Politika

44 feliratkozó

több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Szerintem meg az EU éppen a covid kapcsán működött hosszú évek óta végre először jól, önmagához képest pedig kifejezetten hatékonyan. Még az oltási akció is úgy gondolom, hogy kimondottan sikeres lett amellett is, hogy abban voltak azért komoly bakik is. De összességében még így is egy sikertörténet, nem könnyű más olyan példát találni, ami ennyire "demokratikusan"-arányosan lett elosztva a tagállamok között, és ha pici csúszással is, de megvalósult.
undisputedly
Durvan elvakult liberalis szemuvegen keresztul kell nezned, hogy azt gondold, az eu relativ jol mukodott.

Pont a funkciojat nem tudta betartani. Mindenki lezart es innet-onnet (oroszok, kina, angolok, es utana brusszel) oldotta meg a vakcinakat, mikozben az EU ahhoz is balf@sz volt, hogy egy beszerzesi keretszerzodest letargyaljon egy gyogyszergyartoval 😀
[/quote]Az a nehéz a beszélgetéseinkben, hogy időnként úgy érzem, hogy nem csak mást gondolunk a világról, de mintha teljesen más valóságban is élnénk... Az EU-ban eddig egyetlen egy ampulla nem közös EU beszerzésű vakcinát nem szúrtak be EU-s polgár vállába .... rajtunk kívül. (Talán most már a szlovákok is szúrtak valamennyi sputnyikot, de arányaiban elenyésző számban). Ezzel szemben beszúrtak úgy 400+ millió közös beszerzésűt. Amival az EU lakosságarányosan és átlagban közös beszerzésből ugyanannyi ill. valamivel több vakcinát adott eddig be, mint a nem EU tag, és kifejezetten minőségi kormázásúnak tartott Svájc vagy Norvágia. És a világon is csak néhány speciális helyzetben levő - saját magának gyártó, vagy törpeállam, vagy olyan állam amelyik tesztlabornak leszerződött valamelyik gyártóval - előzi meg. (Már az USA is alig).

Szóval én meg úgy gondolom, hogy az "ahhoz is balfasz volt, hogy egy keretszerződést letárgyaljon"-hoz kell olyan durván elvakult és elfogult szemüveg, ami már nem kritikus, hanem csak mindent rossznak lát ami egy adott helyről jön. A "mindenki lezárt és innen-onnan oldotta meg a vakcinákat" meg egyszerűen hazugság. Nem igaz, pont.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 15 556
A Pocakos bohóc az mondta a saját szájával, hogy ő védi a homokos fickók jogait. A Fickók… jogvédés… orbán… ízlelgessük egy kicsit.
/Mellesleg A leszbikusok meg már le
Is vannak szarva/
Tényleg főleg azokhoz a klasszik
Vidékiekhez szól akik ezt még kajálják is, mert ott ugye köztudomású hogy nincsenek buzik. Az olyan úri huncutság féle libsi átok ott a nagyvárosban.
ozibozi
A faluban, ahol parasztházunk van, két férfiről köztudomású, hogy meleg. Illetve: már csak egyről. A másikuk néhány éve öngyilkos lett.
nagylaza
Kb erről beszélünk, plussz a
balatoni kocsmában tegnap közvéleményt kutattam, és ezek tényleg összemossák e pedofilt a buzikkal. Az a nő aki meg leszbikus, az meg csak azért az mert még nem baszták meg rendesen. És nem csóringer alkeszokól beszélünk hanem a közösség megbecsült tagjairól.
Na ezekhez szólt ez az egész, a nagyobb városokat már nagyrészt elvesztették, ezeknél meg fontos ez a típusú hang. Az ilyeneknek ez kell.
több mint 2 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 729 — SuperBowl Champions 2013/2014
(Tovabbra is fizetunk nekik, hogy ne valtsa be Erdogan a fenyegeteseit)
undisputedly
Szerintem ez a "zsarolás" politikai nézőpont kérdése.
Abban szerintem mindenki egyetért, hogy a migráció problémáját elsősorban úgy kell megoldani, hogy ott kell kezelni, ahol az elmigrálni vágyó tömegek ellehetetlenülnek. Ehhez meg hozzá kell járulni azoknak az országoknak is, akiket ez megterhelne. Neked ez zsarolás, nekem meg segítségnyújtás.
Az más kérdés, hogy Törökországból nem a törökök akarnak eljönni, hanem a már oda menekült tömegek. De ettől még az elsődleges segítséget úgy kapják meg, ha a törököknek adunk pénzt (feltéve, hogy a törökök nem nyúlják le.)
Lecsó
Persze. Ha torok vagy, akkor nem fenyegetes 😀

Tessek, itt a video, angol felirat, dontsd el magad. Summa: “ Ha az EU-nak nem tetszik hogy irtjuk a kurdokat meg bevonultunk sziriaba, 3,6 millio menekultet inditunk utnak hozzajuk!”

Ebbol lett az, hogy elfogadtuk a torok katonai muveleteket ES fizetunk is zsarolasi dijat:

több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 036 — beers & Packers
A Pocakos bohóc az mondta a saját szájával, hogy ő védi a homokos fickók jogait. A Fickók… jogvédés… orbán… ízlelgessük egy kicsit.
/Mellesleg A leszbikusok meg már le
Is vannak szarva/
Tényleg főleg azokhoz a klasszik
Vidékiekhez szól akik ezt még kajálják is, mert ott ugye köztudomású hogy nincsenek buzik. Az olyan úri huncutság féle libsi átok ott a nagyvárosban.
ozibozi
A faluban, ahol parasztházunk van, két férfiről köztudomású, hogy meleg. Illetve: már csak egyről. A másikuk néhány éve öngyilkos lett.
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
Egy gondolat arról, hogy az EU mennyire sikeres vagy sem.

Nézzük meg, hogy mi lenne az alternatívája? Egy egymással rivalizáló, nemzetállamokra szakadt kontinens, még kevesebb erővel, esetleg háborúkkal? Vagy egy, csak a tengelyországokat összekötő szövetség, egy végtelenül leszakadó, és újra orosz fennhatóság alá kerülő keleti-blokkal?

A leghosszabb békés periódusa a kontinensnek az Unióhoz köthető. Tehát minden hibája ellenére még mindig ez a legjobb megoldás, eltekintve a lehetőségköltségek szintjét és mikéntjét.

Én sem vagyok oda Brüsszelért (más miatt, mint a nacionalisták), de továbbra is azt gondolom, hogy nincs igazán más út, mint az Unió. Innentől kezdve OV és haverjai trollok maradnak.

több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
(Tovabbra is fizetunk nekik, hogy ne valtsa be Erdogan a fenyegeteseit)
undisputedly
Szerintem ez a "zsarolás" politikai nézőpont kérdése.
Abban szerintem mindenki egyetért, hogy a migráció problémáját elsősorban úgy kell megoldani, hogy ott kell kezelni, ahol az elmigrálni vágyó tömegek ellehetetlenülnek. Ehhez meg hozzá kell járulni azoknak az országoknak is, akiket ez megterhelne. Neked ez zsarolás, nekem meg segítségnyújtás.
Az más kérdés, hogy Törökországból nem a törökök akarnak eljönni, hanem a már oda menekült tömegek. De ettől még az elsődleges segítséget úgy kapják meg, ha a törököknek adunk pénzt (feltéve, hogy a törökök nem nyúlják le.)
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 15 556
A Pocakos bohóc az mondta a saját szájával, hogy ő védi a homokos fickók jogait. A Fickók… jogvédés… orbán… ízlelgessük egy kicsit.
/Mellesleg A leszbikusok meg már le
Is vannak szarva/
Tényleg főleg azokhoz a klasszik
Vidékiekhez szól akik ezt még kajálják is, mert ott ugye köztudomású hogy nincsenek buzik. Az olyan úri huncutság féle libsi átok ott a nagyvárosban.

Szerkesztette: ozibozi
több mint 2 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 729 — SuperBowl Champions 2013/2014
1. Eszak-del maximum monetaris politika teren feszitett, politikailag nem erzem, hogy a keleti blokk vs Brusszelb(nyugati blokknal) jobban feszitene. Eleg csak a V4-re gondolni. Kik vetozzak rendre az EU-s allasfoglalasokat? Szerintem nem a gorogok vagy olaszok 😉
undisputedly
Most megzavartál, nem lényegtelenek az EU-s állásfoglalások?

A régi-új EU tagok közti feszültséget aláírom, de ennek is a pénz az oka, továbbra sem hiszek a globalista-nacionalista EU-n belüli érdemi feszülésben. A britek távozásával az EU szkeptikusok nagyon nagyot gyengültek. Nem véletlen, hogy nem jön össze az új koalíció.

2. hogy megallhat-e a kozos piac serelme. undisputedly
Én is ezt mondom, hogy nem. De nem is lényeges.

