Politika

44 feliratkozó

több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
Az eredeti kérdésemre amúgy sem válaszoltál, csak mellé beszéltél, de tudod mit nem is kell, mert úgyis csak újbóli mellébeszélés lenne. Továbbra is azt gondolom, hogy ez tragikus, hogy ilyen ország szintjére kerültünk...csebi
Elvakultan csapkodsz, és igazolást keresel a mondandómban, pedig nincs benne. Megint a számba adsz olyan dolgokat, amiket nem mondtam. A baltás gyilkos elengedése óta nem volt ennyire kellemetlen külügyi helyzet, de ettől nem lesz Magyarország Észak-Korea, Irán, de még Oroszország sem. (a külügy általában arra törekszik, hogy a lehető legjobban elkerülje a kellemetlen helyzeteket, de ami ez "felett/alatt" van, azt igazából nem szeretnénk elérni, külügyi értelemben vett tragédiát nem szeretnék megérni, mert az pl, hogy 'murica az mondja, hogy nem vagyunk többet szövetségesek...)

Jól hangzik, hogy "húha most egy klubba kerültünk velük", ezt szépen el fogja mondani sokszor majd az ellenzék is, de a valóság az, hogy az egyébként borzasztóan korrupt magyar rendszer valamilyen módon rálépett Obama lábára, mert eddig ők is szépen tűrték, hogy a nyilván évek (évtizedek) óta szennyben úszó kishazánk tegye a "dolgát". A korábbi amerikai nagykövet (aki egyébként repi volt) vidáman pózolt az akkori (szintén hasonlóan korrupt) magyar vezetőkkel, többek között egy bizonyos Ferenccel is.

És nem, nem vagyok Selmeczi Gabika (egyébként a feleségem rokona, de mindegy), és nem, nem beszéltem mellé. Bocsánat, hogy próbálom a helyén kezelni a dolgokat, de ez ebben a bipoláris országban lehetetlen. Azért még próbálkozom majd. Csak azért gondolj már bele, hogy azt várod, hogy bólogassak, "igen, tragikus, fújj Orbán", és ha mást mondok mellébeszélek, és meg sem próbálod megérteni, hogy mit akarok mondani. Aki nem ítél csípőből, az csak fidesznyik lehet, világos logika.

A Bush-Putyin kép 2007-es egyébként, akkor tudtommal az egyik Bush még a regnáló amerikai elnök volt. Csak arra utaltam, hogy az amerikai külpolitika nem azért ítéli el Putyint mert (fél)diktatúrát vezet, hanem mert újabban amerikai érdeket sért, ahogy minden bizonnyal a Habony vezette banda is (akit egyébként egy teljesen idióta és tehetségtelen fasznak tartok, aki még arra is képtelen, hogy adjon legalább a látszatra, hogy ő nem korrupt vagy legalábbis nem enenk a rendszernek köszönheti, hogy lett valaki). Hogy a Vida hogy jön ide, az most engem is meglepett, mert eddig meg voltam győződve, hogy ő súlytalan, de akkor ezek szerint tévedtem. Volt már ilyen.

Mivel 0 magyar hírműsort nézek, és kizárólag a CNN-t, napi politikai "show" műsorokat és egyéb amerikai hírműsorokat nézek, főleg angol és amerikai újságok elektronikus változatát olvasom (nyilván a kötelező index-444-mno-nol reggeli térdcsapkodás mellett), így van rálátásom az amerikai közvéleményre.

Az ukrajnai helyzet tálalása pedig igenis sokat számít. Ha úgy tálalná az amerikai média, hogy "ohh helyi konfliktus, majd megoldják", akkor Putyinról élő "misztikus" kép maradhatott volna sértetlen. De a média elég erősen tudatosítani akarja (és tudja is), hogy bizony Oroszország itt bizony rosszfiú, és bizony-bizony a gonosz tengelyében ugyan történtek helycserék, de ha így meg tovább akkor Mother Russia is bekerül oda szépen.

több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Van így értelme a szavazásnak, hogy minden olyat helyet, ahol nem a fidesz nyert megtámadnak és hogyhogy nem új szavazás lesz. Ózdon is majd szépen odaszállítják a nemhiábaszületteket az urnához azt nyer az ő kutyájuk kölyke. Éljen a demokrácia!!!NB2
Kíváncsi vagyok, hogy Szegeden kitalálnak e valamit.

