Politika

44 feliratkozó

több mint 9 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 051
 444.hu/2014/12/05/a-miniszterelnokseg-azt-kutatja-ki-kell-e-tiltani-gyurcsanyt-a-parlamentbol/

-Elképzelhetőnek tartod, hogy Gyurcsány Ferenc külföldi érdekekkel szövetkezve árthat Magyarország érdekeinek?
-Ki kell tiltani Gyurcsányt a Parlamentből?
-Mit gondolsz André Goodfriendről?

beteg.

Gyurcsány lett a magyar Hógolyó. | Orwell: Állatfarm | Amadeus91
Gyurcsány magasan a legkártékonyabb magyar politikus az elmúlt évtizedből. Politikus nála többet nem ártott a rendszerváltás óta.
Dilettáns kormányzásával telibekaptuk a válságot, még bele is feszültünk, szépen vigyorogva kaptuk a faszt orcába.
Nála többet senki se tett Orbán kétharmadáért, majd ismétléséért.
Atomjaira kúrta szét a baloldalt (vagy csak rávilágított arra a szarkupacra amiben néhányan még azért hittek/reméltek/dagonyáztak).
Megágyazott a Jobbiknak, és az ordas, zsigeri, rasszista politizálásuknak.
És persze tette mindezt végtelen ostobaságában, puszta jóakaratból, segítő szándékkal.
Gyurcsányt a világegyetemből ki kéne tiltani, nemhogy a parlamentből, remélem a vogonok már kutatják ennek a sikeres kivitelezési metódusát.Sobri Jóska
1. vagy én nem értem az iróniát, vagy te lettél kirekesztő
2. Gyurcsány politikailag hulla, nevetséges a vele való ijesztgetés. Ugyanaz a kategória mint az szdsz.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 9 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 116 — capitaine du château de Vienne 1487
Korábbi pécsi szobros posztomhoz
 index.hu/belfold/2014/12/04/weores_sandor/?utm_source=facebook&utm_medium=share&utm_campaign=index
Sobri kérdezte akkor, mi a bajom ezzel a remekművel. Most majd 1 hónap után, ez jól összefoglaljadiverdoc
Nehéz mit mondani, mert ez egy index cikk, melynek tartalma azért nem a hivatkozások csimborasszója,
de,
tételezzük fel, mondjuk azt, minden úgy történt, ahogy a cikkben áll.
Mi derül ki belőle?
Hogy a szoborrendelés korrupt úton történt, hogy a szakmai zsűrit leszarták, hogy az egész ügyben mindenki valakinek a valakije.
A kérdésem: 2014-ben Magyarországon hol nem?!
Mondhatni ez egy teljesen standard eljárás.
Egy rövid idézet a cikk szerzőjétől:
"Egyedül talán a szobrász autonóm személyiség annyiban, hogy a saját szobraira saját maga juttat állami pénzt."
Most őszintén:
Ha te tagja lennél egy grémiumnak, mely a te osztályodnak ítélhet meg támogatást, nem ítélnéd meg?

És mindezektől függetlenül, a szobor valóban bénácska, így jobban megnézve, de a helyszínválasztás szerintem modern és ötletes. (És ugye ez az egyetlen "baki" a szobrot tekintve, amiből senkinek se származik semmi haszna, és szerintem nem is baki.)Sobri Jóska
Ott is van egy kicsi csúszàs, hogy mit írunk le aztàn meg mit mondunk azindexnek, meghamà mindenki meg van nevezve, íme a zsűri
Sűtő Ferenc  www.kozterkep.hu/a/1445/suto_ferenc.html
Palatinus Dóra  www.kozterkep.hu/a/4584/palatinus-dora.html
Jó szórakozàst


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 412 — #NoStress
Korábbi pécsi szobros posztomhoz
 index.hu/belfold/2014/12/04/weores_sandor/?utm_source=facebook&utm_medium=share&utm_campaign=index
Sobri kérdezte akkor, mi a bajom ezzel a remekművel. Most majd 1 hónap után, ez jól összefoglaljadiverdoc
Nehéz mit mondani, mert ez egy index cikk, melynek tartalma azért nem a hivatkozások csimborasszója,
de,
tételezzük fel, mondjuk azt, minden úgy történt, ahogy a cikkben áll.
Mi derül ki belőle?
Hogy a szoborrendelés korrupt úton történt, hogy a szakmai zsűrit leszarták, hogy az egész ügyben mindenki valakinek a valakije.
A kérdésem: 2014-ben Magyarországon hol nem?!
Mondhatni ez egy teljesen standard eljárás.
Egy rövid idézet a cikk szerzőjétől:
"Egyedül talán a szobrász autonóm személyiség annyiban, hogy a saját szobraira saját maga juttat állami pénzt."
Most őszintén:
Ha te tagja lennél egy grémiumnak, mely a te osztályodnak ítélhet meg támogatást, nem ítélnéd meg?

