NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Politika

46 feliratkozó

több mint 12 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 288 — capitaine du château de Vienne 1487
A rasszizmus az emberiség egyik legalantasabb ösztönéből fakad, amit fent is írtam: mindig más a hibás, mi soha. Gyurma Pappa
Ezt majdnem eltaláltad. Pöttyösebben ez nem a hibákról szól, hanem arról, hogy aki ismeretlen, nem a tiédbéli, azt ki kell nyírni - főemlőséknél már csak így működik.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
...Gyurma Pappa
Pár ismerős volt kitéve "ilyen támadásnak", csak "sajnos" a tettes nem lett meg. Ezek a férgek sötétben másznak elő, a 100 kilójukkal, egy 70 éves bácsi meg hogy tudna pontos személyleírást adni, mikor azt sem tuja melyik testrészét vagy értékét védje?
Oké, ez nem szervezett.

De van egy bennfentes ismerősöm, aki elég komolyan foglalkozik a nemzetbiztonsággal és ő mondta, hogy iszonyat szervezettek a kurucok, több százan polgárháborúra készülnek és fegyverkeznek. Nem tudom, hogy ez igaz vagy sem, de ha rájuk nézek, inkább elhiszem és fontolgatom az elköltözést az országból.
több mint 12 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 288 — capitaine du château de Vienne 1487
Arról meg nem is beszélek, hogy egyetlen egy letartóztatásról nem hallottam, pedig nem egy idős zsidó embert bántalmaztak az utóbbi hetekben, fizikálisan.

Ha most nem lépnek fel ez ellen azok, akik felléphetnének, elég kemény dolgok elé nézünk...JC6
Ebben sajnos nagyon is igazad van. Ezeket az embereket le kell tartóztatni, és be kell zárni őket olyan helyre, ahol nem annyira vidám dolog rasszistának lenni. Ha ez nem történik meg, tényleg elég nagy bajban leszünk. De az ordibálását korlátozni továbbra is csak olaj lenne a tűzre.Gyurma Pappa
Igen, és sem azt mondom, hogy az ordibálást korlátozzák. De amikor ezek a kigyúrt, kopasz, agyatlan barmok felmásznak a kordonra és rángatják, szaggatják, magukból teljesen kivetkőzve üvöltenek (lásd antifasiszta tüntetés), mint egy elmebeteg, köpdösnek és csak pár centi vagy pár másodperc hiányzik, hogy ne fajuljon tettlegességig a helyzet...hát nem tudom. Sok külföldi oldalt/csatornát látogatok, ahol frissek a hírek, de sehol nem látok ilyet. Legutóbb ugye ez a Dániel ügy, amibe nem mennék bele. De ha nincsenek a rendőrök, darabokra, szó szerint darabjaira szedik azt az embert ezek a vérmagyarok, pár perc alatt. Előttem van a kép, hogy ezek a megkövült ősemberek még büszkék is lennének a tetteikre és Dániel darabjait dobálnák fel s le, vonósgábor meg röhögne a markában.

És ebben az a szörnyű, hogy a kurucon buzdítják őket a zsidó verésre, zsidó alázásra, a nyílt rasszizmusra, antiszemitizmusra. Büntetlenül! És az akaszt ki a legjobban, hogy ha valaki nem nekik tetsző dolgot csinál - ahogy fentebb is írtam - kikerül annak a személynek minden elérhetősége a több ezres látogatottságú honlapra... ez micsoda?

Amúgy én nem vagyok zsidó, se roma, de itt rosszabb élni nekik, mint Németországban, ahol ugye tudjuk mik mentek. Tiszta '40-es évek. Jössz ki a zsinagógából, körbevesznek, leköpnek, leverik a fejedről a kipát, megvernek...

