Politika

44 feliratkozó

több mint 8 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Debrecenben elkezdődött amitől tartottam.

több mint 8 éve
Ettemlevest Chicago Bears 1 133 — Bears fan
Ő károsítja meg a magyar népet jobban vagy Matolcsy György, aki alapítványokon keresztül visszatolja az MNB pénzét a költségvetésbe. vandeminek
Bárcsak oda tolná... :-/Lecsó
Oda tolja, csak azon keresztül ki is veszik maguknak. Bár most megint olyan dolgokról beszélgetünk, amiről nincs konkrét információnk.

touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Most komolyan, járt már valaki ilyen bolhapiacon? Én időnként járok, a szüleimet meg az idős barátjaikat fufarozgatom ki, mert szeretnek ilyen bolhacirkuszokon bogarászni. Meg erre van pénzük. Az EGÉSZ piac ilyen. Nem akarok általánosítani, de ha ezeken a piacokon akad tízből egy kereskedő, aki normális helyről - értsd legális, minőségellenőrzött árut legálisan importálva/vásárolva - árulja, akkor már azon is baromira csodálkoznék. Én csak úgy nézelődni szoktam, de látok én kétezer forintos nika sportcipőtől ötezer forintos SSD drive-ig, ezer forintos pendrive-ig, meg tízezres "memóriamatracig" mindent. Mind hamis, vagy lopott. Az se lepne meg, ha a piac szélén lehetne egy másik képet csinálni, ahol ugyanezeket a konzerveket nagy tételben meg lehetne kapni - helyi magyaroktól.😀 Elvégre ami állami cégnél valahol raktárba kerül, annak harmada ilyen helyeken végzi.

Ezek a lefotózott emberkék ezek szerint levették, hogy mi hogy megy mifelénk. Tulajdonképpen gyorsan beilleszkedtek. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
Ő károsítja meg a magyar népet jobban vagy Matolcsy György, aki alapítványokon keresztül visszatolja az MNB pénzét a költségvetésbe. vandeminek
Bárcsak oda tolná... :-/
több mint 8 éve
Ettemlevest Chicago Bears 1 133 — Bears fan
Nem szép, ha a másiktól lopta el és azt árulja. Az már másik kérdés, hogy miért ezen akarunk felháborodni, amikor a sajátjaink nagyságrendekkel nagyobb pénzeket lopnak (sőt sokan még ütemesen tapsolnak is hozzá).vandeminek
Nem lopta el, kapta. A magyar államtól jófejségből. Ő meg úgy döntött, hogy megpróbál bizniszelni vele, lelke rajta. Ha megeszi és kiszarja sem vagyunk vele beljebb, teljesen indifferens, hogy mit kezd vele.Amadeus91
"másiktól lopta": ezt arra írtam, hogy ami fejadagot kaptak azt lophatta max el, nem az államtól.

James007
Ő károsítja meg a magyar népet jobban vagy Matolcsy György, aki alapítványokon keresztül visszatolja az MNB pénzét a költségvetésbe. Vagy sorolhatnám.
Az elején azt írtam, hogy nem szép HA lopta mástól. Valamint azt is írtam, hogy nagyságrendekkel nagyobb sikkasztásoknak meg tapsol a jónép. Az utóbbi pedig szerintem nagyobb probléma.

touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 8 éve
James007 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 1 809
Lopott konzerv, aha..
Főbenjáró bűn, aha..

Helypénzt fizet a piacon, aha..
Adózik utána, aha..

Uraim, a demagógia nem ismer határokat, úgyhogy csak így tovább, hajrá, hajrá... 😀
több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 417 — The Mathematician
Nem szép, ha a másiktól lopta el és azt árulja. Az már másik kérdés, hogy miért ezen akarunk felháborodni, amikor a sajátjaink nagyságrendekkel nagyobb pénzeket lopnak (sőt sokan még ütemesen tapsolnak is hozzá).vandeminek
Nem lopta el, kapta. A magyar államtól jófejségből. Ő meg úgy döntött, hogy megpróbál bizniszelni vele, lelke rajta. Ha megeszi és kiszarja sem vagyunk vele beljebb, teljesen indifferens, hogy mit kezd vele.Amadeus91
hozzátéve hogy a babkonzerv(nem láttam pontosan mit de mind1 is) helyett megy és vesz magának mondjuk fagyit tehát fizet a standért és adózik azért amit vesz + forgalmat is generál
olyanból amit egyébként valszeg nem enne meg mert túl sok babot kapott
tehát az ajándékot becseréli másra miközbe adózik kicsit
felháborító, de tényleg ...