3. Oszinte leszek, az nem remlik, hogy mekkora lehet a penzbirsag. undisputedly
Ez sem lényeges.

4. Pls mutass linket errol, hogy tarsadalmi konszenzus van keleten arrol, hogy a leszorosabb szovetsegi format akarjak. En ilyenrol nem tudok, de lehet, hogy csak a sajat korlatoltsagom. undisputedly
 www.reddit.com/r/europe/comments/3de5p9/support_for_a_european_federation_of_nation/

5. Szerinted nem rohogtek a torokok? 😀 Pont ma vagy holnap szavaz a 27 arrol, hogy utaljak a torokoknek a kovetkezo 3,5 milliard euro zsarolasi dijat a migransok visszafogasara 😀undisputedly
Erről meg én nem tudok, de biztos hogy én vagyok korlátolt.

7. Az Unio letrejottet kiveseztek minden oldalrol, belelatva olyan dolgokat is, amik kozel s tavol senki alapitonak nem voltak a gpndolatai kozott.

...undisputedly
Nem fogunk egyetérteni, bár abban hogy az imperialisták el akarnak nyomni minket egyetértünk 😉

8. Orban nem troll. Orban egy szamito politikus, a legtehetsegesebb fajtabol. Sajnos moralisan korrumpalodott az elmult evtizedekben. Elvitatni tole, hogy mennyire sikeresen manoverezett az left wing bias velemeny.undisputedly
De az, egy troll. Ha ő nem is, Peti biztosan. Másképp fogalmazok: a magyar külpolitika erősen játszik a trollkodásra.

Macron egyenesen a nemezisenek nevezte Orbant par eve, ha jol emlekszem.undisputedly
A gyerekeket is ijesztgetik a mumussal 😉


9. Facts over feelings, ugye?

 www.economist.com/leaders/2021/03/31/how-europe-has-mishandled-the-pandemic
 www.politico.eu/article/coronavirus-europe-failed-the-test/
 www.ft.com/content/efdadd97-aef5-47f1-91de-fe02c41a470a
undisputedly
Igen, szarul idéztem be, én csak a vakcina beszerzésekre akartam válaszolni, a 2020-as helyzet kezelésével többé-kevésbé egyetértünk, bár én továbbra sem látom, hogy a teljes lezáráson kívül mi lett volna a megoldás. Ha már a britteket hoztad fel, ők még mindig halasztják a a teljes nyitást, a beoltottság ellenére... Akkor ők is szarul kezelik?
Gyurma Pappa
1. De igen, lenyegtelen. Az, hogy meg egy ilyen erotlen es lenyegtelen measureben sem tud kiegyezni az unio, az jol mutatja a jelenlegi helyzetet.

2. Koszi, jo ez a statisztika, az egyetlen bajom vele, hogy 2014-es. Meg a migransvalsag elotti. Azota lattuk, hogy populista fellendules volt, pont azert, mert nem tetszett az embereknek a brusszeli/nemet vonal. Ha van frissebb felmeres, szivesen megneznem, holnap rakeresek en is, ha talalok valami relevansat, akarmelyikonk allaspontjat tamasztja ala, beteszem. Meglepne, ha a demosz tovabbra is szorosabb egyuttmukodest akarna.

(Amugy erdekes vetulet lehet meg politologiai szempontbol, hogy az aktualis politikai elit es nep velemenye ebben hogyan viszonyul egymashoz.)

Szerk: Ilyet talaltam, nagyon jo kis kozvelemenykutatas, a szorosabb egyuttmukodesrol nem lattam kerdest. Alul lehet a lapok kozott lepkedni, vannak benne erdekes dolgok:  www.pewresearch.org/global/2019/10/14/the-european-union/)

3.  www.bloomberg.com/news/newsletters/2021-06-24/summit-to-highlight-eu-split-on-several-fronts-brussels-edition

 www.reuters.com/world/europe/eu-considers-35-bln-euro-migrant-funding-turkey-diplomats-say-2021-06-23/

(Tovabbra is fizetunk nekik, hogy ne valtsa be Erdogan a fenyegeteseit)

Szerkesztette: undisputedly
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 413 — #NoStress
Csak amig korabban azt hittek Brusszelben, hogy ez csak es kizarolag a belpolitikanak szol, hagytak neki. Aztan amikor rajottek, hogy komolyan gondolja, akkor letolt gatyaval alltak, ugyanis jelenleg semmit sem tehetnek Orban ellen.
undisputedly
De Orbán se baszhatja meg őket, mert azzal homoszexualitást népszerűsítene, jelenítene meg.

A homofób törvény pont olyan, mint az 1920-as Numerus Clausus volt.
Jogfosztó törvény születési alapon történő megbélyegzettség alapján.
Vagyis olyan dolog van a törvény fókuszában, olyan dolog miatt szankcionálják, érheti érdeksérelem, amiről az érintett nem tehet, amiért nem terheli felelősség. Ennyi a lényege röviden, minden egyéb megközelítés csak kifacsarása, átnarrálása, eltorzítása, csúsztatása ennek a ténynek.
És attól még, hogy a NC-t effektíve nem alkalmazták a gyakorlatban, vagy hogy később visszavonták, még bizony származási alapon hozott zsidótörvény volt, és a származási alapja miatt elfogadhatatlan.
Eddig nem volt Orbánnak ilyen alapon vitatható vagy véleményes törvénye, és most se kellett volna, hogy legyen.

több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
Azt magyarázza már meg valaki, aki egyetért ezzel a törvénnyel, hogy hogyan védi ez a gyereket? Mivel védi? A pedofil bűncselekmények eddig is büntethetők voltak, vagy tévedek?
A másik, még ennél is fontosabb érv, hogy visszaadja a szülő jogát a nevelésre. Ez hol fogalmazódik meg, hogyan biztosít ez többletjogokat a szülőnek a nevelésben? Ha én meg akarom ismertetni a gyerekemet azzal a TÉNNYEL, hogy vannak olyanok, akik máshogy éreznek, szeretnek, stb, akkor ezzel törvényt sértek?

Szerkesztette: Lecsó
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
1. Eszak-del maximum monetaris politika teren feszitett, politikailag nem erzem, hogy a keleti blokk vs Brusszelb(nyugati blokknal) jobban feszitene. Eleg csak a V4-re gondolni. Kik vetozzak rendre az EU-s allasfoglalasokat? Szerintem nem a gorogok vagy olaszok 😉
undisputedly
Most megzavartál, nem lényegtelenek az EU-s állásfoglalások?

A régi-új EU tagok közti feszültséget aláírom, de ennek is a pénz az oka, továbbra sem hiszek a globalista-nacionalista EU-n belüli érdemi feszülésben. A britek távozásával az EU szkeptikusok nagyon nagyot gyengültek. Nem véletlen, hogy nem jön össze az új koalíció.

2. hogy megallhat-e a kozos piac serelme. undisputedly
Én is ezt mondom, hogy nem. De nem is lényeges.

3. Oszinte leszek, az nem remlik, hogy mekkora lehet a penzbirsag. undisputedly
Ez sem lényeges.

4. Pls mutass linket errol, hogy tarsadalmi konszenzus van keleten arrol, hogy a leszorosabb szovetsegi format akarjak. En ilyenrol nem tudok, de lehet, hogy csak a sajat korlatoltsagom. undisputedly
 www.reddit.com/r/europe/comments/3de5p9/support_for_a_european_federation_of_nation/

5. Szerinted nem rohogtek a torokok? 😀 Pont ma vagy holnap szavaz a 27 arrol, hogy utaljak a torokoknek a kovetkezo 3,5 milliard euro zsarolasi dijat a migransok visszafogasara 😀undisputedly
Erről meg én nem tudok, de biztos hogy én vagyok korlátolt.

7. Az Unio letrejottet kiveseztek minden oldalrol, belelatva olyan dolgokat is, amik kozel s tavol senki alapitonak nem voltak a gpndolatai kozott.

...undisputedly
Nem fogunk egyetérteni, bár abban hogy az imperialisták el akarnak nyomni minket egyetértünk 😉

8. Orban nem troll. Orban egy szamito politikus, a legtehetsegesebb fajtabol. Sajnos moralisan korrumpalodott az elmult evtizedekben. Elvitatni tole, hogy mennyire sikeresen manoverezett az left wing bias velemeny.undisputedly
De az, egy troll. Ha ő nem is, Peti biztosan. Másképp fogalmazok: a magyar külpolitika erősen játszik a trollkodásra.

