Olimpia

25 feliratkozó

több mint 3 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 687 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Én mondjuk a focit is kivenném. Semmi értelme , senkinek semmit nem ér ha Olimpiát nyer. Szabályozások is vannak ki mehet stb. Még az adott évben is mindenki az EB / kontinentális qpa-kra fókuszál.
Toca
Ez egy nagyon érdekes dolog egyébként.

Az, hogy kézilabdába két évente rendeznek VB-t teljesen erodálta annak erejét, és mindenki olimpiát akar nyerni. De. pl. kosárban 4 évente van VB, és mégis az olimipia érem a magasabb "érték". Vizilabdában is csak az olimpiai győzelmet értékelik igazán.

De egyetértek, a focinak nagyon kevés értelme van jelenlegi formájában. Ahogy mondjuk a tenisznek is, de abban sem vagyok biztos, hogy az országúti kerékpár akkora érték egy versenyzőnek (bár ez utóbbiban tényleg nem vagyok biztos).

Szerintem az olimpia, mint esemény sokat veszít az értékéből, és ehhez nem feltétlenül a szponzorok az okai, sokkal inkább a túltelítettség, ami a sportok terén jellemző.
Gyurma Pappa
Kerékpár szinten egy korrekt egynapos, azért ha megnézi az ember hogy milyen kaliberű emberek nyertek Olimpiát. Nyilván nem egy Grand Tour vagy egy Momentum verseny, de elindulnak rajta nagyobb nevek is.

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 3 éve
topin New England Patriots 1 956
A vizipolonal maradva, a Farago otletekkel siman mukodne. Kisebb palya, kevesebb uresjarat, nagyobb kapu, tobb gol. Tobb golnal, tobb sztar. Tobb sztarnal pedig nagyobb bevonzasi lehetoseg a kicsiknel, nezoknel.
topin
Hát nem tudom, ez a legyen minél több gól dolog szerintem az NHL-ben sem jött be, csak nézhetetlenebb lett.

Pólóban így is viszonylag sok gól van, akit egy 12-9-es meccs nem érdekelt, azt egy 16-13-as se fog...

Inkább az vele a "gond", hogy nagyon lokális sport, Dél-Európán és a Balkánon kívül a kutyát nem érdekli.
warr_b
Nem ennyivel novekedne a golok szama ha ketszer annyi aktiv jatekido van es nincs feluszas-leuszas.

Hetkoznapi sztarok kinevelese lenne a cel. Akkor is, ha nincs olimpiai bajnoki dinasztiaja az orszagnak.

Azert a polosoknal a zsinorban nyert olimpiak alaposan megdobtak a kozszereplest. Ha ez mondjuk "csak" egy bronz, meg ket negyedik hely. Akkor oket sem hivogatjak celebkedni ide-oda.

Nem veletlen, hogy jelentosen kisebb a merites a jelenlegi felhozatalbol. Mikozben egy sztarolhato jatekos, olimpiai bajnoki cim nelkul is "sztar" lenne az uszodan kivul is.

Az uszodaban amugy is peldakep, de nem ott kell toborozni, nem azokat kell megszolitani, akik amugy is oda jarnak.

A biroi resz teljesen jogos felvetes.
több mint 3 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 712 — Cowboys fan
A vizipolonal maradva, a Farago otletekkel siman mukodne. Kisebb palya, kevesebb uresjarat, nagyobb kapu, tobb gol. Tobb golnal, tobb sztar. Tobb sztarnal pedig nagyobb bevonzasi lehetoseg a kicsiknel, nezoknel.
topin
Hát nem tudom, ez a legyen minél több gól dolog szerintem az NHL-ben sem jött be, csak nézhetetlenebb lett.

Pólóban így is viszonylag sok gól van, akit egy 12-9-es meccs nem érdekelt, azt egy 16-13-as se fog...

Inkább az vele a "gond", hogy nagyon lokális sport, Dél-Európán és a Balkánon kívül a kutyát nem érdekli.
warr_b
Szerintem inkább az a gond vele, hogy követhetetlen a bírók észjárása. Ez miért nem kontra, ha a másik igen, ez miért kiállítás, ilyenek.
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 882 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
A vizipolonal maradva, a Farago otletekkel siman mukodne. Kisebb palya, kevesebb uresjarat, nagyobb kapu, tobb gol. Tobb golnal, tobb sztar. Tobb sztarnal pedig nagyobb bevonzasi lehetoseg a kicsiknel, nezoknel.
topin
Hát nem tudom, ez a legyen minél több gól dolog szerintem az NHL-ben sem jött be, csak nézhetetlenebb lett.

Pólóban így is viszonylag sok gól van, akit egy 12-9-es meccs nem érdekelt, azt egy 16-13-as se fog...

Inkább az vele a "gond", hogy nagyon lokális sport, Dél-Európán és a Balkánon kívül a kutyát nem érdekli.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 882 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Kérdéssel zárnám a hozzászolásomat: Nektek mi a a véleményetek az esportról, mint jelenségről? Mennyire zavarna, ha olimpiai szám lenne? Esne az esemény nimbusza vki szemében? (Bár imádom az esportot, de én se vagyok a feltétlen híve ennek az ötletnek)
Tito05
ez még kérdésnek is rossz, ha ez megtörténne, nagyjából az olimpia le is húzhatná a rólót, mert az esport fanokon kívül senki más nem kapcsolna oda többé

lehet, hogy ez a jövő, de topin kommentje a póker tekintetében mutatja, hogyan is állunk most
mikor ez a generációváltás megtörténik, lehet róla beszélni, az meg még pár évtized

a gimnasztikát lehetne amúgy még említeni, mint fontosabb sport, az amerikaiaknál az atlétika és az úszás után mindig ez hozza a legjobb számokat és eléggé látványos is
r.baggio
Mint nagy LoL fan és nagy olimpia fan -> az Esport nem sport, nem olimpiára való.

