Politika

44 feliratkozó

több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
Habar nem a tulzo igazsagtalansag es aranytalansag vezzete oket erre, pusztan az adoparadicsomokbol akarjak a sajat orszagaikba atpumpalni a profitot, de attol meg az eredmeny jo. "Globalis" minimalado a nagyvallalatokra:

 index.hu/kulfold/2021/06/09/g7-15-szazalekos-minimumado/
undisputedly
A legfontosabb esemény az elmúlt 30 évben. És nem csak azért, amit te írsz, hanem mert ezzel jelentősen megvágják annak az értelmét is, hogy tudásközpontokat olcsó területekre vigyél. Azt gondolom, hogy a Kína elleni harc egyik fontos állomása is ez, mivel a globalizáció ellen is hat.

Nagyon-nagyon fontos lépés.

több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
Ez a kereszténykedés a politikai kultúrájuk része. Ha a jó oldalát nézem, egy csomó vallásos ember biztos örül neki, és mivel az ő boldogságuk is a közjó érdeke így annyit tudok mondani, mint adófizető, hogy szívesen. (Irónia)
MC12
Végre teljesen egyetértünk valamiben, elvtárs!


Én továbbra is úgy gondolom, hogy alaptalanul vagy optimista. Egyszerűen semmilyen történelmi vagy gyakorlati előzmény nincs arra a szituációra ami készül
MC12
Továbbra is mondom: óriási félreértés van a fejekben a NER hatalmát illetően. Orbán Viktor hatalma abból fakad, hogy nála van a kassza kulcsa. Amikor nem lesz nála a kassza kulcsa, hanem másnál lesz, akkor meg majd az a másik ember fogja irányítani az országot.

Ez a hit, hogy koalícióban nem lehet kormányozni, egy tipikus hiedelem. Nem állítom, hogy menni fog, de ha már annyit elér az összefogás, hogy ne lehessen megint OV-nakl ekkora túlhatalma, akkor már megéri leváltani. Ha semmi más nem történik, csak belépünk EPPO-ba, már megérte.

Én nem utálom OV-t. A rendszerét tartom egészségtelennek. Hiszek benne, hogy le lehet váltani demokratikus úton, és nem kell megvárni, míg az öregedés/túlsúly bevégzi. Másodlagos kérdés, hogy az összefogás miként fog kormányozni, de továbbra sem látom be, hogy miért kell kizárni, hogy működhet. Próbálsz "gyakorlati előzményt" keresni, fekete hattyú eseményekre, aminek nincs értelme. Ezek extrémisztáni körülmények, ahol te elvársz egy átlagisztáni előrejelzési modellt.

több mint 2 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 723 — SuperBowl Champions 2013/2014
Habar nem a tulzo igazsagtalansag es aranytalansag vezzete oket erre, pusztan az adoparadicsomokbol akarjak a sajat orszagaikba atpumpalni a profitot, de attol meg az eredmeny jo. "Globalis" minimalado a nagyvallalatokra:

 index.hu/kulfold/2021/06/09/g7-15-szazalekos-minimumado/
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 051 — Lucas Scott
Majd Grazban kikezelik.
ozibozi
Ezt már nem lehet
"Üzent Budapestnek is: mint mondta, az már nem tartható, hogy egy város a turizmusát a külföldiekre alapozza, szükség van a hazaiakra is."

---

Meg vagyunk mentve!

"A kormány létrehozza a gazdaság újraindításáért felelős operatív törzset, amelyet Szijjártó Péter fog vezetni, mert „ő az egyetlen kormánytag, aki képes egyszerre két helyen lenni”,ezen kívül létrejön a társadalmi élet újraindításáért felelős operatív törzs, amelyet Novák Katalin vezet majd."
r.baggio
Elég szomorú h jogászként nem tudja h az ókori rómaiak kitalálták már régen h lehet vki egyszerre két helyen is …

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 876 — No es importante
Majd Grazban kikezelik.
ozibozi
Ezt már nem lehet
"Üzent Budapestnek is: mint mondta, az már nem tartható, hogy egy város a turizmusát a külföldiekre alapozza, szükség van a hazaiakra is."

---

Meg vagyunk mentve!

"A kormány létrehozza a gazdaság újraindításáért felelős operatív törzset, amelyet Szijjártó Péter fog vezetni, mert „ő az egyetlen kormánytag, aki képes egyszerre két helyen lenni”,ezen kívül létrejön a társadalmi élet újraindításáért felelős operatív törzs, amelyet Novák Katalin vezet majd."


