OFF topik

30 feliratkozó

több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 943 — No es importante
ha valakiben nincs meg az alap motiváció a látókörének szélesbítésére, azt felülről elég nehéz előidézniZERO_L
az alap motiváció mindenkiben megvan, hiszen az ember eredendően kíváncsi lény, ennek az ösztönnek a kiaknázása eredményezte a valóságshow-k sikerét is (csak max. állati szinten)


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
ZERO_L New England Patriots 4 379 — situational football
Az "úgy is mindig manipulálni fognak" szintén nem indok arra, hogy becsukott szemmel járjunk, ilyen alapon jöhetnénk azzal is, hogy "úgy is mindenki meghal egyszer", visszaváltva vegetatív állapotba.baggio
ezt nem is kifogásként mondtam, csak nem értettem, hogy ennek mi köze ahhoz, hogy Mo-n hogyan mérik fel a tv-nézési szokásokat

ha reálisabb képet kapna minden szereplő ezen felmérések során, akkor kevesebb manipulatív, káros anyagot adnának a csatornák, esetleg az emberek jobban utána néznének dolgoknak?

szerintem ez a nézettségi adatoktól független (rossz) jelenség, amit egyéni szinten (mondjuk rendes neveléssel) lehet megoldani, a lehetőség adott az internet és web2 segítségével a tájékozódásra, de ha valakiben nincs meg az alap motiváció a látókörének szélesbítésére, azt felülről elég nehéz előidézni



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 943 — No es importante
A web2-es topicba betettem egy cikket, ami szépen kifejti, hogy az emberek nagy százalékának már a facebook jelenti az internetet, és maga a portál is a korlátlan kontrollra hajt. Attól, hogy valakit nem szívott be teljesen a rendszer és/vagy tudatos fogyasztó, az nagyon örömteli, de az a tényeken nem változtat.

A nézettségi adatok manipulálása is egy összetett dolog, pár sorban nem is tudnám kifejteni, a lényeg itt is a piac feletti irányítás, hogy mindent szépen el lehessen nyomni az "ez érdekli az embereket" érvvel... (ezen a fórumon jobb példát nem is lehetne hozni az NFL közvetítéseknél, ami persze kisebb terepen játszódik le, mint egy valóságshow)

Az "úgy is mindig manipulálni fognak" szintén nem indok arra, hogy becsukott szemmel járjunk, ilyen alapon jöhetnénk azzal is, hogy "úgy is mindenki meghal egyszer", visszaváltva vegetatív állapotba.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 729 — Scream and scout
Nem tom, azért én internetes hírportálokat is szoktam nézni (sőt ink az, mint a híradó). Az h a korábbi túl csak a FB lépett be az azért erőteljes túlzás.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 9 éve
ZERO_L New England Patriots 4 379 — situational football
de akkor mi köze ennek a nézettségi adatokhoz illetve, hogy szerinted mennyire nem helyes/reális adatokat közölnek róla, rossz módszerrel készítenek statisztikát róla?

ha már web2-t (ne csak az FB-t nevezzük új platformnak) is úgy manipulálják ahogy akarják, akkor teljesen mindegy a ker TV-k nézettsége, úgy is megtalálják annak a módját, amivel manipulálhatják az egyszeri embereket, nem?



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 943 — No es importante
és te mennyire vagy jártas a pszichológiában és a szociológiában?



attól pedig, hogy más platformok is lettek (ami tulajdonképpen plusz egy, a facebook), azt jelenti, hogy ott nem ugyanaz megy? jajj de irigylem az ilyen naiv embereket


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Tony New Orleans Saints Notre Dame Fighting Irish 885 — 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
És már itt is előjön az "agymosó tv".
A legnagyobb poén ebben, hogy soha nem volt még olyan könnyű információt szerezni, mint manapság. Rengeteg platform és médium van, ahol az emberek tájékozódhatnak és amik közül kiválaszthatják a számukra hitelest, de most megy a "tévés agymosás" (amikor az újabb generációk egyre inkább máshonnan szerzik be az információt és a tartalmakat). Még 30 éve meg is állta volna ez a felfogás a helyét, de ma már...
Nem az a baj, ha az ember nem ismer egy szakterületet (pl. kutatás módszertan)hanem, hogy ezek alapján kezdődik az összeesküvés gyártás.
több mint 9 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 729 — Scream and scout
Ha vkinek kellene kiadó szoba Pesten akk dobjon egy PM-et.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 943 — No es importante
abszolút nem közügy