Ez 2 teljesen külön dolog.
Coubertin korábban is volt szellemi olimpia.. vagy volt bridge vagy sakk, ami nem került be se ide, se oda -> hagyjuk az esportot.

És nem, az olimpiának se kell az esport.
Igor
Nekem is csomó bajom van az elképzeléssel, ha már csak a LoL-t nézzük, fél év alatt többet változik a játék, mint a hagyományos sportok egy évszázad alatt... Nekem az olimpia mindig az állandóságról szólt meg a hagyományokról.
Viszont ha a kérdés rossz is, van létjogosultsága, mivel az utóbbi 2-3 évben több tucat cikkel találkoztam, ami ennek az eshetőségét, ill a NOB hozzáállását boncolgatta ezzel kapcsolatosan:
 24.hu/tech/2018/04/25/olimpian-is-megmutathatja-magat-az-e-sport/
 index.hu/tech/godmode/2019/09/12/esport-tokio2020-olimpia-rocket-league-street-fighter-v-intel-world-open/
 esport1.hu/news/2018/12/10/esport-olimpia-nemzetkozi-olimpiai-bizottsag-kozlemenye-heldeus
Tito05
Szerintem az az alapkérdés, hogy ha nincs magyar versenyző, akkor megnézel-e hagyományos sportágakat?
Egy amatőr boxmeccset, ahol minden olimpián van legalább féltucat meccs, ami égbekiáltó csalás?
Egy súlyemelő versenyt, ahol a mezőny felét kizárják az olimpia utáni évtized megismételt doppingtesztjei miatt?
Egy birkózást, ahol teljesen szubjektív a pontozás, és mesterségesen kell belenyúlni a szabályokba, hogy történjen valami (parter)?
Műugrás, trambulin, ahol a világon 8 szakértőn kívül senki nem tudja, hogy melyik ugrás, mozdulat mennyit ér, mennyire nehéz, stb.?

Ehhez képest egy falmászás gyors, izgalmas, látványos, aki először felér, az nyer, ez kell az átlag nézőnek a világon.

Ettől még egy e-sportot én se tennék be a programba, de simán el tudom képzelni, hogy mégis lesz majd nemsokára.
somoskovig
Súlyemelést, műugrást, teniszt én szoktam nézni, ezek teljesen jók.
Kosárlabdát, pingpongot, tollast meg mondjuk rohadtul nem, ahogy a kerékpár minden formája is pl hidegen hagy.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 630 — Egyéb témák lakó
Én mondjuk a focit is kivenném. Semmi értelme , senkinek semmit nem ér ha Olimpiát nyer. Szabályozások is vannak ki mehet stb. Még az adott évben is mindenki az EB / kontinentális qpa-kra fókuszál.
Toca
Ez egy nagyon érdekes dolog egyébként.

Az, hogy kézilabdába két évente rendeznek VB-t teljesen erodálta annak erejét, és mindenki olimpiát akar nyerni. De. pl. kosárban 4 évente van VB, és mégis az olimipia érem a magasabb "érték". Vizilabdában is csak az olimpiai győzelmet értékelik igazán.

De egyetértek, a focinak nagyon kevés értelme van jelenlegi formájában. Ahogy mondjuk a tenisznek is, de abban sem vagyok biztos, hogy az országúti kerékpár akkora érték egy versenyzőnek (bár ez utóbbiban tényleg nem vagyok biztos).

Szerintem az olimpia, mint esemény sokat veszít az értékéből, és ehhez nem feltétlenül a szponzorok az okai, sokkal inkább a túltelítettség, ami a sportok terén jellemző.

több mint 3 éve
Toca Minnesota Vikings 18 655 — Vikings fan
Én mondjuk a focit is kivenném. Semmi értelme , senkinek semmit nem ér ha Olimpiát nyer. Szabályozások is vannak ki mehet stb. Még az adott évben is mindenki az EB / kontinentális qpa-kra fókuszál.
több mint 3 éve
topin New England Patriots 1 956
Én azt furcsállom, hogy olyan hagyományos, jól közvetíthető, sok ember által nézett, kvázi bárki által űzhető sportágak, mint a darts, a billiárd, a snooker, a bowling nem tudták magukat belobbizni az olimpiára.
Sobri Jóska
Snooker 1 országos sport volt sokáig, bowlingban pedig nincs annyi pénz. Ráadásul egyrészt 1) UK domináns sportok és 2) ott volt a kocsmasport stigma ezeken.

Az IOC-ban az angolok szava nem elég.. de pl ott van a krikett vagy rögbi, ami legalább nemzetközösségi szinten népszerű volt, és ezeknek szintén nem sikerült hosszú évtizedeken át - akkor ezek után mondjuk a snooker v bowling sztem kevésbé meglepő...

De nekem meg a sepak takraw hiányzik... ami szintén ott lesz 15-20 éven belül.