Macron egyenesen a nemezisenek nevezte Orbant par eve, ha jol emlekszem.undisputedly
A gyerekeket is ijesztgetik a mumussal 😉


9. Facts over feelings, ugye?

 www.economist.com/leaders/2021/03/31/how-europe-has-mishandled-the-pandemic
 www.politico.eu/article/coronavirus-europe-failed-the-test/
 www.ft.com/content/efdadd97-aef5-47f1-91de-fe02c41a470a
undisputedly
Igen, szarul idéztem be, én csak a vakcina beszerzésekre akartam válaszolni, a 2020-as helyzet kezelésével többé-kevésbé egyetértünk, bár én továbbra sem látom, hogy a teljes lezáráson kívül mi lett volna a megoldás. Ha már a britteket hoztad fel, ők még mindig halasztják a a teljes nyitást, a beoltottság ellenére... Akkor ők is szarul kezelik?

több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 159 — Lucas Scott
Annyira szetszerkesztetted, hogy igy mar nem tudok blokkokban valaszolni, szoval arab szamos modszer jon, ha kihagyok valamit szolj:

1. Eszak-del maximum monetaris politika teren feszitett, politikailag nem erzem, hogy a keleti blokk vs Brusszelb(nyugati blokknal) jobban feszitene. Eleg csak a V4-re gondolni. Kik vetozzak rendre az EU-s allasfoglalasokat? Szerintem nem a gorogok vagy olaszok 😉

Hangzatos ez az eszak-del, de nem amerikaban vagyunk.
undisputedly
Pl. CEAS-ban is megvan ez, ami azért eléggé politika lett köszönhetően OV-nak is.
ugye nemrég volt a hír, hogy a déli tagállamok végre elszakadtak a csomag elvtől így legalább az EUAA rendelet mehet tovább míg az összes többin vitatkoznak.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 729 — SuperBowl Champions 2013/2014
Egyreszt a globalista/nacionalista toresvonal is egymasnak feszult az Union belul (hiszen ugye az oktatas es kulturpolitika alakitasanak jogat nem ruhaztak at a tagallamok az Uniora, Chartat is nagyon hivatkozza a kormany ), masreszt ugye a "keleti-blokk" sem tamogatja brusszelt. undisputedly
Hangzatos bekezdés, csak épp nem teljesen igaz.

Egyrészt az EU-t sokkal jobban feszíti az észak-dél konfliktus, és ugyan az erre adott reakciókban fellelhető az említett törésvonal, de ez nem a fő egymásnak feszülés. Az továbbra is a pénzről szól.

Másrészt a "keleti-blokk" jobban támogatja Brüsszelt, mint a "nyugati-blokk", a két fő tengelyhatalomnál is a EU támogatottsága alacsonyabb, mint keleten.

Az, hogy ebbe hogyan vezetik bele a belso piacot ismet erdekes. Maga a teny, hogy a Bizottsag azt mondja serti, meg semmit sem jelent. Ok vegrehajtokent nem elfogulatlanok, beledobalnak minden hivatkozast a kerelmukbe aztan remelik valamelyik megmarad az EU birosagon.
undisputedly
Jogi oldalról teljesen igazad van. De ez mellékes. Az, hogy olyan "alapelvre" hivatkoztak, aminek látszólag semmi köze a törvényhez és annak szellemiségéhez (mellékes körülmény, hogy média cégeket is korlátoznak), adnak egy hetet válaszolni, ez sokkal inkább power struggle, mint igény arra, hogy ténylegesen legyenek jogi következmények.

Max elzarjak a penzcsapokat es megriszkirozzak, hogy az embereket buntetik es megjobban kina es oroszorszag fele sodrodunk.
undisputedly
Igen, pontosan erről van szó. Ezt teszteli most a Bizottság.

Kizarni sem tudnak az EU-bol.undisputedly
Technikailag nem, de szarrá lehet bírságolni az országot, ami rosszabb is talán.

Es sok tagallam lesz amelyik nem akar majd megbuntetni egy renitenst, mert akkor precedens lesz arra, hogy a renitenseket meg kell buntetni es barmilyen at nem ruhazott, meg nemzeti kezben levo jogalkotasi teruletre ra fogjak onnantol huzni, hogy "hahaha szabad piac, szivtad".

Szoval en kivancsian varom. Az EU ahelyett, hogy megprobalna okulni mondjuk a pandemiara adott rohelyes valaszabol, vagy a kinahoz dorgolozesbol visszavenne, esetleg a UK-vel rendezne a viszonyat, a sajat tagallamait b@szogatja 😊
undisputedly
Ebben teljesen egyetértünk.

Kezdek ORbannak szurkolni ebben a korben, nagy kar, hogy moralisan pont nincs igaza a kormanynak, mert az viszont nincs a torveny kapcsan, de orommel vennem ha pofan b@szna brusszelt 😊 Mivel erzik, hogy szarul alnak a valasztasokkal es elobb vagy utobb menniuk kell, lehet nyomnak egy ilyen make it or break it strategiat es erre felteszik 2022-t. Orban megint sakkozik.
undisputedly
Ebben viszont semennyire.

Egyrészt OV célja nem az volt ezzel a törvénnyel, hogy pofánbassza az EU-t, hanem az volt, hogy hazai pályán újra ő tematizálja a közéletet. Nyilván számított a nemzetközi támadásokra, de nagy valószínűséggel erre nem.

Orbán NEM sakkozik a nemzetközi porondon. Többnyire sodródik, és a keményen beszólogatás meg a trollkodás, alapelvek leszarása nem egy Nagy Terv része. Nincs nagy terv. Az önkormányzati választások után farkukat behúzva vonták vissza a közig bíróságokról szóló törvényt is, azonnal átírták az összes kommunikációs trükk miatt alkotott jogszabályt, amint arra a EUB ítélet felhívta őket.

Az a Orbán mítosz egyik fontos eleme, hogy ő hatalmas sakkjátékos, de igazából egy 10 milliós törpeállam fő trollja. Az, hogy az EU kiállásokat megvétózza folyamatosan fontos neki az kínaiakkal való üzletelés miatt, mert a komcsik kimondottan szeretik ezeket a nagy szimbólumokat, és ugranak egy utcanév táblára is, követségi szinten.

Orbán Viktor külpolitikája az arról szól, hogy próbál minél több, szabadon felosztható pénzt behozni az országba, hogy aztán ellophassa. Ő nem egy akkora játékos, mint aminek mutatja magát.

2. Sajnalatos, hogy ennek az utkozetnek olyan ugy apropojan kellett megtortennie amivel nem teljesen ertek egyet. Mert ez az utkozet mar regota kilatasban volt. Keleti blokk akik kevesebb kozpontositast szeretnenek mert nem akarnak europai egyesult allamokat vs Brusszel es teljes szovetsegi osszeolvadast vagy annak azonos hatasu valozatat tamogato nyugat kozott.undisputedly
Ez nem igaz. Amikor utoljára mérték, akkor a keleti blokkban nagyobb volt a támogatottsága az Eu-i Egyesült Államoknak, mint nyugaton. Right wing bias vélemény.

3. A jelenlegi europai unio nem mukodik. A belso piac resze igen, a toke es emberek szabad aramlasa es letelepedese. Ez egy piaci mechanizmus,ez jo, meg akkor is ha pls magyarorszagnak sokszor nem elonyos, de errol volt mar szo, ebbe nem megyek bele. Viszont a politikai unio teljes kudarc. Az egesz vilag rajtunk rohog. Kiadunk par csunya nyilatkozatot es eben kimerul az Unio erdekervenyesitese. Meg szankciokat se igen tudnunk hozni, mert a treatyk alapjan azt is konnyu megvetozni. Amugy azok az emberek akik az EU-t letrehoztak, mai mercevel merve a V4-ekhez tartoznanak. A moralis hanyatlas nyugaton (migranshelyzet, gender lobby stbstb) stb.
undisputedly
Ez konkrétan bármelyik (új) jobboldali konferencián/blogon/FB oldalon lejöhetett volna.

Szabad piac: főleg a nagy gazdaságoknak előnyös, lényege, hogy konzerválja a meglévő állapotokat. Az EU egyik fő bűne, hogy esze ágában sem volt a status quot felborítani, és felzárkóztatni a K-i blokkot.

Politikai Unió: az EU létrehozásakor más politikai környezetben működtek, annak megfelelően lett kialakítva. Ez elavult, ténylegesen változtatásra szorul.

"Az egész világ rajtunk röhög", érdekvényesítés stb. argumentum: a törökök is röhögtek, aztán amikor megint nekiláttak erősködni a Földközi-tengeren, és szembe találták magukat a brit/francia hadihajókkal, illetve amikor rájöttek, hogy egyszer volt lehetőségük a migránskártyára is, rögtön visszább vettek. Az Unió nem úgy jött létre, hogy pillanatnyi alkukat és rövidtávú érdekek helyezze előtérbe. Lassú a döntési mechanizmus, de a hosszútávú fennmaradásra törekszik. Ebbe hánynak bele a OV féle trollok. (hosszabban egy korrekt összefoglaló egy KONZERVATÍV fb oldaltól:  www.facebook.com/dmagyarmuzsa/posts/1026155551216500)

Morális hanyatlás: ...

