Politika
68 feliratkozó
több mint 7 éve
Az történt, hogy az MTI-nél vagy nem tudnak rendesen angolul, vagy figyelmetlenek voltak, vagy, és ez remélhetőleg csak egy méretes baromság, amit írok, valaki azt akarta, hogy kerüljön csak be az ISIS ide is, nem árt, ha erősítjük a narratívát, és belekeverték/összekeverték az egy héttel ezelőtti lövöldözésről szóló cikkek egy bekezdését a mostaniba.index.hu/kultur/media/2018/08/11/habzo_szaju_muszlimozas_lett_az_mti_slendriansagabol/
több mint 7 éve
Borat a szent istván parki cuki. Remélem Orbánról forgatnak filmet a Diktátor után 😊))
több mint 7 éve
Mindenki áruló, aki megpróbál egy másik utat találni azon túl, hogy 2022-ben is az MSZP és Feri összefogásán alapuljon az ellenzéki masterplan 😊
több mint 7 éve
444.hu/2018/08/08/rasko-gyorgy-szerint-az-lmp-t-a-fidesz-penzeli-es-iranyitjaEzek ilyen 3/3-asok a Soros hadseregben, már minden tiszta!
bánccsák az lmp-t, brühühüh.
Amadeus
több mint 7 éve
dawyd728
4 265
Azért megmosolyogtató ez a mondat:Nem kérdés, hogy az LMP 2018 tavaszi szándéka az volt, hogy az MSZP és a DK tűnjön el vagy legalábbis végzetesen gyöngüljön meg, s a helyüket ők foglalják el.
Mintha fordítva nem ez lett volna a helyzet.. Ja és, ha el is hiszem, h LMP-t a Fidesz irányítja, attól még a DK-t vagy az MSZP-t miért nem ugyanúgy a Fidesz navigálja? Ugye csak velük ültek le vitázni. Az MSZP és a DK legalább annyira vágták a Jobbik alatt a fát, mint a Fidesz. Szóval értem, h LMP szerinte egy áruló, még talán egyet is értenék, csak hiteltelenné válik akkor, ha a többinél szerinte minden rendben.
több mint 7 éve
444.hu/2018/08/08/rasko-gyorgy-szerint-az-lmp-t-a-fidesz-penzeli-es-iranyitjabánccsák az lmp-t, brühühüh.
több mint 7 éve
a mocskos kapitalista nyugat már ideológiát gyárt csoki helyett is, fújj...Tavol all tolem a politika, de ezigen, de az origónál az alkalmazásnak nem feltétele a logikus következtetések levonására való képesség.
www.origo.hu/nagyvilag/20180806-nemetorszag-kindercsokolade-feketekisfiu.html
Nem neztem utana es a nagyon minimalis nemet tudasomra hagyatkozva no meg a fekete kisfiu a kepen nagyon haonslit boatengre, szoval ez egy special edition a vb-re ahol a nemet kerettagok gyerekkori kepei vannak szerintem....
ZoliMP
sőt, inkább hátráltató tényező.
slowmotion
több mint 7 éve
Tavol all tolem a politika, de ezigen, de az origónál az alkalmazásnak nem feltétele a logikus következtetések levonására való képesség.
www.origo.hu/nagyvilag/20180806-nemetorszag-kindercsokolade-feketekisfiu.html
Nem neztem utana es a nagyon minimalis nemet tudasomra hagyatkozva no meg a fekete kisfiu a kepen nagyon haonslit boatengre, szoval ez egy special edition a vb-re ahol a nemet kerettagok gyerekkori kepei vannak szerintem....
ZoliMP
sőt, inkább hátráltató tényező.
több mint 7 éve
YoungZeeZee
9 838
Tavol all tolem a politika, de ezwww.origo.hu/nagyvilag/20180806-nemetorszag-kindercsokolade-feketekisfiu.html
Nem neztem utana es a nagyon minimalis nemet tudasomra hagyatkozva no meg a fekete kisfiu a kepen nagyon haonslit boatengre, szoval ez egy special edition a vb-re ahol a nemet kerettagok gyerekkori kepei vannak szerintem....
több mint 7 éve
LöLö az új Simicska. Várom az új kitömhető havert 😊index.hu/kultur/media/2018/08/03/meszaros_lorinc_hirtv_echo_tv_liszkay/
több mint 7 éve
sfwallpaper.com/images/black-solid-wallpaper-19.jpgBiztos, ami biztos: valasz.hu is meghalt.Most úgy belenéznék mondjuk Borókai Gábor agyába.
Amadeus
Lecsó
több mint 7 éve
Biztos, ami biztos: valasz.hu is meghalt.Most úgy belenéznék mondjuk Borókai Gábor agyába.
