Politika

44 feliratkozó

több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 417 — #NoStress
 www.instagram.com/p/CA-gtbkgY-E/
sutianap
Szégyen ,hogy ilyet megosztasz és hogy hagyják is.
pfefe8
Szégyen, hogy ilyet írsz, és örülök, hogy hagyják.
Gyurma Pappa
Jó teszt lesz a lipsi csőcseléknek a Minneapolisi kísérlet😊
pfefe8
Az, hogy egyetértek-e a rendőrség = KKK "viccel" (nem) vagy a rendőrség költségvetési csökkentésével (nem) teljesen mindegy abból a szempontból, hogy valaki leírhatja-e vagy sem. Én a szólásszabadság pártján vagyok, de azért kiválóan látszik mégis, hogy a nagy jobbos "elnyomják a véleményünk és pfujj" csak a saját véleményre terjed ki.

De hajrá, kell az ilyen nézőpont is, legalább látjuk hogy milyen mélyen szántó is ez.
Gyurma Pappa
Te az emberrel vitázol, aki lehet prosztó, nem azzal, amit mond, ami lehet jogos.

Nyilván túlreagálás többszázezer rendőrt, akik nagy része nem is fehér, leKKK-zni, de ahogy Trump is túltolta a győzelme érdekében a kretént, most ugyanezt teszi a másik oldal is, túltolja a saját lehetőségeit.
Mivel kommunikációs-, médiademokrácia van az USA-ban, teljesen indifferens a valóság, a tények, csak a narráció az, ami számít és fontos.
Ahogy csebi is írta a NYT kapcsán, pont azt teszi most a bal, mint amit eleddig tett a jobb. Ráéreztek a módszerre, átvették a stílust, pragmatizálódnak, radikalizálódnak, hiszen a siker mindenekelőtt, a cél szentesíti az eszközt.
És így már nem elvek és ideák harcolnak egymással, hanem csapatok, színek, de mind mögött ugyanaz a Joker-arc vigyorog, legfeljebb az egyik picit ironikusabban.

több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 936 — No es importante
“Gondolj magadra, és hagyd meg másoknak is a jogot, hogy ugyanígy tegyenek.”


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
pfefe8 Pittsburgh Steelers 1 203
 www.instagram.com/p/CA-gtbkgY-E/
sutianap
Szégyen ,hogy ilyet megosztasz és hogy hagyják is.
pfefe8
Szégyen, hogy ilyet írsz, és örülök, hogy hagyják.
Gyurma Pappa
Jó teszt lesz a lipsi csőcseléknek a Minneapolisi kísérlet😊
pfefe8
Mi az a lipsi csőcselék?
Hanni
például a demokraták által etetett antifás terroristák.
pfefe8
mit tudsz az antifáról azon kívül hogy "terroristák"?
Negritis
 www.instagram.com/p/CA-gtbkgY-E/
sutianap
Szégyen ,hogy ilyet megosztasz és hogy hagyják is.
pfefe8
Szégyen, hogy ilyet írsz, és örülök, hogy hagyják.
Gyurma Pappa
Jó teszt lesz a lipsi csőcseléknek a Minneapolisi kísérlet😊
pfefe8
Mi az a lipsi csőcselék?
Hanni
például a demokraták által etetett antifás terroristák.
pfefe8
mit tudsz az antifáról azon kívül hogy "terroristák"?
Negritis
Á semmit, meg nem is terroristák mi😊 Lesz megint koppanás a kommunista baloldali demokratáknak.

Steelers fan
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 428 — The Mathematician
 www.instagram.com/p/CA-gtbkgY-E/
sutianap
Szégyen ,hogy ilyet megosztasz és hogy hagyják is.
pfefe8
Szégyen, hogy ilyet írsz, és örülök, hogy hagyják.
Gyurma Pappa
Jó teszt lesz a lipsi csőcseléknek a Minneapolisi kísérlet😊
pfefe8
Az, hogy egyetértek-e a rendőrség = KKK "viccel" (nem) vagy a rendőrség költségvetési csökkentésével (nem) teljesen mindegy abból a szempontból, hogy valaki leírhatja-e vagy sem. Én a szólásszabadság pártján vagyok, de azért kiválóan látszik mégis, hogy a nagy jobbos "elnyomják a véleményünk és pfujj" csak a saját véleményre terjed ki.

