Politika

44 feliratkozó

több mint 7 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
A népszavazással kapcsolatban senkinek (ellenzéki pártoknak) nem jut eszébe kommunikálni, hogy az alkotmány alaptörvény módosítás nem lehet a népszavazáson kinyilvánított akarat közvetlen oka, mivel az alaptörvény módosítására irányuló kérdés tilos. A kormány nem hivatkozhat erre, mint okra, eredményes szavazás esetén sem, pláne, ha eredménytelen.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 7 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
A Népszabó megszűnése alapján valaki felvetette, hogy úgy nell nekik, ha nincs a baloldal pucájában annyi vér, hogy megfinanszírozzák, és engedték elvenni.

Na, itt a következő történet, ahol nem kérdezték, hogy elvehetik-e. Ma törvény született, hogy plakáthirdetést csak "utcai bútoron" lehet ezen túl elhelyezni. Ez azt jelenti, hogy az ország összes reklámplakátja mostantól illetgális. Akik eddig azzal foglalkoztak, hogy önkormányzatoktól helyet béreltek, és plakáttartókat állítottak fel, azok bezárják a boltot. A történethez tartozik, hogy Budapesten ugyanezt már Tarlós megpróbálta. Betiltotta a plakátokat, amit a bíróság törvényellenesnek talált. Válaszul jött a szokásos sztori: hoztak egy törvényt, hogy törvényes legyen a piaclenyúlás.

Ebben az esetben ha igazak az infók, a lépés elsősorban Simicska ellen irányult, mert övé (volt) a legtöbb plakát a piacon. (Meg még ezer kis magyar vállalkozásé is vele együtt, de ez kit érdekel?) Ezt szerzik most meg - vagy vissza - Orbánék tőle egy egyszerű törvénnyel.

Namost, én személy szerint ki nem állhatom Simicskát, nálam tuti benne van abban a top10-ben akit szívem szerint szibériai munkatárborban szeretnék látni, úgyhogy most éppen röhöghetnék is rajta, kárörvendően. Csakhogy mindegyik rezsim azért tudta megcsinálni a hasonló stiklijeit, mert a tipikus magyar pógár - vagy paraszt - úgy van bedrótozva, hogy ha rajta csattan az ostor akkor nyafog, ha meg olyanon akit nem csíp akkor kárörvend, röhög. Balos a jobboson, jobbos a baloson, beosztott a főnökön, főnök a beosztotton, vidéki a pestin, pesti a vidékin. Én nem röhögök. Engem ez a történet (is) felháborít. Ahogy a népszabós is, meg a trafikos is, meg a földosztós is. Meg a többi, egészen vissza a kárpótlási jegyekig. Ezzel a véleményemmel nem vagyok egyedül, de sajnos egyelőre "nem vagyunk elegen". Remélem egyszer eljut ez az ország oda, hogy majd "elegen leszünk"...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 7 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
1. Igen, de akkor az az ogy döntése, és nem a "nép döntése".
2. Nem rettegek.
2/b Amit most kitaláltak, az bullshit, nesze semmi fogd meg jól a 98%-nak.
Viszont hogy mit fognak kitalálni a jövőben, és megszavaztatni a néppel, majd rájuk hivatkozva meglépni, na az már más kérdés.
Lecsó
1. Már kezdem elveszteni a fonalat, hogy akkor most a nép diktatúrája a népszavazás vagy az OGY színjátéka, vagy az előbbi paródiája, vagy nemtudom.
Egyértelmű, hogy a népszavazás elsősorban politikai játék volt itthonra, kimondott igent erre a kérdésre csak a Liberálisok adtak, nemmel kampányolni meg a kormánypártokon kívül más egyértelműen nem nagyon mert.
Másodsorban Orbánék ezzel legitimitást próbáltak nyerni az európai politikai hadszíntéren, ami felemás eredménnyel zárult.
2. Nyilván cinikus voltam
2/b. Te így hiszed, mert a prekoncepciódat ez támasztja alá, de talán hitelesebb lenne megkérdezni valaki olyat erről, aki nemmel szavazott.

