Politika

46 feliratkozó

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Körülnéztem otthon, egy darab Nyírő kötet nincs meg, gondolom nem ok nélkül, úgyhogy rendeltem egyet antikváriumból, múlt héten meg is jött, hétvégén elolvastam a Jézusfaragó ember című novelláskötetét. Az igazság az, hogy nem túl érdekes, szerény megítélésem szerint a korszellememet ragadta meg, a sikerét is ennek köszönheti, mai szemmel szerintem elég gyenguska írások. Témájában ez a kötet nem sokkal mutat túl Tamási Áron művein, akivel ugye kortársak volt, de ez alapján az egy kötet alapján Tamási Áron jobb.
Gyurma Pappa
Tamási jobban tudta humorral fűszerezni a mondandóját, korszellemen átnyúló humorral. Nyirő viszont a tragédiák ábrázolásában volt sokkal jobb és szerintem egyáltalán nem volt sablonos.
A könyveinek színvonala erősen ingadozó, akár köteten belül is, a kortárs élvonalnak azért nem volt része. De Wass Albert prózáját mindenképpen veri és van értelme a műveiről beszélni.
Nálam akkor jött képbe, mikor megnéztem az Emberek a havasont, aminek néhány aspektusa szintén idejét múlt mai szemmel, de a képi világa lenyűgöző egy 1942-es alkotáshoz képest.

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
OFF és viccen kívül: nyugodt, kedves nép, van turizmus, komoly bajuk nem lehet. Egy hónapja jártam Cipruson és teljesen megfogott ez a mentalitás. A németeknél még folyik a teperés a pénzért, hogy aztán elutazhassanak két hétre abba a miliőbe, amit a görögök mindennap megélnek, de majd Berlinben is rájönnek, hogy tévúton járnak. Remélem, egyszer mi is.Dzsokijuing
Miért baj, hogy vannak emberek, akik szeretnek dolgozni? Mellesleg jól és termelékenyen is dolgoznak.
Lehet hogy a ciprusi jól érzi magát a melegben, de hogy a német magasabb életszínvonalon él, az is biztos.

atapapa
Kérdés, hogy a magasabb életszínvonalat anyagiakban vagy stresszmentességben kell-e mérni, a legjobb persze a kettő együtt, csak az ritka.

Nem baj, ha az emberek szeretnek dolgozni, kérdés, hogyan. A görög-német vita szerintem arról szól, hogy a tücsök vállalta, miszerint a hangya szabályrendszere szerint él, mert ez mind a kettőjüknek jó volt. Amikor a hangya már nem tudott annyit felhalmozni, amennyit korábban, a tücsköt tette felelőssé, miért nem dolgozik úgy, mint egy hangya. A tücsök most azt mondja, korábban hülye voltam, térjünk vissza a hagyományos szerepekhez. De a hangya Európában már mindenkit hangyásítani akar, mert a világban azt látja, csak az egyre kíméletlenebb hangyamentalitás az, amelyik képes biztosítani a korábban megszokott jólétet.Dzsokijuing
Arról a német tehet hogy a görög beleszarik mindenbe?

A baj az, hogy a görögöknek akkora hazudozás árán lett eurójuk, mint amekkorát Ferenc lezavart 2006 elején. Csak a görögök meséjét elhitte az EU, Ferencnek meg egy szavát se.
A görögöknek úgy lett eurójuk, hogy nem egy gyurcsányi bő évet, hanem több évet sumákoltak pozitívba. És ez messze nem a németek hibája. Képzeljük el mi történne, ha holnap - dacára annak hogy fényévekre vagyunk a Maastrichti kritériumoktól - bevezetnénk Magyarországon az eurót! Nyomban a legkevésbé érdekelné a nyugati médiát a sajtószabadság meg Horthy, más miatt kerülnénk a címlapokra.

