Politika

44 feliratkozó

több mint 8 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 524 — JAFL Tampa GM
Kb 1 hónapja voltam a barátaimmal Olaszországban. Végigsétáltuk Milánó és Genova romantikus, zegzugos , macskaköves utcáit, azaz sétáltuk volna ha nem csoportosult volna minden második sarkon 4-5 afrikai menekült/bevándorló/bármi. Inkább buszoztunk, de ez a mi hibánk mert előitéleteink vannak...Az EU lakossága kezd kizökkeni a komfortzónájából és ha valaki egy íróasztal mellől statisztikákra támaszkodva azt mondja, hogy ez nem valós probléma csak politikai "gumicsont" az vagy naív vagy elvan az ő kis elefántcsonttornyában.
Sobri óta tudjuk, hogyha nem engedsz be dolgokat az életedbe akkor azok nincsenek is rád hatással...de itt egy amerikai focis oldalon tudja mindenki, hogy mennyit ér egy-egy statisztika.... SB-t sem nyertek még -14 pontról, hogy egy ideillő példával éljek, ja de tavaly a Pats..
több mint 8 éve
jorge Philadelphia Eagles 491 — kill, maim and destroy
Sobri Jóska
tényleg ennyire primitív fröcsögést rendezne itt a hozzám hasonló pár primitív ámokfutó? nem tudom. én pl sok mindent megtudtam. sőt, még árnyalódtam is.

bár van az a szitu, amikor tudományos szempontból elemezzük a guayanai szirti kakas anyagcsere folyamatait, közben meg mégiscsak egy darab szart fogdosunk. persze ha te azt mondod, hogy ez egy nem valós ál-probléma, én simán elhiszem.
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 412 — #NoStress
....csebi
csebi, az a gond, hogy szemmel láthatólag értesz ehhez a témához, valós adatokkal, tényekkel érvelsz, életszerű, valóságos megoldásokat magyarázol.
Mindezekre ebben a témában egyszerűen nincs igény.
Ez a téma jelenleg tökéletes gumicsont mindenki számára, aki ebben a témában hallatni akarja a hangját.
Kb. mintha az lenne a téma, hogy engedjük e, hogy az EU ránkkényszerítse, hogy 2016 január elsejétől be kell vezetni nálunk is az eurót. Az itt élők fele örülne az eurónak, a másik fele szerint a forint a nemzeti kulturkincsünk része, fasza érvek hangzanának el pro és kontra, hogy ez miért jó, vagy miért a nemzeti önrendelkezés megtépázása, nem leszünk gyarmat, nem kell a gyarmatosítók pénze stb. Holott ezt az EU nem is akarja, csak ugye a felvetés úgy szól, hogy engedjük e. És menne a Nemzeti Konzultáció róla ezerrel. Mintha lenne bármi jelentősége... De nincs, mert az is csak egy gumicsont lenne, melynek az égegyadta világon nincs más célja, minthogy a Jobbik egyik témájának vitorlájából kifogják a szelet, és/vagy kicsit tematizálják a közbeszédet, és/vagy azzal foglalkozhassanak, amivel akarnak, és úgy, ahogy akarnak.

Ennek ugye ékes bizonyítéka, hogy ha elolvassa bárki is a Konzultációs Kérdőívet, akkor természetesen nyilvánvaló, hogy melyik kérdésre mi a "jó válasz", ha ilyen jellegű kérdésekből és kérdésfeltevési metodikából áll:
Egyetért Ön azzal, hogy tegyünk meg mindent annak érdekében, hogy Magyarország ne lehessen terrorcselekmények áldozata?
- Maximálisan egyetértek
- Részben egyetértek
- Nem értek egyet
Egyetért Ön azzal, hogy hazánk kormánya erőteljesen kontrollálja a Magyarországra illegálisan érkező terroristagyanús elemek határátlépését?
- Maxmimálisan egyetértek
- Részben egyetértek
- Nem értek egyet
ésatöbbi.

Szóval úgy érzem annyira kilógsz ebből a párbeszédből a valóságra való rálátásoddal, mint a bolondokházában, amikor a rómaiak harcolnak a franciákkal, majd jön a doki, hogy véget vessen az egésznek, de persze szarnak rá, mire arra hivatkozik, hogy ő a főorvos, menjen mindenki a szobájába, amit kb. mindenki azzal nyugtázz, hogy "nekem, Napóleonnak/Caesarnak/Neronak/Napkirálynak egy felcser ne magyarázzon, hanem húzzon vissza a szanitécek sátrába, és támadáááááás".