Ja, és szívesen fogadok abban, hogy a következő OGY-i választásokig nem lesz már országos népszavazás.

több mint 7 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Akik nemmel szavaztak, azok nagy része (kb a 98%-a) nem is látja át, hogy rá lett rakva a csecsre, vagy a szopórollerre, és ahogy Peterk is írta, lényegében megszavaztatták velük az önkényt.Lecsó
Khmm, én ilyentet nem írtam 😊

Azt írtam, hogy egy jogilag irreleváns/értelmezhetetlen kérdésből erkölcsi, "magyarság" kérdést csinálva elcibáltak 3+ millió embert szavazni a semmire. De mivel jogi relevanciája nincs, így az önkény se következhet belőle. Ami következik belőle az a "trumposodás". Hogy nyugati mércével mérjem 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 7 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
A népszavazásról:
Ez egy jól sikerült főpróbája volt annak, hogyan lehet egy demokratikus intézménnyel antidemokratikus módon irányítani az országot. Sikerült a varázslat, a következő 1.5 évben még 1-2 ilyen nagyívű népszavazás kikerekedik az egészből, nagy összeget teszek rá. Akik nemmel szavaztak, azok nagy része (kb a 98%-a) nem is látja át, hogy rá lett rakva a csecsre, vagy a szopórollerre, és ahogy Peterk is írta, lényegében megszavaztatták velük az önkényt.
Itt a lényeg az ogy beleegyezése volt. És innentől érdekes ez, mert bármilyen kérdést fel lehet tenni, ahol az ogy beleegyezését megszavaztatják maguknak a saját birka táborukkal. Ugyanez a tábor arra is elmenne lelkesen szavazni, hogy "Akarja-e, hogy az ogy beleegyezése nélkül J.C.Juncker mindenkit seggbekúrjon egyesével?" NEM NEM SOHA! És nem kérdezné meg, hogy mi van ha az ogy beleegyezik?
Sajnos ez a 98% azt sem tudja, hogy a népszavazás mire való. Nem közvélemény kutatás vagy hangulatfelmérés, hanem törvényalkotási folyamat. Olyan aktus, ahol a nép kiveszi a parlament kezéből a döntést, és ő maga meghozza. Vagyis a nép korlátozza a parlamentet. De ha elmegy egy olyan kérdésre szavazni, ahol nincs eldöntve, hogy mi lesz a szavazás következménye, ott pont nem korlátozza a parlamentet, hanem bedobja közéjük a gyeplőt. A parlament kap egy biankó felhatalmazást, és arra használja, amire akarja.
Rendeltetésével ellentétes lesz a népszavazás, és ahelyett hogy a nép irányítaná a parlamentet, a parlament fogja irányítani vele a népet.
Lecsó
1. Ha nincs népszavazás, az OGY akkor is úgy dönt, ahogy akar.
2. Felesleges a rettegésetek peterk2005-tel, már ott ketyeg az OGY asztalán az alaptörvénymódosítás, ami annak megfelelő, amit a 98% "beleképzelt" a népszavazásba.
atapapa
1. Igen, de akkor az az ogy döntése, és nem a "nép döntése".
2. Nem rettegek.
2/b Amit most kitaláltak, az bullshit, nesze semmi fogd meg jól a 98%-nak.
Viszont hogy mit fognak kitalálni a jövőben, és megszavaztatni a néppel, majd rájuk hivatkozva meglépni, na az már más kérdés.
több mint 7 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
A népszavazásról:
Ez egy jól sikerült főpróbája volt annak, hogyan lehet egy demokratikus intézménnyel antidemokratikus módon irányítani az országot. Sikerült a varázslat, a következő 1.5 évben még 1-2 ilyen nagyívű népszavazás kikerekedik az egészből, nagy összeget teszek rá. Akik nemmel szavaztak, azok nagy része (kb a 98%-a) nem is látja át, hogy rá lett rakva a csecsre, vagy a szopórollerre, és ahogy Peterk is írta, lényegében megszavaztatták velük az önkényt.
Itt a lényeg az ogy beleegyezése volt. És innentől érdekes ez, mert bármilyen kérdést fel lehet tenni, ahol az ogy beleegyezését megszavaztatják maguknak a saját birka táborukkal. Ugyanez a tábor arra is elmenne lelkesen szavazni, hogy "Akarja-e, hogy az ogy beleegyezése nélkül J.C.Juncker mindenkit seggbekúrjon egyesével?" NEM NEM SOHA! És nem kérdezné meg, hogy mi van ha az ogy beleegyezik?
Sajnos ez a 98% azt sem tudja, hogy a népszavazás mire való. Nem közvélemény kutatás vagy hangulatfelmérés, hanem törvényalkotási folyamat. Olyan aktus, ahol a nép kiveszi a parlament kezéből a döntést, és ő maga meghozza. Vagyis a nép korlátozza a parlamentet. De ha elmegy egy olyan kérdésre szavazni, ahol nincs eldöntve, hogy mi lesz a szavazás következménye, ott pont nem korlátozza a parlamentet, hanem bedobja közéjük a gyeplőt. A parlament kap egy biankó felhatalmazást, és arra használja, amire akarja.
Rendeltetésével ellentétes lesz a népszavazás, és ahelyett hogy a nép irányítaná a parlamentet, a parlament fogja irányítani vele a népet.
Lecsó
1. Ha nincs népszavazás, az OGY akkor is úgy dönt, ahogy akar.
2. Felesleges a rettegésetek peterk2005-tel, már ott ketyeg az OGY asztalán az alaptörvénymódosítás, ami annak megfelelő, amit a 98% "beleképzelt" a népszavazásba.

