Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 417 — #NoStress
Nem igazán ertem ezt az Erdogan dolgot. Kb olyan zárást kap, mint amit a világon csak az USA, Oroszország vezetője vagy a pápa szokott. Esetleg a nemet kancellár. Ki ez, hogy ilyen szintű védelmet kap? Vicc amit a városban művelnek a sünök...
Klaci79
Azért most ami van náluk szerintem kb egy szinten van a védelme Trump vagy Putyinéval ez nem túl nagy meglepetés.
Toca
Csuda tudja. Ha éppen háborúzik akkor mi az anyjaert nem otthon van, a parancsnokságon. Az egész város azért szopik, hogy dumáljon 3 órát Orbánnal meg mosolyogjon egyet a vidám Aderrel. Akkor már nem lett volna tényleg egyszerűbb, hogy ha paráznak ne utazgasson keresztül a városon? Legyen 1-1 megbeszélés meg mosolygas a várban, úgyis mindig odavágyott a török, aztán irány vissza...nem inkább csesszunk ki a rohadt libsi Budapestiekkel
Klaci79
Ha ez nem direkt a pesti nép szopatása volt, akkor haljak meg. Este 6:30-kor, az esti csúcsban, viszik át a Lánchídon, mindkét rakpartot 15 percre megállítva mindkét irányba, zseniális, ennél nagyobb kibaszást ki se lehetne találni a melóból hazajáró emberekkel. Közben megállítják a metrót is, csak hogy lássák azok is, hogy mi a szopás, akik a föld alá bújnak a káosz elől. Ezen az egészen tuti ment pár hétig a tervezés, csak hogy tutira mindenkinek szar legyen...
StormST
Ez nem szivatás. Pl OV is megkapta ugyanezt Kairóban 2016ban. Lezárták az ottani reptéri utat végig a hotelig. Általában ha nincs forgalom az az út kb 30-35 percbe telt, ha kisebb forgalom volt rajta akkor közelített egy órával. Mikor lezartak 15 perc alatt benn voltunk a konvojjal. Az állami vezetők szoktak ezt egymásnak biztosítani.
csebi
Tőlem biztosítsa neki, csak ne az esti csúcsforgalomban. Érdekes módon Putyin múltkori látogatását sikerült sokkal kisebb szopatással megoldani...
StormST
Az mindig az adott programtól függ h mikor kell ezt biztosítani. Lehet Putyin meg burkolt egyet a deryneben és csak jóval 8 után húzta el a csíkot.
csebi
A lezárások 19:30-ig tartottak, szóval ő se ment elvileg sokkal másabb időpontban, az biztos, hogy nem később ment, én csak arra emlékszem, hogy ugyanúgy 6 körül indultam haza és nem volt lényegesen nagyobb a dugó, mint egy átlag hétköznapon, pedig a lezárások alapján ugyanarra vitték. Igaz, aznap az őszi szünet miatt alapból kevesebben voltak a város útjain...
StormST
Akkor is volt párezer agyhalott tüntető a belvárosban, akik úgy vélték, hogy majd az ő buzgárkodásuk hatására száll magába bárki is, és visszarendeli tankjait, és szeretkezik, nem háborúzik?
Egyrészt a magyaroknak semmi se jó. Borkai szeretkezett háborúzás helyett, mégse jó.
Másrészt találós kérdés: a világon valaha értek már el bármit is tüntetés által?
Nekem a kedvenc példám a taxisblokád a rendszerváltás hajnalán. Az akkor kb. 36 forintos üzemanyagot 62 forintra emelték. Ez azért óriási emelés volt. A taxisok belázadtak, blokád. El is érték, hogy csak kb. 45 forintra legyen az emelés. Győzelem. Majd a következő pár évben 1-2 forintjával szépen felment 60 ft/l fölé, ‘95-ben már 100 ft/l fölött volt. Blokád nélkül. 4 év alatt az eredeti emelés háromszorosát is szépen apránként megvalósították.
Végülis annyi tanulsága volt a blokádnak, hogy miként lehet kis, kezelhető lépésekben mindent letolni a magyarok torkán.

több mint 6 éve
Brouwerij van de Vrij Baltimore Ravens 14 315 — Слава Україні! Героям слава! Vreugde van eeuwigheid