több mint 12 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Korihoz még annyit, hogy mára odáig jutott a válság, hogy miközben a munkanélküliség csúcsokat döntöget, folyik a hisztérikus görögellenes európai kampány Dzsokijuing
Én nem vagyok divatgyűlölködő!
Az én ellenszenvem már legalább húsz éve tart!




több mint 12 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
azt tudjuk ki a betűhalom elkövetője, de ki lehet a röhögő törpe, akit követ?
"...a hazai művészettörténet elfelejtkezett rólam
miközben én már párizsban báboztam
iskolát alapítottam
és egy röhögő törpét követtem
akivel szétbaszott zsidó kurvák seggéről készítettünk
gipszlenyomatokat..."
DiamondsHead44
Toulouse-Lautrec?

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 854 — Saturday Night Lights
Korihoz még annyit, hogy mára odáig jutott a válság, hogy miközben a munkanélküliség csúcsokat döntöget, folyik a hisztérikus görögellenes európai kampány (az idősebbek még emlékezhetnek a 80-as évek elején a Szolidaritás elleni "lusta lengyel"-hazugságáradatra), a Németország-vezette eurócentrum egyszerűen irreális feltételeket támaszt Athén felé. Persze a drachmához visszatérésnek is óriási ára lenne. Ez a tavaly novemberi Artner Annamária-elemzés elég józan és körültekintő a témában: http://index.hu/gazdasag/vilag/2011/11/04/gorogorszag_a_drachma_kapujaban/

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Azt gondolom nem önmagában az életszínvonal nagysága a fő gond sem a görögöknél, sem nálunk.

Az igazi gond az, hogy elhitették az emberekkel, hogy meg tudják venni simán részletre a kocsit, házat, belefér a 13.-14. havi nyugdíj, mert minden fasza lesz és ezek amúgy is JÁRNAK.

Amikor pedig beüt a baj, a korábbinál is alacsonyabb szintre kell beállni úgy, hogy közben a félig-meddig feleslegesen felvett hitelek miatt teljesen padlóra kerülnek azok, akiknek amúgy nem is lett volna különösebb baja, ha az életszínvonal lassabban, de biztosabban növekedett volna. Azért az érthető, hogy ha tönkremennek az emberek, azt nem élik meg túl jól, tök mindegy ki és mi az oka.


több mint 12 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
OFF és viccen kívül: nyugodt, kedves nép, van turizmus, komoly bajuk nem lehet. Egy hónapja jártam Cipruson és teljesen megfogott ez a mentalitás. A németeknél még folyik a teperés a pénzért, hogy aztán elutazhassanak két hétre abba a miliőbe, amit a görögök mindennap megélnek, de majd Berlinben is rájönnek, hogy tévúton járnak. Remélem, egyszer mi is.Dzsokijuing
Miért baj, hogy vannak emberek, akik szeretnek dolgozni? Mellesleg jól és termelékenyen is dolgoznak.
Lehet hogy a ciprusi jól érzi magát a melegben, de hogy a német magasabb életszínvonalon él, az is biztos.

atapapa
Kérdés, hogy a magasabb életszínvonalat anyagiakban vagy stresszmentességben kell-e mérni, a legjobb persze a kettő együtt, csak az ritka.

