Politika

44 feliratkozó

több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 364 — #NoStress
Azt mondod merész dolog minősíteni azt, ha valaki a fideszre szavaz, majd pár percre rá szégyenteljes szaremberként minősíted azokat a magyarokat akik egyetértenek a Sargentini jelentéssel. Szánalmas ahogy itt összevissza kapálózol. 😀
Duff
Látok némi különbséget egy magánember elviekben titkos szavazata, és egy elviekben az országáért dolgozó képviselő tettei között.
Arról meg nem tehetek, ha egy tárgyi tévedésektől hemzsegő dokumentum elkészültéhez asszisztáló ellenzéki politikai aktort összekeversz egy azzal egyetértő magánemberrel. Szerintem ez simán ciki és gáz, még csak szánalomra se méltó.
Sobri Jóska
amikor az asszisztáló embereket minősítetted szaremberinek akkor nem csak a képviselőket minősítetted hanem azt a sok magyart, aki a jelentéshez észrevételt adott, hiszen ők is asszisztáltak.
csebi
Akik megszavazták, akik benne az országunkat negatív színben tüntették fel, azt hittem evidens.

több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 364 — #NoStress
Azt mondod merész dolog minősíteni azt, ha valaki a fideszre szavaz, majd pár percre rá szégyenteljes szaremberként minősíted azokat a magyarokat akik egyetértenek a Sargentini jelentéssel. Szánalmas ahogy itt összevissza kapálózol. 😀
Duff
Látok némi különbséget egy magánember elviekben titkos szavazata, és egy elviekben az országáért dolgozó képviselő tettei között.
Arról meg nem tehetek, ha egy tárgyi tévedésektől hemzsegő dokumentum elkészültéhez asszisztáló ellenzéki politikai aktort összekeversz egy azzal egyetértő magánemberrel. Szerintem ez simán ciki és gáz, még csak szánalomra se méltó.
Sobri Jóska
Mit számít az jelen esetben, hogy a titkos a szavazat? Az elvilekben az országért dolgozó kormányra, és annak tetteire szavaz, tehát felelős érte. Ha valaki az elmúlt években kormányzó pártra szavaz, az meg azt jelenti, hogy elégedett az elmúlt évek tevékenységeivel, ami elég súlyos kérdéseket vet fel. Ki a tököm felelős a kormányért, ha nem a kétmillió géniusz, aki hatalomra jutatta?
Duff
És a felelősséget miként ülteted át a gyakorlatba.?
Ha valaki felelős az az autód megrongálásáért, azt bíróságra viheted, és kártérítést kaphatsz.
Miképp vonható felelősségre kétmillió szavazó? Pláne, hogy nem tudhatod melyik az a kétmillió?
És hogy beszélhetsz felelősségről felelősségrevonhatóság nélkül?
Vagy megelégszel azzal, hogy azt mondod, hogy a fideszszavazók felelőssek, és már boldogan alszol, megvolt a mai cheguevara-feelinged, hogy tettél valami forradalmit és hasznosat?

több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 038 — Lucas Scott
Azt mondod merész dolog minősíteni azt, ha valaki a fideszre szavaz, majd pár percre rá szégyenteljes szaremberként minősíted azokat a magyarokat akik egyetértenek a Sargentini jelentéssel. Szánalmas ahogy itt összevissza kapálózol. 😀
Duff
Látok némi különbséget egy magánember elviekben titkos szavazata, és egy elviekben az országáért dolgozó képviselő tettei között.
Arról meg nem tehetek, ha egy tárgyi tévedésektől hemzsegő dokumentum elkészültéhez asszisztáló ellenzéki politikai aktort összekeversz egy azzal egyetértő magánemberrel. Szerintem ez simán ciki és gáz, még csak szánalomra se méltó.
Sobri Jóska
Mit számít az jelen esetben, hogy a titkos a szavazat? Az elvilekben az országért dolgozó kormányra, és annak tetteire szavaz, tehát felelős érte. Ha valaki az elmúlt években kormányzó pártra szavaz, az meg azt jelenti, hogy elégedett az elmúlt évek tevékenységeivel, ami elég súlyos kérdéseket vet fel. Ki a tököm felelős a kormányért, ha nem a kétmillió géniusz, aki hatalomra jutatta?
Duff
senki, ma ezt is megtudtuk.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 038 — Lucas Scott
Azt mondod merész dolog minősíteni azt, ha valaki a fideszre szavaz, majd pár percre rá szégyenteljes szaremberként minősíted azokat a magyarokat akik egyetértenek a Sargentini jelentéssel. Szánalmas ahogy itt összevissza kapálózol. 😀
Duff
Látok némi különbséget egy magánember elviekben titkos szavazata, és egy elviekben az országáért dolgozó képviselő tettei között.
Arról meg nem tehetek, ha egy tárgyi tévedésektől hemzsegő dokumentum elkészültéhez asszisztáló ellenzéki politikai aktort összekeversz egy azzal egyetértő magánemberrel. Szerintem ez simán ciki és gáz, még csak szánalomra se méltó.
Sobri Jóska
amikor az asszisztáló embereket minősítetted szaremberinek akkor nem csak a képviselőket minősítetted hanem azt a sok magyart, aki a jelentéshez észrevételt adott, hiszen ők is asszisztáltak.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
Duff Seattle Seahawks 3 037
Azt mondod merész dolog minősíteni azt, ha valaki a fideszre szavaz, majd pár percre rá szégyenteljes szaremberként minősíted azokat a magyarokat akik egyetértenek a Sargentini jelentéssel. Szánalmas ahogy itt összevissza kapálózol. 😀
Duff
Látok némi különbséget egy magánember elviekben titkos szavazata, és egy elviekben az országáért dolgozó képviselő tettei között.
Arról meg nem tehetek, ha egy tárgyi tévedésektől hemzsegő dokumentum elkészültéhez asszisztáló ellenzéki politikai aktort összekeversz egy azzal egyetértő magánemberrel. Szerintem ez simán ciki és gáz, még csak szánalomra se méltó.
Sobri Jóska
Mit számít az jelen esetben, hogy a titkos a szavazat? Az elvilekben az országért dolgozó kormányra, és annak tetteire szavaz, tehát felelős érte. Ha valaki az elmúlt években kormányzó pártra szavaz, az meg azt jelenti, hogy elégedett az elmúlt évek tevékenységeivel, ami elég súlyos kérdéseket vet fel. Ki a tököm felelős a kormányért, ha nem a kétmillió géniusz, aki hatalomra jutatta?
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 364 — #NoStress
- Szerintem az a nepotizmus, ha valakit az alapján ítélsz meg, hogy “mit tett le az asztalra”, és nem az alapján, hogy mit remélsz tőle, mit fog letenni. A Fidesz ezügyben egyértelmű. A taktikához keres embert, nem az emberhez taktikát. Nekem fociban is, politikában is tetszik ez.
Sobri Jóska
és akkor még én vagyok naív ...
csebi
Ha azt hiszed a szakértelem fontosabb a lojalitásnál, akkor teljesen.
Ha majd valamikor embereket fogsz vezetni, akkor szembesülsz ezzel a dilemmával, és meglátjuk mit fogsz priorizálni.
Sobri Jóska
vezettem már embereket hidd el, én próbáltam lojális és szakértelemmel rendelkező emberekből építeni a csapatomat, amennyire a keretek engedélyezték. a lojalitás amúgy a mai világban nagyon könnyen megvásárolható dolog, a most sok lojálisnak tartott ember nagyon könnyen fordul meg a damaszkuszi úton, mint ahogy hirtelen mondtak sokan búcsút a 1990 környékén a régi hatalom embereinek.