De hajrá, kell az ilyen nézőpont is, legalább látjuk hogy milyen mélyen szántó is ez.
Gyurma Pappa
vagy mondjuk hogy fel volt háborodva mindenki a Charlie Hebdo eseten
ami az extrém reakció volt ugyanerre

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 646 — Egyéb témák lakó
 www.instagram.com/p/CA-gtbkgY-E/
sutianap
Szégyen ,hogy ilyet megosztasz és hogy hagyják is.
pfefe8
Szégyen, hogy ilyet írsz, és örülök, hogy hagyják.
Gyurma Pappa
Jó teszt lesz a lipsi csőcseléknek a Minneapolisi kísérlet😊
pfefe8
Az, hogy egyetértek-e a rendőrség = KKK "viccel" (nem) vagy a rendőrség költségvetési csökkentésével (nem) teljesen mindegy abból a szempontból, hogy valaki leírhatja-e vagy sem. Én a szólásszabadság pártján vagyok, de azért kiválóan látszik mégis, hogy a nagy jobbos "elnyomják a véleményünk és pfujj" csak a saját véleményre terjed ki.

De hajrá, kell az ilyen nézőpont is, legalább látjuk hogy milyen mélyen szántó is ez.

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 428 — The Mathematician
 www.instagram.com/p/CA-gtbkgY-E/
sutianap
Szégyen ,hogy ilyet megosztasz és hogy hagyják is.
pfefe8
Szégyen, hogy ilyet írsz, és örülök, hogy hagyják.
Gyurma Pappa
Jó teszt lesz a lipsi csőcseléknek a Minneapolisi kísérlet😊
pfefe8
Mi az a lipsi csőcselék?
Hanni
például a demokraták által etetett antifás terroristák.
pfefe8
mit tudsz az antifáról azon kívül hogy "terroristák"?

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
pfefe8 Pittsburgh Steelers 1 203
 www.instagram.com/p/CA-gtbkgY-E/
sutianap
Szégyen ,hogy ilyet megosztasz és hogy hagyják is.
pfefe8
Szégyen, hogy ilyet írsz, és örülök, hogy hagyják.
Gyurma Pappa
Jó teszt lesz a lipsi csőcseléknek a Minneapolisi kísérlet😊
pfefe8
Mi az a lipsi csőcselék?
Hanni
például a demokraták által etetett antifás terroristák.

Steelers fan
több mint 3 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 117 — capitaine du château de Vienne 1487
 www.instagram.com/p/CA-gtbkgY-E/
sutianap
Szégyen ,hogy ilyet megosztasz és hogy hagyják is.
pfefe8
Szégyen, hogy ilyet írsz, és örülök, hogy hagyják.
Gyurma Pappa
Jó teszt lesz a lipsi csőcseléknek a Minneapolisi kísérlet😊
pfefe8
Mi az a lipsi csőcselék?
Hanni
liberális bibsi?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 428 — The Mathematician
 www.instagram.com/p/CA-gtbkgY-E/
sutianap
Szégyen ,hogy ilyet megosztasz és hogy hagyják is.
pfefe8
Szégyen, hogy ilyet írsz, és örülök, hogy hagyják.
Gyurma Pappa
Jó teszt lesz a lipsi csőcseléknek a Minneapolisi kísérlet😊
pfefe8
Mi az a lipsi csőcselék?
Hanni
oh ide jis jöhet a csöcs? 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 599 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
 www.instagram.com/p/CA-gtbkgY-E/
sutianap
Szégyen ,hogy ilyet megosztasz és hogy hagyják is.
pfefe8
Szégyen, hogy ilyet írsz, és örülök, hogy hagyják.
Gyurma Pappa
Jó teszt lesz a lipsi csőcseléknek a Minneapolisi kísérlet😊
pfefe8
Mi az a lipsi csőcselék?
több mint 3 éve
pfefe8 Pittsburgh Steelers 1 203
 www.instagram.com/p/CA-gtbkgY-E/
sutianap
Szégyen ,hogy ilyet megosztasz és hogy hagyják is.
pfefe8
Szégyen, hogy ilyet írsz, és örülök, hogy hagyják.
Gyurma Pappa
Jó teszt lesz a lipsi csőcseléknek a Minneapolisi kísérlet😊

