Politika

44 feliratkozó

több mint 3 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 766 — 49ers GM
Muris hogy mindenki tudja mi történt volna, ha másképp cselekszik Horthy😊
NB2
Azt tudjuk, hogy így mi történt, és ezt minősítettük.

több mint 3 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 836 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Az ucsó 500 évben végül is mikor volt olyan hogy nem mondták meg mit tegyünk? De lehet nem is volt ez olyan nagy baj, ha 30 év önállóság alatt ide sikerült eljutni. Nem való minden népnek ez a fene nagy demokrácia, meg szabadság. Nincs rá számottevő igény. 😉 a kisebbség meg ne hőzöngjön.
ozibozi
kötelező volt nekünk kiegyezni az osztrákokkal? nem. bki is megmondta azt nekünk?
kötelező volt a németek oldalán beszállnunk a 2. világháborúba? nem. az egy külön tanulmányt megér, hogy Horthyék mennyire elcseszték a pozíciónkat. ott is milyen jól jöttünk ki abból, hogy nem volt fene nagy demokrácia, meg szabadság. ráadásul a jelenlegi kormányzat ezt a Horthy rendszert tekinti szellemi elődjének, példaképének is, amely tevőlegesen részt vett a vidéki zsidóság kiirtásában.
csebi
esetleg azért választottuk a németeket, mert az ő közreműködésükkel reméltünk a régi határok visszaállítását
ami ideig-óráig sikerült is
NB2
ennek hatalmas szakirodalma van amúgy. Horthyék a saját 20 éves csapdájukba sétáltak be. 20 évig a migránsok helyett akkor mindenhonnan Trianon folyt. majd mikor jött a revízió a németeknek köszönhetően nem mertek nemet mondani, mert a közvélemény előtt buktak volna egy hatalmasat. megjegyzem, hogy még ígyis elég messze voltunk a régi határoktól.
persze ezt lehet magyarázni meg minden de azt nem, amit Horthyék a vidéki zsidósággal műveltek. ennél kevesebbért végeztek ki embereket Nürnbergben, de ő mivel jól állt rajta még öregkorában is a tengernagyi egyenruha megúszta.
csebi
off:
min változtatott volna, ha 75-80 éves korában kivégzik?
szerintem kurva nehéz, sőt, lehetetlen teljesen pártatlanul megítélni az ő intézkedéseit. nem egyedül hozta meg a döntéseket (a még a 2.vh alatt is meglévő, egykori "nemesség" is mindenki érdekeit nézte), amíg lehetett függetlenek is maradtunk, de adott volt pár elég friss példa, mi várható, ha nem "hívjuk" a németeket az országba, hanem jönnek maguktól. A holokauszt is egy nagyon érzékeny téma, nálunk '44-ig egész jó volt a helyzet, táborok és tömeges elhurcolás nem volt (utána h ez megváltozott, szintén nem rajta múlt. A zsidó törvényeket meg ha jól rémlik, mindenhol bevezették a németek nyomására).

Én az egyedüli dolgot amit konkrétan felróttam neki, az az, h elszalasztotta azt az egy esélyt a kilépésre. Nem vagyok apa, elképzelni se tudom milyen nyomás lehetett rajta, de ha ott "keresztbe tettünk volna" a németeknek, lehet rövidtávon kaptunk volna megtorlást (bár kétlem, mert minden erőforrásból kifogyott addigra a náci németország), de hosszú távon, diplomáciailag is jobban jöttünk volna ki.
Borbinho
Hagyjuk már ezt, akkor sem lett volna más ha semlegesként végigalibizzük a háborút. Senkinek sem volt érdeke egy erős Magyarország majd később Monarchia, innentől kár bármi hiú ábrándot kergetni, hogy 1 rossz dontesen múlt minden...

