Politika

44 feliratkozó

több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 346 — #NoStress
Ha neked lenne igazad, akkor mielőtt eladod a házat, fel kellene teljesen újítanod, és a kertet is a maximumra pimpelned, mert úgy jársz a legjobban. Mégsem csinálja ezt senki.
Lecsó
Házam nemigen volt, így pont kert se, de lakással azért csináltam ezt jópárszor.
Megvettem, teljesen felújíttattam, eladtam.
Szerintem sokan csinálják.
Azok nem, akik életvitelszerűen 10-20-30 év alatt lelaknak egy lakást, majd eladják, hogy vidékre vagy olcsóbba költözve kis pluszpénzhez jussanak.
De pl. egy, a lakás értékének 5-8 százalékát kitevő felújítás 15-20 százalékkal növelheti az eladási árát. Akár laktad előtte, akár nem.
Ha van az az 5-8 százaléknyi pénz, mindenképp megéri felújítani. Ha nincs, akkor valóban nehéz lenne.
Sobri Jóska
Mert te befektetésnek vetted a lakást. Az megint más. Nem használod, hanem adod-veszed. Számodra nincs használati értéke, hanem csak piaci értéke van. Amikor felújítod, nem azt nézed, hogy mi kell neked, hanem hogy mi kell a piacnak (a vevőnek).
Ez ugyebár az egyik alapvető ismérve a kapitalizmusnak, hogy a használati érték és a piaci érték kettéválik. Ha a piacra termelsz, nem az lesz az érdeked, hogy a termék használati értéke legyen magas, hanem hogy a piaci értéke.
Lecsó
Nyilván, de ettől még van olyan tulajdonos is, aki bár használ egy lakást, akár évtizedekig, de előbb felújít, utána értékesít.
De ehhez persze kell annyi pénz.
(Csak a "mégsem csinálja ezt senkit"-t érzem túlzásnak.)
Aki egy uszkve 60milliós belvárosi lakásban él, sokszor inkább eladja lelakottan 55-ért, mint 3-4 milliót ráköltve 65-ért, ez is teljesen érthető és logikus.

Illetve még annyi megjegyzés: hogy a gyakorlatban (mondjuk az általatok taglalt kert témában) sokszor nem vegytisztán elválasztható a használati és a befektetés/megtérülési érték.
Ez nem vagy-vagy dolog.
Ahogy a gyerekvállalásnál se.
Kötve hiszem, hogy generációm szülei kapitalista alapon vállaltak volna gyereket a 70-es években (biztos nem), ettől függetlenül mivel az ő korosztályuknak van alig nyugdíja (hisz a 90-es évek nulla meg vállalkozói fizetései után kapnak, alig kapnak), meg sokan közülük beragadtak értéktelen, de általuk szeretett ingatlanokba, stb. így most realizálódik számukra a "gyermek, mint befektetés és későbbi megtérülés/haszon" állítás. Legalábbis a korosztályomban sokan hasznosulnak eképp szüleik számára, még ha nem is szerepelt ez a célok között.
Sobri Jóska
Nyilván valamennyit érdemes rákölteni, de azt már nem magad miatt költöd. Ezért mondtam, hogy összeszedni a kutyaszart, meg felfúrni az épp lógó deszkát az ok. Én mondjuk sok olyan felújítást biztos hogy nem csinálnék, amire azt mondja a vevő, hogy nem fizeti meg. Pl csempe meg ilyen faszságok. Én sem fizetném, ha használtan vennék bármit. Mert úgyis leverem, mert nekem pont az ellenkező szín tetszik. Energetika az mondjuk ok, az kifizettethető, csak kérdés, hogy tudsz-e annyival többet kérni egy modernebb kazánért, amennyibe neked került. Necces...