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 8 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 051
Nem szép, ha a másiktól lopta el és azt árulja. Az már másik kérdés, hogy miért ezen akarunk felháborodni, amikor a sajátjaink nagyságrendekkel nagyobb pénzeket lopnak (sőt sokan még ütemesen tapsolnak is hozzá).vandeminek
Nem lopta el, kapta. A magyar államtól jófejségből. Ő meg úgy döntött, hogy megpróbál bizniszelni vele, lelke rajta. Ha megeszi és kiszarja sem vagyunk vele beljebb, teljesen indifferens, hogy mit kezd vele.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 8 éve
Ettemlevest Chicago Bears 1 133 — Bears fan
Nem szép, ha a másiktól lopta el és azt árulja. Az már másik kérdés, hogy miért ezen akarunk felháborodni, amikor a sajátjaink nagyságrendekkel nagyobb pénzeket lopnak (sőt sokan még ütemesen tapsolnak is hozzá).

touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 8 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 051

Menekültek árusítanak a debreceni piacon.Nem a magyar államtól kapták a cuccot véletlenül?laccoo74
Ha adózik utána, fizeti a helypénzt, akkor nem mindegy? Churchill mondta vala, hogy mindenki akkora ember amekkora dolgok felbasszák. 2 tucat májkrémkonzerv az nem a felbaszós kategória nálam. Egészségükre, adózzanak becsülettel a 2000 forintos bevételük után.Amadeus91
Ezt tényleg komolyan írtad?gordon
Teljesen. Ez a 2000 forintos történet nem akkora tétel, hogy felháborodjak rajta.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 8 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 524 — JAFL Tampa GM

Menekültek árusítanak a debreceni piacon.Nem a magyar államtól kapták a cuccot véletlenül?laccoo74
Ha adózik utána, fizeti a helypénzt, akkor nem mindegy? Churchill mondta vala, hogy mindenki akkora ember amekkora dolgok felbasszák. 2 tucat májkrémkonzerv az nem a felbaszós kategória nálam. Egészségükre, adózzanak becsülettel a 2000 forintos bevételük után.Amadeus91
Ezt tényleg komolyan írtad?
több mint 8 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 051

Menekültek árusítanak a debreceni piacon.Nem a magyar államtól kapták a cuccot véletlenül?laccoo74
Ha adózik utána, fizeti a helypénzt, akkor nem mindegy? Churchill mondta vala, hogy mindenki akkora ember amekkora dolgok felbasszák. 2 tucat májkrémkonzerv az nem a felbaszós kategória nálam. Egészségükre, adózzanak becsülettel a 2000 forintos bevételük után.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 8 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci

Menekültek árusítanak a debreceni piacon.Nem a magyar államtól kapták a cuccot véletlenül?
több mint 8 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 942 — Steelers fan
BHL?sutianap
süti vazze, ezek az exem nevének kezdőbetűi. Jó nő, de tutira nem ő intézte az arab tavaszt. 😀 😀Jan
Francia?sutianap
Ritkán. Inkább mást preferáltunk.
több mint 8 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 966 — Csodabogár
rosszul vagyok ezektől a mocskoktól akik vérengzéseket rendeznek ártatlan emberek között. persze mindezt egy kifacsart ideológia alapján, aminek a nevében bármit megtehetnek. undorító.
tudom, hogy ez hosszú történet, de erre nincs mentség.
pedig Tunéziába bármikor visszamentem volna.