Amadeus
több mint 7 éve
Biztos, ami biztos: valasz.hu is meghalt.
több mint 7 éve
Magyarország élőben, Földi-Kovács Andrea Gajdics Ottóhoz és Huth Gergelyhez:"... ugorjunk vissza valóban a kezdetekhez, hogy világos és tiszta legyen mindenki számára a kép, ugye a polgári körök 2002 után volt hogy 100 forintosával adták össze pénzt arra, hogy legyen végre a jobboldalnak médiája, legyen televíziója, újságja, rádiója, ahol azokat a híreket hallja, amik valóban történnek, hogy lett ebből a médiaportfólióból Simicska médiabirodalom???"
😀😀😀
Sajnálom a jobboldali szavazókat. Visszakapták a tévéjüket, a sok-sok igazsággal együtt, ami most mind ki is fog derülni. És hozzá ezt az okos lányt. Akit amúgy sajnálok, mert ő kifejezetten
több mint 7 éve
Szerintem pont a Soros-jelenség mutatja, hogy igazából irreleváns a migráció... persze könnyebb célpont, de ha nem lett volna migráció, akkor más lett volna a sok ellenség egyike/kedvenc téma.Elég nehéz kalkulálni az összes kamu ellenségképpel, ergo az egész univerzummal... pláne ha teljesen mindegy mit hazudnak a képedbe harsogva, megállás nélkül.
Itt a médiakontroll az egyetlen lényegi tényező, onnantól igazából minden mindegy.
We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)
We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
utóbbi mondatod nagyon igaz, és ez mutatja a zsenijét, hogy ebben felmérte a lehetőséget, és ki is aknázta.Egyről beszélünk.2014-ben fingunk nem volt, hogy jön egy teljesen új téma, a migráció, és agyontematizálja a következő éveket. Visszanézel bármilyen politikai prognózist, elemzést, okoskodást, az ezt figyelmen kívül hagyja (nem is tehetett akkor mást), így teljesen téves konklúziókra jut 2018 (22,26, stb.) tekintetében.akkor rosszakat olvastál vagy azok a prognózisok teljesen figyelmen kívül hagyták a tényeket és a várható hatásokat.
Sobri Jóska
2013-tól kezdődően több helyen is lehetett olvasni, hogy a szokásos afgán menedékkérők mellett nagyon komolyan megérkezhetnek a szírek is. és lám mi történt. csak éppen senki nem foglalkozott vele és senki sem hitte el, hogy tényleg megtörténhet ilyen mértékben. pedig voltam 2014-ben is nemzetközi konferencián, ahol mikor a svéd menekültügyi szakterület vezetője azt mondta, hogy stagnálásra számít, akkor felállt egy olasz kutató, aki afgánokkal foglalkozik, hogy márpedig ez téves, mert egyre kevesebb indokuk van az afgánok Afganisztánban, Iránban és Pakisztánban maradni tehát nőni fog a számuk. ugyanitt szintén elhangzott, hogy új szereplőként a szírek is megjelennek majd. én lezártam ezt annyival, hogy legalább lesz munkám biztosan.
csebi
Mind rosszat olvastunk. 😊
Bár a tendenciák már jelezték, a POLITIKAI elemzők, megfejtők nem kalkuláltak a migrációval, mint belpolitikai tényezővel 18-ra.
Csak Orbán reagált rá, gyorsan, politikai kommunikáció szempontjából elég hatékonyan.
Sobri Jóska
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 7 éve
Egyről beszélünk.2014-ben fingunk nem volt, hogy jön egy teljesen új téma, a migráció, és agyontematizálja a következő éveket. Visszanézel bármilyen politikai prognózist, elemzést, okoskodást, az ezt figyelmen kívül hagyja (nem is tehetett akkor mást), így teljesen téves konklúziókra jut 2018 (22,26, stb.) tekintetében.akkor rosszakat olvastál vagy azok a prognózisok teljesen figyelmen kívül hagyták a tényeket és a várható hatásokat.
Sobri Jóska
2013-tól kezdődően több helyen is lehetett olvasni, hogy a szokásos afgán menedékkérők mellett nagyon komolyan megérkezhetnek a szírek is. és lám mi történt. csak éppen senki nem foglalkozott vele és senki sem hitte el, hogy tényleg megtörténhet ilyen mértékben. pedig voltam 2014-ben is nemzetközi konferencián, ahol mikor a svéd menekültügyi szakterület vezetője azt mondta, hogy stagnálásra számít, akkor felállt egy olasz kutató, aki afgánokkal foglalkozik, hogy márpedig ez téves, mert egyre kevesebb indokuk van az afgánok Afganisztánban, Iránban és Pakisztánban maradni tehát nőni fog a számuk. ugyanitt szintén elhangzott, hogy új szereplőként a szírek is megjelennek majd. én lezártam ezt annyival, hogy legalább lesz munkám biztosan.
csebi
Mind rosszat olvastunk. 😊
Bár a tendenciák már jelezték, a POLITIKAI elemzők, megfejtők nem kalkuláltak a migrációval, mint belpolitikai tényezővel 18-ra.
