OFF topik

30 feliratkozó

több mint 3 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 461 — TODDHERREMANS79
Mivel szenvedés topik nincs, ezért ide írom.
Part1:
A mostani munkahelyemen részidőben (6óra) dolgozok, nyilván nem is keresek vele hú de jól. De teljesen nyugis környezetben dolgozhatok, szinte semmi stressz nincs. A munkatársaim megbecsülnek, sokszor fordulnak hozzám segítségért, megbíznak bennem.
Egy német cég itthoni leányvállalatánál vagyok, kb egyedüli pénzügyes/kontrollingos/it-s ként. Ez miatt szakmai előrelépésre itt a cégen belül nincs és nem is lesz lehetőség.

Az egyedüli ok, amiért alapból részmunkát kerestem kicsit több, mint egy évvel ezelőtt, az volt, hogy legyen elég szabadidőm, és így elkezdhetek komolyabban foglalkozni a sportelemzéssel/sportanalitikával (fő fókuszban az amerikaifoci és az NFL).
Egy év alatt elég sokat tanultam a témában, jóval jártasabb vagyok, mint korábban. De továbbra sem látom azt, hogy tudnék ezen keresztül egy olyan állást leakasztani, amivel el tudom tartani magam (se külföldön, se itthon sajnos nem sok ilyen lehetőség van. ami van, az is főleg az USA-ban nyilván. most készülök egy projekttel a big data bowl-ra, de reális esélyt nem látok arra, hogy felfigyeljen rám bárki is).

Part2:
Kaptam egy nagyon jó ajánlatot, full time pozira: több mint duplájára nőne a fizetésem, a kafetériával + fix bónusszal éves szinten picit több, mint háromszorosára. A munkahely pedig 200m-re van a lakásomtól, így a napi 2x30 perc tömegközlekedést megspórolnám.
A pozíció más lenne, mint az eddigi munkáim (FP&A analyst lenne a titulusom, de hivatalosan a riporting struktúra kiépítése és működtetése lenne a dolgom, amihez jól jön az IT-s hátterem + az elemzői tapasztalatom, hogy tudjam és értsem azt is, mire szeretné használni a többi FP&A analyst a riportokat), ilyen szempontból kihívás, és valamennyire érdekel is.
De nem tudom magam elképzelni hosszútávon hasonló helyen (multinál, nagyobb cégnél). Már a gyakornoki munkáim során is leesett, hogy teljesen embertelen az összes, egy vagy a sok droid közül, még ha azt hiszed, hogy lépkedsz előre és "hatalmad" is van. 20-30 évet ilyenben lehúzni, hogy VP v CFO legyen valaki... | és még úgy is egy csicska a tulajdonos(ok)hoz/részvényes(ek)hez képest 😀... |
Egy multinál sokkal nagyobb a stressz, hamarabb elővesznek ha elrontasz valamit, ha nem tudsz beilleszkedni azonnal (tudom hogy ezek normális elvárások, de munkavállalóként rám mindig plusz nyomást raktak. ami egy ideig még segít is, de egy szint után nálam kontra-produktív).

De azért is kerestem 1 évvel ezelőtt részidős lehetőséget, hogy legyen időm azzal foglalkozni, ami tényleg érdekel, amire "feltehetném az életem". Csak kurva szar (ez persze relatív), hogy nem az USA-ba születtem 😀
A legtöbb sportanalitikával illetve sportírással foglalkozó cég sajnos nem is alkalmazhat itthonról, még egy szaros "gyakornoki" programhoz is minimum az UK-be kéne költözni (a PFF-hez pl).
Freelancerként próbálkoztam pl az SB nationnél, de fizetős pozíció szinte teljesen esélytelen az eddigi tapasztalataim alapján...

