Politika

44 feliratkozó

több mint 7 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 937 — Steelers fan
Bakker, még azelőtt ellopták a jövőt mielőtt felfogtuk volna. Eljött megint a zöld bárók kora.
Amadeus91
Mit gondoltok, miért volt mostanság olyan fontos a földek ilyen mértékű felhalmozása?
iktriad
Az igazi nagy falat csak ezután fog jönni.
Az eddig eladott állami földek összértéke említésre sem méltó aprópénz az állami erdővagyonhoz képest, és lézerdzsoni plusz baráti köre nagyon szeretné ezeket privatizálni | (ellopni) | .
Ezt készíti most elő a sokat emlegetett (de még senki által nem látott) KEHI jelentés. Az lesz a végkövetkeztetése, hogy ezek az erdőgazdaságok annyira sz@rul működnek, hogy örülni kell ha egyáltalán megveszi valaki őket... nem ismerős a '90-es évekből?
több mint 7 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 169 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
A következő programozási periódusra (ami 2021-gyel indul) egyébként is téma már jó ideje h már csak földalapú támogatásokat igényelhetne hazánk (idevezethetők vissza az állami földárverések). Szvsz a brit kilépés csak megerősítette ezt a keringő pletykát/értesülést.
empty taxi
Ezt úgy kell érteni, hogy mezőgazdasági támogatást nem kapnánk más formában, vagy pedig a struktúrális alapokból se részesülnénk? (Ez utóbbit azért kétkedve fogadnám...)
peterk2005
Struktúrális alapokból átfogóan kevesebb pénz fog érkezni ahogy én hallottam. Ennek megfelelően a mezőgazdaságba is a földalapú támogatások lesznek a dominánsak.
empty taxi
Bakker, még azelőtt ellopták a jövőt mielőtt felfogtuk volna. Eljött megint a zöld bárók kora.
Amadeus91
Mit gondoltok, miért volt mostanság olyan fontos a földek ilyen mértékű felhalmozása?
több mint 7 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 018
A következő programozási periódusra (ami 2021-gyel indul) egyébként is téma már jó ideje h már csak földalapú támogatásokat igényelhetne hazánk (idevezethetők vissza az állami földárverések). Szvsz a brit kilépés csak megerősítette ezt a keringő pletykát/értesülést.
empty taxi
Ezt úgy kell érteni, hogy mezőgazdasági támogatást nem kapnánk más formában, vagy pedig a struktúrális alapokból se részesülnénk? (Ez utóbbit azért kétkedve fogadnám...)
peterk2005
Struktúrális alapokból átfogóan kevesebb pénz fog érkezni ahogy én hallottam. Ennek megfelelően a mezőgazdaságba is a földalapú támogatások lesznek a dominánsak.
empty taxi
Bakker, még azelőtt ellopták a jövőt mielőtt felfogtuk volna. Eljött megint a zöld bárók kora.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 7 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 712 — Scream and scout
A következő programozási periódusra (ami 2021-gyel indul) egyébként is téma már jó ideje h már csak földalapú támogatásokat igényelhetne hazánk (idevezethetők vissza az állami földárverések). Szvsz a brit kilépés csak megerősítette ezt a keringő pletykát/értesülést.
empty taxi
Ezt úgy kell érteni, hogy mezőgazdasági támogatást nem kapnánk más formában, vagy pedig a struktúrális alapokból se részesülnénk? (Ez utóbbit azért kétkedve fogadnám...)
peterk2005
Struktúrális alapokból átfogóan kevesebb pénz fog érkezni ahogy én hallottam. Ennek megfelelően a mezőgazdaságba is a földalapú támogatások lesznek a dominánsak.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 7 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
A következő programozási periódusra (ami 2021-gyel indul) egyébként is téma már jó ideje h már csak földalapú támogatásokat igényelhetne hazánk (idevezethetők vissza az állami földárverések). Szvsz a brit kilépés csak megerősítette ezt a keringő pletykát/értesülést.
empty taxi
Ezt úgy kell érteni, hogy mezőgazdasági támogatást nem kapnánk más formában, vagy pedig a struktúrális alapokból se részesülnénk? (Ez utóbbit azért kétkedve fogadnám...)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 7 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 712 — Scream and scout
Az is izgalmas lesz ,hogy a brexit miatt kieső euro milliárdokat vajon honnan veszi el az EU?
Biztos eszükbe jut OV és így mi is...
jelenleg a britek vastagon befizetők.
Janek
A briteknek elég különleges (volt) a financiális viszonyuk az EU-n belül, ami még azokra az időkre datálódik vissza, amikor az EU támogatások zömét a mezőgazdasági támogatások tették ki. Akkoriban a briteknek nagyon bökte a csőrét, hogy ők finanszírozzák a francia mezőgazdaság életben tartását (azoknak az időknek a legnagyobb haszonélvezői a francia mezőgazdák voltak). Ezért sok ilyen-olyan külön megállapodás, stb. született az idők során, amiből sok még mindig él. Összességében befizetők, de emiatt a speciális státusz miatt nem tudom ténylegesen mennyi is az ami pl. minket is érinthet (elveszíthetünk a kilépésükkel). Jó lenne erről olvasni valamit.
peterk2005
A következő programozási periódusra (ami 2021-gyel indul) egyébként is téma már jó ideje h már csak földalapú támogatásokat igényelhetne hazánk (idevezethetők vissza az állami földárverések). Szvsz a brit kilépés csak megerősítette ezt a keringő pletykát/értesülést.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 7 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Az is izgalmas lesz ,hogy a brexit miatt kieső euro milliárdokat vajon honnan veszi el az EU?
Biztos eszükbe jut OV és így mi is...
jelenleg a britek vastagon befizetők.
Janek
A briteknek elég különleges (volt) a financiális viszonyuk az EU-n belül, ami még azokra az időkre datálódik vissza, amikor az EU támogatások zömét a mezőgazdasági támogatások tették ki. Akkoriban a briteknek nagyon bökte a csőrét, hogy ők finanszírozzák a francia mezőgazdaság életben tartását (azoknak az időknek a legnagyobb haszonélvezői a francia mezőgazdák voltak). Ezért sok ilyen-olyan külön megállapodás, stb. született az idők során, amiből sok még mindig él. Összességében befizetők, de emiatt a speciális státusz miatt nem tudom ténylegesen mennyi is az ami pl. minket is érinthet (elveszíthetünk a kilépésükkel). Jó lenne erről olvasni valamit.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 7 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 589 — Apu ökölbeszorított keze
Az is izgalmas lesz ,hogy a brexit miatt kieső euro milliárdokat vajon honnan veszi el az EU?
Biztos eszükbe jut OV és így mi is...