A gyerek felnőtt viszonylathoz:
Nyilván van egy olyan olvasata is ennek, hogy a szülő felneveli a gyereket, a gyerek meg gondoskodik a szülőről. Nem volt ez másképp a régi társadalmakban sem, sőőőt. Ott volt ez csak igazán "befektetés". Egy modern társadalomban ez nem kellene hogy szempont legyen (TB, NYB, stb) szóvalez már inkább a szolidaritás témaköre, mint a közgazdaságtané.
Lecsó
Igen, amikor néztem fullra felújított lakást markáns vizuális elemekkel, akkor volt, hogy mondtam az eladónak, hogy "okés, hogy fel van újítva, csak csúnya, és be kell kalkulálnom, hogy még X millió, mire lakható és szép lesz". Nem örült.
De csak négyzetmétert és lokációt vesz az ember, nem állapotot, meg feelinget, ha nem akar ott lakni. Ez az alapigazság.
Én mindig fehér, meg világos pasztelszínekkel újítottam fel, meg nem tettem bele prémium anyagokat, hisz az úgyse jön vissza, és így nem is volt gond sose az eladással, és ki se akartam a vevővel fizettetni olyat, ami lehet neki nem tetszik vagy nincs rá szüksége, stb., de azon röhögök, amikor hirdetésekben látok tűzpiros fürdőszobacsempét aranyberakással, feketére festett hálószobát vagy limezöld konyhabútort kék azulejo csempékkel, meg másfélmilliós zuhanyt. (Mondjuk egyszer egy ilyenre azt mondtam, hogy "ezt a szart innen ki kell baszni", mire engem basztak ki, de ez benne van a szituban. 😊 )
Bizonyára tetszik a felújítónak, csak nem ő fog benne lakni, és száz vevőből bejön 3-nak, így 97 potenciális vevőt elriaszt. De az ő dolga.

Valóban, de attól még van realitása matekozni. Nekem nincs gyerekem, így nem tudom mit tennék a költségeivel, ha lenne, de nem hiszem, hogy írogatnám.

