Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 7 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 154 — Cowboys fan
Kéz a kézben lopnak. Közben megy színjáték a médiában. A legjobb a közgyűlési szavazás volt Zuglóban, Fidesz és az MSZP megszavazta, Karácsony meg tartózkodott, nehogy később bármi gondja legyen belőle... Ilyenkor sajnálom, hogy eltűntek azok a médiumok amik nem függtek egyik párttól sem. Ezért most jár a pacsi a 444-nek.

Részemről most el is dőlt, hogy megy a kétfarkúra és Puzsérra a szavazatom, hozzunk új arcokat, hátha bennük még van valami gátlás. A kétfarkú legalább nem csinál titkot abból, hogy ők elisszák a pénzt.

 www.youtube.com/watch?v=DYbRM7KOhtM
Nomac
1:10-nél tartok: "ez a törvény kizárja a magáncégeket a parkolásból"
na most pl. autóvásárlás után nekem is szembesülnöm kellett azzal, hogy ez máig nincs így... a 11. kerületben bejelentett címmel elméletileg ingyenes a parkolás, ha olyan utcában lakik az ember, ahol parkolóautomata van, csak a mi utcánkban levőt nem az önkormányzat, hanem egy magáncég rakta ki (közforgalomnak megnyitott magánútként kellett csak bejegyeztetnie a területet), így fizethetek nekik havi 20 ezer forintot, ha a lakásom előtt akarom letenni az autót
r.baggio
várjálvárjál
az első két részt is megnézted, vagy egyből a harmadikkal kezdted? (az lett linkelve ide)

amúgy a magáncégek tilalma csak azokra a területekre terjed ki, ahol az önkormányzat szabja ki a közterületi várakozási díjat. de hát ezt is sikerült egy huszárvágással megoldaniuk, mint azt három részen keresztül taglalják is. de hát ha ma törvényt alkotnának arról, hogy Lölővel nem köthet szerződést az állam, akkor holnap egy harmadik szereplővel csinálnának bizniszt, a harmadik szereplő meg egyből továbbpasszolná Lölőnek némi kis jutalék fejében, és hát technikailag a törvényt is betartanák, meg a biznisz is ugyanúgy menne, mint régen.

vissza a parkoláshoz: tizenegybe' ráadásul az is vicces, hogy van lakossági parkolási engedély kétezerért (fizetős övezetben lakunk), viszont a tájékoztató mellé elküldik a listát azokról a közterületekről, amik nem kerületi kezelésben vannak, tehát a kerületi parkolási engedély oda nem érvényes. (pölö Bartók, Kosztolányi, Gellért tér stb). szóval figyelni kell, hova rakod le az autót.

és hát ugye kihozták, hogy ugyancsak tizenegybe' ráfizetéses a parkolás, ami azért vicces, mert a fizetős övezetek tényleg dugig vannak, új automatákat meg még nem kellett venni az elmúlt legalább öt évben (most tervezik kiterjeszteni a fizetős övezeteket dél felé, szóval annak nem feltétlenül kellene a 2018-as eredményt mínuszba rántania)

Szerkesztette: slowmotion
több mint 7 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 118 — no es importante
Kéz a kézben lopnak. Közben megy színjáték a médiában. A legjobb a közgyűlési szavazás volt Zuglóban, Fidesz és az MSZP megszavazta, Karácsony meg tartózkodott, nehogy később bármi gondja legyen belőle... Ilyenkor sajnálom, hogy eltűntek azok a médiumok amik nem függtek egyik párttól sem. Ezért most jár a pacsi a 444-nek.