4. A mai Brusszel ugy gondolja, hogy az Unio akkent mukodik, hogy a nemetek es a franciak a kulturalis es monetaris imperalizmust gyakorolva becsicskitjak a tobbi orszagot. Meg ha az erofolenyuk miatt tobbnyire jol is jonnek ki az EU-bol, ez kozel sem kellene, hogy megvalosulhasson.undisputedly
Ezzel nem tudok vitatkozni.

5. Orban mar igy is odab@szott az Unionak. undisputedly
Ezt lásd fent, hogy miért nem igaz. Ő egy troll, aki saját érdekekből nem akarja betartani az íratlan szabályokat, elveket. Senkinek nem baszott oda, csak trollkodik, és tömi a zsebét.


Durvan elvakult liberalis szemuvegen keresztul kell nezned, hogy azt gondold, az eu relativ jol mukodott.

Pont a funkciojat nem tudta betartani. Mindenki lezart es innet-onnet (oroszok, kina, angolok, es utana brusszel) oldotta meg a vakcinakat, mikozben az EU ahhoz is balf@sz volt, hogy egy beszerzesi keretszerzodest letargyaljon egy gyogyszergyartoval 😀
undisputedly
 www.economist.com/graphic-detail/tracking-coronavirus-across-the-world?utm_campaign=editorial-social&utm_medium=social-organic&utm_source=facebook&fbclid=IwAR2MatRfcvyaJm3wvmKL8ciwLoGp5qBBO-V57fyneo1rZ4Ywb_Wjc_eAXC4

(tl:dr: az Unió áll az egyik legjobban átoltottságban)

A szerződéses rész konkrétan csúsztatás, és hogy Izrael 3-szoros árat ígért az oltásokért, majd nem fizette ki azokat, hát az most így akkor az ügyesség?

Facts over feelings.
Gyurma Pappa
Annyira szetszerkesztetted, hogy igy mar nem tudok blokkokban valaszolni, szoval arab szamos modszer jon, ha kihagyok valamit szolj:

1. Eszak-del maximum monetaris politika teren feszitett, politikailag nem erzem, hogy a keleti blokk vs Brusszelb(nyugati blokknal) jobban feszitene. Eleg csak a V4-re gondolni. Kik vetozzak rendre az EU-s allasfoglalasokat? Szerintem nem a gorogok vagy olaszok 😉

Hangzatos ez az eszak-del, de nem amerikaban vagyunk.

2. Nem a power struggelrol irtam, hanem arrol, hogy megallhat-e a kozos piac serelme. Nem, az faszsag. Maximum hatalmas szellemi torna utan hozhatja ki a birosag, de, mint jogasz, kivancsi leszek az opinionre. Latszolag semmi koze, a Bizottsag csak egy vegrehajto hatalom amelyik az EU "erdekeit" vedik, tehat vegrehajtjak a kilovesi engedelyt Orbanon. Beleirhatnak barmit a kerlemukbe, maximum az EUB pofan rohogi oket. Media cegek eddig is korlatozva voltak. 18-as tartalmat eddig se adhattak le, es ez teljesen kompatibilis volt az EU joggal. A Fidesz most attett meg egy temat ebbe a 18-as karikas kalapba. Ettol ez meg nem serti a piacot. Oktatas es kulturpolitika, eddig is voltak ilyen korlatozasok.

3. Oszinte leszek, az nem remlik, hogy mekkora lehet a penzbirsag. Szerintem meg sosem szabott ki ilyet az EUB 2. koros nemteljesites utan. Amugy meg ha nem fizeti be az orszag, akkor sem tudnak semmit tenni, max nem folyositanak. Meglevot nem tudnak elvenni. Nincs "vegrehajto". Nemzetkozi diplomaciaban az ilyen vegrehajtast anyahajok csinaljak 😀 (Jk, de ertitek)

4. Pls mutass linket errol, hogy tarsadalmi konszenzus van keleten arrol, hogy a leszorosabb szovetsegi format akarjak. En ilyenrol nem tudok, de lehet, hogy csak a sajat korlatoltsagom.

5. Szerinted nem rohogtek a torokok? 😀 Pont ma vagy holnap szavaz a 27 arrol, hogy utaljak a torokoknek a kovetkezo 3,5 milliard euro zsarolasi dijat a migransok visszafogasara 😀 Az EU-nak konvergal a zerohoz a kulpolitikai erdekervenyesitese. Leirom capslockkal is: AZ EUNAK ZEROHOZ KONVERGAL A KULPOLITIKAI ERDEKERVENYESITESE. Kina rohogog rajtunk, az oroszok rohognek rajtunk. A lekemenyebb dolog amit teszunk, hogy befagyasztunk par maganszemelyhez tartozo bankszamlat, de meg egy nyamvadt kozos nyilatkozatot se tudunk kiadni semmiben, mert megvetozzak.

6. Egy szoval nem modntam, hogy az volt orban celja. Sot, irtam, hogy ez csak az urugy a haborura. Mar korabban is volt power struggle koztuk, most ezzel az epizoddal/uruggyel esely van egy hatalmas utkozetre. Foleg, hogy az ellenzek vezet a pollokban, Orbanek mar szabadabban vet be ilyen atomfegyvereket. Ne feledjuk, az EPP-bol mar kitettek, nem sok vesztenivaloja maradt.

7. Az Unio letrejottet kiveseztek minden oldalrol, belelatva olyan dolgokat is, amik kozel s tavol senki alapitonak nem voltak a gpndolatai kozott.

Az EU egy elcseszett es gyenge szervezet, amelynek nemes a celja, de ez a nemes cel, az europai integracio, a az egyuve valas tudat, a kulturalis sokszinuseg, a katonai villongasokrol es erdekervenyesitesrol valo lemondas, a globalis eroterben valo hatasos fellepes elosegitese stb. mind-mind mas szinezetet kapott az elmult par evtizedben. Ahogyan Orban is mondta, a kis orszagok nem azert csatlakoztak, hogy aztan Berlin vagy Parizs megszabja mit kell gondolnunk, hogyan kell ereznunk.

Qrvara nem. Ez a toresvonal. Van egy olyan korszellem, ami nem fekszik sok keleti blokkos orszagnak. Be kell latni. De Brusszel inkabb elmaradt barbarokkent tekint az ilyen emberekre, mert moralis felsobbrenduseget asszocial a balos ertekeivel. Ez nincs igy. Kolcsonos gazdasagi stabilitas, osszeruopai beke es prosperitas volt a cel. Ahogyan irtam korabban, az EU alapitasaban resztvevo allamfok tarsadalmi ertekrendje qrvara tavol allna a mai helyetteseiketol.

Szerk: Merkel ma:

"Az orosz ügyön kívül – utalva a sok vitát kiváltó pedofiltörvényre – a német kancellár beszámolt arról is, hogy a tagállami vezetők között ellentmondásos, ugyanakkor őszinte megbeszélés alakult ki. Szavai szerint a tanácskozáson világossá tették, hogy az unió milyen alapelveket követ.

Úgy gondolom, hogy még több ilyen megbeszélésre van szükségünk, hogy valamit megtudhassunk az Európai Unió lényegének kölcsönös megértéséről

– fogalmazott.

Nagyon különböző elképzelések vannak Európa jövőjéről, nem csak Magyarország esetében, és ez azt jelenti, hogy a vitát folytatni kell – mondta, hozzátéve, hogy az Európai Bizottság folytatja a magyar szabályozás vizsgálatát."

8. Orban nem troll. Orban egy szamito politikus, a legtehetsegesebb fajtabol. Sajnos moralisan korrumpalodott az elmult evtizedekben. Elvitatni tole, hogy mennyire sikeresen manoverezett az left wing bias velemeny.

ORban a sajat celjaira felhasznalta a keleti es nyugati blokk kozotti tarsadalmi es ezaltal politikai integracio iranti vagy mertekebol fakado kulonbsegeket. Nem veletlenul o a legnagyobb fejfajasa Merkelnek es Macronnak is. Macron egyenesen a nemezisenek nevezte Orbant par eve, ha jol emlekszem.

Orban az EU viszonylataban egy jelentos alakito ero. Hiaba csak egy "piszok" 10 millios ugar ura, az EU elcseszett szervezeti rendszere maitt az ereje a sokszorosara no, ha nemzetkozi, EU-s szinten mozog. Es ezt ki is hazsnalta.

Qrva fontos dolgokban mutatott fityiszt az EU-nak. Kinat egyszer se tudta teljes elitelo kozlemenyben biralni az EU, mert Orban megvetozta. Oroszokkal szinten volt ilyen. Nemzetkozi egyezmenyekkel szinten. Osszefogta a v4-eket, szervezi a brusszel ellenes koaliciot.

Csak amig korabban azt hittek Brusszelben, hogy ez csak es kizarolag a belpolitikanak szol, hagytak neki. Aztan amikor rajottek, hogy komolyan gondolja, akkor letolt gatyaval alltak, ugyanis jelenleg semmit sem tehetnek Orban ellen.