több mint 8 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 157 — Lucas Scott
Arra céloztam, hogy nálunk utasítják el a legtöbb kérelmet arányaiban a hatóságok, vagyis végül nagyon kevesen kapnak lehetőséget a maradásra...(ráadásul a folyamat is nálunk a leglassabb)
van valami linked, hogy hol van ilyen statisztika? vagyis, hogy az elmúlt időszakban honnan jöttek a legtöbben? mert én nyilván azért írtam a koszovói nemzetiségűeket, mert ezt olvastam a sajtóban!!
ezt a repülős sztorit amúgy pontosan nem tudom, csak azt, hogy aki onnan jött azt egyből küldték is tovább, de hogy akkor mikor vagy milyen alapon vettünk vissza 54 embert és mit csináltunk velük (gondolom biztosan továbbküldtük őket) arról nincs információm, de mondjuk a sajtóban sincsKlaci79
igen, magas az elutasítási arány. az, hogy leglassabb lenne a folyamat azzal vitatkoznék. mondjuk nálunk egy alapeljárás jelenleg 30+60nap(ebbe még jön a szakhatósági időtartam, ami max 30 nap), és 60 nap bíróság ez körülbelül 6 hónap. igen, lehet még itt új eljárásra kötelezés, de az már "csak" a 60naptól indul, tehát az körülbelül 5 hónap lehet, és ilyenkor már van jogerős döntés, nem nagyon fordul elő, hogy új eljárásra kötelezés esetén újból új eljárásra kötelezzen a bíróság. ez barátok közt is kb 1 év. na most ha jól tudom pl Németországban van olyan ügy, ami már lassan 2 éve folyik CSAK a bírósági szakban.
Hozzáteszem, hogy az új jogszabály alapján még le fog rövidülni az eljárási rend, mert az előzetes eljárás 30 napja kikerül az egészből ...

54 ember az csak a dublini visszavételre vonatkozik. ők nem toloncolva vannak ide, hanem dublini eljárás keretében átadva. az ő menedékkérelmüket megvizsgálja Magyarország a dublini visszavétel után. sajtóban vszeg nem véletlenül nincs hangsúlyozva, hogy a 600+ dublini visszavett menedékkérő ügyében ugyanúgy le kell folytatni az eljárást, aki Szerbia felől jön.
azok az emberek, akik német tolonccal jönnek, leszáll a gép, és a magyar toloncot felrakják erre a gépre, nem számítanak bele semmilyen magyar statisztikába.
statisztikát ha jól tudom lehet EUROSTAT honlapján találni.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 418 — The Mathematician
Tegnap 800(!!!!) határsértőt fogott meg egy rendőri osztag Szeged környékén. Elég sokat a városban, már a belvárosban is vannak bőven.
Tudom, nincs semmi gond.Bazzani
Az akkor heti 5.600, évi 291.200. Sobri Jóska
Viccelődhetsz rajta.
Mondjuk kb annyi értelme van mintha azt mondanám, hogy az a csapat amelyik az első félidőben 24 pontot szerez az a meccs végére 48-nál fog állni.
Itt viszont délen egyre komolyabb problémák vannak. Egyelőre csak szemetelnek meg tanyákba törnek be, esetleg járókelőket zaklatnak.
Remélem, hogy nektek lesz igazatok és például a bicskei eset (ahol egy ilyen békés zarándok kést rántott egy Tesco-ban) nem ismétlődik meg többet.
Amúgy lassan elkezdtek szerveződni az önkéntes alakulatok akik segítenek a rendőrségnek meg a határőrségnek a bozótosokból előszedni az elrejtőző brigádokat. Tegnap éppen a (jelenleg nem létező) focicsapat drukkerei voltak jelen, szemeteszsákokat osztogattak a mindent szétdobáló menekülteknek, felderítették a bujkálókat stb.
Bazzani
esküszöm kezdünk egy elbaszott south park paródiává zülleni.


más: Botka is akarja a Zolimpiát! Reméli, hogy Szögeden is lesz valami progi nem csak nálunk a Székesfővárosban.Amadeus91
elvileg a Matyérre van tervezve a kajak-kenu
legalábbis mikor tervek voltak arról volt szó

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 8 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 116 — capitaine du château de Vienne 1487
Biztos vagyok benne, hogy Jóska nem azon viccelt, hogy ott a határnál vannak-e vagy nincsenek problémák. Az irónia annak szólt, hogy egy rendészeti feladatnál - ami folyamatosan adódik, hol beszökdöső menekültek, hol árvíz, hogy nyári orkán, hol téli hóvihar okozta kínokkal -, szóval egy rendészeti feladatnál úgy ugrunk neki, hogy körbeplakátoljuk az országok baromságokkal, és azt vízionáljuk, hogy elárasztanak bennünket mindenféle idegen nációk és se munka, se nyugalom nem lesz, mert a munkát elveszik, az erkélyen meg gitározni fognak.
peterk2005
Én attól nem félek, hogy elveszik a munkákat, mert eszük ágában nincs dolgozni, pláne nem itt. És azt sem gondolom, hogy akár kis százalékuk itt akarna maradni. Én csak azt az egyet szeretném, hogy amíg itt átvonulnak addig ne okozzanak károkat, pláne ne csináljanak bűncselekményeket.Bazzani
Annyiból lenne értelme a mostani határzárnak, hogyha összeomlik a Daesh, azért lesz beszivárgás rendesen. A mostani nusrafront összeomlásnál az anti-libanonban azért elég érdekes figurákat szedett össze a Hezbollah. Nem fogják életüket és vérüket adni, ha szarba a haza inkább nőknek öltöztek azt irány....
A Ypeg most tette közzé a bizonyítékokat miszerint a török határon aktív az együttműködése a törököknek a Daesh-sel, tehát kvázi nyitott az egész történet Antalyától Szegedig.
Tehát amíg a bátor terroristák odafele szambáztak, kvázi kit érdekelt, de majd jön visszafele is a tánciskola ugyi....