viszont ez az, amit nem értesz. jelen esetben pl lett volna csak a KKMben és a HIPÁban is legalább 10-10 lojális és szakértelemmel rendelkező ember is. akik az utóbbi 10 évben mindennap bizonyították mindkettőt. ehhez képest sikerült olyan embert választani, aki nem biztos, hogy akár 10 évig is fogja bizonyítani a lojalitását.
csebi
Ez lehet igaz, persze.
De aki a konkrét esetben választott, meg nem így gondolja.
Ez akceptálandó.

több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 364 — #NoStress
Azt mondod merész dolog minősíteni azt, ha valaki a fideszre szavaz, majd pár percre rá szégyenteljes szaremberként minősíted azokat a magyarokat akik egyetértenek a Sargentini jelentéssel. Szánalmas ahogy itt összevissza kapálózol. 😀
Duff
Látok némi különbséget egy magánember elviekben titkos szavazata, és egy elviekben az országáért dolgozó képviselő tettei között.
Arról meg nem tehetek, ha egy tárgyi tévedésektől hemzsegő dokumentum elkészültéhez asszisztáló ellenzéki politikai aktort összekeversz egy azzal egyetértő magánemberrel. Szerintem ez simán ciki és gáz, még csak szánalomra se méltó.

több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 038 — Lucas Scott
- Szerintem az a nepotizmus, ha valakit az alapján ítélsz meg, hogy “mit tett le az asztalra”, és nem az alapján, hogy mit remélsz tőle, mit fog letenni. A Fidesz ezügyben egyértelmű. A taktikához keres embert, nem az emberhez taktikát. Nekem fociban is, politikában is tetszik ez.
Sobri Jóska
és akkor még én vagyok naív ...
csebi
Ha azt hiszed a szakértelem fontosabb a lojalitásnál, akkor teljesen.
Ha majd valamikor embereket fogsz vezetni, akkor szembesülsz ezzel a dilemmával, és meglátjuk mit fogsz priorizálni.
Sobri Jóska
vezettem már embereket hidd el, én próbáltam lojális és szakértelemmel rendelkező emberekből építeni a csapatomat, amennyire a keretek engedélyezték. a lojalitás amúgy a mai világban nagyon könnyen megvásárolható dolog, a most sok lojálisnak tartott ember nagyon könnyen fordul meg a damaszkuszi úton, mint ahogy hirtelen mondtak sokan búcsút a 1990 környékén a régi hatalom embereinek.

viszont ez az, amit nem értesz. jelen esetben pl lett volna csak a KKMben és a HIPÁban is legalább 10-10 lojális és szakértelemmel rendelkező ember is. akik az utóbbi 10 évben mindennap bizonyították mindkettőt. ehhez képest sikerült olyan embert választani, aki nem biztos, hogy akár 10 évig is fogja bizonyítani a lojalitását.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
Duff Seattle Seahawks 3 037
Azt mondod merész dolog minősíteni azt, ha valaki a fideszre szavaz, majd pár percre rá szégyenteljes szaremberként minősíted azokat a magyarokat akik egyetértenek a Sargentini jelentéssel. Szánalmas ahogy itt összevissza kapálózol. 😀
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 364 — #NoStress
- Szerintem az a nepotizmus, ha valakit az alapján ítélsz meg, hogy “mit tett le az asztalra”, és nem az alapján, hogy mit remélsz tőle, mit fog letenni. A Fidesz ezügyben egyértelmű. A taktikához keres embert, nem az emberhez taktikát. Nekem fociban is, politikában is tetszik ez.
Sobri Jóska
és akkor még én vagyok naív ...
csebi
Ha azt hiszed a szakértelem fontosabb a lojalitásnál, akkor teljesen.
Ha majd valamikor embereket fogsz vezetni, akkor szembesülsz ezzel a dilemmával, és meglátjuk mit fogsz priorizálni.

több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 038 — Lucas Scott
- Szerintem az a nepotizmus, ha valakit az alapján ítélsz meg, hogy “mit tett le az asztalra”, és nem az alapján, hogy mit remélsz tőle, mit fog letenni. A Fidesz ezügyben egyértelmű. A taktikához keres embert, nem az emberhez taktikát. Nekem fociban is, politikában is tetszik ez.
Sobri Jóska
és akkor még én vagyok naív ...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 364 — #NoStress
szokásos magyar felelősség tolás. ha hatalmon tartok egy ilyen pártot, ami rengeteg mocsok dolgot tesz akkor ahhoz nekem semmi közöm. lehet így is élni az életet, meg persze így az ember sosem lesz felelős az életében. főleg, hogy nem most a járvány alatt kezdődött ez az egész történet hanem olyan 10 éve megy folyamatosan.
csebi
Már ne haragudj, de valakin számonkérni a szavazatát!, és felelőssé tenni egy egész kormányzat!! működéséért az szerintem sokkal gázabb, elitistább, kitudjajólhanemén magatartás, mint bárhova szavazni.
Többre tartok egy elvhű vérkomcsinácigyurcsányistamihazánkost akár, mint egy magát demokratának hazudó váteszt, aki azt mondja, hogy majd ő jobban tudja kire illendő szavazni, kire nem.
Kb. az egykorvolt fullsötét szdsz-es attitűdöt idézi, hogy ha nem rájuk szavazol, akkor hülye vagy, náci vagy, komcsi vagy, és Gálvölgyi János Farkasházy Teddyvel karöltve átkoz ki, hiszen ki tudná jobban mi kell az országnak, mint ők.