---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 931 — Cowboys fan
persze, a kereskedelmi tévézés egy csipcsup ügy, senkire semmilyen komolyabb hatással nincsbaggio
sajnos nem látom a fától az erdőt, de akkor sem értem meg, hogy ennek milyen komolyabb hatása is lehetne egy átlagember életére.
te is mondtad, hogy nem nagyon tévézel, akkor egyáltalán miért akadsz fent azon, hogy a kereskedelmi tévék nézettségét hogyan mérik? ér téged bármilyen forintosítható, érzékelhető, a már-nem-bagatel kategóriába sorolható kár?slowmotion
a felelősségteljes állampolgár az én olvasatomban nemcsak a saját, hanem a közügyekkel is törődik és azok sorsát szívén viseli
ilyen alapon a szemetemet az utcára is szórhatnám, hadd fújja el a szél, ahogy elhagyja a lakásomat, onnantól már nem az én reszortom...baggio
nos, amíg az a kérdés, hogy a kertévék mikor és mennyiért adják el a reklámidejüket, az nem túlzottan közügy, azért az utcára szemetelés már az, szóval ez így elég erőtlen próbálkozás, de azért csak hajrá.
több mint 9 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
A lényeg, hogy ha valamelyikteknél lenne ilyen mérőkészülék, akkor felelősségteljesen az összes am.foci témájú műsort (NFL, NCAA, HFL meccs, TrashTalk stb.) "nézni" kell az összes lehetséges időpontban, teljes családi létszámban, esetleg plusz vendégekkel. Természetesen az ismétléseket is. 😊

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 943 — No es importante
persze, a kereskedelmi tévézés egy csipcsup ügy, senkire semmilyen komolyabb hatással nincsbaggio
sajnos nem látom a fától az erdőt, de akkor sem értem meg, hogy ennek milyen komolyabb hatása is lehetne egy átlagember életére.
te is mondtad, hogy nem nagyon tévézel, akkor egyáltalán miért akadsz fent azon, hogy a kereskedelmi tévék nézettségét hogyan mérik? ér téged bármilyen forintosítható, érzékelhető, a már-nem-bagatel kategóriába sorolható kár?slowmotion
a felelősségteljes állampolgár az én olvasatomban nemcsak a saját, hanem a közügyekkel is törődik és azok sorsát szívén viseli
ilyen alapon a szemetemet az utcára is szórhatnám, hadd fújja el a szél, ahogy elhagyja a lakásomat, onnantól már nem az én reszortom...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 931 — Cowboys fan
persze, a kereskedelmi tévézés egy csipcsup ügy, senkire semmilyen komolyabb hatással nincsbaggio
sajnos nem látom a fától az erdőt, de akkor sem értem meg, hogy ennek milyen komolyabb hatása is lehetne egy átlagember életére.
te is mondtad, hogy nem nagyon tévézel, akkor egyáltalán miért akadsz fent azon, hogy a kereskedelmi tévék nézettségét hogyan mérik? ér téged bármilyen forintosítható, érzékelhető, a már-nem-bagatel kategóriába sorolható kár?
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 943 — No es importante
persze, a kereskedelmi tévézés egy csipcsup ügy, senkire semmilyen komolyabb hatással nincs


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 931 — Cowboys fan
A másik problémát az előző kommentben írtam, hogy itt 100%-ig a tudatában vagy, mennyit számítanak a tévézési szokásaid. Minden komoly felmérés reprezentatív alapon készül (csodaszó ebben a témában), de más bemondani egy egyszeri közvéleménykutatásnál/beírni egy kérdőívnél a pártszimpátiádat mint minden döntéseddel tudatosan több száz, több ezer ember véleményét képviselni.baggio
szerintem te egy kicsit túldimenzionálod ezt az egész ügyet.
több mint 9 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 117 — capitaine du château de Vienne 1487
Mivel az egész hókuszpókusz talajdonképp a reklámidő forintosításáról szól, szerintem az egész AGB Nielsen egy rohadt nagy átverés. Mivel alapvetően csak random, de nem vak, és itten kutyák vannak ásva el...
"Technikai problémát jelent, hogy a néző nem a digidobozt, hanem a tévét kapcsolja ki, így a dekóder annak az adónak a bekapcsolt állapotát mutatja, amelyen utoljára járt."


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 943 — No es importante
Kapásból ott torzít az eredmény, hogy a 1120 műszert rögtön az összes potenciális nézőre vetítik le (így rögtön érthető, hogy miért nézik mindig legalább 2 millióan az rtl klub főműsoridős programját), tehát aki épp nem nézi a tévét, az egyszerre "képviseli" a tévét abban a pillanatban nem nézőket és a tévét SOHA nem nézőket.

A másik problémát az előző kommentben írtam, hogy itt 100%-ig a tudatában vagy, mennyit számítanak a tévézési szokásaid. Minden komoly felmérés reprezentatív alapon készül (csodaszó ebben a témában), de más bemondani egy egyszeri közvéleménykutatásnál/beírni egy kérdőívnél a pártszimpátiádat mint minden döntéseddel tudatosan több száz, több ezer ember véleményét képviselni.

