NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Politika

44 feliratkozó

több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 230
 444.hu/2021/05/29/orban-a-brit-ujsagiroknak-jojjenek-el-nezzek-meg-nalunk-a-sajto-szabad

Csak kíváncsiságból, össze tudunk szedni tucatnyi olyan sajtóterméket, amit kaphatunk az újságosnál és nem kormánypárti? Mert OVi szerint nálunk van ilyen, nem tudom mire gondol, mert tuti igazat mond, ugyanis nem első alkalommal hallom ezt tőle. Csak olyan, amiben van politika, mert főzős magazin nem ér 😊

Szerkesztette: Klaci79
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 810
A KSH adatai szerint év első 11 hetét nézve (március 21-ig) Magyarországon 15 százalékos emelkedés volt tapasztalható a halálozási adatokban.
csebi
Igen? És? Mi a kontextus? Egy világjárvány amiben milliók haltak meg nálunk is többlet halálozást okozott? Ez azért nem olyan megdöbbentő. Lehetett volna kevesen? Lehetseges. Lehetett volna több? Lehetséges.

Vagy mit szeretnél ezzel mondani? 😊

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 007 — Lucas Scott
A KSH adatai szerint év első 11 hetét nézve (március 21-ig) Magyarországon 15 százalékos emelkedés volt tapasztalható a halálozási adatokban.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 2 971
Az a baj, hogy szerintem még nincs trendforduló. A világ még nagyon a "másik" irányba megy.
Ezek a próbálkozások még legfeljebb csak az előző trend "piaci korrekciói". Az embereknek nem az a bajuk, hogy a piaci logika mindent leural, hanem az, hogy ők ebből nem profitálnak.
Ez a frusztráció még csak FOMO, nem fundamentális meggyőződés. 😊
Lecsó
Ez szerintem nem igaz.

A német "kancellár-válság", Biden programja és az érezhető "balratolódás" a politikai közbeszédben (és most nem a genderre meg a társaira gondolok, hanem szigorúan közgazdasági, gazdaságpolitikai vonalra), de a szakmában is, egy erős trend abba az irányba, hogy elmozduljunk a mostani kurzustól. Az Economist briefing pár hónappal ezelőtt már arról szólt, hogy minként kell újragondolni a welfare state-t, folyamatos és erős globalizáció kritika fogalmazódik meg a hagyományos liberális megmondó embereknél is.

A trend meg volt, a COVID válság felnagyította ezt. Nem mindenki bírja úgy a magányt, mint a Jóska, és ugye nagyon-nagyon sok veszetese vagy relatív veszetese van az elmúlt 30 évnek, akik kezdenek kiábrándulni az identitáspolitikákból, mindkét oldalon.

Saját "oldalamat" nézve: baloldali megmondók már 4 éve is azt mondták, hogy el kell szakadni az identitáspolitikától, vissza kell terelni a baloldalt az égetőbb kérdések felé. Csak akkor legyintett rá a mainstream baloldal, hiszen úgy látszott, hogy a neoliberális világrend teljes foglalkoztatottságot ér el, piaci alapokon, tehát minek ide baloldal károgás. És akkor már jöttek az egyértelmű kérdőjelek (bullshit jobs, hatákonysági problémák, egészségtelen vagyoni koncentráció), de erre megint csak legyintett mindenki, fontosabbak voltak a meleg jogok és a klímaszkeptikusok győzködése az 50 év múlva esedékes kihalásról: amik fontos témák, de okozatok és nem okok. Csak a valódi gyökér ok (a neoliberális rendszer) úgylátszott, hogy inkább erény, mint hátrány. Aztán jött egy válság, amire már egyszerűen lehetetlen volt piaci alapon válaszolni. Megpróbálták, meg lehet nézni a munkanélküli számokat tavalyi USA-ban. Meggyőződésem, hogy az emberiség szerencséje a COVID. Ha nincs, akkkor lehet az első komolyabb ébresztő óra mondjuk Hollandia víz alá kerülése lett volna...
Gyurma Pappa
Igen, tudom. Welfare helyett wellbeing, stb. Ezt értem, de azért még megvárnék ezzel a hurráoptimizmussal mondjuk 2-3 USA elnökválasztást, amiben lesz mondjuk egy republikánus elnök is. Majd ha azt látom az emberek számottevő részénél (értsd akik egy választásban mondjuk számottevőek, és ezért megéri erre politikát építeni), hogy képesek máshogy gondolkodni a világról, mint ahogy a cikk is írta, akkor elkezdek lelkendezni. De meggyőzhető vagyok, és boldogan fogom feladni azonnal az álláspontomat, ha mégis neked lesz igazad.
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 20 682 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 telex.hu/kulfold/2021/05/29/eszak-korea-kenyszermunka-arva-kim-dzsongun-allami-media

Húbazmeg, azért van még ahol tud orbitális böszmeségeket mondani az állami média 😆


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 958
Örkény és Rejtő elég gyenge képzelőerővel bíró non-fikciós írók voltak

 m.hvg.hu/cegauto/20210529_Rendorok_kovettek_Czegledy_Csabat_nem_letezo_rendszammal

