Politika
68 feliratkozó
több mint 8 éve
index.hu/gazdasag/2018/03/21/20_ezerbol_mindossze_20_kerelmezotol_tagadtak_meg_a_letelepedesi_kotvenyt/Közben kijött a hivatalos statisztika, hogy 1000 migránsból 1 rossz, 999 meg jöhet...
több mint 8 éve
Nem jó.Érdeklődéssel olvastam itt a politikus tehetségek versengését Göbbelstől OV-ig, csak szerintem az egésznek semmi értelme, ha a politikus definíciójában nem egyeztek meg előtte. Mert a politikus nem ugyanazt jelenti Sobrinak, mint mondjuk Peterknek, meg nem ugyanazt, mint nekem.már megint a jó öreg értelmezési probléma
Szóval innentől az egész értelmetlen összehasonlítás.
Lecsó
(politikus = államférfi) vs (politikus =/= államférfi)
slowmotion
Politikus=közérdekben tevékenykedő ember ÉS politkus=/=magánérdekben eljáró ember
Az államférfi a politikus részhalmaza.
Szerkesztette: Lecsó
több mint 8 éve
Érdeklődéssel olvastam itt a politikus tehetségek versengését Göbbelstől OV-ig, csak szerintem az egésznek semmi értelme, ha a politikus definíciójában nem egyeztek meg előtte. Mert a politikus nem ugyanazt jelenti Sobrinak, mint mondjuk Peterknek, meg nem ugyanazt, mint nekem.már megint a jó öreg értelmezési probléma
Szóval innentől az egész értelmetlen összehasonlítás.
Lecsó
(politikus = államférfi) vs (politikus =/= államférfi)
Szerkesztette: slowmotion
több mint 8 éve
Érdeklődéssel olvastam itt a politikus tehetségek versengését Göbbelstől OV-ig, csak szerintem az egésznek semmi értelme, ha a politikus definíciójában nem egyeztek meg előtte. Mert a politikus nem ugyanazt jelenti Sobrinak, mint mondjuk Peterknek, meg nem ugyanazt, mint nekem.Szóval innentől az egész értelmetlen összehasonlítás.
több mint 8 éve
Lehet, hogy ennél összetettebb, nem? 😉Mi azt hisszük, mert túlgondoljuk. 8-)
Sobri Jóska
"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 8 éve
A fideszes kollektív szürkeállomány arra jutott, hogy: a népből 3,3 millió bekajálta a migráncsos rétestésztát annyira, hogy kajakómásan képes volt eltámolyogni szavazni. Nosza, nyomassuk ezerrel, mert ~3,3 millió szavazattal nem létezik, hogy kikapjanak.Lehet, hogy ennél összetettebb, nem? 😉
Ez a nagy okosság a zseni Orbántól/Habonytól?! Innen Kósa/Németh szintnek látszik.
Atari
több mint 8 éve
A fideszes kollektív szürkeállomány arra jutott, hogy: a népből 3,3 millió bekajálta a migráncsos rétestésztát annyira, hogy kajakómásan képes volt eltámolyogni szavazni. Nosza, nyomassuk ezerrel, mert ~3,3 millió szavazattal nem létezik, hogy kikapjanak.Ez a nagy okosság a zseni Orbántól/Habonytól?! Innen Kósa/Németh szintnek látszik.
"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 8 éve
Kósa sétálásáról egyből a trónok harca jutott az eszembe... Shame, Shame..
több mint 8 éve
Szerintem ő marketinges... 😀 bár gondolom a politikus szóra adott definícíónk különbözik.Goebbelsnél is kevés tehetségesebb politikus volt. | demagóg példa, tudom |És végül, de nem utolsósorban: ha a tehetségét, munkabírását, memóriáját, stb nem a közjó érdekében használja, akkor politikusként értéktelen.Ez a lényeg. Az a fontos amit csinál, nem az, hogy mekkora tehetsége van hozzá. Ha nagy tehetséggel jut eddig, az csak rosszabb, mintha hülye lenne és azért csinálná.