És mindezektől függetlenül, a szobor valóban bénácska, így jobban megnézve, de a helyszínválasztás szerintem modern és ötletes. (És ugye ez az egyetlen "baki" a szobrot tekintve, amiből senkinek se származik semmi haszna, és szerintem nem is baki.)

több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 412 — #NoStress
 444.hu/2014/12/05/a-miniszterelnokseg-azt-kutatja-ki-kell-e-tiltani-gyurcsanyt-a-parlamentbol/

-Elképzelhetőnek tartod, hogy Gyurcsány Ferenc külföldi érdekekkel szövetkezve árthat Magyarország érdekeinek?
-Ki kell tiltani Gyurcsányt a Parlamentből?
-Mit gondolsz André Goodfriendről?

beteg.

Gyurcsány lett a magyar Hógolyó. | Orwell: Állatfarm | Amadeus91
Gyurcsány magasan a legkártékonyabb magyar politikus az elmúlt évtizedből. Politikus nála többet nem ártott a rendszerváltás óta.
Dilettáns kormányzásával telibekaptuk a válságot, még bele is feszültünk, szépen vigyorogva kaptuk a faszt orcába.
Nála többet senki se tett Orbán kétharmadáért, majd ismétléséért.
Atomjaira kúrta szét a baloldalt (vagy csak rávilágított arra a szarkupacra amiben néhányan még azért hittek/reméltek/dagonyáztak).
Megágyazott a Jobbiknak, és az ordas, zsigeri, rasszista politizálásuknak.
És persze tette mindezt végtelen ostobaságában, puszta jóakaratból, segítő szándékkal.
Gyurcsányt a világegyetemből ki kéne tiltani, nemhogy a parlamentből, remélem a vogonok már kutatják ennek a sikeres kivitelezési metódusát.

több mint 9 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 051
 444.hu/2014/12/05/a-miniszterelnokseg-azt-kutatja-ki-kell-e-tiltani-gyurcsanyt-a-parlamentbol/

-Elképzelhetőnek tartod, hogy Gyurcsány Ferenc külföldi érdekekkel szövetkezve árthat Magyarország érdekeinek?
-Ki kell tiltani Gyurcsányt a Parlamentből?
-Mit gondolsz André Goodfriendről?

beteg.

Gyurcsány lett a magyar Hógolyó. | Orwell: Állatfarm |

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 9 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 116 — capitaine du château de Vienne 1487
és a szombat-vasárnap mikor lesz banki nap?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 9 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 116 — capitaine du château de Vienne 1487
blue laws megitt
 ffrf.org/legal/item/14008-blue-laws-sunday-closing-laws
 www.gov.uk/trading-hours-for-retailers-the-law
 www.bbc.co.uk/news/magazine-24458571sutianap
Nem biztos hogy jol ertem, de arra utalsz hogy a franciak/angolok/a vilag tobbi resze flexibilisebb szemlelettel all hozza, csak mi vagyunk akik visszamegyunk a kozepkori teokratikus elvek iranyaba, es kotelezo, "one size fits all" megoldast alkalmazunk were is?

Ha mar itt tartunk visszahozhatnank a szentek unnepeit is, jol jonne az a plusz 30-50 unnepnap pluszba 😊 meg a vasarokon ki lehet vetni mindenfele egyeb adokat is! De szep is volt...Igor
arra utalok, hogy van még a világon (- ölég puritán.) Ahol életbe van a blue law, nem egy istentől erugaszkodott dolog. Hogy itthonlegyünk a szabad-szombat se az. Alapvetően én a szakszervezetis irányból közelíteném meg, tehát ha mista Tesco ki akar nyitni, nyisson ki, de ne kötelezhesse rá a dolgozóit, ha meg közbe megkövezik a mormonok, az is az ű dolga.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 9 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
blue laws megitt
 ffrf.org/legal/item/14008-blue-laws-sunday-closing-laws
 www.gov.uk/trading-hours-for-retailers-the-law
 www.bbc.co.uk/news/magazine-24458571sutianap
Nem biztos hogy jol ertem, de arra utalsz hogy a franciak/angolok/a vilag tobbi resze flexibilisebb szemlelettel all hozza, csak mi vagyunk akik visszamegyunk a kozepkori teokratikus elvek iranyaba, es kotelezo, "one size fits all" megoldast alkalmazunk were is?

Ha mar itt tartunk visszahozhatnank a szentek unnepeit is, jol jonne az a plusz 30-50 unnepnap pluszba 😊 meg a vasarokon ki lehet vetni mindenfele egyeb adokat is! De szep is volt...

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 9 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 774 — 49ers GM
Megteremtette a feltételeit annak, hogy csak nagyon szélsőséges esetben lehessen leváltani, somoskovig
Ez így nem igaz. A koalíciós kényszert iktatta ki a választási rendszerből, vagyis azt, hogy ha valaki nyer, az nyerje legalább annyira "túl magát", hogy kis mitugrálsz pártok ne zsarolhassák a koalícióban. (Mind az első Orbán kormány - Kisgazdák -, mind a Horn és Medgyessy kormány - SzDSz - sikertelenségégében jelentős szerepet játszottak ezek a pióca pártok.)
Ha megfelelő jelölt van, megfelelő ellenzékkel, akkor ennél a választási rendszernél egyáltalán nem kell szélsőséges eset az adott hatalom leváltásához, sőt, még az "ellenkétharmad" is sokkal könnyebben bekövetkezhet. Nem véletlen, hogy tavaly ilyenkor még az ellenzék is elképzelhetőnek tartotta, hogy megfelelő összefogás esetén kétharmaddal váltsák majd le a Fideszt. Aztán nem így lett, de az sokkal inkább a totálisan alkalmatlan ellenzék miatt lett így, mintsem a választási rendszer miatt (A kétharmad az a rendszer eredménye, de a kormányképes többség az már nem)