"A rendőrség kinyomozta, hogy ők használták a hamis rendszámot."
r.baggio
Elképesztő. Egyszerűen elképesztő. Erre szavak nincsenek. Ilyet nem lehet kitalálni.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 339 — #NoStress
Én dolgoztam kerületi médiumokban.
A helyes hozzáállás az ilyen helyeken, hogy nincs semmi pártpolitika.
A regnáló polgármester, alpolgármester, képviselőtestületi tagok, a kerület országgyűlési képviselője kapnak felületet, hiszen ők a kerület nép által választott, delegált emberei, technikailag a nép maga. És ők is szigorúan párthovatartozás megjelölése nélkül.
Én mindig így csináltam, nem zavarta a polgikat, ogy-i képviselőket. Vagy ha igen, akkoris. Végülis szerződést bonthatnak a tartalomkészítővel bármikor.
De ha nem lenne ilyen határ húzva, akkor bárki mondhatná azt, hogy ő mondjuk az Újbudai Békés Együttélés 2022-es képviselőjelöltje, vagy független jelölt, és onthatná ki magából a faszságait, ha a kerületi médiának ehhez felületet kéne biztosítania.

Szerintem helyes az a gyakorlat, hogy a demokratikusan választott népképviselők kapnak megszólalási lehetőséget a betöltött funkciójuk által titulálva, mindenféle párthovatartozás megjelölése nélkül.
Ez nyilván pl. 2010-2014 között sok pesti kerületben egyoldalú volt, de a "3 év múlva polgármesterjelölt" az nem egy valós titulus, és minden pártnak volt kerületi önkormányzati képviselője.
De nonszensz lenne ha én azon pampognék, hogy a Zuglói Focibarát és Orbánrajongói Monotársulás jelöltjeként írok 6000 karaktert és azt tegye közzé a kerületi zuglói lap, de izibe, ne nyomják el az ellenzéket.
Pestszentlőrincen csinálják jól, csak választott népképviselők titulussal, párthovatartozás megjelölése nélkül.
Mivel ott szoci(ból lett dékás) a polgi és szoci az ogy-i képviselő is a Fidesz ott megszopta. Ez van.
Hülyék lennének a saját kritikájukhoz felületet biztosítani.

több mint 2 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 838 — No es importante
Örkény és Rejtő elég gyenge képzelőerővel bíró non-fikciós írók voltak

 m.hvg.hu/cegauto/20210529_Rendorok_kovettek_Czegledy_Csabat_nem_letezo_rendszammal

"A rendőrség kinyomozta, hogy ők használták a hamis rendszámot."


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
Nemes samu09 Houston Texans 3 913 — I like the Texans, I like who we are
Előrebocsájtom, hogy a laikusabbnál is laikousabb vagyok a témában, de ez a cikk egyáltalán nem válaszolta meg a saját maga által feltett kérdést:

 24.hu/kulfold/2021/05/29/feheroroszorszag-ryanair-gep-elterites-protokoll/

Elolvastam, de nekem továbbra se derül ki, hogy a pilóta miért döntött minszk mellett, ha két percre volt a litván határtól és sokkal messzebb a minszki repülőtértől? A vadászgépek csak akkor zárkóztak fel melléjük, amikor bejelentették, hogy repülnek Minszkbe.

Szóval laikusként - és tök jó lenne, ha a szakavatottabbak elmondanák, hogy miért döntöttek máshogy a pilóták - nem értem, hogy:

- A bánatért fordulnak vissza 2 percre egy uniós állam határától minszk-felé? A pilóta nem robotgép, van agya, miért gondolta jobb ötletnek akár egy bombával a fedélzetén hosszabb úton menni - értsd. több ideig kockáztatni az utasok életét - mint a rövidebben - egy diktatúra felé?

- Miért nem hívta (ha nem hívta) fel Vilniust, hogy ez a helyzet, ők mit tudnak, mit tanácsolnak?

- Miért nem hívta fel (ha nem hívta fel) a Ryanair-es főnököt, felettest, akárkit. Gondolom van valaki a központban akit baj esetén hívni kell és lehet, hogy ez van, ti mit mondtok?

Aztán lehet, hogy a cikk nem jól hivatkozik és azért nem találtam választ ezekre, szóval ha van valakinek cikke ami válszt ad a fentebbiekre azt szívesen elolvasom.
MC12
Laci linkelte ide a minszki torony es a gep kozti kommunikacio leiratat.

Azt mondtak a pilotanak hogy Vilnius felett aktivalnak a bombat, es hogy "voros kod" szintu a helyzet, gondolom ezert nem oda ment.
Borbinho
Ah, az más. Mondjuk a cikk felütése akkor is hülyeség, mert ha így volt akkor meg rohadtul nem a pilóta dönt. Az nem döntés, hogy jössz Minszkbe vagy úgy tudjuk, felrobban a géped a vilniusi reptéren. Köszi. Mutass egy pilótát aki máshogy döntött volna.