'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
több mint 6 éve
StormST Denver Broncos 13 010 — SB 50 Champion @ Grund
Nem igazán ertem ezt az Erdogan dolgot. Kb olyan zárást kap, mint amit a világon csak az USA, Oroszország vezetője vagy a pápa szokott. Esetleg a nemet kancellár. Ki ez, hogy ilyen szintű védelmet kap? Vicc amit a városban művelnek a sünök...
Klaci79
Azért most ami van náluk szerintem kb egy szinten van a védelme Trump vagy Putyinéval ez nem túl nagy meglepetés.
Toca
Csuda tudja. Ha éppen háborúzik akkor mi az anyjaert nem otthon van, a parancsnokságon. Az egész város azért szopik, hogy dumáljon 3 órát Orbánnal meg mosolyogjon egyet a vidám Aderrel. Akkor már nem lett volna tényleg egyszerűbb, hogy ha paráznak ne utazgasson keresztül a városon? Legyen 1-1 megbeszélés meg mosolygas a várban, úgyis mindig odavágyott a török, aztán irány vissza...nem inkább csesszunk ki a rohadt libsi Budapestiekkel
Klaci79
Ha ez nem direkt a pesti nép szopatása volt, akkor haljak meg. Este 6:30-kor, az esti csúcsban, viszik át a Lánchídon, mindkét rakpartot 15 percre megállítva mindkét irányba, zseniális, ennél nagyobb kibaszást ki se lehetne találni a melóból hazajáró emberekkel. Közben megállítják a metrót is, csak hogy lássák azok is, hogy mi a szopás, akik a föld alá bújnak a káosz elől. Ezen az egészen tuti ment pár hétig a tervezés, csak hogy tutira mindenkinek szar legyen...
StormST
Ez nem szivatás. Pl OV is megkapta ugyanezt Kairóban 2016ban. Lezárták az ottani reptéri utat végig a hotelig. Általában ha nincs forgalom az az út kb 30-35 percbe telt, ha kisebb forgalom volt rajta akkor közelített egy órával. Mikor lezartak 15 perc alatt benn voltunk a konvojjal. Az állami vezetők szoktak ezt egymásnak biztosítani.
csebi
Tőlem biztosítsa neki, csak ne az esti csúcsforgalomban. Érdekes módon Putyin múltkori látogatását sikerült sokkal kisebb szopatással megoldani...
StormST
Az mindig az adott programtól függ h mikor kell ezt biztosítani. Lehet Putyin meg burkolt egyet a deryneben és csak jóval 8 után húzta el a csíkot.
csebi
A lezárások 19:30-ig tartottak, szóval ő se ment elvileg sokkal másabb időpontban, az biztos, hogy nem később ment, én csak arra emlékszem, hogy ugyanúgy 6 körül indultam haza és nem volt lényegesen nagyobb a dugó, mint egy átlag hétköznapon, pedig a lezárások alapján ugyanarra vitték. Igaz, aznap az őszi szünet miatt alapból kevesebben voltak a város útjain...

THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
több mint 6 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 971 — Lucas Scott
Nem igazán ertem ezt az Erdogan dolgot. Kb olyan zárást kap, mint amit a világon csak az USA, Oroszország vezetője vagy a pápa szokott. Esetleg a nemet kancellár. Ki ez, hogy ilyen szintű védelmet kap? Vicc amit a városban művelnek a sünök...
Klaci79
Azért most ami van náluk szerintem kb egy szinten van a védelme Trump vagy Putyinéval ez nem túl nagy meglepetés.
Toca
Csuda tudja. Ha éppen háborúzik akkor mi az anyjaert nem otthon van, a parancsnokságon. Az egész város azért szopik, hogy dumáljon 3 órát Orbánnal meg mosolyogjon egyet a vidám Aderrel. Akkor már nem lett volna tényleg egyszerűbb, hogy ha paráznak ne utazgasson keresztül a városon? Legyen 1-1 megbeszélés meg mosolygas a várban, úgyis mindig odavágyott a török, aztán irány vissza...nem inkább csesszunk ki a rohadt libsi Budapestiekkel
Klaci79
Ha ez nem direkt a pesti nép szopatása volt, akkor haljak meg. Este 6:30-kor, az esti csúcsban, viszik át a Lánchídon, mindkét rakpartot 15 percre megállítva mindkét irányba, zseniális, ennél nagyobb kibaszást ki se lehetne találni a melóból hazajáró emberekkel. Közben megállítják a metrót is, csak hogy lássák azok is, hogy mi a szopás, akik a föld alá bújnak a káosz elől. Ezen az egészen tuti ment pár hétig a tervezés, csak hogy tutira mindenkinek szar legyen...
StormST
Ez nem szivatás. Pl OV is megkapta ugyanezt Kairóban 2016ban. Lezárták az ottani reptéri utat végig a hotelig. Általában ha nincs forgalom az az út kb 30-35 percbe telt, ha kisebb forgalom volt rajta akkor közelített egy órával. Mikor lezartak 15 perc alatt benn voltunk a konvojjal. Az állami vezetők szoktak ezt egymásnak biztosítani.
csebi
Tőlem biztosítsa neki, csak ne az esti csúcsforgalomban. Érdekes módon Putyin múltkori látogatását sikerült sokkal kisebb szopatással megoldani...
StormST
Az mindig az adott programtól függ h mikor kell ezt biztosítani. Lehet Putyin meg burkolt egyet a deryneben és csak jóval 8 után húzta el a csíkot.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 6 éve
StormST Denver Broncos 13 010 — SB 50 Champion @ Grund
Nem igazán ertem ezt az Erdogan dolgot. Kb olyan zárást kap, mint amit a világon csak az USA, Oroszország vezetője vagy a pápa szokott. Esetleg a nemet kancellár. Ki ez, hogy ilyen szintű védelmet kap? Vicc amit a városban művelnek a sünök...
Klaci79
Azért most ami van náluk szerintem kb egy szinten van a védelme Trump vagy Putyinéval ez nem túl nagy meglepetés.
Toca
Csuda tudja. Ha éppen háborúzik akkor mi az anyjaert nem otthon van, a parancsnokságon. Az egész város azért szopik, hogy dumáljon 3 órát Orbánnal meg mosolyogjon egyet a vidám Aderrel. Akkor már nem lett volna tényleg egyszerűbb, hogy ha paráznak ne utazgasson keresztül a városon? Legyen 1-1 megbeszélés meg mosolygas a várban, úgyis mindig odavágyott a török, aztán irány vissza...nem inkább csesszunk ki a rohadt libsi Budapestiekkel
Klaci79
Ha ez nem direkt a pesti nép szopatása volt, akkor haljak meg. Este 6:30-kor, az esti csúcsban, viszik át a Lánchídon, mindkét rakpartot 15 percre megállítva mindkét irányba, zseniális, ennél nagyobb kibaszást ki se lehetne találni a melóból hazajáró emberekkel. Közben megállítják a metrót is, csak hogy lássák azok is, hogy mi a szopás, akik a föld alá bújnak a káosz elől. Ezen az egészen tuti ment pár hétig a tervezés, csak hogy tutira mindenkinek szar legyen...
StormST
Ez nem szivatás. Pl OV is megkapta ugyanezt Kairóban 2016ban. Lezárták az ottani reptéri utat végig a hotelig. Általában ha nincs forgalom az az út kb 30-35 percbe telt, ha kisebb forgalom volt rajta akkor közelített egy órával. Mikor lezartak 15 perc alatt benn voltunk a konvojjal. Az állami vezetők szoktak ezt egymásnak biztosítani.
csebi
Tőlem biztosítsa neki, csak ne az esti csúcsforgalomban. Érdekes módon Putyin múltkori látogatását sikerült sokkal kisebb szopatással megoldani...

THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
több mint 6 éve
PEEtör New Orleans Saints 1 758
Nem igazán ertem ezt az Erdogan dolgot. Kb olyan zárást kap, mint amit a világon csak az USA, Oroszország vezetője vagy a pápa szokott. Esetleg a nemet kancellár. Ki ez, hogy ilyen szintű védelmet kap? Vicc amit a városban művelnek a sünök...
Klaci79
Azért most ami van náluk szerintem kb egy szinten van a védelme Trump vagy Putyinéval ez nem túl nagy meglepetés.
Toca
Csuda tudja. Ha éppen háborúzik akkor mi az anyjaert nem otthon van, a parancsnokságon. Az egész város azért szopik, hogy dumáljon 3 órát Orbánnal meg mosolyogjon egyet a vidám Aderrel. Akkor már nem lett volna tényleg egyszerűbb, hogy ha paráznak ne utazgasson keresztül a városon? Legyen 1-1 megbeszélés meg mosolygas a várban, úgyis mindig odavágyott a török, aztán irány vissza...nem inkább csesszunk ki a rohadt libsi Budapestiekkel
Klaci79
Ha ez nem direkt a pesti nép szopatása volt, akkor haljak meg. Este 6:30-kor, az esti csúcsban, viszik át a Lánchídon, mindkét rakpartot 15 percre megállítva mindkét irányba, zseniális, ennél nagyobb kibaszást ki se lehetne találni a melóból hazajáró emberekkel. Közben megállítják a metrót is, csak hogy lássák azok is, hogy mi a szopás, akik a föld alá bújnak a káosz elől. Ezen az egészen tuti ment pár hétig a tervezés, csak hogy tutira mindenkinek szar legyen...
StormST
Ez nem szivatás. Pl OV is megkapta ugyanezt Kairóban 2016ban. Lezárták az ottani reptéri utat végig a hotelig. Általában ha nincs forgalom az az út kb 30-35 percbe telt, ha kisebb forgalom volt rajta akkor közelített egy órával. Mikor lezartak 15 perc alatt benn voltunk a konvojjal. Az állami vezetők szoktak ezt egymásnak biztosítani.
csebi
Pláne, ha paranoiás zsebdiktátorokról van szó.
több mint 6 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 971 — Lucas Scott
Nem igazán ertem ezt az Erdogan dolgot. Kb olyan zárást kap, mint amit a világon csak az USA, Oroszország vezetője vagy a pápa szokott. Esetleg a nemet kancellár. Ki ez, hogy ilyen szintű védelmet kap? Vicc amit a városban művelnek a sünök...
Klaci79
Azért most ami van náluk szerintem kb egy szinten van a védelme Trump vagy Putyinéval ez nem túl nagy meglepetés.
Toca
Csuda tudja. Ha éppen háborúzik akkor mi az anyjaert nem otthon van, a parancsnokságon. Az egész város azért szopik, hogy dumáljon 3 órát Orbánnal meg mosolyogjon egyet a vidám Aderrel. Akkor már nem lett volna tényleg egyszerűbb, hogy ha paráznak ne utazgasson keresztül a városon? Legyen 1-1 megbeszélés meg mosolygas a várban, úgyis mindig odavágyott a török, aztán irány vissza...nem inkább csesszunk ki a rohadt libsi Budapestiekkel
Klaci79
Ha ez nem direkt a pesti nép szopatása volt, akkor haljak meg. Este 6:30-kor, az esti csúcsban, viszik át a Lánchídon, mindkét rakpartot 15 percre megállítva mindkét irányba, zseniális, ennél nagyobb kibaszást ki se lehetne találni a melóból hazajáró emberekkel. Közben megállítják a metrót is, csak hogy lássák azok is, hogy mi a szopás, akik a föld alá bújnak a káosz elől. Ezen az egészen tuti ment pár hétig a tervezés, csak hogy tutira mindenkinek szar legyen...
StormST
Ez nem szivatás. Pl OV is megkapta ugyanezt Kairóban 2016ban. Lezárták az ottani reptéri utat végig a hotelig. Általában ha nincs forgalom az az út kb 30-35 percbe telt, ha kisebb forgalom volt rajta akkor közelített egy órával. Mikor lezartak 15 perc alatt benn voltunk a konvojjal. Az állami vezetők szoktak ezt egymásnak biztosítani.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 6 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
Nem igazán ertem ezt az Erdogan dolgot. Kb olyan zárást kap, mint amit a világon csak az USA, Oroszország vezetője vagy a pápa szokott. Esetleg a nemet kancellár. Ki ez, hogy ilyen szintű védelmet kap? Vicc amit a városban művelnek a sünök...
Klaci79
Azért most ami van náluk szerintem kb egy szinten van a védelme Trump vagy Putyinéval ez nem túl nagy meglepetés.
Toca
Csuda tudja. Ha éppen háborúzik akkor mi az anyjaert nem otthon van, a parancsnokságon. Az egész város azért szopik, hogy dumáljon 3 órát Orbánnal meg mosolyogjon egyet a vidám Aderrel. Akkor már nem lett volna tényleg egyszerűbb, hogy ha paráznak ne utazgasson keresztül a városon? Legyen 1-1 megbeszélés meg mosolygas a várban, úgyis mindig odavágyott a török, aztán irány vissza...nem inkább csesszunk ki a rohadt libsi Budapestiekkel