Hallottatok valami rendőrségi nyomozást ezen ügyekben?
Ennyit az igazságról, meg az igazságszolgáltatásról. És csodálkozunk, hogy itt tart Magyarország. Lassan még Ukrajna is beelőz...JC6
tessék, látogass többet, máshova
http://www.youtube.com/watch?v=X_x_Yaf9Q64
http://www.youtube.com/watch?v=vJbrScfEDeI
http://www.youtube.com/watch?v=4zPkE5Kuym8
http://www.youtube.com/watch?v=aLUxuq-E9yA
http://www.youtube.com/watch?v=zB7-dB9DW1U&feature=results_main&playnext=1&list=PLBD617C25DE7D08A9
http://www.youtube.com/watch?v=woQO7sUmUhs
http://www.youtube.com/watch?v=zKrnJIIltco
http://www.youtube.com/watch?v=ezXm9jkukBo


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
És ebben az a szörnyű, hogy a kurucon buzdítják őket a zsidó verésre, zsidó alázásra, a nyílt rasszizmusra, antiszemitizmusra. Büntetlenül! És az akaszt ki a legjobban, hogy ha valaki nem nekik tetsző dolgot csinál - ahogy fentebb is írtam - kikerül annak a személynek minden elérhetősége a több ezres látogatottságú honlapra... ez micsoda? JC6
Nézd: ahogy mondtam, fel lehet lépni ezek ellen, az oldal tiltásával stb., de ezzel sajnos nem jutsz messzire, mert nem tudod (technikailag lehet, hogy lehetne) egy egész országnak letiltani a kurucot. Természetesen, a személyes elérhetőségek kirakása büntetendő, el kell kapni őket, de ettől az egész oldal betiltása nem helyes.
Buzdítsák egymást: utáld a zsidót! És akkor együtt utálják. És nekik ettől jó. Ha verésre buzdít, akkor az emberke felbujtóvá válhat, ebben az esetben egyértelmű a büntetése. Amíg erre verik a farkukat, addig hadd tegyék, miközben hajszolják az összeesküvés elméleteiket, mert egyszerűbb azt mondani, hogy a cionista összeesküvés áldozatai ők, mint azt mondani, hogy lusták/szerencsétlenek/alkoholisták/buták/akármik.
Ezek olyanok mint a gomba: ha kiirtod, máshol majd megjelenik megint, kicsit talán másformában, de végleg eltüntetni akkor sem lehet őket.

Amúgy én nem vagyok zsidó, se roma, de itt rosszabb élni nekik, mint Németországban, ahol ugye tudjuk mik mentek. Tiszta '40-es évek. Jössz ki a zsinagógából, körbevesznek, leköpnek, leverik a fejedről a kipát, megvernek...

Hallottatok valami rendőrségi nyomozást ezen ügyekben?
Ennyit az igazságról, meg az igazságszolgáltatásról. És csodálkozunk, hogy itt tart Magyarország. Lassan még Ukrajna is beelőz...JC6
A rasszizmus az emberiség egyik legalantasabb ösztönéből fakad, amit fent is írtam: mindig más a hibás, mi soha. Erős túlzás azért az, amit írsz, és a nyomozások döntő többsége nem zajlik nyilvánosan. Biztosan tudom, hogy a titkosszolgálatok nagyon is foglalkoznak velük, de van egy szint, amit pont azért engedni kell, hogy ne legyen feltűnő, ez főleg az ordibálásra értem. Szerintem nincsen szó szervezett támadásokról, ezek néhány kreténnek a cselekedetei, akik remélem elkapnak.

több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Arról meg nem is beszélek, hogy egyetlen egy letartóztatásról nem hallottam, pedig nem egy idős zsidó embert bántalmaztak az utóbbi hetekben, fizikálisan.