több mint 3 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 12 997 — beers & Packers
A személyeskedést elkerülendő általánosságban kérdezem: azok a fideszesek, akik elfogadhatatlannak tartják a mérséklődött Jobbik részvételét a mo-i ellenzéki összefogásban, mit szólnak ahhoz, hogy a mai európai szélsőjobboldal tárt karokkal várja a Néppárt frakciójából kirakott Fideszt?
több mint 3 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 12 997 — beers & Packers
Most volt 5 előtt egy beszélgetés a German Marshall Found emberkéjével, aki érdekes adalékokkal szolgált arról, hogy mi történt lényegében egy hétvége alatt, hogy a CDU elengedte OV-t. Még az is lehet, hogy a néppárti lengyelek zsarolták meg a CDU-t, de a skandináv-benelux lobbi is nyomult erősen.
Lecsó
Vagyis? Mi történt? Milyen adalékokkal szolgált? (A "még az is lehet" nem adalék, hanem homályos feltételezés.)
nagylaza
Nyilván egy sejtést, vagy egy adott irányba mutató mozgolódást nem fog senki tényként kezelni. Kiszivárgott infó, stb.
Hallgasd vissza a Klubrádión a Megbeszéljükben volt az 5 órási hírek ellőtt...
Lecsó
Ja... Azt hallottam.😊
nagylaza
Akkor nem figyeltél! 😀
Lecsó
Bevallom, nem nagyon keltette fel az érdeklődésemet.
több mint 3 éve
Lecsó Denver Broncos 2 972
Most volt 5 előtt egy beszélgetés a German Marshall Found emberkéjével, aki érdekes adalékokkal szolgált arról, hogy mi történt lényegében egy hétvége alatt, hogy a CDU elengedte OV-t. Még az is lehet, hogy a néppárti lengyelek zsarolták meg a CDU-t, de a skandináv-benelux lobbi is nyomult erősen.
Lecsó
Vagyis? Mi történt? Milyen adalékokkal szolgált? (A "még az is lehet" nem adalék, hanem homályos feltételezés.)
nagylaza
Nyilván egy sejtést, vagy egy adott irányba mutató mozgolódást nem fog senki tényként kezelni. Kiszivárgott infó, stb.
Hallgasd vissza a Klubrádión a Megbeszéljükben volt az 5 órási hírek ellőtt...
Lecsó
Ja... Azt hallottam.😊
nagylaza
Akkor nem figyeltél! 😀
több mint 3 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 12 997 — beers & Packers
Most volt 5 előtt egy beszélgetés a German Marshall Found emberkéjével, aki érdekes adalékokkal szolgált arról, hogy mi történt lényegében egy hétvége alatt, hogy a CDU elengedte OV-t. Még az is lehet, hogy a néppárti lengyelek zsarolták meg a CDU-t, de a skandináv-benelux lobbi is nyomult erősen.
Lecsó
Vagyis? Mi történt? Milyen adalékokkal szolgált? (A "még az is lehet" nem adalék, hanem homályos feltételezés.)
nagylaza
Nyilván egy sejtést, vagy egy adott irányba mutató mozgolódást nem fog senki tényként kezelni. Kiszivárgott infó, stb.
Hallgasd vissza a Klubrádión a Megbeszéljükben volt az 5 órási hírek ellőtt...
Lecsó
Ja... Azt hallottam.😊
több mint 3 éve
Lecsó Denver Broncos 2 972
Most volt 5 előtt egy beszélgetés a German Marshall Found emberkéjével, aki érdekes adalékokkal szolgált arról, hogy mi történt lényegében egy hétvége alatt, hogy a CDU elengedte OV-t. Még az is lehet, hogy a néppárti lengyelek zsarolták meg a CDU-t, de a skandináv-benelux lobbi is nyomult erősen.
Lecsó
Vagyis? Mi történt? Milyen adalékokkal szolgált? (A "még az is lehet" nem adalék, hanem homályos feltételezés.)
nagylaza
Nyilván egy sejtést, vagy egy adott irányba mutató mozgolódást nem fog senki tényként kezelni. Kiszivárgott infó, stb.
Hallgasd vissza a Klubrádión a Megbeszéljükben volt az 5 órási hírek ellőtt...
több mint 3 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 12 997 — beers & Packers
Most volt 5 előtt egy beszélgetés a German Marshall Found emberkéjével, aki érdekes adalékokkal szolgált arról, hogy mi történt lényegében egy hétvége alatt, hogy a CDU elengedte OV-t. Még az is lehet, hogy a néppárti lengyelek zsarolták meg a CDU-t, de a skandináv-benelux lobbi is nyomult erősen.
Lecsó
Vagyis? Mi történt? Milyen adalékokkal szolgált? (A "még az is lehet" nem adalék, hanem homályos feltételezés.)
több mint 3 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 025 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
Mondjuk nekem az a morbid, hogy annak, aki se nem fideszes, se nem Fidesz-szavazó, annak miért nem kurva mindegy, hogy a Fidesz melyik európai pártcsaládnak a tagja?!
Még nekem is tökmindegy.
Mintha egy Pats drukker azon problémázna, hogy ki a GM Denverben vagy miért kellett kirúgni a Bears HC-át.
Én azt se tudom, hogy a DK vagy a Jobbik melyik európai pártban van, de nem is érdekel, és akkor se fog, ha 22-ben ők nyernek.
És kb. ennyi jelentősége is van.
Magáról az Európai Néppártról nem is tudnánk, hogy ilyen formáció létezik, ha a Fidesz nem emeli a politikai kommunikáció terébe mint ellenségkép, mivel egy ilyen párt ténylegesen nem csinál semmit, ami kihat az életünkre.
Sobri Jóska
Hát azok után, hogy a Fidesz kilépett, nem lennék most a az Európai Néppárt frakciójának helyében, az biztos 😀
több mint 3 éve
Lecsó Denver Broncos 2 972
Ha neked lenne igazad, akkor mielőtt eladod a házat, fel kellene teljesen újítanod, és a kertet is a maximumra pimpelned, mert úgy jársz a legjobban. Mégsem csinálja ezt senki.
Lecsó
Házam nemigen volt, így pont kert se, de lakással azért csináltam ezt jópárszor.
Megvettem, teljesen felújíttattam, eladtam.
Szerintem sokan csinálják.
Azok nem, akik életvitelszerűen 10-20-30 év alatt lelaknak egy lakást, majd eladják, hogy vidékre vagy olcsóbba költözve kis pluszpénzhez jussanak.
De pl. egy, a lakás értékének 5-8 százalékát kitevő felújítás 15-20 százalékkal növelheti az eladási árát. Akár laktad előtte, akár nem.
Ha van az az 5-8 százaléknyi pénz, mindenképp megéri felújítani. Ha nincs, akkor valóban nehéz lenne.
Sobri Jóska
Mert te befektetésnek vetted a lakást. Az megint más. Nem használod, hanem adod-veszed. Számodra nincs használati értéke, hanem csak piaci értéke van. Amikor felújítod, nem azt nézed, hogy mi kell neked, hanem hogy mi kell a piacnak (a vevőnek).
Ez ugyebár az egyik alapvető ismérve a kapitalizmusnak, hogy a használati érték és a piaci érték kettéválik. Ha a piacra termelsz, nem az lesz az érdeked, hogy a termék használati értéke legyen magas, hanem hogy a piaci értéke.
Lecsó
Nyilván, de ettől még van olyan tulajdonos is, aki bár használ egy lakást, akár évtizedekig, de előbb felújít, utána értékesít.
De ehhez persze kell annyi pénz.
(Csak a "mégsem csinálja ezt senkit"-t érzem túlzásnak.)
Aki egy uszkve 60milliós belvárosi lakásban él, sokszor inkább eladja lelakottan 55-ért, mint 3-4 milliót ráköltve 65-ért, ez is teljesen érthető és logikus.