több mint 3 éve
NB2 New England Patriots 21 971 — nabege2@yahoo.com
Sőt mondok én durvábbat! Ha nem a németekkel közösen történt volna, akkor ma a Becsület napja nemzeti ünnep!
több mint 3 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 000
Horthynál lúzerebb balfasz kevés volt a történelmünkben. Szót se érdemel.
De az nem igaz, hogy Orbánek szellemi elődjüknek vagy példaképüknek tekintik. Legfeljebb ezt kommunikálják, mivel rég volt, és a legtöbb embernek csak a boldog békeidők nosztalgiáját jelenti a kifejezés, hogy Horthy-korszak, mindazon tények és infók nélkül, amit most leírtatok.
És ahogy más is írta, Kádár-korszak nosztalgiára apellálni mókás lenne, a reformkor meg már teljesen a múlt ködébe vész. Így marad ez a kifejezés, annak tartalmi része nélkül.
A Horthy-korszakozás csak kormányzati bullshit, ami a demokráciahackelés es a céges ügymenet velejárója illetve csomagolása.
Sobri Jóska
ja, valójában Orbán saját kategóriát képez. Mondom ezt minden irónia, vagy geciskedés nélkül.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 3 éve
NB2 New England Patriots 21 971 — nabege2@yahoo.com
Muris hogy mindenki tudja mi történt volna, ha másképp cselekszik Horthy😊
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
A zsidokerdesben meg hatarozott fellepes h az orszag lakossaga ne seruljon, a gazdasag vagy a katonai utanpotlas v barmi miatt. Csak ezt egy '44re szinte teljesen megorult Hitlernek nem adod be. Ha nem rakjak arrebb az aktataskat...
Borbinho
A 44-es Hitler megőrült, de már gyenge volt. Ha kiugrunk, ha nem, nem lett volna nagy különbség. Így is megszálltak minket, úgy is megtették volna. Elég lett volna, ha "csak" annyit csinál a Horty rezsim a legvégén, hogy bejelenti a kilépést, Szálasit ellenségnek és illegitimnek deklarálja, aztán azonnal elhúz délre/északra/nyugatra/ahova akar, mentve az irháját. Szimplán ennyivel sokkal jobban jöhettünk volna ki a dologból.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 110 — capitaine du château de Vienne 1487
 encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcSTwipEyg-zQb8oOuyonDqTJZYCHajVwLcxKzRiCvZZzkqZLpyZ&usqp=CAU


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 3 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 110 — capitaine du château de Vienne 1487
hisz lúzerek vagyunk mi, akár a többi képen is láthassák...

Rákóczi után a felajánlás M.Tereza lábai előtt
Kossuth után FrancJozefnak a ... félreteszek minden munkát, hogy megvédjem a magyar Hasszánt...
Hitler előtt vergődünk fehér tányérsapkában, mikor megmonta hogy nem ájra járja

és néha nemártana a rájfájzenes meg témobilos szerződések fordításait összevetni a óbenenciás doksikkal

hisz lúzerek vagyunk mi, akár a többikék, tuggyuk mikor hazudtunk (magunknak,) mikor, hol és miért.....


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 3 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Azert nem hasonlitanam a jelenlegi "vezetest" az akkorival, mert akkor (vilag)haboru volt.
Ott tenyleg eletek millioi volt a tet, es meg tudom erteni, h a ruszkiktol jobban feltunk, mint a nemetektol. A tortenelmet a gyoztesek irjak, de az a horror amit szovjetek csinaltak, a nacik altal okozott szintjen volt, ha nem rosszabb (akar a vezetoi szinten, dontesek teren, de meg inkabb a kozkatona szintjen, amit a lakossag megerez).
Kurva sokat szamitott, hogy nalunk nem az amerikaiak/britek jottek.
Ettol fuggetlenul tovabbra sem felmenteni akarok senkit, lentebb leirtam h sztem is a kiugras lett vna a vegen talan egy opcio (de ott is szinte biztos feltetel nelkuli kapitulacio lett vna, max szovjet segitseggel meg harcoltak vna itthon a nemetek ellen... Legalabb "gyoztunk" volna).
A zsidokerdesben meg hatarozott fellepes h az orszag lakossaga ne seruljon, a gazdasag vagy a katonai utanpotlas v barmi miatt. Csak ezt egy '44re szinte teljesen megorult Hitlernek nem adod be.
Ha nem rakjak arrebb az aktataskat...

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
Horthynál lúzerebb balfasz kevés volt a történelmünkben. Szót se érdemel.
De az nem igaz, hogy Orbánek szellemi elődjüknek vagy példaképüknek tekintik. Legfeljebb ezt kommunikálják, mivel rég volt, és a legtöbb embernek csak a boldog békeidők nosztalgiáját jelenti a kifejezés, hogy Horthy-korszak, mindazon tények és infók nélkül, amit most leírtatok.
És ahogy más is írta, Kádár-korszak nosztalgiára apellálni mókás lenne, a reformkor meg már teljesen a múlt ködébe vész. Így marad ez a kifejezés, annak tartalmi része nélkül.
A Horthy-korszakozás csak kormányzati bullshit, ami a demokráciahackelés es a céges ügymenet velejárója illetve csomagolása.