És pont ezért nem hiszem, h videójátékkal fogják megoldani a nézők hiányát, hanem inkább azt hogy más, tömeget bevonzó sportokkal - lásd krikettel, kabaddival meg sepak takraw-val.
Igor
Az Olimpia penz kerdes es a szponzorok oda nyomatjak majd a nagy suskat, ahol a legnagyobb tomegeket erik el.

A jelenlegi tarsadalmi trendek alapjan az otthon virtualisan kikapcsolodo generaciok fognak erkezni. Akik a szamitogepek, konzolok,okostelefonok vilagaban szocializalodnak.

Az uj sportagakra az olimpiakon ezert van szukseg az erdektelenekre meg ezert nincs. De ha az e-sport onalloan jut fel a csucsra mire beerik az elso par generacioja, akkor onnantol versenytars lesz, mig most meg egyuttmukodes is elkepzelheto.

Persze lehet en latom nagyon soteten a mostani mini korosztalyokat es az altalanossagban oket "nevelo" kenyelmes szuloket, de a kozgazdasz felmeresek alapjan az e-sport tobb korosztalyban mar most megelozott nagy tradicionalis ligakat,sportagakat. Es ugye ez idovel csak erosodo dominancia.
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 351 — #NoStress
Én azt furcsállom, hogy olyan hagyományos, jól közvetíthető, sok ember által nézett, kvázi bárki által űzhető sportágak, mint a darts, a billiárd, a snooker, a bowling nem tudták magukat belobbizni az olimpiára.
Sobri Jóska
Snooker 1 országos sport volt sokáig, bowlingban pedig nincs annyi pénz. Ráadásul egyrészt 1) UK domináns sportok és 2) ott volt a kocsmasport stigma ezeken.
Igor
Billiárd, bowling inkább USA mint UK, és van vagy volt 40 év fórjuk egy sepak takrawhoz képest.

több mint 3 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Én azt furcsállom, hogy olyan hagyományos, jól közvetíthető, sok ember által nézett, kvázi bárki által űzhető sportágak, mint a darts, a billiárd, a snooker, a bowling nem tudták magukat belobbizni az olimpiára.
Sobri Jóska
Snooker 1 országos sport volt sokáig, bowlingban pedig nincs annyi pénz. Ráadásul egyrészt 1) UK domináns sportok és 2) ott volt a kocsmasport stigma ezeken.

Az IOC-ban az angolok szava nem elég.. de pl ott van a krikett vagy rögbi, ami legalább nemzetközösségi szinten népszerű volt, és ezeknek szintén nem sikerült hosszú évtizedeken át - akkor ezek után mondjuk a snooker v bowling sztem kevésbé meglepő...

De nekem meg a sepak takraw hiányzik... ami szintén ott lesz 15-20 éven belül.

És pont ezért nem hiszem, h videójátékkal fogják megoldani a nézők hiányát, hanem inkább azt hogy más, tömeget bevonzó sportokkal - lásd krikettel, kabaddival meg sepak takraw-val.

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 351 — #NoStress
Én azt furcsállom, hogy olyan hagyományos, jól közvetíthető, sok ember által nézett, kvázi bárki által űzhető sportágak, mint a darts, a billiárd, a snooker, a bowling nem tudták magukat belobbizni az olimpiára.

több mint 3 éve
topin New England Patriots 1 956
Kérdéssel zárnám a hozzászolásomat: Nektek mi a a véleményetek az esportról, mint jelenségről? Mennyire zavarna, ha olimpiai szám lenne? Esne az esemény nimbusza vki szemében? (Bár imádom az esportot, de én se vagyok a feltétlen híve ennek az ötletnek)
Tito05
ez még kérdésnek is rossz, ha ez megtörténne, nagyjából az olimpia le is húzhatná a rólót, mert az esport fanokon kívül senki más nem kapcsolna oda többé

lehet, hogy ez a jövő, de topin kommentje a póker tekintetében mutatja, hogyan is állunk most
mikor ez a generációváltás megtörténik, lehet róla beszélni, az meg még pár évtized

a gimnasztikát lehetne amúgy még említeni, mint fontosabb sport, az amerikaiaknál az atlétika és az úszás után mindig ez hozza a legjobb számokat és eléggé látványos is
r.baggio
Mint nagy LoL fan és nagy olimpia fan -> az Esport nem sport, nem olimpiára való.

Ez 2 teljesen külön dolog.
Coubertin korábban is volt szellemi olimpia.. vagy volt bridge vagy sakk, ami nem került be se ide, se oda -> hagyjuk az esportot.

És nem, az olimpiának se kell az esport.
Igor
Nekem is csomó bajom van az elképzeléssel, ha már csak a LoL-t nézzük, fél év alatt többet változik a játék, mint a hagyományos sportok egy évszázad alatt... Nekem az olimpia mindig az állandóságról szólt meg a hagyományokról.
Viszont ha a kérdés rossz is, van létjogosultsága, mivel az utóbbi 2-3 évben több tucat cikkel találkoztam, ami ennek az eshetőségét, ill a NOB hozzáállását boncolgatta ezzel kapcsolatosan:
 24.hu/tech/2018/04/25/olimpian-is-megmutathatja-magat-az-e-sport/
 index.hu/tech/godmode/2019/09/12/esport-tokio2020-olimpia-rocket-league-street-fighter-v-intel-world-open/
 esport1.hu/news/2018/12/10/esport-olimpia-nemzetkozi-olimpiai-bizottsag-kozlemenye-heldeus
Tito05
Nyilván ötletként fölmerül - és kb ennyiben ki is szokott fújni. Akarják a sportot népszerűsíteni, de ha nem sportrajongókat hívsz, nem érsz vele.