, olyan dominanciát hozott létre a sajtóban, ami azért korábban egyáltalán nem volt jellemző, somoskovig
Őőőőőőő, mármint hogy a jobboldalon nem volt jellemző... Ezt azért tegyük hozzá. A gazdasági újrafelosztás sem annyira idegen az általános magyar hatalomgyakorlástól, maximum a tempó, a nyíltság és az agresszivitás volt meglepetés a korábbi gyakorlattal szemben.

saját ideológia agyatlan és kontrollálatlan rákényszerítése a társadalomra (lásd pl. kötelező hittan/erkölcstan somoskovig
Az erkölcstan bevezetését tényleg úgy gondolod, hogy beletartozik a saját ideológia fogalmába? Nem vagy te tudat alatt jobbos bérkommentelő???? 😉😉
(Amúgy ha csak a hittan lett volna kötelező, azt rühellném én is, de így van mellette választási lehetőség. Erkölcstant tanulni szerintem nem káros dolog.)
A vasárnapi nyitva tartás az egy szimpla baromság, és hogy visszacsatoljak a kommentem elejére, szerintem nem más, mint egy kis mitugrálsz pióca párt - KDNP - nem nyilvános zsarolása.James007
Te is ügyesen hagyod ki azokat a témákat a posztomból, amiket nem tudsz/akarsz cáfolni. 😊 Egyébként az, hogy 44%-kal 2/3-ot lehet nyerni, illetve a budapesti választási rendszer átszabása nekem már túlzás. És nem azt írtam, hogy nem lehet leváltani őket, csak azt, hogy úgy van átszabva a rendszer a jelenlegi politikai viszonyokra, hogy nagyon nehéz legyen. És abban sincs kétségem, hogy ha az ellenzéki erőtér jelentősen átalakul valamiért, arra is lesz átszabott választási rendszer.

Az erkölcstannal meg az a bajom, hogy ha rágondolok, mindig felsejlik előttem Lázár, Rogán, Szíjjártó, Kósa és a többiek feje... Továbbá azt gondolom, hogy az erkölcsi nevelést a szülőnek kell megadnia a saját értékrendje szerint, nem az iskolának egy központosított értékrend szerint...somoskovig
mér 17%kal meg mandátumot, nem ismeretlenek a szabályok
 www.valasztas.hu/hu/ovi/content/idokoziogy/20141123/evkjkv.html
akkor tologassuk már a matematikát mind a két oldalon egyenletesen, vagy nem

és a BAT - persze azt is sajnálom, volt nagyobb fenyegetőzés is, minden vállalat a saját érdekeit védi, a gyógyszercégek se mentek ki, mégis jóval több pénzt perkálnak be. S ha ebből a szemszögből veszem, akkor igenis a dohány meg alkohol lobbi legalábbis szerintem nyúljon mélyebben a zsebe mélyére, mint a gyógyszeripar.

milyen iparágak nem mentek tönkre? a teljes agráripar lesüllyedt a cukortól a húsig az egész, mer ki kellett privatilzálni, szaré-húgyé zsebbepénzér, hogy aztán jól be lehessen zárni, mostmeg dőlhet import

a benzin nem állami monopólium? a gyógyszer nem állami monopólium? most még azabb leszsutianap
Szerintem kicsit más, hogy ha valaki az összes megjelent 50% feletti szavazatával nyer mandátumot, mint az, hogy egy országos választáson a megjelentek 44%-ának szavazatával 2/3-ot lehet szerezni. Merthogy ugye a 17% az összes választásra jogosult arányában értendő, ehhez az tartozik, hogy az összes választásra jogosult kb. 25%-ának szavazatával lehet 2/3-ot szerezni, csak hogy almát almával hasonlítsunk.

Ami a dohányipar adóterhelését jelenti, egy doboz cigi árából jelenleg kb. 78% az adó, 10% a kötelező kisker árrés, vagyis 12% van a dohánylevél-termesztőtől a kiskereskedőig eljuttató logisztikával bezárólag mindenre, erre tettek rá most még egy extra adót. Nincs már régóta akkora kánaán a dohányiparban, mint sokan gondolják. Alkohol ugyanez, eddig kb. 40% volt a jöv. adó, erre most a NETA kapcsán még ráplusszoltak literenként 700 forintot, nyilván a pálinkára nem, mert az egészséges.