Klaci79
Ha ez nem direkt a pesti nép szopatása volt, akkor haljak meg. Este 6:30-kor, az esti csúcsban, viszik át a Lánchídon, mindkét rakpartot 15 percre megállítva mindkét irányba, zseniális, ennél nagyobb kibaszást ki se lehetne találni a melóból hazajáró emberekkel. Közben megállítják a metrót is, csak hogy lássák azok is, hogy mi a szopás, akik a föld alá bújnak a káosz elől. Ezen az egészen tuti ment pár hétig a tervezés, csak hogy tutira mindenkinek szar legyen...
StormST
Majd KariGeri megoldja. A fővárost már visszavették, megmondták. Írd meg neki, biztos megkonzultálja veled és Kálmán Olgával szívesen. Ez Pesten már egy szabad, demokratikus világ.
fopolgarmester@budapest.hu
Sobri Jóska
Tudom hogy csak viccőlsz, mert Te is tudod, hogy ehhez köze sincs...nagy faszság volt meghívni is, pláne még gül babázni vele...hála az égnek, hogy nem ma kellett pestre mennem, mert azt nem tudom elképzelni, hogy egy normális nyugati nagyvárosban ilyen cécót csináljanak....bár már ferihegyen megszoktam, hogy érthetetlen biztosítást kap a sok csibész
több mint 6 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
Nem igazán ertem ezt az Erdogan dolgot. Kb olyan zárást kap, mint amit a világon csak az USA, Oroszország vezetője vagy a pápa szokott. Esetleg a nemet kancellár. Ki ez, hogy ilyen szintű védelmet kap? Vicc amit a városban művelnek a sünök...
Klaci79
Azért most ami van náluk szerintem kb egy szinten van a védelme Trump vagy Putyinéval ez nem túl nagy meglepetés.
Toca
Csuda tudja. Ha éppen háborúzik akkor mi az anyjaert nem otthon van, a parancsnokságon. Az egész város azért szopik, hogy dumáljon 3 órát Orbánnal meg mosolyogjon egyet a vidám Aderrel. Akkor már nem lett volna tényleg egyszerűbb, hogy ha paráznak ne utazgasson keresztül a városon? Legyen 1-1 megbeszélés meg mosolygas a várban, úgyis mindig odavágyott a török, aztán irány vissza...nem inkább csesszunk ki a rohadt libsi Budapestiekkel
Klaci79
Ha ez nem direkt a pesti nép szopatása volt, akkor haljak meg. Este 6:30-kor, az esti csúcsban, viszik át a Lánchídon, mindkét rakpartot 15 percre megállítva mindkét irányba, zseniális, ennél nagyobb kibaszást ki se lehetne találni a melóból hazajáró emberekkel. Közben megállítják a metrót is, csak hogy lássák azok is, hogy mi a szopás, akik a föld alá bújnak a káosz elől. Ezen az egészen tuti ment pár hétig a tervezés, csak hogy tutira mindenkinek szar legyen...
StormST
Majd KariGeri megoldja. A fővárost már visszavették, megmondták. Írd meg neki, biztos megkonzultálja veled és Kálmán Olgával szívesen. Ez Pesten már egy szabad, demokratikus világ.
fopolgarmester@budapest.hu
Sobri Jóska
Lószart mama!
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 417 — #NoStress
Nem igazán ertem ezt az Erdogan dolgot. Kb olyan zárást kap, mint amit a világon csak az USA, Oroszország vezetője vagy a pápa szokott. Esetleg a nemet kancellár. Ki ez, hogy ilyen szintű védelmet kap? Vicc amit a városban művelnek a sünök...
Klaci79
Azért most ami van náluk szerintem kb egy szinten van a védelme Trump vagy Putyinéval ez nem túl nagy meglepetés.
Toca
Csuda tudja. Ha éppen háborúzik akkor mi az anyjaert nem otthon van, a parancsnokságon. Az egész város azért szopik, hogy dumáljon 3 órát Orbánnal meg mosolyogjon egyet a vidám Aderrel. Akkor már nem lett volna tényleg egyszerűbb, hogy ha paráznak ne utazgasson keresztül a városon? Legyen 1-1 megbeszélés meg mosolygas a várban, úgyis mindig odavágyott a török, aztán irány vissza...nem inkább csesszunk ki a rohadt libsi Budapestiekkel
Klaci79
Ha ez nem direkt a pesti nép szopatása volt, akkor haljak meg. Este 6:30-kor, az esti csúcsban, viszik át a Lánchídon, mindkét rakpartot 15 percre megállítva mindkét irányba, zseniális, ennél nagyobb kibaszást ki se lehetne találni a melóból hazajáró emberekkel. Közben megállítják a metrót is, csak hogy lássák azok is, hogy mi a szopás, akik a föld alá bújnak a káosz elől. Ezen az egészen tuti ment pár hétig a tervezés, csak hogy tutira mindenkinek szar legyen...
StormST
Majd KariGeri megoldja. A fővárost már visszavették, megmondták. Írd meg neki, biztos megkonzultálja veled és Kálmán Olgával szívesen. Ez Pesten már egy szabad, demokratikus világ.
fopolgarmester@budapest.hu