Lehetne csinálni egy YouTube csatornát pl, de itthon nem tudom mekkora igény lenne az ilyenekre, külföldiből meg van már így is sok, miért nézne bárki pont egy akcentusos magyart, ahogy az EPA-ról makog? 😀

Igazából ez egy kérdés lesz a végén, mégpedig: hogyan kell lemondani egy álomról? Eljön majd idővel az a pont, amikor beletörődök, hogy nem jött/jön össze? | (a megkeseredés részbe sajnos már belekezdtem jó ideje) |

U.i.: ma reggel beszéltem az irodavezetővel, felajánlottam, hogy ha a cég szeretné, akkor dec 31-ig maradok (csak dec elején adom be a felmondásom), de reggel óta olyan érzelmi hullámok törnek/törtek rám, hogy kezdem úgy érezni, hibát követek el (édesapám halálának az évfordulója volt vasárnap, amiatt is picit labilis vagyok most 😕 )
Borbinho
Multinál se túl stresszes a kontrolling, tapasztalatból mondom, 5 éve vagyok kontroller ugyanannál a cégnél, full alibi ha szereted csinálni. Ha eddig is szeretted nem fogsz stresszelni, mert nem lesz amin.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 3 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
3.40 23 éve.
Ez elég a dobogóra?
Bazzani
de miért? mettől meddig van a munkaidőd, vagy hogy jön ki ez az iszonyat korai kelés ilyen hosszú ideig fixen?
kaszo
Fél5kor már kocsin vagyok.
Addig vagyok amíg van meló.
Ez van amikor 15óra de volt már nemegyszer este 7-8 is.
(Órabér.)
Bazzani
Ez nagyon durva! Respect


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 3 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
3.40 23 éve.
Ez elég a dobogóra?
Bazzani
de miért? mettől meddig van a munkaidőd, vagy hogy jön ki ez az iszonyat korai kelés ilyen hosszú ideig fixen?
kaszo
Fél5kor már kocsin vagyok.
Addig vagyok amíg van meló.
Ez van amikor 15óra de volt már nemegyszer este 7-8 is.
(Órabér.)

több mint 3 éve
kaszo Atlanta Falcons 3 162 — Falcons fan
3.40 23 éve.
Ez elég a dobogóra?
Bazzani
de miért? mettől meddig van a munkaidőd, vagy hogy jön ki ez az iszonyat korai kelés ilyen hosszú ideig fixen?
több mint 3 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 942 — Steelers fan
Mivel szenvedés topik nincs, ezért ide írom.
Part1:
A mostani munkahelyemen részidőben (6óra) dolgozok, nyilván nem is keresek vele hú de jól. De teljesen nyugis környezetben dolgozhatok, szinte semmi stressz nincs. A munkatársaim megbecsülnek, sokszor fordulnak hozzám segítségért, megbíznak bennem.
Egy német cég itthoni leányvállalatánál vagyok, kb egyedüli pénzügyes/kontrollingos/it-s ként. Ez miatt szakmai előrelépésre itt a cégen belül nincs és nem is lesz lehetőség.

Az egyedüli ok, amiért alapból részmunkát kerestem kicsit több, mint egy évvel ezelőtt, az volt, hogy legyen elég szabadidőm, és így elkezdhetek komolyabban foglalkozni a sportelemzéssel/sportanalitikával (fő fókuszban az amerikaifoci és az NFL).
Egy év alatt elég sokat tanultam a témában, jóval jártasabb vagyok, mint korábban. De továbbra sem látom azt, hogy tudnék ezen keresztül egy olyan állást leakasztani, amivel el tudom tartani magam (se külföldön, se itthon sajnos nem sok ilyen lehetőség van. ami van, az is főleg az USA-ban nyilván. most készülök egy projekttel a big data bowl-ra, de reális esélyt nem látok arra, hogy felfigyeljen rám bárki is).