Ázsia Games oké, Lol-t megpróbálták (Hearthstone-t is talán?) - ott egyébként nagyobb az elfogadottsága / népszerűsége mint a többi kontinensen.

De mi alapján választod ki Olimpiára?
Most kb tudnék kb 15-20 játékot mondani fejből - ezeket fogod rotálni 4 évenete, mindig azt ami a legnépszerűbb? Ez sehogy se működik.

Kellene egy Cyber Games Olympiad jellegű dolog (mint a World Cyber Games, csak mondjuk 2 v 4 évente) - és ennek kellene egy 2-3-4 hetes ünnepet építeni - több játékot kivinni.

Valszeg a kiadók soha nem fognak tudni megegyezni - szerintem ez lenne a legjobb megoldás.
Igor
Csak ez egy olyan szintu konkurencia, ami elszivja a penzt a rendes olimpia elol idovel.
több mint 3 éve
topin New England Patriots 1 956
Kérdéssel zárnám a hozzászolásomat: Nektek mi a a véleményetek az esportról, mint jelenségről? Mennyire zavarna, ha olimpiai szám lenne? Esne az esemény nimbusza vki szemében? (Bár imádom az esportot, de én se vagyok a feltétlen híve ennek az ötletnek)
Tito05
ez még kérdésnek is rossz, ha ez megtörténne, nagyjából az olimpia le is húzhatná a rólót, mert az esport fanokon kívül senki más nem kapcsolna oda többé

lehet, hogy ez a jövő, de topin kommentje a póker tekintetében mutatja, hogyan is állunk most
mikor ez a generációváltás megtörténik, lehet róla beszélni, az meg még pár évtized

a gimnasztikát lehetne amúgy még említeni, mint fontosabb sport, az amerikaiaknál az atlétika és az úszás után mindig ez hozza a legjobb számokat és eléggé látványos is
r.baggio
Mint nagy LoL fan és nagy olimpia fan -> az Esport nem sport, nem olimpiára való.

Ez 2 teljesen külön dolog.
Coubertin korábban is volt szellemi olimpia.. vagy volt bridge vagy sakk, ami nem került be se ide, se oda -> hagyjuk az esportot.

És nem, az olimpiának se kell az esport.
Igor
Nekem is csomó bajom van az elképzeléssel, ha már csak a LoL-t nézzük, fél év alatt többet változik a játék, mint a hagyományos sportok egy évszázad alatt... Nekem az olimpia mindig az állandóságról szólt meg a hagyományokról.
Viszont ha a kérdés rossz is, van létjogosultsága, mivel az utóbbi 2-3 évben több tucat cikkel találkoztam, ami ennek az eshetőségét, ill a NOB hozzáállását boncolgatta ezzel kapcsolatosan:
 24.hu/tech/2018/04/25/olimpian-is-megmutathatja-magat-az-e-sport/
 index.hu/tech/godmode/2019/09/12/esport-tokio2020-olimpia-rocket-league-street-fighter-v-intel-world-open/
 esport1.hu/news/2018/12/10/esport-olimpia-nemzetkozi-olimpiai-bizottsag-kozlemenye-heldeus
Tito05
A donteshozok es gazdasagi elemzok latjak hogy megkerulhetetlen az e-sport, ha az olimpiat szeretnek fenntartani az orokkevalisagnak es nem egy hanyatlo mult dicsoseget bemutato utott-kopott esemenyt akarnak belole, ami par evtized utan eltunik erdemi szintjerol.

Es ezt az alapot idoben kell megteremteni, mert ha onalloan tul nagyra no es tul nagy bazist sziv el eloluk, akkor utana mar nem a NOB diktal. Es a trend a tarsadalomban van jelen, tehat nincs kozvetlen rahatas. A bazis evrol evre az innivaciok miatt noni fog es ezaltal a masik szepen lassan elfogy.

Nem veletlenul probalkoznak behuzni maguk ala.

Azt el kell fogadni, hogy ami 1900as evekben 100 evig tartott, az a ketezres evekben par ev,max egy evtized. Igy a tradiciok ki sem epulnek, az uj addiktiv dolgok a menok.
több mint 3 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 759 — 49ers GM
Kérdéssel zárnám a hozzászolásomat: Nektek mi a a véleményetek az esportról, mint jelenségről? Mennyire zavarna, ha olimpiai szám lenne? Esne az esemény nimbusza vki szemében? (Bár imádom az esportot, de én se vagyok a feltétlen híve ennek az ötletnek)
Tito05
ez még kérdésnek is rossz, ha ez megtörténne, nagyjából az olimpia le is húzhatná a rólót, mert az esport fanokon kívül senki más nem kapcsolna oda többé

lehet, hogy ez a jövő, de topin kommentje a póker tekintetében mutatja, hogyan is állunk most
mikor ez a generációváltás megtörténik, lehet róla beszélni, az meg még pár évtized

a gimnasztikát lehetne amúgy még említeni, mint fontosabb sport, az amerikaiaknál az atlétika és az úszás után mindig ez hozza a legjobb számokat és eléggé látványos is
r.baggio
Mint nagy LoL fan és nagy olimpia fan -> az Esport nem sport, nem olimpiára való.

Ez 2 teljesen külön dolog.
Coubertin korábban is volt szellemi olimpia.. vagy volt bridge vagy sakk, ami nem került be se ide, se oda -> hagyjuk az esportot.