Steelers fan
több mint 3 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 117 — capitaine du château de Vienne 1487
Valaki hozzáértő írja már le hogy tulajdonképpen mit akarnak elérni a tüntetésekkel. Oké figyelem felhívás és hasonlóak, de van valami törvény tervezet, norma, szervezet vagy bármi, amit ha megszavaznak, létrehoznak, pénzelnek abba marad ez az egész...
Vagy ha holnap fellógatják az első fára a 4 rendőrt megnyugszik mindenki?
FLZOLI
mivel nincs igazán vezetőjük (ha lenne Trump már lecsukatta volna sztem)
így nincs megoldásuk sem, csak a faszuk tele az egésszel
és a mostani demokraták is amit láttam csak PR masírozást vállalnak igazából nem állnak az élére

szóval az megy hogy ez a rendszer szar, oldjátok meg hogy jó legyen
Negritis
A céltalan tüntikézés már itthon sem működött. Lehetett bármekkora tömeg a NER végső soron tudta kezelni a helyzetet nagyobb arcvesztés nélkül. Előbb utóbb kifogy a szufla az egészből, mert most is csak az egymásra tromfolás pörgeti az egészet, ki tud minnél nagyobbat mondani alapon.

Killer Mike-ot megválaszzák a BLM párt elnökének, Hámesz és Kevin Hart pedig az alelnökök lesznek és mehet ami a csövön kifér 😊
FLZOLI
No és a 2006os tüntikének mi volt a célja, mijen törvénytervezetet készítettek épp elő erről is mesélj?????
mer a már a kispöcsöm ki van, mer azt a telibefosott ablaktörlőn tövignyomja a nemzeti republikánus oldal, azt még véletlenül se csinálhatja meg más, azt mi a retkes valagért nem, ti szartátok a világegyetemet? A "helyes" oldalnak többet lehet mint a nem "helyesnek", ki a helyes, ki a nem helyes - és világvége van, összeomlik a világegyetem, ha nem a konzervatívok nyernek?

lehet éppen érted vannak kinn, hogy a populista Macskajancsikat megfékezzék, ezt az egész demokrácia hekket, a Sobri-szerinti országvállalkozás játékot, lehet épp ennek a hangja ez, hogy elég volt a hülyéneknézésből


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 3 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 812
ez is érdekes lesz
 www.espn.com/nfl/story/_/id/29280329/donald-trump-reopens-anthem-debate-tweet-aimed-roger-goodell

egyébként a Brees nyilatkozat ezért még gázosabb
mert most jöhet a zászlóval, csak akkor mi volt anno?

Negritis
"Borbinho Indianapolis Colts Ole Miss Rebels 8 455 — Megrögzött Colts Fan



Gyurma Pappa
Ez a Trump elleni tiltakozas volt (amikor le sons of bitchesezte Kapeket) Londonban, azon a heten amikor szinte minden csapat terdelt. Utana amikor kerdeztek h miert terdelt nem mondta a rasszizmust meg a rendori tulkapast sem."
több mint 3 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 863 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Valaki hozzáértő írja már le hogy tulajdonképpen mit akarnak elérni a tüntetésekkel. Oké figyelem felhívás és hasonlóak, de van valami törvény tervezet, norma, szervezet vagy bármi, amit ha megszavaznak, létrehoznak, pénzelnek abba marad ez az egész...
Vagy ha holnap fellógatják az első fára a 4 rendőrt megnyugszik mindenki?
FLZOLI
mivel nincs igazán vezetőjük (ha lenne Trump már lecsukatta volna sztem)
így nincs megoldásuk sem, csak a faszuk tele az egésszel
és a mostani demokraták is amit láttam csak PR masírozást vállalnak igazából nem állnak az élére

szóval az megy hogy ez a rendszer szar, oldjátok meg hogy jó legyen
Negritis
A céltalan tüntikézés már itthon sem működött. Lehetett bármekkora tömeg a NER végső soron tudta kezelni a helyzetet nagyobb arcvesztés nélkül. Előbb utóbb kifogy a szufla az egészből, mert most is csak az egymásra tromfolás pörgeti az egészet, ki tud minnél nagyobbat mondani alapon.