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 876 — No es importante
Gyurcsány Ferenc Pápán született, szerintetek véletlen?....
eaglesmcnabb
Kövér, Kuncze és Farkas Bertalan is

Ja meg én

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 15 448
Majd Grazban kikezelik.
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 019 — beers & Packers
Két előzmény-félesége lehet, ha jóindulatú vagyok, annak ami készül a 98-as Fidesz és társai kormányzás meg az MSZP-SZDSZ. Az első esetben két évig tartó cicaharc után debarálta Orbán a szövetségeseit és látjuk mi lett abból, hogy egy szereplő maradt a jobboldalon. A másik meg hát na. Ismerjük.
MC12
1990-ben: MDF-KDNP-FKGP. Az első kormány is megbukott, de nem azért, mert koalíció volt (még akkor sem, ha a kisgazdák közben rendesen szétszedték egymást, az MDF-ből pedig kizárták a csurkista szélsőjobbot és a liberálisokat). Legalább kihúzták a négy évet. Mo-n még nem volt előrehozott parlamenti választás.
Nem vitás, hogy gubancos lesz, ha a mostani hatpárti ellenzék alakít kormányt. Számomra mégis inkább az a nagy kérdés, hogy OV túlélné-e (vagy: hogyan élné túl?), ha 2002 után újra ellenzékbe kényszerülne.
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 836
Az en joslatom az, hogy most vagy a kovetkezo valasztason nyer az ellenzek, azonban ebben nem lesz koszonet nekik politikai szempontbol.

Az elmult 10 evben a kritikus vagyontomeg es a szuk keresztmetszet strategiai agazatok atkerultek fidesz kozeli gazdasagi korokhoz, az egyetemi alapitvanyoktol es az oktatastol kezdve az aramellatasig, mezogazdasagig stb.

Ezen felul a legfontosabb intezmenyi reformokat "sarkalatos torveny" vedi, puszta tobbsegi kormanyra jutassal nem fognak tudni mit kezdeni ezekkel.

A mozgaster tehat apro lesz, par feel-good dolgot tudnak majd megvaltoztatni nagy media hype kozepette, de valos reformokat nem fognak tudni atvinni, az embereknek a toke ki lesz, meglatjak, hogy sok tekintetben rosszabbak lesznek a dolgok, hiszen a kritikus vagyonon a fidesz ul es nem lesz erdeke segiteni a kormanyt, igy akar mar egy ciklus utan is visszaterhet a jobboldal, ha sikerul Orbant nyugdijba kuldeniuk. Aztan megint johet egy kis valtogazdasag, hol ez, hol az, amig a kovetkezo eros ember fel nem tunik 😊
undisputedly
Azt gondolom továbbra is, hogy ez a helyzet MOST tűnik lehetetlennek. Egy nyugatos fordulat, amerikai "demokráciaexport", EU ügyészség stb.

Más lesz ám a helyzet, ha nem lesz végtelen a pénzcsap, és nem lehet olcsón asszonyt venni.
Gyurma Pappa
Én továbbra is úgy gondolom, hogy alaptalanul vagy optimista. Egyszerűen semmilyen történelmi vagy gyakorlati előzmény nincs arra a szituációra ami készül, így azt mondani, hogy hát majd akkor kormányoznak ezek ugyanúgy szépen nyugodtan, nem lesz itt semmi baj, majd megoldják, a NER elit befekszik nekik stb. szerintem egy nagyon erős eltagadása a lehetséges opciók legvalószínűbbikének, miszerint ennyi akarat, világnézet, gazdasági és társadalmi elképzelés egy kormányban - kormányzásképtelen és rövid regnálás után meg is bukik, ahogy erre viszont számtalan példa van. Ha feloldanák ezt az egész frakciós - önálló pártos létet és egy darab pártban egyesülve csinálnák, az egy valós politikai teljesítmény és vízió lenne, amíg ez nincs addig komolyanvehetetlen az egész cécó.