Én még ezen a fórumon senkitől sem olvastam, hogy meg akarná mondani a másiknak kire szavazzon, illetve minősíti a szavazatát. Orbánt fikázd nyugodtan, hisz egy közszereplőnél belefér, de egy "mezei szavazó"-t lebaszni, hogy rá szavazott... merész.
Kicsit kezded elvetni a sulykot, Orbángyűlöletedben, ráfókuszáltságodban azt hiszed, hogy csak az a rendes ember, aki "nem tartja hatalmon a Fideszt".
Ami pluszban hülyeség, mert:
1) titkos szavazásnál honnan tudjam, hogy pl. te nem a Fideszre szavaztál anno, csak valami személyes sérelem, csalódottság miatt, -hogy mondjuk elbaszott országokba delegáltak, nem Mauritiusra vagy az USA-ba-, esel most át a ló túloldalára? (Ami egyébként szíved joga, Fideszre szavazva is okádhatod Orbánra az epét, van ilyen.)
2) te felelős vagy Gyurcsányért, a tetteiért mert hatalomban tartottad 2006-ban? Vagy Orbánért, ha korábban rá szavaztál? Vagy bárki másért, amikor sikerült eltalálni a későbbi győztest? Vagy csak az az igazi jó demokrata, aki a későbbi vesztesre szavaz, hiszen így nem felelős az aktuális kormányzat aktuális faszságáért?
3) azzal, hogy egy tömeg nem lázad fel, és vérrel, fegyverrel nem dönt meg valakit, hanem elmegy szavazni, majd elfogadja a szavazás végeredményét, és neked ez a végeredmény nem tetszik, akkor máris aki ebben részt vett, az felelőssé is válik? És te nem, aki ugyanúgy részt vettél benne?
4) a felelősségnél mindig a legfontosabb kérdés, hogy ha valamiért felelős vagyok, akkor mi a retorzió? Miként büntetnéd, ha valakiről bebizonyosodik, hogy felelős a jelenlegi Fidesz-kormány megalakulásában 1 darab szavazatával?
Én 2018-ban a Fideszre szavaztam. Vállalom a felelősséget. Mi a büntetés, miként történik a felelősségrevonás az álmaidban?

És bár hangoztatod a demokráciaszereteted, de csak egy olyan demokráciáét, ahol nem a Fidesz nyer. Hisz ez a mostani neked már nem is demokrácia, hiszen az általad utált párt tud benne nyerni.
Az meg, hogy egy demokrácia hibrid vagy illiberális csak játék a szavakkal. Aktuálpolitika. Az ezt megállapítók is a politikai játszma részét képezik. Az EU is, a Néppárt is, a Freedom House is, senki sem független ítész.

Egy biztos. Ha nem lennénk demokrácia, akkor az EU úgy baszna ki minket, mint macskát szarni.
Orbán geci, és meghackelte a demokráciát, de a demokráciát hackeli, nem diktatúrát működtet. Elmegy a falig, és ha szerinted túlment, az a demokráciáról mond el dolgokat, nem a hackelőről.
De amíg bent vagyunk az EU-ban, addig a játszma folyik, és demokrácia vagyunk, olyan jelzővel, amilyennel csak akarod.
Sobri Jóska
ezzel lehet elvetettem a sulykót, elismerem és utólag ha megsértettem Charliet, tőle elnézést kérek. De azért te is moderálhatnád magad jó pár dologban, és itt én is személyeskedhetnék, mint te, de inkább nem teszem, nem hiszem, hogy az előrébb vinne.

a felelős szó nem volt szerencsés ebből a szempontból, ebben igazad van. vmennyi köze viszont van szerintem annak a 2+ millió fidesz szavazónak abban, amit a fidesz megenged magának, sztem ezt nehéz vitatni bár úgyis megpróbálod majd gondolom. felelősségre vonásról meg sehol sem beszéltem amúgy is ez az általad imádott rendszer mutatta be rengetegszer, hogy hiába van felelős, a felelősségvonás is elmarad, épp az ilyen hackeléseket szereted (legalábbis nekem ez jött le a hszeid alapján). ha nem szereted, akkor ezt a részét visszavonom.
ennyit általánosságban, most sorba egyesével.

1: amúgy sztem igen is lehetett olvasni, ötleteket itt a fórumon, hogy kire érdemes szavazni, legutóbb pl te tetted fel a kérdést. ezzel kapcsolatban visszafordítani a kérdésre adott válaszomat, hát mit is mondjak ,nem túl elegáns. minősíteni nem minősítettem senkinek a szavazását (ha ezt tettem volna Charlie vagy bármelyik Fideszes szavazóval attól elnézést kérek), csak arra dologra hívtam fel a figyelmet, hogy ha szavazol egy adott pártra sorozatban miután ilyen meg olyan dolgokat követ el, akkor azért nehéz azt mondani, hogy neked semmi közöd nincs ehhez, mert a te szavazatoddal is marad hatalomban. ebben én nem érzek semmi erős dolgot, te meg szokás szerint kiforgatod azt, amit írtam. én nem tudok senki helyében sem lenni, hogy kire kellene szavaznia. nekem van egy értékrendem (amit igazából ma Magyarországon talán egyetlen párt sem fed le), az alapján meg a programjaik alapján szoktam dönteni 4 évente. szívesen szavaznék a Fideszre is, de hát program hiányában nehezen tudom eldönteni, hogy mit akarnak tenni a következő 4 évben ...
nem az alapján döntök, hogy mondjuk engem hogyan basztak át. megjegyzem, hogy én alapvetően Kairóval, mint első kiküldetési hellyel meg voltam elégedve, nem ott akartam leélni az életem, de nekem kifejezett kívánságom és célom volt olyan harmadik országban is élni, ami vagy lényeges kibocsájtó- vagy tranzitország, mert úgy gondolom, hogy az én szakmai területem ez elengedhetetlen. az, hogy ezek után mi történt, azt egyszerűen össze lehet foglalni. nepotizmus. én ezzel mélységesen nem értek egyet, lehet te ezt elfogadod, kedveled, ebben különböző véleményen vagyunk, amit én el tudok fogadni, hogy te másképp látod. sztem ez a fajta nepotizmus rendkívül káros. sajnos, már nem telik el úgy egy hét, hogy ne történne ilyen és megjelenne a sajtóban pl a napokban Gór-nagy ügye. Én ismerem Mikit is, egy nagyon rendes srác, és ennek ellenére nem értek a kinevezésével egyet, mert a KKMben és a HIPAban is rengeteg olyan ember van, aki ezt a posztot sokkal hatékonyabban és eredményesebben tudná betölteni, amivel MAgyarország sokkal jobban járna rövid-,közép- és hosszútávon. épp ezért káros ez, mert az elmaradt haszon is ugyanúgy kár. amúgy ennek is csak egy kis szeletét ismerjük meg, mert már a sajtó sem tudja felderíteni az összes ilyen ügyet.

2: rendes emberséget említettem valahol is? hogy jön ez ide??? legalább látnám azt, hogy mikor írtam olyat, hogy Fidesz szavazó nem lehet rendes ember ...

3: honnan veszed, hogy én tartottam hatalomban Ferit?

4: nekem nem lenne semmi bajom azzal, ha fidesz nyerne és úgy kormányozna, mint mondjuk 98 és 2002 között. azzal van a bajom, hogy egy hibrid rendszert építenek. nem játék a szavakkal. az egyik az, hogy illiberális demokrácia a másik meg hibrid rendszer. a második részben nincs ott a demokrácia (nem véletlenül) szóval ne mosd össze kérlek.