Jan
peterk2005
Amadeus
Ha már német/tehetséges politikus, akkor mondjuk Bismarck inkább eszembe jut elsőre.
We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)
We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 8 éve
Tökéletes példa.Goebbelsnél is kevés tehetségesebb politikus volt. | demagóg példa, tudom |És végül, de nem utolsósorban: ha a tehetségét, munkabírását, memóriáját, stb nem a közjó érdekében használja, akkor politikusként értéktelen.Ez a lényeg. Az a fontos amit csinál, nem az, hogy mekkora tehetsége van hozzá. Ha nagy tehetséggel jut eddig, az csak rosszabb, mintha hülye lenne és azért csinálná.
Jan
peterk2005
Amadeus
És visszaértünk ahhoz, amit kiolvastam a könyvből. 😊
Ami nem az, hogy Orbán mennyire hasznos, elismerendő, jó, stb. politikus, hanem annyi volt az alapállítás, (amit az író több infóból rakott össze), hogy tehetséges.
Egy pubquizre bármikor kihívnám azért sztem 😊Hívj ki engem, ha mersz. 😛
Igor
több mint 8 éve
www.youtube.com/watch?v=vfBl2LqyyWU😀
'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'
"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)
Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
több mint 8 éve
Goebbelsnél is kevés tehetségesebb politikus volt. | demagóg példa, tudom |És végül, de nem utolsósorban: ha a tehetségét, munkabírását, memóriáját, stb nem a közjó érdekében használja, akkor politikusként értéktelen.Ez a lényeg. Az a fontos amit csinál, nem az, hogy mekkora tehetsége van hozzá. Ha nagy tehetséggel jut eddig, az csak rosszabb, mintha hülye lenne és azért csinálná.
Jan
peterk2005
több mint 8 éve
És végül, de nem utolsósorban: ha a tehetségét, munkabírását, memóriáját, stb nem a közjó érdekében használja, akkor politikusként értéktelen.Ez a lényeg. Az a fontos amit csinál, nem az, hogy mekkora tehetsége van hozzá. Ha nagy tehetséggel jut eddig, az csak rosszabb, mintha hülye lenne és azért csinálná.
Jan


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
Én az összes politikus 95%-ával így vagyok...Én is így vagyok a 95%-al. 😀
És attól hogy valaki lyukat beszél a hasamba (velem lehetne próbálkozni, nem menne az olyan könnyen...), attól még nem tehetség, már elnézést. Ha ebben májer valaki, akkor menjen el porszívóügynöknek... és mindenki jobban jár.Igor
De nem lyuk beszélésre gondoltam, hanem intellektuális képességekre. Amikor valaki logikus és koherens érvekkel képes rám hatni. Egy porszívó ügynök nem tud. Mondjuk lehet, hogy ez az én gyengém, mert hiába van egy elég kialakult és elég markáns világ- és valóságképem, a racionális érvekre hallgatok. Alkalmanként annak ellenére is, hogy a valóságképemen alakítani kell. Szóval akár felfogható úgy is, hogy befolyásolható vagyok. Bár én ezt inkább nyitottságnak nevezem. 😊
Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
1: nem az a jó főnök, aki mindenhez ért, mindent meg tud csinálni, hanem az, aki minden területre a megfelelő embert tudja odatenni. Azt minden hülye meg tudja csinálni, hogy annyit dolgozik mint egy barom, és ezáltal jut előrébb. Az igazi nagy spílerek viszont úgy jutnak előre, hogy minden részfeladatra megtalálják azt, aki náluk jobban meg tudja csinálni.2: ahhoz képest hogy OV ekkora zseni, elég jól lerottyantotta az országot
3: OV évekig mondogatta, hogy Simicskát okosabbnak tartja magánál, akkor most mi van...?
4: milyen 2-2,5 milliós táborról van szó? 2010-ben volt 2,7 (ebben még én is benne voltam), 2014-ben 2,1 (ebből 88 ezer határon túli), és azóta is folyamatosan erodálódik. Fogadok hogy idén bőven 2 millió alatt lesz. Az a stratégia része, vagy a zseniség ismérve hogy 8 év alatt elveszíti a szavazóinak 25-30%-át?