több mint 8 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 369
Értem! Nekem nyilvánvaló, hogy a 600+ dublini esetében is le kell folytatni az eljárást, ezt nem is kell külön leírni. Mondjuk a most hangoztatott 15-16000 lehetséges dublini visszafogadása sem tudom, hogy honnan, milyen információk alapján látott egyszer csak napvilágot. Az mindenesetre nekem nagyon furcsa (az egész európai gyakorlatra gondolok), hogy valaki bekerül egy ilyen táborba, majd regisztrálják és másnap nyugodtan mehet tovább. Nyilván a dubliniak esetében korábban nem lettek lefolytatva az eljárások, pont azért, mert másnap már Németországban voltak a menekülők.
Egyébként azért kérdeztem a statisztikát, mert magabiztosan állítottad, hogy tévedtem a koszovóiak kapcsán és nyilván van rálátásod, Lehet egyébként az újság ahol olvastam néhány hónappal ezelőtti statisztikát mutatott, akkoriban a koszovóiak voltak nagy számban az biztos. Emlékszem is, hogy nagyjából azzal kezdődött az ügy, hogy őket leszállították a Bécs felé tartó vonatról.Klaci79
menekültügyi őrizetnek megvannak az irányelvben illetve törvényben meghatározott feltételei, azok ha nem állnak fenn, akkor nyitott befogadó állomást jelölnek ki a hatóságok.
hivatalos statisztikát még nem tették fel, csak az első negyedévről (abban még magasan vezetnek a koszovói kérelmezők) majd ha felkerül a második negyedév, akkor belinkelem, az alapján lehet majd látni a változást.csebi
Ok, köszi előre is...akkor szerencsére azért mégse tévedtem akkorát (vagyis az újság) persze valóban csak márciusig van rá bizonyíték, hogy koszovói volt a legtöbb...na mindegy is, csak azért lehet érdekes, mert náluk szerintem egyértelmű a kitoloncolás, hiszen ugye nem háború elől menekülnek.
A másik ügyben valahogy mégis meg kellene fontolni ezt a verziót, hogy valamiféle őrizetet biztosítani számukra. Igaz ez a fogadó országnak jelentene hatalmas terhet (a célországok azért lehet beszállnának), viszont pont az lehet vonzó ebben a menekültek számára, hogy itt regisztrálják ugyan őket, de aztán már a kutya sem foglalkozik velük, azonnal mehetnek tovább nyugat felé és tűnhetnek el a Schengen belső rendszerében.
több mint 8 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 157 — Lucas Scott
Értem! Nekem nyilvánvaló, hogy a 600+ dublini esetében is le kell folytatni az eljárást, ezt nem is kell külön leírni. Mondjuk a most hangoztatott 15-16000 lehetséges dublini visszafogadása sem tudom, hogy honnan, milyen információk alapján látott egyszer csak napvilágot. Az mindenesetre nekem nagyon furcsa (az egész európai gyakorlatra gondolok), hogy valaki bekerül egy ilyen táborba, majd regisztrálják és másnap nyugodtan mehet tovább. Nyilván a dubliniak esetében korábban nem lettek lefolytatva az eljárások, pont azért, mert másnap már Németországban voltak a menekülők.
Egyébként azért kérdeztem a statisztikát, mert magabiztosan állítottad, hogy tévedtem a koszovóiak kapcsán és nyilván van rálátásod, Lehet egyébként az újság ahol olvastam néhány hónappal ezelőtti statisztikát mutatott, akkoriban a koszovóiak voltak nagy számban az biztos. Emlékszem is, hogy nagyjából azzal kezdődött az ügy, hogy őket leszállították a Bécs felé tartó vonatról.Klaci79
menekültügyi őrizetnek megvannak az irányelvben illetve törvényben meghatározott feltételei, azok ha nem állnak fenn, akkor nyitott befogadó állomást jelölnek ki a hatóságok.
hivatalos statisztikát még nem tették fel, csak az első negyedévről (abban még magasan vezetnek a koszovói kérelmezők) majd ha felkerül a második negyedév, akkor belinkelem, az alapján lehet majd látni a változást.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 8 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 369
Klaci79
igen, magas az elutasítási arány. az, hogy leglassabb lenne a folyamat azzal vitatkoznék. mondjuk nálunk egy alapeljárás jelenleg 30+60nap(ebbe még jön a szakhatósági időtartam, ami max 30 nap), és 60 nap bíróság ez körülbelül 6 hónap. igen, lehet még itt új eljárásra kötelezés, de az már "csak" a 60naptól indul, tehát az körülbelül 5 hónap lehet, és ilyenkor már van jogerős döntés, nem nagyon fordul elő, hogy új eljárásra kötelezés esetén újból új eljárásra kötelezzen a bíróság. ez barátok közt is kb 1 év. na most ha jól tudom pl Németországban van olyan ügy, ami már lassan 2 éve folyik CSAK a bírósági szakban.
Hozzáteszem, hogy az új jogszabály alapján még le fog rövidülni az eljárási rend, mert az előzetes eljárás 30 napja kikerül az egészből ...