több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 417 — #NoStress
 index.hu/belfold/2019/11/05/mszp_parkolasi_botrany_kupper_andras_horvath_csaba_zuglo_polgarmester_csalas_automata/

Ugyanaz a tróger brigád, csak a másik oldalról. Közben Baranyit meglepő módon kihagyják mindenhonnan. Épp ezek miatt van 0% esély, hogy itt valaha bármi normálisan működjön...
gabokocka
Ha ezt meglépik és lenyelik a Zuglóiak akkor ott komoly problémák vannak 😀
Kenny
Dehát ezt mondja mindenki hónapok/évek óta.
Nézd végig a ma kiosztott fővárosi, vagy a napokban elajándékozott kerületi pozíciókat.
Megannyi régi ismerős.
Sobri Jóska
Draskovics Tibor baszd meg. Én eskü fidesz szavazó leszek 22-ben, ha Lamperth Monika is pozíciót kap.
Amadeus
Én is most váltam újfent azzá 😀 Komolyan mondom lehányom magamat ettől. Meg ezzel úgy fel köpök és alá is fogok állni, de hát ez van.
kristóf17
Ez a legnagyobb baj ebben az országban , hogy sokan azt hiszik, hogy csak fekete és fehér van...
gordon
Mi van még?
Te mit hiszel?
Komolyan érdekel, hogy milyen egyéb valós alternatívát vélsz látni ebben a teljesen kettészekértáborosodott fekete/fehér, komcsi/fidesz univerzumban, amit “ennek az ország”nak hívunk?
Sobri Jóska
Túlgondolod. Értékrendre/gondolkodásmódra utaltam.
A te hasonlataid mentén vázolom mire gondoltam.
Ha megcsalom az asszonyt mert szar a kapcsolat, lelépek a szeretőmmel majd ráébredek, hogy ez ez sem egy high life akkor nem cuccolok vissza az asszonyhoz mert nem véletlenül léptem le..megyek tovább.
De nem vagyunk egyformák közhelyesen..különben is
ma itt az apró örömök korszakát éljük, egy adriai hétvége, naplemente a Karmelita teraszáról, egy üres parkolóhely a belvárosban, glamur napok, kézműves istenfasza, nájki féláron, el csoportmeccs, eu-s játszótér, ....stb. és becsüljük azt ha valaki csak fele annyit lop , mint az elődje.
De ha többet lop akkor sem szavazok arra aki előtte volt, hisz ő is lopott.
gordon
Két dolog:
1, Az én világom nem attól működik jól/rosszul, hogy X vagy Y lop e többet, vagy lop e egyáltalán. Ez az ország így szocializálódott. Mindenki lop lehetőségeihez mérten. Ez az alaphozzáállás. Valaki csak az áfát, számla nélkül, okosba, van aki a gemkapcsot, van aki munkaórákat, vagy minőséget, van aki közpénzt kajakra.
“Azt már tudjuk Ön micsoda, most az áron vitatkozunk.”
Ha nem hiszed, kifejtem. De mindenki. Amennyit tud.
Vagyis ez se nem lényegi, se nem szempont.
2, Átfogalmazom a kérdést: vannak a fideszes érdekkörök és vannak a szoci érdekkörök. Pártmaffiákként üzemelve. Fehér/fekete. Nekem mindegy neked melyik melyik.
Mi van ezeken kívül? Ki/mi nem fehér vagy fekete, akire lehet szavazni?

több mint 6 éve
StormST Denver Broncos 13 010 — SB 50 Champion @ Grund
Nem igazán ertem ezt az Erdogan dolgot. Kb olyan zárást kap, mint amit a világon csak az USA, Oroszország vezetője vagy a pápa szokott. Esetleg a nemet kancellár. Ki ez, hogy ilyen szintű védelmet kap? Vicc amit a városban művelnek a sünök...
Klaci79
Azért most ami van náluk szerintem kb egy szinten van a védelme Trump vagy Putyinéval ez nem túl nagy meglepetés.
Toca
Csuda tudja. Ha éppen háborúzik akkor mi az anyjaert nem otthon van, a parancsnokságon. Az egész város azért szopik, hogy dumáljon 3 órát Orbánnal meg mosolyogjon egyet a vidám Aderrel. Akkor már nem lett volna tényleg egyszerűbb, hogy ha paráznak ne utazgasson keresztül a városon? Legyen 1-1 megbeszélés meg mosolygas a várban, úgyis mindig odavágyott a török, aztán irány vissza...nem inkább csesszunk ki a rohadt libsi Budapestiekkel
Klaci79
Ha ez nem direkt a pesti nép szopatása volt, akkor haljak meg. Este 6:30-kor, az esti csúcsban, viszik át a Lánchídon, mindkét rakpartot 15 percre megállítva mindkét irányba, zseniális, ennél nagyobb kibaszást ki se lehetne találni a melóból hazajáró emberekkel. Közben megállítják a metrót is, csak hogy lássák azok is, hogy mi a szopás, akik a föld alá bújnak a káosz elől. Ezen az egészen tuti ment pár hétig a tervezés, csak hogy tutira mindenkinek szar legyen...

THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
több mint 6 éve
Brouwerij van de Vrij Baltimore Ravens 14 315 — Слава Україні! Героям слава! Vreugde van eeuwigheid


M1: "Rengetegen mentek metróval, hogy találkozhassanak Erdogannal."

'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
több mint 6 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 598 — JAFL Tampa GM
 index.hu/belfold/2019/11/05/mszp_parkolasi_botrany_kupper_andras_horvath_csaba_zuglo_polgarmester_csalas_automata/

Ugyanaz a tróger brigád, csak a másik oldalról. Közben Baranyit meglepő módon kihagyják mindenhonnan. Épp ezek miatt van 0% esély, hogy itt valaha bármi normálisan működjön...
gabokocka
Ha ezt meglépik és lenyelik a Zuglóiak akkor ott komoly problémák vannak 😀
Kenny
Dehát ezt mondja mindenki hónapok/évek óta.
Nézd végig a ma kiosztott fővárosi, vagy a napokban elajándékozott kerületi pozíciókat.
Megannyi régi ismerős.
Sobri Jóska
Draskovics Tibor baszd meg. Én eskü fidesz szavazó leszek 22-ben, ha Lamperth Monika is pozíciót kap.
Amadeus
Én is most váltam újfent azzá 😀 Komolyan mondom lehányom magamat ettől. Meg ezzel úgy fel köpök és alá is fogok állni, de hát ez van.
kristóf17
Ez a legnagyobb baj ebben az országban , hogy sokan azt hiszik, hogy csak fekete és fehér van...
gordon
Mi van még?
Te mit hiszel?
Komolyan érdekel, hogy milyen egyéb valós alternatívát vélsz látni ebben a teljesen kettészekértáborosodott fekete/fehér, komcsi/fidesz univerzumban, amit “ennek az ország”nak hívunk?
Sobri Jóska
Túlgondolod. Értékrendre/gondolkodásmódra utaltam.
A te hasonlataid mentén vázolom mire gondoltam.
Ha megcsalom az asszonyt mert szar a kapcsolat, lelépek a szeretőmmel majd ráébredek, hogy ez ez sem egy high life akkor nem cuccolok vissza az asszonyhoz mert nem véletlenül léptem le..megyek tovább.
De nem vagyunk egyformák közhelyesen..különben is
ma itt az apró örömök korszakát éljük, egy adriai hétvége, naplemente a Karmelita teraszáról, egy üres parkolóhely a belvárosban, glamur napok, kézműves istenfasza, nájki féláron, el csoportmeccs, eu-s játszótér, ....stb. és becsüljük azt ha valaki csak fele annyit lop , mint az elődje.
De ha többet lop akkor sem szavazok arra aki előtte volt, hisz ő is lopott.
több mint 6 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
Borkai elhúzza a csíkot . 😀

(Jó-jó ez mehetne a viccek topicba is.)
Greengo
az ügyészségi nyomozás, amit nagy erőkkel a nyakába kapott nyilván nem áll összefüggésben a hirtelen lemondásával.
több mint 6 éve
Greengo Philadelphia Eagles Alabama Crimson Tide 9 330 — Eagles fan
Borkai elhúzza a csíkot . 😀

(Jó-jó ez mehetne a viccek topicba is.)