Part2:
Kaptam egy nagyon jó ajánlatot, full time pozira: több mint duplájára nőne a fizetésem, a kafetériával + fix bónusszal éves szinten picit több, mint háromszorosára. A munkahely pedig 200m-re van a lakásomtól, így a napi 2x30 perc tömegközlekedést megspórolnám.
A pozíció más lenne, mint az eddigi munkáim (FP&A analyst lenne a titulusom, de hivatalosan a riporting struktúra kiépítése és működtetése lenne a dolgom, amihez jól jön az IT-s hátterem + az elemzői tapasztalatom, hogy tudjam és értsem azt is, mire szeretné használni a többi FP&A analyst a riportokat), ilyen szempontból kihívás, és valamennyire érdekel is.
De nem tudom magam elképzelni hosszútávon hasonló helyen (multinál, nagyobb cégnél). Már a gyakornoki munkáim során is leesett, hogy teljesen embertelen az összes, egy vagy a sok droid közül, még ha azt hiszed, hogy lépkedsz előre és "hatalmad" is van. 20-30 évet ilyenben lehúzni, hogy VP v CFO legyen valaki... | és még úgy is egy csicska a tulajdonos(ok)hoz/részvényes(ek)hez képest 😀... |
Egy multinál sokkal nagyobb a stressz, hamarabb elővesznek ha elrontasz valamit, ha nem tudsz beilleszkedni azonnal (tudom hogy ezek normális elvárások, de munkavállalóként rám mindig plusz nyomást raktak. ami egy ideig még segít is, de egy szint után nálam kontra-produktív).

De azért is kerestem 1 évvel ezelőtt részidős lehetőséget, hogy legyen időm azzal foglalkozni, ami tényleg érdekel, amire "feltehetném az életem". Csak kurva szar (ez persze relatív), hogy nem az USA-ba születtem 😀
A legtöbb sportanalitikával illetve sportírással foglalkozó cég sajnos nem is alkalmazhat itthonról, még egy szaros "gyakornoki" programhoz is minimum az UK-be kéne költözni (a PFF-hez pl).
Freelancerként próbálkoztam pl az SB nationnél, de fizetős pozíció szinte teljesen esélytelen az eddigi tapasztalataim alapján...

Lehetne csinálni egy YouTube csatornát pl, de itthon nem tudom mekkora igény lenne az ilyenekre, külföldiből meg van már így is sok, miért nézne bárki pont egy akcentusos magyart, ahogy az EPA-ról makog? 😀

Igazából ez egy kérdés lesz a végén, mégpedig: hogyan kell lemondani egy álomról? Eljön majd idővel az a pont, amikor beletörődök, hogy nem jött/jön össze? | (a megkeseredés részbe sajnos már belekezdtem jó ideje) |

U.i.: ma reggel beszéltem az irodavezetővel, felajánlottam, hogy ha a cég szeretné, akkor dec 31-ig maradok (csak dec elején adom be a felmondásom), de reggel óta olyan érzelmi hullámok törnek/törtek rám, hogy kezdem úgy érezni, hibát követek el (édesapám halálának az évfordulója volt vasárnap, amiatt is picit labilis vagyok most 😕 )
Borbinho
Nem kell lemondani az álmodról, megvalósíthatod. Csak nem azonnal, és nem áldozatok nélkül.