Illetve még annyi megjegyzés: hogy a gyakorlatban (mondjuk az általatok taglalt kert témában) sokszor nem vegytisztán elválasztható a használati és a befektetés/megtérülési érték.
Ez nem vagy-vagy dolog.
Ahogy a gyerekvállalásnál se.
Kötve hiszem, hogy generációm szülei kapitalista alapon vállaltak volna gyereket a 70-es években (biztos nem), ettől függetlenül mivel az ő korosztályuknak van alig nyugdíja (hisz a 90-es évek nulla meg vállalkozói fizetései után kapnak, alig kapnak), meg sokan közülük beragadtak értéktelen, de általuk szeretett ingatlanokba, stb. így most realizálódik számukra a "gyermek, mint befektetés és későbbi megtérülés/haszon" állítás. Legalábbis a korosztályomban sokan hasznosulnak eképp szüleik számára, még ha nem is szerepelt ez a célok között.
Sobri Jóska
Nyilván valamennyit érdemes rákölteni, de azt már nem magad miatt költöd. Ezért mondtam, hogy összeszedni a kutyaszart, meg felfúrni az épp lógó deszkát az ok. Én mondjuk sok olyan felújítást biztos hogy nem csinálnék, amire azt mondja a vevő, hogy nem fizeti meg. Pl csempe meg ilyen faszságok. Én sem fizetném, ha használtan vennék bármit. Mert úgyis leverem, mert nekem pont az ellenkező szín tetszik. Energetika az mondjuk ok, az kifizettethető, csak kérdés, hogy tudsz-e annyival többet kérni egy modernebb kazánért, amennyibe neked került. Necces...

A gyerek felnőtt viszonylathoz:
Nyilván van egy olyan olvasata is ennek, hogy a szülő felneveli a gyereket, a gyerek meg gondoskodik a szülőről. Nem volt ez másképp a régi társadalmakban sem, sőőőt. Ott volt ez csak igazán "befektetés". Egy modern társadalomban ez nem kellene hogy szempont legyen (TB, NYB, stb) szóvalez már inkább a szolidaritás témaköre, mint a közgazdaságtané.
több mint 3 éve
Lecsó Denver Broncos 2 972
Mondjuk nekem az a morbid, hogy annak, aki se nem fideszes, se nem Fidesz-szavazó, annak miért nem kurva mindegy, hogy a Fidesz melyik európai pártcsaládnak a tagja?!
Még nekem is tökmindegy.
Mintha egy Pats drukker azon problémázna, hogy ki a GM Denverben vagy miért kellett kirúgni a Bears HC-át.
Én azt se tudom, hogy a DK vagy a Jobbik melyik európai pártban van, de nem is érdekel, és akkor se fog, ha 22-ben ők nyernek.
És kb. ennyi jelentősége is van.
Magáról az Európai Néppártról nem is tudnánk, hogy ilyen formáció létezik, ha a Fidesz nem emeli a politikai kommunikáció terébe mint ellenségkép, mivel egy ilyen párt ténylegesen nem csinál semmit, ami kihat az életünkre.
Sobri Jóska
Amúgy meg a pártból nem is léptek ki, csak a frakcióból. Mondjuk nyilván nem sok értelme lesz függetlenként politizálni, szóval valszeg a néppártból is repülnek/kilépnek.
Most volt 5 előtt egy beszélgetés a German Marshall Found emberkéjével, aki érdekes adalékokkal szolgált arról, hogy mi történt lényegében egy hétvége alatt, hogy a CDU elengedte OV-t. Még az is lehet, hogy a néppárti lengyelek zsarolták meg a CDU-t, de a skandináv-benelux lobbi is nyomult erősen. Ezek már érdekesebbek, mint ez a frakciózás, amit már Hofi is kiröhögött....