Killer Mike-ot megválaszzák a BLM párt elnökének, Hámesz és Kevin Hart pedig az alelnökök lesznek és mehet ami a csövön kifér 😊

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 428 — The Mathematician
John Oliver az elmúlt több mint egy hét amerikai eseményeiről. A vége különösen drámai.
 www.youtube.com/watch?v=Wf4cea5oObY
iktriad
most állok neki, de amúgy már elég sok részt csinált az ezzel összefüggő témákkal
és hogy milyen problémák vannak a rendőrséggel

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 428 — The Mathematician
Valaki hozzáértő írja már le hogy tulajdonképpen mit akarnak elérni a tüntetésekkel. Oké figyelem felhívás és hasonlóak, de van valami törvény tervezet, norma, szervezet vagy bármi, amit ha megszavaznak, létrehoznak, pénzelnek abba marad ez az egész...
Vagy ha holnap fellógatják az első fára a 4 rendőrt megnyugszik mindenki?
FLZOLI
mivel nincs igazán vezetőjük (ha lenne Trump már lecsukatta volna sztem)
így nincs megoldásuk sem, csak a faszuk tele az egésszel
és a mostani demokraták is amit láttam csak PR masírozást vállalnak igazából nem állnak az élére

szóval az megy hogy ez a rendszer szar, oldjátok meg hogy jó legyen

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 428 — The Mathematician
ez is érdekes lesz
https://a1.espncdn.com/combiner/i?img=%2Fphoto%2F2020%2F0608%2Fr706283_1296x729_16-9.jpg
Trump tweet: Goodell OK with players kneeling?
In response to commissioner Roger Goodell's video last week in which he said the NFL erred in how it dealt with player protests, President Donald Trump tweeted late Sunday night, reopening the national anthem debate with the league.


egyébként a Brees nyilatkozat ezért még gázosabb
mert most jöhet a zászlóval, csak akkor mi volt anno?

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 863 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Valaki hozzáértő írja már le hogy tulajdonképpen mit akarnak elérni a tüntetésekkel. Oké figyelem felhívás és hasonlóak, de van valami törvény tervezet, norma, szervezet vagy bármi, amit ha megszavaznak, létrehoznak, pénzelnek abba marad ez az egész...
Vagy ha holnap fellógatják az első fára a 4 rendőrt megnyugszik mindenki?

több mint 3 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 812
 www.yahoo.com/news/2-lawyers-anti-police-protests-165505551.html
több mint 3 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 052
A varosi tanacs Minneapolisban elvonja a rendorseg koltsegveteset es megszunteti a szervezetet, hogy "alternativ" modokon biztositsak a kozbiztonsagot:

 twitter.com/cnnbrk/status/1269756548416495617?s=20

Ha tenyleg megszavazzak (12 demokrata es 1 zold kepviselo van a tanacsban, 9 szavazat mar eleg, es annyian mar jeleztek, hogy megszavazzak), minden toke es az affluent lakossag el fogja hagyni a varost.

Elkepeszto, hogy a tortenelem hogyan ismetli onmagat. Jakobinus terror 2.0. Itt viszont nem Napoleon jon majd a helyukre, hanem Trump 2nd term.

Londonban es Brusszelben is voltak zavargasok tegnap, Goteborgrol nem is beszelve.

Ha ez meg 1-2 hetig kitart, legalabb akkora jobbra tolodast fog szulni a helyi politikai eletben, mint anno a migransvalsag.
undisputedly
ez így wtf.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 646 — Egyéb témák lakó
 www.instagram.com/p/CA-gtbkgY-E/
sutianap
Szégyen ,hogy ilyet megosztasz és hogy hagyják is.
pfefe8
Szégyen, hogy ilyet írsz, és örülök, hogy hagyják.

több mint 3 éve
pfefe8 Pittsburgh Steelers 1 203
 www.instagram.com/p/CA-gtbkgY-E/
sutianap
Szégyen ,hogy ilyet megosztasz és hogy hagyják is.

Steelers fan
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 428 — The Mathematician
szerintem 2016 és Trump csak a tünete a dolgoknak
a social media és az online média világában minden a kattintásokról szól
a clickbait, hype és rage vonalán vannak ezek felvezetve
viszont ahhoz hogy megtartsd a "híveket" nem tudsz mindig ezekhez nyúlni
szóval megteszel mindent azért hogy ne veszíts el senkit

és itt jön elő egy mégnagyobb gebasz, a cancel culture aminek a legnagyobb vonulata eddig a #metoo volt
ha valaki olyat mond amivel nem értünk egyet akkor ki kell vetni magunkból
és ha véletlen valami controversial akkor mielőtt minket tudnának "cancel"ezni mi csináljuk így menekülve előre

pl most épp JK Rowlingnak van balhéja twitteren mert beleálltak valami transz jogokkal (nem néztem utána teljesen) aki azért eléggé aktívan része az egész gender pc borzadájnak
de Trump is egyik nap istenít valakit majd a másik nap ráuszítja a rajongóit ha véletlen kritizálná

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 159 — Lucas Scott
Én 2016 óta Economist előfizető vagyok. Egyetértek mindben a lappal? Nem. De még mindig elég objektív az újság ahhoz, hogy megmaradjak előfizetőjüknek.