Csak Orbán reagált rá, gyorsan, politikai kommunikáció szempontjából elég hatékonyan.
több mint 7 éve
2014-ben fingunk nem volt, hogy jön egy teljesen új téma, a migráció, és agyontematizálja a következő éveket. Visszanézel bármilyen politikai prognózist, elemzést, okoskodást, az ezt figyelmen kívül hagyja (nem is tehetett akkor mást), így teljesen téves konklúziókra jut 2018 (22,26, stb.) tekintetében.akkor rosszakat olvastál vagy azok a prognózisok teljesen figyelmen kívül hagyták a tényeket és a várható hatásokat.
Sobri Jóska
2013-tól kezdődően több helyen is lehetett olvasni, hogy a szokásos afgán menedékkérők mellett nagyon komolyan megérkezhetnek a szírek is. és lám mi történt. csak éppen senki nem foglalkozott vele és senki sem hitte el, hogy tényleg megtörténhet ilyen mértékben. pedig voltam 2014-ben is nemzetközi konferencián, ahol mikor a svéd menekültügyi szakterület vezetője azt mondta, hogy stagnálásra számít, akkor felállt egy olasz kutató, aki afgánokkal foglalkozik, hogy márpedig ez téves, mert egyre kevesebb indokuk van az afgánok Afganisztánban, Iránban és Pakisztánban maradni tehát nőni fog a számuk. ugyanitt szintén elhangzott, hogy új szereplőként a szírek is megjelennek majd. én lezártam ezt annyival, hogy legalább lesz munkám biztosan.
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 7 éve
aki már jóllakott, vagy az aki csak az út elején(közepén) jár, az vlsz másként moralizál 😊 de reccsenés előtt/után a süllyedő hajót a haszonélvezők tuti előbb fogják elhagyni, mint a szemellenzős birkák, az tuti. A világ nem változik.(amúgy én a gazdasági haszonélvezők közé tartozom, nem kicsit, nagyon)És itt az a kérdés, hogy vajon akik a rendszer élvezői azok akkor is a Fideszre szavaznának ha valami gebasz beütne vagy nem? Vagy az egész döntésük csak gazdasági alapokon nyugszik?
ozibozi
NB2
nem volt oly 'régen', de A Kádár rendszert is azok árulták el először, akik már régen megszedték magukat, vagy csak pozícióban/karrierben voltak-és maradni is akartak- de nem hittek az eszmében. Ez a derék 'fajta'/ típus az most is ott van, mert teljesen életkor és rendszerfüggetlen. Ezért is kell/kellett ezeket folyamatosan terrorizálni, hogy eszükbe se jusson... de eljön az idő, mert mindig el szokott, csak a dátum kérdéses ma még.
Szerkesztette: ozibozi
több mint 7 éve
(amúgy én a gazdasági haszonélvezők közé tartozom, nem kicsit, nagyon)És itt az a kérdés, hogy vajon akik a rendszer élvezői azok akkor is a Fideszre szavaznának ha valami gebasz beütne vagy nem? Vagy az egész döntésük csak gazdasági alapokon nyugszik?
ozibozi
több mint 7 éve
Szerintem pedig ezek az égvilágon nem csinált(n)ak jót az országnak, max maguknak, amit pedig dilettantizmusból folyamatosan elqrnak azt megoldják még több pénzzel Az az osztály akinek ez az egész valóban jó
Ahogy megroppan a gazdaság összeomlik ez a kártyavár, elfújja egy szellő is, és kévés lesz a keresztyén maszlag... oszt' lesz majd jó napot, kérdés csak a mikor.