több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 893 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Mondjuk ez is egy ordas faszság, hogy 75 évvel a történtek után még bocsánatot kéregetünk, meg kárpótlást fizetünk...
Még a nagyapám is tízéves kölök volt akkortájt, mi közöm nekem hozzá? Oroszok kéregetnek bocsánatot, hogy itt dekkoltak 50 évig? A törökök kérnek bocsánatot, hogy 150 évig itt dekkoltak, szétprédálták, majdnem kiírtották az országot? A tatárok kérnek bocsánatot? Vagy az olaszok kérnek bocsánatot, mert a lómaiak végigtarolták a kontinens? Vagy a mongolok, a perzsák a macedónok, lehetne sorolni vég nélkül?
warr_b
Annyiban mas, hogy ez meg eleg friss dolog, van aki meg el a tulelok kozul, de rokona/ismerose szinte mindenkinek akad, aki a tulelok fia/unokaja.

A ruszkik a romanok aranykeszletet se adjak vissza, nem h bocsanatot kerjenek 😀😀 vagyis csak vigyaznak ra, meg par evezredig
Borbinho
Jó, de a románok meg is érdemlik 😀


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Például ha 44-ben nem Szálasi jön, hanem kiugrunk. Ahogy a románok csinálták. Azt ne is emlegessük, hogy lehetett volna mondjuk ellenállni is esetleg, ahogy a lengyelek csinálták. De ez utóbbira még azt is mondom, hogy valós debate. Szálasi nem.
peterk2005
Én az egyedüli dolgot amit konkrétan felróttam neki, az az, h elszalasztotta azt az egy esélyt a kilépésre. Nem vagyok apa, elképzelni se tudom milyen nyomás lehetett rajta, de ha ott "keresztbe tettünk volna" a németeknek, lehet rövidtávon kaptunk volna megtorlást (bár kétlem, mert minden erőforrásból kifogyott addigra a náci németország), de hosszú távon, diplomáciailag is jobban jöttünk volna ki.
Borbinho
A kilepesnel meg a romanok is akkoriban leptek ki, es a karpatokban harcoltak is a ruszkik mellett, ellenunk (kedvenc 2.vhs adatom, h a nemetek tobb tigrist adtak a szorostalpuaknak mint nekunk...), es utana nem is szopattak oket rongyosra.
Plusz a nemetek itt mar nem nagyon akartak harcolni, pucoltak volna haza, szvsz biztos h jo pont lett vna, ha lassitjuk oket. Helyette meg a kitoresig veluk voltunk, annak meg Budapest meg en bloc MO latta a karat.
Lehet akkor csak 10 evig maradtak vna Ivanek 😊
Borbinho

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 3 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 766 — 49ers GM
Szerencsere keveseknek "adatik meg" , hogy Hitler szintu ellenszelben kelljen donteniuk.

Hany millioan eltek akkor Magyarorszagon, es mennyi volt ebbol a zsido? Nem felmentes, csak egy nezopont. Ha a tizenx millio erdekeit tartotta szem elott a par szazezres zsidosaggal?

Ezek olyan moralis kerdesek amire nincs jo valasz, de donteni megis kellett
Borbinho
A magyar állampolgárok helyzetét kellett volna szem előtt tartani, igen.
Az a pár százezres zsidóság is ugyan olyan magyar volt......
#JC6
Ezt mondd Horthynak. Vagy Hitlernek.
En nem felmenteni akarom, csak arra ramutatni, h ez egy nagyobb dontes mint amit egy ember meghozhat, foleg haboruban.

Gondolom Horthy is sejtette, h a magyarok sem az elso kategoriaban voltak Hitler faji listajan, es nem nagyon talaltunk volna szovetsegeseket.
Borbinho
Mondjuk 44-ben már csak a teljesen elvakult hülyék nem látták, hogy a németek elvesztették a háborút, szóval nagyon megérte ebben is kiszolgálni őket és kitartani mellettük. Ez volt a leggázabb nagyobb döntés.
somoskovig
Vitathatatlan, de mi lett volna a jo dontes? Nekem meg erre valaszoljon valaki.
Ugy, hogy a kornyezo orszagok vagy nemetpartiak voltak, vagy nemet megszallas alatt voltak.

Azt a temat meg inkabb el se kezdjuk, hogy a nyugati hatalmaknak nem igazan volt erdeke, hogy akar a nemetek akar mas ido elott kapitulaljanak, hiaba is probaltak (volna). Ahogy a zsido temanal is bele lehetne menni a hatterdolgokba... (ki penzelt kit, mikor, mibol, miert...)
Borbinho
Nem tudom, mi lett volna a jó döntés, nem voltam ott és nem vagyok az összes információ birtokában. De az biztos, hogy amit végül sikerült kihozni belőle, az a lehető legszarabb forgatókönyv lett.