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 8 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 051
Tegnap 800(!!!!) határsértőt fogott meg egy rendőri osztag Szeged környékén. Elég sokat a városban, már a belvárosban is vannak bőven.
Tudom, nincs semmi gond.Bazzani
Az akkor heti 5.600, évi 291.200. Sobri Jóska
Viccelődhetsz rajta.
Mondjuk kb annyi értelme van mintha azt mondanám, hogy az a csapat amelyik az első félidőben 24 pontot szerez az a meccs végére 48-nál fog állni.
Itt viszont délen egyre komolyabb problémák vannak. Egyelőre csak szemetelnek meg tanyákba törnek be, esetleg járókelőket zaklatnak.
Remélem, hogy nektek lesz igazatok és például a bicskei eset (ahol egy ilyen békés zarándok kést rántott egy Tesco-ban) nem ismétlődik meg többet.
Amúgy lassan elkezdtek szerveződni az önkéntes alakulatok akik segítenek a rendőrségnek meg a határőrségnek a bozótosokból előszedni az elrejtőző brigádokat. Tegnap éppen a (jelenleg nem létező) focicsapat drukkerei voltak jelen, szemeteszsákokat osztogattak a mindent szétdobáló menekülteknek, felderítették a bujkálókat stb.
Bazzani
esküszöm kezdünk egy elbaszott south park paródiává zülleni.


más: Botka is akarja a Zolimpiát! Reméli, hogy Szögeden is lesz valami progi nem csak nálunk a Székesfővárosban.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 8 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Biztos vagyok benne, hogy Jóska nem azon viccelt, hogy ott a határnál vannak-e vagy nincsenek problémák. Az irónia annak szólt, hogy egy rendészeti feladatnál - ami folyamatosan adódik, hol beszökdöső menekültek, hol árvíz, hogy nyári orkán, hol téli hóvihar okozta kínokkal -, szóval egy rendészeti feladatnál úgy ugrunk neki, hogy körbeplakátoljuk az országok baromságokkal, és azt vízionáljuk, hogy elárasztanak bennünket mindenféle idegen nációk és se munka, se nyugalom nem lesz, mert a munkát elveszik, az erkélyen meg gitározni fognak.
peterk2005
Én attól nem félek, hogy elveszik a munkákat, mert eszük ágában nincs dolgozni, pláne nem itt. És azt sem gondolom, hogy akár kis százalékuk itt akarna maradni. Én csak azt az egyet szeretném, hogy amíg itt átvonulnak addig ne okozzanak károkat, pláne ne csináljanak bűncselekményeket.

több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ki gondolta volna? 😀😀
Hódmezővásárhelyről látják el a jövőben dohánnyal a magyar trafikokat
 vasarhely24.hu/cikk/vasarhely/4146/hodmezovasarhelyrol_latjak_el_a_jovoben_dohannyal_a_magyar_trafikokatBazzani
Éppen erről írtam tegnap. 😊

(A cigi bizniszbe kívülről eléggé belelátok, mert szállítunk a szektorba informatikát. Szoftvert is, hardvert is. Egyébként nem csak ebbe, hanem pl. az online pénztárgép történetbe is volt szerencsém belelátni. Az még nagyobb hányinger. Ott volt olyan cég- és piaclenyúlás, amihez képest a volt zsidóvagyonok vagy a kulákvagyonok elvétele kismiska. Az már-már oroszosan/szicíliaiasan ijesztő történet.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Tegnap 800(!!!!) határsértőt fogott meg egy rendőri osztag Szeged környékén. Elég sokat a városban, már a belvárosban is vannak bőven.
Tudom, nincs semmi gond.Bazzani
Az akkor heti 5.600, évi 291.200. Sobri Jóska
Viccelődhetsz rajta. Mondjuk kb annyi értelme van mintha azt mondanám, hogy az a csapat amelyik az első félidőben 24 pontot szerez az a meccs végére 48-nál fog állni. Itt viszont délen egyre komolyabb problémák vannak. Egyelőre csak szemetelnek meg tanyákba törnek be, esetleg járókelőket zaklatnak.Bazzani
Biztos vagyok benne, hogy Jóska nem azon viccelt, hogy ott a határnál vannak-e vagy nincsenek problémák. Az irónia annak szólt, hogy egy rendészeti feladatnál - ami folyamatosan adódik, hol beszökdöső menekültek, hol árvíz, hogy nyári orkán, hol téli hóvihar okozta kínokkal -, szóval egy rendészeti feladatnál úgy ugrunk neki, hogy körbeplakátoljuk az országok baromságokkal, és azt vízionáljuk, hogy elárasztanak bennünket mindenféle idegen nációk és se munka, se nyugalom nem lesz, mert a munkát elveszik, az erkélyen meg gitározni fognak. 😀

