Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 408 — #NoStress
 www.napi.hu/magyar_gazdasag/nagyot_bukott_a_fidesz.590123.html
Nem semmi bukás egy hónap alatt. Persze jelentősége igazán nincs, hiszen országos választás a közeljövőben nem lesz. Abban azonban biztos vagyok, hogy a fidesz kommunikációs gépezet most nagyon beindul majd. Vajon hogyan mutatja ezt be az esti m1 híradó? (Természetesen a kérdés csak költői)Klaci79
A 2006-os választások után ennél azért nagyobbat zuhant a kormány népszerűsége.
Akkor volt az őszödi beszéd, a tévészékház ostroma, a "nem megyünk el a Kossuth térről, amíg nem mond le a kormány", nagygyűlések naponta, stb.
Aztán a következő választások pont akkor következtek, amikor következniük kellett, 2010-ben.
Vagyis 2014 telének politikájának, pártpreferenciaváltozásainak semminemű jelentősége sincsen a 2018 tavaszi választások viszonylatában.
Majd 2017 őszén indul a kampány, addig kb 3 éve van mindenkinek, hogy gyűjtse a "muníciót".Sobri Jóska
az ugye megvan, hogy a Gyurcsány-kormány lényegében már 2010 szeptemberében elvesztette a 2014-es választásokat?
csak az volt a kérdés, hogy mekkora arányban sikerült nekik.

persze azt aláírom, hogy az MSZP, meg úgy en bloc az egész baloldal kispályás a kommunikációban (de legalább balfaszságban kárpótolják ezt), de attól még ha nem sikerül bebeszélni az emberekkel, hogy a szétrohadt kerítés igazából kolbászból van, akkor ők sem feltétlenül térnek vissza egy harmadik ciklusra.slowmotion
Lehet, de attól még hihetik ezt, nem?
És tevékenykedhetnek ennek érdekében.
És nem nem a 2014-es netadótervezetbe, vagy Vida-botrányba, vagy 2014 téli közvéleménykutatási eredményekbe buknak bele.
És ha bele is buknak, tuti, hogy nem az MSZP (és/vagy maradéka) lesz az új kormányzó erő.




Na, erre a napi 10 órás melósnapra leszek kíváncsi, ha bevezetik.

Vrijbloed
nem változna semmi. Most is a közszférában 10-től 2-ig tart a munkaidő, azután is addig fog. Komolyan mondom, ha nem látnám magam körül itt az egyetemen, nem hinném el milyen szinten lehet szabotálni a munkát.Amadeus91
Ez így egy túlzó általánosítás, de sajna van alapja.
Több fővárosi és környéki önkormányzattal is kapcsolatban állok (nem ügyfélszolgálatokra gondolok, ott mindig gürzik mindenki, hanem kabinet, irodavezetői, osztályvezetői szintekre), és rengetegszer adódik, hogy a 8:00-16:30 munkaidőből szinte csak a 9:00-12:00 időtartam a használható, elötte "rákészülés" folyik, ebédidő után pedig "levezetés".

több mint 11 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Na, erre a napi 10 órás melósnapra leszek kíváncsi, ha bevezetik.

Vrijbloed
nem változna semmi. Most is a közszférában 10-től 2-ig tart a munkaidő, azután is addig fog. Komolyan mondom, ha nem látnám magam körül itt az egyetemen, nem hinném el milyen szinten lehet szabotálni a munkát.Amadeus91
Végignéztem édesanyám nyugdíj előtti utolsó 15 évét, bérszámfejtő volt az államkincstárnál. Kezdték az A2-es kartonokon, aztán lassan eljutottak a számítógépig, de mindegy volt min dolgoznak, mert sosem jött haza időben. És nem azért, mert kávézgatott a kolléganőivel, hanem mert egy nem működő, fejletlen informatikai rendszeren dolgoztak, aminek a hatékonysága egy fos volt, a nyugdíjba ment munkatársak helyett nem jöttek újak, a meló meg nem fogyott, hanem csak több lett.