9. Facts over feelings, ugye?

 www.economist.com/leaders/2021/03/31/how-europe-has-mishandled-the-pandemic
 www.politico.eu/article/coronavirus-europe-failed-the-test/
 www.ft.com/content/efdadd97-aef5-47f1-91de-fe02c41a470a

Szerkesztette: undisputedly
több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
Nade ha egy törvénybe beleírják, hogy nem lehet homoszexuális propaganda meg nemváltó propaganda az iskolában. Na akkor az ég a földdel összeér, és azok a nyugati országok, akik vígan üzletelnek egyébként Szaud-Arábiával mondjuk, és egyéb olyan arab országokkal ahol nem a fentebbi problémák vannak, hanem konkrétan halálbünetés jár a homoszexualitásért, azok szomorú arccal és szivárványos kitűzővel bánkódnak Orbán homofóbiáján.
MC12
Milyen érdekes: néha erény az, ha valaki elvtelenül üzletel azzal, akivel amúgy elvekben nem ért egyet, mondván: "milyen tökös már, hogy a lóvét azért elhozza". Most meg hirtelen az ilyen erkölcsi magasság lett a mérce az üzletben is...

Szerkesztette: Lecsó
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 036 — beers & Packers
Nade ha egy törvénybe beleírják, hogy nem lehet homoszexuális propaganda meg nemváltó propaganda az iskolában. Na akkor az ég a földdel összeér, és azok a nyugati országok, akik vígan üzletelnek egyébként Szaud-Arábiával mondjuk, és egyéb olyan arab országokkal ahol nem a fentebbi problémák vannak, hanem konkrétan halálbünetés jár a homoszexualitásért, azok szomorú arccal és szivárványos kitűzővel bánkódnak Orbán homofóbiáján.
MC12
ez az, amit nem értesz, hogy ez nem csak erről szól. ez egy jogfosztó törvény, ráadásul alapjogokat foszt meg a társadalom jelentős részétől.
csebi
Kihagy az emlékezetem: Szaúd-Arábia mikor is csatlakozott az EU-hoz?
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 159 — Lucas Scott
Nade ha egy törvénybe beleírják, hogy nem lehet homoszexuális propaganda meg nemváltó propaganda az iskolában. Na akkor az ég a földdel összeér, és azok a nyugati országok, akik vígan üzletelnek egyébként Szaud-Arábiával mondjuk, és egyéb olyan arab országokkal ahol nem a fentebbi problémák vannak, hanem konkrétan halálbünetés jár a homoszexualitásért, azok szomorú arccal és szivárványos kitűzővel bánkódnak Orbán homofóbiáján.
MC12
ez az, amit nem értesz, hogy ez nem csak erről szól. ez egy jogfosztó törvény, ráadásul alapjogokat foszt meg a társadalom jelentős részétől.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
Egyreszt a globalista/nacionalista toresvonal is egymasnak feszult az Union belul (hiszen ugye az oktatas es kulturpolitika alakitasanak jogat nem ruhaztak at a tagallamok az Uniora, Chartat is nagyon hivatkozza a kormany ), masreszt ugye a "keleti-blokk" sem tamogatja brusszelt. undisputedly
Hangzatos bekezdés, csak épp nem teljesen igaz.

Egyrészt az EU-t sokkal jobban feszíti az észak-dél konfliktus, és ugyan az erre adott reakciókban fellelhető az említett törésvonal, de ez nem a fő egymásnak feszülés. Az továbbra is a pénzről szól.

Másrészt a "keleti-blokk" jobban támogatja Brüsszelt, mint a "nyugati-blokk", a két fő tengelyhatalomnál is a EU támogatottsága alacsonyabb, mint keleten.

Az, hogy ebbe hogyan vezetik bele a belso piacot ismet erdekes. Maga a teny, hogy a Bizottsag azt mondja serti, meg semmit sem jelent. Ok vegrehajtokent nem elfogulatlanok, beledobalnak minden hivatkozast a kerelmukbe aztan remelik valamelyik megmarad az EU birosagon.
undisputedly
Jogi oldalról teljesen igazad van. De ez mellékes. Az, hogy olyan "alapelvre" hivatkoztak, aminek látszólag semmi köze a törvényhez és annak szellemiségéhez (mellékes körülmény, hogy média cégeket is korlátoznak), adnak egy hetet válaszolni, ez sokkal inkább power struggle, mint igény arra, hogy ténylegesen legyenek jogi következmények.

Max elzarjak a penzcsapokat es megriszkirozzak, hogy az embereket buntetik es megjobban kina es oroszorszag fele sodrodunk.
undisputedly
Igen, pontosan erről van szó. Ezt teszteli most a Bizottság.

Kizarni sem tudnak az EU-bol.undisputedly
Technikailag nem, de szarrá lehet bírságolni az országot, ami rosszabb is talán.

Es sok tagallam lesz amelyik nem akar majd megbuntetni egy renitenst, mert akkor precedens lesz arra, hogy a renitenseket meg kell buntetni es barmilyen at nem ruhazott, meg nemzeti kezben levo jogalkotasi teruletre ra fogjak onnantol huzni, hogy "hahaha szabad piac, szivtad".

Szoval en kivancsian varom. Az EU ahelyett, hogy megprobalna okulni mondjuk a pandemiara adott rohelyes valaszabol, vagy a kinahoz dorgolozesbol visszavenne, esetleg a UK-vel rendezne a viszonyat, a sajat tagallamait b@szogatja 😊
undisputedly
Ebben teljesen egyetértünk.

Kezdek ORbannak szurkolni ebben a korben, nagy kar, hogy moralisan pont nincs igaza a kormanynak, mert az viszont nincs a torveny kapcsan, de orommel vennem ha pofan b@szna brusszelt 😊 Mivel erzik, hogy szarul alnak a valasztasokkal es elobb vagy utobb menniuk kell, lehet nyomnak egy ilyen make it or break it strategiat es erre felteszik 2022-t. Orban megint sakkozik.
undisputedly
Ebben viszont semennyire.

Egyrészt OV célja nem az volt ezzel a törvénnyel, hogy pofánbassza az EU-t, hanem az volt, hogy hazai pályán újra ő tematizálja a közéletet. Nyilván számított a nemzetközi támadásokra, de nagy valószínűséggel erre nem.

Orbán NEM sakkozik a nemzetközi porondon. Többnyire sodródik, és a keményen beszólogatás meg a trollkodás, alapelvek leszarása nem egy Nagy Terv része. Nincs nagy terv. Az önkormányzati választások után farkukat behúzva vonták vissza a közig bíróságokról szóló törvényt is, azonnal átírták az összes kommunikációs trükk miatt alkotott jogszabályt, amint arra a EUB ítélet felhívta őket.

Az a Orbán mítosz egyik fontos eleme, hogy ő hatalmas sakkjátékos, de igazából egy 10 milliós törpeállam fő trollja. Az, hogy az EU kiállásokat megvétózza folyamatosan fontos neki az kínaiakkal való üzletelés miatt, mert a komcsik kimondottan szeretik ezeket a nagy szimbólumokat, és ugranak egy utcanév táblára is, követségi szinten.

Orbán Viktor külpolitikája az arról szól, hogy próbál minél több, szabadon felosztható pénzt behozni az országba, hogy aztán ellophassa. Ő nem egy akkora játékos, mint aminek mutatja magát.

2. Sajnalatos, hogy ennek az utkozetnek olyan ugy apropojan kellett megtortennie amivel nem teljesen ertek egyet. Mert ez az utkozet mar regota kilatasban volt. Keleti blokk akik kevesebb kozpontositast szeretnenek mert nem akarnak europai egyesult allamokat vs Brusszel es teljes szovetsegi osszeolvadast vagy annak azonos hatasu valozatat tamogato nyugat kozott.undisputedly
Ez nem igaz. Amikor utoljára mérték, akkor a keleti blokkban nagyobb volt a támogatottsága az Eu-i Egyesült Államoknak, mint nyugaton. Right wing bias vélemény.

3. A jelenlegi europai unio nem mukodik. A belso piac resze igen, a toke es emberek szabad aramlasa es letelepedese. Ez egy piaci mechanizmus,ez jo, meg akkor is ha pls magyarorszagnak sokszor nem elonyos, de errol volt mar szo, ebbe nem megyek bele. Viszont a politikai unio teljes kudarc. Az egesz vilag rajtunk rohog. Kiadunk par csunya nyilatkozatot es eben kimerul az Unio erdekervenyesitese. Meg szankciokat se igen tudnunk hozni, mert a treatyk alapjan azt is konnyu megvetozni. Amugy azok az emberek akik az EU-t letrehoztak, mai mercevel merve a V4-ekhez tartoznanak. A moralis hanyatlas nyugaton (migranshelyzet, gender lobby stbstb) stb.
undisputedly
Ez konkrétan bármelyik (új) jobboldali konferencián/blogon/FB oldalon lejöhetett volna.