És végül, de nem utolsósorban: ha a tehetségét, munkabírását, memóriáját, stb nem a közjó érdekében használja, akkor politikusként értéktelen.
Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.
On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.
P.Kirby BBC 2026.04.13.
több mint 8 éve
Alig férnek el a céges kupák a polcon otthon.. 😛 (kicsit off...)1X lesz vki holtversenyben 1. (akk is hathatós segítséggel) és máris h megjött az önbizalma... 😛Nála a munka legnagyobb része az olvasás (tudod reggel az összes napilap... egész nap meg a sok idióta jelentések, és az egyetlen valóban fontos dolog a sok nemzetbiztonsági migráncsos beszámolók!!)Orbán napi 16 órát dolgozik...mikor?
.
.
.
.
...Nagyon sokat olvas...Sobri Jóska
vagy lehet tényleg igaz a mondás, hogy az ördög nem alszik.
eaglesmcnabb
Egy pubquizre bármikor kihívnám azért sztem 😊
Igor
empty taxi
De inkább arra akartam utalni, hogy az h valaki mennyit dolgozik/olvas az még nem jelent semmit.
Ha unalmas/szakmai dolgokat olvasol, ráadásul mondjuk minden nap ugyanazt, lehet hogy a különböző jogszabályok, közvéleménykutatások és a nemzetközi élet politikai színterén mindenkit ismersz, de ez max a memóriádat / adatfeldolgozó képességedet / alvástűrő szervezeted dicséri...
Nem (legfőképpen) ettől lesz jó szakember vagy politikus valaki, szerintem.
Szerkesztette: Igor
We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)
We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 8 éve
1X lesz vki holtversenyben 1. (akk is hathatós segítséggel) és máris h megjött az önbizalma... 😛Nála a munka legnagyobb része az olvasás (tudod reggel az összes napilap... egész nap meg a sok idióta jelentések, és az egyetlen valóban fontos dolog a sok nemzetbiztonsági migráncsos beszámolók!!)Orbán napi 16 órát dolgozik...mikor?
.
.
.
.
...Nagyon sokat olvas...Sobri Jóska
vagy lehet tényleg igaz a mondás, hogy az ördög nem alszik.
eaglesmcnabb
Egy pubquizre bármikor kihívnám azért sztem 😊
Igor

Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 8 éve
Nála a munka legnagyobb része az olvasás (tudod reggel az összes napilap... egész nap meg a sok idióta jelentések, és az egyetlen valóban fontos dolog a sok nemzetbiztonsági migráncsos beszámolók!!)Orbán napi 16 órát dolgozik...mikor?
.
.
.
.
...Nagyon sokat olvas...Sobri Jóska
vagy lehet tényleg igaz a mondás, hogy az ördög nem alszik.
eaglesmcnabb
Egy pubquizre bármikor kihívnám azért sztem 😊
We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)
We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 8 éve
VanillaSky
1 696
A kedvenc olvasmánya a nemzeti sport, igaz? Kiolvasta már nem egyszer.Általában a teljes csütörtöki napot, ha nincs kötött diplomáciai program, akkor végig olvasással tölti, de utazás közben, akár félórás holtidőkben, kajaszünetekben, amikor csak teheti gyűjti az infót.Orbán napi 16 órát dolgozik...mikor?
.
.
.
.
...Nagyon sokat olvas...Sobri Jóska
vagy lehet tényleg igaz a mondás, hogy az ördög nem alszik.
eaglesmcnabb
Tipikus controllfreak, mindent tudni akar, mindent jobban akar tudni.
Valamint bika szervezete van, és 2-3-4 órákat alszik kampányidőszakban és 4-5-6-t egyébként.
Sobri Jóska
"Száz ismétlés, heti három éjszaka, négy éven keresztül gondolta Bernard Marx, a hipnopédiaspecialista. Hatvankétezer-négyszáz ismétlés, és az állítás igazsággá válik. Idióták!"
több mint 8 éve
Általában a teljes csütörtöki napot, ha nincs kötött diplomáciai program, akkor végig olvasással tölti, de utazás közben, akár félórás holtidőkben, kajaszünetekben, amikor csak teheti gyűjti az infót.Orbán napi 16 órát dolgozik...mikor?