jelenleg a britek vastagon befizetők.

több mint 7 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 882 — No es importante
tudta?
 www.politico.eu/article/senior-german-meps-threaten-to-cut-eu-money-to-poland-hungary-ingeborg-grassle-alexander-graf-lambsdorff-budgetary-control/


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 7 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Valamint privát kiváncsiságomat kielégítendő áruld már el légy oly' kedves, hogy milyen belső szükségszerűség vezet például téged, arra, hogy az életed, létezésed attribútumait deffiniálgasd, értelmezgesd, és önnön magadat frusztráld az általad lakott ország aktuális politikai berendezkedésével.
Ha nem egyértelmű a kérésem, kifejtem.
Így a fórumon keresztül értelmes, intelligens embernek tűnsz, ergo olyannak, aki tudja, hogy a saját életéért maga felel, nem kell, hogy segítséget várjon szektáktól, természetfölöttitől, államtól, aktuális kormányzattól, stb.
Mégis, kívülről úgy tűnik, hogy minden klikkvadász cikkben, szubjektív állásfoglalásban, tízféleképpen értelmezhető statisztikában egyfajta önigazolást keresel, hogy "tessék, megmondtam, deköcsögazorbán, de szar itt az élet, de szar itt nekünk".Sobri Jóska
Jóskám, ki is volt az, aki a "Brady kiégett" vitában odáig volt képes eljutni, hogy kitiltsák, mert már a fórum (de legalábbis a Pats topic) látogatói a hajukat tépték tőle, hogy nem tudott leakadni a témáról? Ha jól emlékszem, te voltál. 😊 Azt jelenti ez, hogy a teljes értelmetlenségig elmenő vitában az önigazolásodat kerested, mert nem tudtál a privát életben egyenesbe jönni? Nem tudom, de remélem (feltételezem), hogy nem.

Akkor miért is tételezed fel, hogy aki idejön, és naponta kétszer köcsögorbánozik, vagy éppen köcsögbevándorlózik, az az életben egy sikertelen, frusztrált ember? Szerintem éppen a fordítottja. Az ide járó emberek zöme a hétköznapjaiban nem is politizál, de mivel "szeretemafocit", ide jár tojásfociról beszélgetni, és ha már itt van, és van poltopic, akkor beírja, hogy orbánaköcsög. És ezzel letudta a politikát, megy vissza Romo-t szapulni, vagy gyereket fürdetni.