Az irónia ennek szól - nekem legalábbis ettől van tele a t*k*m. Ami nem jelenti azt, hogy a déli határközelben ne jelentene lokálisan problémát, és arra ne kéne normális rendészeti választ adni. (Abban már nem vagyok biztos, hogy a jó válasz a kerítés - de ehhez nem értek. Mindenesetre a kerítés nem fog elkészülni heteken belül. Azt a tizenvalahány milliárdot ideiglenes táborok felállítására, és logisztikára gyorsan rá lehetne költeni, ami azonnal működhetne. Mindegy, nem értek hozzá.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Ki gondolta volna? 😀😀
Hódmezővásárhelyről látják el a jövőben dohánnyal a magyar trafikokat
 vasarhely24.hu/cikk/vasarhely/4146/hodmezovasarhelyrol_latjak_el_a_jovoben_dohannyal_a_magyar_trafikokat

több mint 8 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Tegnap 800(!!!!) határsértőt fogott meg egy rendőri osztag Szeged környékén. Elég sokat a városban, már a belvárosban is vannak bőven.
Tudom, nincs semmi gond.Bazzani
Az akkor heti 5.600, évi 291.200. Sobri Jóska
Viccelődhetsz rajta.
Mondjuk kb annyi értelme van mintha azt mondanám, hogy az a csapat amelyik az első félidőben 24 pontot szerez az a meccs végére 48-nál fog állni.
Itt viszont délen egyre komolyabb problémák vannak. Egyelőre csak szemetelnek meg tanyákba törnek be, esetleg járókelőket zaklatnak.
Remélem, hogy nektek lesz igazatok és például a bicskei eset (ahol egy ilyen békés zarándok kést rántott egy Tesco-ban) nem ismétlődik meg többet.
Amúgy lassan elkezdtek szerveződni az önkéntes alakulatok akik segítenek a rendőrségnek meg a határőrségnek a bozótosokból előszedni az elrejtőző brigádokat. Tegnap éppen a (jelenleg nem létező) focicsapat drukkerei voltak jelen, szemeteszsákokat osztogattak a mindent szétdobáló menekülteknek, felderítették a bujkálókat stb.

több mint 8 éve
4dam Philadelphia Eagles 155
közben csecsemőket rángatnak végig kontinenseken, meg emberek vagy átjutnak élve a földközi tengeren, meg az alvázra kapaszkodva a balkánon, vagy nem, bűnözök vagyonokért kamu ígéretekkel utaztatják ezeket a szerencsétleneket több ezer kilométeren.jorge
Örüljünk neki, hogy itt a fórumon remélhetőleg egyikőnknek sem kell ilyen helyzetet átélnie. Szerinted azok az emberek, akik ilyenre vállalkoznak (családostól) mennyire vannak kilátástalan helyzetben?

| Az már más kérdés, hogy a rajtuk nyerészkedők mekkora férgek... bár mindig is lesznek ilyenek | vandeminek
Szerinted ez érdekli azokat az embereket akik 10 millió szírt jósolnak Mo.-ra 10 éven belül? Leszarják, hogy a tengerbe fulladnak vagy agyonlövik őket amíg nem Mo.-n akarnak csövezni. Képtelenek belegondolni a helyzetükbe vagy ha meg is teszik lerázzák magukról annyival, hogy nekik is megvan a saját gondjuk és jó helyre kellett volna születni.