És nem, az olimpiának se kell az esport.
Igor
Nekem is csomó bajom van az elképzeléssel, ha már csak a LoL-t nézzük, fél év alatt többet változik a játék, mint a hagyományos sportok egy évszázad alatt... Nekem az olimpia mindig az állandóságról szólt meg a hagyományokról.
Viszont ha a kérdés rossz is, van létjogosultsága, mivel az utóbbi 2-3 évben több tucat cikkel találkoztam, ami ennek az eshetőségét, ill a NOB hozzáállását boncolgatta ezzel kapcsolatosan:
 24.hu/tech/2018/04/25/olimpian-is-megmutathatja-magat-az-e-sport/
 index.hu/tech/godmode/2019/09/12/esport-tokio2020-olimpia-rocket-league-street-fighter-v-intel-world-open/
 esport1.hu/news/2018/12/10/esport-olimpia-nemzetkozi-olimpiai-bizottsag-kozlemenye-heldeus
Tito05
Szerintem az az alapkérdés, hogy ha nincs magyar versenyző, akkor megnézel-e hagyományos sportágakat?
Egy amatőr boxmeccset, ahol minden olimpián van legalább féltucat meccs, ami égbekiáltó csalás?
Egy súlyemelő versenyt, ahol a mezőny felét kizárják az olimpia utáni évtized megismételt doppingtesztjei miatt?
Egy birkózást, ahol teljesen szubjektív a pontozás, és mesterségesen kell belenyúlni a szabályokba, hogy történjen valami (parter)?
Műugrás, trambulin, ahol a világon 8 szakértőn kívül senki nem tudja, hogy melyik ugrás, mozdulat mennyit ér, mennyire nehéz, stb.?

Ehhez képest egy falmászás gyors, izgalmas, látványos, aki először felér, az nyer, ez kell az átlag nézőnek a világon.

Ettől még egy e-sportot én se tennék be a programba, de simán el tudom képzelni, hogy mégis lesz majd nemsokára.

több mint 3 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Kérdéssel zárnám a hozzászolásomat: Nektek mi a a véleményetek az esportról, mint jelenségről? Mennyire zavarna, ha olimpiai szám lenne? Esne az esemény nimbusza vki szemében? (Bár imádom az esportot, de én se vagyok a feltétlen híve ennek az ötletnek)
Tito05
ez még kérdésnek is rossz, ha ez megtörténne, nagyjából az olimpia le is húzhatná a rólót, mert az esport fanokon kívül senki más nem kapcsolna oda többé

lehet, hogy ez a jövő, de topin kommentje a póker tekintetében mutatja, hogyan is állunk most
mikor ez a generációváltás megtörténik, lehet róla beszélni, az meg még pár évtized

a gimnasztikát lehetne amúgy még említeni, mint fontosabb sport, az amerikaiaknál az atlétika és az úszás után mindig ez hozza a legjobb számokat és eléggé látványos is
r.baggio
Mint nagy LoL fan és nagy olimpia fan -> az Esport nem sport, nem olimpiára való.

Ez 2 teljesen külön dolog.
Coubertin korábban is volt szellemi olimpia.. vagy volt bridge vagy sakk, ami nem került be se ide, se oda -> hagyjuk az esportot.

És nem, az olimpiának se kell az esport.
Igor
Nekem is csomó bajom van az elképzeléssel, ha már csak a LoL-t nézzük, fél év alatt többet változik a játék, mint a hagyományos sportok egy évszázad alatt... Nekem az olimpia mindig az állandóságról szólt meg a hagyományokról.
Viszont ha a kérdés rossz is, van létjogosultsága, mivel az utóbbi 2-3 évben több tucat cikkel találkoztam, ami ennek az eshetőségét, ill a NOB hozzáállását boncolgatta ezzel kapcsolatosan:
 24.hu/tech/2018/04/25/olimpian-is-megmutathatja-magat-az-e-sport/
 index.hu/tech/godmode/2019/09/12/esport-tokio2020-olimpia-rocket-league-street-fighter-v-intel-world-open/
 esport1.hu/news/2018/12/10/esport-olimpia-nemzetkozi-olimpiai-bizottsag-kozlemenye-heldeus
Tito05
Nyilván ötletként fölmerül - és kb ennyiben ki is szokott fújni. Akarják a sportot népszerűsíteni, de ha nem sportrajongókat hívsz, nem érsz vele semmit.

Ázsia Games oké, Lol-t megpróbálták (Hearthstone-t is talán?) - ott egyébként nagyobb az elfogadottsága / népszerűsége mint a többi kontinensen.

De mi alapján választod ki Olimpiára?
Most kb tudnék kb 15-20 játékot mondani fejből - ezeket fogod rotálni 4 évenete, mindig azt ami a legnépszerűbb? Ez sehogy se működik.

Kellene egy Cyber Games Olympiad jellegű dolog (mint a World Cyber Games, csak mondjuk 2 v 4 évente) - és ennek kellene egy 2-3-4 hetes ünnepet építeni - több játékot kivinni.

Valszeg a kiadók soha nem fognak tudni megegyezni - szerintem ez lenne a legjobb megoldás.

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 3 éve
topin New England Patriots 1 956
Mint nagy LoL fan és nagy olimpia fan -> az Esport nem sport, nem olimpiára való.

Ez 2 teljesen külön dolog.
Coubertin korábban is volt szellemi olimpia.. vagy volt bridge vagy sakk, ami nem került be se ide, se oda -> hagyjuk az esportot.