1. Sikerült nekünk bent maradni a háborúban legtovább, mint német szövetséges. Ezzel nyilván a remény írmagját is sikerült kiírtani minden esetleges területi revíziónak a háború után, mivel az összes környező ország korábban kiszállt.
2. Sikerült vágóhídra terelni az ország több százezer állampolgárát.
3. Még a háború utolsó hónapjaiban is tömegével vitték a magyar katonákat és munkaszolgálatosokat német területekre, ami ugyan nem holocaust, de rengeteg feleslegesen elpazarolt élet.
4. Sikerült nagyjából mindent rommá lövetni/bombáztatni az egész országban, kezdve a fővárossal (Budapest erőd, "megaf*szom").
5. Nagyjából minden maradék működő gyárat, berendezést sikerült leszerelni és eljuttatni német/osztrák területekre, biztos sok visszajött belőlük a háború után...

Nem tudom, mit lehetett volna máshogy csinálni, de nagyjából azt gondolom, hogy bármit. Ja, és a jelenlegi vezetésünk ezeket a zseniket tekinti szellemi letéteményeseinek és példaképeinek, lehet fényesre pucolni az emlékezetpolitika kormánypárti csicskáinak ezt a telefosott wc-t. Mondjuk az is jellemző, hogy van sok önként jelentkező, aki ezt a saját fogkeféjével is megcsinálja...

több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ezt mondd Horthynak. Vagy Hitlernek. En nem felmenteni akarom, csak arra ramutatni, h ez egy nagyobb dontes mint amit egy ember meghozhat, foleg haboruban. Gondolom Horthy is sejtette, h a magyarok sem az elso kategoriaban voltak Hitler faji listajan, es nem nagyon talaltunk volna szovetsegeseket.
Borbinho
Mondjuk 44-ben már csak a teljesen elvakult hülyék nem látták, hogy a németek elvesztették a háborút, szóval nagyon megérte ebben is kiszolgálni őket és kitartani mellettük. Ez volt a leggázabb nagyobb döntés.
somoskovig
Vitathatatlan, de mi lett volna a jo dontes? Nekem meg erre valaszoljon valaki.
Ugy, hogy a kornyezo orszagok vagy nemetpartiak voltak, vagy nemet megszallas alatt voltak.
Borbinho
Például ha 44-ben nem Szálasi jön, hanem kiugrunk. Ahogy a románok csinálták. És azért ne dobjuk már el azt az opciót, hogy lehetett volna ellenállni is, ahogy a lengyelek csinálták. Meg még jópáran. De ez utóbbira még azt mondom, hogy valós debate. Szálasi nem.

Szerencsere keveseknek "adatik meg" , hogy Hitler szintu ellenszelben kelljen donteniuk.
Hany millioan eltek akkor Magyarorszagon, es mennyi volt ebbol a zsido? Nem felmentes, csak egy nezopont. Ha a tizenx millio erdekeit tartotta szem elott a par szazezres zsidosaggal?
Ezek olyan moralis kerdesek amire nincs jo valasz, de donteni megis kellett
Borbinho
Ezzel az a probléma, hogy ha ez tényleg morális kérdés lehet, akkor mi különbözteti meg Nagy Imrét Kádártól? Az egyik ellenszélben beleállt, a másik nem, mondván, hogy úgyse nyerhetünk. Tényleg tegyük ki mindkettejük szobrát, mert lehet így is meg úgy is dönteni morálisan? Szerintem ebbe az utcába nem jó belemenni...

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Mondjuk azon lehet rugózni, hogy maga az ország mikor alakult meg, mert ilyen alapon mi magyarok is már ott kóvályogtunk a sztyeppéken régen, csak éppen Mo-t még nem alapítottuk meg a Kárpát-medencében!
(nem Szijjártóékat védem😊 )
NB2
mit értesz ország alatt?
Amadeus
azért azt ne mondd már, hogy olyan orbitális különbség van az északiak javára, Dániával kb egyidőben jött létre a magyar állam
NB2
mikor jött létre a dán állam?
Amadeus
Hátigen, bele lehet ebbe zavarodni, ha nem csak fölmondgyuk a szöveget. 😊 Merugye ahun Anjou a király vagy Habsburg a császár és német a hivatalos nyelv, az akkor milyenállamis, kijéis? Mer horvát állam nemvót ugye, csakmerottlaktak. Az magyarhon vót majdnemvégig, ugyebár. Akkor hogyisvót a magyarhon csakmerittlaktunk?