Szabad piac: főleg a nagy gazdaságoknak előnyös, lényege, hogy konzerválja a meglévő állapotokat. Az EU egyik fő bűne, hogy esze ágában sem volt a status quot felborítani, és felzárkóztatni a K-i blokkot.

Politikai Unió: az EU létrehozásakor más politikai környezetben működtek, annak megfelelően lett kialakítva. Ez elavult, ténylegesen változtatásra szorul.

"Az egész világ rajtunk röhög", érdekvényesítés stb. argumentum: a törökök is röhögtek, aztán amikor megint nekiláttak erősködni a Földközi-tengeren, és szembe találták magukat a brit/francia hadihajókkal, illetve amikor rájöttek, hogy egyszer volt lehetőségük a migránskártyára is, rögtön visszább vettek. Az Unió nem úgy jött létre, hogy pillanatnyi alkukat és rövidtávú érdekek helyezze előtérbe. Lassú a döntési mechanizmus, de a hosszútávú fennmaradásra törekszik. Ebbe hánynak bele a OV féle trollok. (hosszabban egy korrekt összefoglaló egy KONZERVATÍV fb oldaltól:  www.facebook.com/dmagyarmuzsa/posts/1026155551216500)

Morális hanyatlás: ...

4. A mai Brusszel ugy gondolja, hogy az Unio akkent mukodik, hogy a nemetek es a franciak a kulturalis es monetaris imperalizmust gyakorolva becsicskitjak a tobbi orszagot. Meg ha az erofolenyuk miatt tobbnyire jol is jonnek ki az EU-bol, ez kozel sem kellene, hogy megvalosulhasson.undisputedly
Ezzel nem tudok vitatkozni.

5. Orban mar igy is odab@szott az Unionak. undisputedly
Ezt lásd fent, hogy miért nem igaz. Ő egy troll, aki saját érdekekből nem akarja betartani az íratlan szabályokat, elveket. Senkinek nem baszott oda, csak trollkodik, és tömi a zsebét.


Durvan elvakult liberalis szemuvegen keresztul kell nezned, hogy azt gondold, az eu relativ jol mukodott.

Pont a funkciojat nem tudta betartani. Mindenki lezart es innet-onnet (oroszok, kina, angolok, es utana brusszel) oldotta meg a vakcinakat, mikozben az EU ahhoz is balf@sz volt, hogy egy beszerzesi keretszerzodest letargyaljon egy gyogyszergyartoval 😀
undisputedly
 www.economist.com/graphic-detail/tracking-coronavirus-across-the-world?utm_campaign=editorial-social&utm_medium=social-organic&utm_source=facebook&fbclid=IwAR2MatRfcvyaJm3wvmKL8ciwLoGp5qBBO-V57fyneo1rZ4Ywb_Wjc_eAXC4

(tl:dr: az Unió áll az egyik legjobban átoltottságban)

A szerződéses rész konkrétan csúsztatás, és hogy Izrael 3-szoros árat ígért az oltásokért, majd nem fizette ki azokat, hát az most így akkor az ügyesség?

Facts over feelings.

több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
btw az EU a Covid kapcsán csődött mondott, nem csak oltáspolitikailag......az csak a betetőzése volt a folyamatoknak.....csak egy szűk másfél évre kell visszaemlékezni, vagy csak a jelenre.......mik is voltak az első lépések közt? határok lezárása nemzetállamilag (egyenlő Schengen kuka), eü-ellátás nemzetállamilag (ld. Olaszország), teszt-politika nemzetállamilag....Moszkva küld segítséget Bergamoba (wtf?) mert Brüsszel baszik/képtelen lépni effektíve? én már anno mondtam baráti körben, hogy ezek a nemzeti emlékezetekben evidenciák lettek.....s meglesznek a következményei......nem csak Orbán, minden kormányfő (az általuk képviselt társadalmakról nem beszélve) emlékszik majd a brüsszeli impotenciára.....s ennyit az Egybesült Európai Álmokról....szvsz
Gaius
Szerintem meg az EU éppen a covid kapcsán működött hosszú évek óta végre először jól, önmagához képest pedig kifejezetten hatékonyan. Még az oltási akció is úgy gondolom, hogy kimondottan sikeres lett amellett is, hogy abban voltak azért komoly bakik is. De összességében még így is egy sikertörténet, nem könnyű más olyan példát találni, ami ennyire "demokratikusan"-arányosan lett elosztva a tagállamok között, és ha pici csúszással is, de megvalósult.
peterk2005
Durvan elvakult liberalis szemuvegen keresztul kell nezned, hogy azt gondold, az eu relativ jol mukodott.

Pont a funkciojat nem tudta betartani. Mindenki lezart es innet-onnet (oroszok, kina, angolok, es utana brusszel) oldotta meg a vakcinakat, mikozben az EU ahhoz is balf@sz volt, hogy egy beszerzesi keretszerzodest letargyaljon egy gyogyszergyartoval 😀
undisputedly
Az uniós beszerzésű Pfizer volt az első vakcina típus, a Moderna a második. Az, hogy mi beszereztünk a következő hónapokban 3x (!!!) annyi vakcinát, mint amire szükség volt az oltakozni vágyók száma alapján, az nem az unió töketlensége, hanem a srácok "leleményessége", meg a pénzszerzés lehetőségének felvillanása.

Szerkesztette: Lecsó
több mint 2 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 729 — SuperBowl Champions 2013/2014
btw az EU a Covid kapcsán csődött mondott, nem csak oltáspolitikailag......az csak a betetőzése volt a folyamatoknak.....csak egy szűk másfél évre kell visszaemlékezni, vagy csak a jelenre.......mik is voltak az első lépések közt? határok lezárása nemzetállamilag (egyenlő Schengen kuka), eü-ellátás nemzetállamilag (ld. Olaszország), teszt-politika nemzetállamilag....Moszkva küld segítséget Bergamoba (wtf?) mert Brüsszel baszik/képtelen lépni effektíve? én már anno mondtam baráti körben, hogy ezek a nemzeti emlékezetekben evidenciák lettek.....s meglesznek a következményei......nem csak Orbán, minden kormányfő (az általuk képviselt társadalmakról nem beszélve) emlékszik majd a brüsszeli impotenciára.....s ennyit az Egybesült Európai Álmokról....szvsz
Gaius
Szerintem meg az EU éppen a covid kapcsán működött hosszú évek óta végre először jól, önmagához képest pedig kifejezetten hatékonyan. Még az oltási akció is úgy gondolom, hogy kimondottan sikeres lett amellett is, hogy abban voltak azért komoly bakik is. De összességében még így is egy sikertörténet, nem könnyű más olyan példát találni, ami ennyire "demokratikusan"-arányosan lett elosztva a tagállamok között, és ha pici csúszással is, de megvalósult.
peterk2005
Durvan elvakult liberalis szemuvegen keresztul kell nezned, hogy azt gondold, az eu relativ jol mukodott.

Pont a funkciojat nem tudta betartani. Mindenki lezart es innet-onnet (oroszok, kina, angolok, es utana brusszel) oldotta meg a vakcinakat, mikozben az EU ahhoz is balf@sz volt, hogy egy beszerzesi keretszerzodest letargyaljon egy gyogyszergyartoval 😀
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
btw az EU a Covid kapcsán csődött mondott, nem csak oltáspolitikailag......az csak a betetőzése volt a folyamatoknak.....csak egy szűk másfél évre kell visszaemlékezni, vagy csak a jelenre.......mik is voltak az első lépések közt? határok lezárása nemzetállamilag (egyenlő Schengen kuka), eü-ellátás nemzetállamilag (ld. Olaszország), teszt-politika nemzetállamilag....Moszkva küld segítséget Bergamoba (wtf?) mert Brüsszel baszik/képtelen lépni effektíve? én már anno mondtam baráti körben, hogy ezek a nemzeti emlékezetekben evidenciák lettek.....s meglesznek a következményei......nem csak Orbán, minden kormányfő (az általuk képviselt társadalmakról nem beszélve) emlékszik majd a brüsszeli impotenciára.....s ennyit az Egybesült Európai Álmokról....szvsz
Gaius
Szerintem meg az EU éppen a covid kapcsán működött hosszú évek óta végre először jól, önmagához képest pedig kifejezetten hatékonyan. Még az oltási akció is úgy gondolom, hogy kimondottan sikeres lett amellett is, hogy abban voltak azért komoly bakik is. De összességében még így is egy sikertörténet, nem könnyű más olyan példát találni, ami ennyire "demokratikusan"-arányosan lett elosztva a tagállamok között, és ha pici csúszással is, de megvalósult.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Megeshet, nyilván.
De momentán nem azt állítottam, amit mondasz.
Hanem ezt:
de nem ütköztek se az eu-jogba, se emberi alapértékekbe, csak a gazdagodásról és az ehhez optimalizált gazdasági környezet kialakításáról szóltak.
Sobri Jóska
Ez nem azt jelenti, amit belelátsz, hiszen nem "vagy"-al írtam.
Sobri Jóska
Ezt már kezdem "szakmázgatásnak" érezni, nem tudom beírjam-e egyáltalán, de szerintem a "se-se" az nyelvtanilag éppenséggel a "vagy"-al egyenértékű, nem pedig az "és"-el. 😊 ("A háromszögnek se három oldala nincs, se három csúcspontja". Ennek már az cáfolata, ha bebizonyítom, hogy három oldala van.)
peterk2005
Ha már szakmázgatunk, akkor pontosítsunk már ezen, mert Sobri azzal védi magát, hogy ezt ő “és”-ként mondta, Te meg azzal támadod, hogy “vagy”-gyal, holott Sobrinak éppen az “és” verzió a “rosszabb”, ugyanis ezáltal lett igazán kikezdhető az állítása.