Két előzmény-félesége lehet, ha jóindulatú vagyok, annak ami készül a 98-as Fidesz és társai kormányzás meg az MSZP-SZDSZ. Az első esetben két évig tartó cicaharc után debarálta Orbán a szövetségeseit és látjuk mi lett abból, hogy egy szereplő maradt a jobboldalon. A másik meg hát na. Ismerjük.
MC12
A kritikus (méretű) vagyon azért még mindig a magyar költségvetés kiadási főösszege.
Én értem, hogy lenyúlták a lenyúlhatót, és nem maradt a lelkes amatőröknek, de kormányozni, vagyis elosztani még mindig nem lölő vagyonát kell, hanem azt a 28eM forintot.
Lecsó
Ebben egyet is értünk. A valószínű ellentét ott lehet közöttük, hogy szerintem erre a feladatra 6 különböző érdekű, súlyú, elképzelésű, világnézetű alakulat nem lesz képes. Mások szerint meg igen, erről folyik az elmélkedés 😊

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Az en joslatom az, hogy most vagy a kovetkezo valasztason nyer az ellenzek, azonban ebben nem lesz koszonet nekik politikai szempontbol.

Az elmult 10 evben a kritikus vagyontomeg es a szuk keresztmetszet strategiai agazatok atkerultek fidesz kozeli gazdasagi korokhoz, az egyetemi alapitvanyoktol es az oktatastol kezdve az aramellatasig, mezogazdasagig stb.

Ezen felul a legfontosabb intezmenyi reformokat "sarkalatos torveny" vedi, puszta tobbsegi kormanyra jutassal nem fognak tudni mit kezdeni ezekkel.

A mozgaster tehat apro lesz, par feel-good dolgot tudnak majd megvaltoztatni nagy media hype kozepette, de valos reformokat nem fognak tudni atvinni, az embereknek a toke ki lesz, meglatjak, hogy sok tekintetben rosszabbak lesznek a dolgok, hiszen a kritikus vagyonon a fidesz ul es nem lesz erdeke segiteni a kormanyt, igy akar mar egy ciklus utan is visszaterhet a jobboldal, ha sikerul Orbant nyugdijba kuldeniuk. Aztan megint johet egy kis valtogazdasag, hol ez, hol az, amig a kovetkezo eros ember fel nem tunik 😊
undisputedly
Azt gondolom továbbra is, hogy ez a helyzet MOST tűnik lehetetlennek. Egy nyugatos fordulat, amerikai "demokráciaexport", EU ügyészség stb.

Más lesz ám a helyzet, ha nem lesz végtelen a pénzcsap, és nem lehet olcsón asszonyt venni.
Gyurma Pappa
Én továbbra is úgy gondolom, hogy alaptalanul vagy optimista. Egyszerűen semmilyen történelmi vagy gyakorlati előzmény nincs arra a szituációra ami készül, így azt mondani, hogy hát majd akkor kormányoznak ezek ugyanúgy szépen nyugodtan, nem lesz itt semmi baj, majd megoldják, a NER elit befekszik nekik stb. szerintem egy nagyon erős eltagadása a lehetséges opciók legvalószínűbbikének, miszerint ennyi akarat, világnézet, gazdasági és társadalmi elképzelés egy kormányban - kormányzásképtelen és rövid regnálás után meg is bukik, ahogy erre viszont számtalan példa van. Ha feloldanák ezt az egész frakciós - önálló pártos létet és egy darab pártban egyesülve csinálnák, az egy valós politikai teljesítmény és vízió lenne, amíg ez nincs addig komolyanvehetetlen az egész cécó.

Két előzmény-félesége lehet, ha jóindulatú vagyok, annak ami készül a 98-as Fidesz és társai kormányzás meg az MSZP-SZDSZ. Az első esetben két évig tartó cicaharc után debarálta Orbán a szövetségeseit és látjuk mi lett abból, hogy egy szereplő maradt a jobboldalon. A másik meg hát na. Ismerjük.
MC12
A kritikus (méretű) vagyon azért még mindig a magyar költségvetés kiadási főösszege.
Én értem, hogy lenyúlták a lenyúlhatót, és nem maradt a lelkes amatőröknek, de kormányozni, vagyis elosztani még mindig nem lölő vagyonát kell, hanem azt a 28eM forintot.
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 836
Az en joslatom az, hogy most vagy a kovetkezo valasztason nyer az ellenzek, azonban ebben nem lesz koszonet nekik politikai szempontbol.

