Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

68 feliratkozó

több mint 8 éve
malkav Baltimore Ravens 2 468
Szerintem az a baj, hogy az embereket próbáljuk az ideológiákba csoportosítani, és utána kicsit leszeparálni azokat akik nem hasonlóan gondolkodnak mint mi. Ez egyébként egy full kretén hozzáállás, mert attól tanulod a legtöbbet aki nem úgy gondolkodik mint te (persze itt a gondolkodik is hangsúlyos, mert a stop sorosról nem lehet érdemben vitázni) És ugyanezt csináljuk a pártokkal is .. én jobb konzervatív vagyok én ballib vagyok, pedig ezek a pártok már nem élesen megkülönböztetett ideológiák miatt csoportosulnak. Egyik kérdésben inkább balib a másikban inkább konzervatív. Ma még centrális erőtér holnap már kvázidiktatúra...
Amúgy amin absz. nem lepődtem meg az a DK nulla szavazat.
több mint 8 éve
Nomac New England Patriots 4 546 — balazs.t85@gmail.com
Bárcsak hasonló lenne a társadalom gondolkodása mint a bowl.hu közönsége.

Világ életemben Fideszes voltam, és amikor volt lehetőségük 2/3-ra akkor is úgy gondoltam hogy most itt a lehetőség hogy megmutassák, tényleg mások mint a többiek (én kis naiv). Az első ciklus után már érződött hogy rezeg a léc, de még mindig úgy gondoltam náluk van a legjobb kézben a hatalom. Lopnak, etetik a kádereket, de képesek vezetni az országot.
Elérkeztünk a következő választások elé.. Elég abszurd szavazatot fogok leadni, mert az LMP listájára szavazok, de a Jobbikos egyéni jelöltre. Még mindig úgy gondolom hogy a Fidesz képes legjobban vezetni az országot, de olyan pofátlanok lettek amit már ellensúlyozni kell.
több mint 8 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 147 — Cowboys fan
Életemben nem szavaztam a Fideszre, nem hiszek a kormánypropagandának és elítélem a korrupciót is, de hát mindenki lop...
Ha szavazok, a Fideszre fogok.
#JC6
mindenben vannak fokozatok. annak, amit most lehet látni, még talán a '94-'98 közötti privatizáció is csak jelenthet. ráadásul - persze nyilván sokat "fejlődött" az információs társadalom, tehát jobban és gyorsabban utolérhetők és nyilvánosabbak az adatok, mint évekkel ezelőtt - ami sokaknál kiveri a biztosítékot, az a hideg cinizmus, amivel ezt csinálják. meg sem próbálják szőnyeg alá rejteni, nyilván mivel a rendszert olyanná építették züllesztették, hogy egyszerűen elszámoltathatatlanok.

én pl '98-ban még nem szavazhattam, de amit demokrácia, átláthatóság és elszámoltathatóság címén ott művelt a Fidesz, az kb egy életre eldöntötte, hogy rájuk soha, semmilyen körülmények között nem szavaznék - ja de, ha a gyermekeim élete múlik rajta, aztán meg nekimegyek a Dunának.
és azt kell hogy mondjam, hogy nem is igazán csalódtam bennük, mert amit itt nyolc éve művelnek, ahhoz képest '98-'02 csak a bemelegítés volt. persze, nyilván akkor nem volt kétharmaduk, 2010-től meg volt, azért verhették szét a demokratikusnak csúfolt berendezkedést szépen lassan.
több mint 8 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 474
engem a fidesz és a jobbik magas aránya lep meg, sejtettem hogy baloldali a fórum javarésze
eaglesmcnabb
Inkább amolyan örök ellenzékiek, 2009-10 környékén itt is eléggé jobbos volt a hangulat, persze nyilván azóta a társaság is cserélődött némileg

Szerkesztette: Kampman
több mint 8 éve
Toca Minnesota Vikings 20 714 — Vikings fan
engem a fidesz és a jobbik magas aránya lep meg, sejtettem hogy baloldali a fórum javarésze
eaglesmcnabb
Ez a kérdés már messze túlmutat a bal vagy jobb oldalon szerintem.
Ezt a rezsimet meg kell dönteni, ha ezt a Jobbik tudja rá kell szavazni ha valamelyik balos akkor rá és ennyi.
több mint 8 éve
Törölt felhasználó
Életemben nem szavaztam a Fideszre, nem hiszek a kormánypropagandának és elítélem a korrupciót is, de hát mindenki lop...
Ha szavazok, a Fideszre fogok.
több mint 8 éve
eaglesmcnabb Cleveland Browns Virginia Tech Hokies 23 443 — je suis poloska
engem a fidesz és a jobbik magas aránya lep meg, sejtettem hogy baloldali a fórum javarésze