Szóval, kultúrálisan helyén van a dolog, de államiságot tekintve már necces. Az ezeréves államisággal emiatt úgy vagyok, hogy augusztus 20 miatt jódolog, lehet jót kajálni meg tüzijátékot nézni, meg hagyományokat ápolgatni. De ha bezzeg módon jön elő akkor az olyan tudom, hogy kicsi a cerkám, de a dédapámé nagyvót!

Nekem a Horthy korszak is ilyen. Ha elég nagynak gondolnánk a cerkánkat, könnyebb lenne azt mondani, hogy elbasztánk eleink kéremszépen, oszt kész. Akkor jön a szemlesütés meg a megmagyarázzuk, ha picinek érezzük azt a cerkát a lelkünk mélyén.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 169 — The Mathematician
A magyar állampolgárok helyzetét kellett volna szem előtt tartani, igen.
Az a pár százezres zsidóság is ugyan olyan magyar volt......
#JC6
azért ezt az érved gondold át jól, mert később felhasználható lesz ellened
nem a zsidó-náci vitában
de pl a melegházasságnál ha valaki ezzel érvel akkor mit mondasz rá?
annak a 2 melegnek aki össze akar házasodni mert kell bizonyos dolgokhoz a papír ugyanolyan érdeke mint a hetero pároknak

nem akarok ebbe a vitába most bele menni, mert parttalan
és én személy szerint úgy vagyok vele hogy az egyházi esküvőt megértem hogy nem engedik, de a polgárira nem igazán tudok elfogadható ellenvéleményt

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Szerencsere keveseknek "adatik meg" , hogy Hitler szintu ellenszelben kelljen donteniuk.

Hany millioan eltek akkor Magyarorszagon, es mennyi volt ebbol a zsido? Nem felmentes, csak egy nezopont. Ha a tizenx millio erdekeit tartotta szem elott a par szazezres zsidosaggal?

Ezek olyan moralis kerdesek amire nincs jo valasz, de donteni megis kellett
Borbinho
A magyar állampolgárok helyzetét kellett volna szem előtt tartani, igen.
Az a pár százezres zsidóság is ugyan olyan magyar volt......
#JC6
Ezt mondd Horthynak. Vagy Hitlernek.
En nem felmenteni akarom, csak arra ramutatni, h ez egy nagyobb dontes mint amit egy ember meghozhat, foleg haboruban.

Gondolom Horthy is sejtette, h a magyarok sem az elso kategoriaban voltak Hitler faji listajan, es nem nagyon talaltunk volna szovetsegeseket.
Borbinho
Mondjuk 44-ben már csak a teljesen elvakult hülyék nem látták, hogy a németek elvesztették a háborút, szóval nagyon megérte ebben is kiszolgálni őket és kitartani mellettük. Ez volt a leggázabb nagyobb döntés.
somoskovig
Vitathatatlan, de mi lett volna a jo dontes? Nekem meg erre valaszoljon valaki.
Ugy, hogy a kornyezo orszagok vagy nemetpartiak voltak, vagy nemet megszallas alatt voltak.

Azt a temat meg inkabb el se kezdjuk, hogy a nyugati hatalmaknak nem igazan volt erdeke, hogy akar a nemetek akar mas ido elott kapitulaljanak, hiaba is probaltak (volna). Ahogy a zsido temanal is bele lehetne menni a hatterdolgokba... (ki penzelt kit, mikor, mibol, miert...)

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 3 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 766 — 49ers GM
Szerencsere keveseknek "adatik meg" , hogy Hitler szintu ellenszelben kelljen donteniuk.

Hany millioan eltek akkor Magyarorszagon, es mennyi volt ebbol a zsido? Nem felmentes, csak egy nezopont. Ha a tizenx millio erdekeit tartotta szem elott a par szazezres zsidosaggal?

Ezek olyan moralis kerdesek amire nincs jo valasz, de donteni megis kellett
Borbinho
A magyar állampolgárok helyzetét kellett volna szem előtt tartani, igen.
Az a pár százezres zsidóság is ugyan olyan magyar volt......
#JC6
Ezt mondd Horthynak. Vagy Hitlernek.
En nem felmenteni akarom, csak arra ramutatni, h ez egy nagyobb dontes mint amit egy ember meghozhat, foleg haboruban.