Részemről most el is dőlt, hogy megy a kétfarkúra és Puzsérra a szavazatom, hozzunk új arcokat, hátha bennük még van valami gátlás. A kétfarkú legalább nem csinál titkot abból, hogy ők elisszák a pénzt.

 www.youtube.com/watch?v=DYbRM7KOhtM
Nomac
1:10-nél tartok: "ez a törvény kizárja a magáncégeket a parkolásból"
na most pl. autóvásárlás után nekem is szembesülnöm kellett azzal, hogy ez máig nincs így... a 11. kerületben bejelentett címmel elméletileg ingyenes a parkolás, ha olyan utcában lakik az ember, ahol parkolóautomata van, csak a mi utcánkban levőt nem az önkormányzat, hanem egy magáncég rakta ki (közforgalomnak megnyitott magánútként kellett csak bejegyeztetnie a területet), így fizethetek nekik havi 20 ezer forintot, ha a lakásom előtt akarom letenni az autót


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 7 éve
YoungZeeZee 9 842
 www.portfolio.hu/finanszirozas/bankok/milliardok-eletet-forgatja-fel-az-orwellt-is-megszegyenito-felelmetes-megfigyelorendszer.4.313835.html

hmmm
több mint 7 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
Juteszembe, Szlovéniában lemondott egy parlamenti képviselő, mert ellopott egy szendvicset. Just for info😊
több mint 7 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
Kéz a kézben lopnak. Közben megy színjáték a médiában. A legjobb a közgyűlési szavazás volt Zuglóban, Fidesz és az MSZP megszavazta, Karácsony meg tartózkodott, nehogy később bármi gondja legyen belőle... Ilyenkor sajnálom, hogy eltűntek azok a médiumok amik nem függtek egyik párttól sem. Ezért most jár a pacsi a 444-nek.

Részemről most el is dőlt, hogy megy a kétfarkúra és Puzsérra a szavazatom, hozzunk új arcokat, hátha bennük még van valami gátlás. A kétfarkú legalább nem csinál titkot abból, hogy ők elisszák a pénzt.

 www.youtube.com/watch?v=DYbRM7KOhtM
Nomac
Nagyon elgondolkodtató az ügy, sajnos sok ilyen van az országban. Érdekes lenne utánajárni, hogy lehet az, hogy ez teljesen normális Magyarországon. Tan azért van ez, mert nincsen és igazából sosem volt független ügyészség, aki körmére tudna/merne nézni a partok ügyeinek? Vagy meg mindig a pártállami időkben élünk, amikor úgy voltak vele az emberek, hogy had okoskodjanak a képviselők, csak hagyjak nekem is kis fusi pénzt? Nem tudom, de mindenképp bosszantó, hogy a gazdaságnak a politika ennyire a kezében van. Bár azt teszem hozza rögtön, szinte mindenhol elmondják, hogy külföldön is rengeteg a hasonló ügy. Csak ott legalább néha börtönbe kerül valaki...lásd Románia.
több mint 7 éve
Nomac New England Patriots 4 549 — balazs.t85@gmail.com
Kéz a kézben lopnak. Közben megy színjáték a médiában. A legjobb a közgyűlési szavazás volt Zuglóban, Fidesz és az MSZP megszavazta, Karácsony meg tartózkodott, nehogy később bármi gondja legyen belőle... Ilyenkor sajnálom, hogy eltűntek azok a médiumok amik nem függtek egyik párttól sem. Ezért most jár a pacsi a 444-nek.

Részemről most el is dőlt, hogy megy a kétfarkúra és Puzsérra a szavazatom, hozzunk új arcokat, hátha bennük még van valami gátlás. A kétfarkú legalább nem csinál titkot abból, hogy ők elisszák a pénzt.

 www.youtube.com/watch?v=DYbRM7KOhtM
több mint 7 éve
ozibozi New York Giants 21 721
Tény, hogy Nagyot hibázott az öreg, hiszen élete száz éve alatt pár évig tagja volt annak a Liberális Internacionálénak amelyiknek emlékeim szerint az alelnöke egy bizonyos zorbánviktor volt... 😉 együtt küzdöttek -többet között- ilyen Haiderek meg hasonló nemzeti populisták kizárásáért.
Vén marha, nem halt meg időben. Már vagy 20 éve díszpolgár lehetne.
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 351 — #NoStress
Mekkora éhenkórász szarjankónak kell ahhoz lenni, hogy leszavazd a 100 éves Bálint gazda kerületi díszpolgárságát.
ozibozi
Ha majd a Fidesz alatt díszpolgár akarsz lenni, akkor ne legyel SZDSZ-es.
Vagy ha 30 év múlva, akkor most ne legyél fideszes.
Elég logikus.
Sobri Jóska
Mán miért lenne logikus?