54 ember az csak a dublini visszavételre vonatkozik. ők nem toloncolva vannak ide, hanem dublini eljárás keretében átadva. az ő menedékkérelmüket megvizsgálja Magyarország a dublini visszavétel után. sajtóban vszeg nem véletlenül nincs hangsúlyozva, hogy a 600+ dublini visszavett menedékkérő ügyében ugyanúgy le kell folytatni az eljárást, aki Szerbia felől jön.
azok az emberek, akik német tolonccal jönnek, leszáll a gép, és a magyar toloncot felrakják erre a gépre, nem számítanak bele semmilyen magyar statisztikába.
statisztikát ha jól tudom lehet EUROSTAT honlapján találni.csebi
Értem! Nekem nyilvánvaló, hogy a 600+ dublini esetében is le kell folytatni az eljárást, ezt nem is kell külön leírni. Mondjuk a most hangoztatott 15-16000 lehetséges dublini visszafogadása sem tudom, hogy honnan, milyen információk alapján látott egyszer csak napvilágot. Az mindenesetre nekem nagyon furcsa (az egész európai gyakorlatra gondolok), hogy valaki bekerül egy ilyen táborba, majd regisztrálják és másnap nyugodtan mehet tovább. Nyilván a dubliniak esetében korábban nem lettek lefolytatva az eljárások, pont azért, mert másnap már Németországban voltak a menekülők.
Egyébként azért kérdeztem a statisztikát, mert magabiztosan állítottad, hogy tévedtem a koszovóiak kapcsán és nyilván van rálátásod, Lehet egyébként az újság ahol olvastam néhány hónappal ezelőtti statisztikát mutatott, akkoriban a koszovóiak voltak nagy számban az biztos. Emlékszem is, hogy nagyjából azzal kezdődött az ügy, hogy őket leszállították a Bécs felé tartó vonatról.
több mint 8 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 116 — capitaine du château de Vienne 1487
...azért az mindig kimarad itt (is), hogy ki miatt is eszkalálódott vagy fog ez a probléma lassan kezelhetetlenné, ki intézte az arab tavaszt, Líbiát,Szíriát, Afganisztánt, Irakot, stb?(Breaking news: Tuzézia anno a nyugalom oázisa) Ki az aki semmi részt nem vállal sem anyagilag sem politikailag ennek a problémának a rendezéséből? Kinek származik előnye az EU meggyengüléséből?ozibozi
BHL?sutianap
süti vazze, ezek az exem nevének kezdőbetűi. Jó nő, de tutira nem ő intézte az arab tavaszt. 😀 😀Jan
Francia?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 8 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 157 — Lucas Scott
....csebi
Sobri Jóska
köszönöm a dicséreteket, és igazából igen egy picit "nevelés" céllal kezdtem el ide írogatni (ha lehet ilyet mondani) másrészről meg nagyon szúrta a szememet a színvonal is, és nem bírtam magam visszafogni.
abban igazad van, hogy ez most tökéletes gumicsont, ami nagyon-nagyon szomorú nekem.
de mind1, ha minden összejön, akkor most egy ideig közvetlenül ki fogok kerülni úgyis erről a szűk szakterületről, bár ez nekem mindig szerelem marad 😊