E-A-G-L-E-S EAGLES !
több mint 6 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 166 — Cowboys fan
valójában sem az ember, sem semmi, amit az ember alkot meg nem tud fekete vagy fehér lenni. Mindenben, még a legtökéletesebb rendszerben, viszonyrendszerben is vannak vesztesek, vagy kárvallottak és a legsötétebb megítélésű korszakokat is lesz mindig olyan, aki visszasírja. Tehát minden szürke. Az ember egy olyan teremtmény, ami természeténél fogva, ösztön szintjén idegenkedik minden abszolút jellegű rendszertől. Keresi a kibúvót, a "külön utas megoldást", a gyengébb ellenállást, a lehetőséget, hogy ő kerüljön a vertikális rendszerben a csúcsra. Nem értelmezhetők így az abszolút fogalmak az emberek és az általuk alkotott közösségek vonatkozásában.
Ez igaz a magyar belpolitikára is. Nincsenek fehérek, nincsenek feketék. Nincs jobb oldal, nincs baloldal és nincs (még)jobbik oldal. Vannak különböző csoportok, amik a hatalom megszerzésére és megtartására törekednek, ki-ki a maga motivációja által hajtva. Van, akinek messianisztikus öntudata van és megváltó akar lenni, van aki egzisztenciát és pozíciót lát ebben (ld. a régebben mesélt momentumos storym) és valaki meg nem ért semmihez, vagy szimplán hatalomfüggő lett, mint egy drogos. Az eszközrendszer ugyanaz, különbség ott van, hogy a fidesz ügyesebb és könyörtelenebb volt az elmúlt 13 évben, mint a többi. Felesleges ideológiát keresni ebben. A tigris sem filozofál, miközben átharapja a gnú torkát.
Amadeus
Ez teljesen biztos, tekintve hogy a tigris Ázsiában él, a gnú pedig Afrikában. 😊
Jan
jaj de megelőztél 😊
több mint 6 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
valójában sem az ember, sem semmi, amit az ember alkot meg nem tud fekete vagy fehér lenni. Mindenben, még a legtökéletesebb rendszerben, viszonyrendszerben is vannak vesztesek, vagy kárvallottak és a legsötétebb megítélésű korszakokat is lesz mindig olyan, aki visszasírja. Tehát minden szürke. Az ember egy olyan teremtmény, ami természeténél fogva, ösztön szintjén idegenkedik minden abszolút jellegű rendszertől. Keresi a kibúvót, a "külön utas megoldást", a gyengébb ellenállást, a lehetőséget, hogy ő kerüljön a vertikális rendszerben a csúcsra. Nem értelmezhetők így az abszolút fogalmak az emberek és az általuk alkotott közösségek vonatkozásában.
Ez igaz a magyar belpolitikára is. Nincsenek fehérek, nincsenek feketék. Nincs jobb oldal, nincs baloldal és nincs (még)jobbik oldal. Vannak különböző csoportok, amik a hatalom megszerzésére és megtartására törekednek, ki-ki a maga motivációja által hajtva. Van, akinek messianisztikus öntudata van és megváltó akar lenni, van aki egzisztenciát és pozíciót lát ebben (ld. a régebben mesélt momentumos storym) és valaki meg nem ért semmihez, vagy szimplán hatalomfüggő lett, mint egy drogos. Az eszközrendszer ugyanaz, különbség ott van, hogy a fidesz ügyesebb és könyörtelenebb volt az elmúlt 13 évben, mint a többi. Felesleges ideológiát keresni ebben. A tigris sem filozofál, miközben átharapja a gnú torkát.
Amadeus
Ez teljesen biztos, tekintve hogy a tigris Ázsiában él, a gnú pedig Afrikában. 😊
Jan
migráns tigris, migráns gnú tán nincs? Na ugye.
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 417 — #NoStress
Nem igazán ertem ezt az Erdogan dolgot. Kb olyan zárást kap, mint amit a világon csak az USA, Oroszország vezetője vagy a pápa szokott. Esetleg a nemet kancellár. Ki ez, hogy ilyen szintű védelmet kap? Vicc amit a városban művelnek a sünök...
Klaci79
Azért most ami van náluk szerintem kb egy szinten van a védelme Trump vagy Putyinéval ez nem túl nagy meglepetés.
Toca
Csuda tudja. Ha éppen háborúzik akkor mi az anyjaert nem otthon van, a parancsnokságon. Az egész város azért szopik, hogy dumáljon 3 órát Orbánnal meg mosolyogjon egyet a vidám Aderrel. Akkor már nem lett volna tényleg egyszerűbb, hogy ha paráznak ne utazgasson keresztül a városon? Legyen 1-1 megbeszélés meg mosolygas a várban, úgyis mindig odavágyott a török, aztán irány vissza...nem inkább csesszunk ki a rohadt libsi Budapestiekkel
Klaci79
Vagy beszéljenek telefonon, nem?

több mint 6 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
Nem igazán ertem ezt az Erdogan dolgot. Kb olyan zárást kap, mint amit a világon csak az USA, Oroszország vezetője vagy a pápa szokott. Esetleg a nemet kancellár. Ki ez, hogy ilyen szintű védelmet kap? Vicc amit a városban művelnek a sünök...
Klaci79
Azért most ami van náluk szerintem kb egy szinten van a védelme Trump vagy Putyinéval ez nem túl nagy meglepetés.
Toca
Csuda tudja. Ha éppen háborúzik akkor mi az anyjaert nem otthon van, a parancsnokságon. Az egész város azért szopik, hogy dumáljon 3 órát Orbánnal meg mosolyogjon egyet a vidám Aderrel. Akkor már nem lett volna tényleg egyszerűbb, hogy ha paráznak ne utazgasson keresztül a városon? Legyen 1-1 megbeszélés meg mosolygas a várban, úgyis mindig odavágyott a török, aztán irány vissza...nem inkább csesszunk ki a rohadt libsi Budapestiekkel
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 417 — #NoStress
 index.hu/belfold/2019/11/05/mszp_parkolasi_botrany_kupper_andras_horvath_csaba_zuglo_polgarmester_csalas_automata/