És nem, az olimpiának se kell az esport.
Igor
Mint nagy LoL fan és nagy olimpia fan -> az Esport nem sport, nem olimpiára való.

Ez 2 teljesen külön dolog.
Coubertin korábban is volt szellemi olimpia.. vagy volt bridge vagy sakk, ami nem került be se ide, se oda -> hagyjuk az esportot.

És nem, az olimpiának se kell az esport.
Igor
Most biztosan nem..de 30 ev mulva?

Es akkor mar nem lehet egy az egyben importalni, ha kiepul egy sajat vilag heroszokkal. Akkor mar a penz beszel alapon bedaralhat barmit a hatalmas bazis es toke miatt.

Nem veletlenul nyit az NFL e sport csapatok teren, nem veletlenul nyit az UEFA. Ott mar konkret elemzesek mutatjak, hogy egy sziklaszilard bazis tunik el alattuk es nem tudnak versenykepesek maradni.

Major sportoknal is ki fog mulni egyik-masik par evtizeden belul sajnos. Marmint ilyen dominans szerepet tekintve. Egyszeruen nem jon elegendo erdeklodo az utanpotlasnak szamito korosztalybol. Egyszeruen nem lehet megkerulni az e-sport jelenseget es persze a valodi sport identitasat nem szabadna feladni, de annyira felgyorsult es valtozo a vilag, hogy keptelenseg tradicionalisan versenykepesnek maradni az innovacioval. Mert a gyerekek abba nonek bele es nem kotodnek a tradiciokhoz.
több mint 3 éve
Tito05 Chicago Bears Alabama Crimson Tide 614 — Bears fan, Giants szimpatizáns
Kérdéssel zárnám a hozzászolásomat: Nektek mi a a véleményetek az esportról, mint jelenségről? Mennyire zavarna, ha olimpiai szám lenne? Esne az esemény nimbusza vki szemében? (Bár imádom az esportot, de én se vagyok a feltétlen híve ennek az ötletnek)
Tito05
ez még kérdésnek is rossz, ha ez megtörténne, nagyjából az olimpia le is húzhatná a rólót, mert az esport fanokon kívül senki más nem kapcsolna oda többé

lehet, hogy ez a jövő, de topin kommentje a póker tekintetében mutatja, hogyan is állunk most
mikor ez a generációváltás megtörténik, lehet róla beszélni, az meg még pár évtized

a gimnasztikát lehetne amúgy még említeni, mint fontosabb sport, az amerikaiaknál az atlétika és az úszás után mindig ez hozza a legjobb számokat és eléggé látványos is
r.baggio
Mint nagy LoL fan és nagy olimpia fan -> az Esport nem sport, nem olimpiára való.

Ez 2 teljesen külön dolog.
Coubertin korábban is volt szellemi olimpia.. vagy volt bridge vagy sakk, ami nem került be se ide, se oda -> hagyjuk az esportot.

És nem, az olimpiának se kell az esport.
Igor
Nekem is csomó bajom van az elképzeléssel, ha már csak a LoL-t nézzük, fél év alatt többet változik a játék, mint a hagyományos sportok egy évszázad alatt... Nekem az olimpia mindig az állandóságról szólt meg a hagyományokról.
Viszont ha a kérdés rossz is, van létjogosultsága, mivel az utóbbi 2-3 évben több tucat cikkel találkoztam, ami ennek az eshetőségét, ill a NOB hozzáállását boncolgatta ezzel kapcsolatosan:
 24.hu/tech/2018/04/25/olimpian-is-megmutathatja-magat-az-e-sport/
 index.hu/tech/godmode/2019/09/12/esport-tokio2020-olimpia-rocket-league-street-fighter-v-intel-world-open/
 esport1.hu/news/2018/12/10/esport-olimpia-nemzetkozi-olimpiai-bizottsag-kozlemenye-heldeus
több mint 3 éve
topin New England Patriots 1 956
Kérdéssel zárnám a hozzászolásomat: Nektek mi a a véleményetek az esportról, mint jelenségről? Mennyire zavarna, ha olimpiai szám lenne? Esne az esemény nimbusza vki szemében? (Bár imádom az esportot, de én se vagyok a feltétlen híve ennek az ötletnek)
Tito05
ez még kérdésnek is rossz, ha ez megtörténne, nagyjából az olimpia le is húzhatná a rólót, mert az esport fanokon kívül senki más nem kapcsolna oda többé

lehet, hogy ez a jövő, de topin kommentje a póker tekintetében mutatja, hogyan is állunk most
mikor ez a generációváltás megtörténik, lehet róla beszélni, az meg még pár évtized

a gimnasztikát lehetne amúgy még említeni, mint fontosabb sport, az amerikaiaknál az atlétika és az úszás után mindig ez hozza a legjobb számokat és eléggé látványos is
r.baggio

Torna is nagyon jo pelda,mert ott is iszonyat modon kellett alakitani. Es ott Kina es Usa orias bazis, plusz az oroszoknal is tradicionalis. Megis muszaj reformalni.

De ott az ottusa is, ami ha nem kap rancfelvarrast az evek alatt, akkor kiesett volna a pixisbol.
több mint 3 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 705 — Scream and scout
Ahogy van külön sakkolimpia, úgy sztem lesz külön esport-olimpia is.
Bár ugye van az X Games-en is jópár szám ami már olimpiai sportág lett (elsősorban persze a téli játékokon.).


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 3 éve
topin New England Patriots 1 956
Egyébként érdekes h a brazil olimpia előtt az amerikaiaknál is TOP10-ben volt a vízilabda a "jó nézni" kategóriában.
 bleacherreport.com/articles/2656664-ranking-the-top-ten-olympic-sports-to-watch
Az usákoknak azért nagy lobbiereje van és tényleg nem rosszak a válogatottjaik, amíg ez így marad addig biztonságban van a sportág szvsz.
empty taxi
A kerdes hogy 10-12 ev mulva is nezik-e vagy valami total uj sportagat uznek helyette.

Ugye 10 ev mulva a mostani 10-20 eves korosztaly, aki wddig kb merve sem volt. Mar beleszamit erosen.

A vizipolonal maradva, a Farago otletekkel siman mukodne. Kisebb palya, kevesebb uresjarat, nagyobb kapu, tobb gol. Tobb golnal, tobb sztar. Tobb sztarnal pedig nagyobb bevonzasi lehetoseg a kicsiknel, nezoknel.

Az amcsi lobbierot nem lebecsulve, olya sportagakat nem fognak bent tartani, amit vilagszinten kb 20 orszag uz, vagy koltseges a felhozatala a tobbi orszagnak.

A strandropi mar nepszerubb series mint a termes valtozata. Penz is tobb van benne, nezoje is tobb. Egyszerubb, latvanyosabb, konnyebben uzheto.

A strand kezi is elindult hodito utjara. Ott is lehet gyorsabb lesz a felzarkozas minden kontinenst tekintve, mint a termes verzioban.

Vivasnal meg mar tobbszor kellett belepiszkalni a teves eladhatosag miatt a rendszerbe. De ott sikerult jol reformalni a 21.szazadi elvarosok fele.

Ahogy a foci is valtozik folyamatosan a jatekosok es a strategiak fejlodese vegett. Hazadas kapus megfogja kezzel, kiguritja, hazaadas megfogja megint. En meg neztem igy vilagbajnoksagot is, hogy ez letezo elem volt, de megsem oltek vele annyira az orat amennyire az optimalis lehetett volna. De mar igy is baromi cinkes elem volt.

Minden sportagban kell igazodni es van amelyik nem nagyon tud hova fejlodni mar. Kajaknal bejott a sprint 200 meter, mar a vilagon tobb helyen kajakoznak, mint 20 eve, es igy jobban szet is szorodnak az ermek. De ennel, hogy egy latvanyos szamot beraktak, nagyon nem tudnak mit kezdeni vele. A most felnovo generacionak meg ugyanaz ha 500 metert lapatol valaki vagy ezret.

Birkozasnal erthetetlen volt a pontozas, meg szubjektiv biroi dontes. Mimozben az amcsiknal kozepiskolai szinten is eladhato a nezoknek. Ott mindig errol szol a story, europaban van ez a tradicionalas. Meg ugye fokent nalunk magyaroknal, akik szeretunk a multban lebecolni, meg emlekekbol taplalkozni.

Amcsi teveben siman neztem kint noi egyetemi ropi meccset. Nem playoffot, hanem regular season meccset. Tomott lelatoval. De strandropin is voltam valami world tour series allomason, egeszen elkepeszto a hangulata. Ertheto miert megy az jobban. De amikor Karch Kiraly eloszor domboritott benne, akkor meg csak egy jopofa dolognak tunt itt europaban. Aztan tessek.

Szoval en nem vagyok biztos abban, hogy nem lesz erzekeny veszteseg a mi eletunkben a tradicionalis sportagakat nezve.
több mint 3 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Mint nagy LoL fan és nagy olimpia fan -> az Esport nem sport, nem olimpiára való.

Ez 2 teljesen külön dolog.
Coubertin korábban is volt szellemi olimpia.. vagy volt bridge vagy sakk, ami nem került be se ide, se oda -> hagyjuk az esportot.

És nem, az olimpiának se kell az esport.

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 851 — No es importante
Kérdéssel zárnám a hozzászolásomat: Nektek mi a a véleményetek az esportról, mint jelenségről? Mennyire zavarna, ha olimpiai szám lenne? Esne az esemény nimbusza vki szemében? (Bár imádom az esportot, de én se vagyok a feltétlen híve ennek az ötletnek)
Tito05
ez még kérdésnek is rossz, ha ez megtörténne, nagyjából az olimpia le is húzhatná a rólót, mert az esport fanokon kívül senki más nem kapcsolna oda többé

lehet, hogy ez a jövő, de topin kommentje a póker tekintetében mutatja, hogyan is állunk most
mikor ez a generációváltás megtörténik, lehet róla beszélni, az meg még pár évtized

a gimnasztikát lehetne amúgy még említeni, mint fontosabb sport, az amerikaiaknál az atlétika és az úszás után mindig ez hozza a legjobb számokat és eléggé látványos is


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
Tito05 Chicago Bears Alabama Crimson Tide 614 — Bears fan, Giants szimpatizáns
 telex.hu/sport/2020/12/07/kajak-olimpiai-program-modositas-2024
Hanni
Bréktánc... , falmászás.....bazzzzzzzzzz
Lehet, nem fogok már olimpiát sem nézni
zemanla
Falmaszassal mi a baj ?
Toca
Hogy nem sport? 😁
warr_b
Miert nem az?

Amikor a kajakosok elkezdtek evezgetni, ugyanugy hobbi tevekenyseg volt eloszor.