Ha most nem lépnek fel ez ellen azok, akik felléphetnének, elég kemény dolgok elé nézünk...JC6
Ebben sajnos nagyon is igazad van. Ezeket az embereket le kell tartóztatni, és be kell zárni őket olyan helyre, ahol nem annyira vidám dolog rasszistának lenni. Ha ez nem történik meg, tényleg elég nagy bajban leszünk. De az ordibálását korlátozni továbbra is csak olaj lenne a tűzre.Gyurma Pappa
Igen, és sem azt mondom, hogy az ordibálást korlátozzák. De amikor ezek a kigyúrt, kopasz, agyatlan barmok felmásznak a kordonra és rángatják, szaggatják, magukból teljesen kivetkőzve üvöltenek (lásd antifasiszta tüntetés), mint egy elmebeteg, köpdösnek és csak pár centi vagy pár másodperc hiányzik, hogy ne fajuljon tettlegességig a helyzet...hát nem tudom. Sok külföldi oldalt/csatornát látogatok, ahol frissek a hírek, de sehol nem látok ilyet. Legutóbb ugye ez a Dániel ügy, amibe nem mennék bele. De ha nincsenek a rendőrök, darabokra, szó szerint darabjaira szedik azt az embert ezek a vérmagyarok, pár perc alatt. Előttem van a kép, hogy ezek a megkövült ősemberek még büszkék is lennének a tetteikre és Dániel darabjait dobálnák fel s le, vonósgábor meg röhögne a markában.

És ebben az a szörnyű, hogy a kurucon buzdítják őket a zsidó verésre, zsidó alázásra, a nyílt rasszizmusra, antiszemitizmusra. Büntetlenül! És az akaszt ki a legjobban, hogy ha valaki nem nekik tetsző dolgot csinál - ahogy fentebb is írtam - kikerül annak a személynek minden elérhetősége a több ezres látogatottságú honlapra... ez micsoda?

Amúgy én nem vagyok zsidó, se roma, de itt rosszabb élni nekik, mint Németországban, ahol ugye tudjuk mik mentek. Tiszta '40-es évek. Jössz ki a zsinagógából, körbevesznek, leköpnek, leverik a fejedről a kipát, megvernek...

Hallottatok valami rendőrségi nyomozást ezen ügyekben?
Ennyit az igazságról, meg az igazságszolgáltatásról. És csodálkozunk, hogy itt tart Magyarország. Lassan még Ukrajna is beelőz...
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
Amíg a barmok csak ordibálnak, hagy ordibáljanak. Amikor meg 70 éves zsidókat vernek, akkor meg viseljék a következményeit.Sobri Jóska
Ez mekkora hülyeség, édes Istenem...
Te csak azt hallod, hogy ordibálnak, ellenben eldugott pontokon, távoli helyeken éles lőfegyverrel gyakorlatoznak, kiképeznek, míg a háttérben diktatórikus, terrorista államokkal szövetkeznek és építenek ki kapcsolatokat. Majd a szemed előtt fogják csinálni, nem?JC6
Ezt a rendőrség/titkosszolgálat intézze el. Ezek akkor is gyakorolni fognak, hogy a kurucinfot bezárod. Viszont ha a kurucinfo nem tudják kitombolni magukat, előbb-utóbb máshol fogják. A bennük rejlő feszültséget valahol le kell vezetniük. Inkább egy ronda és tartalom nélküli weblapon, mint a békés utcákon. Mert így legalább, aki csak "látens" erőszakos, virtuális ki tudja adni, és nem bújik elő belőle az állat.

(Mellékszál: de észrevettétek, hogy minden második cikkük címében benne van, hogy IGAZSÁG erről vagy arról? Teljesen vicces, ahogy fél éve cáfolt hoaxokat meg látványosan hamisított képeket, videókat magyaráznak 😀)

Arról meg nem is beszélek, hogy egyetlen egy letartóztatásról nem hallottam, pedig nem egy idős zsidó embert bántalmaztak az utóbbi hetekben, fizikálisan.