5: az EU kibaszást kérlek mutasd be, hogy milyen jogi eljárással tudják megtenni? tényleg kíváncsi vagyok, hogy mi szerepel a szerződésekben, ami alapján ki lehetne minket baszni. tanultam EU jogot két egyetemen, egyiknél ráadásul kifejezetten foglalkoztunk ezzel is, de még nagyra értékelt szakembereknek sem sikerült ezt megtalálni, lehet neked igen. jelenleg hatályos jogszabályok alapján nincsen érvényben semmilyen kizárási mechanizmus az EU-ban. jogok felfüggesztéséről a 7. cikk szól, ami mintha folyamatban lenne ellenünk, legalábbis úgy dereng, de ezzel is csupán bizonyos jogainkat függeszthetik fel egy nagyon hosszú eljárás végén, amihez amúgy kellene minden más tagállam szavazata, tisztára mint a 17-18. századi Lengyelországban, ahol láthattuk, hogy a nemesi vétó milyen sokra vitte. persze csak véletlen az, hogy mondjuk a csehekkel szemben ilyet nem indítottak, velünk meg igen.

6: az a gondolatod, hogy ha Orbán a falon túlra jutott, az demokráciáról mond el dolgokat, nem Orbánról hát egy elég érdekes felfogás. mert persze kötelező visszaélni a hatalommal? nem lehet úgy dönteni, hogy nem élek vissza vele.

7: amúgy megjegyzem, hogy én látom azt is, ha Fidesz kárára történik valami. pl a Sargentini jelentés elfogadás körüli magyarázkodás is nevetséges volt, én úgy gondolom, hogy nem lehetett volna elfogadottnak tenni, hibázott az EU ebben. vagy mai friss dolog: nem értem, hogy miért nem engedték Vargát felszólalni. ezzel sztem jogilag és politikailag is hibás döntést hoztak. csak ugye az a különbség, hogy én nem próbálom ezeket a dolgokat helyesnek beállítani csak azért, mert az EU döntött így.
csebi
Tényleg nem érted.

- Aki a Fideszre szavazott, az azért tette, mert szerinte az a legjobb neki és az országnak. És az ország fele újra megtette. És újra. Vagyis nem azt gondlja amit te, hogy a Fidesz “olyan dolgokat követ el”, ami rossz, hanem azt, hogy ez a legjobb elérhető opció. Nem bírsz kilépni a mindenszar és geciorbán attitűdből annyi időre sem, amig elképzelnéd, hogy más nem így látja.
Te pl. úgy látod, hgy korrupció van, meg Mészáros, meg Tiborcz, egy fideszes meg úgy, hogy inkább nemzeti nagytőke, mint külföldre privatizált ország, inkább húzzuk le az EU-t, inkább fizessük túl Orbán brancsát, stb. Egy valóság, más nézőpont.

- Szerintem az a nepotizmus, ha valakit az alapján ítélsz meg, hogy “mit tett le az asztalra”, és nem az alapján, hogy mit remélsz tőle, mit fog letenni. A Fidesz ezügyben egyértelmű. A taktikához keres embert, nem az emberhez taktikát. Nekem fociban is, politikában is tetszik ez.
Én cégvezetőként sosem azt néztem egy jelentkező máshol mit csinált, hanem azt próbáltam felmérni, hogy nálam mit fog. Én mit remélhetek tőle, nekem mennyire lesz hasznos.
Mint az autóvásárlásnál. Ott se az érdekel hány km-t ment eddig, hanem az, hányat fog menni még.

- Ha ismered az EU-jogot, és szerinted nem basznak ki, ha diktatúrává válunk, vagy bármelyik másik ország, akkor az azt jelenti, hogy legitim szcenárió diktatúraként EU-tagnak lenni.
Akkor biz’ az EU-jog egy kalap szar.
Súlytalan, haszontalan, működésképtelen.
Kb. a német alkotmánybíróság is erre jutott, felül is bírálták. Lesz 7-es cikkely Németország ellen is? Mókás lesz...

- A hatalommal mindenhol mindenki visszaél, ahol tud. Senki, soha nem korlátozza szándékoltan önmagát. Vannak országok, ahol működik a társadalom civil önvédelme, a fékek meg az ellensúlyok, vannak, ahol nem. Ezt a hatalmon számonkérni oldalfüggetlenül idealista naivitás.

- A Sargentini jelentés nem a Fidesz kárára történt, hanem az országéra. Ahhoz asszisztálni magyarként szégyenteljes, de érthető emberi attitűd. Szaremberi.

- És ha felszólal Varga? Az min változtat? Nem hibás döntés az EU részéről a felszólalásának tiltása, csak az ő politikai játszmájuk része. Aminek az az eredménye, hogy Brüsszelben nyernek is, míg Magyarországon meg Orbán profitál belőle. Mindenki jól jár, win-win helyzet. Orbán szarik Brüsszelre, ők meg szarnak ránk. Ilyen játszma ez.

több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 038 — Lucas Scott
szokásos magyar felelősség tolás. ha hatalmon tartok egy ilyen pártot, ami rengeteg mocsok dolgot tesz akkor ahhoz nekem semmi közöm. lehet így is élni az életet, meg persze így az ember sosem lesz felelős az életében. főleg, hogy nem most a járvány alatt kezdődött ez az egész történet hanem olyan 10 éve megy folyamatosan.
csebi
Már ne haragudj, de valakin számonkérni a szavazatát!, és felelőssé tenni egy egész kormányzat!! működéséért az szerintem sokkal gázabb, elitistább, kitudjajólhanemén magatartás, mint bárhova szavazni.
Többre tartok egy elvhű vérkomcsinácigyurcsányistamihazánkost akár, mint egy magát demokratának hazudó váteszt, aki azt mondja, hogy majd ő jobban tudja kire illendő szavazni, kire nem.
Kb. az egykorvolt fullsötét szdsz-es attitűdöt idézi, hogy ha nem rájuk szavazol, akkor hülye vagy, náci vagy, komcsi vagy, és Gálvölgyi János Farkasházy Teddyvel karöltve átkoz ki, hiszen ki tudná jobban mi kell az országnak, mint ők.