Nem baj, ha az emberek szeretnek dolgozni, kérdés, hogyan. A görög-német vita szerintem arról szól, hogy a tücsök vállalta, miszerint a hangya szabályrendszere szerint él, mert ez mind a kettőjüknek jó volt. Amikor a hangya már nem tudott annyit felhalmozni, amennyit korábban, a tücsköt tette felelőssé, miért nem dolgozik úgy, mint egy hangya. A tücsök most azt mondja, korábban hülye voltam, térjünk vissza a hagyományos szerepekhez. De a hangya Európában már mindenkit hangyásítani akar, mert a világban azt látja, csak az egyre kíméletlenebb hangyamentalitás az, amelyik képes biztosítani a korábban megszokott jólétet.Dzsokijuing
Ha olyan kurva nyugisak, akkor miért hőbörögnek, hogy elveszik tőlük a 14. havi nyugdíjat, meg a jósiten tudja, milyen dolgokat? Elvannak ők egy lócán ülve is a tengerpart mentén nem? Ahol nincs tengerpart, oda majd visznek, oszt senkinek nem kell melózni, meg stresszelni, lehet minden hétköznap hajnal kettőig pengetni a buzikit, oszt nyugi van. Sajna arról nem akarnak lemondani, mert elég frankó dolog, ha a csapból is caciki folyik, meg új kocsik is kellenek uniós pénzból, és mellette hajnalig zorbatáncolnak, akkor az mindjárt más. És melós kizsákmányolásért elég megnézni egy hazai kkv-t, nem kell a németekig szaladni.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 854 — Saturday Night Lights
OFF és viccen kívül: nyugodt, kedves nép, van turizmus, komoly bajuk nem lehet. Egy hónapja jártam Cipruson és teljesen megfogott ez a mentalitás. A németeknél még folyik a teperés a pénzért, hogy aztán elutazhassanak két hétre abba a miliőbe, amit a görögök mindennap megélnek, de majd Berlinben is rájönnek, hogy tévúton járnak. Remélem, egyszer mi is.Dzsokijuing
Miért baj, hogy vannak emberek, akik szeretnek dolgozni? Mellesleg jól és termelékenyen is dolgoznak.
Lehet hogy a ciprusi jól érzi magát a melegben, de hogy a német magasabb életszínvonalon él, az is biztos.

atapapa
Kérdés, hogy a magasabb életszínvonalat anyagiakban vagy stresszmentességben kell-e mérni, a legjobb persze a kettő együtt, csak az ritka.

Nem baj, ha az emberek szeretnek dolgozni, kérdés, hogyan. A görög-német vita szerintem arról szól, hogy a tücsök vállalta, miszerint a hangya szabályrendszere szerint él, mert ez mind a kettőjüknek jó volt. Amikor a hangya már nem tudott annyit felhalmozni, amennyit korábban, a tücsköt tette felelőssé, miért nem dolgozik úgy, mint egy hangya. A tücsök most azt mondja, korábban hülye voltam, térjünk vissza a hagyományos szerepekhez. De a hangya Európában már mindenkit hangyásítani akar, mert a világban azt látja, csak az egyre kíméletlenebb hangyamentalitás az, amelyik képes biztosítani a korábban megszokott jólétet.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
Körülnéztem otthon, egy darab Nyírő kötet nincs meg, gondolom nem ok nélkül, úgyhogy rendeltem egyet antikváriumból, múlt héten meg is jött, hétvégén elolvastam a Jézusfaragó ember című novelláskötetét. Az igazság az, hogy nem túl érdekes, szerény megítélésem szerint a korszellememet ragadta meg, a sikerét is ennek köszönheti, mai szemmel szerintem elég gyenguska írások. Témájában ez a kötet nem sokkal mutat túl Tamási Áron művein, akivel ugye kortársak volt, de ez alapján az egy kötet alapján Tamási Áron jobb.

Az egész üggyel egy kurva nagy gond van: a románok megkérték szépen, diplomáciai úton, ne menjenek oda a magyarok temetni, mert ne. De ők odamentek. Ha ezt bármelyik liberális vagy balos emberrel teszik, én akkor is így gondolnám, hogy ez a fajta lekezelő, agresszív, dölyfös viselkedés a gond, nem Nyírő személye.