Ebben az értelemben viszont azt nem értem, hogy a Hungarocontrollos csávó szerint miért lett volna jobb döntés elkísérni a határig és onnan átadni a litván légierőknek? Mit tudott volna tenni a litván légierő ha valós a fenyegetés azon kívül, hogy végig nézik, ahogy felrobban a gép?
MC12
Akár a földön van, akár a levegőben van a gép a biztonság a legfontosabb. Akármennyire is nem hitte el a kapitany a fenyegetést, engedelmeskednie kellett az adott ország légiforgalmi irányításának.
Úgy gondolom, ha tovább megy és leszáll Vilniusban akkor a személyzet komoly büntetést kapott volna mert azzal is veszélyeztették a repülés biztonságát hogy nem engedelmeskedtek az irányításnak. Mindenképp a kapitany dönt de nem fog úgy dönteni ami szembe megy a nemzetközi jogszabályoknak.
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 20 682 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Ez a Lukasenko mókás fickó 😆

Maga Alekszandr Lukasenko belarusz elnök – derül ki az AP hírügynökség cikkéből – a héten élesen kikelt a nyugati országok szankciófenyegetései ellen, azt állítva, ezek mögött a fenyegetések mögött az áll, hogy nem sikerült felkelést kirobbantaniuk az ő országában. Belarusz – fűzte hozzá – Európa középpontja, és ha ott valami fellángol, akkor akár a harmadik világháború is kitörhet.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 810
Előrebocsájtom, hogy a laikusabbnál is laikousabb vagyok a témában, de ez a cikk egyáltalán nem válaszolta meg a saját maga által feltett kérdést:

 24.hu/kulfold/2021/05/29/feheroroszorszag-ryanair-gep-elterites-protokoll/

Elolvastam, de nekem továbbra se derül ki, hogy a pilóta miért döntött minszk mellett, ha két percre volt a litván határtól és sokkal messzebb a minszki repülőtértől? A vadászgépek csak akkor zárkóztak fel melléjük, amikor bejelentették, hogy repülnek Minszkbe.

Szóval laikusként - és tök jó lenne, ha a szakavatottabbak elmondanák, hogy miért döntöttek máshogy a pilóták - nem értem, hogy:

- A bánatért fordulnak vissza 2 percre egy uniós állam határától minszk-felé? A pilóta nem robotgép, van agya, miért gondolta jobb ötletnek akár egy bombával a fedélzetén hosszabb úton menni - értsd. több ideig kockáztatni az utasok életét - mint a rövidebben - egy diktatúra felé?

- Miért nem hívta (ha nem hívta) fel Vilniust, hogy ez a helyzet, ők mit tudnak, mit tanácsolnak?

- Miért nem hívta fel (ha nem hívta fel) a Ryanair-es főnököt, felettest, akárkit. Gondolom van valaki a központban akit baj esetén hívni kell és lehet, hogy ez van, ti mit mondtok?

Aztán lehet, hogy a cikk nem jól hivatkozik és azért nem találtam választ ezekre, szóval ha van valakinek cikke ami válszt ad a fentebbiekre azt szívesen elolvasom.
MC12
Laci linkelte ide a minszki torony es a gep kozti kommunikacio leiratat.

Azt mondtak a pilotanak hogy Vilnius felett aktivalnak a bombat, es hogy "voros kod" szintu a helyzet, gondolom ezert nem oda ment.
Borbinho
Ah, az más. Mondjuk a cikk felütése akkor is hülyeség, mert ha így volt akkor meg rohadtul nem a pilóta dönt. Az nem döntés, hogy jössz Minszkbe vagy úgy tudjuk, felrobban a géped a vilniusi reptéren. Köszi. Mutass egy pilótát aki máshogy döntött volna.

Ebben az értelemben viszont azt nem értem, hogy a Hungarocontrollos csávó szerint miért lett volna jobb döntés elkísérni a határig és onnan átadni a litván légierőknek? Mit tudott volna tenni a litván légierő ha valós a fenyegetés azon kívül, hogy végig nézik, ahogy felrobban a gép?

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 625 — Egyéb témák lakó
- A bánatért fordulnak vissza 2 percre egy uniós állam határától minszk-felé? A pilóta nem robotgép, van agya, miért gondolta jobb ötletnek akár egy bombával a fedélzetén hosszabb úton menni - értsd. több ideig kockáztatni az utasok életét - mint a rövidebben - egy diktatúra felé?
MC12
Mert nem akarta megkockáztatni, hogy MIG-ek tegyék le. Másrészt pilótaként nagyon sok ember életéért felelsz, így a lehető legjobb döntést kell hoznod.

- Miért nem hívta (ha nem hívta) fel Vilniust, hogy ez a helyzet, ők mit tudnak, mit tanácsolnak?
MC12
Amikor hőlégballonoztunk, ott kisebb repterek között szálltunk, és kisebb hatótávú rádiókkal is. Nem tudom, hogy vannak-e jogi okai, de technikai okai simán lehetnek.

- Miért nem hívta fel (ha nem hívta fel) a Ryanair-es főnököt, felettest, akárkit. Gondolom van valaki a központban akit baj esetén hívni kell és lehet, hogy ez van, ti mit mondtok?
MC12
Lásd fent. Ne felejtsd, a gépen nincs mobiltelefon.

több mint 2 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Előrebocsájtom, hogy a laikusabbnál is laikousabb vagyok a témában, de ez a cikk egyáltalán nem válaszolta meg a saját maga által feltett kérdést:

 24.hu/kulfold/2021/05/29/feheroroszorszag-ryanair-gep-elterites-protokoll/

Elolvastam, de nekem továbbra se derül ki, hogy a pilóta miért döntött minszk mellett, ha két percre volt a litván határtól és sokkal messzebb a minszki repülőtértől? A vadászgépek csak akkor zárkóztak fel melléjük, amikor bejelentették, hogy repülnek Minszkbe.