több mint 7 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
Jelen esetben pont az lenne az igazán bicskanyitogató és antidemokratikus (eltekintve attól, hogy Orbánék lépései általában mennyire ilyenek), ha a 98% nemmel szemben most azt mondaná Orbán, hogy sorry, az érvénytelenség miatt leszarjuk a népakaratot, lesz kvóta.
atapapa
Szó nincs róla. A probléma az, hogy ...
peterk2005
A népszavazásról:
Ez egy jól sikerült főpróbája volt annak, hogyan lehet egy demokratikus intézménnyel antidemokratikus módon irányítani az országot. Sikerült a varázslat, a következő 1.5 évben még 1-2 ilyen nagyívű népszavazás kikerekedik az egészből, nagy összeget teszek rá. Akik nemmel szavaztak, azok nagy része (kb a 98%-a) nem is látja át, hogy rá lett rakva a csecsre, vagy a szopórollerre, és ahogy Peterk is írta, lényegében megszavaztatták velük az önkényt.
Itt a lényeg az ogy beleegyezése volt. És innentől érdekes ez, mert bármilyen kérdést fel lehet tenni, ahol az ogy beleegyezését megszavaztatják maguknak a saját birka táborukkal. Ugyanez a tábor arra is elmenne lelkesen szavazni, hogy "Akarja-e, hogy az ogy beleegyezése nélkül J.C.Juncker mindenkit seggbekúrjon egyesével?" NEM NEM SOHA! És nem kérdezné meg, hogy mi van ha az ogy beleegyezik?
Sajnos ez a 98% azt sem tudja, hogy a népszavazás mire való. Nem közvélemény kutatás vagy hangulatfelmérés, hanem törvényalkotási folyamat. Olyan aktus, ahol a nép kiveszi a parlament kezéből a döntést, és ő maga meghozza. Vagyis a nép korlátozza a parlamentet. De ha elmegy egy olyan kérdésre szavazni, ahol nincs eldöntve, hogy mi lesz a szavazás következménye, ott pont nem korlátozza a parlamentet, hanem bedobja közéjük a gyeplőt. A parlament kap egy biankó felhatalmazást, és arra használja, amire akarja.
Rendeltetésével ellentétes lesz a népszavazás, és ahelyett hogy a nép irányítaná a parlamentet, a parlament fogja irányítani vele a népet.