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Myles Garrett, Jerry Jeudy, Tre Harris, Jayden Higgins és Nick Chubb fan!!!
több mint 8 éve
NB2 New England Patriots 29 022 — nabege2@yahoo.com
Nem gondoltam volna, hogy az LMP vezet itt a fórumon 😀
#JC6
Pedig aki régóta követi a topicot, annak ez nem meglepetés. Engem jobban meglep a Fidesz szavazatok száma, mert itt baromira nem aktívak😊
több mint 8 éve
Törölt felhasználó
Nem gondoltam volna, hogy az LMP vezet itt a fórumon 😀
több mint 8 éve
dawyd728 4 265
Hát basszus, ezt nem gondoltam, ennyire zöld-balos itt mindenki? 😀 Mondjuk én is LMP-t nyomtam, pedig inkább liberál-konervatív vagyok, de én már mondtam, hogy ilyen helyzetekben lesz*rom az ideológiát. Én a kormányt egy nagyvállalati cégmenedzsmentként értelmezem, oda pedig nem szín/bőr/tetszik/temteszik alapján választok embert, hanem az alapján, hogy ki menedzseli jobban a céget. Beleértve a mikromenedzsmentet is.

Szóval bár 4 éve is LMP-re szavaztam, de simán lehet, hogy most el fogok kurvulni. 😊 Csak még nem tudom, hogy milyen irányba, meg kell néznem a mi választókerületünkben a kínálatot...
peterk2005
Én pl. jobb-közép, konzervatív-középbe tartozom, aki a zöld politikát szereti, de nem a sötétzöldet. Anno mikor mértem politicalcompass oldalán szinte bullseye-t értem el. Koordináta-rendszerben kb (1;0,5), ha a koordináta tengelyek -10 és +10 egységig terjednek. Mondjuk látva azt, h még a skandináv kormányok is tőlem jobbra helyezkednek el (ami valahol vicc azért), akkor lehet valóban balközép és liberális közép vagyok, ha ennek a megnevezésnek így magában van értelme. Mindenesetre az LMP, akire 4 éve és most is szavazni fogok inkább érzem balosabbnak és liberálisabbnak saját magamnál.
több mint 8 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 930 — Salus populi suprema lex esto
Én pedig Dr Gődény-t láttam ma egy videón, aki a Közös nevező 2018 nevű párt listavezetője. Arról is híres, hogy amerikai fociz(ik)ott Nyíregyházán. Játszottam is ellene anno. 😊
több mint 8 éve
eaglesmcnabb Cleveland Browns Virginia Tech Hokies 23 443 — je suis poloska
A Privátszférában láttam dr. Steinmetz Ádámot.
Még több hasonló gondolkodású politikus kellene. És nem a párthovatartozása miatt mondom.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Myles Garrett, Jerry Jeudy, Tre Harris, Jayden Higgins és Nick Chubb fan!!!
több mint 8 éve
mustaine Tampa Bay Buccaneers Middle Tennessee Blue Raiders 10 335 — Chalk Dawk fan
btw kicsoda Emőke és Gábor? | tudom utóbbi én |
Ja igen, barlangban és egy kő alatt élek.
dawyd728
Gábor:
https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t15.5256-10/27595537_10156299341489433_79891189184069632_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=1-7&_nc_sid=a27664&_nc_ohc=KZdfXT_IP3IQ7kNvwF5Oc45&_nc_oc=Adp-6HPChJGoMv3nFVESX_Glfz6qIQU_qdj_8-Z00hxXBZhJ5AZPuBAsnchEoHruzdU&_nc_zt=23&_nc_ht=scontent.xx&_nc_gid=wVjj8l-dtDRZl_CZrHwktA&_nc_ss=7b20f&oh=00_Af_auogR4K_k2CP0vBh0VSSNXsJcca3fOOBQ2u46AqfV0g&oe=6A3CB8BB
2,3 Mio. Aufrufe · 16.546 Reaktionen | Nincs kedved elmenni szavazni április 8-án? Nem para. Ismerd meg Gábort, aki szívesen eldönti helyetted is, hogy mi legyen. #éndöntök #választás2018 | Comedy Central Magyarország
Nincs kedved elmenni szavazni április 8-án? Nem para. Ismerd meg Gábort, aki szívesen eldönti helyetted is, hogy mi legyen. #éndöntök #választás2018