Fly Eagles Fly!
több mint 8 éve
Ettemlevest Chicago Bears 1 133 — Bears fan
közben csecsemőket rángatnak végig kontinenseken, meg emberek vagy átjutnak élve a földközi tengeren, meg az alvázra kapaszkodva a balkánon, vagy nem, bűnözök vagyonokért kamu ígéretekkel utaztatják ezeket a szerencsétleneket több ezer kilométeren.jorge
Örüljünk neki, hogy itt a fórumon remélhetőleg egyikőnknek sem kell ilyen helyzetet átélnie. Szerinted azok az emberek, akik ilyenre vállalkoznak (családostól) mennyire vannak kilátástalan helyzetben?

| Az már más kérdés, hogy a rajtuk nyerészkedők mekkora férgek... bár mindig is lesznek ilyenek |

touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 8 éve
jorge Philadelphia Eagles 491 — kill, maim and destroy
Tegnap 800(!!!!) határsértőt fogott meg egy rendőri osztag Szeged környékén. Elég sokat a városban, már a belvárosban is vannak bőven.
Tudom, nincs semmi gond.Bazzani
Az akkor heti 5.600, évi 291.200. Az inkriminált szeged környéki határszakasz a déli résznek csak ötvened része hozzávetőlegesen. Ez az egész déli határszakaszunkra számítva akkor 14.560.000 határsértőt jelent.
Vagyis jövő ilyenkorra egy másfél Magyarországnyi menekültkontingens lesz Trianonban megtépázott kis hazánkba, Skandallum!!!
Bár ha belegondolok, hogy ha nincsen a gyalázatos trianoni békediktátum, ezek a gonosztevők már most(!!!!) bent lennének nagy hazánkban. És még jöhetnének pluszba a tenger felöl is, nem csak kamionjainkat, de mólóinkat is ostromolnák Fiuméban.
Jut eszembe kurucinfo: inkább a nemzetközi vasúti egyezmény módosításáról Vilniusban elfogadott 1999 június 3-án kelt egyezményről kéne beszélnünk, az sokkal mókásabb:
 www.youtube.com/watch?v=QBxU3Wl3noASobri Jóska
értem én a viccet, meg látom, hogy villog az irónia jelző led, de.. nekem már az is furcsa volt, amikor a szír-barátnős kolléga arról beszélt, hogy biztosan félünk más kultúrák megismerésétől. most meg az is furcsa, hogy ez ekkora poén forrás. érted, évi 14,5 millió határsértő, akkor 20 év múlva itt lesz 300 millió szír magyarországon, érted, magyarországon muhaha, hi-hi-hi, érted, 300 millió, de lehet még több, mekkora poén muhaha.

közben csecsemőket rángatnak végig kontinenseken, meg emberek vagy átjutnak élve a földközi tengeren, meg az alvázra kapaszkodva a balkánon, vagy nem, bűnözök vagyonokért kamu ígéretekkel utaztatják ezeket a szerencsétleneket több ezer kilométeren. szóval továbbra is figyelembe véve, hogy az évente változó adójogszabályok, amikre jövőre már senki nem emlékszik, fontosabbak, mint a migráció kérdése, azért hadd kérdezzem már meg: ez tényleg ekkora poén forrás, és én lettem menet közben egy besavanyodott f@sz?
több mint 8 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 369
a németek valami 54 embert toltak ide vissza, de szerintem azok azonnal mentek innen tovább Koszovóba...Klaci79
azonnal az elég erős túlzás ... ahogy Détári mondaná "hát de kérem vannak szabályok, amiket be kellene tartani". pl. ha menedékkérelmet nyújt be, akkor megilleti a területen maradási jog, függetlenül attól, hogy ez már hányadik menedékkérelem, és korábban milyen döntések születtek az ügyeiben ... de ha nem nyújt be menedékkérelmet, azért egy kitoloncolás nem ilyen egyszerű folyamat, mint ahogy itt leírtad, és képzeledcsebi
ezt nem egészen értem most, | de azt pontosan tudom, hogy Németo-ból jött ide repülő albánokkal, melléjük pedig raktak még más országok is (mi is), aztán az egész repülő ahogy jött ment is tovább... |
amúgy ha jól tudom messze nálunk fogadják pozitívan a kérelmeket és ahol nincsenek meg bizonyítottan a feltételek, hogy valamit menekültként jöjjön, akkor azt a lassú folyamat végén mi is vissza szoktuk küldeni....egyébként a legtöbb ide érkező még mindig koszovói, nekik pedig tényleg mi vagyunk az első "biztonságos" országKlaci79
igen, van ilyen toloncolás, de ez nem számít bele abba az 54-be, őket a németek toloncolták ki, nem mi. legfeljebb közös toloncoló gépről van szó...
spoiler utáni mondatodat nem teljesen értem.
viszont az a rész, hogy még mindig koszovói a legtöbb, azzal elég csúnyán mellélőttél, nézve az utóbbi hónapok statisztikáit.csebi
Arra céloztam, hogy nálunk utasítják el a legtöbb kérelmet arányaiban a hatóságok, vagyis végül nagyon kevesen kapnak lehetőséget a maradásra...(ráadásul a folyamat is nálunk a leglassabb)
van valami linked, hogy hol van ilyen statisztika? vagyis, hogy az elmúlt időszakban honnan jöttek a legtöbben? mert én nyilván azért írtam a koszovói nemzetiségűeket, mert ezt olvastam a sajtóban!!
ezt a repülős sztorit amúgy pontosan nem tudom, csak azt, hogy aki onnan jött azt egyből küldték is tovább, de hogy akkor mikor vagy milyen alapon vettünk vissza 54 embert és mit csináltunk velük (gondolom biztosan továbbküldtük őket) arról nincs információm, de mondjuk a sajtóban sincs
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 412 — #NoStress
Tegnap 800(!!!!) határsértőt fogott meg egy rendőri osztag Szeged környékén. Elég sokat a városban, már a belvárosban is vannak bőven.
Tudom, nincs semmi gond.Bazzani
Az akkor heti 5.600, évi 291.200. Az inkriminált szeged környéki határszakasz a déli résznek csak ötvened része hozzávetőlegesen. Ez az egész déli határszakaszunkra számítva akkor 14.560.000 határsértőt jelent.
Vagyis jövő ilyenkorra egy másfél Magyarországnyi menekültkontingens lesz Trianonban megtépázott kis hazánkba, Skandallum!!!
Bár ha belegondolok, hogy ha nincsen a gyalázatos trianoni békediktátum, ezek a gonosztevők már most(!!!!) bent lennének nagy hazánkban. És még jöhetnének pluszba a tenger felöl is, nem csak kamionjainkat, de mólóinkat is ostromolnák Fiuméban.
Jut eszembe kurucinfo: inkább a nemzetközi vasúti egyezmény módosításáról Vilniusban elfogadott 1999 június 3-án kelt egyezményről kéne beszélnünk, az sokkal mókásabb:
 www.youtube.com/watch?v=QBxU3Wl3noA