Ugyanaz a tróger brigád, csak a másik oldalról. Közben Baranyit meglepő módon kihagyják mindenhonnan. Épp ezek miatt van 0% esély, hogy itt valaha bármi normálisan működjön...
gabokocka
Ha ezt meglépik és lenyelik a Zuglóiak akkor ott komoly problémák vannak 😀
Kenny
Dehát ezt mondja mindenki hónapok/évek óta.
Nézd végig a ma kiosztott fővárosi, vagy a napokban elajándékozott kerületi pozíciókat.
Megannyi régi ismerős.
Sobri Jóska
Draskovics Tibor baszd meg. Én eskü fidesz szavazó leszek 22-ben, ha Lamperth Monika is pozíciót kap.
Amadeus
Én is most váltam újfent azzá 😀 Komolyan mondom lehányom magamat ettől. Meg ezzel úgy fel köpök és alá is fogok állni, de hát ez van.
kristóf17
Ez a legnagyobb baj ebben az országban , hogy sokan azt hiszik, hogy csak fekete és fehér van...
gordon
Mi van még?
Te mit hiszel?
Komolyan érdekel, hogy milyen egyéb valós alternatívát vélsz látni ebben a teljesen kettészekértáborosodott fekete/fehér, komcsi/fidesz univerzumban, amit “ennek az ország”nak hívunk?
Sobri Jóska
tudom, szavazzunk Robira.
Amadeus
Robi csak elméleti alternatíva az 5% alatti támogatottságával, nem valós. (Kutyát nem érdekli. Én a legelején ezt mondtam neki. Sose volt tömegdemokráciában “értelmiségi fordulat”.) Ráadásul 5 évig inaktív, nem tudsz rá szavazni.
Csak a Fidesz!
Hacsak gordon nem árulja el ki/mi az, ami nem fekete vagy fehér.
Sobri Jóska
valójában sem az ember, sem semmi, amit az ember alkot meg nem tud fekete vagy fehér lenni. Mindenben, még a legtökéletesebb rendszerben, viszonyrendszerben is vannak vesztesek, vagy kárvallottak és a legsötétebb megítélésű korszakokat is lesz mindig olyan, aki visszasírja. Tehát minden szürke. Az ember egy olyan teremtmény, ami természeténél fogva, ösztön szintjén idegenkedik minden abszolút jellegű rendszertől. Keresi a kibúvót, a "külön utas megoldást", a gyengébb ellenállást, a lehetőséget, hogy ő kerüljön a vertikális rendszerben a csúcsra. Nem értelmezhetők így az abszolút fogalmak az emberek és az általuk alkotott közösségek vonatkozásában.
Ez igaz a magyar belpolitikára is. Nincsenek fehérek, nincsenek feketék. Nincs jobb oldal, nincs baloldal és nincs (még)jobbik oldal. Vannak különböző csoportok, amik a hatalom megszerzésére és megtartására törekednek, ki-ki a maga motivációja által hajtva. Van, akinek messianisztikus öntudata van és megváltó akar lenni, van aki egzisztenciát és pozíciót lát ebben (ld. a régebben mesélt momentumos storym) és valaki meg nem ért semmihez, vagy szimplán hatalomfüggő lett, mint egy drogos. Az eszközrendszer ugyanaz, különbség ott van, hogy a fidesz ügyesebb és könyörtelenebb volt az elmúlt 13 évben, mint a többi. Felesleges ideológiát keresni ebben. A tigris sem filozofál, miközben átharapja a gnú torkát.
Amadeus
Amit leírsz, az pont a tipikus fekete/fehér bipolaritás.
Persze hívhatod szürke/bézsnek, vagy zöld/kéknek, de ettől még a formális lényege nem változik.
Vesztesz vagy nyersz, szopsz vagy szopatsz.
Ponthogy szépen minden visszafejthető fehérre és feketére, hasznosra, haszontalanra, kellemesre, kellemetlenre, még ha jó liberális értelmiségiként eufemizálod is, és úgy teszel, mintha nem így volna.
Amit az ember alkot, csak fehér vagy fekete tud lenni, és csak rendszerben tud működni - de az már igaz, hogy egy rendszerben lehet 693 fekete és 307 fehér összetevő, de attól, hogy nem látod az ezer szegmensét, egységét, azok még léteznek.
A tigris nem filozofál, de attól még a mozgatórugói megvannak, ha képes vagy meglátni, ha nem.

több mint 6 éve
Toca Minnesota Vikings 20 723 — Vikings fan
Nem igazán ertem ezt az Erdogan dolgot. Kb olyan zárást kap, mint amit a világon csak az USA, Oroszország vezetője vagy a pápa szokott. Esetleg a nemet kancellár. Ki ez, hogy ilyen szintű védelmet kap? Vicc amit a városban művelnek a sünök...
Klaci79
Azért most ami van náluk szerintem kb egy szinten van a védelme Trump vagy Putyinéval ez nem túl nagy meglepetés.
több mint 6 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 528
Nem igazán ertem ezt az Erdogan dolgot. Kb olyan zárást kap, mint amit a világon csak az USA, Oroszország vezetője vagy a pápa szokott. Esetleg a nemet kancellár. Ki ez, hogy ilyen szintű védelmet kap? Vicc amit a városban művelnek a sünök...
Klaci79
Régi hódoltsági reflex, légy megértő.

Már az is pozitív, ha ezúttal városnézés ürügyén nem foglalják el a várost.
több mint 6 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 569 — Chiefs GM
Én meg azt nem értem, hogy mi a rákért nem lehet ezeket a csodálatos vendégeket feltenni egy szájbavert helikopterre Ferihegyen...

több mint 6 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
Nem igazán ertem ezt az Erdogan dolgot. Kb olyan zárást kap, mint amit a világon csak az USA, Oroszország vezetője vagy a pápa szokott. Esetleg a nemet kancellár. Ki ez, hogy ilyen szintű védelmet kap? Vicc amit a városban művelnek a sünök...