Másrészt, ha tudnál csinálni jó yt csatornát olyan témában, amiben te vagy az első (magyarul) azt semmiképp ne hagyd ki. Én nem is gondolkodnék rajta.
több mint 3 éve
nagir New York Giants Michigan Wolverines 7 628 — Bla, bla, bla
Valószínű szerencsés vagyok, de kerestem már sokat(nagyon) és keveset is. Voltam már főnök és csak utolsó senki. Én soha, de SOHA többé nem rakom a pénzt a nyugalom és a szabadidő elé. Persze nekem, már van családom és ha minden jólmegy anyagi gondjaim sem lesznek.
Úgyhogy azt tanácsolom maradj...
nagir
A pénz, a státusz, a beosztás, a kényelmetlenségek, a kellemetlenségek, a stressz, a békétlenség mind csak eszköz, és körülmény hogy az ember elérje a célját, ha van neki.
De kell legyen cél, különben nem tudod melyik eszközt miként használd fel.
Tudod, Vergilius mondta: "Semmilyen szél nem kedvez annak, aki nem tudja, melyik kikötőbe tart."
Sobri Jóska
Oh, hát ez könnyű!! Minél több időt tölthessek az asszonnyal és a gyerekeimmel...🤗
U.i.: pont ezért vagyok mérges, hogy kedvenc csapatom szinte mindíg a 19órás idősávban nyomja, mert az nálunk a vacsi/fürdés/meseolvasás aranyháromszögbe esik...
nagir
A 22:30-asnak meg későn van vége, alig tudsz aludni, mire kelnek a gyerekek 😆
warr_b
Egy hullámhosszon vagyunk... 🍻👍😉
nagir
Utálok korán kelni, pedig egyik héten 3/4 5-kor, másik héten 3/4 6-kor kell ☹️🙄
warr_b
4.30,- én nyertem 😛
nagir
3.40 23 éve.
Ez elég a dobogóra?
Bazzani
Szerintem nyertél. Vaaagy vesztettél, ahogy vesszük 😄
warr_b
Abszolút egyet kell, hogy értsek! Ráadásul ezt még a Detroiti major csapatokkal megfűszerezve... Hááát nem irigyellek! 😉



ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods FAN!!!
több mint 3 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
mondjuk az ember-orca kapcsolatról a Blackfish című doksi a seaworld-ről is sokat elárul
Attenborough filmjét sajna még mindig nem néztem meg, pedig régóta akarom, lassan tényleg rászánom magam
csak tudom mennyire lehangoló
Negritis
Igen, de ott annál az egyednél kialakult a hosszú idő alatt depresszió. Társas lények, akik óriási területeket beúsznak, ehhez képest egy medencében élni évekig...😕 Ezért sajnálok minden fogságban élő állatot, de tudom, hogy sokuknak sajnos ez az egyetlen esélye.
Hihetetlen mennyi mindent tönkretettünk pusztán önzésből ezen a bolygón. De szépen lassan eljutunk oda, hogy érezni is fogjuk a hatását (sőt, az időjáráson már érezzük már most is).
De ezek, amik a portugál/spanyol partoknál "rakoncátlankodnak", teljesen vadon élőek.

Szerkesztette: Borbinho

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 21 030 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Valószínű szerencsés vagyok, de kerestem már sokat(nagyon) és keveset is. Voltam már főnök és csak utolsó senki. Én soha, de SOHA többé nem rakom a pénzt a nyugalom és a szabadidő elé. Persze nekem, már van családom és ha minden jólmegy anyagi gondjaim sem lesznek.
Úgyhogy azt tanácsolom maradj...
nagir
A pénz, a státusz, a beosztás, a kényelmetlenségek, a kellemetlenségek, a stressz, a békétlenség mind csak eszköz, és körülmény hogy az ember elérje a célját, ha van neki.
De kell legyen cél, különben nem tudod melyik eszközt miként használd fel.
Tudod, Vergilius mondta: "Semmilyen szél nem kedvez annak, aki nem tudja, melyik kikötőbe tart."
Sobri Jóska
Oh, hát ez könnyű!! Minél több időt tölthessek az asszonnyal és a gyerekeimmel...🤗
U.i.: pont ezért vagyok mérges, hogy kedvenc csapatom szinte mindíg a 19órás idősávban nyomja, mert az nálunk a vacsi/fürdés/meseolvasás aranyháromszögbe esik...
nagir
A 22:30-asnak meg későn van vége, alig tudsz aludni, mire kelnek a gyerekek 😆
warr_b
Egy hullámhosszon vagyunk... 🍻👍😉
nagir
Utálok korán kelni, pedig egyik héten 3/4 5-kor, másik héten 3/4 6-kor kell ☹️🙄
warr_b
4.30,- én nyertem 😛
nagir
3.40 23 éve.
Ez elég a dobogóra?
Bazzani
Szerintem nyertél. Vaaagy vesztettél, ahogy vesszük 😄