A Népszabadságról:
Ez meg egy másik főpróba volt, ez is faszán sikerült. Nincs itt semmi relevanciája a gazdaságosságnak meg a racionális döntéseknek. Ez is jól működik, szóval újabb módszer a tarsolyban, hogy ha valakit meg kell szopatni.
Alakul ez szépen...

Tölgyessy meg ugyanazt szajkózza évek óta.
Csak sajnos igaza van.
több mint 7 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 052
 index.hu/belfold/2016/10/12/tolgyessy_peter_orban_viktor_kadarizmus_mussolini_rendszervaltas_hatalomvaltas/

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 444 — The Mathematician
 www.youtube.com/watch?v=akdzSFNa4XE
peterk2005
 twitter.com/KyleKulinski/status/785335418996817920
toam
 i.imgur.com/zn0HBfx.gifv

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 647 — Egyéb témák lakó
Legalja. Mindennek a legalja. Az első vita még jóindulattal vitának volt nevezhető, ez már csak két troll sárdobálása nso/origo kommentszekciós színvonalon... Szégyen az egész világra nézve.
baggio
Én kb. így képzelnék el egy Szanyi kapitány - Novák Előd vitát.
Gyurma Pappa
miért, Hillary be volt baszva?
slowmotion
nem, szerintem ebben az esetben Trump lenne a kapitány és Hillary Előd.
Kampman
1) állítólag szereti a koktélokat
2) egyébként igen, Trump inkább olyan mint a kapitány, nézd csak meg a fasza nőügyeit 😀
3) inkább a vita minősége volt a lényeg

több mint 7 éve
toam New York Jets 2 401 — Suck for ?????
 www.youtube.com/watch?v=akdzSFNa4XE
peterk2005
 twitter.com/KyleKulinski/status/785335418996817920
több mint 7 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 7 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 494
Legalja. Mindennek a legalja. Az első vita még jóindulattal vitának volt nevezhető, ez már csak két troll sárdobálása nso/origo kommentszekciós színvonalon... Szégyen az egész világra nézve.
baggio
Én kb. így képzelnék el egy Szanyi kapitány - Novák Előd vitát.
Gyurma Pappa
miért, Hillary be volt baszva?
slowmotion
nem, szerintem ebben az esetben Trump lenne a kapitány és Hillary Előd.
több mint 7 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 931 — Cowboys fan
Legalja. Mindennek a legalja. Az első vita még jóindulattal vitának volt nevezhető, ez már csak két troll sárdobálása nso/origo kommentszekciós színvonalon... Szégyen az egész világra nézve.
baggio
Én kb. így képzelnék el egy Szanyi kapitány - Novák Előd vitát.
Gyurma Pappa
miért, Hillary be volt baszva?
több mint 7 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 647 — Egyéb témák lakó
Legalja. Mindennek a legalja. Az első vita még jóindulattal vitának volt nevezhető, ez már csak két troll sárdobálása nso/origo kommentszekciós színvonalon... Szégyen az egész világra nézve.
baggio
Én kb. így képzelnék el egy Szanyi kapitány - Novák Előd vitát.

több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 420 — #NoStress
Hát én még nem hallgattam sosem élőben elnöki vitát, de most ledöbbentem. Ez tényleg borzalom. Nem is az ,hogy felszínes, információszegény, mert az az ilyen vitákban előfordul. De, hogy két elnöki kandidáns megengedje magánat, hogy akármilyen kérdést is tesznek fel nekik, egyik fülükön be, másikon ki, a kérdést teljesen figyelmen kívül hagyva fújják a saját - feltett kérdéstől teljesen független - hülyeségeiket, az már a nézőre nézve sértő. Clinton még nyomokban néha egy-egy mondatot elengedett a kérdésekre is válaszolva, bár ő is csak nagy ritkán. De ez a Trump ... ez a pali egy döbbenet. Két perc alatt képes volt felidegesíteni, pedig nem ismerem, sose hallottam még beszélni, és nem is nagyon követtem eddig az ottani kampányt 😀
peterk2005
Ilyen is csak magyarországon történhet meg.
Ja, nem...

