megoldani különösen érdekes, mert papíron oké hogy leméred ha fixen A4-esben nyomtatják ki
több mint 3 éve
Toca Minnesota Vikings 18 667 — Vikings fan
Valaki érti ezt a szart? Én nem tudom értelmezni... (9-es feladat)

Rataxes
Fel centis negyzetnek tűnik szóval, szóval 5mm aránylik 15cm re leosztva 1 mm a 3 cm-hoz tehát C.

Ui. kicsit lassú voltam 😀

Szerkesztette: Toca
több mint 3 éve
hétszilvafás adam8 Houston Texans 2 646
Megméred mekkora a kis négyzet (=lépcsőfok) és elosztod 15-tel, az eredmény lesz X.

X : 1 cm.

Ha, ami kijött nem szerepel a megoldásban, akkor C vagy D lesz, mert akkor nem 1 cm-hez arányít. Ebben az esetben meg kell szorozni az egyenlet mindkét oldalát.

Szerk.: Negri szebben leírta.

Szerkesztette: hétszilvafás adam8

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 169 — The Mathematician
le kell mérni vonalzóval hogy mekkora egy kis négyzet oldala
ha C a válasz akkor gondolom fél centi
és így fél centi -> 15 centi
1 centi -> 30 centi
1 mili -> 3 centi

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 894 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Valaki érti ezt a szart? Én nem tudom értelmezni... (9-es feladat)

Rataxes
C.

 www.oktatas.hu/pub_bin/dload/kozoktatas/meresek/orszmer2006/okm2006_feladatok_es_jellemzoik_mat_6.pdf

36. oldalon


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 159 — Eagles fan
Valaki érti ezt a szart? Én nem tudom értelmezni... (9-es feladat)

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 3 éve
Gorcsev Pittsburgh Steelers 487
 index.hu/belfold/2021/03/30/a-nev-kotelez/
“Gyakori névváltoztatási ok az is, hogy az eredeti vezetéknévből következtetni lehet a kérelmező nemzeti, etnikai hovatartozására.“
Ez hatalmas, mert apukám nagyapja azért változtatta meg egy cigány környezetben elterjedt vezetéknévre, mert szabolcsi, és könnyebb volt így ott élni 😀
Mondjuk az nem volt beleszámolva hogy apai ágon a családom olyan fehér mint a frissen meszelt fal 😀
Heisman
Erről az a vicc jut eszembe hogy öreg bácsi a Rákosi korszakban bemegy a hivatalba, hogy nevet szeretne változtatni.
- Miért szeretne nevet változtatni? Ilyet csak nagyon indokolt esetben engedélyezünk. Mégis hogy hívják magát?
- Szar Mátyás
- Nos, ez valóban kellemetlen és teljesen érthető az igény. Mire szeretné megváltoztatni?
- Szar József

"Aki itt erős akar lenni, az úgy jár mint a vas. (...) addig lesz ütve, amíg meleg." /Rejtő Jenő/
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 309
K.jó szimulátor....evergiven után szabadon
 edition.cnn.com/interactive/2021/03/cnnix-steership/
több mint 3 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 933 — Steelers fan
 m.youtube.com/watch?v=BBX5qh09OIE
ulpianus
Mint erdőgazdálkodó, csak annyi kérdésem lenne, ez tényleg így megy svédbe' hogy kimegy az ember az erdőbe (valakinek az erdejébe?) és kipattint ránézésre minimum 20 m3 fát, csak úgy? Se vágási engedély, felújítási kötelezettség, vágásjelölés, se semmi?

Aztán nekiáll betonozni az erdőben? Nemzeti parkos haveroknak ezt megmutatom, felsírnak álmukban 😀
Jan
Lehet előbb megvette a területet.
Sobri Jóska
Valószínű hogy lepapírozta valahogy, mert azt azért nem gondolnám hogy egy illegális fakitermelést feltenne a yt-ra. Másrészt persze ha úgy kezdené, hogy "felépítettem egyedül, hagyományos eszközökkel egy rönkházat az erdőben, csak előtt hónapokig járkáltam körbe mindenféle engedélyekért" az nem lenne olyan igazi vadromantika. 😊

De ha a sajátja, akkor is, egy természetes erdei környezetben betonozni, az nem olyan igazán környezettudatos viselkedés - a mi elképzelésünk szerint. De lehet hogy ott ez napi rutin, nem tudom. Itthon nagyon ugranak az ilyesmire a zöldek.
több mint 3 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 706 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
 index.hu/belfold/2021/03/30/a-nev-kotelez/
“Gyakori névváltoztatási ok az is, hogy az eredeti vezetéknévből következtetni lehet a kérelmező nemzeti, etnikai hovatartozására.“
Ez hatalmas, mert apukám nagyapja azért változtatta meg egy cigány környezetben elterjedt vezetéknévre, mert szabolcsi, és könnyebb volt így ott élni 😀
Mondjuk az nem volt beleszámolva hogy apai ágon a családom olyan fehér mint a frissen meszelt fal 😀

Szerkesztette: Heisman nádor

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 362 — #NoStress
 m.youtube.com/watch?v=BBX5qh09OIE
ulpianus
Mint erdőgazdálkodó, csak annyi kérdésem lenne, ez tényleg így megy svédbe' hogy kimegy az ember az erdőbe (valakinek az erdejébe?) és kipattint ránézésre minimum 20 m3 fát, csak úgy? Se vágási engedély, felújítási kötelezettség, vágásjelölés, se semmi?

Aztán nekiáll betonozni az erdőben? Nemzeti parkos haveroknak ezt megmutatom, felsírnak álmukban 😀
Jan
Lehet előbb megvette a területet.

több mint 3 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 933 — Steelers fan
 m.youtube.com/watch?v=BBX5qh09OIE
ulpianus
Mint erdőgazdálkodó, csak annyi kérdésem lenne, ez tényleg így megy svédbe' hogy kimegy az ember az erdőbe (valakinek az erdejébe?) és kipattint ránézésre minimum 20 m3 fát, csak úgy? Se vágási engedély, felújítási kötelezettség, vágásjelölés, se semmi?

Aztán nekiáll betonozni az erdőben? Nemzeti parkos haveroknak ezt megmutatom, felsírnak álmukban 😀
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 169 — The Mathematician
 m.youtube.com/watch?v=BBX5qh09OIE
ulpianus
nekem ez jobban tetszik a témában


The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
 m.youtube.com/watch?v=BBX5qh09OIE


Állat vagyok, ami enni kér...