Az elmult 10 evben a kritikus vagyontomeg es a szuk keresztmetszet strategiai agazatok atkerultek fidesz kozeli gazdasagi korokhoz, az egyetemi alapitvanyoktol es az oktatastol kezdve az aramellatasig, mezogazdasagig stb.

Ezen felul a legfontosabb intezmenyi reformokat "sarkalatos torveny" vedi, puszta tobbsegi kormanyra jutassal nem fognak tudni mit kezdeni ezekkel.

A mozgaster tehat apro lesz, par feel-good dolgot tudnak majd megvaltoztatni nagy media hype kozepette, de valos reformokat nem fognak tudni atvinni, az embereknek a toke ki lesz, meglatjak, hogy sok tekintetben rosszabbak lesznek a dolgok, hiszen a kritikus vagyonon a fidesz ul es nem lesz erdeke segiteni a kormanyt, igy akar mar egy ciklus utan is visszaterhet a jobboldal, ha sikerul Orbant nyugdijba kuldeniuk. Aztan megint johet egy kis valtogazdasag, hol ez, hol az, amig a kovetkezo eros ember fel nem tunik 😊
undisputedly
Azt gondolom továbbra is, hogy ez a helyzet MOST tűnik lehetetlennek. Egy nyugatos fordulat, amerikai "demokráciaexport", EU ügyészség stb.

Más lesz ám a helyzet, ha nem lesz végtelen a pénzcsap, és nem lehet olcsón asszonyt venni.
Gyurma Pappa
Én továbbra is úgy gondolom, hogy alaptalanul vagy optimista. Egyszerűen semmilyen történelmi vagy gyakorlati előzmény nincs arra a szituációra ami készül, így azt mondani, hogy hát majd akkor kormányoznak ezek ugyanúgy szépen nyugodtan, nem lesz itt semmi baj, majd megoldják, a NER elit befekszik nekik stb. szerintem egy nagyon erős eltagadása a lehetséges opciók legvalószínűbbikének, miszerint ennyi akarat, világnézet, gazdasági és társadalmi elképzelés egy kormányban - kormányzásképtelen és rövid regnálás után meg is bukik, ahogy erre viszont számtalan példa van. Ha feloldanák ezt az egész frakciós - önálló pártos létet és egy darab pártban egyesülve csinálnák, az egy valós politikai teljesítmény és vízió lenne, amíg ez nincs addig komolyanvehetetlen az egész cécó.

Két előzmény-félesége lehet, ha jóindulatú vagyok, annak ami készül a 98-as Fidesz és társai kormányzás meg az MSZP-SZDSZ. Az első esetben két évig tartó cicaharc után debarálta Orbán a szövetségeseit és látjuk mi lett abból, hogy egy szereplő maradt a jobboldalon. A másik meg hát na. Ismerjük.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
"Csak nappal lehet majd szülni!" - kórházreform

Nem értem.
Amadeus
Tényleg azon vagyunk fennakadva, hogy egy annyira bonyolult rendszer, mint a eü reformja nem megy nekik?

több mint 2 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 307 — Do Your Job
Gyurcsány Ferenc Pápán született, szerintetek véletlen?....
eaglesmcnabb
Kövér is.

(…)
Amadeus
Gyurcsány kövér? Viktor...! "Súlyproblémával küzd"!
😀




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 836
Gyurcsány Ferenc Pápán született, szerintetek véletlen?....
eaglesmcnabb
Kövér is.

(…)
Amadeus
Valóban felkapott mostanában picit miniszterelnök úr.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 005
Gyurcsány Ferenc Pápán született, szerintetek véletlen?....
eaglesmcnabb
Kövér is.

(…)

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
Gyurcsány Ferenc Pápán született, szerintetek véletlen?....

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 051 — Lucas Scott
"Csak nappal lehet majd szülni!" - kórházreform

Nem értem.
Amadeus
Jó magyar anya napkelte és napnyugta között szül. Aki ezt a feltételt teljesíti az jogosult lesz szülési kedvezmeny címen 10 millió forintos kedvezményes hitelre ingatlan vásárlásra. Amennyiben második gyereknél is sikerül így szülni akkor a fennmaradó összeget elengedik.

Szerkesztette: csebi

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 15 448
Minek jön?
Lehet Azért a pár millió ember miatt, akinek ez fontos.
Van ám élet ezeken kívűl is.
Vannak itt becsületes vallásos emberek is az országban.