több mint 8 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 157 — Lucas Scott
a németek valami 54 embert toltak ide vissza, de szerintem azok azonnal mentek innen tovább Koszovóba...Klaci79
azonnal az elég erős túlzás ... ahogy Détári mondaná "hát de kérem vannak szabályok, amiket be kellene tartani". pl. ha menedékkérelmet nyújt be, akkor megilleti a területen maradási jog, függetlenül attól, hogy ez már hányadik menedékkérelem, és korábban milyen döntések születtek az ügyeiben ... de ha nem nyújt be menedékkérelmet, azért egy kitoloncolás nem ilyen egyszerű folyamat, mint ahogy itt leírtad, és képzeledcsebi
ezt nem egészen értem most, | de azt pontosan tudom, hogy Németo-ból jött ide repülő albánokkal, melléjük pedig raktak még más országok is (mi is), aztán az egész repülő ahogy jött ment is tovább... |
amúgy ha jól tudom messze nálunk fogadják pozitívan a kérelmeket és ahol nincsenek meg bizonyítottan a feltételek, hogy valamit menekültként jöjjön, akkor azt a lassú folyamat végén mi is vissza szoktuk küldeni....egyébként a legtöbb ide érkező még mindig koszovói, nekik pedig tényleg mi vagyunk az első "biztonságos" országKlaci79
igen, van ilyen toloncolás, de ez nem számít bele abba az 54-be, őket a németek toloncolták ki, nem mi. legfeljebb közös toloncoló gépről van szó...
spoiler utáni mondatodat nem teljesen értem.
viszont az a rész, hogy még mindig koszovói a legtöbb, azzal elég csúnyán mellélőttél, nézve az utóbbi hónapok statisztikáit.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 8 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Tegnap 800(!!!!) határsértőt fogott meg egy rendőri osztag Szeged környékén. Elég sokat a városban, már a belvárosban is vannak bőven.
Tudom, nincs semmi gond.