Emőke:
https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t15.5256-10/27854300_10156304394584433_8336609075760463872_n.jpg?_nc_cat=111&ccb=1-7&_nc_sid=a27664&_nc_ohc=DyDF_ZKtIvEQ7kNvwF2NCpv&_nc_oc=AdqjXNHQv7n7hM6CWRVxnZF_-haGInI_nz5zvYFVs80QlkqXWZpMCGV6o2vUJKjdDak&_nc_zt=23&_nc_ht=scontent.xx&_nc_gid=ixNWDPuoPbt2lWY-4FSIVA&_nc_ss=7b20f&oh=00_Af_iYAdqruBKYAG0Z27_axotHXc2Q4MzryBqUwWBvc7jrA&oe=6A3CB550
2,3 Mio. Aufrufe · 16.377 Reaktionen | Választani nem olyan nehéz ám! Kipróbálod? ⃝ megnézem Bödőcs Tibor legújabb szösszenetét most azonnal ⃝ görgetek tovább lefelé, míg el nem fárad az ujjam Vagy ezt is Emőke döntse el helyetted? #éndöntök #választás2018 | Comedy Central Magyarország
Választani nem olyan nehéz ám! Kipróbálod? ⃝ megnézem Bödőcs Tibor legújabb szösszenetét most azonnal ⃝ görgetek tovább lefelé, míg el nem fárad az ujjam Vagy ezt is Emőke döntse el helyetted?...

több mint 8 éve
dawyd728 4 265
btw kicsoda Emőke és Gábor? | tudom utóbbi én |
Ja igen, barlangban és egy kő alatt élek.
több mint 8 éve
dawyd728 4 265
Én meg úgy gondolom, hogy túl sok a rinyálás...
A baráti körömben is, meg úgy általában.
Mindenki szidja szerencsétlen ellenzéket, hogy nem tudnak összefogni, meg azért, mert csak úgy, mert jó őket (is) szidni. Ha meg összefognának, akkor meg az lenne a baj, hogy na bazmeg a jobbik benyalt a maszopnak, meg dettike segget csinált a szájából... De én azt vallom, hogy a politika nem szerelem kérdése, és igenis sokszor a legkevésbé rosszat kell választani. Főleg akkor ne rinyáljon senki, ha szerinte az egész politika korrupt és alja emberekből áll. Ha így van, akkor kire várunk? Nem jön a megváltó, szóval a legkevésbé hamis prófétára kell hallgatni. Aztán ha nem jött be, akkor el kell zavarni a picsába. Hogy ezt a mostanit meg nem lehet csak olyan egyszerűen elzavarni, na arról részben ő tehet, meg az ellenzék is, meg mi is!
Szóval a nem megyek szavazni attitűd a felelősség áthárítása mindenki másra. Gyerekes hozzáállás.
Lecsó
Én pl szívesen szavaznék egy DK-s jelöltre is, pedig aztán ők állnak tőlem a legmesszebb, ha be lenne hirdetve, h technikai össz ellenzéki összefogás van, aminek a NER lebontása, majd egy új választás kiírása a lényege és nem 4 éves kormányzás egy szivárvány koalícióban DK-tól Jobbikig.. Ezt 3,0-3,5 millió egy irányba szavazóval, ami bőven 2/3-ot érne meg lehetne csinálni. Na ezzel valóban a rendszerváltást el lehetne indítani, csak ugye jelen pillanatban választást akarnak az ellenzéki pártok nyerni, nem rendszerváltást. Itt a rendszerváltásra a 2010 előtti rendszer váltását is értem. Én pl mindkét "zelmúltnyolcév" ellenzékének tagja vagyok. Ha pedig az ellenzéki pártok, nem akarnak rendszerváltást, csak pole pozíciót egy recessziót követő választásra, akkor én nem fogok egy olyan személyre(!) szavazni, aki aktív letéteményese volt a korábbi zelmúlt8évnek, sőt már a 90-es éveknek is, ha csak nem mondja azt, h igen valóban rendszerváltást kell csinálni és mi legnagyobb ellenzéki pártok felosztottuk magunk között mind a 106 körzetet ilyen olyan arányban. Kedves választó, ne a személyemet és az általam/pártom által képviselt világképet nézd, hanem azt az ígéretet, ha rám szavazol, azzal a teljes rendszert váltani akaró tábort képviseled. Ezzel szemben mi van ma? Segítsem pole pozícióba őt és pártját? Annyit tudok tenni, h helyben nem kampányolok senki ellen, se mellett az ellenzéki oldalon. Itt is direkt név nélkül írtam végig.