Mélységesen elítélem a NYT-t, amit tett a szerkesztőjével. Értem, amit csebi mond, de ez a fajta haszonelvű gondolkodás egyszerűen nem fér bele az újságírásba. Mi lesz a világgal, ha mindig csak egy kicsit csalunk? Csak még ezt az egyet? Csak még ezt az egy véleményt nem mutatjuk meg?

Az, hogy eleve erről kell beszélgetni, hogy balos meg jobbos újságírás, egy félelmetes helyzet. Én már 20 éve nem értem ezt, és világ életemben abban bíztam, hogy a NYT, a WP, a FT vagy a Guardian megmaradnak újságíróknak. De 2016 óta eltelt időszak mélységesen elkeserít. Nem vagyok naív, értem hogy működik a világ, de az újságírásnak újságírásnak kellene lennie, nem haszonelvű szavazatoptimalizáló szócsőnek.
Gyurma Pappa
ne érts félre kérlek. nem értek egyet ezzel az egésszel, elítélem stb. csak próbáltam rámutatni arra, hogy vajon miért hozhattak meg ilyen döntéseket. én nem hiszek a cél szentesíti az eszközt dologban és itt is kb ilyesmi lehet a háttérben.

Az a baj, hogy itthon már szinte lehetetlen arról beszélni, hogy újságírás. Vannak felületek, ahol talán megpróbálják bemutatni a kormány és ellenzéki oldal jó és rossz intézkedéseit, lépéseit, de egyre kevésbé objektívan. Ez kb a piac pár százaléka. A többi az mordor, amelyek pártszóvivők újságíróknak álcázva. USA-ban is ez egy elég komoly probléma, hogy rengeteg ilyen újságíróbaöltöztetettszócső öntötte el a média piacot, de megvoltak azok a helyek, ahol még törekedtek a sokszínűségre, és akár az ellenvélemények bemutatására ad absurdom az ellenoldal véleményére.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 646 — Egyéb témák lakó
Én 2016 óta Economist előfizető vagyok. Egyetértek mindben a lappal? Nem. De még mindig elég objektív az újság ahhoz, hogy megmaradjak előfizetőjüknek.

Mélységesen elítélem a NYT-t, amit tett a szerkesztőjével. Értem, amit csebi mond, de ez a fajta haszonelvű gondolkodás egyszerűen nem fér bele az újságírásba. Mi lesz a világgal, ha mindig csak egy kicsit csalunk? Csak még ezt az egyet? Csak még ezt az egy véleményt nem mutatjuk meg?

Az, hogy eleve erről kell beszélgetni, hogy balos meg jobbos újságírás, egy félelmetes helyzet. Én már 20 éve nem értem ezt, és világ életemben abban bíztam, hogy a NYT, a WP, a FT vagy a Guardian megmaradnak újságíróknak. De 2016 óta eltelt időszak mélységesen elkeserít. Nem vagyok naív, értem hogy működik a világ, de az újságírásnak újságírásnak kellene lennie, nem haszonelvű szavazatoptimalizáló szócsőnek.

2002-ban volt egy beszélgetésem, akkor még kezdő értelmiségi voltam (épp érettségiztem, de az értelmiségi kocsmába jártam inni), amikor a gyűlöletbeszédről, rasszizmusról stb. beszélgettünk. És a véresszájú liberális barátaim verték magukat, hogy igen is fel kell akasztani az összes nácit (túlzok, természetesen). Én már akkor is azt mondtam: mindenkinek jogában áll, azt hinni, amit akar. Nekem meg jogomban áll kiröhögni, hogy baromságot beszélnek. Erről a jogomról nem akarok lemondani, és mástól szeretném elvenni a jogát, hogy ostoba legyen.

És itt kezdődik a baj az intézményesült rasszizmussal (nem arról akarok vitát nyitni most, hogy van-e vagy nincs). Ha egy munkahelyen, intézményben vagy egy országban az alapján döntenek emberek sorsáról, hogy milyen a bőrszíne, régen rossz helyen vagyunk. És nem, én a Rooney Rule-lal vagy az egyetemi felvételibe való belepiszkálással sem értek egyet. Az, hogy ezekre szükség van, csak azt jelzik, hogy a rendszer úgy ahogy van rossz.