Én még ezen a fórumon senkitől sem olvastam, hogy meg akarná mondani a másiknak kire szavazzon, illetve minősíti a szavazatát. Orbánt fikázd nyugodtan, hisz egy közszereplőnél belefér, de egy "mezei szavazó"-t lebaszni, hogy rá szavazott... merész.
Kicsit kezded elvetni a sulykot, Orbángyűlöletedben, ráfókuszáltságodban azt hiszed, hogy csak az a rendes ember, aki "nem tartja hatalmon a Fideszt".
Ami pluszban hülyeség, mert:
1) titkos szavazásnál honnan tudjam, hogy pl. te nem a Fideszre szavaztál anno, csak valami személyes sérelem, csalódottság miatt, -hogy mondjuk elbaszott országokba delegáltak, nem Mauritiusra vagy az USA-ba-, esel most át a ló túloldalára? (Ami egyébként szíved joga, Fideszre szavazva is okádhatod Orbánra az epét, van ilyen.)
2) te felelős vagy Gyurcsányért, a tetteiért mert hatalomban tartottad 2006-ban? Vagy Orbánért, ha korábban rá szavaztál? Vagy bárki másért, amikor sikerült eltalálni a későbbi győztest? Vagy csak az az igazi jó demokrata, aki a későbbi vesztesre szavaz, hiszen így nem felelős az aktuális kormányzat aktuális faszságáért?
3) azzal, hogy egy tömeg nem lázad fel, és vérrel, fegyverrel nem dönt meg valakit, hanem elmegy szavazni, majd elfogadja a szavazás végeredményét, és neked ez a végeredmény nem tetszik, akkor máris aki ebben részt vett, az felelőssé is válik? És te nem, aki ugyanúgy részt vettél benne?
4) a felelősségnél mindig a legfontosabb kérdés, hogy ha valamiért felelős vagyok, akkor mi a retorzió? Miként büntetnéd, ha valakiről bebizonyosodik, hogy felelős a jelenlegi Fidesz-kormány megalakulásában 1 darab szavazatával?
Én 2018-ban a Fideszre szavaztam. Vállalom a felelősséget. Mi a büntetés, miként történik a felelősségrevonás az álmaidban?

És bár hangoztatod a demokráciaszereteted, de csak egy olyan demokráciáét, ahol nem a Fidesz nyer. Hisz ez a mostani neked már nem is demokrácia, hiszen az általad utált párt tud benne nyerni.
Az meg, hogy egy demokrácia hibrid vagy illiberális csak játék a szavakkal. Aktuálpolitika. Az ezt megállapítók is a politikai játszma részét képezik. Az EU is, a Néppárt is, a Freedom House is, senki sem független ítész.

Egy biztos. Ha nem lennénk demokrácia, akkor az EU úgy baszna ki minket, mint macskát szarni.
Orbán geci, és meghackelte a demokráciát, de a demokráciát hackeli, nem diktatúrát működtet. Elmegy a falig, és ha szerinted túlment, az a demokráciáról mond el dolgokat, nem a hackelőről.
De amíg bent vagyunk az EU-ban, addig a játszma folyik, és demokrácia vagyunk, olyan jelzővel, amilyennel csak akarod.
Sobri Jóska
ezzel lehet elvetettem a sulykót, elismerem és utólag ha megsértettem Charliet, tőle elnézést kérek. De azért te is moderálhatnád magad jó pár dologban, és itt én is személyeskedhetnék, mint te, de inkább nem teszem, nem hiszem, hogy az előrébb vinne.

a felelős szó nem volt szerencsés ebből a szempontból, ebben igazad van. vmennyi köze viszont van szerintem annak a 2+ millió fidesz szavazónak abban, amit a fidesz megenged magának, sztem ezt nehéz vitatni bár úgyis megpróbálod majd gondolom. felelősségre vonásról meg sehol sem beszéltem amúgy is ez az általad imádott rendszer mutatta be rengetegszer, hogy hiába van felelős, a felelősségvonás is elmarad, épp az ilyen hackeléseket szereted (legalábbis nekem ez jött le a hszeid alapján). ha nem szereted, akkor ezt a részét visszavonom.
ennyit általánosságban, most sorba egyesével.

1: amúgy sztem igen is lehetett olvasni, ötleteket itt a fórumon, hogy kire érdemes szavazni, legutóbb pl te tetted fel a kérdést. ezzel kapcsolatban visszafordítani a kérdésre adott válaszomat, hát mit is mondjak ,nem túl elegáns. minősíteni nem minősítettem senkinek a szavazását (ha ezt tettem volna Charlie vagy bármelyik Fideszes szavazóval attól elnézést kérek), csak arra dologra hívtam fel a figyelmet, hogy ha szavazol egy adott pártra sorozatban miután ilyen meg olyan dolgokat követ el, akkor azért nehéz azt mondani, hogy neked semmi közöd nincs ehhez, mert a te szavazatoddal is marad hatalomban. ebben én nem érzek semmi erős dolgot, te meg szokás szerint kiforgatod azt, amit írtam. én nem tudok senki helyében sem lenni, hogy kire kellene szavaznia. nekem van egy értékrendem (amit igazából ma Magyarországon talán egyetlen párt sem fed le), az alapján meg a programjaik alapján szoktam dönteni 4 évente. szívesen szavaznék a Fideszre is, de hát program hiányában nehezen tudom eldönteni, hogy mit akarnak tenni a következő 4 évben ...
nem az alapján döntök, hogy mondjuk engem hogyan basztak át. megjegyzem, hogy én alapvetően Kairóval, mint első kiküldetési hellyel meg voltam elégedve, nem ott akartam leélni az életem, de nekem kifejezett kívánságom és célom volt olyan harmadik országban is élni, ami vagy lényeges kibocsájtó- vagy tranzitország, mert úgy gondolom, hogy az én szakmai területem ez elengedhetetlen. az, hogy ezek után mi történt, azt egyszerűen össze lehet foglalni. nepotizmus. én ezzel mélységesen nem értek egyet, lehet te ezt elfogadod, kedveled, ebben különböző véleményen vagyunk, amit én el tudok fogadni, hogy te másképp látod. sztem ez a fajta nepotizmus rendkívül káros. sajnos, már nem telik el úgy egy hét, hogy ne történne ilyen és megjelenne a sajtóban pl a napokban Gór-nagy ügye. Én ismerem Mikit is, egy nagyon rendes srác, és ennek ellenére nem értek a kinevezésével egyet, mert a KKMben és a HIPAban is rengeteg olyan ember van, aki ezt a posztot sokkal hatékonyabban és eredményesebben tudná betölteni, amivel MAgyarország sokkal jobban járna rövid-,közép- és hosszútávon. épp ezért káros ez, mert az elmaradt haszon is ugyanúgy kár. amúgy ennek is csak egy kis szeletét ismerjük meg, mert már a sajtó sem tudja felderíteni az összes ilyen ügyet.

2: rendes emberséget említettem valahol is? hogy jön ez ide??? legalább látnám azt, hogy mikor írtam olyat, hogy Fidesz szavazó nem lehet rendes ember ...

3: honnan veszed, hogy én tartottam hatalomban Ferit?

4: nekem nem lenne semmi bajom azzal, ha fidesz nyerne és úgy kormányozna, mint mondjuk 98 és 2002 között. azzal van a bajom, hogy egy hibrid rendszert építenek. nem játék a szavakkal. az egyik az, hogy illiberális demokrácia a másik meg hibrid rendszer. a második részben nincs ott a demokrácia (nem véletlenül) szóval ne mosd össze kérlek.