.
.
.
.
...Nagyon sokat olvas...Sobri Jóska
vagy lehet tényleg igaz a mondás, hogy az ördög nem alszik.
eaglesmcnabb
Tipikus controllfreak, mindent tudni akar, mindent jobban akar tudni.
Valamint bika szervezete van, és 2-3-4 órákat alszik kampányidőszakban és 4-5-6-t egyébként.
több mint 8 éve
Orbán napi 16 órát dolgozik...mikor?
.
.
.
.
...Nagyon sokat olvas...Sobri Jóska
vagy lehet tényleg igaz a mondás, hogy az ördög nem alszik.
No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Myles Garrett, Jerry Jeudy, Tre Harris, Jayden Higgins és Nick Chubb fan!!!
több mint 8 éve
Ha Orbán ekkora zseni, miért nem áll ki évek óta egy nyamvadt vitára?ahogy Sobri is írja
#JC6
az a zsenialitás, hogy nem áll ki
ő max bukhat vele, és le tudja kommunikálni hogy migránssimogatókkal meg sorosbérencekkel nem tárgyalunk
és működik
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
több mint 8 éve
Ha Orbán ekkora zseni, miért nem áll ki évek óta egy nyamvadt vitára?A könyv szerint:.
#JC6
1, politikailag számára nem jár haszonnal.
2, ha "le is győzi" a vitapartnerét, meggyőzni úgyse fogja. Majd a vitát követően az ellenzéki sajtó a saját szája íze szerint kommentálná az egészet, ami megintcsak szükségtelen számára.
3, komolytalannak tartja, hogy olyanokkal vitázzon, akik tizedannyi valós, releváns infóval nem rendelkeznek egy adott területről, csak a politikai lózungjaikat, a nagy általánosságokat puffogtatnák.
Szerintem:
Nincs értelme olyat csinálni, aminek a várható haszna nullával (ő már nem akar senkit se meggyőzni, nem akar új szavazókat, ha tud nyerni a 2-2,5 millióval nyer, ha nem tud, elfogadja), és a várható kényelmetlenségek pedig pozitív egész számmal írhatóak le.
Szerintem Német Sándor se fog leállni vitázni arról, hogy miként vezesse a HIT Gyülekezetét - nagyon helyesen.
Nyerni nem tud rajta, alulinformált kívülálló meg azt mond amit akar, ami számára semmiféle haszonnal nem járna.
Orbán a könyv szerint egyébként szívesen beszélget ellenzéki politikusokkal (persze idővel egyre kevesebb olyan van, akivel érdemesnek tartja) adott szakterületekről, és sokuk véleményére ad is, legfeljebb nem illeszti be a politikájába.
(Még Sorossal se romlott meg a személyes kapcsolata.)
több mint 8 éve
Törölt felhasználó
Ha Orbán ekkora zseni, miért nem áll ki évek óta egy nyamvadt vitára?
több mint 8 éve
Én az összes politikus 95%-ával így vagyok...2. El nem tudom képzelni, hogy Gulyás Gergely, mint tehetség, hogy merül fel valakiben.Viszont öt perc után már 200 lenne a vérnyomásom, és ott kellene hagynom, nehogy felpofozzam. 😊
Atari
peterk2005
És attól hogy valaki lyukat beszél a hasamba (velem lehetne próbálkozni, nem menne az olyan könnyen...), attól még nem tehetség, már elnézést.
Ha ebben májer valaki, akkor menjen el porszívóügynöknek... és mindenki jobban jár.
(PS félreértés ne essék, Orbán szerintem is magasan az egyik/a legjobb hazai politikus, a szó igazi értelmében, de a holdudvara/ellenfelei olyan mértékben/szintekkel vannak alatta, hogy állandóan a "vakok közt félszemű"-effektus jut eszembe, nehéz pontosan belőni mennyire is jó Viktor valójában.. szvsz.)
Szerkesztette: Igor
We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)
We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)