Gondolom Horthy is sejtette, h a magyarok sem az elso kategoriaban voltak Hitler faji listajan, es nem nagyon talaltunk volna szovetsegeseket.
Borbinho
Mondjuk 44-ben már csak a teljesen elvakult hülyék nem látták, hogy a németek elvesztették a háborút, szóval nagyon megérte ebben is kiszolgálni őket és kitartani mellettük. Ez volt a leggázabb nagyobb döntés.

több mint 3 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Mondjuk ez is egy ordas faszság, hogy 75 évvel a történtek után még bocsánatot kéregetünk, meg kárpótlást fizetünk...
Még a nagyapám is tízéves kölök volt akkortájt, mi közöm nekem hozzá? Oroszok kéregetnek bocsánatot, hogy itt dekkoltak 50 évig? A törökök kérnek bocsánatot, hogy 150 évig itt dekkoltak, szétprédálták, majdnem kiírtották az országot? A tatárok kérnek bocsánatot? Vagy az olaszok kérnek bocsánatot, mert a lómaiak végigtarolták a kontinens? Vagy a mongolok, a perzsák a macedónok, lehetne sorolni vég nélkül?
warr_b
Annyiban mas, hogy ez meg eleg friss dolog, van aki meg el a tulelok kozul, de rokona/ismerose szinte mindenkinek akad, aki a tulelok fia/unokaja.

A ruszkik a romanok aranykeszletet se adjak vissza, nem h bocsanatot kerjenek 😀😀 vagyis csak vigyaznak ra, meg par evezredig

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 037 — Lucas Scott
Amig nem jottek a nemetek es nem voltak hatalmon a nyilasok, jobb volt nalunk a zsidosak helyzete, mint barmelyil megszallt teruleten.

Borbinho
ez konkrétan tárgyi tévedés: a zsidóság deportálása május 15én kezdődött, ekkor a miniszterelnök Sztójay, aki nem volt nyilas. Július 9ig deportáltak 437 ezer zsidót. Július 6án állította le Horthy mikor már csupán a budapesti zsidók és a munkaszolgálatosak maradtak. mindvégig a párton kívüli Sztójay volt hatalmon és nem a nyilasok. Nyilasok rémtettei szörnyűek, de mivel viszonylag rövid ideig voltak hatalmon, a számok nem érik el a szűk két hónap adatait. Még a nácikat is meglepte, hogy milyen gyorsan deportáltuk őket, valamint abba gondolj bele, hogy Eichmannt meglepte az, hogy a magyar csendőrség milyen embertelenül bánt a zsidókkal ...
csebi
De a nemetek aprilisban jottek, azert is lett Sztoyai a miniszter Kallay helyett...
Borbinho
Horthy mindenbe beleegyezett így a zsidók deportálásába is. mondom, meg lehet nézni pl a dánok példáját. sztem körbe értünk így csak egy utolsó költői kérdésem van, és nem is neked, hanem pl a magyar politikai elithez lenne.
addig amíg nem vagyunk hajlandóak szembe nézni tetteinkkel addig hogyan várjuk el, hogy az emberek felelősséget vállaljanak bmiért is ...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 893 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Az ucsó 500 évben végül is mikor volt olyan hogy nem mondták meg mit tegyünk? De lehet nem is volt ez olyan nagy baj, ha 30 év önállóság alatt ide sikerült eljutni. Nem való minden népnek ez a fene nagy demokrácia, meg szabadság. Nincs rá számottevő igény. 😉 a kisebbség meg ne hőzöngjön.
ozibozi
kötelező volt nekünk kiegyezni az osztrákokkal? nem. bki is megmondta azt nekünk?
kötelező volt a németek oldalán beszállnunk a 2. világháborúba? nem. az egy külön tanulmányt megér, hogy Horthyék mennyire elcseszték a pozíciónkat. ott is milyen jól jöttünk ki abból, hogy nem volt fene nagy demokrácia, meg szabadság. ráadásul a jelenlegi kormányzat ezt a Horthy rendszert tekinti szellemi elődjének, példaképének is, amely tevőlegesen részt vett a vidéki zsidóság kiirtásában.
csebi
esetleg azért választottuk a németeket, mert az ő közreműködésükkel reméltünk a régi határok visszaállítását
ami ideig-óráig sikerült is
NB2
ennek hatalmas szakirodalma van amúgy. Horthyék a saját 20 éves csapdájukba sétáltak be. 20 évig a migránsok helyett akkor mindenhonnan Trianon folyt. majd mikor jött a revízió a németeknek köszönhetően nem mertek nemet mondani, mert a közvélemény előtt buktak volna egy hatalmasat. megjegyzem, hogy még ígyis elég messze voltunk a régi határoktól.
persze ezt lehet magyarázni meg minden de azt nem, amit Horthyék a vidéki zsidósággal műveltek. ennél kevesebbért végeztek ki embereket Nürnbergben, de ő mivel jól állt rajta még öregkorában is a tengernagyi egyenruha megúszta.
csebi
off:
min változtatott volna, ha 75-80 éves korában kivégzik?
szerintem kurva nehéz, sőt, lehetetlen teljesen pártatlanul megítélni az ő intézkedéseit. nem egyedül hozta meg a döntéseket (a még a 2.vh alatt is meglévő, egykori "nemesség" is mindenki érdekeit nézte), amíg lehetett függetlenek is maradtunk, de adott volt pár elég friss példa, mi várható, ha nem "hívjuk" a németeket az országba, hanem jönnek maguktól. A holokauszt is egy nagyon érzékeny téma, nálunk '44-ig egész jó volt a helyzet, táborok és tömeges elhurcolás nem volt (utána h ez megváltozott, szintén nem rajta múlt).