5: az EU kibaszást kérlek mutasd be, hogy milyen jogi eljárással tudják megtenni? tényleg kíváncsi vagyok, hogy mi szerepel a szerződésekben, ami alapján ki lehetne minket baszni. tanultam EU jogot két egyetemen, egyiknél ráadásul kifejezetten foglalkoztunk ezzel is, de még nagyra értékelt szakembereknek sem sikerült ezt megtalálni, lehet neked igen. jelenleg hatályos jogszabályok alapján nincsen érvényben semmilyen kizárási mechanizmus az EU-ban. jogok felfüggesztéséről a 7. cikk szól, ami mintha folyamatban lenne ellenünk, legalábbis úgy dereng, de ezzel is csupán bizonyos jogainkat függeszthetik fel egy nagyon hosszú eljárás végén, amihez amúgy kellene minden más tagállam szavazata, tisztára mint a 17-18. századi Lengyelországban, ahol láthattuk, hogy a nemesi vétó milyen sokra vitte. persze csak véletlen az, hogy mondjuk a csehekkel szemben ilyet nem indítottak, velünk meg igen.

6: az a gondolatod, hogy ha Orbán a falon túlra jutott, az demokráciáról mond el dolgokat, nem Orbánról hát egy elég érdekes felfogás. mert persze kötelező visszaélni a hatalommal? nem lehet úgy dönteni, hogy nem élek vissza vele.

7: amúgy megjegyzem, hogy én látom azt is, ha Fidesz kárára történik valami. pl a Sargentini jelentés elfogadás körüli magyarázkodás is nevetséges volt, én úgy gondolom, hogy nem lehetett volna elfogadottnak tenni, hibázott az EU ebben. vagy mai friss dolog: nem értem, hogy miért nem engedték Vargát felszólalni. ezzel sztem jogilag és politikailag is hibás döntést hoztak. csak ugye az a különbség, hogy én nem próbálom ezeket a dolgokat helyesnek beállítani csak azért, mert az EU döntött így.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 364 — #NoStress
Ha nem lennénk demokrácia, akkor az EU úgy baszna ki minket, mint macskát szarni.
Ezeket az ostobaságokat honnét szülöd? Néhanapján ha belelendülsz előjön belőled a wannabe jogász, de légyszives mutasd már meg merre találom azt a jogszabályt, ami a tagkizárást rendezi az Európai Unió jogában?
VanillaSky
Ez az állításom.
A tied az, hogy ha diktatúra, vagyis "nem demokrácia" lennénk, attól még maradhatnánk az EU-ban?
Kapnánk a támogatásokat, adhatnánk biztost, ülhetnénk bizottságokban, a parlamentben?
Így véled?
Ezt gondolod az EU-ról?
Hogy megtűrnének egy de facto "nem demokráciát" maguk között? Nem találnák meg a vonatkozó eljárásokat, lehetőségeket, hogy kizárjanak?
Engem nem zavar, ha te így látod, csak én meg nem így látom.

több mint 3 éve
VanillaSky 1 499
Ha nem lennénk demokrácia, akkor az EU úgy baszna ki minket, mint macskát szarni.
Ezeket az ostobaságokat honnét szülöd? Néhanapján ha belelendülsz előjön belőled a wannabe jogász, de légyszives mutasd már meg merre találom azt a jogszabályt, ami a tagkizárást rendezi az Európai Unió jogában?

"Száz ismétlés, heti három éjszaka, négy éven keresztül gondolta Bernard Marx, a hipnopédiaspecialista. Hatvankétezer-négyszáz ismétlés, és az állítás igazsággá válik. Idióták!"
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 364 — #NoStress
szokásos magyar felelősség tolás. ha hatalmon tartok egy ilyen pártot, ami rengeteg mocsok dolgot tesz akkor ahhoz nekem semmi közöm. lehet így is élni az életet, meg persze így az ember sosem lesz felelős az életében. főleg, hogy nem most a járvány alatt kezdődött ez az egész történet hanem olyan 10 éve megy folyamatosan.
csebi
Már ne haragudj, de valakin számonkérni a szavazatát!, és felelőssé tenni egy egész kormányzat!! működéséért az szerintem sokkal gázabb, elitistább, kitudjajólhanemén magatartás, mint bárhova szavazni.
Többre tartok egy elvhű vérkomcsinácigyurcsányistamihazánkost akár, mint egy magát demokratának hazudó váteszt, aki azt mondja, hogy majd ő jobban tudja kire illendő szavazni, kire nem.
Kb. az egykorvolt fullsötét szdsz-es attitűdöt idézi, hogy ha nem rájuk szavazol, akkor hülye vagy, náci vagy, komcsi vagy, és Gálvölgyi János Farkasházy Teddyvel karöltve átkoz ki, hiszen ki tudná jobban mi kell az országnak, mint ők.

Én még ezen a fórumon senkitől sem olvastam, hogy meg akarná mondani a másiknak kire szavazzon, illetve minősíti a szavazatát. Orbánt fikázd nyugodtan, hisz egy közszereplőnél belefér, de egy "mezei szavazó"-t lebaszni, hogy rá szavazott... merész.
Kicsit kezded elvetni a sulykot, Orbángyűlöletedben, ráfókuszáltságodban azt hiszed, hogy csak az a rendes ember, aki "nem tartja hatalmon a Fideszt".
Ami pluszban hülyeség, mert:
1) titkos szavazásnál honnan tudjam, hogy pl. te nem a Fideszre szavaztál anno, csak valami személyes sérelem, csalódottság miatt, -hogy mondjuk elbaszott országokba delegáltak, nem Mauritiusra vagy az USA-ba-, esel most át a ló túloldalára? (Ami egyébként szíved joga, Fideszre szavazva is okádhatod Orbánra az epét, van ilyen.)
2) te felelős vagy Gyurcsányért, a tetteiért mert hatalomban tartottad 2006-ban? Vagy Orbánért, ha korábban rá szavaztál? Vagy bárki másért, amikor sikerült eltalálni a későbbi győztest? Vagy csak az az igazi jó demokrata, aki a későbbi vesztesre szavaz, hiszen így nem felelős az aktuális kormányzat aktuális faszságáért?
3) azzal, hogy egy tömeg nem lázad fel, és vérrel, fegyverrel nem dönt meg valakit, hanem elmegy szavazni, majd elfogadja a szavazás végeredményét, és neked ez a végeredmény nem tetszik, akkor máris aki ebben részt vett, az felelőssé is válik? És te nem, aki ugyanúgy részt vettél benne?
4) a felelősségnél mindig a legfontosabb kérdés, hogy ha valamiért felelős vagyok, akkor mi a retorzió? Miként büntetnéd, ha valakiről bebizonyosodik, hogy felelős a jelenlegi Fidesz-kormány megalakulásában 1 darab szavazatával?
Én 2018-ban a Fideszre szavaztam. Vállalom a felelősséget. Mi a büntetés, miként történik a felelősségrevonás az álmaidban?

És bár hangoztatod a demokráciaszereteted, de csak egy olyan demokráciáét, ahol nem a Fidesz nyer. Hisz ez a mostani neked már nem is demokrácia, hiszen az általad utált párt tud benne nyerni.
Az meg, hogy egy demokrácia hibrid vagy illiberális csak játék a szavakkal. Aktuálpolitika. Az ezt megállapítók is a politikai játszma részét képezik. Az EU is, a Néppárt is, a Freedom House is, senki sem független ítész.