Szerkesztette: Lecsó
több mint 3 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 12 997 — beers & Packers
Szép, hogy milyen pályát futott be a hajdan liberális Fidesz.
"Szívesen látják a Fidesz európai parlamenti (EP-) képviselőit az Identitás és Demokrácia (ID) frakcióban - közölte szerdán Jörg Meuthen, az Alternatíva Németországnak (AfD) német ellenzéki párt társelnöke, az ID-frakció képviselője."
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 346 — #NoStress
Mondjuk nekem az a morbid, hogy annak, aki se nem fideszes, se nem Fidesz-szavazó, annak miért nem kurva mindegy, hogy a Fidesz melyik európai pártcsaládnak a tagja?!
Még nekem is tökmindegy.
Mintha egy Pats drukker azon problémázna, hogy ki a GM Denverben vagy miért kellett kirúgni a Bears HC-át.
Én azt se tudom, hogy a DK vagy a Jobbik melyik európai pártban van, de nem is érdekel, és akkor se fog, ha 22-ben ők nyernek.
És kb. ennyi jelentősége is van.
Magáról az Európai Néppártról nem is tudnánk, hogy ilyen formáció létezik, ha a Fidesz nem emeli a politikai kommunikáció terébe mint ellenségkép, mivel egy ilyen párt ténylegesen nem csinál semmit, ami kihat az életünkre.

több mint 3 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 12 997 — beers & Packers
Azért ez szépen félrement:
 444.hu/2021/03/03/toribol-egyes-az-orosz-kormanypart-ifju-aktivistai-tevedesbol-megkoszoruztak-a-magyar-hadifoglyok-tomegsirjat-mert-azt-hittek-mar-akkor-szovetsegesek-voltak
😀
Klaci79
Nem értem, mi ebben a hír. A II. VH-ban nem a náci Németországot legyőző Putyin oldalán harcoltunk?
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 269
Azért ez szépen félrement:
 444.hu/2021/03/03/toribol-egyes-az-orosz-kormanypart-ifju-aktivistai-tevedesbol-megkoszoruztak-a-magyar-hadifoglyok-tomegsirjat-mert-azt-hittek-mar-akkor-szovetsegesek-voltak
😀
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 600 — The only discipline that lasts, is self discipline
Orbán: "miközben több százezer európai ember kerül kórházba, orvosaink az emberéletek megmentésén dolgoznak, az ezalatt az EPP képviselőcsoportját belső adminisztratív ügyek bénítják meg és azzal foglalatoskodik, hogy elnémítsa és letiltsa demokratikusan megválasztott európai parlamenti képviselőinket".
Kapkodom a levegőt.
Ti mi a büdös lófasszal foglalkoztok járvány idején? Apa+anya, örökbefogadás, különleges "gazdasági övezet", SZFE, egészségügyi jogállás, önkormányzatok kivéreztetése, választójogi törvény átírása... És így tovább, a végtelenségig.
nagylaza
Erre is ugyanazt tudom mondani, mint a múltkori Momentumos nyilatkozat utáni háborgásra. Nincs jelentősége. Politikai duma, nem az a NER-el és Orbánnal a baj, hogy ilyeneket elereszt. Tényleg meg kéne fogadni azt amit egyszer véletlenül kibökött 😊 : ne azt nézzük mit mond (mondanak általában), hanem azt, hogy mit csinálnak. Kivéve azokat a nem túl gyakori eseteket, amikor magával a mondással csinálnak valamit.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 600 — The only discipline that lasts, is self discipline
Itt a kommentem