Ettől még a privatizáció abban a formában faszság volt, ez nem vitás, bár az, hogy a magyar agrárium európai (és bármilyen) összevetésben versenyképtelen, nem a privatizáció eredménye.

több mint 9 éve
James007 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 1 809
Ez így nem igaz. A koalíciós kényszert iktatta ki a választási rendszerből, vagyis azt, hogy ha valaki nyer, az nyerje legalább annyira "túl magát", hogy kis mitugrálsz pártok ne zsarolhassák a koalícióban. (Mind az első Orbán kormány - Kisgazdák -, mind a Horn és Medgyessy kormány - SzDSz - sikertelenségégében jelentős szerepet játszottak ezek a pióca pártok.)
James007
Ezt nem gondoltad át rendesen.
Egyáltalán nincs kiiktatva a koalíciós kényszer, hanem előre van hozva a választások előttre, ahol a még meg nem méretett, ideológiájukban, gazdaság- és társadalompolitikájukban merőben eltérő pártok kénytelenek összefogni. Olyan pártoknak kell közös programmal és jelölttel előállni, akik teljesen másként gondolkodnak a világ dolgairól, elvégre ezért különböző pártok.

A mitugrálsz pártok is bejutottak a parlamentbe, tehát valakit képviseltek. Ez eddig csak egy parlamenti pártról nem mondható el az utóbbi ciklusokban, az a KDNP, de ennek ellenére ő is zsarolni tudja a Fideszt? Akkor hogy van ez?

A koalíció meg önmagában nem ördögtől való, a világon máshol a tehetségesebb politikusok képesek rá. Az a tény, hogy nálunk a koalíció mindig csak konfliktusokat szült, az a politikusainkat minősíti.Lecsó
Átgondoltam, nyugi.
Az előzetes koalíciós kényszer sokkal jobb, mert akkor a választó eldöntheti, hogy akarja-e azt, vagy sem. Sajnos mindkét oldal esetében volt rá példa olyan kategorikus kijelentésekre, hogy "na, az SzDSz-szel/Kisgazdákkal akkor sem, ha", aztán a választások után mégis megkötötték a koalíciót, a pógár meg pislogott, hogy akkor most meg mi van?

A koalíció és a kompromisszumos politika persze jó dolog, és egyet is értek az utolsó bekezdésedben írtakkal, de vannak olyan helyzetek, amikor ezek több kárt okoznak, mint hasznot. Ez volt jellemző a rendszerváltás óta eltelt első 5 ciklusra. (A 6. és 7. pedig épp ezek hiánya miatt okoz kárt.. 😊 )
több mint 9 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 116 — capitaine du château de Vienne 1487
Ha azt írod, hogy az új választási törvény kiiktatta kis mitugrász pártok zsarolását, akkor hogy fordulhat elő mégis ez a szituáció vasárnapi nyitvatartással?
Némi ellentmondást érzek a hsz-dben 😊
Illetve mégis mivel zsarol a KDNP? Kilépnek és a következő választáson lesz fél százalékuk, majd pedig megszűnnek?gabokocka
Nincs itt semmi ellentmondás, mert semmi nem csak fekete és fehér, bármennyire is hihetetlen..
Akkoriban nem lehetett azon pártok nélkül kormányozni, most meg lehetne. (Ha esetleg kenyértörésre kerülne a sor, akkor meggyőződésem, hogy sok KDNP-s képviselő hirtelen átülne eggyel arrébb)
Annyi történik most, hogy a KDNP most érzi annyira neccesnek a Fidesz helyzetét elérkezettnek az időt, hogy egy számára fontos dolgot megpróbáljon átvinni a rendszeren..James007
vagy eleve benne volt az alkuba, csak a rázósabbakat a duplázás után szedik elő......
a vasárnapozás után remélem rátérnek az ügyeletek témájára is


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 9 éve
James007 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 1 809
Ha azt írod, hogy az új választási törvény kiiktatta kis mitugrász pártok zsarolását, akkor hogy fordulhat elő mégis ez a szituáció vasárnapi nyitvatartással?
Némi ellentmondást érzek a hsz-dben 😊
Illetve mégis mivel zsarol a KDNP? Kilépnek és a következő választáson lesz fél százalékuk, majd pedig megszűnnek?gabokocka
Nincs itt semmi ellentmondás, mert semmi nem csak fekete és fehér, bármennyire is hihetetlen..
Akkoriban nem lehetett azon pártok nélkül kormányozni, most meg lehetne. (Ha esetleg kenyértörésre kerülne a sor, akkor meggyőződésem, hogy sok KDNP-s képviselő hirtelen átülne eggyel arrébb)
Annyi történik most, hogy a KDNP most érzi annyira neccesnek a Fidesz helyzetét elérkezettnek az időt, hogy egy számára fontos dolgot megpróbáljon átvinni a rendszeren..
több mint 9 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 774 — 49ers GM
Te is ügyesen hagyod ki azokat a témákat a posztomból, amiket nem tudsz/akarsz cáfolni. 😊 somoskovig
És ha csak szimplán egyet értek azzal a résszel? 😉James007
Ez jogos, megadom. 😊

több mint 9 éve
James007 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 1 809
Te is ügyesen hagyod ki azokat a témákat a posztomból, amiket nem tudsz/akarsz cáfolni. 😊 somoskovig
És ha csak szimplán egyet értek azzal a résszel? 😉
több mint 9 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 116 — capitaine du château de Vienne 1487
blue laws megitt
 ffrf.org/legal/item/14008-blue-laws-sunday-closing-laws
 www.gov.uk/trading-hours-for-retailers-the-law
 www.bbc.co.uk/news/magazine-24458571