több mint 9 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 044 — Lucas Scott
húha, most aztán nagyon megnyugtattál, hogy mennyivel jobb nekünk... nem tragikus ez, hogy most már azt mondjuk, hogy annak az Oroszországnak a szintjén vagyunk, ahol 10-15 éve KGB-s diktatúra van? ugye ahol volt olyan szavazás, ahol az egyik elnök jelölt azért lépett vissza, mert ennél fontosabb az élete és a stb.? nem lennék erre ennyire büszkecsebi
A nyugalmad (bocsánat, de így van) teljesen másodlagos számomra. Tényszerűen annyit közöltem, hogy Észak-Korea és Irán, amely országok ellen pl. nemzetközi embargó van és állandó katonai fenyegetés egy másik klub. Oroszország, amíg nem veszélyeztette különösképpen és közvetlenül az amerikai érdekeket (3-4 évvel ezelőttig) teljesen jól meg volt az USA-val, és akkor nem különösebben izgatta őket sem, hogy egy-két oligarcha csak úgy bekerült a kóterba, vagy hogy folyamatosan teszik tönkre az ellenzéket. Az amerikai közvélemény egy jelentős része meg úgy gondol Putyinra, mint egy erős vezetőre, aki rendet tesz, és meggyőződésük, hogy ott igazából nincs is akkora gond. Most nyilván az ukrajnai helyzet tálalása kicsit megváltoztatta a dolgokat.

Szemléltetném is a mondandómat:

Gyurma Pappa
ja és a jelenben az számít, ami a 3-4 évvel ezelőtt volt ...
azt, hogy az amerikai közvélemény mit gondol, meg számomra teljesen másodlag, bár azt innen te honnan tudod, hogy az a közvélemény hogyan gondol Putyinra, ez kérdéses számomra ...
"ukrajnai helyzet tálalása" jajj de selmeci gabisan fogalmaztál, lehet te vagy ő?
ez azt szemlélteti, hogy Putyin találkozott 2 amerikai állampolgárral, akik a jelenlegi elnökre semmi hatással nincsenek, és így a politikára sem. Egyik sem szenátor vagy képviselő. A fiatalabb szónoklatokat tart jelenleg, meg memoárt ír, az idősebb pedi 1993 óta max. humanitárius akciókban vesz részt. Teljesen irreleváns a képed. Ennyi erővel berakhatom a Rodmanes képeket Észak-Koreából is.

Az eredeti kérdésemre amúgy sem válaszoltál, csak mellé beszéltél, de tudod mit nem is kell, mert úgyis csak újbóli mellébeszélés lenne. Továbbra is azt gondolom, hogy ez tragikus, hogy ilyen ország szintjére kerültünk...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
húha, most aztán nagyon megnyugtattál, hogy mennyivel jobb nekünk... nem tragikus ez, hogy most már azt mondjuk, hogy annak az Oroszországnak a szintjén vagyunk, ahol 10-15 éve KGB-s diktatúra van? ugye ahol volt olyan szavazás, ahol az egyik elnök jelölt azért lépett vissza, mert ennél fontosabb az élete és a stb.? nem lennék erre ennyire büszkecsebi
A nyugalmad (bocsánat, de így van) teljesen másodlagos számomra. Tényszerűen annyit közöltem, hogy Észak-Korea és Irán, amely országok ellen pl. nemzetközi embargó van és állandó katonai fenyegetés egy másik klub. Oroszország, amíg nem veszélyeztette különösképpen és közvetlenül az amerikai érdekeket (3-4 évvel ezelőttig) teljesen jól meg volt az USA-val, és akkor nem különösebben izgatta őket sem, hogy egy-két oligarcha csak úgy bekerült a kóterba, vagy hogy folyamatosan teszik tönkre az ellenzéket. Az amerikai közvélemény egy jelentős része meg úgy gondol Putyinra, mint egy erős vezetőre, aki rendet tesz, és meggyőződésük, hogy ott igazából nincs is akkora gond. Most nyilván az ukrajnai helyzet tálalása kicsit megváltoztatta a dolgokat.