"A szülés mondjuk eddig is kvázi-magán volt 95%-ban, annyi különbséggel, hogy tényleg magánkórházba mentél és ott számlára fizettél vagy állami kórházban zsebbe fű-fa virágnak.
Side note: mikor szültünk magánkórházban, vezettük a költségeket (a 9 hónap alatti magánrendeléseket is beleszámolva), azokat összehasonlítottuk mostanáság szülni készülő ismerősök költségeivel (ők "hagyományosan" szülnek, értsd. állami kórház, mindenkinek zsebbe minden + a sülész orvos magánredenelése) és az jött ki, hogy mindennel együtt 45 ezer forinttal fizettem többet az egész procedúra alatt mindent (magánrendelések, vizsgálatok, magánkórházban 2 éjszaka, külön szoba, zuhanyzó + normális kommunikáció stb.) beleszámolva, mint ők, mínusz idegeskedés és feszengés, hogy hogyan is kell zsebbe csúsztatni. Értehetetlen, hgy aki kifizet több 100 ezret egyébként is egy szülésre, az miért nem nézi legalább meg, hogy mennyi lenne ez hivatalosan, magán úton. És amikor ezt elmondtam nekik az elején, annyi volt a rekació, hogy "dehát a doktor úrhoz járok már X éve magánba" jaoké."MC12
Egy szülés, teljes magánköltséggel Európában nagyjából 8-12 ezer euróba kerül. Ennek 60-70 százaléka a kórházi költség, a maradék az előírt vizsgálatok ára. Császárral +20% az ár. A konzultációk és az "extrák" (aki kéri a 4D, 5D-t, filmet kér ésatöbbi) efölött vannak. Ugyanez biztosítással - ahol van, de szinte mindenhol van - 200-400 euró. A konzultációk és extrák itt is külön vannak.

Azaz az összköltség legmasszívabb része maga a kórházi díj. Egy császár egyedül rádob a költségekre vagy egy milliót. Itthon felteszem olcsóbb a dolog, mert alacsonyabbak a bérek. De a felszerelés, eszközök itt is világpiaci árasak (magánban a gyógyszer is teljes áras), szóval nem hiszem, hogy ha egy magánkórház ezt fullban állja, akkor töredékére jönne ki, mint Európában. Szóval, ha mondjuk angliában 3-4.5 millió egy szülés, császárral 4-5.5. millió, akkor idehaza se 1 millió. Csak a kórházi díjról és vizsgálatokról beszélek.

Namost egyetlen tágító injekció full, nem támogatott költsége is több tízezer. Meg az infúzió, egyéb gyógyszerek darabja is. Egy viszonylag sima szülésnél simán elszurkálnak (full költségen) jópár százezret, és ezek csak a gyógyszerek. Csak a szülés levezetése alatt, nem előtte és utána. Az még plusz. Szóval nem jön nekem ki sehogy, hogy hogyan fizethettek az ismerőseid 95%-át ennek ki zsebekbe? Ennyire jól állnak, hogy 2-3 millát toltak a borítékba, vagy hogy? Vagy neked volt jóval olcsóbb (ergó nem teljesen full) az a magán?


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 346 — #NoStress
Ha neked lenne igazad, akkor mielőtt eladod a házat, fel kellene teljesen újítanod, és a kertet is a maximumra pimpelned, mert úgy jársz a legjobban. Mégsem csinálja ezt senki.
Lecsó
Házam nemigen volt, így pont kert se, de lakással azért csináltam ezt jópárszor.
Megvettem, teljesen felújíttattam, eladtam.
Szerintem sokan csinálják.
Azok nem, akik életvitelszerűen 10-20-30 év alatt lelaknak egy lakást, majd eladják, hogy vidékre vagy olcsóbba költözve kis pluszpénzhez jussanak.
De pl. egy, a lakás értékének 5-8 százalékát kitevő felújítás 15-20 százalékkal növelheti az eladási árát. Akár laktad előtte, akár nem.
Ha van az az 5-8 százaléknyi pénz, mindenképp megéri felújítani. Ha nincs, akkor valóban nehéz lenne.
Sobri Jóska
Mert te befektetésnek vetted a lakást. Az megint más. Nem használod, hanem adod-veszed. Számodra nincs használati értéke, hanem csak piaci értéke van. Amikor felújítod, nem azt nézed, hogy mi kell neked, hanem hogy mi kell a piacnak (a vevőnek).
Ez ugyebár az egyik alapvető ismérve a kapitalizmusnak, hogy a használati érték és a piaci érték kettéválik. Ha a piacra termelsz, nem az lesz az érdeked, hogy a termék használati értéke legyen magas, hanem hogy a piaci értéke.
Lecsó
Nyilván, de ettől még van olyan tulajdonos is, aki bár használ egy lakást, akár évtizedekig, de előbb felújít, utána értékesít.
De ehhez persze kell annyi pénz.
(Csak a "mégsem csinálja ezt senkit"-t érzem túlzásnak.)
Aki egy uszkve 60milliós belvárosi lakásban él, sokszor inkább eladja lelakottan 55-ért, mint 3-4 milliót ráköltve 65-ért, ez is teljesen érthető és logikus.