Ha most nem lépnek fel ez ellen azok, akik felléphetnének, elég kemény dolgok elé nézünk...JC6
Ebben sajnos nagyon is igazad van. Ezeket az embereket le kell tartóztatni, és be kell zárni őket olyan helyre, ahol nem annyira vidám dolog rasszistának lenni. Ha ez nem történik meg, tényleg elég nagy bajban leszünk. De az ordibálását korlátozni továbbra is csak olaj lenne a tűzre.

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Mintha erről már lett volna vita a médiatörvény kapcsán, akkor is azt mondtam (leegyszerűsítve), hogy: legyen minden.
Sobri Jóska
Így van, és már akkor eljutottunk oda, hogy még a szólásszabadság se korlátlan, ha más alapjogokba ütközik.

Nemes dolog üvegnek nézni habzószájú barmokat, de a gyűlöletre uszítás olyan folyamatoknak lehet előszobája, amire normális ember nem kíváncsi.

Most a háromszor annyi rendőr lőtt volna a tömegbe?
Vagy mindenkit zavarjanak haza?
Mit kellett volna tenni?
Amíg a barmok csak ordibálnak, hagy ordibáljanak. Amikor meg 70 éves zsidókat vernek, akkor meg viseljék a következményeit.Sobri Jóska
Lövetni aránytalan lett volna. De ha a gyülekezési jog gyakorlása során bűncselekményt valósít meg a tömeg, akkor oszlatni kell, ez nem kérdés.

több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Amíg a barmok csak ordibálnak, hagy ordibáljanak. Amikor meg 70 éves zsidókat vernek, akkor meg viseljék a következményeit.Sobri Jóska
Ez mekkora hülyeség, édes Istenem...
Te csak azt hallod, hogy ordibálnak, ellenben eldugott pontokon, távoli helyeken éles lőfegyverrel gyakorlatoznak, kiképeznek, míg a háttérben diktatórikus, terrorista államokkal szövetkeznek és építenek ki kapcsolatokat. Majd a szemed előtt fogják csinálni, nem?

Arról meg nem is beszélek, hogy egyetlen egy letartóztatásról nem hallottam, pedig nem egy idős zsidó embert bántalmaztak az utóbbi hetekben, fizikálisan.

Ha most nem lépnek fel ez ellen azok, akik felléphetnének, elég kemény dolgok elé nézünk...
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
Én jó rendezőnek, színházvezetőnek tartom Alföldit, de az, hogy azt mondod "Alföldi az elmúlt évek alatt az ország egyik legjobb színházát hozta létre a Nemzetiben" nem egzakt (milyen ismérvek alapján a legjobbat?, ki hivatott legjobbat választani?)Sobri Jóska
Ez OFF ide, de azért kialakult a művészszínházba járó közönségben egyfajta konszenzus abban, hogy a TOP5 hazai társulat (nem sorrendben) a Katona, a Nemzeti, a Pintér Béla Társulat, a Krétakör és ízlés szerint mondjuk a Hoppart vagy az Örkény. Vidéken születnek kiemelkedő előadások (p. egy-egy Vidnyánszky-rendezés vagy a Mohácsi-testvérek), de koherensen magas színvonalat hozó társulat jelenleg nincsen.Dzsokijuing
Tök OFF, de kb. tényleg ez a helyzet. A legtöbb színház sokat dolgozik vendégszínészekkel, -rendezőkkel. Én Pécsről tudnék sokat mesélni, itt ugye bérletesként mindent megnézek, de igazából kimondottan "kommersz" évad volt a mostani (a kötelező modern balettel, mivel a helyi balettigazgató elég "erős"), a következő sem lesz másképp. Mi sem mutatja jobban a pécsi társulat gyengeségét, hogy még a Poszton sem volt pécsi előadás...