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 9 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 116 — capitaine du château de Vienne 1487
Megteremtette a feltételeit annak, hogy csak nagyon szélsőséges esetben lehessen leváltani, somoskovig
Ez így nem igaz. A koalíciós kényszert iktatta ki a választási rendszerből, vagyis azt, hogy ha valaki nyer, az nyerje legalább annyira "túl magát", hogy kis mitugrálsz pártok ne zsarolhassák a koalícióban. (Mind az első Orbán kormány - Kisgazdák -, mind a Horn és Medgyessy kormány - SzDSz - sikertelenségégében jelentős szerepet játszottak ezek a pióca pártok.)
Ha megfelelő jelölt van, megfelelő ellenzékkel, akkor ennél a választási rendszernél egyáltalán nem kell szélsőséges eset az adott hatalom leváltásához, sőt, még az "ellenkétharmad" is sokkal könnyebben bekövetkezhet. Nem véletlen, hogy tavaly ilyenkor még az ellenzék is elképzelhetőnek tartotta, hogy megfelelő összefogás esetén kétharmaddal váltsák majd le a Fideszt. Aztán nem így lett, de az sokkal inkább a totálisan alkalmatlan ellenzék miatt lett így, mintsem a választási rendszer miatt (A kétharmad az a rendszer eredménye, de a kormányképes többség az már nem)

, olyan dominanciát hozott létre a sajtóban, ami azért korábban egyáltalán nem volt jellemző, somoskovig
Őőőőőőő, mármint hogy a jobboldalon nem volt jellemző... Ezt azért tegyük hozzá. A gazdasági újrafelosztás sem annyira idegen az általános magyar hatalomgyakorlástól, maximum a tempó, a nyíltság és az agresszivitás volt meglepetés a korábbi gyakorlattal szemben.

saját ideológia agyatlan és kontrollálatlan rákényszerítése a társadalomra (lásd pl. kötelező hittan/erkölcstan somoskovig
Az erkölcstan bevezetését tényleg úgy gondolod, hogy beletartozik a saját ideológia fogalmába? Nem vagy te tudat alatt jobbos bérkommentelő???? 😉😉
(Amúgy ha csak a hittan lett volna kötelező, azt rühellném én is, de így van mellette választási lehetőség. Erkölcstant tanulni szerintem nem káros dolog.)
A vasárnapi nyitva tartás az egy szimpla baromság, és hogy visszacsatoljak a kommentem elejére, szerintem nem más, mint egy kis mitugrálsz pióca párt - KDNP - nem nyilvános zsarolása.James007
Te is ügyesen hagyod ki azokat a témákat a posztomból, amiket nem tudsz/akarsz cáfolni. 😊 Egyébként az, hogy 44%-kal 2/3-ot lehet nyerni, illetve a budapesti választási rendszer átszabása nekem már túlzás. És nem azt írtam, hogy nem lehet leváltani őket, csak azt, hogy úgy van átszabva a rendszer a jelenlegi politikai viszonyokra, hogy nagyon nehéz legyen. És abban sincs kétségem, hogy ha az ellenzéki erőtér jelentősen átalakul valamiért, arra is lesz átszabott választási rendszer.

Az erkölcstannal meg az a bajom, hogy ha rágondolok, mindig felsejlik előttem Lázár, Rogán, Szíjjártó, Kósa és a többiek feje... Továbbá azt gondolom, hogy az erkölcsi nevelést a szülőnek kell megadnia a saját értékrendje szerint, nem az iskolának egy központosított értékrend szerint...somoskovig
mér 17%kal meg mandátumot, nem ismeretlenek a szabályok
 www.valasztas.hu/hu/ovi/content/idokoziogy/20141123/evkjkv.html
akkor tologassuk már a matematikát mind a két oldalon egyenletesen, vagy nem

és a BAT - persze azt is sajnálom, volt nagyobb fenyegetőzés is, minden vállalat a saját érdekeit védi, a gyógyszercégek se mentek ki, mégis jóval több pénzt perkálnak be. S ha ebből a szemszögből veszem, akkor igenis a dohány meg alkohol lobbi legalábbis szerintem nyúljon mélyebben a zsebe mélyére, mint a gyógyszeripar.

milyen iparágak nem mentek tönkre? a teljes agráripar lesüllyedt a cukortól a húsig az egész, mer ki kellett privatilzálni, szaré-húgyé zsebbepénzér, hogy aztán jól be lehessen zárni, mostmeg dőlhet import

a benzin nem állami monopólium? a gyógyszer nem állami monopólium? most még azabb lesz