Én az egyedüli dolgot amit konkrétan neki felróttam neki, az az, h elszalasztotta azt az egy esélyt a kilépésre. Nem vagyok apa, elképzelni se tudom milyen nyomás lehetett rajta, de ha ott "keresztbe tettünk volna" a németeknek, lehet rövidtávon kaptunk volna megtorlást (bár kétlem, mert minden erőforrásból kifogyott addigra a náci németország), de hosszú távon, diplomáciailag is jobban jöttünk volna ki.
Borbinho
off:
nem beszéltem arról, hogy végezzék ki, kifejezetten halálbüntetés ellenes vagyok. de attól függetlenül börtönbüntetést érdemelt volna.
minek megy vki államfőnek ha kemény döntéseket nem tud meghozni? ettől különböztethető meg egy vezető egy főnöktől, hogy felelősséget vállal. kit érdekel, hogy másokkal is tanácskozott a döntés előtt? pont az ilyen felelősség tolásból jön az, hogy ma is ott tartunk mindenben, hogy mindig mások a felelősek. ki más lehetett volna felelős azért, hogy magyar állampolgárokat a magyar közigazgatás segítségével haláltáborokba cipeltek és megöltek, mint a magyar államigazgatás feje? ráadásul legkésőbb 1942 óta tudott arról, hogy a nácik mit művelnek a zsidókkal. egyszerűen nevetséges, hogy ő nem volt felelős. tudom ez folyik a kormánymédiából is, de ez egyszerűen nem igaz.
az, hogy nem lett volna hatása az elhurcolásokra, épp azért nem igaz, mert miután leállította nem történt vele semmi.
a kilépés sztem maga nem osztott volna semmit már októberben. de tény, hogy akkor is az állam vezetőjeként saját magát helyezte az országa elé.
csebi
Szerinted ha holnap Putykó megeresztene egy telefont, hogy többszázezer embert kezdjen el Viktor eltüntetni, mert ha nem, akkor Ráhel másnap már a halakkal alszik, akkor Viktorunk mit csinálna?
a zsidóság: nem lennék meglepve, ha a társadalom részéről is (nem csak Mo-n!) nem ütközött különösebb ellenérzésbe a zsidók elhurcolása, mint ahogy a történelemben volt már ilyen, igaz nem ilyen drasztikusan!
NB2
nincsenek tévhitem OVvel kapcsolatban meg arról sem, hogy milyen volt az akkori közhangulat. de az igazi vezetőket ez különbezteti meg a pitiáner maffiafőnököktől, hogy ellenszélben is jó döntést hoznak meg.
csebi
Szerencsere keveseknek "adatik meg" , hogy Hitler szintu ellenszelben kelljen donteniuk.

Hany millioan eltek akkor Magyarorszagon, es mennyi volt ebbol a zsido? Nem felmentes, csak egy nezopont. Ha a tizenx millio erdekeit tartotta szem elott a par szazezres zsidosaggal?