több mint 8 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 369
a németek valami 54 embert toltak ide vissza, de szerintem azok azonnal mentek innen tovább Koszovóba...Klaci79
azonnal az elég erős túlzás ... ahogy Détári mondaná "hát de kérem vannak szabályok, amiket be kellene tartani". pl. ha menedékkérelmet nyújt be, akkor megilleti a területen maradási jog, függetlenül attól, hogy ez már hányadik menedékkérelem, és korábban milyen döntések születtek az ügyeiben ... de ha nem nyújt be menedékkérelmet, azért egy kitoloncolás nem ilyen egyszerű folyamat, mint ahogy itt leírtad, és képzeledcsebi
ezt nem egészen értem most, | de azt pontosan tudom, hogy Németo-ból jött ide repülő albánokkal, melléjük pedig raktak még más országok is (mi is), aztán az egész repülő ahogy jött ment is tovább... |
amúgy ha jól tudom messze nálunk fogadják pozitívan a kérelmeket és ahol nincsenek meg bizonyítottan a feltételek, hogy valamit menekültként jöjjön, akkor azt a lassú folyamat végén mi is vissza szoktuk küldeni....egyébként a legtöbb ide érkező még mindig koszovói, nekik pedig tényleg mi vagyunk az első "biztonságos" ország
több mint 8 éve
Blaise 2 113 — Fuck "Continuity"!
Megoldást egy Magyarországon nem is létező problémára? Mert igen, ma itt nincsenek olyan állapotok mint Neuköllnben, vagy Kreuzbergben, hogy a lakosság számszerinti fele az tisztán muzulmán. Itt nincs London, Párizs, Nápoly probléma. Magyarország egy megdöbbentően homogén állam rassz és kultúra terén. Uszkve 90% magyar(nak hiszi magát), van olyan 7-8% nemzetiség (cigányokkal együtt), a maradék 2-3 % az itteni olasz, orosz, kínai kolónia + plusz ez a pár ezer szerencsétlen. Nincs mitől rettegni. Ha nem vagyunk képesek ezt a pár ezer embert arra az egy-két napra ellátni, amíg tovább is mennek innen, akkor húzuk le a rolót, mert élerképtelen ország vagyunk. A kerítés egy abszurd ötlet, az meg, hogy ebből lesz politikai tőke, meg egy végtelenül aljas, okádni való dolog. Pitiáner.Amadeus91
Probléma az lesz amiből a politika azt csinál, mindegy mennyire releváns és mennyire nem. Mi magyarok idegenellenesek és rasszisták vagyunk többségben, ezt pedig a politika kihasználja egy olyan szituációban amikor mindennél jobban kell a kormányzó erőnek egy olyan téma amit nehezen lehet érdemben "spinelni". Mindegy, hogy mennyi emberről van szó, ha utáljuk a pirézeket akkor 1000 bevándorlót is problémának fogunk tartani akkor is, ha csak két napig vannak itt és akkor is ha soha nem találkoztunk/találkozunk velük. Másrészről amíg nem ott élek a kutyát sem érdekel, hogy mi van Párizsban meg Marseilleben meg erre arra.
több mint 8 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 942 — Steelers fan
Hát az a doktor Hasszán akinek patikái vannak, aligha menekült. Inkább itt tanult valamikor, aztán idenősült, itt maradt. Esetleg üzletileg fektetett be Dubai-ból. (Bár az aligha patikát vesz 😊)



Trafik téma: Hadházy ugye feljelentést tett, mellékelve a hangfelvételt, amelyen a szekszárdi fideszesek leosztják hogy melyik trafikot ki kapja. Ez köztudott. Namost a rendőrség ebben az ügyben azt vizsgálja, hogy a szekszárdi fideszesek hogy juthattak hozzá a pályázók listájához, nem mást. Tehát -ahogy én tudom- nincs se korrupció, se hivatali visszaélés, se ehhez hasonló ügyben nyomozás, csakis kizárólag az adatkezeléssel kapcsolatosan.Jan
És ez csak apró mutyi. Az igazán nagy lenyúlás nem is ezeknél van, hanem ezek fölött. A nagykereskedelemben pl. Megcsinálták a trafikokat, aztán szép fokozatosan leszabályozták a beszerzést, nem lehet akárkitől beszerezni, majd mennek tovább. Most már ott tart a dolog, hogy a trafikosnak előre kell fizetnie a dohányért a nagykernek, különben a nagyker nem szállít. És nem vesz vissza sem terméket, ha kiszállította, és nem tudod eladni, rajtad marad. Vannak csúnya dolgok a kereskedelemben a paraván mögött mindenfelé (polcpénz, hosszú fizetési határidők, stb.), de ilyen, hogy csak készpénzért szállít és nem vesz vissza, ez példátlan.

Persze az "apró mutyi" se mindig apró. A napokban olvastam a trafik forgalmi toplistát .... hát ott bizony 1-2-3 milliárdos forgalmú trafikok vannak. Biztos árréssel ez durva jövedelem egy kisbolttól. És persze ezeknek a toplistás trafikoknak mindegyike "valakinek a valakije" tulajdonába jutott, egyetlen "Marcsi néni" sincs közöttük.peterk2005
Félreérthetően írtam, szóval van 3-4 patika, abból 1 a Hasszáné. De az van hozzánk legközelebb, ezért oda járok. Nem érdekel hogy arab, ha mongol lenne vagy busman, akkor sem gyalogolnék el a következőig. 😊

A mutyi téma világos, de ha te is látod hogyan működik a rendszer, akkor miért csodálkozol azon, hogy ellenállás nélkül meg tudnak csinálni kb bármit? Ha azt látod hogy bármilyen ügyben fordulsz bármilyen hatósághoz -ha az ütközik valamelyik fideszesnek az érdekeivel- képtelenség végigvinni a dolgodat, ott miféle ellenállás lehetséges?