Egy biztos. Ha nem lennénk demokrácia, akkor az EU úgy baszna ki minket, mint macskát szarni.
Orbán geci, és meghackelte a demokráciát, de a demokráciát hackeli, nem diktatúrát működtet. Elmegy a falig, és ha szerinted túlment, az a demokráciáról mond el dolgokat, nem a hackelőről.
De amíg bent vagyunk az EU-ban, addig a játszma folyik, és demokrácia vagyunk, olyan jelzővel, amilyennel csak akarod.

több mint 3 éve
VanillaSky 1 499
A fidesz - ha nem is mindig szándékoltan - de jól csinálja amit csinál. Megy a gumicsont ezeken a hamvába holt eljárásokon, amik, persze idegesítőek az érintetteknek, de mégiscsak mellékzöngék.

Tömjén fajsúlyos javaslatáról meg volt 2 hsz, holott a T/10527

'2020. évi ..... törvény
a különleges gazdasági övezetről és a hozzá kapcsolódó egyes törvények módosításáról'

mutatja meg igazán, hogy miképp képzelik a jogállamot az orbáni Magyarországon, persze a jelek szerint ennek van felvevőbázisa, amit itt a fórum átlagéletkorából valószínűsítjetően már nemcsak Kádár népeként lehetne beazonosítani.

Szerkesztette: VanillaSky

"Száz ismétlés, heti három éjszaka, négy éven keresztül gondolta Bernard Marx, a hipnopédiaspecialista. Hatvankétezer-négyszáz ismétlés, és az állítás igazsággá válik. Idióták!"
több mint 3 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 082 — Steelers fan
Látom (kisarkítva persze), hogy a rendőrségnek nincs már jobb dolga, csak a nép ellenségét hajkurászni a saját lakásában

 444.hu/2020/05/13/ma-hajnalban-egy-gyulai-mozgasserult-ferfit-vittek-el-otthonabol-a-rendorok-egy-kormanykritikus-facebook-bejegyzes-miatt


 444.hu/2020/05/13/van-egy-remhirunk-elvittek-a-rendorok-az-otthonabol-egy-embert-a-velemenyeert
Vrij6
De sajnos nincs más, csak Orbán Viktor.
Kire szavazzak? Hát senki más nem alkalmas.
zinedine5
Nyugi, ezekre a hírekre nem fog 2 oldalas elemző válasz érkezni.. az a vicc, h azért ezt a fidesz pártiaknak is érzékelni kell/kéne, hogy itt most már tényleg kurvára nem stimmel valami, de simán képesek elfordítani a fejüket, hányinger.
Amúgy ezzel most szintet léptek megint.
Szesze
Tehát a Fidesz vitte be a két embert a jardra? Vagy maga a miniszterelnök?
Tehát a Fidesz szavazó tehet arról, hogy a rendőrök végre hibáztak?
Két hónap alatt végre találtak valakit, akit el lehet tévedésből vinni, és végre rá lehet mondani a rendszerre, hogy hibrid (írta is tegnap már az őrkutya), putyinista, erdogánista, náci. Minő véletlenségből, mert persze véletlenek mindig vannak, főleg a politikában, ma lesz egy szép tárgyalás....
Igen, érzékeljük, hogy itt már tényleg kurvára nem stimmel valami és mostmár nem fordítom el a fejem, hanem írok. Bocs.
Charlie Firpo
Hú, tényleg, szemét rendőrök, mekkora gecik.

Én itt valami személyes sértettséget sejtek a háttérben 😊
warr_b
Miért szemét rendőrök? Igen, személyesen nem tetszik. Ennyi.
Charlie Firpo
Te írtad, hogy végre hibáztak, meg tévedésböl vittek.
Úgy csinálsz, mintha ők találták volna ki a jogszabályt, meg maguktól akarnának facebookozó nyuggereket vegzálni.
warr_b
Igen, végre rá lehetett már mondani valamire, hogy itt elnyomás van, diktatúra van. Nem a rendőrökre gondolok, azoknak kisebb gondjuk is nagyobb ennél. Két hónapot vártak rá, na.
Charlie Firpo
Gondolkodom, hogyan is történhetett az eset.
1. Balogh főtörzszászlós Nyúzó nyomozóval beszélgetnek arról, hogyan lehetne megfingatni ezt a tetű rokit, (vagy bárkit) akkora a pofája, valamit csinálni kellene vele. Hoppá! Van ez a kormányrendelet, adjunk neki...

2. Béla szomszédnak nem akarja eladni a hátsó csalitost a Géza, így egy huszárvágással jól kib...ik vele, feljelenti a rendőrségen mint rémhírterjesztő.

Lehet továbbgondolni, 3.4.5. pontot kitalálni, mindig felvetődik a kérdés, az elmúlt 100 évben magyarországon milyen politikai közegben történhettek meg hasonló esetek?

Szerkesztette: kittli
több mint 3 éve
Fattyu New Orleans Saints 1 830
Gulyás szerint a jogállamban ez belefér.

Oké.
Vrij6
Jól kiragtad a szövegkörnyzetből..
Azért Én pontosítnék a 444-ből idézve:

"A Kormányinfón Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető minisztert az Index megkérdezte, hogy mi a kormány véleménye a rémhírterjesztés gyanújával bevitt emberekről.

Gulyás azt mondta, a két ismertebb esetben az ügyészség nem minősítette bűncselekménynek, hogy kiírták, amit kiírtak, „egy jogállamban ilyen előfordul”, és ha egy hatóság hibázik, akkor kártérítési felelősség áll fent.

A kormány kéri a hatóságokat, hogy csak és kizárólag a legindokoltabb esetekben éljenek ilyen eszközökkel. Ha ilyesmi történt, a jogállam erősségét mutatja, hogy az ügyészség néhány órán belül megváltoztatta a hibás döntést – mondta Gulyás."

több mint 3 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 773 — Слава Україні! Героям слава!
Gulyás szerint a jogállamban ez belefér.