Illetve még annyi megjegyzés: hogy a gyakorlatban (mondjuk az általatok taglalt kert témában) sokszor nem vegytisztán elválasztható a használati és a befektetés/megtérülési érték.
Ez nem vagy-vagy dolog.
Ahogy a gyerekvállalásnál se.
Kötve hiszem, hogy generációm szülei kapitalista alapon vállaltak volna gyereket a 70-es években (biztos nem), ettől függetlenül mivel az ő korosztályuknak van alig nyugdíja (hisz a 90-es évek nulla meg vállalkozói fizetései után kapnak, alig kapnak), meg sokan közülük beragadtak értéktelen, de általuk szeretett ingatlanokba, stb. így most realizálódik számukra a "gyermek, mint befektetés és későbbi megtérülés/haszon" állítás. Legalábbis a korosztályomban sokan hasznosulnak eképp szüleik számára, még ha nem is szerepelt ez a célok között.

több mint 3 éve
Lecsó Denver Broncos 2 972
Ha neked lenne igazad, akkor mielőtt eladod a házat, fel kellene teljesen újítanod, és a kertet is a maximumra pimpelned, mert úgy jársz a legjobban. Mégsem csinálja ezt senki.
Lecsó
Házam nemigen volt, így pont kert se, de lakással azért csináltam ezt jópárszor.
Megvettem, teljesen felújíttattam, eladtam.
Szerintem sokan csinálják.
Azok nem, akik életvitelszerűen 10-20-30 év alatt lelaknak egy lakást, majd eladják, hogy vidékre vagy olcsóbba költözve kis pluszpénzhez jussanak.
De pl. egy, a lakás értékének 5-8 százalékát kitevő felújítás 15-20 százalékkal növelheti az eladási árát. Akár laktad előtte, akár nem.
Ha van az az 5-8 százaléknyi pénz, mindenképp megéri felújítani. Ha nincs, akkor valóban nehéz lenne.
Sobri Jóska
Mert te befektetésnek vetted a lakást. Az megint más. Nem használod, hanem adod-veszed. Számodra nincs használati értéke, hanem csak piaci értéke van. Amikor felújítod, nem azt nézed, hogy mi kell neked, hanem hogy mi kell a piacnak (a vevőnek).
Ez ugyebár az egyik alapvető ismérve a kapitalizmusnak, hogy a használati érték és a piaci érték kettéválik. Ha a piacra termelsz, nem az lesz az érdeked, hogy a termék használati értéke legyen magas, hanem hogy a piaci értéke.

Szerkesztette: Lecsó
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 346 — #NoStress
Ha neked lenne igazad, akkor mielőtt eladod a házat, fel kellene teljesen újítanod, és a kertet is a maximumra pimpelned, mert úgy jársz a legjobban. Mégsem csinálja ezt senki.
Lecsó
Házam nemigen volt, így pont kert se, de lakással azért csináltam ezt jópárszor.
Megvettem, teljesen felújíttattam, eladtam.
Szerintem sokan csinálják.
Azok nem, akik életvitelszerűen 10-20-30 év alatt lelaknak egy lakást, majd eladják, hogy vidékre vagy olcsóbba költözve kis pluszpénzhez jussanak.
De pl. egy, a lakás értékének 5-8 százalékát kitevő felújítás 15-20 százalékkal növelheti az eladási árát. Akár laktad előtte, akár nem.
Ha van az az 5-8 százaléknyi pénz, mindenképp megéri felújítani. Ha nincs, akkor valóban nehéz lenne.

több mint 3 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 664 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
 index.hu/belfold/2021/03/03/orban-a-luzer-gigantikus-bukas---igy-reagal-az-ellenzek-a-fidesz-delegacio-kilepesere/

Egyébként ez mennyire gagyi kommunikáció.
Toca
Ilyen ellenzéki kommunikációval nem csodálom hogy szétnyeri magát a Fidesz.
Heisman
Varj, ertem mit mondasz, de pont ez a kommunikacio ami eljut a tomeghez. Most kezdjek el ecsetelni, hogy az EU P dontesi es akaratervenyesitesi mechanizmusa hogyan valtozik a Fidesznek? Senki se ertene meg egy vekony reteget leszamitva.