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Nyírő valóban keményvonalas náci volt a bécsi döntések után, mondjuk kevéssé a faji vonalat vitte, de ez természetesen még minimális felmentést sem jelent. Az egész államilag támogatott újratemetés mellesleg undorító valóban, de az, hogy náci/nácibarát volt, ne befolyásolja már, hogy olvassuk-e a könyveit. Szabó Lőrinc is náci volt egy időben, fel sem merül, hogy kiszedjük az anyagból, a sok kommunista íróról nem is beszélve. Ha jót írt (szerintem nem, de nem értek hozzá), akkor rakják be, ha nem, akkor ne. De senki sem a könyveit szidja (azaz kevesen), csak, hogy náci, ami nem érv. Kb. olyasmi érv, mint ami miatt Lukácsot nem nagyon tanítják a középsuliban, holott ő a kevés valódi magyar tudós között van, akit ismernek Nyugaton is. Mondjuk én az ő munkásságát sem bírom, de objektív mérlegeléssel be lehetne rakni.Rajna
Az alapprobléma itt ez. Az, hogy milyen író, itt most mellékes és ha jól látom a kitütntetés visszaadása is erről szól.zinedine5
Hát nem tudom, ilyen alapon Mengele is lehet, hogy baromi jó orvos volt, gyerünk be vele az orvostudomány történetébe...somoskovig
Nekem a kedvenc íróm a Castro-kebelbarát Marquez. De 18 éves koromig kiolvastam az összes Moldovát, aki most Kádárnak tapsol. De Gorkij se sok embert zavar, ha a művészetéről van szó.

Összességében nincs probléma azzal, ha széljobbos írók művei is elnyerik méltó helyüket, már csak azért sem, mert a 40 év kommunizmus kultúrpolitikája nem egy népi írót helyezett eléggé jogtalanul a széljobbos polcra, a felejtés áldozatává téve őket.
Annak szintén örülök, hogy Nyirőnek (igen, rövid i) van esélye visszatérni az irodalmi közbeszédbe, ugyanis szerintem sokkal jobb író, mint a jobboldal által felkapott Wass, viszont emberileg hitványabb volt nála.
Pont ezért nem kéne diplomáciai szinten foglalkoznia vele az államnak, ahogy korábban már utaltam rá.

több mint 12 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 261 — 49ers GM
Nyírő valóban keményvonalas náci volt a bécsi döntések után, mondjuk kevéssé a faji vonalat vitte, de ez természetesen még minimális felmentést sem jelent. Az egész államilag támogatott újratemetés mellesleg undorító valóban, de az, hogy náci/nácibarát volt, ne befolyásolja már, hogy olvassuk-e a könyveit. Szabó Lőrinc is náci volt egy időben, fel sem merül, hogy kiszedjük az anyagból, a sok kommunista íróról nem is beszélve. Ha jót írt (szerintem nem, de nem értek hozzá), akkor rakják be, ha nem, akkor ne. De senki sem a könyveit szidja (azaz kevesen), csak, hogy náci, ami nem érv. Kb. olyasmi érv, mint ami miatt Lukácsot nem nagyon tanítják a középsuliban, holott ő a kevés valódi magyar tudós között van, akit ismernek Nyugaton is. Mondjuk én az ő munkásságát sem bírom, de objektív mérlegeléssel be lehetne rakni.Rajna
Az alapprobléma itt ez. Az, hogy milyen író, itt most mellékes és ha jól látom a kitütntetés visszaadása is erről szól.zinedine5
Hát nem tudom, ilyen alapon Mengele is lehet, hogy baromi jó orvos volt, gyerünk be vele az orvostudomány történetébe...