Ezek olyan moralis kerdesek amire nincs jo valasz, de donteni megis kellett
Borbinho
én vhol lemaradtam arról, hogy maga a döntés az volt, hogy vagy elhurcolnak kb 750 ezer zsidót cserébe tizenx millió nyugalomban lesz (ami nem volt igaz). ettől függetlenül akkor sem magyarázza az, hogy ennyire szolgalelkűen végrehajtottuk a vidéki zsidók deportálását. de pl meg lehet nézni, hogy hasonló ellenszélben a dánok hogyan cselekedtek, vagy pl a holland miniszterelnök még idén is bocsánatot kért a holokauszt miatt, a mi miniszterelnökünk meg minden felelősséget a németekre tol, és a magyar felelősöket szellemi elődjeinek tekinti.
csebi
Mondjuk ez is egy ordas faszság, hogy 75 évvel a történtek után még bocsánatot kéregetünk, meg kárpótlást fizetünk...
Még a nagyapám is tízéves kölök volt akkortájt, mi közöm nekem hozzá? Oroszok kéregetnek bocsánatot, hogy itt dekkoltak 50 évig? A törökök kérnek bocsánatot, hogy 150 évig itt dekkoltak, szétprédálták, majdnem kiírtották az országot? A tatárok kérnek bocsánatot? Vagy az olaszok kérnek bocsánatot, mert a lómaiak végigtarolták a kontinens? Vagy a mongolok, a perzsák a macedónok, lehetne sorolni vég nélkül?


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Szerencsere keveseknek "adatik meg" , hogy Hitler szintu ellenszelben kelljen donteniuk.

Hany millioan eltek akkor Magyarorszagon, es mennyi volt ebbol a zsido? Nem felmentes, csak egy nezopont. Ha a tizenx millio erdekeit tartotta szem elott a par szazezres zsidosaggal?

Ezek olyan moralis kerdesek amire nincs jo valasz, de donteni megis kellett
Borbinho
A magyar állampolgárok helyzetét kellett volna szem előtt tartani, igen.
Az a pár százezres zsidóság is ugyan olyan magyar volt......
#JC6
Ezt mondd Horthynak. Vagy Hitlernek.
En nem felmenteni akarom, csak arra ramutatni, h ez egy nagyobb dontes mint amit egy ember meghozhat, foleg haboruban.

Gondolom Horthy is sejtette, h a magyarok sem az elso kategoriaban voltak Hitler faji listajan, es nem nagyon talaltunk volna szovetsegeseket.

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 893 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Vártam valami kedélyes eszmecserét a Kékfogú, Rőtszakállú, Véresszemű, Villásfarkú Knutokról, Olafokról, Olegekről, meg csavargatni, hogy mindenképp valakinek latinul vagy görögül rögzítenie kell azt, mer előtte míg nem basztak oda két szekér szerzetest mivót? Addig a barlangbavótak vagy a nádasba? De előszették a keresztet, karót, fokhagymát egybül elnyerték aállamiságot.

Na ezt keresztberaktátok ezze a szar lovasmatrózzal.....
eeeeerg
sutianap
Szegény Csontnélkülit persze meg se említed, ehh


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
- JC6 Denver Broncos 6 324
Szerencsere keveseknek "adatik meg" , hogy Hitler szintu ellenszelben kelljen donteniuk.

Hany millioan eltek akkor Magyarorszagon, es mennyi volt ebbol a zsido? Nem felmentes, csak egy nezopont. Ha a tizenx millio erdekeit tartotta szem elott a par szazezres zsidosaggal?

Ezek olyan moralis kerdesek amire nincs jo valasz, de donteni megis kellett
Borbinho
A magyar állampolgárok helyzetét kellett volna szem előtt tartani, igen.
Az a pár százezres zsidóság is ugyan olyan magyar volt......

Szerkesztette: - JC6
több mint 3 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Amig nem jottek a nemetek es nem voltak hatalmon a nyilasok, jobb volt nalunk a zsidosak helyzete, mint barmelyil megszallt teruleten.

Borbinho
ez konkrétan tárgyi tévedés: a zsidóság deportálása május 15én kezdődött, ekkor a miniszterelnök Sztójay, aki nem volt nyilas. Július 9ig deportáltak 437 ezer zsidót. Július 6án állította le Horthy mikor már csupán a budapesti zsidók és a munkaszolgálatosak maradtak. mindvégig a párton kívüli Sztójay volt hatalmon és nem a nyilasok. Nyilasok rémtettei szörnyűek, de mivel viszonylag rövid ideig voltak hatalmon, a számok nem érik el a szűk két hónap adatait. Még a nácikat is meglepte, hogy milyen gyorsan deportáltuk őket, valamint abba gondolj bele, hogy Eichmannt meglepte az, hogy a magyar csendőrség milyen embertelenül bánt a zsidókkal ...
csebi
De a nemetek aprilisban jottek, azert is lett Sztoyai a miniszter Kallay helyett...

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."