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 9 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
Amúgy egy kérdés: a jelenlegi kormány politikájában mi számít jobboldali, konzervatív irányvonalnak?gabokocka
Hát nem sok minden.
Amik ők valójában, arról nem illik beszélni.
De valamit mondani kell, és inkább vallják magukat konzervatívnak, mint bármi másnak.
több mint 9 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
Ez így nem igaz. A koalíciós kényszert iktatta ki a választási rendszerből, vagyis azt, hogy ha valaki nyer, az nyerje legalább annyira "túl magát", hogy kis mitugrálsz pártok ne zsarolhassák a koalícióban. (Mind az első Orbán kormány - Kisgazdák -, mind a Horn és Medgyessy kormány - SzDSz - sikertelenségégében jelentős szerepet játszottak ezek a pióca pártok.)
James007
Ezt nem gondoltad át rendesen.
Egyáltalán nincs kiiktatva a koalíciós kényszer, hanem előre van hozva a választások előttre, ahol a még meg nem méretett, ideológiájukban, gazdaság- és társadalompolitikájukban merőben eltérő pártok kénytelenek összefogni. Olyan pártoknak kell közös programmal és jelölttel előállni, akik teljesen másként gondolkodnak a világ dolgairól, elvégre ezért különböző pártok.

A mitugrálsz pártok is bejutottak a parlamentbe, tehát valakit képviseltek. Ez eddig csak egy parlamenti pártról nem mondható el az utóbbi ciklusokban, az a KDNP, de ennek ellenére ő is zsarolni tudja a Fideszt? Akkor hogy van ez?

A koalíció meg önmagában nem ördögtől való, a világon máshol a tehetségesebb politikusok képesek rá. Az a tény, hogy nálunk a koalíció mindig csak konfliktusokat szült, az a politikusainkat minősíti.
több mint 9 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 824 — Keep pounding
Ha azt írod, hogy az új választási törvény kiiktatta kis mitugrász pártok zsarolását, akkor hogy fordulhat elő mégis ez a szituáció vasárnapi nyitvatartással?
Némi ellentmondást érzek a hsz-dben 😊
Illetve mégis mivel zsarol a KDNP? Kilépnek és a következő választáson lesz fél százalékuk, majd pedig megszűnnek?

Sztem én kb az előző Oorbán kormány óta követem (vagyok képben némileg, hogy ne hazdujak nagyot) a poltikával, a de a közmédia ilyen terű hatalomba kerítésére nem emlékszem. Aki meg mást mer állítani, mint a pártproganada gépezet diktálja, megbasszák a demokrácia és a szólászabadság nevében, mint a rohadtélet. Tiszta Észak-Korea.
Persze az internet és a tízmillió TV-csatorna világában mindenki onna tájékozódik, ahonnan akar, azonban elég jelentős az a szavazóréteg, aki csak a közmédiát csekkolja, őket meg lehet vezetni a jobban teljesítünk dumával.
Persze nincs illúzióm, hogy ha más lenne hatalmon, sokkal jobb lenne a helyzet, sőt, kifejezetten elszomorító, hogy nincs olyan ellenzéki párt vagy politkus, aki reális alternatívát képviselne, de azért a boldogásg hagy ne öntse már el szívünket a jelenlegi irány miatt.
Amúgy egy kérdés: a jelenlegi kormány politikájában mi számít jobboldali, konzervatív irányvonalnak?

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 9 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 774 — 49ers GM
Megteremtette a feltételeit annak, hogy csak nagyon szélsőséges esetben lehessen leváltani, somoskovig
Ez így nem igaz. A koalíciós kényszert iktatta ki a választási rendszerből, vagyis azt, hogy ha valaki nyer, az nyerje legalább annyira "túl magát", hogy kis mitugrálsz pártok ne zsarolhassák a koalícióban. (Mind az első Orbán kormány - Kisgazdák -, mind a Horn és Medgyessy kormány - SzDSz - sikertelenségégében jelentős szerepet játszottak ezek a pióca pártok.)
Ha megfelelő jelölt van, megfelelő ellenzékkel, akkor ennél a választási rendszernél egyáltalán nem kell szélsőséges eset az adott hatalom leváltásához, sőt, még az "ellenkétharmad" is sokkal könnyebben bekövetkezhet. Nem véletlen, hogy tavaly ilyenkor még az ellenzék is elképzelhetőnek tartotta, hogy megfelelő összefogás esetén kétharmaddal váltsák majd le a Fideszt. Aztán nem így lett, de az sokkal inkább a totálisan alkalmatlan ellenzék miatt lett így, mintsem a választási rendszer miatt (A kétharmad az a rendszer eredménye, de a kormányképes többség az már nem)

, olyan dominanciát hozott létre a sajtóban, ami azért korábban egyáltalán nem volt jellemző, somoskovig
Őőőőőőő, mármint hogy a jobboldalon nem volt jellemző... Ezt azért tegyük hozzá. A gazdasági újrafelosztás sem annyira idegen az általános magyar hatalomgyakorlástól, maximum a tempó, a nyíltság és az agresszivitás volt meglepetés a korábbi gyakorlattal szemben.