A se-se ugyanis éppenséggel “és”-t jelent, hiszen ez egy konjunktív feltételpárt idéz elő, azaz mindkettő feltételnek igaznak kell lennie, nem elég csak az egyiknek. Sobri azt mondta, hogy se az EU jogba, se az emberi alapértékekbe nem ütköztek az eddigi Fideszes tettek, ami azt feltételezi, hogy az eddigi cselekedetek megfeleltek az EU jognak ÉS az emberi alapértékeknek is, azaz mindkettőnek. Így pedig amint van olyan, amely legalább az egyiknek nem felel meg (és hát van bőven), akkor az állítása egyértelműen hamis.

Ezzel szemben, ha Sobri “vagy”-al érvelt volna, azaz diszjunktív feltételeket írt volna (tehát azt mondta volna, hogy az eddigi Fideszes tettek vagy az EU jognak, vagy az emberi alapértékeknek megfeleltek), akkor nehezebb lenne belekötni, hiszen tudna azzal érvelni, hogy a migránsok/civilek/stb. jogfosztása nem ellentétes az emberi alapértékekkel (egyébként az), így mivel csak az EU jogot sértette, ezért igaz az az állítása, hogy legalább az egyiknek megfelelt.
Jughead
Ezt akartam leírni, csak nem akartam konjunktívazni meg diszjunktívazni, nyelvészkedve meg nem tudtam jobban megfogalmazni. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
Nade ha egy törvénybe beleírják, hogy nem lehet homoszexuális propaganda meg nemváltó propaganda az iskolában. Na akkor az ég a földdel összeér, és azok a nyugati országok, akik vígan üzletelnek egyébként Szaud-Arábiával mondjuk, és egyéb olyan arab országokkal ahol nem a fentebbi problémák vannak, hanem konkrétan halálbünetés jár a homoszexualitásért, azok szomorú arccal és szivárványos kitűzővel bánkódnak Orbán homofóbiáján.
MC12
 en.wikipedia.org/wiki/Casus_belli

Az első vh. sem attól robbant ki, hogy a németek túlterjeszkedtek, de az oka az volt.

Szimbólumok, indentitás, politika. Foucault hatalom elméletét láthatod gyakorlatban.

több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 867
Ahogy nézem a híradásokat és nemzetközi reakciókat, az EU vezető testületének gondolkodása egészen hasonló Jóskáéhoz 😊 szabadon szétrabolni, magánosítani, újraprivatizálni lehet egy országot, az EU-s pénzeket korlátlanul ellopni szintén lehet mindenféle különösebb következmény nélkül (nem, az nem következmény, hogy 1-2 törvényt 200 évvel a meghozása után néhány pontjában módosítani kell ez inkább megmosolyogtató), választási rendszert úgy csűrni - csavarni hogy az csak a kormánypártnak legyen jó - szintén semmi probléma. Tehát az emberek mindennapjait befolyásoló döntések szintjén (választási rendszer, fejlesztési pénzek elosztása, úthálózat-kiszervezése és napestig lehetne sorolni) az EU maximum ejnye-bejnyéig jut el és "figyelemmel követ", "aggódik" stb.

Nade ha egy törvénybe beleírják, hogy nem lehet homoszexuális propaganda meg nemváltó propaganda az iskolában. Na akkor az ég a földdel összeér, és azok a nyugati országok, akik vígan üzletelnek egyébként Szaud-Arábiával mondjuk, és egyéb olyan arab országokkal ahol nem a fentebbi problémák vannak, hanem konkrétan halálbünetés jár a homoszexualitásért, azok szomorú arccal és szivárványos kitűzővel bánkódnak Orbán homofóbiáján.

Szerkesztette: MC12

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 729 — SuperBowl Champions 2013/2014
Azert ne gondoljuk, hogy eg a haz, vagy, hogy teljes EU vs Magyarorszag lenne a felallas: A pirossal jelolt orszagok irtak ala a magyar kormany biralatat, a szurkek neutralsiak maradtak, a kekek pedig nem akartak alairni:



Erdekes hatalmi harc amugy, kivancsi vagyok mi lesz a vege. Egyreszt a globalista/nacionalista toresvonal is egymasnak feszult az Union belul (hiszen ugye az oktatas es kulturpolitika alakitasanak jogat nem ruhaztak at a tagallamok az Uniora, Chartat is nagyon hivatkozza a kormany ), masreszt ugye a "keleti-blokk" sem tamogatja brusszelt. [Az EU-nak ugye ez az alfaja es omegaja, hogy milyen jogokat adtak at a tagallamok es milyeneket nem. Van egy globalista tomb aki egy USA szintu vagy annal is szorosabb Uniot akar a jovoben ahol mindenrol Brusszel dont es a nemzeti jogalkotas csak adminisztral, illetve vannak Orbanek akiknek mar a mostani rendszer sem tetszik]

Az, hogy ebbe hogyan vezetik bele a belso piacot ismet erdekes. Maga a teny, hogy a Bizottsag azt mondja serti, meg semmit sem jelent. Ok vegrehajtokent nem elfogulatlanok, beledobalnak minden hivatkozast a kerelmukbe aztan remelik valamelyik megmarad az EU birosagon.

Amugy igazan szorakoztato lenne, ha a birosag esetleges marasztalasa eseten sem tenne semmit Orban, ugyanis akkor a Bizottsagnak ismet vissza kell mennie az EU Birosaghoz ("Mami, nem adja oda a homokozo asot!"), az ismet megnezi mi a szitu ("Add oda a homokozo asot'", majd az egyetlen fegyver ami a kezukben van az penzbirsag. Siman megtehetne Orban, hogy precedenst teremt es bemutat, semmilyen valos eszkoz nincs az EU jogban arra, hogy kikenyszeritsenek barmit a magyar kormanybol. Max a nemetek szolnak, hogy viszik a gyarakat, na az mar igen, de az EU teljesen eszkoztelen. Max elzarjak a penzcsapokat es megriszkirozzak, hogy az embereket buntetik es megjobban kina es oroszorszag fele sodrodunk.

Kizarni sem tudnak az EU-bol.

Es sok tagallam lesz amelyik nem akar majd megbuntetni egy renitenst, mert akkor precedens lesz arra, hogy a renitenseket meg kell buntetni es barmilyen at nem ruhazott, meg nemzeti kezben levo jogalkotasi teruletre ra fogjak onnantol huzni, hogy "hahaha szabad piac, szivtad".

Szoval en kivancsian varom. Az EU ahelyett, hogy megprobalna okulni mondjuk a pandemiara adott rohelyes valaszabol, vagy a kinahoz dorgolozesbol visszavenne, esetleg a UK-vel rendezne a viszonyat, a sajat tagallamait b@szogatja 😊

Kezdek ORbannak szurkolni ebben a korben, nagy kar, hogy moralisan pont nincs igaza a kormanynak, mert az viszont nincs a torveny kapcsan, de orommel vennem ha pofan b@szna brusszelt 😊 Mivel erzik, hogy szarul alnak a valasztasokkal es elobb vagy utobb menniuk kell, lehet nyomnak egy ilyen make it or break it strategiat es erre felteszik 2022-t. Orban megint sakkozik.
undisputedly
btw pont erről van szó.... a Brexit nem volt véletlen. Nem egy olyan angol tanulmányt, vagy kormányzati elemzést olvastam évekkel ezelőtt, ami a Brexit kapcsán arra hívta fel a figyelmet, hogy nem a jelenlegi (most már múltbeli), hanem a jövő EU-jára, az egyre több szuverenitási jogot elvonó EU-ra mondtak nemet...OK, hogy a birodalmi öntudatuknak annyi, de azért ott a szigetországot egy szuverén népség lakja. Senki nem gondolta volna sztem, hogy a Covid és az oltási program kapcsán meg is jött az első feedback, hogy a szuverenitás jóval nagyobb rugalmasságot és mozgásteret, s egyben sikert ad. Gazdaságpolitikailag - van, s lesz még - egy átmeneti időszak, ami nehézségekkel jár, de pl. a monetáris politikában eddig is szuverének voltak. Szvsz London arra épít, hogy az uniós tagállamokkal megkötendő/megkötött kétoldalú megállapodásokkal biztosítson az EU-jelentette "szabadságot a gazdasági térben", anélkül, hogy Brüsszel belepofázzon a dolgaiba. Persze ezeknek a bilat megállapodásoknak az összehozása idő, s a brit diplomácia nem egy kapkodós fajta. A nagy dobás az lesz sztem, amikor egy ezeket meghaladó megállapodás születik majd az USA-val. "A" természetes szövetségessel. Egyfajta anglo-saxon "megerősített együttműködéssel". De ez csak magánvéleményem, nem olvastam, egyszerűen csak természetesnek tartom.