Szóval laikusként - és tök jó lenne, ha a szakavatottabbak elmondanák, hogy miért döntöttek máshogy a pilóták - nem értem, hogy:

- A bánatért fordulnak vissza 2 percre egy uniós állam határától minszk-felé? A pilóta nem robotgép, van agya, miért gondolta jobb ötletnek akár egy bombával a fedélzetén hosszabb úton menni - értsd. több ideig kockáztatni az utasok életét - mint a rövidebben - egy diktatúra felé?

- Miért nem hívta (ha nem hívta) fel Vilniust, hogy ez a helyzet, ők mit tudnak, mit tanácsolnak?

- Miért nem hívta fel (ha nem hívta fel) a Ryanair-es főnököt, felettest, akárkit. Gondolom van valaki a központban akit baj esetén hívni kell és lehet, hogy ez van, ti mit mondtok?

Aztán lehet, hogy a cikk nem jól hivatkozik és azért nem találtam választ ezekre, szóval ha van valakinek cikke ami válszt ad a fentebbiekre azt szívesen elolvasom.
MC12
Laci linkelte ide a minszki torony es a gep kozti kommunikacio leiratat.

Azt mondtak a pilotanak hogy Vilnius felett aktivalnak a bombat, es hogy "voros kod" szintu a helyzet, gondolom ezert nem oda ment.

Szerkesztette: Borbinho

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 810
Előrebocsájtom, hogy a laikusabbnál is laikousabb vagyok a témában, de ez a cikk egyáltalán nem válaszolta meg a saját maga által feltett kérdést:

 24.hu/kulfold/2021/05/29/feheroroszorszag-ryanair-gep-elterites-protokoll/

Elolvastam, de nekem továbbra se derül ki, hogy a pilóta miért döntött minszk mellett, ha két percre volt a litván határtól és sokkal messzebb a minszki repülőtértől? A vadászgépek csak akkor zárkóztak fel melléjük, amikor bejelentették, hogy repülnek Minszkbe.

Szóval laikusként - és tök jó lenne, ha a szakavatottabbak elmondanák, hogy miért döntöttek máshogy a pilóták - nem értem, hogy:

- A bánatért fordulnak vissza 2 percre egy uniós állam határától minszk-felé? A pilóta nem robotgép, van agya, miért gondolta jobb ötletnek akár egy bombával a fedélzetén hosszabb úton menni - értsd. több ideig kockáztatni az utasok életét - mint a rövidebben - egy diktatúra felé?

- Miért nem hívta (ha nem hívta) fel Vilniust, hogy ez a helyzet, ők mit tudnak, mit tanácsolnak?

- Miért nem hívta fel (ha nem hívta fel) a Ryanair-es főnököt, felettest, akárkit. Gondolom van valaki a központban akit baj esetén hívni kell és lehet, hogy ez van, ti mit mondtok?

Aztán lehet, hogy a cikk nem jól hivatkozik és azért nem találtam választ ezekre, szóval ha van valakinek cikke ami válszt ad a fentebbiekre azt szívesen elolvasom.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 625 — Egyéb témák lakó
Az a baj, hogy szerintem még nincs trendforduló. A világ még nagyon a "másik" irányba megy.
Ezek a próbálkozások még legfeljebb csak az előző trend "piaci korrekciói". Az embereknek nem az a bajuk, hogy a piaci logika mindent leural, hanem az, hogy ők ebből nem profitálnak.
Ez a frusztráció még csak FOMO, nem fundamentális meggyőződés. 😊
Lecsó
Ez szerintem nem igaz.

A német "kancellár-válság", Biden programja és az érezhető "balratolódás" a politikai közbeszédben (és most nem a genderre meg a társaira gondolok, hanem szigorúan közgazdasági, gazdaságpolitikai vonalra), de a szakmában is, egy erős trend abba az irányba, hogy elmozduljunk a mostani kurzustól. Az Economist briefing pár hónappal ezelőtt már arról szólt, hogy minként kell újragondolni a welfare state-t, folyamatos és erős globalizáció kritika fogalmazódik meg a hagyományos liberális megmondó embereknél is.

A trend meg volt, a COVID válság felnagyította ezt. Nem mindenki bírja úgy a magányt, mint a Jóska, és ugye nagyon-nagyon sok veszetese vagy relatív veszetese van az elmúlt 30 évnek, akik kezdenek kiábrándulni az identitáspolitikákból, mindkét oldalon.