De hogy ez ON legyen: emögött tényleg nagyon kevés politika van 😊 Természetesen, az állami/önkormányzati színi igazgatóknak muszáj jóban lenni a politikai erőkkel, de szerencsére azért nem tök hülyéket tesznek oda a legtöbb helyen, és úgy gondolom, hogy pl.: Dörner sem az. Egyértelmű: a pályázat egy színjáték volt, ezt a Mártának is tudnia kellett, Dörnernek jóval korábban meg lett mondva, hogy ő lesz az igazgató.

több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 854 — Saturday Night Lights
Én jó rendezőnek, színházvezetőnek tartom Alföldit, de az, hogy azt mondod "Alföldi az elmúlt évek alatt az ország egyik legjobb színházát hozta létre a Nemzetiben" nem egzakt (milyen ismérvek alapján a legjobbat?, ki hivatott legjobbat választani?)Sobri Jóska
Ez OFF ide, de azért kialakult a művészszínházba járó közönségben egyfajta konszenzus abban, hogy a TOP5 hazai társulat (nem sorrendben) a Katona, a Nemzeti, a Pintér Béla Társulat, a Krétakör és ízlés szerint mondjuk a Hoppart vagy az Örkény. Vidéken születnek kiemelkedő előadások (p. egy-egy Vidnyánszky-rendezés vagy a Mohácsi-testvérek), de koherensen magas színvonalat hozó társulat jelenleg nincsen.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Mint mindenhova: rokoni, haveri alapon

A földrajzinév bizottság mekkora állás, magamaláfosok menten, még mindig vannak meglepetések, s hogyan lehet oda bekerülni?sutianap


több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
Amíg a barmok csak ordibálnak, hagy ordibáljanak. Amikor meg 70 éves zsidókat vernek, akkor meg viseljék a következményeit.Sobri Jóska
A legtöbb szélsőséges egy igen komoly kisebbségi komplexus elszenvedője, így nekik céljuk, hogy figyeljenek rájuk. Amennyiben kilépnek a "valóságba", és tényleg zsidókat vernek vagy terrorcselekményt készítenek elő, bizony csukják be őket. De ha túl nagy figyelmet kapnak, akkor az egyébként elszigetelt vélemények bekerülnek a köztudatba. Tomcat is akkor lett ismert, amikor felfigyelt rá az országos média, addig csak egy egyszerű zsebnáci volt, akit egy nagyon szűk kör ismert.

Természetesen a másik véglet sem jó. Ott van a Breivik ügy, Norvégiában: senki nem figyelt fel rá, hiszen a norvégok ebben a kérdésben elég liberálisak, és a szólásszabadságba az is belefért. Ennek örömére az ember felhívta magára a figyelmet, és megkapja azt "reflektorfényt", amire egész életében vágyott.

Én nagyon komolyan úgy gondolom, hogy annak eldöntése, hogy szervezet mennyire hajlamos az erőszakra, azt a hatóságnak kell eldöntenie, pontosabban erre van a titkosszolgálat. Mi a legtöbb, amit tehetünk, hogy szarunk rájuk.

több mint 12 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 288 — capitaine du château de Vienne 1487
A földrajzinév bizottság mekkora állás, magamaláfosok menten, még mindig vannak meglepetések, s hogyan lehet oda bekerülni?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 036 — #NoStress
Mintha erről már lett volna vita a médiatörvény kapcsán, akkor is azt mondtam (leegyszerűsítve), hogy: legyen minden.
És majd mindenki kiválasztja, hogy mi kell neki, és mi nem.
Ha a kutya nem olvasná a kuruc.info-t, akkor nem lenne.
De mivel igény van rá az agyhalottak részéről így mondják a magukét.
Ez a szólásszabadság része. Mondhatni az ára.
Mivel egzakt módon hogyan definiálható, hogy mit lehet mondani?
Hogy szűkíthető a szólásszabadság?
Sehogy, csak diktatórikus tiltásokkal, abból én meg nem kérek.
Ami törvénytelen az persze büntetendő.
De csak mert gyilkosságra alkalmas, nem kell betiltani a konyhakést.
Aki gyilkolni akar vele, annál gyilkos eszköz, nálam meg nem.
Ahogy a pöcsöm is önmagában még nem sejtet egy nemi erőszaktételt.
És nem is örülnék ha erre való hivatkozással akarnák elválasztani tőlem.