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 8 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 942 — Steelers fan
...azért az mindig kimarad itt (is), hogy ki miatt is eszkalálódott vagy fog ez a probléma lassan kezelhetetlenné, ki intézte az arab tavaszt, Líbiát,Szíriát, Afganisztánt, Irakot, stb?(Breaking news: Tuzézia anno a nyugalom oázisa) Ki az aki semmi részt nem vállal sem anyagilag sem politikailag ennek a problémának a rendezéséből? Kinek származik előnye az EU meggyengüléséből?ozibozi
BHL?sutianap
süti vazze, ezek az exem nevének kezdőbetűi. Jó nő, de tutira nem ő intézte az arab tavaszt. 😀 😀
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Kb 1 hónapja voltam a barátaimmal Olaszországban. Végigsétáltuk Milánó és Genova romantikus, zegzugos , macskaköves utcáit, azaz sétáltuk volna ha nem csoportosult volna minden második sarkon 4-5 afrikai menekült/bevándorló/bármi. Inkább buszoztunk, de ez a mi hibánk mert előitéleteink vannak...Az EU lakossága kezd kizökkeni a komfortzónájából és ha valaki egy íróasztal mellől statisztikákra támaszkodva azt mondja, hogy ez nem valós probléma csak politikai "gumicsont" az vagy naív vagy elvan az ő kis elefántcsonttornyában.
Sobri óta tudjuk, hogyha nem engedsz be dolgokat az életedbe akkor azok nincsenek is rád hatással...de itt egy amerikai focis oldalon tudja mindenki, hogy mennyit ér egy-egy statisztika.... SB-t sem nyertek még -14 pontról, hogy egy ideillő példával éljek, ja de tavaly a Pats..gordon
Én nem a statisztikákból indulok ki, hanem saját élettapasztalatból. Kb. tíz évet éltem abban az Angliában - ennek jelentős részét Londonban és a környékén, ahol már most annyi bevándorló él, amennyi Magyarországon majd talán az unokáink idején lesz. Vagy akkor sem. Nem tudsz úgy lakást bérelni, buszra szállni, meccsre menni, munkát vállalni, pizzát rendelni, hogy ne fussál folyton bevándorlóba. Sokszor olyanba, aki annyira se beszél angolul, amennyire én eleinte (nem túl jól). És nem tapasztaltam, hogy emiatt Anglia szar hely lenne, szar lenne ott élni, zavarna a helyzet. Sőt, egy kurva jó hely, feketéstül, indiaistul, arabostul, mindenestül. Színes, sokszínű, változatos, érdekes, DE TOVÁBBRA IS teljesen brit. London ma egy hatalmas világváros, multikultúrális, globalizált, meg minden amit csak rá lehet mondani, de ANNYIRA BRIT, mint annak a rendje. A szaga is brit, az eső íze is brit.

Namost egyszer játram New Yorkban - két hétig voltam ott túristaként -, és amikor ott voltam, akkor ha megláttam valamelyik metró kocsiban egy fekete csoportot, vagy az utcasarkon álldogáló színes társaságot, akkor úgy húztam a belem onnan, mint annak a rendje. Miért? Mert idegen voltam, nem éltem abban a közegben, ezért tartottam mindentől ami szokatlan, és amiről előtte TV-ben, filmekben, interneten, könyvben azt olvastam, hogy problémát okozhat (Bronx ugye, meg zero tolerance bevezetése és a többi) Eközben viszont több ismerősöm, sőt barátom is van, aki évekig élt New Yorkban. Olyan is van, aki most is ott él. És őszerintük NY a világ legjobb helye, fantasztikus város, remek ott élni, pezsgő a kultúrális, irodalmi élet, jók a munkalehetőségek, remek a környezet. És világváros létére ott is New Yorki a levegő, NY-i íze van az esőnek, azaz a város árasztja magából az egyediséget, a saját - de amerikaias - jegyeit. Teljesen más, mint L.A. vagy Dallas, de annyira amerika, amennyire lehet. (Debrecen is más, Szeged is más, Győr is más nálunk is, és ez jó.)

Melyikünknek van akkor igaza? A saját szempontunkból mindkettőnknek. Én teljesen jogosan tartottam bizonyos dolgoktól - ma is tartok, akár mondjuk Egyiptomba megyek, akár Moszkvába -, ők pedig megismerve a várost, beilleszkedve az ottani életbe, minden bizonnyal el tudnak igazodni, ezért látják az érem mindkét oldalát.

Jóskához csatlakozva: mi jelenleg olyasmiről beszélünk, aminél nem látjuk valószínűleg az éremnek még az egyik oldalát sem. De ha látunk is valamit - illetve hallunk, hírekből, esetleg helyben személyesen tapasztalunk - az az lremnek az egyik oldala. A rosszabb. A menekültügy, bevándorlás ügy rossz oldala az, amikor a menekült érkezik, mert akkor gondot, zavart okoz, bűnözés is megjelenik, stb. De ez nem jelenti azt, hogy bűnözők érkeznek. Ez a krízishelyzet miatt van döntően. Amikor a három millió nincstelen magyar megindult a két háború között amerikába, akkor ők is nincstelenek voltak, őket is végigkövették a hasonló problémák, amerre jártak gondot okoztak a helyi lakosságnak, ott is megemelkedett a bűnözés. stb. De amint a krízishelyzet csitult - megtalálták a helyüket - a probléma is megszűnt. Mert a bevándorlók - annak ellenére, hogy most kamionokat törnek fel, határokon szökdösnek át - alapvetően _nem bűnözni_ érkeznek. A 3 millió magyar sem azért ment ki. Hanem a jobb életet keresik, dolgozni akarnak, tanulni akarnak, beilleszkedni akarnak. Sőt, ezért a legtöbbjük többre is hajlandó, mint a helyiek, mert meg akarja teremteni magának a nulláról az életet az új helyen. Ezért kevesebbel is beérik.