Szerkesztette: ozibozi
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 051 — Lucas Scott
Nem mondom, hogy nem így történt. De mint a történettől teljesen független személy, nekem akkor is visszás, hogy kifizetek helyetted egy rohadt drága rendezvényt ami neked kell, a te x évente megrendezett dzsemborid, aztán amikor itt az esemény, a főnök finnyázik, hogy kivel is fog kezet. Tetszett volna akkor finnyázni amikor jóváhagyta, hogy itt legyen, akkor is Orbánnak hívtak a pm-et.
MC12
kötelező ezt nekünk megrendezni? bki vagy bmi kényszerít minket erre?
csebi
Személy szerint mélyen egyetértek. Konkrétan bármi másra költik értelmesebben jövünk ki belőle, dehát istenem. Ez a kereszténykedés a politikai kultúrájuk része. Ha a jó oldalát nézem, egy csomó vallásos ember biztos örül neki, és mivel az ő boldogságuk is a közjó érdeke így annyit tudok mondani, mint adófizető, hogy szívesen. (Irónia)
MC12
Amúgy tok érdekes h az 1938asrol sokat olvastam és azzal az volt a cél h az országot vissza tegyük a világ térképre.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 836
Nem mondom, hogy nem így történt. De mint a történettől teljesen független személy, nekem akkor is visszás, hogy kifizetek helyetted egy rohadt drága rendezvényt ami neked kell, a te x évente megrendezett dzsemborid, aztán amikor itt az esemény, a főnök finnyázik, hogy kivel is fog kezet. Tetszett volna akkor finnyázni amikor jóváhagyta, hogy itt legyen, akkor is Orbánnak hívtak a pm-et.
MC12
kötelező ezt nekünk megrendezni? bki vagy bmi kényszerít minket erre?
csebi
Személy szerint mélyen egyetértek. Konkrétan bármi másra költik értelmesebben jövünk ki belőle, dehát istenem. Ez a kereszténykedés a politikai kultúrájuk része. Ha a jó oldalát nézem, egy csomó vallásos ember biztos örül neki, és mivel az ő boldogságuk is a közjó érdeke így annyit tudok mondani, mint adófizető, hogy szívesen. (Irónia)

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 524 — JAFL Tampa GM
"Csak nappal lehet majd szülni!" - kórházreform

Nem értem.
Amadeus
Az "orvosbárók" általában akkor indítják meg a szülést amikor éppen ügyeletesek. Véletlen lenne?
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 005
"Csak nappal lehet majd szülni!" - kórházreform

Nem értem.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 051 — Lucas Scott
Nem mondom, hogy nem így történt. De mint a történettől teljesen független személy, nekem akkor is visszás, hogy kifizetek helyetted egy rohadt drága rendezvényt ami neked kell, a te x évente megrendezett dzsemborid, aztán amikor itt az esemény, a főnök finnyázik, hogy kivel is fog kezet. Tetszett volna akkor finnyázni amikor jóváhagyta, hogy itt legyen, akkor is Orbánnak hívtak a pm-et.
MC12
kötelező ezt nekünk megrendezni? bki vagy bmi kényszerít minket erre?

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 051 — Lucas Scott
azért itt a sok keresztény mostanában elég nagyot megy:

 444.hu/2021/06/08/bayer-zsolt-megkerne-a-papat-hogy-ne-is-jojjon-ide-ha-nem-akar-talalkozni-orbannal-es-aderrel
csebi
Annyit hozzá tennék, hogy - némi képzavar - a pápa is egyszerre akar nemi életet élni és szűznek maradni. Ha elfogadta hogy itt van a világkongresszus akkor találkoznia kell az államfővel meg a regnáló miniszeterelnökkel (és teszem hozzá a főpolgármesterrel is illene) Egy ilyen alkalom nem a személynek hanem a pozíciónak szól.
Szóval az úgy nem nem frankó, hogy rendezzük meg, öljünk bele egy valag lóvét - és a Szentatya mondott áment arra, hogy hol legyen, nem más - aztán amikor itt a rendezvény baszik eljátszani a protokoll figurát, ami a dolga.
Nekem jó, ha nem fog kezet Orbánnal de akkor ne kelljen az adófizetők pénze se a vallási bulijukra. Vagy kelljen a zsé de akkor tegye mindenki a dolgát.
MC12
itt most nem erről volt szó.
btw: Ferenc pápa a legutóbbira sem ment el személyesen hanem delegált személyt küldött. ide eljön hozzánk, de ez sem elég jó nekünk.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 019 — beers & Packers
azért itt a sok keresztény mostanában elég nagyot megy:

 444.hu/2021/06/08/bayer-zsolt-megkerne-a-papat-hogy-ne-is-jojjon-ide-ha-nem-akar-talalkozni-orbannal-es-aderrel
csebi
Annyit hozzá tennék, hogy - némi képzavar - a pápa is egyszerre akar nemi életet élni és szűznek maradni. Ha elfogadta hogy itt van a világkongresszus akkor találkoznia kell az államfővel meg a regnáló miniszeterelnökkel (és teszem hozzá a főpolgármesterrel is illene) Egy ilyen alkalom nem a személynek hanem a pozíciónak szól.
Szóval az úgy nem nem frankó, hogy rendezzük meg, öljünk bele egy valag lóvét - és a Szentatya mondott áment arra, hogy hol legyen, nem más - aztán amikor itt a rendezvény baszik eljátszani a protokoll figurát, ami a dolga.
Nekem jó, ha nem fog kezet Orbánnal de akkor ne kelljen az adófizetők pénze se a vallási bulijukra. Vagy kelljen a zsé de akkor tegye mindenki a dolgát.
MC12
Nem automatikus, hogy a pápa elmegy az éppen esedékes eucharisztikus dzsemborira. Csak márciusban jelentette be (szóban), hogy jön Bp-re. (A járvány miatt eleve bizonytalan volt az egész rendezvény, a világtalálkozó eredetileg tavaly ősszel lett volna.)
Gulyás Gergely erre közölte, hogy a pápa találkozik Áderrel és Orbánnal is. Tehát: nem a pápa vagy a Vatikán közölte, hanem Gulyás. Pedig a pápa programja akkor válik véglegessé és hivatalossá, ha azt írásban is közzéteszik a Vatikán honlapján. Élek a gyanúval, hogy Gulyás (a kormány) kissé elébe szaladt az eseményeknek.
Nem baj, a pápa helyett legfeljebb majd Gulyás találkozik Áderrel és Orbánnal. Bizonyára ritkán látják egymást. Így legalább nem kell kínos menekültügyi kérdésekről beszélgetniük.
nagylaza
Nem mondom, hogy nem így történt. De mint a történettől teljesen független személy, nekem akkor is visszás, hogy kifizetek helyetted egy rohadt drága rendezvényt ami neked kell, a te x évente megrendezett dzsemborid, aztán amikor itt az esemény, a főnök finnyázik, hogy kivel is fog kezet. Tetszett volna akkor finnyázni amikor jóváhagyta, hogy itt legyen, akkor is Orbánnak hívtak a pm-et.
De oké, ha meg nem automatikus hogy eljön, és rühelli Orbánt meg az egész sleppet, akkor minek jön? Simán mondhatta volna, hogy nem jön és elküldi valamelyik fő fejest maga helyett. De ez az “eljövök de nem fogok kezet” ez gáz. Trumppal, Erdogannal, Putyinnal, az iráni külügyminiszterrel, vagy egy random dél-amerikai korrupt fél-bűnöző populista elnökkel mennyivel jobb kezet fogni mint Orbánnal? Legalább meglenne neki az illiberális négyesfogat 😊 (Bolsonaro kene még ide...)
MC12
A kérdés nem úgy merül fel, hogy miért nem szeretne kezet fogni Orbánnal, ha közben meg Putyint pl. hajlandó volt fogadni. A pápa szereplései mögött - aligha árulok el újdonságot - többféle megfontolás húzódhat. Lehet, hogy csak egy szimpla vallási, liturgikus eseményen vesz részt; lehet, hogy az adott ország keresztényeinek érdekében akar eljárni, amikor egy kétes hírű politikussal találkozik; lehet, hogy vallásközi konfliktust próbál kezelni. Vagy: éppen azzal nyilvánítja ki a véleményét, hogy nem fotózkodik valakivel.
Megbízható információk hiányában nem lehet tudni, milyen kavarás megy a budapesti látogatás körül. Korábban még azt is hallottam, egyáltalán nem biztos, hogy a tavaly lefújt kongresszus után idén eljön Budapestre. Túl közel vannak ugyanis a parlamenti választások, a Vatikánban figyelnek erre. Ez is egy lehetséges szempont.