Egyébként meg egy ronda általánosítás és hamis állítás is, hogy minden rendszer ugyanolyan. Bele se megyek olyasmikbe, hogy '56 után sokakat felakasztottak a véleményük miatt. Inkább csak javaslom, hogy ha szerinted minden rendszer ugyan olyan, költözz már ki mondjuk Észak-Koreába, és 1-2 év múlva meséld el nekem, hogy mennyire tudtál "megfelelni a saját életed elvárásainak", és mire mentél vele...

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 7 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Amúgy a legjobb hasonlat Trump vs Hillary ügyben nagy kedvencemtől, Bill Mahertől jött múlt pénteken. 😊
iktriad
Az én érzéseimet leginkább ez írja le: "Whoever wins the elections, I am sure she will be a good president." 😊

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 7 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 169 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Ja, én is remélem, hogy Gary Johnsonék elérik a 15%-ot és, akkor ő is ott lehetne az elnökjelölti vitákon, már ha Donald kacsa nem hátrál ki belőlük addig...
iktriad
Kizárt dolog, hogy ő kihátráljon egy vitából, szerintem egy olyan exhibicionista showman, mint ő, másra se vágyik jobban.
Kampman
Már most lebegteti ezt a lehetőséget("állandóan kiforgatják a szavaimat"). De ha megteszi, akkor tényleg egy kapitális fasz. Mellesleg ezekben a percekben pont Jacksonvilleben prédikál. Boooooooooo.

Amúgy a legjobb hasonlat Trump vs Hillary ügyben nagy kedvencemtől, Bill Mahertől jött múlt pénteken. 😊
 twitter.com/RealTimers/status/760972788618268672

Szerkesztette: iktriad
több mint 7 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 441
Ja, én is remélem, hogy Gary Johnsonék elérik a 10%-ot és, akkor ő is ott lehetne az elnökjelölti vitákon, már ha Donald kacsa nem hátrál ki belőlük addig...
iktriad
Kizárt dolog, hogy ő kihátráljon egy vitából, szerintem egy olyan exhibicionista showman, mint ő, másra se vágyik jobban.
több mint 7 éve
ozibozi New York Giants 15 470
Ez a nincs más lehetőség csak MI, ez egy űber faszság amit ügyesen bele is táplálták a kis agyakba azorbános +némethsándoros 'ellenzéki ATV -n' stb keresztűl...Ezt az országot bárki elirányítja, nem nagy dolog, mivel a válságok nem minden nap jönnek...az pedig simán kiderült, hogy akár a Bajnai "mester"is gond nélkül elvezeti ezt a trágyát, főleg mikor már nem olyan éles a szitu... (Bármelyik komolyabb cégvezető elviszi)

Az pedig hogy ki lop? Általában ugyanazok, max néha/általában más néven.

Szerkesztette: ozibozi
több mint 7 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 169 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Ezt most inkább ide teszem, mint a viccek topikba.
 www.youtube.com/watch?v=BUCnjlTfXDw
Annyi baj van így is a világban, baromira remélem, hogy legalább Trumpot sikerül megúszni.
iktriad
Clintonné azért mindent megtesz, hogy valahogy szimpatikussá varázsolja trumpot, az új tévés hirdetése is mindennek a legalja...

Sok esélyt sajnos nem látok rá, de talán azért sokakban realizálódik most, hogy nem kétpártrendszer van az USA-ban, egyes közvéleménykutatások szerint a libertáriánusok jelöltje 10+ százalékon áll.
baggio
Ja, én is remélem, hogy Gary Johnsonék elérik a 15%-ot és, akkor ő is ott lehetne az elnökjelölti vitákon, már ha Donald kacsa nem hátrál ki belőlük addig...

Szerkesztette: iktriad
több mint 7 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 882 — No es importante
Ezt most inkább ide teszem, mint a viccek topikba.
 www.youtube.com/watch?v=BUCnjlTfXDw
Annyi baj van így is a világban, baromira remélem, hogy legalább Trumpot sikerül megúszni.
iktriad
Clintonné azért mindent megtesz, hogy valahogy szimpatikussá varázsolja trumpot, az új tévés hirdetése is mindennek a legalja...