Mondjuk az egyetem nem a klasszikus közszféra. Mikor én jártam oda, már akkor is minden második oktató a vállalkozásából élt, amit a tanítás mellett nyugodtan elvezetgetett. Sőt, még jól is jött neki az egyetem, mert lehetett pályázgatni erre-arra...
több mint 11 éve
YoungZeeZee 9 847
en ismerek olyan helyet ahol napi 10ora a munkaido.igaz nem kozszfera de irodai melo.ja es 4nap melo 4nap szunet.😀
több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 37 320 — NFL bracket champion '26
Na, erre a napi 10 órás melósnapra leszek kíváncsi, ha bevezetik.

Vrijbloed
nem változna semmi. Most is a közszférában 10-től 2-ig tart a munkaidő, azután is addig fog. Komolyan mondom, ha nem látnám magam körül itt az egyetemen, nem hinném el milyen szinten lehet szabotálni a munkát.Amadeus91
Kurvára nem így van.

Egy Miniszterelnökségen dolgozó kormánytisztviselő.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 530 — Ajmo Vatreni
Na, erre a napi 10 órás melósnapra leszek kíváncsi, ha bevezetik.

Miniszterelnökségtől már nem egy ismerősöm jött el, emiatt (is), nem tudom nálunk mi lenne, de hogy sokan mondanának fel, az garantált, és így is van emberhiány.

Mondjuk összességében gondolom bírható lenne, abból kiindulva, hogy így is megvan a napi minimum 9 óra mindig...

Mindegy, ugye ez nem munka, ez szolgálat.Vrijbloed
Ebben az a legszebb, hogy közben meg megy az észosztás a vasárnapi szünnapról, mert, hogy a családnak együtt kell lennie.Az, hogy hétköznap 6-ig. 7-ig bölcsiben, óviban, iskolában lenne a gyerek az ok, de a vasárnap, na az szent dolog.
több mint 11 éve
gdavid New England Patriots 3 936 — Patriots fan
Na, erre a napi 10 órás melósnapra leszek kíváncsi, ha bevezetik.

Vrijbloed
nem változna semmi. Most is a közszférában 10-től 2-ig tart a munkaidő, azután is addig fog. Komolyan mondom, ha nem látnám magam körül itt az egyetemen, nem hinném el milyen szinten lehet szabotálni a munkát.Amadeus91
Sikerült több tízezer embert vérig sértened és munkakerülőnek titulálnod. Hihetetlen kombinációja tobzódik benned a butaságnak, a tudatlanságnak, a naivitásnak, az arroganciának és a nagyképűségnek. És baszod, egy nyamvadt egyetemi példát hozol fel! Komolyan kérdem, hogy ilyenkor nagyfiúnak érzed magad? Hogy most jól megmondtad?

u.i.: lehet, hogy inkább törölnöm kéne ezt a hozzászólást és némítani ezt fél-germánt.

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 11 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
Na, erre a napi 10 órás melósnapra leszek kíváncsi, ha bevezetik.

Vrijbloed
nem változna semmi. Most is a közszférában 10-től 2-ig tart a munkaidő, azután is addig fog. Komolyan mondom, ha nem látnám magam körül itt az egyetemen, nem hinném el milyen szinten lehet szabotálni a munkát.
több mint 11 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Na, erre a napi 10 órás melósnapra leszek kíváncsi, ha bevezetik.

Miniszterelnökségtől már nem egy ismerősöm jött el, emiatt (is), nem tudom nálunk mi lenne, de hogy sokan mondanának fel, az garantált, és így is van emberhiány.

Mondjuk összességében gondolom bírható lenne, abból kiindulva, hogy így is megvan a napi minimum 9 óra mindig...

Mindegy, ugye ez nem munka, ez szolgálat.
több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 166 — Cowboys fan
 www.napi.hu/magyar_gazdasag/nagyot_bukott_a_fidesz.590123.html
Nem semmi bukás egy hónap alatt. Persze jelentősége igazán nincs, hiszen országos választás a közeljövőben nem lesz. Abban azonban biztos vagyok, hogy a fidesz kommunikációs gépezet most nagyon beindul majd. Vajon hogyan mutatja ezt be az esti m1 híradó? (Természetesen a kérdés csak költői)Klaci79
A 2006-os választások után ennél azért nagyobbat zuhant a kormány népszerűsége.
Akkor volt az őszödi beszéd, a tévészékház ostroma, a "nem megyünk el a Kossuth térről, amíg nem mond le a kormány", nagygyűlések naponta, stb.
Aztán a következő választások pont akkor következtek, amikor következniük kellett, 2010-ben.
Vagyis 2014 telének politikájának, pártpreferenciaváltozásainak semminemű jelentősége sincsen a 2018 tavaszi választások viszonylatában.
Majd 2017 őszén indul a kampány, addig kb 3 éve van mindenkinek, hogy gyűjtse a "muníciót".Sobri Jóska
az ugye megvan, hogy a Gyurcsány-kormány lényegében már 2010 szeptemberében elvesztette a 2014-es választásokat?
csak az volt a kérdés, hogy mekkora arányban sikerült nekik.

persze azt aláírom, hogy az MSZP, meg úgy en bloc az egész baloldal kispályás a kommunikációban (de legalább balfaszságban kárpótolják ezt), de attól még ha nem sikerül bebeszélni az emberekkel, hogy a szétrohadt kerítés igazából kolbászból van, akkor ők sem feltétlenül térnek vissza egy harmadik ciklusra.
több mint 11 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
 444.hu/2014/11/26/orulet-van-a-veszpremi-valasztas-miatt/

ez megvan? Hatalmas lenne.
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 408 — #NoStress
 www.napi.hu/magyar_gazdasag/nagyot_bukott_a_fidesz.590123.html
Nem semmi bukás egy hónap alatt. Persze jelentősége igazán nincs, hiszen országos választás a közeljövőben nem lesz. Abban azonban biztos vagyok, hogy a fidesz kommunikációs gépezet most nagyon beindul majd. Vajon hogyan mutatja ezt be az esti m1 híradó? (Természetesen a kérdés csak költői)Klaci79
A 2006-os választások után ennél azért nagyobbat zuhant a kormány népszerűsége.
Akkor volt az őszödi beszéd, a tévészékház ostroma, a "nem megyünk el a Kossuth térről, amíg nem mond le a kormány", nagygyűlések naponta, stb.
Aztán a következő választások pont akkor következtek, amikor következniük kellett, 2010-ben.
Vagyis 2014 telének politikájának, pártpreferenciaváltozásainak semminemű jelentősége sincsen a 2018 tavaszi választások viszonylatában.
Majd 2017 őszén indul a kampány, addig kb 3 éve van mindenkinek, hogy gyűjtse a "muníciót".Sobri Jóska
azért nem mind1, hogy a kormány népszerűsége, vagy a fideszé csökkencsebi
Hidd el, 2006-ban az MSZP-é is csökkent a kormánnyal egyetemben.
És ha a Fidesz=kormánypárt, akkor tök mindegy.

több mint 11 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 971 — Lucas Scott
 www.napi.hu/magyar_gazdasag/nagyot_bukott_a_fidesz.590123.html
Nem semmi bukás egy hónap alatt. Persze jelentősége igazán nincs, hiszen országos választás a közeljövőben nem lesz. Abban azonban biztos vagyok, hogy a fidesz kommunikációs gépezet most nagyon beindul majd. Vajon hogyan mutatja ezt be az esti m1 híradó? (Természetesen a kérdés csak költői)Klaci79
A 2006-os választások után ennél azért nagyobbat zuhant a kormány népszerűsége.
Akkor volt az őszödi beszéd, a tévészékház ostroma, a "nem megyünk el a Kossuth térről, amíg nem mond le a kormány", nagygyűlések naponta, stb.
Aztán a következő választások pont akkor következtek, amikor következniük kellett, 2010-ben.
Vagyis 2014 telének politikájának, pártpreferenciaváltozásainak semminemű jelentősége sincsen a 2018 tavaszi választások viszonylatában.
Majd 2017 őszén indul a kampány, addig kb 3 éve van mindenkinek, hogy gyűjtse a "muníciót".Sobri Jóska
azért nem mind1, hogy a kormány népszerűsége, vagy a fideszé csökken

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 408 — #NoStress
 www.napi.hu/magyar_gazdasag/nagyot_bukott_a_fidesz.590123.html
Nem semmi bukás egy hónap alatt. Persze jelentősége igazán nincs, hiszen országos választás a közeljövőben nem lesz. Abban azonban biztos vagyok, hogy a fidesz kommunikációs gépezet most nagyon beindul majd. Vajon hogyan mutatja ezt be az esti m1 híradó? (Természetesen a kérdés csak költői)Klaci79
A 2006-os választások után ennél azért nagyobbat zuhant a kormány népszerűsége.
Akkor volt az őszödi beszéd, a tévészékház ostroma, a "nem megyünk el a Kossuth térről, amíg nem mond le a kormány", nagygyűlések naponta, stb.
Aztán a következő választások pont akkor következtek, amikor következniük kellett, 2010-ben.
Vagyis 2014 telének politikájának, pártpreferenciaváltozásainak semminemű jelentősége sincsen a 2018 tavaszi választások viszonylatában.
Majd 2017 őszén indul a kampány, addig kb 3 éve van mindenkinek, hogy gyűjtse a "muníciót".

több mint 11 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 979
 www.napi.hu/magyar_gazdasag/nagyot_bukott_a_fidesz.590123.html
Nem semmi bukás egy hónap alatt. Persze jelentősége igazán nincs, hiszen országos választás a közeljövőben nem lesz. Abban azonban biztos vagyok, hogy a fidesz kommunikációs gépezet most nagyon beindul majd. Vajon hogyan mutatja ezt be az esti m1 híradó? (Természetesen a kérdés csak költői)Klaci79
egy ötszázast teszek rá, hogy gyurcsányoznak egy kiadósat. Esetleg élőben kapcsolják Bélát, aki a gazdaság mélyrepülését a Fidesz csökkenő népszerűségével magyarázza meg.

Mindig jövőre
több mint 11 éve
NB2 New England Patriots 29 057 — nabege2@yahoo.com
Ha el akarnád őket távolítani, akkor csak a forradalom játszik. 4 év múlva meg az emberek nem fognak erre emlékezni mi volt most...
több mint 11 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
 www.napi.hu/magyar_gazdasag/nagyot_bukott_a_fidesz.590123.html
Nem semmi bukás egy hónap alatt. Persze jelentősége igazán nincs, hiszen országos választás a közeljövőben nem lesz. Abban azonban biztos vagyok, hogy a fidesz kommunikációs gépezet most nagyon beindul majd. Vajon hogyan mutatja ezt be az esti m1 híradó? (Természetesen a kérdés csak költői)
több mint 11 éve
cartman023 Indianapolis Colts 1 017
 coub.com/view/44onz

Hát ez meg mi???
Elképesztő...Klaci79
 hvg.hu/itthon/20141125_Rubovszky_Maguk_gyilkosok

Fentről szólhattak neki, hogy ez azért egy kicsit sok volt.
több mint 11 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
 coub.com/view/44onz

Hát ez meg mi???
Elképesztő...Klaci79
Valószínűleg az előzmények tükrében mondhatta ezt.. Gondolom végig üldözték a halálfolyosón, ötödjére feltéve neki ugyanazt a kérdést, és zokon vette a szerencsétlen.
Attól még elképesztő, de nem kevésbé, mint maga az általános hozzáállás, tudniillik hogy szarnak a sajtóra, a nyilvánosságra.
De hát mit várjon az ember egy droidtól... Erre van programozva.
több mint 11 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
 coub.com/view/44onz

Hát ez meg mi???
Elképesztő...
több mint 11 éve
deyell Las Vegas Raiders 12 878 — Sworn to the Dark
mondjuk abból az országból, ahol Urbán Flóriánt parlamenti képviselővé választják, én másnap kivándorlok. Szeretem én Flórit, de hát lássuk be, hogy egy botsáska véresre verné sakkban.berger90
azt mondod, hogy rosszabb lenne, mint Sneider Tamás és Zagyva György Gyula?

built for this shit

több mint 11 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Mert ebből kitáncolni már nem lehet. Túl sok a hűbéres, akit etetni kell. Lecsó
gordon
Ha még egyszer Tállait linkelsz, feljelentelek emberkínzásért!
több mint 11 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 132 — no es importante
mondjuk abból az országból, ahol Urbán Flóriánt parlamenti képviselővé választják, én másnap kivándorlok. Szeretem én Flórit, de hát lássuk be, hogy egy botsáska véresre verné sakkban.berger90
szoktál nézni amerikai kampányvideókat? ha esetleg nem, sürgősen pótold lemaradásodat, itt egy kis ízelítő:



---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 598 — JAFL Tampa GM
Mert ebből kitáncolni már nem lehet. Túl sok a hűbéres, akit etetni kell. Lecsó
több mint 11 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 979
mégis mit vártál?Amadeus91
Most mit kérsz rajtam számon? Hogy nem megyek kaszával a parlamentnek?
Mit kellene tennem? Elmentem nyilatkozni, én is és a feleségem is, mert nem kevés pénzt gyűjtöttünk össze. Aztán vártam, hogy rendezzék a törvényi hátterét, hogy ha esetleg megélem a nyugdíjat, akkor legyen értelme az egésznek. Addig meg szavaztam akire szavaztam, de hogy az nem a mai kormánypárt, az gondolom már kiderült.
Én nem tudom a bűnözőket börtönbe juttatni, az az igazságszolgáltatás dolga (lenne).Lecsó
Nem rajtad kérem számon, és pont nem azt, hogy miért nem (már ami az elégedetlenkedést érinti). Részedről csak a megdöbbenés ami nekem érdekes, de azt sem kérem számon. Általánosságban meg azt nem értem, hogy miért most van megint balhé a parlament előtt meg a hősök terén.


Úgy néz ki, az MSZP nyerte az időközi választást Újpesten.Amador
pedig gondoltam rá, hogy Bazzát fel kéne buszoztatni szervezetten, hogy tudjon Flórira szavazni. (kint állt az öreg mindig a központi metrómegállóban, Boss ingben)Amadeus91
mondjuk abból az országból, ahol Urbán Flóriánt parlamenti képviselővé választják, én másnap kivándorlok. Szeretem én Flórit, de hát lássuk be, hogy egy botsáska véresre verné sakkban.

Mindig jövőre
több mint 11 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
De úgy látszik, közben annyira kell a pénz a NER rezsijére, hogy ez sem jön össze. Elfogy lassan minden pénz, amit le lehet nyúlni. Utána lesz csúnya világ. A padlássöprés után. Mindenkinek világos lesz, hogy is működik ez a rendszer. Mert ebből kitáncolni már nem lehet. Túl sok a hűbéres, akit etetni kell. Nem lesz elég a világ pénze sem, nem hogy az országé...
Lecsó
Pontosan.
Én viszont a magam részéről elkezdtem megfogadni Sobri tanácsát; tanulok, dugok és keresem/költöm (már, amikor van mit...) a pénzt, minden mást a 10. sorból a CinemaCityben sztoikusan, unott pofával követek, maximum lepötyögöm a véleményem vetítés közben. | igazad volt Sobri | Ezért is kérdeztem, hogy mit vártál tőlük, mert az van, amit leírtál; kell a lóvé és söprik a padlást, mint anno Nagy Imre. Lesz még ennél cifrább is.