saját ideológia agyatlan és kontrollálatlan rákényszerítése a társadalomra (lásd pl. kötelező hittan/erkölcstan somoskovig
Az erkölcstan bevezetését tényleg úgy gondolod, hogy beletartozik a saját ideológia fogalmába? Nem vagy te tudat alatt jobbos bérkommentelő???? 😉😉
(Amúgy ha csak a hittan lett volna kötelező, azt rühellném én is, de így van mellette választási lehetőség. Erkölcstant tanulni szerintem nem káros dolog.)
A vasárnapi nyitva tartás az egy szimpla baromság, és hogy visszacsatoljak a kommentem elejére, szerintem nem más, mint egy kis mitugrálsz pióca párt - KDNP - nem nyilvános zsarolása.James007
Te is ügyesen hagyod ki azokat a témákat a posztomból, amiket nem tudsz/akarsz cáfolni. 😊 Egyébként az, hogy 44%-kal 2/3-ot lehet nyerni, illetve a budapesti választási rendszer átszabása nekem már túlzás. És nem azt írtam, hogy nem lehet leváltani őket, csak azt, hogy úgy van átszabva a rendszer a jelenlegi politikai viszonyokra, hogy nagyon nehéz legyen. És abban sincs kétségem, hogy ha az ellenzéki erőtér jelentősen átalakul valamiért, arra is lesz átszabott választási rendszer.

Az erkölcstannal meg az a bajom, hogy ha rágondolok, mindig felsejlik előttem Lázár, Rogán, Szíjjártó, Kósa és a többiek feje... Továbbá azt gondolom, hogy az erkölcsi nevelést a szülőnek kell megadnia a saját értékrendje szerint, nem az iskolának egy központosított értékrend szerint...

több mint 9 éve
James007 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 1 809
Megteremtette a feltételeit annak, hogy csak nagyon szélsőséges esetben lehessen leváltani, somoskovig
Ez így nem igaz. A koalíciós kényszert iktatta ki a választási rendszerből, vagyis azt, hogy ha valaki nyer, az nyerje legalább annyira "túl magát", hogy kis mitugrálsz pártok ne zsarolhassák a koalícióban. (Mind az első Orbán kormány - Kisgazdák -, mind a Horn és Medgyessy kormány - SzDSz - sikertelenségégében jelentős szerepet játszottak ezek a pióca pártok.)
Ha megfelelő jelölt van, megfelelő ellenzékkel, akkor ennél a választási rendszernél egyáltalán nem kell szélsőséges eset az adott hatalom leváltásához, sőt, még az "ellenkétharmad" is sokkal könnyebben bekövetkezhet. Nem véletlen, hogy tavaly ilyenkor még az ellenzék is elképzelhetőnek tartotta, hogy megfelelő összefogás esetén kétharmaddal váltsák majd le a Fideszt. Aztán nem így lett, de az sokkal inkább a totálisan alkalmatlan ellenzék miatt lett így, mintsem a választási rendszer miatt (A kétharmad az a rendszer eredménye, de a kormányképes többség az már nem)

, olyan dominanciát hozott létre a sajtóban, ami azért korábban egyáltalán nem volt jellemző, somoskovig
Őőőőőőő, mármint hogy a jobboldalon nem volt jellemző... Ezt azért tegyük hozzá. A gazdasági újrafelosztás sem annyira idegen az általános magyar hatalomgyakorlástól, maximum a tempó, a nyíltság és az agresszivitás volt meglepetés a korábbi gyakorlattal szemben.

saját ideológia agyatlan és kontrollálatlan rákényszerítése a társadalomra (lásd pl. kötelező hittan/erkölcstan somoskovig
Az erkölcstan bevezetését tényleg úgy gondolod, hogy beletartozik a saját ideológia fogalmába? Nem vagy te tudat alatt jobbos bérkommentelő???? 😉😉
(Amúgy ha csak a hittan lett volna kötelező, azt rühellném én is, de így van mellette választási lehetőség. Erkölcstant tanulni szerintem nem káros dolog.)
A vasárnapi nyitva tartás az egy szimpla baromság, és hogy visszacsatoljak a kommentem elejére, szerintem nem más, mint egy kis mitugrálsz pióca párt - KDNP - nem nyilvános zsarolása.
több mint 9 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
Az a chart nagyon kemény.
Remélem jó sokat kért érte valaki...
több mint 9 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 774 — 49ers GM
És pl. ilyenekre gondoltam, amikor az olyan területek uniformizálása ellen írtam, mint pl. az oktatás:

 index.hu/belfold/2014/12/05/klik_cselekvesi_terv_vizio/

több mint 9 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 774 — 49ers GM
Szinte semmivel se nehezebb leváltani őt, mint amilyen nehéz volt leváltani Gyurcsányt.
Az AB rendre hoz olyan döntéseket, amelyek igazolják, hogy megalapozatlanok voltak a megfogalmazott félelmek.
A sajtóban volt már ilyen dominancia, pl. első Horn-kormány, ekkor a balos kormány maga volt kénytelen fizetni egy jobbos napilapot, hogy legyen valamiféle pluralizmus a sajtóban. Arról nem szólva, hogy a "sajtót" ma már jóval nehezebb uralni, mint akkor, ma már millió alternatív tájékozódási pont van, ahol minden dominanciára való törekvés kontra-produktívvá válik.

A haverok kitömése pénzzel szintén nem diktatórikus jelenség.