Szemléltetném is a mondandómat:


több mint 9 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 044 — Lucas Scott
Hát biztos én vagyok a naív, de talán elférne a köztévében, hogy kitiltják az USÁ-ból a magyar vezérkar egy részét, kb. Irán és Észak-Korea szintjére rakva minket...gabokocka
Azért nem, maradjunk annyiban, hogy Oroszország szintje.

Gyurma Pappa
húha, most aztán nagyon megnyugtattál, hogy mennyivel jobb nekünk... nem tragikus ez, hogy most már azt mondjuk, hogy annak az Oroszországnak a szintjén vagyunk, ahol 10-15 éve KGB-s diktatúra van? ugye ahol volt olyan szavazás, ahol az egyik elnök jelölt azért lépett vissza, mert ennél fontosabb az élete és a stb.? nem lennék erre ennyire büszke

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 9 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
bocs a dupláért, de mit találtam:  magyarnemzetipart.hu
Ez mehetne a vicc topikba is, annyira zseniális 😀.MarioAna
Érdekes a gazdáspolitikai programjuk...

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 9 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 004
Van így értelme a szavazásnak, hogy minden olyat helyet, ahol nem a fidesz nyert megtámadnak és hogyhogy nem új szavazás lesz. Ózdon is majd szépen odaszállítják a nemhiábaszületteket az urnához azt nyer az ő kutyájuk kölyke. Éljen a demokrácia!!!NB2
(kicsit olyan, mint az a vicc, amikor a skinek elkapják a cigányt, és azt mondják, hogy dobjon egy kockával. egytől ötig nagyon helyben hagyják, hatnál meg újra dobhat.)slowmotion
nekem erről a kedvencem jut eszembe

megy a róka az erdőben, találkozik a farkassal
- te farkas, menjünk, verjük meg a nyulat.
- oszt mé'?
- hát, ha nincs rajta sapka azért, ha van akkor meg azért.
elmennek, elkalapálják a nyulat. Másnap megy megint a róka...
- te farkas, menjünk, verjük meg megint a nyulat
- oszt most mé'?
- hát, kérünk tőle cigit, aztán, ha szűrővel adja, azé, ha nem, akkor azé.
elmennek a nyúlhoz, mondja a róka neki
- te nyúl, adjál cigit
- szűrővel vagy anélkül? - kérdez vissza a nyúl, mire a farkas
- nézd má' róka, ezen már megint nincs sapka.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 9 éve
Ettemlevest Chicago Bears 1 133 — Bears fan
Van így értelme a szavazásnak, hogy minden olyat helyet, ahol nem a fidesz nyert megtámadnak és hogyhogy nem új szavazás lesz. Ózdon is majd szépen odaszállítják a nemhiábaszületteket az urnához azt nyer az ő kutyájuk kölyke. Éljen a demokrácia!!!NB2
(kicsit olyan, mint az a vicc, amikor a skinek elkapják a cigányt, és azt mondják, hogy dobjon egy kockával. egytől ötig nagyon helyben hagyják, hatnál meg újra dobhat.)slowmotion
Csak az egy vicc, ez meg elvileg egy demokratikus köztársaság lenne Európában.

touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 9 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 777 — Cowboys fan
Van így értelme a szavazásnak, hogy minden olyat helyet, ahol nem a fidesz nyert megtámadnak és hogyhogy nem új szavazás lesz. Ózdon is majd szépen odaszállítják a nemhiábaszületteket az urnához azt nyer az ő kutyájuk kölyke. Éljen a demokrácia!!!NB2
(kicsit olyan, mint az a vicc, amikor a skinek elkapják a cigányt, és azt mondják, hogy dobjon egy kockával. egytől ötig nagyon helyben hagyják, hatnál meg újra dobhat.)
több mint 9 éve
NB2 New England Patriots 21 994 — nabege2@yahoo.com
Van így értelme a szavazásnak, hogy minden olyat helyet, ahol nem a fidesz nyert megtámadnak és hogyhogy nem új szavazás lesz. Ózdon is majd szépen odaszállítják a nemhiábaszületteket az urnához azt nyer az ő kutyájuk kölyke. Éljen a demokrácia!!!
több mint 9 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 792 — Keep pounding
Benn van a híradóban, nyilván érdekes oldalról megvilágítva 😊