Az internet és az okos tévék világában pedig tudod hány készülékbe kellene mérőműszer? Az összesbe. Mégpedig úgy, hogy a számítógépes alkalmazásokhoz hasonlóan névtelenül küldjenek információt, amit a tévé első beüzemelésénél fogad(hat)nál el. De a kisebb csatornák jól elvannak a 5%-os hibahatárral (így a nézettségük tulajdonképpen mérhetetlen, mehet hasraütésre), a nagyobbak pedig a garantáltan milliós számokkal.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 420 — #NoStress
Plusz mi van a tévét nem nézőkkel? Mert ugye a feliratkozott 1120-nak már alapból van tévéje is használja is (maximum kikapcsolja néha), én pedig be se kapcsoltam hónapok óta... Ezt hogy mérik?baggio
Ezt minek mérnék?
A nemtévézők tévézési szokásai (amik nincsenek is ugyebár) hol bírnak jelentőséggel a nézettségmérésnél?
Valamint ez az 1120 nem random lett kiválasztva.
Ugyanaz a városi-kisvárosi-falusi lakosság aránya, mint teljes Magyarországé. Ugyanaz a nemek aránya, ugyanaz az életkor vagy végzettség szerinti megoszláasuk, mint a teljes országé.
És ez az 1120 nem tévézik egyszerre.
Van, hogy egy adott időpontban egyáltalán csak a felük vagy negyedük, tizedük néz tévét.
Ezt ugyanúgy figyelembe veszik, ezért van többféle statisztika egy adott műsorra.
Pl. az RTL híradóját az 1120-ból 320-an nézik, miközben összesen 800an néznek egyáltalán tévét.
Ekkor az jön ki, hogy a híradó nézettsége 40%, de ez kb 2.9millió tévénézőnek felelt meg ott és akkor.
Míg ha mondjuk éjjel 2-kor csak 120-an tévéznek összesen, de ebből 60 a TV2-n lévő Ezotévét nézi, az 50%-os közönségarány (nézettség), de csak 500ezer néző.

És még az érdekelne, hogy szerinted hány lakásba kéne ilyen mérőműszer, hogy hitelesebb képet kapjunk?
Szerinted szignifikánsan más eredmény születne, ha minden háztartásban mérnének?
Tudod e, hogy az AGB mérés hibahatára 5%, és így nem valószínű, hogy érdemben más eredmény jönne ki, ha minden egyes tévé benne lenne a mérésben?
Azt tudod e, hogy amikor egy közvéleménykutató intézet közzéteszi pl. a pártok népszerűségét, akkor még 1120 embert se kérdez meg, és úgy állapít meg országos eredményeket, tendenciákat?

több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 943 — No es importante
Plusz mi van a tévét nem nézőkkel? Mert ugye a feliratkozott 1120-nak már alapból van tévéje is használja is (maximum kikapcsolja néha), én pedig be se kapcsoltam hónapok óta... Ezt hogy mérik?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 943 — No es importante
1120...
 www.origo.hu/teve/20150409-1120-hazai-haztartas-teves-nezettsege-dont-mindenrol.htmlbaggio
A minta száma mindig jóval alacsonyabb, mint a sokaságé, ebben nincs semmi meglepő. A lényeg, hogy helyesen legyen megválasztva a mintavételi eljárás és a mintában szereplők és hogy a kapott értéket megfelelően elemezzék.Tony
Csak az a bökkenő, hogy itt a minta alanyai tudatában vannak, hogy pontosan mekkora szeletét képviselik az ország lakosságának...

A nézőszámok alakulásának megfigyeléséhez a felmérésben résztvevő háztartásokba a televízióhoz csatlakoztatott mérőműszereket telepítenek. Ezeken a mérőberendezéseken a háztartás tagjainak külön-külön be kell jelentkezniük a televíziózás megkezdésekor, majd pedig amikor befejezik a televíziózást, ki kell jelentkezniük. A műszer rögzíti, hogy a háztartás mely tagjai figyelik a készüléket, valamint tárolja, hogy mindeközben melyik csatornát vagy csatornákat kísérték figyelemmel. A háztartás tagjainak külön-külön való bejelentkezése biztosítja, hogy a mérés pontosan kövesse a nézőszámok szám és korosztály szerinti alakulását.