több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 316 — Ajmo Vatreni
Nyírő valóban keményvonalas náci volt a bécsi döntések után, mondjuk kevéssé a faji vonalat vitte, de ez természetesen még minimális felmentést sem jelent. Az egész államilag támogatott újratemetés mellesleg undorító valóban, de az, hogy náci/nácibarát volt, ne befolyásolja már, hogy olvassuk-e a könyveit. Szabó Lőrinc is náci volt egy időben, fel sem merül, hogy kiszedjük az anyagból, a sok kommunista íróról nem is beszélve. Ha jót írt (szerintem nem, de nem értek hozzá), akkor rakják be, ha nem, akkor ne. De senki sem a könyveit szidja (azaz kevesen), csak, hogy náci, ami nem érv. Kb. olyasmi érv, mint ami miatt Lukácsot nem nagyon tanítják a középsuliban, holott ő a kevés valódi magyar tudós között van, akit ismernek Nyugaton is. Mondjuk én az ő munkásságát sem bírom, de objektív mérlegeléssel be lehetne rakni.Rajna
Az alapprobléma itt ez. Az, hogy milyen író, itt most mellékes és ha jól látom a kitütntetés visszaadása is erről szól.
több mint 12 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 426 — Colts fan
Azt hiszem Rajna vonalával egyet értek. Nem is nagyon tudnék hozzátenni sok mindent. Wass-t pedig mivel szeretem a verseit, és nem is nagyon tudnék objektíven hozzá állni (plusz sajnos ebben a témában is nagyon karcsú az ismeretem) nem akarnám megvédeni vagy elítélni. Bár amennyire utána néztem az ő ténykedésének elég sok a találós kérdés, és az, hogy erős jobbos érzelmű volt még nem ad okot arra, hogy rossznak állítsam be.
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Ez ennél jóval bonyolultabb, de ez egy nagyon erős állítás, amit itt teszel. Apai nagyszüleim balosak, aztán tudtmmal ők is kussoltak anno, mégsem tartom őket nácinak/rossz embernek.

Horthy-t azonosítani Szálasival szintén nagyon gáz, Horthy-t nem menti fel, hogy tán a magyar történelem jelenleg legstánibbnak tartott alakjánál elfogadhatóbb. Az utálatára sem érdemes szerintem kultuszt építeni, nem csak az imádatára. Szobrot ettől még felőlem kaphat, a politikájának több eleme is becsülendő, még ha ezek kisebbségben is vannak talán, kiváltképp '40 után. Ha a kivégzések száma a mérvadó, akkor vezető politikus aligha kaphatna szobrot. Én nem örülök nekik, de nem feltétlen baj, ha van Horthy fanklub, egyébként Kádár fanklub is van (ami jóval nagyobb), én azt se bánom, csak ne ez vezesse a politikát.

Nyírő valóban keményvonalas náci volt a bécsi döntések után, mondjuk kevéssé a faji vonalat vitte, de ez természetesen még minimális felmentést sem jelent. Az egész államilag támogatott újratemetés mellesleg undorító valóban, de az, hogy náci/nácibarát volt, ne befolyásolja már, hogy olvassuk-e a könyveit. Szabó Lőrinc is náci volt egy időben, fel sem merül, hogy kiszedjük az anyagból, a sok kommunista íróról nem is beszélve. Ha jót írt (szerintem nem, de nem értek hozzá), akkor rakják be, ha nem, akkor ne. De senki sem a könyveit szidja (azaz kevesen), csak, hogy náci, ami nem érv. Kb. olyasmi érv, mint ami miatt Lukácsot nem nagyon tanítják a középsuliban, holott ő a kevés valódi magyar tudós között van, akit ismernek Nyugaton is. Mondjuk én az ő munkásságát sem bírom, de objektív mérlegeléssel be lehetne rakni.

több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Kicsit utána olvastam már a témának, mert valahogy a birka kifejezés nem gondolnám, hogy illik rám, de szeretném úgy is érezni, hogy nem vagyok az. Nyírő a maga módján elég megosztó személyiség volt így, ahogy elolvastam a politika tevékenységét. Viszont Wiesel úrnak a kijelentése, hogy "Horthy és a Szálasi rezsim fasiszta ideológiája előtt tiszteleg". Az egyértelmű, hogy Szálasira ez mondható. De én úgy tudom, javítsatok ki ha nem, hogy Horthy a szélsőjobbos mozgalmakat ugyan úgy leverte mint ahogy a szélső balosokat. Tudom, hogy nem középen állt, de számomra kicsit erős ez a kijelentés. Bár így talán értem a Nyírőn való fent akadást, de ha Wass-t és Horthy-t is idevesszük akkor már eltúlzottnak érzem a dolgokat.kristóf17
Ezt nem értem...