Saját "oldalamat" nézve: baloldali megmondók már 4 éve is azt mondták, hogy el kell szakadni az identitáspolitikától, vissza kell terelni a baloldalt az égetőbb kérdések felé. Csak akkor legyintett rá a mainstream baloldal, hiszen úgy látszott, hogy a neoliberális világrend teljes foglalkoztatottságot ér el, piaci alapokon, tehát minek ide baloldal károgás. És akkor már jöttek az egyértelmű kérdőjelek (bullshit jobs, hatákonysági problémák, egészségtelen vagyoni koncentráció), de erre megint csak legyintett mindenki, fontosabbak voltak a meleg jogok és a klímaszkeptikusok győzködése az 50 év múlva esedékes kihalásról: amik fontos témák, de okozatok és nem okok. Csak a valódi gyökér ok (a neoliberális rendszer) úgylátszott, hogy inkább erény, mint hátrány. Aztán jött egy válság, amire már egyszerűen lehetetlen volt piaci alapon válaszolni. Megpróbálták, meg lehet nézni a munkanélküli számokat tavalyi USA-ban. Meggyőződésem, hogy az emberiség szerencséje a COVID. Ha nincs, akkkor lehet az első komolyabb ébresztő óra mondjuk Hollandia víz alá kerülése lett volna...

több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 597 — The only discipline that lasts, is self discipline
Inkább ide:  qubit.hu/2021/05/29/aki-szegeny-annyit-is-er
Nincs sok új információ benne, de szép szintézise az elmúlt 40-60 évnek és annak következményeinek.
Remélem nem kell egy évet várni a végén beígért folytatásra, kíváncsi vagyok a válaszaira.
Gyurma Pappa
Jó írás, tetszik. Az egy kicsit viszont elkeserít, hogy úgy érzem mi itthon megint a trendek után kullogunk csak, évekkel később követve azokat. Az egyik még mindig szajkózza a neoliberális alaptéziseket - gyakran már úgy, hogy azt se tudja, hogy azt teszi -, a másik ugyan fejvesztve menekülne ..... de csak valami a múltat megidealizáló fiktív valóság magyarázatba jut. Időnként még politikai szimpátiától is függetlenül. Itt is és ott is akad erre is meg arra is példa.

Nem tudom mi kellene, hogy megpróbálnánk használni a fejünket úgy, hogy az a jobbik eszünk legyen. Ne valami implementálhatatlan, megfoghatatlan harmadik utas álomba szaladjunk, aminek a gyakorlata pontosan ugyanaz - időnként rosszabb is - mint amin javítani próbálnánk. Lehet, hogy tényleg ez a sorsunk. Nyugaton de mégse teljesen nyugaton, és abból ez jön ki. Annyit tudunk, hogy laufokkal azért araszolunk utánuk.
peterk2005
Az a baj, hogy szerintem még nincs trendforduló. A világ még nagyon a "másik" irányba megy.
Ezek a próbálkozások még legfeljebb csak az előző trend "piaci korrekciói". Az embereknek nem az a bajuk, hogy a piaci logika mindent leural, hanem az, hogy ők ebből nem profitálnak.
Ez a frusztráció még csak FOMO, nem fundamentális meggyőződés. 😊
Lecsó
Lehet, hogy igazad van. Én azért látok már bíztató, politikai programokban is kiszúrható jeleket (nem nálunk), de lehet, hogy én vagyok túl optimista. Meglátjuk.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 2 971
Inkább ide:  qubit.hu/2021/05/29/aki-szegeny-annyit-is-er
Nincs sok új információ benne, de szép szintézise az elmúlt 40-60 évnek és annak következményeinek.
Remélem nem kell egy évet várni a végén beígért folytatásra, kíváncsi vagyok a válaszaira.
Gyurma Pappa
Jó írás, tetszik. Az egy kicsit viszont elkeserít, hogy úgy érzem mi itthon megint a trendek után kullogunk csak, évekkel később követve azokat. Az egyik még mindig szajkózza a neoliberális alaptéziseket - gyakran már úgy, hogy azt se tudja, hogy azt teszi -, a másik ugyan fejvesztve menekülne ..... de csak valami a múltat megidealizáló fiktív valóság magyarázatba jut. Időnként még politikai szimpátiától is függetlenül. Itt is és ott is akad erre is meg arra is példa.

Nem tudom mi kellene, hogy megpróbálnánk használni a fejünket úgy, hogy az a jobbik eszünk legyen. Ne valami implementálhatatlan, megfoghatatlan harmadik utas álomba szaladjunk, aminek a gyakorlata pontosan ugyanaz - időnként rosszabb is - mint amin javítani próbálnánk. Lehet, hogy tényleg ez a sorsunk. Nyugaton de mégse teljesen nyugaton, és abból ez jön ki. Annyit tudunk, hogy laufokkal azért araszolunk utánuk.
peterk2005
Az a baj, hogy szerintem még nincs trendforduló. A világ még nagyon a "másik" irányba megy.
Ezek a próbálkozások még legfeljebb csak az előző trend "piaci korrekciói". Az embereknek nem az a bajuk, hogy a piaci logika mindent leural, hanem az, hogy ők ebből nem profitálnak.
Ez a frusztráció még csak FOMO, nem fundamentális meggyőződés. 😊
több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 2 971
Namost ezeknél meg elemezgessük a helyzetet majd akkor, ha az origón / pestisrácokon / tudomisénhol megjelenhet mondjuk egy ilyen cikk, mint a 24.hu-n ez az említett, amelyik az ellenzéket rugdalja. Ha elfogult, ha nem, a 444-től kezdve a 24.hu-n át a volt indexig, legalább időnként akadt a saját oldalt is odalba rúgó kritika. Ha más nem, legalább a látszat kedvéért (bár szerintem nem csak azért). Legyen ilyen a most állami pénzek tízmilliárdjaival támogatott jobboldali média, és szét fogom tárni a karjaimat, hogy tényleg tök mindegy, nincs különbség.
peterk2005
Aki néha belahallgat az ilyen adókba, sajtóba, az tudja, hogy rendszeresen megkapják a saját hallgatóiktól, olvasóiktól, hogy mi a faszért kell kritizálni meg ekézni az ellenzéket még nekik is... Nincsenek az égig magasztalva, az biztos. 😀
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 958
 m.hvg.hu/itthon/20210528_A_Kaletaugyhoz_hasonlo_okok_miatt_hivtak_haza_a_bangkoki_nagykovetet