EDIT: Természetesen listán leadom szabályos szavazatom.

Szerkesztette: dawyd728
több mint 8 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 21 707 — Csodabogár
 444.hu/2018/03/22/orban-2000-zsoldos-dolgozik-magyarorszagon-a-kormany-ellen

ez egyre jobban menthetetlen. komolyan bajok vannak.

több mint 8 éve
mustaine Tampa Bay Buccaneers Middle Tennessee Blue Raiders 10 335 — Chalk Dawk fan
egyébként ha már választások: délelőtt volt szerencsém meglátogatni a Budapest 112. postát (Fehérvári út, kiemelt posta), hát dedikált ablak foglalkozott a szavazatvásárlásos ügyekkel (=derült égből Erzsébet-utalvány).

mondjuk nem hallottam, hogy megkérdezték volna, hogy tudják-e, kire kell szavazni, de ezt biztos a boríték belső felére nyomtatták.
slowmotion
Bocs az offért, erről jut eszembe, hogy nálunk a helyi postás (VII. ker) annyira felbaszta magát az Erzsébet-utalvány kiszállítás miatt, hogy inkább elment a Lidlbe pénztárosnak. | Mondjuk így talán jobban megbecsülik, kevésbé szívatják és többet is keres. |

több mint 8 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 147 — Cowboys fan
egyébként ha már választások: délelőtt volt szerencsém meglátogatni a Budapest 112. postát (Fehérvári út, kiemelt posta), hát dedikált ablak foglalkozott a szavazatvásárlásos ügyekkel (=derült égből Erzsébet-utalvány).

mondjuk nem hallottam, hogy megkérdezték volna, hogy tudják-e, kire kell szavazni, de ezt biztos a boríték belső felére nyomtatták.
több mint 8 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 147 — Cowboys fan
Amúgy egyébként a Jobbik és az LMP az a két párt aki nem volt még kormányon. Nyilván sokan ezért is őket választják. Valahogy én az LMP-ben nem látom azt a nagy erőt (bár eddig itt a szavazáson az LMP vezet), de lehet hogy én is inkább rájuk szavaznék, mint a Jobbikra. Az egyéniben már úgyis rájuk fogok szavazni, mert nálunk a Jobbikos jelölt a legesélyesebb.
Bruce
a zelempét kell választani, mert a zországos listájuk eleje tele van doktorral, bisztos nagyon okossak
több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 938 — The Mathematician
Én nem akarok megbántani senkit, de arra, hogy lehet valaki büszke, hogy nem szavaz senkire?

A Fidesz szavazó legalább kiáll a pártjáért, a nem Fidesz szavazó meg kiáll a kormányváltásért, de aki nem szavaz az semmiért nem áll ki, azaz magáért sem.
Jughead
én ha el is fogok menni szavazni akkoris ráírom h a "kurva anyátokat" vagy valami hasonlót
lényegében élnék a szavazati jogommal de az egész fostenger nem éri meg a macerát hogy hazautazzak miatta