Wiesel arra gondolt itt, hogy aki (Wass és a többiek) nem emelte fel a hangját azok ellen a szánalmas cselekedetek ellen, amiket a mai jobbikos fattyak ősatyái tettek, ugyan úgy bűnös! Ő (Wass) tiszteleg Horty és a többiek "munkássága" előtt, azokban az években. Legalábbis nekem ez jött le... Hogy Horty vagy Szálasi volt a rosszabb? Eldönthetetlen...

Horty Miklós volt az, aki elrendelte több ezer magyar ember deportálást és kiirtását, csak azért mert benyalt csontig a náciknak. Ettől lett ő is náci. Wass és Nyírő is ugyan úgy besorolható eme kalap alá, csak ők burkoltan tevékenykedtek. Könnyű hangoskodni, mikor megy a szekér, viszont '45-ben elég gyorsan leugráltak róla...
Szálasit megemlíteni sem érdemes.

Azt pedig egyenesen vérlázítónak és gusztustalannak tartom, hogy egy ilyen alak, mint HM szobrot, emléktáblát meg a tököm tudja mit kapjon, Magyarországon, ott, ahol 60 évvel ezelőtt ő maga gyilkolta a magyarokat!
több mint 12 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 426 — Colts fan
+1.
Megint az a szar, aki ki meri nyitni a száját egy olyan dolog miatt, ami teljesen nyilvánvaló, csak a magyar birka ahhoz, hogy fellépjen ellene.

Jaj Alekosz meg... 😐 😐 😐 😐Amadeus91
Kicsit utána olvastam már a témának, mert valahogy a birka kifejezés nem gondolnám, hogy illik rám.kristóf17
Ne akadj ki rajta, Amadeus sajátos argumentációs technikája szidni a magyarokat.atapapa
Komikus megfogalmazás 😊 😊
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Sajnálom, ha ez a véleményed, én maximálisan egyetértek vele...JC6
+1.
Megint az a szar, aki ki meri nyitni a száját egy olyan dolog miatt, ami teljesen nyilvánvaló, csak a magyar birka ahhoz, hogy fellépjen ellene.

Jaj Alekosz meg... 😐 😐 😐 😐Amadeus91
Kicsit utána olvastam már a témának, mert valahogy a birka kifejezés nem gondolnám, hogy illik rám.kristóf17
Ne akadj ki rajta, Amadeus sajátos argumentációs technikája szidni a magyarokat.

több mint 12 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 426 — Colts fan
Bravó. Ezek után eszembe nem jutna többet említeni valamiben is az urat nem, hogy kitüntetni.kristóf17
Sajnálom, ha ez a véleményed, én maximálisan egyetértek vele...JC6
+1.
Megint az a szar, aki ki meri nyitni a száját egy olyan dolog miatt, ami teljesen nyilvánvaló, csak a magyar birka ahhoz, hogy fellépjen ellene.