Ha bármilyen szituban szembekerülsz velük, nem bízhatsz az igazságszolgáltatásban, a rendőrségben, a szakhatóságokban, úgy kompletten a közigazgatásban... mégis milyen módon tudnál ellenállni?
több mint 8 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Ott van a szomszédos Jordánia, Töröko., vagy nincs túl messze pl Dubaj vagy Kuvait. Arab kultúrkör, érti a nyelvet, nem tök idegen minden, fogorvos (mérnök, gyógyszerész stb...) biztos hogy ott is versenyképes szakma. Helyette bevállal egy nem veszélytelen tengeri utat, illegálisan lép be országokba, határokon szökdös át, embercsempészeknek fizet kisebb vagyonokat, mindezt azért, hogy egy tök ismeretlen távoli országban, idegen kultúrkörbe érkezhessen, ahol vélhetően sokkal nehezebben fog tudni karriert építeni... Na erre vonatkozik a kérdésem, hogy ennek mi értelme?
Jan
1.Hat eloszor is a torok nem arab. Nagyon messze vannak egymastol, elegge kemeny zsigeri gyulolet van az arabokban a torokok ellen. Nyelvrol nem is beszelve.
2. Arab es arab kozott is igen nagy a kulonbseg es itt nem csak a sia, szuna ellentetre gondolok. Pl egyiptomi arabot tartjak a GCC arabok a legaljanak, de egy sziriai es jemeni kozott is oriasi a kulonbseg.
3. GCC orszagok, foleg az Emiratusok es azon belul is Dubai: A bevandorlokra epul minden. 90% bevandorlo. DE !!!! Nem engedik be ebbol az orszagokbol nem hogy a menekulteket, de meg az Iszlam Allam elenorzese ala nem eso teruletekrol erkezoket sem. Egy szir, iraki, jemeni, libiai jelenleg eselytelen hogy betegye a labat. Magyarorszagra sokkal konnyebben eljut, mint ezekbe a kozeli orszagokba, ahol demokracia nincs es nem is akarjak, hogy legyen. Mint a dubai kormany alkalmazottja elegge jo ralatasom van erre. Rohadt sokan akarnak az osztalyunkra jonni dolgozni. Kellene is ember, de egyertelmu az utasitas, ne is webinterjuztassunk senkit ezekbol az orszagokbol, mert az allambiztonsagi csekkolasnal ugyis kiszornak, felesleges idopocseklas.

Szoval ez a logikaja, hogy miert Europa fele mennek. Ott a sok megelhetesi liberalis rettego miatt nagyobb esellyel tud megtelepedni.
Majd egyszer talan irok errol a bevandorlasi hisztirol picit hosszabban, meg arrol, hogy hogyan latjak az arabok, iraniak, pakisztaniak stb ezt a kerdest, a migraciot stb.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 8 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 051
Kíváncsi vagyok, hogy a Dublin III felfüggesztése mibe fog majd fájni nekünk? Lázár belengetett 15000 visszatoloncolásra várót, igaz azt nem látjuk, hogy mi alapján, mert a sógoroknál összesen 1300 embert terveznek visszatoloncolni és jelentős részük Olaszo-ba menne. a németek valami 54 embert toltak ide vissza, de szerintem azok azonnal mentek innen tovább Koszovóba...ebből viszont kemény büntetés lehet...Klaci79
Azt hiszed érdekli őket? Sült paraszt suttyók ezek. Felfüggeszteni egy nemzetközi ius cogenst, barmok. És ezek jogvégzett emberek...Amadeus91
Még ha történetesen igazad is van, azért egyszer már kíváncsi lennék tőled egy megoldási javaslatra, mert elvileg te is jogot végzel majd (horrible dictu), de általában egy-egy felböfögött, eléggé sarkos véleményt tartalmazó tőmondatra telik tőled......csi77
Megoldást egy Magyarországon nem is létező problémára? Mert igen, ma itt nincsenek olyan állapotok mint Neuköllnben, vagy Kreuzbergben, hogy a lakosság számszerinti fele az tisztán muzulmán. Itt nincs London, Párizs, Nápoly probléma. Magyarország egy megdöbbentően homogén állam rassz és kultúra terén. Uszkve 90% magyar(nak hiszi magát), van olyan 7-8% nemzetiség (cigányokkal együtt), a maradék 2-3 % az itteni olasz, orosz, kínai kolónia + plusz ez a pár ezer szerencsétlen. Nincs mitől rettegni. Ha nem vagyunk képesek ezt a pár ezer embert arra az egy-két napra ellátni, amíg tovább is mennek innen, akkor húzuk le a rolót, mert élerképtelen ország vagyunk. A kerítés egy abszurd ötlet, az meg, hogy ebből lesz politikai tőke, meg egy végtelenül aljas, okádni való dolog. Pitiáner.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 8 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 051
 444.hu/2015/06/24/teljesen-becsicskult-a-kormany/

Lesz itt kerítés szarásig

criminal lawyer or criminal lawyer?