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Valószínű szerencsés vagyok, de kerestem már sokat(nagyon) és keveset is. Voltam már főnök és csak utolsó senki. Én soha, de SOHA többé nem rakom a pénzt a nyugalom és a szabadidő elé. Persze nekem, már van családom és ha minden jólmegy anyagi gondjaim sem lesznek.
Úgyhogy azt tanácsolom maradj...
nagir
A pénz, a státusz, a beosztás, a kényelmetlenségek, a kellemetlenségek, a stressz, a békétlenség mind csak eszköz, és körülmény hogy az ember elérje a célját, ha van neki.
De kell legyen cél, különben nem tudod melyik eszközt miként használd fel.
Tudod, Vergilius mondta: "Semmilyen szél nem kedvez annak, aki nem tudja, melyik kikötőbe tart."
Sobri Jóska
Oh, hát ez könnyű!! Minél több időt tölthessek az asszonnyal és a gyerekeimmel...🤗
U.i.: pont ezért vagyok mérges, hogy kedvenc csapatom szinte mindíg a 19órás idősávban nyomja, mert az nálunk a vacsi/fürdés/meseolvasás aranyháromszögbe esik...
nagir
A 22:30-asnak meg későn van vége, alig tudsz aludni, mire kelnek a gyerekek 😆
warr_b
Egy hullámhosszon vagyunk... 🍻👍😉
nagir
Utálok korán kelni, pedig egyik héten 3/4 5-kor, másik héten 3/4 6-kor kell ☹️🙄
warr_b
4.30,- én nyertem 😛
nagir
3.40 23 éve.
Ez elég a dobogóra?

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 421 — The Mathematician
mondjuk az ember-orca kapcsolatról a Blackfish című doksi a seaworld-ről is sokat elárul
Attenborough filmjét sajna még mindig nem néztem meg, pedig régóta akarom, lassan tényleg rászánom magam
csak tudom mennyire lehangoló

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
 www.bbc.co.uk/news/extra/buqvasp1rr/orcas-spain-portugal

Jobb topikot nem találtam neki, itt elfér.
Egy terjedelmes iromány az idén júliustól kezdődő kardszárnyú delfin incidensekről Portugália és Spanyolország partjainál. Több, mint 40 eset történt a cikk megjelenéséig, jachtoknak, kisebb halászhajóknak ütköztek szándékosan, követik azokat, de kisebb motoros csónakok is felkeltik az érdeklődésüket.

Elég érdekes, egyelőre csak találgatják a kutatók is, mi válthatta ki ezt a viselkedést, mert azért csak az egyik legintelligensebb, legszociálisabb emlősökről van szó. Három egyedet véltek felfedezni, amelyek a legtöbb ember/hajó - orka találkozásnál jelen voltak, három fiatal hímet. Írnak arról, hogy a nyugat-európai partok közelében élő különböző "családok" az előző évezred utolsó évtizedeiben megtanulták hogyan egyék ki a tonhalat a halászhálókból, kb csak követve a hajókat, valószínűsítik, hogy ezek a fiatalok abból a családból származnak (családban élnek, a nőstények együtt maradnak életük végéig, és tanítják a fiatalokat, pl erre a "vadásztechnikára").
Azt mondják a szakértők, hogy csak játszanak és ez durvulhat el, pont a fiatal hímeknél (és ezért nem is szeretik, ha ezeket az eseteket támadásként hozza le a sajtó). De azért az tényleg para lehet, amikor egy órán át 6-7 ilyen jó pár tonnás ragadozó követ, folyamatosan, neki nekiütközve a hajónak alulról. Azt írják az oldalkormány/kormánylapát (rudder), ami kilóg alul a hajón, aminek nekiúsznak, mert észreveszik, hogy így tudják irányítani hogy merre menjen a hajó (és ezt valószínűleg játéknak veszik, meg próbálgatják, meddig tudnak elmenni). De simán a hajó aljának is neki-nekiütköznek.