Pár hete tőlem pár háznyira, az Oktogonnál, az Írok boltja elött üvöltözte kb. 100 agyhalott, hogy "Mocskos zsidók", és várták órákon át, hogy Dániel Pétert 4 mp alatt kimenekítsék a rendőrök valami rendezvényről.
Most a háromszor annyi rendőr lőtt volna a tömegbe?
Vagy mindenkit zavarjanak haza?
Mit kellett volna tenni?
Amíg a barmok csak ordibálnak, hagy ordibáljanak. Amikor meg 70 éves zsidókat vernek, akkor meg viseljék a következményeit.

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Én pontosan nem konkrétan lapokat vagy oldalakat szeretnék betiltatni, hanem ottani konkrét bűncselekményeket büntetni, ahogy egy jogállamban szokás. Lehet hogy téged nem érdekel, attól még elviseled, tehát tolerálod.
Szerintem csak azért, mert elérhetetlenek ebben a pillanatban, még nem kell feladni ezt a pályát nekik. Ugyanis károsak, nem poénból válogatták be azokat a tényállásokat a Btk-ba, hanem mert veszélyesek a társadalomra.

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
Egy szóval sem mondtam, hogy mit nézz...JC6
Értem, hogy nem mondtad, és nem is mondtam, hogy mondtad, csak azt mondtam, hogy attól, hogy valami nyíltan uszító még nem kell betiltani, mert nem is lehet 😊Gyurma Pappa
Be lehet és be is kell, attól még nem kell tolerálni (ahogy Sobri teszi), mert nem lehet őket lekapcsolni. A törvénysértőket legalább elvben üldözni kell, akkor is, ha csak az interneten nagyfiúk.atapapa
Én nem tolerálom őket, egyszerűen nem érdekel. Ahogy a Barátok közt vagy a Jóban rosszban sem. Egyszerűen nem kapcsolok oda, ahogy nem nézem meg a kurucinfot vagy nem olvasok Barikádot (najó ez nem igaz, néha szoktam, mert szórakoztat 😀). Betiltod és? Beszélnek róla RTL klubon, másnap a gyerek az iskolában rákeres, és megtalálja, és örül már itt is vagyunk.
Mondjuk az "elvben" üldözésből már annyit láttam, hogy nem igazán hiszem el, hogy van értelme.

több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Be lehet és be is kell, attól még nem kell tolerálni (ahogy Sobri teszi), mert nem lehet őket lekapcsolni. A törvénysértőket legalább elvben üldözni kell, akkor is, ha csak az interneten nagyfiúk.atapapa
Fú, ezt nagyon adom.
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Khmmmm, Ferihegy átnevezése, ezzel párhuzamosan a komplett földrajzinév-bizottság kirúgása nem csak a bizottságból, hanem a rendes munkahelyükről?somoskovig
Annak mi köze a kultúrpolitikához? Igaz, az utcaátnevezésnek sincs nagyon.
Nem akarok jogászkodni, de még az a sztori is formailag jogszerű volt, már amennyi információm van róla.
De teljesen gusztustalan húzás volt, már csak azért is, mert szvsz igaza is volt a bizottságnak.