Szerkesztette: Negritis, a vajda

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 8 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 147 — Cowboys fan
...de aki nem szavaz az semmiért nem áll ki, azaz magáért sem.
Jughead
annak majd Emőke meg Gábor eldönti a jövőjét jól 😊
több mint 8 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 930 — Salus populi suprema lex esto
Amúgy egyébként a Jobbik és az LMP az a két párt aki nem volt még kormányon. Nyilván sokan ezért is őket választják. Valahogy én az LMP-ben nem látom azt a nagy erőt (bár eddig itt a szavazáson az LMP vezet), de lehet hogy én is inkább rájuk szavaznék, mint a Jobbikra. Az egyéniben már úgyis rájuk fogok szavazni, mert nálunk a Jobbikos jelölt a legesélyesebb.
több mint 8 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Én meg úgy gondolom, hogy túl sok a rinyálás...
A baráti körömben is, meg úgy általában.
Mindenki szidja szerencsétlen ellenzéket, hogy nem tudnak összefogni, meg azért, mert csak úgy, mert jó őket (is) szidni. Ha meg összefognának, akkor meg az lenne a baj, hogy na bazmeg a jobbik benyalt a maszopnak, meg dettike segget csinált a szájából... De én azt vallom, hogy a politika nem szerelem kérdése, és igenis sokszor a legkevésbé rosszat kell választani. Főleg akkor ne rinyáljon senki, ha szerinte az egész politika korrupt és alja emberekből áll. Ha így van, akkor kire várunk? Nem jön a megváltó, szóval a legkevésbé hamis prófétára kell hallgatni. Aztán ha nem jött be, akkor el kell zavarni a picsába. Hogy ezt a mostanit meg nem lehet csak olyan egyszerűen elzavarni, na arról részben ő tehet, meg az ellenzék is, meg mi is!
Szóval a nem megyek szavazni attitűd a felelősség áthárítása mindenki másra. Gyerekes hozzáállás.
több mint 8 éve
mustaine Tampa Bay Buccaneers Middle Tennessee Blue Raiders 10 335 — Chalk Dawk fan
Mivel itt arról volt szó, kire szeretnék szavazni (a szavaznának-ot én így értelmeztem), szerintem az igenis egy opció, hogy nem szavazok, én speciel azért, mert úgy érzem senki sem képviseli az érdekeimet/véleményemet.

Aki nem szavaz senkire (vagy érvénytelen szavazatot ad le), az az egész választási palettát minősíti.
Jó lenne ezt valahogy belevinni a rendszerbe, persze nehéz dolog lenne és azzal, hogy kihagyjuk a lakosság X százalékát, egyszerűbb a kisebb méretű nevezőt manipulálni. C'est la vie.
Igor
Lehet egyáltalán olyan egy képviseleti demokráciában, hogy neked megfelelő? Én ilyen pártot amióta felnőttem, még nem láttam. Megjegyzem nem csak itthon, nyugaton sem. Ez a képviseleti rendszer tereli önmagát a 2 alternatívás rendszerhez. Esetleg kiegészítve 1-2 konstans kisebbségi párttal. Nem létezik, hogy csak 2 (3-4-5) féle gondolkodású ember legyen. Ha szétszeded harminc felé - ami esetleg már jobban lefedné az emberek igényeit - az kormányozhatatlansággal járna.
peterk2005
A képviseleti rendszerből nem következik a blokkosodás 😊. Alapvetően rengeteg dologtól függ, de nem a képviseleti rendszer miatt van. A racionális választói magatartásból következik, hogy a nagyobb pártokhoz gravitálnak a szavazók, de politikai kultúra, vagy pl. a választási rendszer arányossága/aránytalansága is befolyással van.

Szerkesztette: mustaine

több mint 8 éve
Jughead Dallas Cowboys 6 758
Én nem akarok megbántani senkit, de arra, hogy lehet valaki büszke, hogy nem szavaz senkire?

A Fidesz szavazó legalább kiáll a pártjáért, a nem Fidesz szavazó meg kiáll a kormányváltásért, de aki nem szavaz az semmiért nem áll ki, azaz magáért sem.
Jughead
Én nem vagyok rá büszke, de ugyanakkor nem érzem kötelességnek a legkisebb rosszat választani... (persze a realitás az, hogy mivel pragmatikus ember vagyok, elmegyek majd a Fidesz elleni legesélyesebb jelöltre szavazni - de ettől még nem fogom úgy érezni, hogy ez a követendő példa.)

Mivel itt arról volt szó, kire szeretnék szavazni (a szavaznának-ot én így értelmeztem), szerintem az igenis egy opció, hogy nem szavazok, én speciel azért, mert úgy érzem senki sem képviseli az érdekeimet/véleményemet.

Aki nem szavaz senkire (vagy érvénytelen szavazatot ad le), az az egész választási palettát minősíti.
Jó lenne ezt valahogy belevinni a rendszerbe, persze nehéz dolog lenne és azzal, hogy kihagyjuk a lakosság X százalékát, egyszerűbb a kisebb méretű nevezőt manipulálni. C'est la vie.
Igor
Nem is a te hozzászólásod miatt írtam. De egyébként a legkisebb rossz is jobb, mint a legrosszabb, szóval, aki felelősen gondolkodik az elmegy és megpróbál tenni azért, hogy a legkisebb rossz következzen be.

Akinek meg az egyik párt a legjobb (legyen az Fidesz vagy valamelyik ellenzéki), mert tökéletesen megfelel neki az meg azért megy el szavazni, hogy a számára tökéletest segítse.

Szerkesztette: Jughead