Sok esélyt sajnos nem látok rá, de talán azért sokakban realizálódik most, hogy nem kétpártrendszer van az USA-ban, egyes közvéleménykutatások szerint a libertáriánusok jelöltje 10+ százalékon áll.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 7 éve
NB2 New England Patriots 22 048 — nabege2@yahoo.com
akkor mondd már el, hogy most mivan Sarka Katáékkal 😀
több mint 7 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
Imádok ide járni 😀
Klaci79
én is, külföldön élő magyarként nem kell követnem mindenféle médiákat, elég feljönnöm ide és átpörgetni ezt a topikot meg a Gyűlölködjünköt, és 3 perc alatt naprakész vagyok mindennel 😊

több mint 7 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 328
Imádok ide járni 😀
több mint 7 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
...
Sobri Jóska
Húú, megleptél.... Szánok rád egy kis időt, hogy később ne kelljen.

Tudod, ez egy fórum, ahol -nevéből adódóan- emberek beszélgetnek erről-arról.
Tett valaki egy megállapítást, én meg egy másikat. Nem támaszkodtam senki véleményére, a linkelt cikket meg el sem olvastam, csak a linkből következtettem, hogy mi lehet a konklúzió. Beböfögtem egy véleményt, nem gondoltam, hogy ennyire kiakaszt. Ha tudom, nem teszem. Már csak azért sem, mert kíváncsivá tettelek vele, és jelenleg nem érzem úgy, hogy a te bármilyen irányú privát kíváncsiságod kielégítése az én feladatom lenne. Enélkül viszont így maradsz...
Nem tudom, hol az a sok klikkvadász cikk, link, vagy bármi, amiben én az önigazolásomat keresem. Meg mire? Az, hogy egy megállapítással mondjuk egyetértek, az önigazolás keresés? Nem hiszem. Ha pl bánt egy igazságtalanság, azt jelenti, hogy frusztrált és megkeseredett vagyok? Nem jelenti azt. Ha kimondom, hogy orbán köcsög, akkor ez hátráltat engem bármiben? Nem hátráltat. Csak egy vélemény.
Hidd el, nem azzal töltöm a napjaimat, hogy lesem, mikor van lehetőségem megint keseregni egy kicsit. Sokkal több jó dolog van az életemben, mint rossz, vagy mint te azt elképzeled. Szóval, köszönöm, hogy aggódsz, de jól vagyok. 😊

De akkor rólad is pár szót:
Szintén értelmes intelligens embernek tűnsz, Ezzel be is fejezhetjük egymás faszának a szopogatását.
Elmondásod szerint sikeres vagy a munkádban, vagy általában az életben. Gondolom az életszemléletednek köszönöd, ami kb abban áll, hogy a körülötted lévő világgal te nem vagy semmilyen interakcióban, vagy kölcsönhatásban, a te életedre nincs hatása semminek és senkinek, kizárólag csak neked. Ez is egyfajta megközelítés. Szerintem nem teljesen igaz, de nem vitatkozom. Viszont ha valaki nem eszerint nyilvánul meg, vagy nem ezt vallja, akkor az a te szemedben frusztrált, szerencsétlen, mindenért másokat hibáztató lúzer, akinek kicsúszott a kezéből az élete, vagy legalább is egy olyan valaki, akit neked mindenképpen ki kell józanítanod, mielőtt kicsúszna. Ilyenkor alászállsz ide, és Buddha bölcsességével előadod, hogy felesleges ilyen dolgokról beszélgetni, mert ebben se haszon, se élvezet nincs, és amúgy is minden politikus önző szarházi. Szerinted én azzal frusztrálom magam, hogy megállapításokat teszek dolgokról. Nyugodj meg, nem frusztrál. Sőt, néha szórakoztat. Hogy miért, azt nem árulom el.
Olvasd már vissza magad! Leszámítva a rólam szóló részeket, hoztál egy definíciót, meg írtál 3-4 kijelentő mondatot. Mind ugyanazt mondja, amit én mondtam. Ennek ellenére te vitatkozol, holott kb nincs miről. Akkor ki is tölti felesleges dolgokkal az idejét?

Szerkesztette: Lecsó
több mint 7 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 589 — Apu ökölbeszorított keze
Mert fáj az igazságtalanság?