több mint 12 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 261 — 49ers GM
Én ezen nem tudok szörnyülködni, ugyanis szerintem a rendszerváltás előtti kultúra elmúlt 20 évben lezajlott kanonizációja nem biztos hogy tökéletesre sikerült, mivel azt jelentősen korlátozta az ebben szerepet játszó emberek kommunizmusban lezajlott szocializációja.
Egyáltalán nem bánom ha ezeket a kérdéseket megpróbálják újragondolni, kevesebb előítélettel, több objektivitással, aminek persze az is része, hogy nem esünk át a ló túlsó oldalára.atapapa
Semmi gond nincs az újragondolással, sőt. Az erőszakos újratemetéssel, utcaátnevezéssel, szoborépítéssel/döntéssel van bajom, de nagy. És jelenleg nem az újragondolás van fókuszban, hanem a túlzott erőltetés. Ha a másik oldal csinálná ezt, mondjuk József Attila kommunista verseivel (amik között egyébként annyira kevés jó van, hogy jó részüket át is írta maga a költő a halála előtt, amikor csalódott a mozgalomban) vagy a szovjet kommunista próza kanonizálásával, ugyanez lenne a véleményem.Gyurma Pappa
Erőszakos? Kit bántottak? Én úgy tudtam hogy demokratikusan megválasztott önkormányzatok változtattak utcaneveket 😉
Igen, néhol ez kicsinyes balfaszkodásba torkollik, de nyomokban jogos, amikor Kun Bélák, Leninek nevét viselik még mindig utcák.
Jó hogy említed a mindenki által revizionistaként és irredentaként ismert József Attilát, akinek a komcsik a trianon-ellenes versét negyven éven keresztül cenzúrázták az "összes" versét tartalmazó kötetekből.


Szerintem van újragondolás is, aminek egy gyakorlati lecsapódása hogy a Kormány, polgármesterek, egyéb közéleti emberek miként cselekednek, közvéleményt formáló értelmiségiek milyen gondolatokat fogalmaznak meg. Ez jut el az átlagemberhez, nem az hogy néhány akadémikus a kutatásai eredményének hatására mennyiben változtatott véleményt 20 évvel ezelőtti önmagához képest és majd ennek hatására 10 év múlva hogy kezdik átírni a közoktatás történelemkönyveit.

Ezekkel - néhány megkérdőjelezhető utcaátnevezésen és szoborelszállításon túl - szerintem semmi gond. Igen, diplomáciai támogatás, állami szerepvállalás nélkül, a háború utolsó éveiben tanúsított magatartásának kiemelésével Nyirőt is újra lehet temetni. És lehet hangsúlyozni kiemelkedő szerepét a két világháború közti erdélyi irodalomban, amely próbálta feldolgozni az anyaországtól való elcsatolás és a románok kisebbségpolitikájának traumáját, majd a (részleges) visszacsatolás örömét (amire ma már lehet mondani, hogy avas, korszerűtlen). Akár Horthyról is elbírna néhány jelentéktelen szobrot a magyar ugar, ha ezzel párhuzamosan nem heroizálnák. De jelenleg Horthyról vagy csak rosszat, vagy csak jót lehet mondani, a belgákat mindkét tábor az ellenfélhez tartozónak tekinti. Ahogy Nyirő művészetének megítélésénél számít hogy Szálasi szekerét tolta, kommunista íróknál viszont bocsánatos bűn diktátoroknak tapsikolni.
Ahogy írtam tavaly a Trianonnal kapcsolatos vita idején vagy az új alkotmány bevezetőjének vitájakor, az 1920-45 közötti tragédiák feldolgozására nemhogy a történészek, de a társadalom egésze se kapott lehetőséget 40-50 éven át. Most már lenne rá lehetőség, de ahogy a véleményvezér is célzott rá
Arról van szó, hogy a '80-as, '90-es évek kultúrharcán edződött politikai és értelmiségi réteg továbbra is csak a fasiszta-kommunista dichotómiában tud gondolkodni. Bár a magyar közéletből mostanra szinte mindegyikük teljesen kiszorult és semmi esélye nem mutatkozik, hogy oda visszakerülhetnének, szemmel láthatóan akadnak, akik mindmáig elhiszik az ő interpretációjukat Magyarországról.
Kötve hiszem, hogy Kövér akkora Nyirő fan lenne, egyszerűen arról van szó, hogy ez is egyfajta varázsköntös, amit felvéve lehet zsidózni, és az alpári érzelmekre játszani.
Sobri Jóska
Sajnos vannak az ilyen mechanizmusnak jelei, de a konkrét esetben nem hiszem hogy bárkit is le akart volna zsidózni Kövér, tőle ez pont távol áll. Ő kommunistázni szeret meg a környező országok többségi nemzeteit hergelni.atapapa
Khmmmm, Ferihegy átnevezése, ezzel párhuzamosan a komplett földrajzinév-bizottság kirúgása nem csak a bizottságból, hanem a rendes munkahelyükről?