Az étkezésük földrajzilag, de még családonként/csoportonként is eltérő, és jellemzően pár állatfajból áll az étrendjük, amin nem változtatnak (amik a sarkvidékek környékén élnek pl fókát, halakat, bálnát stb, de ezek a cikkben élők pl szinte csak tonhalat, illetve más nagyobb halakat esznek, néha kisebb bálnákat).
Ezért pl attól nem kell tartani, hogy megtámadnák az embereket, elég sok helyen szoros kapcsolatban élnek (pl Frisco öblénél is él egy csoport, amik gyakran úsznak kajakozók, csónakosok mellett, mégse támadják meg őket soha).

De ahogy korábban nem "támadtak" neki kisebb hajóknak, úgy ez is megváltozhat...

Ez meg csak csodálatos, szinte nem evilági:


Nagyon ajánlom amúgy mindenkinek Attenborough idei filmjét, az első felében kb ismerteti, mi változott a Földön azon rövid idő alatt, amíg ő élt és járta a világot (mondjuk úgy, egyszerre kiábrándító és elkeserítő szembenézni a valósággal), a második fele meg kb felér egy thrillernek, csak az a baj, hogy nem hiszem, hogy ijesztgetni akarnának a predikciójukkal, hanem tényleg oda fog jutni az emberiség 😕

Szerkesztette: Borbinho

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 3 éve
Gabesz92 Los Angeles Chargers 1 446
Borbinho
Csak a multis részéhez:
Egy multinál dolgozok két és fél éve és előtte szintén egy multinál voltam 4 évig az IT szektorban. Az elmúlt 1 évben már “senior” titulussal. A cég hierarchiája alapján abszolút nem érzem úgy, hogy bárki is lennék a több mint 11 ezer (irodai + gyári) alkalmazott közül. Valószínűleg akkor sem érezném, ha manager lennék.
Viszont szerintem nem érdemes ilyen nagyban nézni a dolgokat. A saját organizációnkban vannak olyan skilljeim, képesítésem amik fontossá tesznek a csapatomnak és a közvetlen manageremnek (legalábbis bízom benne 😀 ). Nyilván ha úgy nézed, akkor csepp a tengerben az 1 ember a 11 ezerből és könnyen pótolhatónak is tűnik, de szerintem tudod egy kicsit úgy formálni a saját környezetedet multin belül is, hogy egy élhető, jó és ne adj’ Isten szerethető munkád legyen. (Persze ez függ a managementtől, a céges céloktól, projektektől stb.)

Szerkesztette: Gabesz92

több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 159 — Lucas Scott
Pont a bowl.hu-t, hat eleg hulyen hangzik. 😀 bejon az index, telex, hvg, 24, azonnali, 444, fb, gmail, stb es pont ez nem? Bakkerovics.
Vrij6
Nekem belsos neten olyan h gamepod.hu nem jön be de pl a prohardver család összes többi címe meg igen.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 815 — Слава Україні! Героям слава!
ez ennél kicsit bonyolultabb, de igen simán lehet h ugyanazon a hoston van a bowl.hu mint vmi videólejátszó service

nekem is volt egy időbe amúgy h nem értem el, de csak 2-3 nap
Negritis
Na majd megirom ha ujra bejon akkor, kosz. 😊

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 421 — The Mathematician
ez ennél kicsit bonyolultabb, de igen simán lehet h ugyanazon a hoston van a bowl.hu mint vmi videólejátszó service

nekem is volt egy időbe amúgy h nem értem el, de csak 2-3 nap

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 815 — Слава Україні! Героям слава!
Pont a bowl.hu-t, hat eleg hulyen hangzik. 😀 bejon az index, telex, hvg, 24, azonnali, 444, fb, gmail, stb es pont ez nem? Bakkerovics.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 421 — The Mathematician
én is azt tippelném hogy a host vmiért nem megy át a tűzfalon

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
nagir New York Giants Michigan Wolverines 7 628 — Bla, bla, bla
Szőke kerdes jon. Telorol ugye elerem a forumot. Bent, munkahelyrol viszont 2 napja nem, viszont minden mas oldal bejon, van net. ???
Vrij6
Munkahelyi netet használsz, mert akkor lehet, hogy valamiért (szűrő pl.) letiltja az elérést a céges net?!



ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods FAN!!!
több mint 3 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 881 — StuG Life
Szőke kerdes jon. Telorol ugye elerem a forumot. Bent, munkahelyrol viszont 2 napja nem, viszont minden mas oldal bejon, van net. ???
Vrij6
cég nem blacklistelte?

több mint 3 éve
nagir New York Giants Michigan Wolverines 7 628 — Bla, bla, bla
Valószínű szerencsés vagyok, de kerestem már sokat(nagyon) és keveset is. Voltam már főnök és csak utolsó senki. Én soha, de SOHA többé nem rakom a pénzt a nyugalom és a szabadidő elé. Persze nekem, már van családom és ha minden jólmegy anyagi gondjaim sem lesznek.
Úgyhogy azt tanácsolom maradj...
nagir
A pénz, a státusz, a beosztás, a kényelmetlenségek, a kellemetlenségek, a stressz, a békétlenség mind csak eszköz, és körülmény hogy az ember elérje a célját, ha van neki.
De kell legyen cél, különben nem tudod melyik eszközt miként használd fel.
Tudod, Vergilius mondta: "Semmilyen szél nem kedvez annak, aki nem tudja, melyik kikötőbe tart."
Sobri Jóska
Oh, hát ez könnyű!! Minél több időt tölthessek az asszonnyal és a gyerekeimmel...🤗
U.i.: pont ezért vagyok mérges, hogy kedvenc csapatom szinte mindíg a 19órás idősávban nyomja, mert az nálunk a vacsi/fürdés/meseolvasás aranyháromszögbe esik...
nagir
A 22:30-asnak meg későn van vége, alig tudsz aludni, mire kelnek a gyerekek 😆
warr_b
Egy hullámhosszon vagyunk... 🍻👍😉
nagir
Utálok korán kelni, pedig egyik héten 3/4 5-kor, másik héten 3/4 6-kor kell ☹️🙄
warr_b
4.30,- én nyertem 😛
nagir
És még fostenger csapatoknak is drukkolunk, mindketten vesztesek vagyunk 🤣😁
warr_b
Csapatoknak!😉



ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods FAN!!!
több mint 3 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 815 — Слава Україні! Героям слава!
Szőke kerdes jon. Telorol ugye elerem a forumot. Bent, munkahelyrol viszont 2 napja nem, viszont minden mas oldal bejon, van net. ???

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 21 030 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Valószínű szerencsés vagyok, de kerestem már sokat(nagyon) és keveset is. Voltam már főnök és csak utolsó senki. Én soha, de SOHA többé nem rakom a pénzt a nyugalom és a szabadidő elé. Persze nekem, már van családom és ha minden jólmegy anyagi gondjaim sem lesznek.
Úgyhogy azt tanácsolom maradj...
nagir
A pénz, a státusz, a beosztás, a kényelmetlenségek, a kellemetlenségek, a stressz, a békétlenség mind csak eszköz, és körülmény hogy az ember elérje a célját, ha van neki.
De kell legyen cél, különben nem tudod melyik eszközt miként használd fel.
Tudod, Vergilius mondta: "Semmilyen szél nem kedvez annak, aki nem tudja, melyik kikötőbe tart."
Sobri Jóska
Oh, hát ez könnyű!! Minél több időt tölthessek az asszonnyal és a gyerekeimmel...🤗
U.i.: pont ezért vagyok mérges, hogy kedvenc csapatom szinte mindíg a 19órás idősávban nyomja, mert az nálunk a vacsi/fürdés/meseolvasás aranyháromszögbe esik...
nagir
A 22:30-asnak meg későn van vége, alig tudsz aludni, mire kelnek a gyerekek 😆
warr_b
Egy hullámhosszon vagyunk... 🍻👍😉
nagir
Utálok korán kelni, pedig egyik héten 3/4 5-kor, másik héten 3/4 6-kor kell ☹️🙄
warr_b
4.30,- én nyertem 😛
nagir
És még fostenger csapatoknak is drukkolunk, mindketten vesztesek vagyunk 🤣😁