"A díszpolgári cím erkölcsi elismerés, amellyel a település tiszteletét és háláját fejezi ki a kitüntetett személynek.

A díszpolgári címet általában az nyerheti el, aki közösség érdekében kifejtett tevékenységével, magatartásával eredményesen elősegítette a település anyagi és szellemi értékeinek gyarapítását, illetve a politikai, gazdasági, kulturális élet területén a település rangjának emelése, hírnevének növelése érdekében jelentős tevékenységet fejtett ki."

Tehát akkor a Fiszfasznál az alapján lehet valaki díszpolgár, hogy mekkora seggnyaló volt?

Én nemtom, de nekem nincs bajom pl. Kokó kőbányai vagy Ákos józsefvárosi díszpolgárságával sem, hiába fideszesek.
Solymi
Pedig módfelett logikus. Gondolkozz.
Egy település dönt valamiről. Oké.
Konkrétan mi egy település döntéshozó szerve?

több mint 7 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 154 — Cowboys fan
Mekkora éhenkórász szarjankónak kell ahhoz lenni, hogy leszavazd a 100 éves Bálint gazda kerületi díszpolgárságát.
ozibozi
Ha majd a Fidesz alatt díszpolgár akarsz lenni, akkor ne legyel SZDSZ-es.
Vagy ha 30 év múlva, akkor most ne legyél fideszes.
Elég logikus.
Sobri Jóska
Mán miért lenne logikus?

"A díszpolgári cím erkölcsi elismerés, amellyel a település tiszteletét és háláját fejezi ki a kitüntetett személynek.

A díszpolgári címet általában az nyerheti el, aki közösség érdekében kifejtett tevékenységével, magatartásával eredményesen elősegítette a település anyagi és szellemi értékeinek gyarapítását, illetve a politikai, gazdasági, kulturális élet területén a település rangjának emelése, hírnevének növelése érdekében jelentős tevékenységet fejtett ki."

Tehát akkor a Fiszfasznál az alapján lehet valaki díszpolgár, hogy mekkora seggnyaló volt?

Én nemtom, de nekem nincs bajom pl. Kokó kőbányai vagy Ákos józsefvárosi díszpolgárságával sem, hiába fideszesek.
Solymi
ne etesd
több mint 7 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 9 503
Mekkora éhenkórász szarjankónak kell ahhoz lenni, hogy leszavazd a 100 éves Bálint gazda kerületi díszpolgárságát.
ozibozi
Ha majd a Fidesz alatt díszpolgár akarsz lenni, akkor ne legyel SZDSZ-es.
Vagy ha 30 év múlva, akkor most ne legyél fideszes.
Elég logikus.
Sobri Jóska
Mán miért lenne logikus?

"A díszpolgári cím erkölcsi elismerés, amellyel a település tiszteletét és háláját fejezi ki a kitüntetett személynek.

A díszpolgári címet általában az nyerheti el, aki közösség érdekében kifejtett tevékenységével, magatartásával eredményesen elősegítette a település anyagi és szellemi értékeinek gyarapítását, illetve a politikai, gazdasági, kulturális élet területén a település rangjának emelése, hírnevének növelése érdekében jelentős tevékenységet fejtett ki."

Tehát akkor a Fiszfasznál az alapján lehet valaki díszpolgár, hogy mekkora seggnyaló volt?