Azért mert valami rossz és ez sok éve így működik még nem kell elfogadni.

több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 383 — #NoStress
 444.hu/2016/08/02/a-legtobben-diktaturanak-mondjak-azt-ami-ma-magyarorszagon-folyik
NB2
Nem mondanám diktatúrának, mert körmöket még nem tépkednek le... Még.
Viszont az önkényuralom minden vonatkozásban ráillik.
Lecsó
Írj pár olyan országot, amire nem. Vagy legalább egyet.

önkényuralom (főnév)
Zsarnoki kormányzás; amikor egy ország vezetője vagy uralkodója a fennálló törvényeket semmibe véve, vagy azokat a saját kényére-kedvére változtatva visszaél a hatalmával, és az ország népének vagy az országon belüli más érdekcsoportoknak a javát, érdekeit figyelmen kívül hagyja. Ezt a kormányzást gyakran erőszakos úton vagy az erőszakkal való fenyegetéssel tartják fenn.
Az önkényuralom a nép számára elnyomás. A történelmi tapsztalat szerint az emberek fellázadnak az egyre súlyosbodó önkényuralom ellen.

Valamint privát kiváncsiságomat kielégítendő áruld már el légy oly' kedves, hogy milyen belső szükségszerűség vezet például téged, arra, hogy az életed, létezésed attribútumait deffiniálgasd, értelmezgesd, és önnön magadat frusztráld az általad lakott ország aktuális politikai berendezkedésével.
Ha nem egyértelmű a kérésem, kifejtem.
Így a fórumon keresztül értelmes, intelligens embernek tűnsz, ergo olyannak, aki tudja, hogy a saját életéért maga felel, nem kell, hogy segítséget várjon szektáktól, természetfölöttitől, államtól, aktuális kormányzattól, stb.
Mégis, kívülről úgy tűnik, hogy minden klikkvadász cikkben, szubjektív állásfoglalásban, tízféleképpen értelmezhető statisztikában egyfajta önigazolást keresel, hogy "tessék, megmondtam, deköcsögazorbán, de szar itt az élet, de szar itt nekünk".
Minek?
Az elmúlt akárhány évben (26, 70, 168, stb.) az összes kormányzat így működött hazánkban. A saját és klientúrája érdekeit képviseli. Nem csak Magyarországon.
A politika nem a te jólétedről szól, hanem a konkrétan hatalmat birtoklók és a hatalmat birtokolni akarók hasznáról, káráról.
Minden politikus -a pozícióbajutás metódusából egyértelműen következően- korrupt, önző, szarházi. Nem teérted, nem énértem tevékenykedik, hanem magáért.
De nem hiszem, hogy ezzel bármi újat mondtam neked.
Akkor mégis, miért tűnik úgy, és ezt világítsd meg nekem, ha kérhetem, hogy fontosnak tartod az efféle önigazolásokat (vagy megerősítéseket?), miközben olyan emberek véleményére támaszkodsz, akik véleménye szerint megfelelő a jelenlegi kormányzat, legalábbis az ennek jelzésére szolgáló hivatalos fórumon (OGYV) így gondolják? Mi ebben neked a jó, hol a haszon, a kielégülés, szórakozás, akármi?
Köszi

Valamint a linkelt kaotikus, rosszul lekérdezett "tanulmányból" simán alkothatok egy olyan címet is, hogy:
Magyarországon az emberek négyötöde, vagyis 80 százaléka szerint NINCS diktatúra!

több mint 7 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
 444.hu/2016/08/02/a-legtobben-diktaturanak-mondjak-azt-ami-ma-magyarorszagon-folyik
NB2
Nem mondanám diktatúrának, mert körmöket még nem tépkednek le... Még.
Viszont az önkényuralom minden vonatkozásban ráillik.
több mint 7 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 328
En most probaképp cnn,skynews, es hasonlokat nezek vagy hagyom hogy menjen hatterzajnak.

Mondjuk én most kezdek tanulni

ON
Annyira hatekony a media hogy a 6 éves ikrek is kérdezik miert akarnak ide jönni a terroristak?
Janek
Hát igen...mivel a tv2-n két mese között hatszor elmondják, hogy Brüsszel egy városnyi illegális bevándorlót akar betelepíteni...
több mint 7 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 589 — Apu ökölbeszorított keze
En most probaképp cnn,skynews, es hasonlokat nezek vagy hagyom hogy menjen hatterzajnak.

Mondjuk én most kezdek tanulni

ON
Annyira hatekony a media hogy a 6 éves ikrek is kérdezik miert akarnak ide jönni a terroristak?