A véleményem: történt tekintélyelvű elmozdulás, súlyponti eltolódás a hatalommegosztásban, de mindez a demokratikus keretek között maradt (amit masszívan legitimált a tavaszi választás).
Szó sincs fasizálódásról, még "neo" szinten sem.atapapa
Én nem a fasizálódásra reagáltam, csak arra, hogy a diktatúra-demokrácia tengelyen melyik végpont felé és mennyit mozdult el az ország az elmúlt 4 és fél évben. Az én ízlésem szerint sokkal többet, mint kellett volna, és a rendszerváltás óta most vagyunk ebben a tekintetben legközelebb az egyik szélsőértékhez.

Az pedig, hogy az új választási rendszerrel ugyanannyi esély van leváltani a Fideszt, mint a régivel Gyurcsányt, egyszerűen nem igaz. És ehhez még hozzá sem tettük pl. a budapesti választást átszabó törvényt, ami nélkül nem lenne Fidesz-többség a fővárosi közgyűlésben, most meg van.

Haverok kitömése: persze, mindenki lopott, volt korábban is haveri pénzosztás, csak ott nem tettek tönkre komplett iparágakat mindenféle gazdasági racionalitást nélkülözve azért, hogy a csókosok jól járjanak, szimplán csak loptak. Nem tudom, mennyi szó esett itt a topicban a tervezett állami dohányellátó cégről, de akkor összefoglalom szemléltetésként:
1. 2015-től egy beszállító lehet a trafikokban.
2. Ez lehet egy állami cég, vagy ha az illetékes miniszter talál olyan céget, akit alkalmasnak lát, akkor pályáztatás nélkül is odaadhatja neki az egész üzletet.
3. A működési feltételek:
- a trafikok rendelnek, a rendeléstől számított 3 napon belül a cég jelzi, hogy majd mikor fogja teljesíteni a rendelést (piaci viszonyok között az a nagyker, aki 48 órán belül nem szállít, nem versenyképes, és nem ritka a 24 óra sem, itt meg 72 óra van csak a visszajelzésre)
- a trafikok 14 napra fizetik a számlát
- a cég következő hónap 10-én számol el a gyártók felé, és onnantól 60 napra kell kifizetnie az általa megvett és továbbadott árukat
- vagyis ez azt jelenti, hogy átlag 75 napra kap mintegy 130 milliárd forint pénzt "játszadozni", csak a pénzügyi nyereség az egész üzleten a becslések szerint 6 milliárd éves szinten
- a logisztikai szolgáltatáson további 6 milliárd profit fogható
4. Az érintettek:
- ezzel ki fognak rúgni kb. 1000 embert közvetlenül az iparágból és még pár ezer nyírségi család kitörölheti a seggét a szép nagy dohányleveleivel, mert a nagy gyártók ki fognak vonulni és nem fognak vásárolni. Persze nem gond, azon a környéken úgyis dúskálnak az emberek a munkalehetőségek között.
- a nagy gyártók közül a BAT példáját tudom mondani: aláírtak ugye egy stratégiai megállapodást a kormánnyal, majd a kis naívak ettől megnyugodva beruháztak 9 milliárd forintot a pécsi gyár fejlesztésébe (ezt idén szeptemberben adták át). Ezek után ugye novemberben rájuk vágtak egy 3,5 milliárdos különadót (a pénzügyi év végén, visszamenőleg, ami komplett nonszensz), majd közölték, hogy igazából mehetnek a fenébe, mert ez a rendszer lesz innentől. Innentől a BAT a magyar piacon de facto veszteséges lesz, míg működik, és ez nem fordítható nyereségbe ezzel a rendszerrel. Tehát ki fognak vonulni, egy éven belül ahhoz képest, hogy aláírták a stratégiai megállapodást és beruháztak 9 milliárdot.

És a találós kérdés: vajon melyik cég fogja szerinted megnyerni ezt a nemes feladatot? Ha kitalálod, elmesélek még egy vicces parlamenti módosítót, ami jól jelzi az egész rendszert.

több mint 9 éve
Ettemlevest Chicago Bears 1 133 — Bears fan
Szinte semmivel se nehezebb leváltani őt, mint amilyen nehéz volt leváltani Gyurcsányt.
Az AB rendre hoz olyan döntéseket, amelyek igazolják, hogy megalapozatlanok voltak a megfogalmazott félelmek.
A sajtóban volt már ilyen dominancia, pl. első Horn-kormány, ekkor a balos kormány maga volt kénytelen fizetni egy jobbos napilapot, hogy legyen valamiféle pluralizmus a sajtóban. Arról nem szólva, hogy a "sajtót" ma már jóval nehezebb uralni, mint akkor, ma már millió alternatív tájékozódási pont van, ahol minden dominanciára való törekvés kontra-produktívvá válik.

A haverok kitömése pénzzel szintén nem diktatórikus jelenség.


A véleményem: történt tekintélyelvű elmozdulás, súlyponti eltolódás a hatalommegosztásban, de mindez a demokratikus keretek között maradt (amit masszívan legitimált a tavaszi választás).
Szó sincs fasizálódásról, még "neo" szinten sem.atapapa
Akkor szerinted kisebb kiigazítások még szükségesek, de az irány láthatóan jó?

touchdown..... touchdown, bears!!