Én nemtom, de nekem nincs bajom pl. Kokó kőbányai vagy Ákos józsefvárosi díszpolgárságával sem, hiába fideszesek.
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 351 — #NoStress
Mekkora éhenkórász szarjankónak kell ahhoz lenni, hogy leszavazd a 100 éves Bálint gazda kerületi díszpolgárságát.
ozibozi
Ha majd a Fidesz alatt díszpolgár akarsz lenni, akkor ne legyel SZDSZ-es.
Vagy ha 30 év múlva, akkor most ne legyél fideszes.
Elég logikus.

több mint 7 éve
StormST Denver Broncos 13 009 — SB 50 Champion @ Grund
Mekkora éhenkórász szarjankónak kell ahhoz lenni, hogy leszavazd a 100 éves Bálint gazda kerületi díszpolgárságát.
ozibozi
Remélem ugyanazeknek az embereknek kell majd szavazni pár volt ex-KB-tag meg ex-KISZes NERember díszpolgárságáról, hogy lássam, ahogy arcon köpik-e magukat, bár gondolom addigra lesz valami kibúvó...

Szerkesztette: StormST

THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
több mint 7 éve
ozibozi New York Giants 21 721
Mekkora éhenkórász szarjankónak kell ahhoz lenni, hogy leszavazd a 100 éves Bálint gazda kerületi díszpolgárságát.

Szerkesztette: ozibozi
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 351 — #NoStress
MKKP:


több mint 7 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 9 503
 index.hu/gazdasag/2019/02/13/vagyonkezelo_alapitvany_trust_corvinus/

Igazából itt a családi alapítvány a lényeges.
Végülis, így nem kell azon aggódni, hogy mi lesz a vagyonnal Lölö után vagy más után.
Mindenki szépen egy alapítványt tesz meg örökösnek vagy még életében átírja rá a vagyont és meg van oldva a tulajdonlás, már strómanok se fognak kelleni.
több mint 7 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 48 314 — Így remélem megfelelek nektek.....
😊

 scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/51906469_2230757173840670_4426751147637735424_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent-ams3-1.xx&oh=27af01d3ef8c98b7f887600ef0ffcf74&oe=5CF0D4AC

Szerkesztette: dande2
több mint 7 éve
peach Atlanta Falcons 15 973 — a new hope (again)
2014-18 közt is rengeteget loptak, mégse lettek megbüntetve. Ha Mészárossal nem lehet kiütni a biztosítékot nem tudom mivel lehet...
Igor
 bowl.hu/forum/egyeb-temak/politika/1762002
Kampman
most őszintén: legjobb topik a fórumon.
Amadeus
Ahogy írtam többször: összehozhatnátok már innen egy normális pártot 😉
dande
Elképzelés: Gyönyörű
Valóság: Értelmes emberek képesek azon összeveszni, megsértődni, árulózni, nagy csinnadrattával elvonulni, h ki milyen fórumot használ, csinál ill. ki mit gondol az fk-ról...
Tito05
Imádom ezt a hsz. - t! 😀



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 7 éve
Tito05 Chicago Bears Alabama Crimson Tide 632 — Bears fan
2014-18 közt is rengeteget loptak, mégse lettek megbüntetve. Ha Mészárossal nem lehet kiütni a biztosítékot nem tudom mivel lehet...
Igor
 bowl.hu/forum/egyeb-temak/politika/1762002
Kampman
most őszintén: legjobb topik a fórumon.
Amadeus
Ahogy írtam többször: összehozhatnátok már innen egy normális pártot 😉
dande
Elképzelés: Gyönyörű
Valóság: Értelmes emberek képesek azon összeveszni, megsértődni, árulózni, nagy csinnadrattával elvonulni, h ki milyen fórumot használ, csinál ill. ki mit gondol az fk-ról...
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 351 — #NoStress
2014-18 közt is rengeteget loptak, mégse lettek megbüntetve. Ha Mészárossal nem lehet kiütni a biztosítékot nem tudom mivel lehet...
Igor
 bowl.hu/forum/egyeb-temak/politika/1762002
Kampman
most őszintén: legjobb topik a fórumon.
Amadeus
Ahogy írtam többször: összehozhatnátok már innen egy normális pártot 😉
dande