Kiderült a happy finish után, hogy pöcse volt?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 597 — The only discipline that lasts, is self discipline
Inkább ide:  qubit.hu/2021/05/29/aki-szegeny-annyit-is-er
Nincs sok új információ benne, de szép szintézise az elmúlt 40-60 évnek és annak következményeinek.
Remélem nem kell egy évet várni a végén beígért folytatásra, kíváncsi vagyok a válaszaira.
Gyurma Pappa
Jó írás, tetszik. Az egy kicsit viszont elkeserít, hogy úgy érzem mi itthon megint a trendek után kullogunk csak, évekkel később követve azokat. Az egyik még mindig szajkózza a neoliberális alaptéziseket - gyakran már úgy, hogy azt se tudja, hogy azt teszi -, a másik ugyan fejvesztve menekülne ..... de csak valami a múltat megidealizáló fiktív valóság magyarázatba jut. Időnként még politikai szimpátiától is függetlenül. Itt is és ott is akad erre is meg arra is példa.

Nem tudom mi kellene, hogy megpróbálnánk használni a fejünket úgy, hogy az a jobbik eszünk legyen. Ne valami implementálhatatlan, megfoghatatlan harmadik utas álomba szaladjunk, aminek a gyakorlata pontosan ugyanaz - időnként rosszabb is - mint amin javítani próbálnánk. Lehet, hogy tényleg ez a sorsunk. Nyugaton de mégse teljesen nyugaton, és abból ez jön ki. Annyit tudunk, hogy laufokkal azért araszolunk utánuk.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 958
Hugo Boss öltöny a csúszópénzből....ez igen 😀
Igazi suttyó....
 telex.hu/belfold/2021/05/28/blikk-hugo-boss-oltonyoket-vett-a-nejlonszatyorban-erkezo-csuszopenzbol-boldog-istvan-az-ugyeszseg-szerint
Klaci79
Mi bajod a Hugo Boss oltonyokkel?
undisputedly
Gondolom, hogy az a fura, hogyha már igényes öltönyt akart, akkor miért nem csináltatott? Én se vennék ilyen divatöltönyt, minimálisan kerül többe egy egyedileg készített.
Jughead
Ez így van. Egy sima HB öltöny felpimpelve maximum 1-2 millió forint (tekintsünk el attól, hogy speciális anyagot választ, Boldogból ezt azért nem nézem ki). De valószínűsítek itt egy Parndorfot inkább, ahol meg 2-300 euróból azért megvagy / öltöny 😊

Olyan ez, mint amikor a család előtt egy lány testéről kajált valamelyik polgi. Provinciális, stílustalan, olyan észak-balkánian nyomorult 😊 Pedig nem kellett volna Ausztriáig szaladni, ha már divatot akar vehetett volna Zegna-t az Andrássy-n akár. Vagy kicsit arréb megy és Galamb-ot a Parlamentnél, az meg még stílus is. Dehát ilyen elit jutott nekünk 😊
MC12
ilyen szinten azt hittem, hogy minimum szabóhoz járnak ezek az emberek btw. főleg ha milliókat kell elégetni.
csebi
Ilyen szinten úgy néz ki, hogy a Zegna öltönyt helyben igazítják rád és csak utána viheted haza. Silka, Galamb ugyanez, sőt utóbbi kettő nulláról is rád szabja, ha úgy akarod (nyilván húzósabb). Zegna még talán nem, de a Ricci, itthon a Galamb, Silka már azért 3-4000 eurós történet (szerintem, de a Galamb biztosan). Itt valszeg a 2-300 eurós Hugo öltönyökről van szó, ami lesújtó.

Az öltözködésnek ez az a szintje, amihez nem elég már a pénz. Kell az ízlés, kell az infó, kell a minta. Tudni kell viselni, gondozni (nem véletlenül adnak minden Versace, Prada, Gucci cucchoz porzsákot pl) a ruhadarabot, vagy kiegészítőt.

Ennél az is okosabb lett volna, ha vesz egy hulk rolót, vagy használt AP órát. Ezek legalább az árukat tartják.
Amadeus
Hagyjad már, mit vársz tőle...
Amúgy nincs itt baj a Pandorfos HB öltönnyel se (valószínű van benne egy kis történelmis-nácis áthallás is Boldognál, ha már HB), ha tudja viselni.
Az se lett volna baj, ha vmi egyszerűbbet vesz az egyik Kristófban, Van Graafban, Laag&Hillben, stb., csak ugye a probléma, hogy nem tudják viselni se...

Kedvencem, amikor esküvőre (akár saját, akár máséra) a Zarából vesznek ruhát...a Saxooban jobb ruhákat adnak.
Solymi
A Zara tényleg rémes.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 625 — Egyéb témák lakó
Inkább ide:  qubit.hu/2021/05/29/aki-szegeny-annyit-is-er

Nincs sok új információ benne, de szép szintézise az elmúlt 40-60 évnek és annak következményeinek.

Remélem nem kell egy évet várni a végén beígért folytatásra, kíváncsi vagyok a válaszaira.

több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 810
Nem felejtettem le, odaírtam, hogy egy esetet kivéve. Tehát egyetelen esetet. Amennyiszer Karigeri járt a közmédiában.
MC12
Ügyes csúsztatás1: az állításodat alátámasztó részt szó szerint idézed, viszont arra a szövegre, ami nem téged erősít, csak utalsz.
Ügyes csúsztatás2: úgy teszel, mintha egy havonta megjelenő önkormányzati lap terjedelme összemérhető lenne egy naponta sugárzó televízió adásidejével. (Egy-egy, igaz-e?)
Ügyes csúsztatás3: arról említést se teszel, hogy amikor Karácsonyt behívták a köztévébe, akkor a beszélgetés csak és kizárólag arról szólt, miért nem biciklivel érkezett. Tehát: még azt az egyetlen alkalmat is a lejáratására próbálták felhasználni. (Oké, de legalább ne ilyen szánalmas színvonalon.)
nagylaza
1. Mondom, felőlem idézheted az egész cikket, csak értelme nincs. Szerintem olvassa el mindenki 😊

2. Nem teszek úgy, nem is ez volt a mondanivaló lényege, csak neked kényelmesebb a saját érveiddel szalmabábozni. Arra utaltam, hogy az ellenzék jelen körülményei között is ugyanazt csinálja mint a fidesz, csak kicsiben. Csak akkor szólatat meg a saját, közpénzből fenntartott propagandájában másik oldalit, ha már nagyon muszály (vagy akkor se). És te nem ezzel vitatkozol, hogy ez nincs így és az ő tájékoztatásuk kiengyensúlyozott (ami érthető hiszen a valóság nem ez) hanem elkened és relativizálod a dolgot (havonta jelenik meg / naponta sugároz - kurvára nem ez a lényeg. Hanem az, hogy aki ma havonta csinál propagandát ellenzékben, az majd naponta fog kormányon. Ennyi.)

3. Lásd 2-s pont. (a szánalmas szinvonalban a közmédiás interjúban egyetértünk, szekunder szégyenem volt a riportet helyett)
MC12
Akkor mondok egy plasztikusabb példát: az, hogy kitör a Borkai-botrány, és napokon keresztül egyetlen hang/betű sincs róla, csakis a Fidesz-médiában fordulhat elő.
(Nem bírom megállni: a muszály "j"-vel írandó.)
nagylaza
Nincs vita abban, hogy a Fidesz média a szó a szakmai értelmében hitvány. De ennek továbbra sincs köze ahhoz amiről beszéltem 😊 egyébként abban nincs igazad, hogy elhallgatás csak ott fordulhat elő hiszen az említett önkori lapokban egy szó sincs az ellenzéki botrányokról, korrupciós ügyekről stb. tehát elhallgatják 😊 éppen ez a kérdés. Ha most nem beszélnek róla - ugyanúgy mint a Fidesz- miből gondoljuk, hogy hatalmon fognak?
(Volt még 3 vessző hibám, 2 toldalékolási, meg egy szó nem jól lett leírva - csak a pontosság kedvéért 😊 éjjel volt már és az autokorrekt se dolgozott a telefonon tisztelt bíróság 😊 )

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 597 — The only discipline that lasts, is self discipline
És akkor nekik kellene elhinni, hogy ha hatalomra kerülnek, ők nem propagandát fognak üzemeltetni, nem fogják a közmédiát kormányszócsőnek használni és nem költenek majd el X száz milliárdot önfényezésre ugye, peterk (ha már veled vitatkoztam ezen a legtöbbet:? 😊 De igen, ugyanazt fogják csinálni mint a mostaniak, hiszen már most is azt csinálják - csak még kicsiben. Pontosan miért is csinálnák máshogy a tűz közvetlen közelében?
 24.hu/belfold/2021/05/28/kerulet-lap-ellenzek-kozpenz-baloldal/ MC12
Nem voltam, nem tudtam rá válaszolni, bocs. 😊

Önkormányzati lapok a rendszerváltás óta vannak. Mindig is így néztek ki, sose voltak másmilyenek. Akkor is amikor az MTV-t Hankiss irányította, és akkor is, amikor már az M1-en beolvasott hírblokkok szövegeit is a Fidesz propaganda központban állítják össze. Tehát egyik nem utal a másikkal kapcsolatosan semmire, nem értek egyet a 24.hu megállapításaival. Az önkormányzati lapok (helyenként a tv-k, bár azoknál színesebb a kép) régóta meglevő műfaji problémával küszködnek, sose voltak jobbak. Még a jól teljesítő polgármesterek alatt is. Sőt, független polgármesterek alatt is hasonló eseménynapló és ezt csináltuk, azt csináltuk önkormányzati sikerhíradók voltak és azok ma is.