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Egy szóval sem mondtam, hogy mit nézz...JC6
Értem, hogy nem mondtad, és nem is mondtam, hogy mondtad, csak azt mondtam, hogy attól, hogy valami nyíltan uszító még nem kell betiltani, mert nem is lehet 😊Gyurma Pappa
Be lehet és be is kell, attól még nem kell tolerálni (ahogy Sobri teszi), mert nem lehet őket lekapcsolni. A törvénysértőket legalább elvben üldözni kell, akkor is, ha csak az interneten nagyfiúk.

több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Egy szóval sem mondtam, hogy mit nézz...JC6
Értem, hogy nem mondtad, és nem is mondtam, hogy mondtad, csak azt mondtam, hogy attól, hogy valami nyíltan uszító még nem kell betiltani, mert nem is lehet 😊Gyurma Pappa
Sajnos...
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
Egy szóval sem mondtam, hogy mit nézz...JC6
Értem, hogy nem mondtad, és nem is mondtam, hogy mondtad, csak azt mondtam, hogy attól, hogy valami nyíltan uszító még nem kell betiltani, mert nem is lehet 😊

több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Egy szóval sem mondtam, hogy mit nézz...
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
Mivel én liberális vagyok, azt gondolom, hogy legyen csak színháza Dörnernek, legyen Kárpátia, meg kuruc.info is, amíg nem kötelező, és majd mindenki eldönti, mit néz, hallgat, olvas.Sobri Jóska
Na, ezzel egyet tudok érteni.Gyurma Pappa
Én meg nem.
Mert ezek mind fölösleges feszültségkeltések. Legfőképpen a kurucra gondolok. Ha valami nem tetszik a szélsőjobbosoknak, vagy nem értenek vele egyet, történik valami valakivel, akkor azonnal dobják fel a szerintük "károkozó" személy teljes nevét, lakcímét, telefonszámát, elérhetőségét. Ez micsoda???

A nyílt zsidózásról és cigányozásról nem is beszélve.
Szerintem ez szégyen. Ilyen Németországban tuti nincs (bár nem néztem utána), pedig ott éledt újjá pár évtizede a nácizmus, és a többi.JC6
Nem érted a lényeget, akkor. TÖK MINDEGY, hogy tiltasz-e valamit vagy sem, max elköltöznek valami kis szar szigetre a szerverükkel. DE NEM TÖK MINDEGY, hogy kötelezővé teszel-e valamit vagy sem. Hadd döntsem el én, hogy mit nézek, és ne más helyettem.

több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Mivel én liberális vagyok, azt gondolom, hogy legyen csak színháza Dörnernek, legyen Kárpátia, meg kuruc.info is, amíg nem kötelező, és majd mindenki eldönti, mit néz, hallgat, olvas.Sobri Jóska
Na, ezzel egyet tudok érteni.Gyurma Pappa
Én meg nem.
Mert ezek mind fölösleges feszültségkeltések. Legfőképpen a kurucra gondolok. Ha valami nem tetszik a szélsőjobbosoknak, vagy nem értenek vele egyet, történik valami valakivel, akkor azonnal dobják fel a szerintük "károkozó" személy teljes nevét, lakcímét, telefonszámát, elérhetőségét. Ez micsoda???

A nyílt zsidózásról és cigányozásról nem is beszélve.
Szerintem ez szégyen. Ilyen Németországban tuti nincs (bár nem néztem utána), pedig ott éledt újjá pár évtizede a nácizmus, és a többi.