Kicsi rugalmassag a valtozo idokben nem art.

Farago pl a vizilabda megmenteseert kampanyol tobb mint egy evtizede, hiszen nem eladhato ebben a formaban. A feluszassal olyan akcio kieses van, ami a mostani felnovo generacioknak unalmas. Kirakat sztarokat is nehez mar kinevelni. Eppen ezert O egy nagyszeru ujitasokkal teli programot nyomat egy ideje.

Birkozas szinten problemas helyzetu, pedig tradicionalis olimpiai sportag.

De a ketezres evekben mar az eladhatosag a lenyeg.
topin
A döntéshozók szerint nyilván az 😊
Engem viszont szemernyit sem érdekel. Ennyi erővel lehetne olimpiai sportág a salakmotor vagy az almahámozás is, esetleg ha új idők új szelei, akkor gyorsasági szövegírás okostelefonon.
warr_b
Engem sem erdekel, de mar nem mi leszunk a celcsoport. Plusz az e-sport olyan mertekben szipkazza el a gyerekeket a valodi sportok elol, hogy muszaj olyan palettat kinalni, amivel tud azonosulni, "konnyen" lehet benne ervenyesulni, akar hobbibol a csucsra jutni.

Az amerikai sportok utan az UEFA is felismerte a trendet. Remisztoen zuhan a nezettseg a korosztalyos szureseknel es minel lejjebb megyunk, annal inkabb tunik el az erdeklodes.

Pokeres affiliate csatornan peldaul nincs 21 ev alatti feliratkozonk vagy random nezonk sem. Viszont 30 -45 kozott meg 85%. Ami abbol a szempontbol jo, hogy ezeknek van penze befizetni es jatszani. Na de 50 felett mar csak 2%. Szoval par ev mulva be lehet csukni a boltot ebben a formaban, mert nem jon utanpotlas, nem lesz aki befizet, aki most bent van kioregszik, kevesebbje marad erre, ahogy jonnek az unokak, tobb megy el dokira stb.

A vilagszintu bazisok szamitanak es nem a tradiciok az olimpiai osszetetelnel is. Aminek van bazisa, konnyen epitheto, konnyen eladhato es uzheto az bekerul. A vizilabda meg idovel kikerul, tobb mas tradiocios sportaggal egyutt. Ez a rendje ennek a gyorsulo vilagnak (sajnos vagy nem sajnos).
topin
Esport... Én is pont be akartam dobni a beszélgetésbe. Hihetetlen módon fejlődik. Pár példa:
-Kínában az NBA és a foci utána a legnépszerűbb a helyi League of Legends liga nézettséget tekintve
-szintén Kínában az év emberének egy profi esportolót választottak meg tavaly, aki gyakorlatilag nemzeti hősnek számít
-Amerikában a 18-30 férfi korosztályban az ottani LoL bajnokság a már 2 major sportot ver érdeklődésben
Szóba kerül sokszor itt is, h mennyit ér pár foci csapat, nah esport terén így állunk most:
 twitter.com/FionnOnFire/status/1335330686035628034

Olvastam olyan vélekedéseket is, h az esportnak nincs szüksége az olimpiára, hanem az olimpiának lenne szüksége az esportra (hosszútávon persze).... Egy szó mint száz, csak arra akartam utalni, hogy az esport lassan megkerülhetetlen piaci tényező lesz és már évek óta megy a diskurzus, hogy legyen-e az olimpián és ha igen, akkor milyen videojátékok szerepeljenek. A 2018-as Ázsiai-Játékokon már szerepelt a League of Legends...

Kérdéssel zárnám a hozzászolásomat: Nektek mi a a véleményetek az esportról, mint jelenségről? Mennyire zavarna, ha olimpiai szám lenne? Esne az esemény nimbusza vki szemében? (Bár imádom az esportot, de én se vagyok a feltétlen híve ennek az ötletnek)
több mint 3 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Egyébként érdekes h a brazil olimpia előtt az amerikaiaknál is TOP10-ben volt a vízilabda a "jó nézni" kategóriában.
 bleacherreport.com/articles/2656664-ranking-the-top-ten-olympic-sports-to-watch
Az usákoknak azért nagy lobbiereje van és tényleg nem rosszak a válogatottjaik, amíg ez így marad addig biztonságban van a sportág szvsz.
empty taxi
Really, bleacherreport? 😕
Ha egy amcsi average Joe leül, egy negyedet nem fog kibírni egy vízilabda meccsen... a házat felteszem rá.

Full marginális sport.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 3 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Azért valljuk be, egy nyári olimpiának a zászlóshajói az úszás, atlétika, vívás, kosár és kézilabda torna. Amíg ez a gerinc megvan majd mindegy milyen sportágak lubickolnak a farvizen.
peach
így van, bár a vívás nem tudom hogy került be a felsorolásba 😊
r.baggio
Vagy a kézilabda for that matter... így jönnek be a személyes / magyar elfogultságok.
Én lefogadom h röpinek nagyobb a nézettsége, mint a kézinek.

Első hét úszás, második hét atletika - ennyi.
+ amcsik/sok rando belenéznek a Dream Team meccseibe, amit általában 10-15 prec után elunnak.

Az mondjuk jó kérdés, mi a harmadik legnépszerűbb...
Ha tippelnem kéne, lehet azt mondanám torna.... de igazából az első kettő sport toronymagasan kiemelkedik presztízs terén.

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)