Nekem egyébként már nem elvárásom, hogy az ellenzék csináljon egy valódi közszolgálati közmédiát. Valamikor volt ilyen igényem, de már lemondtam róla. A jelenleg struktúrát alkalmatlannak is tartom rá. Teljesen értelmetlen egy 24 órás hírcsatornát üzemeltetni. Pártpropagandaként sincs rá fogadó igény, látszik a nézettségi adataiból. Közszolgálati hírcsatornaként még unalmasabb lenne, hiszen a tényszerűség még unalmasabb lenne. Nézd meg, hogy a hírcsatornák legnézettebb műsorai mik. CNN, FOX, stb. Mindenhol a véleményműsorok, azaz a "pártos" blokkok, nem a hírek. Egyszerűen a news channel műsorszerkezet nem közszolgálati kompatibilis.

Szóval nekem annyi az elvárásom, hogy a) legyen kevésbé kifizetőhely, b) az M4 szakmai irányításába bevehetnének a piacról 1-2 fazont, mert az az egy csatorna szerintem menthető lenne. Egy nemzeti jellegű sportcsatornát szívesen látnék, ami nem 90%-ban helyi focit közvetít. Hanem átfogná a magyar sportot úgy, hogy birkózástól dartson át triatlonig, rallytól kamionversenyig lehetőleg mindenről beszámol, amiben magyarok indulnak a világban. Ha élőben nem közvetíthető, akkor felvételről, negyedórás, félórás blokkokban képpel, összefoglalóval beszámolva az eseményekről. Egy sportcsatornát átpolitizálni is nehéz, értelme is lenne, abba mehetne pénz és szakértelem. A többinél csak annyi elvárásom van, hogy ne kerüljön ennyibe. Ne legyen ekkora kifizetőhely, mert műfajilag és színvonalban menthetetlen már.

Egyébként közpénzt nem csak és ma már talán nem is elsősorban a hivatalos közmédiára szórunk el. Ha összeadom az összegeket, akkor legalább annyi, ha nem jóval több elmegy arra, hogy pesti srácok féle csapatokba tolnak bele tízmilliárdokat. Meg origóba, nemzetbe, megyei lapokba, tudjaf*szom mi mindenbe még. Állami cégek kötelező reklámvásárlásaival vagy éppen direkt támogatással. Namost ezeknél meg elemezgessük a helyzetet majd akkor, ha az origón / pestisrácokon / tudomisénhol megjelenhet mondjuk egy ilyen cikk, mint a 24.hu-n ez az említett, amelyik az ellenzéket rugdalja. Ha elfogult, ha nem, a 444-től kezdve a 24.hu-n át a volt indexig, legalább időnként akadt a saját oldalt is odalba rúgó kritika. Ha más nem, legalább a látszat kedvéért (bár szerintem nem csak azért). Legyen ilyen a most állami pénzek tízmilliárdjaival támogatott jobboldali média, és szét fogom tárni a karjaimat, hogy tényleg tök mindegy, nincs különbség.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 12 991 — beers & Packers
Nem felejtettem le, odaírtam, hogy egy esetet kivéve. Tehát egyetelen esetet. Amennyiszer Karigeri járt a közmédiában.
MC12
Ügyes csúsztatás1: az állításodat alátámasztó részt szó szerint idézed, viszont arra a szövegre, ami nem téged erősít, csak utalsz.
Ügyes csúsztatás2: úgy teszel, mintha egy havonta megjelenő önkormányzati lap terjedelme összemérhető lenne egy naponta sugárzó televízió adásidejével. (Egy-egy, igaz-e?)
Ügyes csúsztatás3: arról említést se teszel, hogy amikor Karácsonyt behívták a köztévébe, akkor a beszélgetés csak és kizárólag arról szólt, miért nem biciklivel érkezett. Tehát: még azt az egyetlen alkalmat is a lejáratására próbálták felhasználni. (Oké, de legalább ne ilyen szánalmas színvonalon.)
nagylaza
1. Mondom, felőlem idézheted az egész cikket, csak értelme nincs. Szerintem olvassa el mindenki 😊

2. Nem teszek úgy, nem is ez volt a mondanivaló lényege, csak neked kényelmesebb a saját érveiddel szalmabábozni. Arra utaltam, hogy az ellenzék jelen körülményei között is ugyanazt csinálja mint a fidesz, csak kicsiben. Csak akkor szólatat meg a saját, közpénzből fenntartott propagandájában másik oldalit, ha már nagyon muszály (vagy akkor se). És te nem ezzel vitatkozol, hogy ez nincs így és az ő tájékoztatásuk kiengyensúlyozott (ami érthető hiszen a valóság nem ez) hanem elkened és relativizálod a dolgot (havonta jelenik meg / naponta sugároz - kurvára nem ez a lényeg. Hanem az, hogy aki ma havonta csinál propagandát ellenzékben, az majd naponta fog kormányon. Ennyi.)

3. Lásd 2-s pont. (a szánalmas szinvonalban a közmédiás interjúban egyetértünk, szekunder szégyenem volt a riportet helyett)
MC12
Akkor mondok egy plasztikusabb példát: az, hogy kitör a Borkai-botrány, és napokon keresztül egyetlen hang/betű sincs róla, csakis a Fidesz-médiában fordulhat elő.
(Nem bírom megállni: a muszály "j"-vel írandó.)