Milyen már úgy leülni tévézni, hogy tudom, távkapcsolómmal több ezer ember véleményét képviselem egyszerre?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Visszatérve süti által linkelt cikkre, ezek szerint mégsem olyan egyszerű dolog vállalkozni (nem lehet annyival elintézni, hogy "mindenki vehet furgont" ), hogy bárki sikeres lehet benne és nem elég annyi, ha van egy jó ötlete.
Vagy jártasnak kell lennie még pár dologban (a szakmáján kívül) vagy legyenek plusz forrásai arra, hogy megfizesse azokat, akik jártasak benne.Tony
Ahhoz milyen plusz forrás kell, hogy valaki képes legyen használni a Google-t?

több mint 9 éve
Tony New Orleans Saints Notre Dame Fighting Irish 885 — 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
Visszatérve süti által linkelt cikkre, ezek szerint mégsem olyan egyszerű dolog vállalkozni (nem lehet annyival elintézni, hogy "mindenki vehet furgont" ), hogy bárki sikeres lehet benne és nem elég annyi, ha van egy jó ötlete.
Vagy jártasnak kell lennie még pár dologban (a szakmáján kívül) vagy legyenek plusz forrásai arra, hogy megfizesse azokat, akik jártasak benne.


1120...
 www.origo.hu/teve/20150409-1120-hazai-haztartas-teves-nezettsege-dont-mindenrol.htmlbaggio
A minta száma mindig jóval alacsonyabb, mint a sokaságé, ebben nincs semmi meglepő. A lényeg, hogy helyesen legyen megválasztva a mintavételi eljárás és a mintában szereplők és hogy a kapott értéket megfelelően elemezzék.
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 943 — No es importante
1120...
 www.origo.hu/teve/20150409-1120-hazai-haztartas-teves-nezettsege-dont-mindenrol.html


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 169 — Eagles fan
Hátazért ez tényleg durva 😀

A boltban csak úgy dolgozhatott alkalmazott, ha egészségügyi kiskönyvet váltottak ki neki. Ezt azonban az orvos látatlanban állította ki, úgy, hogy még csak meg se nézte az embert. A lényeg, hogy ezért 5000 forintot kell fizetni. Egy bisztró tehát működhet úgy, hogy az alkalmazott ebolás, de ha nincs egészségügyi kiskönyve, akkor megbüntetik.
Hűha. Hát ez hihetetlen... Teljesíthetetlen feltétel.

Egy bisztró gond nélkül működhet úgy is, hogy valaki odaszarik a közepére, de ha nincs kitöltve a hűtő-ellenőrzési füzet, akkor súlyos büntetés jár érte.
Mutassa meg nekem valaki az odaszart közepű bisztrót 😊

Részt kellett venni munkavédelmi és tűzvédelmi oktatáson, ahol például azt tudja meg az ember, hogy veszélyes játszani az égő gyufával.
Basszus... Miket el nem várnak... Ilyenen már többször átestem, sima alkalmazotti mivoltomkor is 😊

Rettegtek, mert hiába volt rendben a pénztárgép, ha kiderült, hogy nincs ott a boltban a gépnapló.
Ha ettől rettegtek egyfolytában, nem lett volna célszerű ott tartani?

Rettegtek, mert a NAV-ellenőr soha nem adott tanácsot, nem segített, hanem azonnal rendőrrel fenyegetőzött, amikor kiderült, hogy az egyik alkalmazott személyije lejárt.
Az az adótanácsadó akire gondolnak, a NAV ellenőrnek nem ez a feladata.

Rettegtek, amikor kiállítottak ugyan egy kézzel írt számlát, de elfelejtették ráírni a dátumot. Ez aztán 30 ezer forintba került.
Hát baszki... Egy harmadikost szerintem már be lehet tanítani egy hibátlan számla megírására... Dátummal!

Tényleg botrány szar cikk, igazából nem is ér cikket a sztori.

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 9 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 884 — Steelers fan
Vállalkozni kiskapuzás nélkül? Hülye vagy?

Sajnos semmi meglepő nincs az írásban, de attól még érdemes lehet átfutni. Többre vágytak, mint amijük volt, kevesebbjük lett. Naivak voltak és ügyetlenek ez tény, viszont kitűnik a hivatali hozzáállás is, ami változtatásával jobb is lehetne a helyzet itthon.Tony
Csakhogy nem ilyen a hivatali hozzáállás. Könyvelőirodám van, tudom. Persze nem a legrugalmasabbak, nem a legsegítőkészebbek, de mindent meg lehet oldani egy kis kedvességgel, kapcsolattal, segítségkéréssel. Tovább megyek: 10 év alatt két rosszindulatú emberrel találkoztam a száznál több ellenőrből. Szerintem ez tűrhető arány, más szakmákban sem jobb a helyzet.

Ez a két emberke egyszerűen alkalmatlan volt vállalkozónak. A kedvenc részem az volt, amikor az áfa miatt nyavalyogtak. Ember, az áfát te megkapod a vevőtől, de azt tudnod kell, hogy nem a te pénzed, azt te csak begyűjtöd és tovább utalod az államnak. Aki ahhoz is hülye, hogy nettóban gondolkozzon, az ne vállalkozzon.