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
ozibozi New York Giants 15 562
Szvsz Huszonpárévesen’ kb pont ne hallgass senkire, csinálj amit akarsz, van még időd... rácseszel majd magadtól...
Az Irigy okoskodó vénemberek nem mindig bölcsek is a koruk mellé, csak azért mert egy kicsit többet éltek. 😉
több mint 3 éve
nagir New York Giants Michigan Wolverines 7 628 — Bla, bla, bla
Valószínű szerencsés vagyok, de kerestem már sokat(nagyon) és keveset is. Voltam már főnök és csak utolsó senki. Én soha, de SOHA többé nem rakom a pénzt a nyugalom és a szabadidő elé. Persze nekem, már van családom és ha minden jólmegy anyagi gondjaim sem lesznek.
Úgyhogy azt tanácsolom maradj...
nagir
A pénz, a státusz, a beosztás, a kényelmetlenségek, a kellemetlenségek, a stressz, a békétlenség mind csak eszköz, és körülmény hogy az ember elérje a célját, ha van neki.
De kell legyen cél, különben nem tudod melyik eszközt miként használd fel.
Tudod, Vergilius mondta: "Semmilyen szél nem kedvez annak, aki nem tudja, melyik kikötőbe tart."
Sobri Jóska
Oh, hát ez könnyű!! Minél több időt tölthessek az asszonnyal és a gyerekeimmel...🤗
U.i.: pont ezért vagyok mérges, hogy kedvenc csapatom szinte mindíg a 19órás idősávban nyomja, mert az nálunk a vacsi/fürdés/meseolvasás aranyháromszögbe esik...
nagir
A 22:30-asnak meg későn van vége, alig tudsz aludni, mire kelnek a gyerekek 😆
warr_b
Egy hullámhosszon vagyunk... 🍻👍😉
nagir
Utálok korán kelni, pedig egyik héten 3/4 5-kor, másik héten 3/4 6-kor kell ☹️🙄
warr_b
4.30,- én nyertem 😛



ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods FAN!!!
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 21 030 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Valószínű szerencsés vagyok, de kerestem már sokat(nagyon) és keveset is. Voltam már főnök és csak utolsó senki. Én soha, de SOHA többé nem rakom a pénzt a nyugalom és a szabadidő elé. Persze nekem, már van családom és ha minden jólmegy anyagi gondjaim sem lesznek.
Úgyhogy azt tanácsolom maradj...
nagir
A pénz, a státusz, a beosztás, a kényelmetlenségek, a kellemetlenségek, a stressz, a békétlenség mind csak eszköz, és körülmény hogy az ember elérje a célját, ha van neki.
De kell legyen cél, különben nem tudod melyik eszközt miként használd fel.
Tudod, Vergilius mondta: "Semmilyen szél nem kedvez annak, aki nem tudja, melyik kikötőbe tart."
Sobri Jóska
Oh, hát ez könnyű!! Minél több időt tölthessek az asszonnyal és a gyerekeimmel...🤗
U.i.: pont ezért vagyok mérges, hogy kedvenc csapatom szinte mindíg a 19órás idősávban nyomja, mert az nálunk a vacsi/fürdés/meseolvasás aranyháromszögbe esik...
nagir
A 22:30-asnak meg későn van vége, alig tudsz aludni, mire kelnek a gyerekek 😆
warr_b
Egy hullámhosszon vagyunk... 🍻👍😉
nagir
Utálok korán kelni, pedig egyik héten 3/4 5-kor, másik héten 3/4 6-kor kell ☹️🙄


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta