Olimpia

25 feliratkozó

több mint 11 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
A doppingot teljesen egészében legálissá kellene tenni. A versenyző felvilágosítása az esetleges mellékhatásokról lenne a legfontosabb feladata egy WADA szerű szervezetnek. Ha ezek mellett a sportoló beválalja, rajta (természetesen gyermeksport más kategoria, és a versenyző tudta nélküli dopping (NDK pl) is más tészta. Az élsport egyértelműen káros az egészségre, akárcsak bizonyos "doppingszer" (lsd hypothiazid miatt vizilabdást elmeszelünk: röhej). Jelenleg a kémiai laborok közötti versenyfutásról szól az egész. Ki tudok fejleszteni olyan szert amit még nem tudtok kimuattani, majd e vegyületet később jó pénzért elöbb eladom, majd utána WADA-nak feldobom. Gazdag sportoló így doppingol csórikám, meg az olcsóbbal. Ha teljesen szabadon használható lenne a pénz is kikerülne a buliból.
Bringásokat említettétek. Az egéészségre a legkárosabb ebben a sportban tuti, hogy nem pl az EPO, hanem maga a sportág. Majd mindegyik szívtömege 500 gr feletti ökörszív (cor bovinum), nyugalmi frekijük 30 körüli, sport abbahagyása után nagy százalék pacemakeren végzi. Ha álszent módon egészségügyi okokra akarunk hivatkozni, akkor a hegyi szakaszokat kellene betíltani, és nem a szívet amúgy védő EPO-t.
Mindenki doppingol. És ezt mindenki tudja. Az egész WADA egy vicc és biznisz kategória. Álszent dolognak tartom.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 11 éve
JackofClubs Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 421 — Harder, Better, Faster, Stronger
Bár a tiszta sportról beszéltem az elején mégis egyet kell értsek sobri nézeteivel, mivel a sport ma már nem csak arról szól, hogy kiállunk és az ország zászlaja alatt dicsőséget nyerünk. Ennél sokkal komolyabb ruházati, ital és egyéb cégek szponzorációs pénzei, sok milliós szerződések állnak vagy buknak az eredményen.
Ne gondoljuk, hogy a magyar sportolók - tisztelet a kivételnek, mert ugye az mindig van - csak azért mert az a "mi kutyánk kölyke", nem doppingolnak. Itt már nem arról van szó, hogy egy tehetséges és sok komly munkaórát rááldozó sportoló áll szemben egy agyondoppingolttal, hanem arról, hogy sok tehetséges és embertelen munkaórát belefeccölt doppingot is használó sportoló küzd meg egymással.
Sajnos el kell fogadni, hogy ma már a tehetség és a kitartás nem elég, kell egy plusz ami elérhetetlennek hitt határokon visz át, amitől szórakoztató lesz a sport.

Az él sport nem az egészségről szól!

több mint 11 éve
Blitzburgh Pittsburgh Steelers Notre Dame Fighting Irish 1 255 — Hunt for 7.
Ezügyben az a meglátásom, hogy semmi szükség a doppingmentes sportra nekünk nézőknek.
Hiszen amikor zenét hallgatunk se az a fontos, hogy csak akusztikus hangszer szóljon, vagy semmi rásegítés ne legyen, pusztán annyi, hogy megfelelően szórakoztasson.
Ami az egyszeri nézőt - legalábbis engem - zavarja, az az, ha az egyik doppingoló sportolót kizárják, megbüntetik, eltiltják, míg a másikat nem, mondhatni random módon. Jobb esetben random módon. Rosszabb esetben direkte.
Ez sérti a sportszerűség eszméjét.
Ha mindenkinek ugyanúgy fúj a szembeszél, vagy senkinek az korrekt. Ha csak az egyiknek tendenciózusan az értelmetlenné teszi a versenyzést.
Ez a gond a doppinggal.
Az, hogy mindenki gyorsabban, magasabra, erősebben akar jutni természetes. Pláne, hogy nem csak erkölcsi elismerés jár a bajnoknak, hanem anyagi is.
Az meg hogy a dopping egészségtelen - hát mi nem az?
Rengeteg sokkalta egészségtelenebb, stresszesebb, veszélyesebb munkakörnyezet van, mint egy sportolóé, még így is.Sobri Jóska
Hát nagyon sokan meg úgy szereznek érettségit, diplomát, hogy végigpuskázzák az egészet és nem tanulnak semmit. Valaki pedig lebukik közben és évekre elvágja magát. Ez így ugyanúgy igazságtalan, mégse lehet azt mondani, hogy akkor nyugodtan puskázzanak, max nem vesznek észre senkit és akkor igazságos lesz...Az pedig, hogy senki se csaljon mindkét esetben kb teljesíthetetlen.Asbee
A sport a szórakoztatásról szól.
Ha doppinggal tekerem végig a Tourt szórakoztatok. Ha puskázva szerzek diplomát nem.
De ami fontosabb különbség (és csúsztatás részedről), hogy a dopping nem csalás, hiszen mindenki doppingol. A dopping csak a jelenlegi szabályozás általl károsnak minősített teljesítményfokozó szer. (Mondjuk egy olyan vegyület, ami miatt sokkal késöbb érzel fáradtságot.) Vagyis a doppingoló sportoló is elvégzi az edzésmunkát, és leadja a teljesítményt.
Akkor állna a hasonlatod, ha az egyik versenyző lefutná a maratoni távot, a másik meg egy kanyarban levágna 20 km-t. Ez így csalás lenne valóban, és így lenne analóg a példád.Sobri Jóska
Na pontosan. MIkor Contador a bringán állva megy föl a hegyre,és hessegeti maga elöl a motorosokat,mert lassúak,senki nem gondolja hogy tiszta a srác.Viszont lúdbőrözve nézed.
Csehlaci se a pizzától kurvagyors.
Az más kérdés,hogy te és az országod milyen viszonyban van a Wadával,és ezért mire számíthatsz.
több mint 11 éve
davemayer Chicago Bears 14 326 — "Grammar maci"
KAP mondta hogy ez akkor lesz teljes ha mint a forma 1-ben egyszer a konstruktőröknek is járna a bajnoki arany.
Vicces lenne hogy a versenyzők neve mellé oda lenne írva milyen cég cuccait szedi 😀

egyébként meg Sobrinak adok igazat, dopping nem az ma már ha beszedsz valamit hanem ha a hatályos listán lévő cuccból szedsz be valamit, nagy különbség...

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
Ezügyben az a meglátásom, hogy semmi szükség a doppingmentes sportra nekünk nézőknek.
Hiszen amikor zenét hallgatunk se az a fontos, hogy csak akusztikus hangszer szóljon, vagy semmi rásegítés ne legyen, pusztán annyi, hogy megfelelően szórakoztasson.
Ami az egyszeri nézőt - legalábbis engem - zavarja, az az, ha az egyik doppingoló sportolót kizárják, megbüntetik, eltiltják, míg a másikat nem, mondhatni random módon. Jobb esetben random módon. Rosszabb esetben direkte.
Ez sérti a sportszerűség eszméjét.
Ha mindenkinek ugyanúgy fúj a szembeszél, vagy senkinek az korrekt. Ha csak az egyiknek tendenciózusan az értelmetlenné teszi a versenyzést.
Ez a gond a doppinggal.
Az, hogy mindenki gyorsabban, magasabra, erősebben akar jutni természetes. Pláne, hogy nem csak erkölcsi elismerés jár a bajnoknak, hanem anyagi is.
Az meg hogy a dopping egészségtelen - hát mi nem az?
Rengeteg sokkalta egészségtelenebb, stresszesebb, veszélyesebb munkakörnyezet van, mint egy sportolóé, még így is.Sobri Jóska
Hát nagyon sokan meg úgy szereznek érettségit, diplomát, hogy végigpuskázzák az egészet és nem tanulnak semmit. Valaki pedig lebukik közben és évekre elvágja magát. Ez így ugyanúgy igazságtalan, mégse lehet azt mondani, hogy akkor nyugodtan puskázzanak, max nem vesznek észre senkit és akkor igazságos lesz...Az pedig, hogy senki se csaljon mindkét esetben kb teljesíthetetlen.Asbee
A sport a szórakoztatásról szól.
Ha doppinggal tekerem végig a Tourt szórakoztatok. Ha puskázva szerzek diplomát nem.
De ami fontosabb különbség (és csúsztatás részedről), hogy a dopping nem csalás, hiszen mindenki doppingol. A dopping csak a jelenlegi szabályozás általl károsnak minősített teljesítményfokozó szer. (Mondjuk egy olyan vegyület, ami miatt sokkal késöbb érzel fáradtságot.) Vagyis a doppingoló sportoló is elvégzi az edzésmunkát, és leadja a teljesítményt.
Akkor állna a hasonlatod, ha az egyik versenyző lefutná a maratoni távot, a másik meg egy kanyarban levágna 20 km-t. Ez így csalás lenne valóban, és így lenne analóg a példád.

több mint 11 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Ezügyben az a meglátásom, hogy semmi szükség a doppingmentes sportra nekünk nézőknek.
Hiszen amikor zenét hallgatunk se az a fontos, hogy csak akusztikus hangszer szóljon, vagy semmi rásegítés ne legyen, pusztán annyi, hogy megfelelően szórakoztasson.
Ami az egyszeri nézőt - legalábbis engem - zavarja, az az, ha az egyik doppingoló sportolót kizárják, megbüntetik, eltiltják, míg a másikat nem, mondhatni random módon. Jobb esetben random módon. Rosszabb esetben direkte.
Ez sérti a sportszerűség eszméjét.
Ha mindenkinek ugyanúgy fúj a szembeszél, vagy senkinek az korrekt. Ha csak az egyiknek tendenciózusan az értelmetlenné teszi a versenyzést.
Ez a gond a doppinggal.
Az, hogy mindenki gyorsabban, magasabra, erősebben akar jutni természetes. Pláne, hogy nem csak erkölcsi elismerés jár a bajnoknak, hanem anyagi is.
Az meg hogy a dopping egészségtelen - hát mi nem az?
Rengeteg sokkalta egészségtelenebb, stresszesebb, veszélyesebb munkakörnyezet van, mint egy sportolóé, még így is.Sobri Jóska
Hát nagyon sokan meg úgy szereznek érettségit, diplomát, hogy végigpuskázzák az egészet és nem tanulnak semmit. Valaki pedig lebukik közben és évekre elvágja magát. Ez így ugyanúgy igazságtalan, mégse lehet azt mondani, hogy akkor nyugodtan puskázzanak, max nem vesznek észre senkit és akkor igazságos lesz...Az pedig, hogy senki se csaljon mindkét esetben kb teljesíthetetlen.


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
Ezügyben az a meglátásom, hogy semmi szükség a doppingmentes sportra nekünk nézőknek.
Hiszen amikor zenét hallgatunk se az a fontos, hogy csak akusztikus hangszer szóljon, vagy semmi rásegítés ne legyen, pusztán annyi, hogy megfelelően szórakoztasson.
Ami az egyszeri nézőt - legalábbis engem - zavarja, az az, ha az egyik doppingoló sportolót kizárják, megbüntetik, eltiltják, míg a másikat nem, mondhatni random módon. Jobb esetben random módon. Rosszabb esetben direkte.
Ez sérti a sportszerűség eszméjét.
Ha mindenkinek ugyanúgy fúj a szembeszél, vagy senkinek az korrekt. Ha csak az egyiknek tendenciózusan az értelmetlenné teszi a versenyzést.
Ez a gond a doppinggal.
Az, hogy mindenki gyorsabban, magasabra, erősebben akar jutni természetes. Pláne, hogy nem csak erkölcsi elismerés jár a bajnoknak, hanem anyagi is.
Az meg hogy a dopping egészségtelen - hát mi nem az?
Rengeteg sokkalta egészségtelenebb, stresszesebb, veszélyesebb munkakörnyezet van, mint egy sportolóé, még így is.

több mint 11 éve
JackofClubs Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 421 — Harder, Better, Faster, Stronger
Közeleg az olimpia, még ha nem is roham léptekkel, de már érezhetően közel járunk, így szeretnék egy kis vitaindító cikkel egy tiszta sportról, doppingról szóló beszélgetést kezdeményezni:

http://forditasok.blog.de/2008/08/13/spiegel-heredia-interjauacute-1-raeacute-4584213

Megmondom őszintén a cikk elolvasásáig hittem abban, hogy talán valahol, egy aprócska reménysugár van még a tiszta sport felé, azonban amikor végig értem a cikken rájöttem, hogy nem szabad efféle hiú ábrándokat kergetni, semmi esélyünk sincs már arra, hogy valaha olyan sportolókkal találkozzunk a nagy világversenyek élmezőnyében, akik dopping mentesen versenyeznek.

több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 823 — Nega Scott
egy kis matek, elég durva

"Az ötkarikás esemény megrendezése a képviselők szerint sokkal több pénzbe kerül, mint azt a LOCOG állítja. A szervezők hivatalosan 9.3 milliárd fontban (kb. 3223 milliárd forint) határozták meg a költségeket, de ezt az összeget már most túllépték kétmilliárd fonttal. A 2005-ös pályázati anyagban az olimpia megrendezésének összköltségét 2.4 milliárd fontosra (kb. 840 milliárd forint) becsülték."jjncaa
Teljesen szokásos menet, a pályázati anyagban általában a negyedét írják a valós költségeknek, hogy a politikusok ne riadjanak meg. Utólag visszalépni meg már nem nagyon lehet. Athénnal is ez volt, és a többi pályázat is hasonló összeggel kalkulált.

több mint 12 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 159 — Eagles fan
Denverre értettem. 😊TheMileHighCity
Kicsit off lesz, de neked honnan van ez a hatalmas Denver rajongásod? 😀Deny

😛

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 846 — No es importante
egy kis matek, elég durva

"Az ötkarikás esemény megrendezése a képviselők szerint sokkal több pénzbe kerül, mint azt a LOCOG állítja. A szervezők hivatalosan 9.3 milliárd fontban (kb. 3223 milliárd forint) határozták meg a költségeket, de ezt az összeget már most túllépték kétmilliárd fonttal. A 2005-ös pályázati anyagban az olimpia megrendezésének összköltségét 2.4 milliárd fontosra (kb. 840 milliárd forint) becsülték."


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 846 — No es importante
YouTube to Live-Stream the London 2012 Olympics for NBC


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 823 — Nega Scott
Tudom én, hogy szeretsz éjszakázni... everybody lies 😛
(A legjobb trükk: akkorra kell időzíteni asszonypajtással a babát.. és akkor ha az éjszaka közeépn felsír, nincs gond 😉)

Londonra készülődik valaki? Lehet, hogy lesz fölös kajak-kenu jegyünk 😊 amit névértéken esetleg el tudok passzolni. (egyelőre nem ígéret, csak FYI jelleggel)Igor
Én mennék ,de úgyse fog összejönni... valami egyetemi honlapon ovlastam, hogy UK-ban tanuló külföldi diákokat keresnek önkéntesnek, nyilván hogy anyanyelven terelgessék a különböző csapatokat, de ezek a helyek már biztos el vannak foglalva.

több mint 12 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
Rajna: Hát lehet tényleg könnyebb lesz fentmaradni, mint felkelni, de én normálisan 3-4-nél tovább nem szeretek fent maradni. Schleck
így 7 évvel az esemény előtt rohadtul mérvadó, hogy meddig szeretsz fennmaradni 😀Höri
http://www.youtube.com/watch?v=4YUy_c9gMH4 😛Schleck
Tudom én, hogy szeretsz éjszakázni... everybody lies 😛
(A legjobb trükk: akkorra kell időzíteni asszonypajtással a babát.. és akkor ha az éjszaka közeépn felsír, nincs gond 😉)

Londonra készülődik valaki? Lehet, hogy lesz fölös kajak-kenu jegyünk 😊 amit névértéken esetleg el tudok passzolni. (egyelőre nem ígéret, csak FYI jelleggel)

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 12 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Rajna: Hát lehet tényleg könnyebb lesz fentmaradni, mint felkelni, de én normálisan 3-4-nél tovább nem szeretek fent maradni. Schleck
így 7 évvel az esemény előtt rohadtul mérvadó, hogy meddig szeretsz fennmaradni 😀Höri
http://www.youtube.com/watch?v=4YUy_c9gMH4 😛

több mint 12 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Rajna: Hát lehet tényleg könnyebb lesz fentmaradni, mint felkelni, de én normálisan 3-4-nél tovább nem szeretek fent maradni. Schleck
így 7 évvel az esemény előtt rohadtul mérvadó, hogy meddig szeretsz fennmaradni 😀

több mint 12 éve
TheMileHighCity 1 906 — Colorado Governor
Denverre értettem. 😊TheMileHighCity
Kicsit off lesz, de neked honnan van ez a hatalmas Denver rajongásod? 😀Deny
Kialakult néhány csapat iránti szeretetből, aztán most már ott tartok, hogy coloradói kormányzóként az állam globális érdekeit nézve élem a mindennapjaimat. 😊


Denver Sports Blog
Denver Sports Blog twitter
Get In The Ring
több mint 12 éve
Deny 5 832 — Z-O-U!!!
Denverre értettem. 😊TheMileHighCity
Kicsit off lesz, de neked honnan van ez a hatalmas Denver rajongásod? 😀
több mint 12 éve
TheMileHighCity 1 906 — Colorado Governor
Na mondjuk nálunk érdekes lenne egy téli olimpia például 😀Wyatt
Denverre értettem. 😊
Mondjuk állítólag a románok pályázni akarnak a 2022-esre, az tulajdonképpen itt lenne.
Amúgy azt nézem, hogy a '22-es várólistán már SLC szerepel, azért USA is bekaphatja, kicsit sem undorító, tudatos az a lejáratás, ami ellenünk folyik, kezdve azzal, hogy eredetileg a '18-as télire mentünk volna egy tutinyerő pályázattal, aztán utólag visszavonták a támogatást, hogy Chicago-t futtassák a '16-os nyárira, akik tök utolsók lettek, és ott is odaadták a jött-menteknek, erre a '18-ast is megkapja egy akárki, ami azt se tudom hol van, most meg már a nyomingerekkel akarnak megint télit rendeztetni. Tuti, hogy a sucker VB-t is miattunk adták oda az araboknak, hogy Denverben ne lehessen.
Állítom, hogy a következő évtizedek legnagyobb sporteseménye a 2014-es outdoor lacrosse VB lesz. 😛