Azt, hogy luzerek, veszteseg, benak, kitettek oket, azt mar megertik. Szerintem pont, hogy az ellenzektol is egyszerubb kommunikacio kell. A varosi ertelmiseg mar igy is mellettuk all, nem oket kell megszolitani.
undisputedly
Én inkább arra próbáltam utalni hogy ebben is szarok

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 847 — No es importante
Ha nem mondana semmit, több értelme lenne, mert legalább nem folyna a hazugság a száján. Értelmetlen a szavaira figyelni, posztmodern időket élünk, ezek mind elvesztették a jelentésüket.

Érted múlt héten lenyilatkozza, hogy az üzleti célú utakkal sokan trükköznek, kiadta az ot-nek ukázba, hogy szigorítsanak, erre mára már a fél világ jöhet üzleti célra hivatkozva. Olyan ez, mint az élelmiszer- és a benzinárak, szépen felcsökkentek.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 12 997 — beers & Packers
Orbán: "miközben több százezer európai ember kerül kórházba, orvosaink az emberéletek megmentésén dolgoznak, az ezalatt az EPP képviselőcsoportját belső adminisztratív ügyek bénítják meg és azzal foglalatoskodik, hogy elnémítsa és letiltsa demokratikusan megválasztott európai parlamenti képviselőinket".
Kapkodom a levegőt.
Ti mi a büdös lófasszal foglalkoztok járvány idején? Apa+anya, örökbefogadás, különleges "gazdasági övezet", SZFE, egészségügyi jogállás, önkormányzatok kivéreztetése, választójogi törvény átírása... És így tovább, a végtelenségig.
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 716 — SuperBowl Champions 2013/2014
 index.hu/belfold/2021/03/03/orban-a-luzer-gigantikus-bukas---igy-reagal-az-ellenzek-a-fidesz-delegacio-kilepesere/

Egyébként ez mennyire gagyi kommunikáció.
Toca
Ilyen ellenzéki kommunikációval nem csodálom hogy szétnyeri magát a Fidesz.
Heisman
Varj, ertem mit mondasz, de pont ez a kommunikacio ami eljut a tomeghez. Most kezdjek el ecsetelni, hogy az EU P dontesi es akaratervenyesitesi mechanizmusa hogyan valtozik a Fidesznek? Senki se ertene meg egy vekony reteget leszamitva.

Azt, hogy luzerek, veszteseg, benak, kitettek oket, azt mar megertik. Szerintem pont, hogy az ellenzektol is egyszerubb kommunikacio kell. A varosi ertelmiseg mar igy is mellettuk all, nem oket kell megszolitani.
több mint 3 éve
MC12 New Orleans Saints 5 815
Elvileg a Gyöngyösi az egyik legképzettebb külügyész Jakab szerint, ennyit bírt nyilatkozni:

"ezután szélsőséges, Európa-ellenes barátaihoz és keleti diktátor cimboráihoz fordul majd”.

Eztuán? Miután? 😀 Tiszta szerencse, hogy eddig nem fordult hozzájuk 😊😊😊

Az LMP legalább mosolyt csalt az arcomra (kicsit!!):

Az LMP úgy fogalmaz, hogy "véget ért a Fidesz-Néppárt telenovella első évada: Pablo Sanchez eltitkolt gyermeke mégis örökölt Juan Garciatól". Ugyanakkor arra hívják fel a figyelmet, hogy

ettől nem lesz jó Magyarországnak, ettől még az Orbán-kormány bármelyik európai normát meg fogja tudni sérteni, ahogy tette eddig a Néppárt segédletével."

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 3 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 664 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
 index.hu/belfold/2021/03/03/orban-a-luzer-gigantikus-bukas---igy-reagal-az-ellenzek-a-fidesz-delegacio-kilepesere/

Egyébként ez mennyire gagyi kommunikáció.
Toca
Ilyen ellenzéki kommunikációval nem csodálom hogy szétnyeri magát a Fidesz.

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz