Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 954 — The only discipline that lasts, is self discipline
És Volnernek miért kell nempolitizálnia? Ő tényező?
Lecsó
Ki az a Volner?

(szerk. közben megvan)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
És Volnernek miért kell nempolitizálnia? Ő tényező?
több mint 9 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 830
Élőben hangzott el, megfagytunk egy pillanatra (6:30 körül):
 hirtv.hu/videok/164260
bergerdani
"A videó nem áll rendelkezésre"
Mi hangzott el élőben?
Lecsó
Volner is legecizte a teljes társaságot.
empty taxi
Nagyot megy facebookon
több mint 9 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 37 317 — NFL bracket champion '26
Élőben hangzott el, megfagytunk egy pillanatra (6:30 körül):
 hirtv.hu/videok/164260
bergerdani
"A videó nem áll rendelkezésre"
Mi hangzott el élőben?
Lecsó
Volner is legecizte a teljes társaságot.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 339 — #NoStress
Élőben hangzott el, megfagytunk egy pillanatra (6:30 körül):
 hirtv.hu/videok/164260
bergerdani
"A videó nem áll rendelkezésre"
Mi hangzott el élőben?
Lecsó
Megfagytak, látod.

több mint 9 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Élőben hangzott el, megfagytunk egy pillanatra (6:30 körül):
 hirtv.hu/videok/164260
bergerdani
"A videó nem áll rendelkezésre"
Mi hangzott el élőben?
több mint 9 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 110 — no es importante
A mandiner fideszes, de az a jó benne, hogy van lájk és diszlájk számláló, aminek az arányán nyilvánvalóan látszik, hogy mennyire jobbos az adott - legtöbb esetben más forrásból citált - publicisztika.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 17 090 — Apu ökölbeszorított keze
 m.migracio.mandiner.hu/cikk/20160929_orban_szerint_mindegy_hogy_ervenyes_lesz_e_a_nepszavazas

Nem ismerem mennyire hiteles ez az oldal es melyik oldal penzeli.

több mint 9 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 37 317 — NFL bracket champion '26
Élőben hangzott el, megfagytunk egy pillanatra (6:30 körül):
 hirtv.hu/videok/164260
bergerdani
 www.youtube.com/watch?v=f8emw23r-eM


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 9 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 979
Élőben hangzott el, megfagytunk egy pillanatra (6:30 körül):
 hirtv.hu/videok/164260

Mindig jövőre
több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 18 009 — Circus Maximus
Hatha mast is erdekel:
 www.hungliaonline.com/all-a-bal-nagy-britanniaban-a-kormanyt-a-birosag-kotelezte-a-titkositott-brexit-dokumentumok-bemutatasara


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
Coolearie San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 5 470 — . . .
😕
 abload.de/img/14484939_836173843188tksqk.png
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 339 — #NoStress
...
dawyd728
Ez mindig is így volt.
Vagy még ennél is durvábban.
Egyszerűen az internet "hozza közel" az ennyire más kultúrájú embereket egymáshoz, akik jókat tudnak szörnyülködni a másik ostobaságán/félretájékozottságán/gyűlöletén/bénaságán/véleményén.
Huszoniksz éve voltam katona, ott internet nélkül is közel kerültem teljesen agyhalott, zsigerből gyűlölködő emberek tömegéhez, miközben elötte (és alapvetően azóta is) éltem a magam világában, kulturális, szociális közegében, ahonnan nézve ezek az agyhalott hordák tulajdonképpen nem is léteznek, vagy csak nagyon a szélükbe kapok bele. De azért léteznek, mindig is léteztek.
És ahonnan nézve én meg "nemevilágon" élhetek, hiszen nincsenek gondjaim a zsidókkal, cigányokkal, migráncsokkal.
És ezen megközelítések érhetőek tetten jól az interneten, ahol egy ügyvéd az újlipótvárosi 60 milliós kecójából kommentel, amire válaszol egy kocsordi munkanélküli, aki hatodmagával él egy lepukkant 800ezres putriban, amibe bekapcsolódik egy 16 éves gimnazista Szegedről, majd véleményezi az egészet egy barcsi egykori párttitkárhelyettes nyugger. Majd te meg elszörnyülködsz, hogy atyaég, micsoda törések, mire én meg...

több mint 9 éve
dawyd728 4 267
Tul sokat es sokan beszélnek a politikáról az orszagban most szvsz.

Es persze szelsosegesen
Janek
Elvileg ugye minél többen érzik magukénak a közügyeket az annál inkább a jó kormányzás felé kellene, hogy tendálja a dolgokat.
A gond szvsz inkább az, amit Amadeus is mondott, hogy mind a Gyurcsány- mind az Orbán-adminisztrációt nem a kormányzás, az ország előrelendítése érdekelte hanem az árokásás, hangulatkeltés, így biztosítva a szavazóbázist, ez által a hatalmat, teljesítménytől függetlenül.
Így mára eljutottunk arra a szintre, hogy a politikáról beszélő emberek üvöltöznek a vakvilágba ahelyett, hogy konstruktív párbeszédbe bonyolódnának.
empty taxi
Igen ez az ami zavar már jó ideje.
Kb. mindenki csak indulatosan,elvakultan szajkózza a vezergondolatokat amikről az gondolja ,hogy sajátja eképp kőbe vésett gránit igazság holott csak a média adta a szájába.
Sebaj ,gondolatok nélkül érezheti magát okosnak és kiélheti a hétköznapi frisztrációt ami a sikertelen,boldogtalan élete okoz,migránsozhat,gyurcsanyozhat,viktorozhat jut mindenkinek minden....

Lassan én eljutok oda,ami valahol helytelen ,hogy nem jut el hozzám ez a dolog mert csak lehúz,demoralizál.
Janek
Hasonlóan érzek. Lehúz és demoralizál. Tegnapelőtt volt Tölgyessy Péter az Inforádió Aréna című műsorában. 50 perces interjú volt. Rengeteg mindenről volt szó. A vasárnapi népszavazás csak egy volt a sok közül. Max 5-10 perc. A HVG egy részletet lehozott belőle. Gondoltam a cikk alatti kommenteket megnézem. A többség valószínűleg meg se hallgatta a beszélgetést. Csak a cikk írója által kiemelt részen kezdtek el rugózni. Sikerült kiderivalni, h Tölgyessynek biztos elfogott a pénze ezért kell a Fidesz golyóit nyalogatnia. Aki hallgatta a beszélgetést, az tudhatja, mennyire távol állt OV politikájának egekbe emelesetől. Elég sokszor és helyenként nagyon kéményen bírálta.

Persze ezek csak egy cikk alatti kommentek, de sajnos mára a zsigeri gyűlölet kezdi a normális embereket is vezérelni. Nagyon kevés higgadt embert találni. Attól mert vki nem azt böfögi fel, ami az "én" táborom mantrája, azt miért kell lehúzni? Nem egy Nógrádi, aki rá is szolgál az ilyesmire. Olyan óriási törések vannak ebben a társadalomban...
több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 18 009 — Circus Maximus
 444.hu/2016/09/27/katarzis-kolumbiaban


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 489
Nem tudom, hogy a 2002 óta - mind2 oldal által - folytatott indulat alapú, heccelő politikát meddig lehet folytatni balhé nélkül.
Legszürreálisabb élményem az volt, ahogy egy 65 év körüli mama, két kézzel, vicsorogva karmolta le - nem is tépte, karmolta - a kétfarkú kutya plakátját a villanyoszlopról Újpesten. Azt hittem rosszul látok. Hörgött, vicsorgott, mint egy állat. Szürreális és egyben rémisztő.
Amadeus91
Amíg nem liberalizálják a fegyvertartást, vagy a nemzetközi helyzet nem ad alkalmat egy újabb nagyvolumenű leszámolásra, mint amilyen a vörös/fehérterror/Holokauszt/Gulág volt, tulajdonképpen akármeddig.

Azért kommentekben/tüntetéseken hőbörögni, vagy akár egy plakátot letépni nem igényel különösebb bátorságot, ennél durvább dolgokat meg a többség úgyse fog elkövetni, mert van mit veszíteni, mint pl. szabadság, egzisztencia (még ha nyomorúságos is.)
több mint 9 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 17 090 — Apu ökölbeszorított keze
Tul sokat es sokan beszélnek a politikáról az orszagban most szvsz.

Es persze szelsosegesen
Janek
Elvileg ugye minél többen érzik magukénak a közügyeket az annál inkább a jó kormányzás felé kellene, hogy tendálja a dolgokat.
A gond szvsz inkább az, amit Amadeus is mondott, hogy mind a Gyurcsány- mind az Orbán-adminisztrációt nem a kormányzás, az ország előrelendítése érdekelte hanem az árokásás, hangulatkeltés, így biztosítva a szavazóbázist, ez által a hatalmat, teljesítménytől függetlenül.
Így mára eljutottunk arra a szintre, hogy a politikáról beszélő emberek üvöltöznek a vakvilágba ahelyett, hogy konstruktív párbeszédbe bonyolódnának.
empty taxi
Igen ez az ami zavar már jó ideje.
Kb. mindenki csak indulatosan,elvakultan szajkózza a vezergondolatokat amikről az gondolja ,hogy sajátja eképp kőbe vésett gránit igazság holott csak a média adta a szájába.
Sebaj ,gondolatok nélkül érezheti magát okosnak és kiélheti a hétköznapi frisztrációt ami a sikertelen,boldogtalan élete okoz,migránsozhat,gyurcsanyozhat,viktorozhat jut mindenkinek minden....

Lassan én eljutok oda,ami valahol helytelen ,hogy nem jut el hozzám ez a dolog mert csak lehúz,demoralizál.

több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 954 — The only discipline that lasts, is self discipline
Hahh, ezt különösen ironikus így leírni az esti amerikai elnöki vita tükrében, ahol megtapasztalhattuk, milyen amikor az internetes "kommentkultúra" megjelenik a nagyszínpadon is...
baggio
Volt már pár fura kampány korábban is, de ez a felszarvazott first lady vs nincsisrájelzőm milliárdos csatája a döbbenetesen primitív "scandalokkal" és a többivel mindent visz.

Annyival szerencsésebbek ők nálunk azért, hogy ha a politika lejtőre is fordul és meglátogatja a bányamélyét, akkor is van egy élénk, viruló értelmiségi, polgári/civil szintje az életnek, ami miatt az értelmes ember nem érzi úgy, hogy el kéne költöznie a Holdra. Nálunk meg csak az első van, a második vagy nincs, vagy jól elrejtőzött.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 110 — no es importante
Hahh, ezt különösen ironikus így leírni az esti amerikai elnöki vita tükrében, ahol megtapasztalhattuk, milyen amikor az internetes "kommentkultúra" megjelenik a nagyszínpadon is...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 37 317 — NFL bracket champion '26
Tul sokat es sokan beszélnek a politikáról az orszagban most szvsz.

Es persze szelsosegesen
Janek
Elvileg ugye minél többen érzik magukénak a közügyeket az annál inkább a jó kormányzás felé kellene, hogy tendálja a dolgokat.
A gond szvsz inkább az, amit Amadeus is mondott, hogy mind a Gyurcsány- mind az Orbán-adminisztrációt nem a kormányzás, az ország előrelendítése érdekelte hanem az árokásás, hangulatkeltés, így biztosítva a szavazóbázist, ez által a hatalmat, teljesítménytől függetlenül.
Így mára eljutottunk arra a szintre, hogy a politikáról beszélő emberek üvöltöznek a vakvilágba ahelyett, hogy konstruktív párbeszédbe bonyolódnának.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 9 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 830
Az szerintem nem kérdés,hogy lesz itt jo par menekült amit az unio intez.
Max az a kerdes hogy kommunikalja le a kormany....
Janek
de igenis kérdés. hány darab menekültet intézett ide az unió? amíg 0, és még csak végső döntés sincs erről, addig ne mondjunk ilyet sztem h nem kérdés.
csebi
Tehát szerinted aki nem ker menekültet az nem is kap?
Vagy mondjuk ha Mo nem kér akkor ugyanugy kap minden leosztható pénzből?

Én nem vagyok szakértő de egy közös dologba bele is kell rakni nem csak kivenni...

Vajon miert nyilatkozta mar most OV hogy brusszel megkerülte a jogrendszert
Mintha megalapozná hogy megis be kell fogadni par nem ide valo embert.
Janek
mikor csatlakoztunk az EU-hoz, akkor bizonyos szuverenitási jogokról lemondtunk, így a menekültügy területén is. amíg ezzel nem lehetett készültségbe helyezni az országot, senkit sem érdekelt. most hirtelen mki miRGáns szakértő lett.
csebi
Te is tudod jól, hogy 10 millió szövetségi kapitány, menekültügyi szakértő, politológus, biztonsági szakértő, jogász, közgazdász, pedagógus, orvos, miegymás hazája vagyunk. Egyébként más országokban is hasonló a helyzet, nem feltétlen hungarikum ez, problémának azt tartom inkább, hogy nagyon átitatta már a magyar közéletet az indulat. Teljesen elállatiasodva foglalunk lassan mindenről állást a menekültektől kezdve az utolsó piszlicsáré kérdéssel bezárólag. Nem tudom, hogy a 2002 óta - mind2 oldal által - folytatott indulat alapú, heccelő politikát meddig lehet folytatni balhé nélkül.
Legszürreálisabb élményem az volt, ahogy egy 65 év körüli mama, két kézzel, vicsorogva karmolta le - nem is tépte, karmolta - a kétfarkú kutya plakátját a villanyoszlopról Újpesten. Azt hittem rosszul látok. Hörgött, vicsorgott, mint egy állat. Szürreális és egyben rémisztő.

Szerkesztette: resistance is futile
több mint 9 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 17 090 — Apu ökölbeszorított keze
Az szerintem nem kérdés,hogy lesz itt jo par menekült amit az unio intez.
Max az a kerdes hogy kommunikalja le a kormany....
Janek
de igenis kérdés. hány darab menekültet intézett ide az unió? amíg 0, és még csak végső döntés sincs erről, addig ne mondjunk ilyet sztem h nem kérdés.
csebi
Tehát szerinted aki nem ker menekültet az nem is kap?
Vagy mondjuk ha Mo nem kér akkor ugyanugy kap minden leosztható pénzből?

Én nem vagyok szakértő de egy közös dologba bele is kell rakni nem csak kivenni...

Vajon miert nyilatkozta mar most OV hogy brusszel megkerülte a jogrendszert
Mintha megalapozná hogy megis be kell fogadni par nem ide valo embert.
Janek
mikor csatlakoztunk az EU-hoz, akkor bizonyos szuverenitási jogokról lemondtunk, így a menekültügy területén is. amíg ezzel nem lehetett készültségbe helyezni az országot, senkit sem érdekelt. most hirtelen mki miRGáns szakértő lett.

igen, ezt jól látod. aki a gulyásból enni akar, az bele kell, hogy tegyen a fazékba is. ez ment a gulyáskommunizmus idején. úgy látszik a gulyásunió korszakában viszont csak enni szeretnénk, de megmondom őszintén, hogy nagyon messzire vinne ez a "mki kap akkor majd minden leosztható pénzből?". mert ahogy mondom, jelenleg önkéntes relokáció van. így vittek eritreai menekülteket a skandináv országokba pl.

végleges döntés nem volt.
van/volt egy elképzelés, amit átvertek úgy, hogy mi - és még pár másik ország - nagyon tiltakozott ellene (minket ekkor akartak "megvesztegetni", hogy akkor tőlünk is relokálnak nemcsak görögből és olaszból, de erre nemet mondtunk. amúgy ez az én szememben sem volt szép lépes az Uniótól/Merkeltől), de még messze van, hogy ebből kötelezően végrehajtandó uniós jogforrás legyen.
csebi
Tul sokat es sokan beszélnek a politikáról az orszagban most szvsz.

Es persze szelsosegesen

több mint 9 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 86 015 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
John Oliver friss Emmy győztesként visszatért 1 hónapos szünetéről és összehasonlította a 2 elnökjelölt botrányos ügyeit. Tökéletes ráhangolódás a ma éjszakai 1. elnökjelölti vitához.
 www.youtube.com/watch?v=h1Lfd1aB9YI
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 339 — #NoStress

több mint 9 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 932 — Lucas Scott
Az szerintem nem kérdés,hogy lesz itt jo par menekült amit az unio intez.
Max az a kerdes hogy kommunikalja le a kormany....
Janek
de igenis kérdés. hány darab menekültet intézett ide az unió? amíg 0, és még csak végső döntés sincs erről, addig ne mondjunk ilyet sztem h nem kérdés.
csebi
Tehát szerinted aki nem ker menekültet az nem is kap?
Vagy mondjuk ha Mo nem kér akkor ugyanugy kap minden leosztható pénzből?

Én nem vagyok szakértő de egy közös dologba bele is kell rakni nem csak kivenni...

Vajon miert nyilatkozta mar most OV hogy brusszel megkerülte a jogrendszert
Mintha megalapozná hogy megis be kell fogadni par nem ide valo embert.
Janek
mikor csatlakoztunk az EU-hoz, akkor bizonyos szuverenitási jogokról lemondtunk, így a menekültügy területén is. amíg ezzel nem lehetett készültségbe helyezni az országot, senkit sem érdekelt. most hirtelen mki miRGáns szakértő lett.

igen, ezt jól látod. aki a gulyásból enni akar, az bele kell, hogy tegyen a fazékba is. ez ment a gulyáskommunizmus idején. úgy látszik a gulyásunió korszakában viszont csak enni szeretnénk, de megmondom őszintén, hogy nagyon messzire vinne ez a "mki kap akkor majd minden leosztható pénzből?". mert ahogy mondom, jelenleg önkéntes relokáció van. így vittek eritreai menekülteket a skandináv országokba pl.

végleges döntés nem volt.
van/volt egy elképzelés, amit átvertek úgy, hogy mi - és még pár másik ország - nagyon tiltakozott ellene (minket ekkor akartak "megvesztegetni", hogy akkor tőlünk is relokálnak nemcsak görögből és olaszból, de erre nemet mondtunk. amúgy ez az én szememben sem volt szép lépes az Uniótól/Merkeltől), de még messze van, hogy ebből kötelezően végrehajtandó uniós jogforrás legyen.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.