(amúgy én a gazdasági haszonélvezők közé tartozom, nem kicsit, nagyon)
több mint 7 éve
2 okból is tévedsz:Józsi, logikus amit írsz, főleg annak fényében, hogy ebben az országban hagyománya van a felvilágosult abszolutizmusnak, azonban a koncepcióban az a bibi, hogy mellékhatásként a társadalom elenyésző rétege lép vele előre. Mármint érted: II. József anno kiépített egy professzionális köziget, oktatási rendszert, amiatt, mert a régi feudális fos miatt erőhátrányban volt a nyugati uralkodókkal szemben (ergo nem a mi két szép szemünkért csinálta), viszont óhatatlanul előre lépett vele a magyar társadalom is. Jelenleg viszont Orbánék koncepciózus hatalomgyakorlása - tényleg az - alapvetően kevesebb előnnyel jár a társadalom számára. Az egy más kérdés, hogy ezt a magyar társadalom mennyiben ismeri fel, illetve, hogy ő saját magával szemben megfogalmazza-e, hogy valós igény számára az oktatás, eü, tb javulása. Magyarul: Orbánnak más szereplőkkel szemben kellett elvégezni az abszolutista munkát - Simicska, multik, eu -, hogy szuverén és erőteljes pozícióba kerüljön, értelemszerűen más eszközökkel.Szerintem a veleje gyakorlatilag a maffia-szervezettség, alá-fölé rendeltség, letisztázott hierarchiák és a “politikus (Orbán) irányítsa a tőkést”-metodika.Hát nem.rendben van, de akkor (szerinted) mi a rendszer veleje? A gátlástalan közpénzlopás, eszetlen és majdnem teljesen eredménytelen sportköltekezés, a csontig hatoló korrupció, a kereszténydemokráciával magyarázott félnéci ájtatoskodás, vagy egyéb?
Engem elküldtek, mint írtam, Dani eljött magától, mert bedől a felszínnek, látszatnak, migránsoknak, sorosozásnak, a rendszer díszleteinek, és úgy véli ez a rendszer veleje, nem pedig csak a külsőségei.
Ő is írta, javíthatatlan idealista.
Én meg azt, fel kéne nőni.
Vagyis ugyanazt látjuk, csak más választ adunk rá.
Sobri Jóska
bergerdani
Amiket te írsz, ezek a felszín, csak jobban kibontva, cizellálva.
Szerintem az elmúlt 8 év az alapok kiépítéséről és a gazdaság (vazallusok) kontrolljáról szólt, sakkhasonlattal szólva a megnyitás lépései voltak, a következő 12-20 pedig szólhat az érdemi dolgokról, nemzeti kormányzásról, valós népjóléti intézkedésekről, “történelemcsinálásról”.
Orbán(ék) már nincs(enek) kiszolgáltatva IMF-nek, EU-nak, multiknak, magyar maffiózóknak, Csányinak, Simicskának, tőkéseknek, oligarcháknak, senkinek, már ő fújja a passzátszelet.
Reményeim szerint, mint egy türannisz, és nem pedig egy felturbózott Kádár vagy Sztálin.
És azt gondolom, hogy egy szarkupacot, ami gazdaságilag és erkölcsileg is egy óriási szarkupac (ez volt Magyarország kb. 2010-ben), csak kemény kézzel, kötöttségektől mentesen, koncepciózusan, pláne konstans szembeszélben csak erővel, mondhatni diktatórikusan lehet rendbe tenni.
De jelenleg prognózis ütközik prognózisnak, hogy melyikünknek lesz igaza, az majd 10-20 év múlva derülhet csak ki.
Sobri Jóska
1 dologban nincs igazad: Az eu nagyon is megnyomorítja Orbán dolgait 1 fronton: társadalompolitika. Amíg nyitva vannak a határok, addig Orbán nem fantomokkal kell, hogy versenyezzen, hanem a nyugati államok szocrendszereivel, amikkel szemben rendre alul fog maradni, hiába nemzünk/szülünk több gyereket.
Amadeus
1, Ha objektíven alul is maradna bármivel szemben is, akkoris kommunikatíve nem fog. És a 21.században aki a kommunikációt uralja, az uralja a valóságot is. (Lásd Trump.)
2, 2014-ben fingunk nem volt, hogy jön egy teljesen új téma, a migráció, és agyontematizálja a következő éveket. Visszanézel bármilyen politikai prognózist, elemzést, okoskodást, az ezt figyelmen kívül hagyja (nem is tehetett akkor mást), így teljesen téves konklúziókra jut 2018 (22,26, stb.) tekintetében.
Simán jöhet bármilyen hasonlóan előre tervezhetetlen téma idén, jövőre, 3 év múlva, amire Orbánék (és ez a zsenialitásuk) ráugranak, és a maguk javára fordítják.
Mivel nem elvek vagy eszmék mentén
És tuti, hogy valami jönni fog.
Ha majd fél/egy évszázad múlva megírják a 21.század első felének történelmét, tuti lesznek olyan "szakkifejezések", hogy kalkulált improvizitás meg a káosz profitábilis kezelése, és hasonlók.