több mint 7 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 729 — Scream and scout
Jééé, mik történtek a diplomaosztómon...
 444.hu/2016/10/10/a-nepszabadsag-ujsagiroja-ujsag-hijan-a-facebookon-folytatja-a-matolcsy-sztorit


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 444 — The Mathematician
kicsit a family guy féle Lois megy a polgármesterségért jellegű volt ...

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 941 — No es importante
egy percben összegezve minden

 twitter.com/CBSNews/status/785315204620029953


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 7 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Hát én még nem hallgattam sosem élőben elnöki vitát, de most ledöbbentem. Ez tényleg borzalom. Nem is az ,hogy felszínes, információszegény, mert az az ilyen vitákban előfordul. De, hogy két elnöki kandidáns megengedje magánat, hogy akármilyen kérdést is tesznek fel nekik, egyik fülükön be, másikon ki, a kérdést teljesen figyelmen kívül hagyva fújják a saját - feltett kérdéstől teljesen független - hülyeségeiket, az már a nézőre nézve sértő. Clinton még nyomokban néha egy-egy mondatot elengedett a kérdésekre is válaszolva, bár ő is csak nagy ritkán. De ez a Trump ... ez a pali egy döbbenet. Két perc alatt képes volt felidegesíteni, pedig nem ismerem, sose hallottam még beszélni, és nem is nagyon követtem eddig az ottani kampányt 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 7 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 941 — No es importante
Legalja. Mindennek a legalja. Az első vita még jóindulattal vitának volt nevezhető, ez már csak két troll sárdobálása nso/origo kommentszekciós színvonalon... Szégyen az egész világra nézve.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 7 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 941 — No es importante
Kezdődik a második menet!
 debate.twitter.com


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 420 — #NoStress
csak szép sorjában a hatalmi ágakat ugye a fékek-egyensúlyok, montesquieu-i elvek alapján. törvényhozáshoz választási rendszer átalakítása, ebből a végrehajtó hatalom is megvan, majd a bíróságokat befenyítik pl a költségvetéssel aztán jön az összes úgy mond 20. századi hatalmi ág: kezdődött az AB-val, majd ügyészség, és most a média. ha ellehetetlenítenek akkor jó hogy nem tudsz piaci alapon működni, és azok hivatkoznak a piaci alapokra, akik egy magyar időket fenntartanak...
csebi
Zseniális egyébként a végrehajtás.
Amadeus91
Jogilag. 😉

több mint 7 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 052
csak szép sorjában a hatalmi ágakat ugye a fékek-egyensúlyok, montesquieu-i elvek alapján. törvényhozáshoz választási rendszer átalakítása, ebből a végrehajtó hatalom is megvan, majd a bíróságokat befenyítik pl a költségvetéssel aztán jön az összes úgy mond 20. századi hatalmi ág: kezdődött az AB-val, majd ügyészség, és most a média. ha ellehetetlenítenek akkor jó hogy nem tudsz piaci alapon működni, és azok hivatkoznak a piaci alapokra, akik egy magyar időket fenntartanak...
csebi
Zseniális egyébként a végrehajtás.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 7 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 162 — Lucas Scott
csak szép sorjában a hatalmi ágakat ugye a fékek-egyensúlyok, montesquieu-i elvek alapján. törvényhozáshoz választási rendszer átalakítása, ebből a végrehajtó hatalom is megvan, majd a bíróságokat befenyítik pl a költségvetéssel aztán jön az összes úgy mond 20. századi hatalmi ág: kezdődött az AB-val, majd ügyészség, és most a média. ha ellehetetlenítenek akkor jó hogy nem tudsz piaci alapon működni, és azok hivatkoznak a piaci alapokra, akik egy magyar időket fenntartanak...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.