Természetesen vannak "kanadai cigányok" is (akik szociális segély reményében érkező lecsúszottak), meg vannak a társadalom szélére csúszott mindenféle elemek is. Minden tömegben akad ilyen. Ezek egy szűk kisebbség, akiket lehetőleg ki kell szűrni. Ez rendészeti, logisztikai, titkosszolgálati, kriminalisztikai, stb. feladat. Azért van az államgépezet, azért fizetjük ezeket a szervezeteket az adónkból, hogy a problémát kezeljék, megoldják. De jelenleg - és ez az amiről úgy gondolom Jóska beszélt - nem így beszélünk a témáról. Hisztéria van, pro- és kontra is, plakátokat ragasztgatunk és hírekbe való extremitásokat általánosítunk. Hasonló a történet, mint a cigánykérdésnél, amiről akkor esik szó, ha valahol a cigányok összeverekednek a helyiekkel, vagy történik egy csúnya bűneset. Miközben a megoldás az iskolapadban, a helyi megoldásokban, foglalkoztatásban, nevelésben van. Csak az hosszadalmas, kemény munka, ami ráadásul nem is látványos. Egyszerűbb pánikolni egyet akkor, ha agyonvernek valakit. A feszültséget is jobban levezeti. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 116 — capitaine du château de Vienne 1487
...azért az mindig kimarad itt (is), hogy ki miatt is eszkalálódott vagy fog ez a probléma lassan kezelhetetlenné, ki intézte az arab tavaszt, Líbiát,Szíriát, Afganisztánt, Irakot, stb?(Breaking news: Tuzézia anno a nyugalom oázisa) Ki az aki semmi részt nem vállal sem anyagilag sem politikailag ennek a problémának a rendezéséből? Kinek származik előnye az EU meggyengüléséből?ozibozi
BHL?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 8 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 942 — Steelers fan
Kb 1 hónapja voltam a barátaimmal Olaszországban. Végigsétáltuk Milánó és Genova romantikus, zegzugos , macskaköves utcáit, azaz sétáltuk volna ha nem csoportosult volna minden második sarkon 4-5 afrikai menekült/bevándorló/bármi. Inkább buszoztunk, de ez a mi hibánk mert előitéleteink vannak...Az EU lakossága kezd kizökkeni a komfortzónájából és ha valaki egy íróasztal mellől statisztikákra támaszkodva azt mondja, hogy ez nem valós probléma csak politikai "gumicsont" az vagy naív vagy elvan az ő kis elefántcsonttornyában.
Sobri óta tudjuk, hogyha nem engedsz be dolgokat az életedbe akkor azok nincsenek is rád hatással...de itt egy amerikai focis oldalon tudja mindenki, hogy mennyit ér egy-egy statisztika.... SB-t sem nyertek még -14 pontról, hogy egy ideillő példával éljek, ja de tavaly a Pats..gordon
Én is egy hónapja voltam, Toscana belső részeiben nem mondhatnám hogy bármi jelét láttuk volna ilyesminek, de Pisa, az brutálisan tele volt feketékkel.
több mint 8 éve
ozibozi New York Giants 15 553
...azért az mindig kimarad itt (is), hogy ki miatt is eszkalálódott vagy fog ez a probléma lassan kezelhetetlenné, ki intézte az arab tavaszt, Líbiát,Szíriát, Afganisztánt, Irakot, stb?(Breaking news: Tunézia anno a nyugalom oázisa) Ki az aki semmi részt nem vállal sem anyagilag sem politikailag ennek a problémának a rendezéséből? Kinek származik előnye az EU meggyengüléséből?