Jaj Alekosz meg... 😐 😐 😐 😐Amadeus91
Kicsit utána olvastam már a témának, mert valahogy a birka kifejezés nem gondolnám, hogy illik rám, de szeretném úgy is érezni, hogy nem vagyok az. Nyírő a maga módján elég megosztó személyiség volt így, ahogy elolvastam a politika tevékenységét. Viszont Wiesel úrnak a kijelentése, hogy "Horthy és a Szálasi rezsim fasiszta ideológiája előtt tiszteleg". Az egyértelmű, hogy Szálasira ez mondható. De én úgy tudom, javítsatok ki ha nem, hogy Horthy a szélsőjobbos mozgalmakat ugyan úgy leverte mint ahogy a szélső balosokat. Tudom, hogy nem középen állt, de számomra kicsit erős ez a kijelentés. Bár így talán értem a Nyírőn való fent akadást, de ha Wass-t és Horthy-t is idevesszük akkor már eltúlzottnak érzem a dolgokat.
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 692
http://www.origo.hu/itthon/20120618-elie-wieselnek-mar-nem-kell-magyar-kituntetes-kover-laszlonak-irt.htmlJC6
Bravó. Ezek után eszembe nem jutna többet említeni valamiben is az urat nem, hogy kitüntetni.kristóf17
Sajnálom, ha ez a véleményed, én maximálisan egyetértek vele...JC6
+1.
Megint az a szar, aki ki meri nyitni a száját egy olyan dolog miatt, ami teljesen nyilvánvaló, csak a magyar birka ahhoz, hogy fellépjen ellene.

Jaj Alekosz meg... 😐 😐 😐 😐

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
http://www.origo.hu/itthon/20120618-elie-wieselnek-mar-nem-kell-magyar-kituntetes-kover-laszlonak-irt.htmlJC6
Bravó. Ezek után eszembe nem jutna többet említeni valamiben is az urat nem, hogy kitüntetni.kristóf17
Sajnálom, ha ez a véleményed, én maximálisan egyetértek vele...
több mint 12 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 426 — Colts fan
http://www.origo.hu/itthon/20120618-elie-wieselnek-mar-nem-kell-magyar-kituntetes-kover-laszlonak-irt.htmlJC6
Bravó. Ezek után eszembe nem jutna többet említeni valamiben is az urat nem, hogy kitüntetni.
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
http://www.origo.hu/itthon/20120618-elie-wieselnek-mar-nem-kell-magyar-kituntetes-kover-laszlonak-irt.html
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
azt tudjuk ki a betűhalom elkövetője, de ki lehet a röhögő törpe, akit követ?
"...a hazai művészettörténet elfelejtkezett rólam
miközben én már párizsban báboztam
iskolát alapítottam
és egy röhögő törpét követtem
akivel szétbaszott zsidó kurvák seggéről készítettünk
gipszlenyomatokat..."
DiamondsHead44
Mint az igaz kortárs művészet anyagi manifesztálódásának nagy rajongója, én igényt tartanék egy ilyen gipszlenyomatra 😛

több mint 12 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
azt tudjuk ki a betűhalom elkövetője, de ki lehet a röhögő törpe, akit követ?
"...a hazai művészettörténet elfelejtkezett rólam
miközben én már párizsban báboztam
iskolát alapítottam
és egy röhögő törpét követtem
akivel szétbaszott zsidó kurvák seggéről készítettünk
gipszlenyomatokat..."

aki akar még művelődni: http://magyar-irodalom.elte.hu/prae/pr/200206/24.html

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
OFF és viccen kívül: nyugodt, kedves nép, van turizmus, komoly bajuk nem lehet. Egy hónapja jártam Cipruson és teljesen megfogott ez a mentalitás. A németeknél még folyik a teperés a pénzért, hogy aztán elutazhassanak két hétre abba a miliőbe, amit a görögök mindennap megélnek, de majd Berlinben is rájönnek, hogy tévúton járnak. Remélem, egyszer mi is.Dzsokijuing
Miért baj, hogy vannak emberek, akik szeretnek dolgozni? Mellesleg jól és termelékenyen is dolgoznak.
Lehet hogy a ciprusi jól érzi magát a melegben, de hogy a német magasabb életszínvonalon él, az is biztos.

Más: Már a kocsija alapján is milyen szimpatikus vállalkozó lehet ez a Fürst György. Beast. 😂
http://index.hu/belfold/budapest/2012/06/18/megbuntettek_a_volt_centrum-vezert/Schleck
Ezt a verdát többször is láttam a belvárosban, első alkalommal hangos nevetéssel fogadva a látványt.