Na mindegy, ez csak egy széljegyzet volt csupán a brüsszeli politika kapcsán.
Gaius
És erre emlékszel még?
Hétfőn megjelent Orbán Viktor aláírásával a Daily Mailben a magyar kormány üzenete a briteknek, amelyben Orbán a Brexit ellen kampányol.
 hvg.hu/itthon/20160620_Orban_egesz_oldalas_hirdetesben_uzent_a_briteknek
nagylaza
Szerintem Orbannak jobb volt amig a UK is EU-ban volt, ugyanis EU szkeptikuskent reszesei voltak a Berlin/Parizs tengely elleni koalicionak. A kilepesukkel csak gyengult Orban oldala.
több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 369
Azert ne gondoljuk, hogy eg a haz, vagy, hogy teljes EU vs Magyarorszag lenne a felallas: A pirossal jelolt orszagok irtak ala a magyar kormany biralatat, a szurkek neutralsiak maradtak, a kekek pedig nem akartak alairni:



Erdekes hatalmi harc amugy, kivancsi vagyok mi lesz a vege. Egyreszt a globalista/nacionalista toresvonal is egymasnak feszult az Union belul (hiszen ugye az oktatas es kulturpolitika alakitasanak jogat nem ruhaztak at a tagallamok az Uniora, Chartat is nagyon hivatkozza a kormany ), masreszt ugye a "keleti-blokk" sem tamogatja brusszelt. [Az EU-nak ugye ez az alfaja es omegaja, hogy milyen jogokat adtak at a tagallamok es milyeneket nem. Van egy globalista tomb aki egy USA szintu vagy annal is szorosabb Uniot akar a jovoben ahol mindenrol Brusszel dont es a nemzeti jogalkotas csak adminisztral, illetve vannak Orbanek akiknek mar a mostani rendszer sem tetszik]

Az, hogy ebbe hogyan vezetik bele a belso piacot ismet erdekes. Maga a teny, hogy a Bizottsag azt mondja serti, meg semmit sem jelent. Ok vegrehajtokent nem elfogulatlanok, beledobalnak minden hivatkozast a kerelmukbe aztan remelik valamelyik megmarad az EU birosagon.

Amugy igazan szorakoztato lenne, ha a birosag esetleges marasztalasa eseten sem tenne semmit Orban, ugyanis akkor a Bizottsagnak ismet vissza kell mennie az EU Birosaghoz ("Mami, nem adja oda a homokozo asot!"), az ismet megnezi mi a szitu ("Add oda a homokozo asot'", majd az egyetlen fegyver ami a kezukben van az penzbirsag. Siman megtehetne Orban, hogy precedenst teremt es bemutat, semmilyen valos eszkoz nincs az EU jogban arra, hogy kikenyszeritsenek barmit a magyar kormanybol. Max a nemetek szolnak, hogy viszik a gyarakat, na az mar igen, de az EU teljesen eszkoztelen. Max elzarjak a penzcsapokat es megriszkirozzak, hogy az embereket buntetik es megjobban kina es oroszorszag fele sodrodunk.

Kizarni sem tudnak az EU-bol.

Es sok tagallam lesz amelyik nem akar majd megbuntetni egy renitenst, mert akkor precedens lesz arra, hogy a renitenseket meg kell buntetni es barmilyen at nem ruhazott, meg nemzeti kezben levo jogalkotasi teruletre ra fogjak onnantol huzni, hogy "hahaha szabad piac, szivtad".

Szoval en kivancsian varom. Az EU ahelyett, hogy megprobalna okulni mondjuk a pandemiara adott rohelyes valaszabol, vagy a kinahoz dorgolozesbol visszavenne, esetleg a UK-vel rendezne a viszonyat, a sajat tagallamait b@szogatja 😊

Kezdek ORbannak szurkolni ebben a korben, nagy kar, hogy moralisan pont nincs igaza a kormanynak, mert az viszont nincs a torveny kapcsan, de orommel vennem ha pofan b@szna brusszelt 😊 Mivel erzik, hogy szarul alnak a valasztasokkal es elobb vagy utobb menniuk kell, lehet nyomnak egy ilyen make it or break it strategiat es erre felteszik 2022-t. Orban megint sakkozik.
undisputedly
btw pont erről van szó.... a Brexit nem volt véletlen. Nem egy olyan angol tanulmányt, vagy kormányzati elemzést olvastam évekkel ezelőtt, ami a Brexit kapcsán arra hívta fel a figyelmet, hogy nem a jelenlegi (most már múltbeli), hanem a jövő EU-jára, az egyre több szuverenitási jogot elvonó EU-ra mondtak nemet...OK, hogy a birodalmi öntudatuknak annyi, de azért ott a szigetországot egy szuverén népség lakja. Senki nem gondolta volna sztem, hogy a Covid és az oltási program kapcsán meg is jött az első feedback, hogy a szuverenitás jóval nagyobb rugalmasságot és mozgásteret, s egyben sikert ad. Gazdaságpolitikailag - van, s lesz még - egy átmeneti időszak, ami nehézségekkel jár, de pl. a monetáris politikában eddig is szuverének voltak. Szvsz London arra épít, hogy az uniós tagállamokkal megkötendő/megkötött kétoldalú megállapodásokkal biztosítson az EU-jelentette "szabadságot a gazdasági térben", anélkül, hogy Brüsszel belepofázzon a dolgaiba. Persze ezeknek a bilat megállapodásoknak az összehozása idő, s a brit diplomácia nem egy kapkodós fajta. A nagy dobás az lesz sztem, amikor egy ezeket meghaladó megállapodás születik majd az USA-val. "A" természetes szövetségessel. Egyfajta anglo-saxon "megerősített együttműködéssel". De ez csak magánvéleményem, nem olvastam, egyszerűen csak természetesnek tartom.

Na mindegy, ez csak egy széljegyzet volt csupán a brüsszeli politika kapcsán.
Gaius
btw az EU a Covid kapcsán csődött mondott, nem csak oltáspolitikailag......az csak a betetőzése volt a folyamatoknak.....csak egy szűk másfél évre kell visszaemlékezni, vagy csak a jelenre.......mik is voltak az első lépések közt? határok lezárása nemzetállamilag (egyenlő Schengen kuka), eü-ellátás nemzetállamilag (ld. Olaszország), teszt-politika nemzetállamilag....Moszkva küld segítséget Bergamoba (wtf?) mert Brüsszel baszik/képtelen lépni effektíve? én már anno mondtam baráti körben, hogy ezek a nemzeti emlékezetekben evidenciák lettek.....s meglesznek a következményei......nem csak Orbán, minden kormányfő (az általuk képviselt társadalmakról nem beszélve) emlékszik majd a brüsszeli impotenciára.....s ennyit az Egybesült Európai Álmokról....szvsz
Gaius
Kissé szigorú vélemény ez az EU-val szemben. Persze Oroszország úgy mutatta magát, mint aki segítene, de ez nem volt egy valódi nagy segítség. Persze az EU országai még ennyit sem tudtak tenni, mert elsősorban otthonukra koncentráltak, de közben pl a németek még betegeket is szállítottak katonai gépen, de később Csehországból is, ezt azonban nem olvasom tőled. Ráadásul ez egy precedens volt, most az EU jobban átgondolja, mit lehet ilyenkor tenni a jövőben.
A vakcinabeszerzés pedig egy remek dolog volt. Saját erőből a tagországok borzasztóan drágán és egymást leküzdve jutottak volna vakcinához, lehet a szegényebb tagállamok még márciusig se. Közben meg egy Dánia/Svédország stb már februárra át lett volna oltva.
Ez így lehet nem tökéletes, de igazságos. Jól látszik, hogy Ukrajna vagy egyéb nem EU-s országok Európában hogy jártak. Szerbia persze üdítő kivétel volt, igaz ott is a keleti vakcina pörgette fel az oltást.