Oké.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 3 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 110 — capitaine du château de Vienne 1487
te mond hogy hybrid rendszer a te hangod mélyebb
Negritis
HÜBBRIDDDD


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 3 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 524 — JAFL Tampa GM
te mond hogy hybrid rendszer a te hangod mélyebb
Negritis
Te mondd , hogy véleményszabadság van, téged talán nem visznek el..
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 172 — The Mathematician
te mond hogy hybrid rendszer a te hangod mélyebb

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Charlie Firpo Dallas Cowboys TCU Horned Frogs 4 561
Látom (kisarkítva persze), hogy a rendőrségnek nincs már jobb dolga, csak a nép ellenségét hajkurászni a saját lakásában

 444.hu/2020/05/13/ma-hajnalban-egy-gyulai-mozgasserult-ferfit-vittek-el-otthonabol-a-rendorok-egy-kormanykritikus-facebook-bejegyzes-miatt


 444.hu/2020/05/13/van-egy-remhirunk-elvittek-a-rendorok-az-otthonabol-egy-embert-a-velemenyeert
Vrij6
De sajnos nincs más, csak Orbán Viktor.
Kire szavazzak? Hát senki más nem alkalmas.
zinedine5
Nyugi, ezekre a hírekre nem fog 2 oldalas elemző válasz érkezni.. az a vicc, h azért ezt a fidesz pártiaknak is érzékelni kell/kéne, hogy itt most már tényleg kurvára nem stimmel valami, de simán képesek elfordítani a fejüket, hányinger.
Amúgy ezzel most szintet léptek megint.
Szesze
Tehát a Fidesz vitte be a két embert a jardra? Vagy maga a miniszterelnök?
Tehát a Fidesz szavazó tehet arról, hogy a rendőrök végre hibáztak?
Két hónap alatt végre találtak valakit, akit el lehet tévedésből vinni, és végre rá lehet mondani a rendszerre, hogy hibrid (írta is tegnap már az őrkutya), putyinista, erdogánista, náci. Minő véletlenségből, mert persze véletlenek mindig vannak, főleg a politikában, ma lesz egy szép tárgyalás....
Igen, érzékeljük, hogy itt már tényleg kurvára nem stimmel valami és mostmár nem fordítom el a fejem, hanem írok. Bocs.
Charlie Firpo
ha naív lennék Sobri szerint, akkor erre már nincsenek szavak, mert ez a naivitás ezer foka. ennél sokkal pitiánerebb ügyek mennek be kormányülésre, hogy OV döntsön róla, mint ez. nem a fidesz vitte be, hanem a fidesz kormány utasítására vitték be ezeket a szerencsétleneket efelől ne legyen kétséged, sőt könnyen lehet, hogy maga OV adta ki az utasítást még ha nem is konkrétan erre a két főre hanem arra, hogy kezdjenek el példát statuálni ellenzéki emberekkel.
Fidesz szavazó arról tehet, hogy bőszen támogatja ezt a hibrid rendszert, ami ha tetszik ha nem az. ahogy egy klasszikust idéznék: mindennap mikor felkelek akkor egy magyar hibridrendszerre ébredek. ez tény, ezt nem lehet vitatni.
csebi
1. Jártál már kormányülésen? Tudod mik mennek be oda? Én nem, de elég közel voltam hozzá, láttam hogy milyen ügyek viszont igen. Természetesen azt feltételezel egy kormányülésről, amit akarsz, szíved joga, demokrácia van.
2. A kormány utasítására vitték be ezeket a szerencsétleneket. Oké, dokument jeszty, hol van a konkrét dokumentum, hogy ezt a két embert, innen és innek, a kormány nevében most be kell vinni?
Igenis a veszélyhelyzetre más szabályok vonatkoznak, igenis szigorúbban kell elbírálni a rémhírterjesztést, mert sajnos van, aki elhiszi.
Én magam nem, tehát én engedném is, de nekem nem felelősségem egy ország vezetése.
3. Maga Orbán adta ki az utasítást. Hol a bizonyíték?
(Brékobrékó, itt fősas: vigyétek be a gyulai és szerencsi jómadarakat! Most! Brékó, itt fősas, vége.)
4. A példát statuálni. Mert azt kell, tudod apuka, szocialista jog, vagy ilyesmi. Milyen érdekes, hogy statuálás csak és kizárólag jobboldali kormányoknál van, a baloldaliak megengedőek, megengedik, hogy a rendőr gumibotjára hajoljunk.
5. A hibrid rendszer meg tény, nem lehet vitatni. Demokráciában mindent lehet vitatni, így én ezt vitatom. Szerintem nincs itt semmiféle hibrid rendszer.
6. Ahhoz meg senkinek semmi köze, hogy ki milyen pártot, rendszert, mozgalmat, vallást követ - ez is a demokrácia egyik alappillére. Tehát a Fidesz, a DK-s, az MSZP-s, Momentumos, satöbbi is azt követ, akit akar, erről nem tehet és ezért nem felelős.
Most így röviden ez ugrik be.
Charlie Firpo
1: mikor egyedi ügyben az egyik miniszter üzen nekünk, hogy ne hozzuk meg a döntést, mert beviszi OVnak a kormányülésre, hogy ő döntsön akkor igen, tudom ez alapján, hogy mi megy be oda.
2-3-4: picit értelmezd, amit írtam. értő szövegolvasás. " sőt könnyen lehet, hogy maga OV adta ki az utasítást még ha nem is konkrétan erre a két főre hanem arra, hogy kezdjenek el példát statuálni ellenzéki emberekkel." egy szót nem írtam arról, hogy ebben a két ember ügyében konkrétan ő döntött volna. valamint azt sem állítottam, hogy példa statuálás csak jobboldali kormányoknál van, itt már kezdtem picit összezavarodni, hogy egyáltalán érted-e amit írsz vagy csak véletlenszerűen gépelsz ...
5: itt is zavaró, mert egyik mondatod teljesen ellentétben áll a másikkal. egyik mondatban azt írod, hogy a hibrid rendszer tény majd nem az. valamint elég új értelmezést adsz a demokráciának, amire eddig még jó pár jogelméleti szakember sem gondolt évezredek alatt. amúgy a hibrid rendszer lényege, hogy tartalmaz még bizonyos elemeket a demokráciából is. kizárólag az a dolog, hogy te tudsz vmit vitatni még nem feltétlenül jelenti azt, hogy ez demokrácia és nem hibrid rendszer.
6: szokásos magyar felelősség tolás. ha hatalmon tartok egy ilyen pártot, ami rengeteg mocsok dolgot tesz akkor ahhoz nekem semmi közöm. lehet így is élni az életet, meg persze így az ember sosem lesz felelős az életében. főleg, hogy nem most a járvány alatt kezdődött ez az egész történet hanem olyan 10 éve megy folyamatosan.
csebi
5. Te mondád: a hibrid rendszer tény. Szerintem meg nem az.
Szerintem nem csak a véleményszabadság van meg, de ne untasuk ezzel a közvéleményt. Természetesen, ha akarod, kifejtem.
A többi minősítgetéseidet meg nem veszem magamra, nem ismersz, ahogy én sem téged.
6. Ez is minősítés.

- Engem gyíkká változtatott!
- Gyíkká?
- De már elmúlt.
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 038 — Lucas Scott
itt a lényeg srácok!
 www.origo.hu/itthon/20200514-magyarorszag-elleni-tamadas-europai-parlament-soros-gyorgy.html
Negritis
nézem ezt az RMDSZ-s felszólalást - olvasom egész pontosan -, és nagyon mérges vagyok. Ezt is a kintieken fogják leverni.
Amadeus
szeretem az ilyen "tényszerű" tudósításokat.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.