Denver Sports Blog
Denver Sports Blog twitter
Get In The Ring
több mint 12 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 672 — Amerikai sportok rajongója
En is a 3 kozul ennek orultem a legkevesbe 😕
több mint 12 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 693 — Scream and scout
Vajon mennyit fizethettek a rendezési jogért?...Double B
Azért itt most három erős pályázatról beszélünk. Pjongcsang már harmadszor pályázott zsinórban, egy téli sport egyeduralkoójáról és egy nagy piacról beszélünk, kiváló északi sí központtal, 8 év alatt a maradékot (hoki/műkoristadion + alpesi sí) simán összehozzák. Nyilván a téli sportok szerelmeseinek ez nem jó, de 2014 is "Európáé", ez volt a papírforma. Én is nagyon sajnálom, de számoltam ezzel sajna...Rajna
Yongpyongban van kifejezetten jó alpesi sí pálya is, volt már ott néhányszor világkupa, mondjuk lesikláshoz kicsit rövid.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 12 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
Meg ugye városnézés, nem hiszem, hogy sok látnivaló van Pjongcsangban és környékén, én ha már olimpiázom, turistáskodnék is valamennyit. De 2022 az fixen Münchennek áll így, csak az meg mikor lesz...Rajna
Ne legyél már ennyire lassú... ott van Szöül 1 órára a vasúttal mondjuk. 😛
Most a többi látványosságot nem sorolom..

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 12 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Jah, és a legnagyobb szopást senki nem említette. Iszonyúan korán kell kelni majd.Schleck
Én említettem. 😕danyly
Bocsi, felületesen olvastam át a hozzászólásokat.
Rajna: Hát lehet tényleg könnyebb lesz fentmaradni, mint felkelni, de én normálisan 3-4-nél tovább nem szeretek fent maradni. És akárhogy is nézzük, az ottani délután négyig tartó versenyek, amik gondolom azért lesznek, itteni idő szerint már reggel nyolcig elhúzódnak. Jah, és műkorit én szeretem, de annyira azért nem, hogy csak emiatt maradjak fent 8-ig, 10-ig. 😀

több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 823 — Nega Scott
Na mondjuk nálunk érdekes lenne egy téli olimpia például 😀Wyatt
A síkultúránk nem sokban marad el a koreaitól, gyorskoriban meg jövünk fel, szóval ha az infrastrukturális tőkétől eltekintünk, akár jobb rendező is lehetne mondjuk Kőszeg 😂

több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 823 — Nega Scott
Jah, és a legnagyobb szopást senki nem említette. Iszonyúan korán kell kelni majd.Schleck
Hát, ez azért annyira nem igaz, szokásos fennmaradós biznisz, mert délelőtt/kora délután rendezik a versenyeket, ergo a hokin és a műkorin (ez utóbbi nem érdekel) kívül minden szépen egy nyugati parti baseballmeccs idejében kerül lebonyolításra.

Ami a létesítményeket illeti, nyilván övék a legmodernebbek, lévén még a fele nincs is 😀 de az északi sí központjuk valóban korszerű, gondolom gyorskoriban sem állnak rosszul. De München és Annecy környékén egyaránt legendás pályák vannak majd' minden rendezvényhez, szóval tuti nem az infrastruktúra döntötte el, de ez volt a logikus, ám európainak fájó döntés.

Szocsi szerintem elég drága lesz, Pjongcsang pedig ha olcsó is, fene akar egy koreai kisvárosban lenni... Münchenben még a városban való sörözések is fílingesek lettek volna, plusz a hazai versenyzők maitt minden verseny nyilván hangulatosabb. Meg ugye városnézés, nem hiszem, hogy sok látnivaló van Pjongcsangban és környékén, én ha már olimpiázom, turistáskodnék is valamennyit. De 2022 az fixen Münchennek áll így, csak az meg mikor lesz...