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
Hát biztos én vagyok a naív, de talán elférne a köztévében, hogy kitiltják az USÁ-ból a magyar vezérkar egy részét, kb. Irán és Észak-Korea szintjére rakva minket...gabokocka
Azért nem, maradjunk annyiban, hogy Oroszország szintje.

 jobbegyenes.blog.hu/2014/10/17/wtf_754

több mint 9 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 004
Hát biztos én vagyok a naív, de talán elférne a köztévében, hogy kitiltják az USÁ-ból a magyar vezérkar egy részét, kb. Irán és Észak-Korea szintjére rakva minket...gabokocka
a köztévében 2010 óta csak jó hírek vannak meg bajnaigordongyurcsányferencbukottbaloldal, mint 2 perc gyűlölet. Mondanám, hogy kapcsolj át az atv-re, de az meg a másik véglet, ugyanolyan szar. Jobb híján az RTL híradóját nézem, egész tűrhető evés közben, mióta átcsaptak forradalmárba.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 9 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 792 — Keep pounding
Hát biztos én vagyok a naív, de talán elférne a köztévében, hogy kitiltják az USÁ-ból a magyar vezérkar egy részét, kb. Irán és Észak-Korea szintjére rakva minket...

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 9 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 004
LOL a pártállami TV híradójából vhogy kimarad a korrupciós botrány.gabokocka
mégis mit vártál?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 9 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 792 — Keep pounding
LOL a pártállami TV híradójából vhogy kimarad a korrupciós botrány.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 9 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 004
Van még idő összehozni egy békemenetet október 23-ára? Mert a liberális USA újabb támadást intézett hazánk és az összmagyarság ellen.
 444.hu/2014/10/17/habony-arpadot-es-a-nav-elnoket-is-kitiltottak-amerikabol/Amador
csak röhögök rajtuk.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 9 éve
Amador Los Angeles Rams 273
Van még idő összehozni egy békemenetet október 23-ára? Mert a liberális USA újabb támadást intézett hazánk és az összmagyarság ellen.
 444.hu/2014/10/17/habony-arpadot-es-a-nav-elnoket-is-kitiltottak-amerikabol/
több mint 9 éve
James007 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 1 808
Ott van a jegyző, ő az írástudó. PM bárki lehet, jegyző azért nem.csi77
És ki a jegyző munkáltatója? Na, itt van elszabva az egész...gdavid
A képviselő testület..James007
Inkább nézz utána 😉

De tudod mit? Segítek: 2011. évi CLXXXIX. törvény, 67§ f bekezdés: (A polgármester) gyakorolja a munkáltatói jogokat a jegyző tekintetében;gdavid
Igazad van, le vagyok maradva két évvel. De mindig tanul az ember 😉
több mint 9 éve
gdavid New England Patriots 3 885 — Patriots fan
Ott van a jegyző, ő az írástudó. PM bárki lehet, jegyző azért nem.csi77
És ki a jegyző munkáltatója? Na, itt van elszabva az egész...gdavid
A képviselő testület..James007
Inkább nézz utána 😉

De tudod mit? Segítek: 2011. évi CLXXXIX. törvény, 67§ f bekezdés: (A polgármester) gyakorolja a munkáltatói jogokat a jegyző tekintetében;

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 9 éve
James007 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 1 808
Ott van a jegyző, ő az írástudó. PM bárki lehet, jegyző azért nem.csi77
És ki a jegyző munkáltatója? Na, itt van elszabva az egész...gdavid
A képviselő testület..
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 872 — No es importante
 www.youtube.com/watch?v=aLKgfuJK4ZQzinedine5
Magyarország, 2014.mustaine
Kettő darab szellemileg gyenge képességű ember, ilyet sehol máshol nem találsz!


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
mustaine Tampa Bay Buccaneers Middle Tennessee Blue Raiders 9 852 — Chalk Dawk fan
 www.youtube.com/watch?v=aLKgfuJK4ZQzinedine5
Magyarország, 2014.

több mint 9 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 004
 www.youtube.com/watch?v=aLKgfuJK4ZQzinedine5
nagyon jóóóóóóóóóóóóóó

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 9 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 030 — Ajmo Vatreni
 www.youtube.com/watch?v=aLKgfuJK4ZQ