több mint 7 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 48 314 — Így remélem megfelelek nektek.....
2014-18 közt is rengeteget loptak, mégse lettek megbüntetve. Ha Mészárossal nem lehet kiütni a biztosítékot nem tudom mivel lehet...
Igor
 bowl.hu/forum/egyeb-temak/politika/1762002
Kampman
most őszintén: legjobb topik a fórumon.
Amadeus
Ahogy írtam többször: összehozhatnátok már innen egy normális pártot 😉
több mint 7 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
2014-18 közt is rengeteget loptak, mégse lettek megbüntetve. Ha Mészárossal nem lehet kiütni a biztosítékot nem tudom mivel lehet...
Igor
 bowl.hu/forum/egyeb-temak/politika/1762002
Kampman
most őszintén: legjobb topik a fórumon.
több mint 7 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 489
2014-18 közt is rengeteget loptak, mégse lettek megbüntetve. Ha Mészárossal nem lehet kiütni a biztosítékot nem tudom mivel lehet...
Igor
https://bowl.hu/logo/bowl-hu-black-512.png
Politika - Egyéb témák | Bowl.hu
Magyarország első számú amerikai futball oldala
több mint 7 éve
Brouwerij van de Vrij Baltimore Ravens 14 297 — Слава Україні! Героям слава! Vreugde van eeuwigheid

'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
több mint 7 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
Valami egészen érdekes hibrid berendezkedés ez. Lényegében egy ideamentes machiavellista autoriter rendszer, ami szerveződését tekintve valóban sok mindenben hajaz a klasszikus olasz szervezett bűnözésre, jellegzetes magyar vonásokkal való eltéréssel természetesen. Évek óta tartom magam ahhoz a véleményemhez, hogy az Orbán-rendszer egy Tangentopoli-szerű összeomlással fog zárulni, ami magával rántja a komplett politikai elitet - ellenzékkel együtt - és az értelmiségi+gazdasági szféra egy részét is.
Amadeus
"On 2 September 1992, the Socialist politician Sergio Moroni, charged with corruption, committed suicide."

Na ilyet itthon soha a büdös életben nem fogunk látni...
(nomen est omen?)

Amúgy szerinted lenne magyar bíró, aki kibírná 3 évig, mint di Pietro (ott is miután Berlusconi rászállt, 1 éven belül felállt...)
Olaszoknál a rengeteg probléma közepette, ez az egy pozitívum volt, hogy legalább ez a hatalmi ág viszonylag független. Korrupt, de (relatíve) független. (Más kérdés, hogy Falcone és Borsellino meg mondjuk az életével fizetett...)

2014-18 közt is rengeteget loptak, mégse lettek megbüntetve. Ha Mészárossal nem lehet kiütni a biztosítékot nem tudom mivel lehet...

Ha valamire fogadni kell, inkább a poszt-Orbán korszak belső harcaira teszek, én másban már nem hiszek..
Igor
kíváncsi vagyok, hogy Orbán meddig húzza.
több mint 7 éve
ozibozi New York Giants 21 721
Ha valami szerencse folytán a cigány kiesne a képből, még az is kiderülne itt ami meg sem történt. Emlékezz csak arra amíg lázárt ki nem vette a képből, hogy jöttek a rogán helikopterek meg hasonlók oda vissza, ellentétek csányistól, tarlóstól stb. A feszkók...
nem elfelejteni hogy Ráadásul mindig jönnek az éhes farkasok, akik mindig gátlástalanabbak, mint a régiek, mert nekik nincs mit /még/ veszteniük.
Ilyenkor mindig Szlávy Bulcsú posztulátuma igazolódik be. Ők Elvenni csak attól tudnak, akinek már van valamilye.
Itt csak az a kérdés hogy mikor.

1984-Ben, ha lett volna Facebook sokkal erősebb érvekkel, sokkal nagyobb társadalmi támogatással tudták volna védeni a regnáló rendszert, mint itt sokan most teszik, és láttuk mi lett vége.
Szóval csak kitartás!

Szerkesztette: ozibozi