Politika
63 feliratkozó
több mint 11 éve
Lehet, de attól még hihetik ezt, nem?az ugye megvan, hogy a Gyurcsány-kormány lényegében már 2010 szeptemberében elvesztette a 2014-es választásokat?www.napi.hu/magyar_gazdasag/nagyot_bukott_a_fidesz.590123.htmlA 2006-os választások után ennél azért nagyobbat zuhant a kormány népszerűsége.
Nem semmi bukás egy hónap alatt. Persze jelentősége igazán nincs, hiszen országos választás a közeljövőben nem lesz. Abban azonban biztos vagyok, hogy a fidesz kommunikációs gépezet most nagyon beindul majd. Vajon hogyan mutatja ezt be az esti m1 híradó? (Természetesen a kérdés csak költői)Klaci79
Akkor volt az őszödi beszéd, a tévészékház ostroma, a "nem megyünk el a Kossuth térről, amíg nem mond le a kormány", nagygyűlések naponta, stb.
Aztán a következő választások pont akkor következtek, amikor következniük kellett, 2010-ben.
Vagyis 2014 telének politikájának, pártpreferenciaváltozásainak semminemű jelentősége sincsen a 2018 tavaszi választások viszonylatában.
Majd 2017 őszén indul a kampány, addig kb 3 éve van mindenkinek, hogy gyűjtse a "muníciót".Sobri Jóska
csak az volt a kérdés, hogy mekkora arányban sikerült nekik.
persze azt aláírom, hogy az MSZP, meg úgy en bloc az egész baloldal kispályás a kommunikációban (de legalább balfaszságban kárpótolják ezt), de attól még ha nem sikerül bebeszélni az emberekkel, hogy a szétrohadt kerítés igazából kolbászból van, akkor ők sem feltétlenül térnek vissza egy harmadik ciklusra.slowmotion
És tevékenykedhetnek ennek érdekében.
És nem nem a 2014-es netadótervezetbe, vagy Vida-botrányba, vagy 2014 téli közvéleménykutatási eredményekbe buknak bele.
És ha bele is buknak, tuti, hogy nem az MSZP (és/vagy maradéka) lesz az új kormányzó erő.
Ez így egy túlzó általánosítás, de sajna van alapja.Na, erre a napi 10 órás melósnapra leszek kíváncsi, ha bevezetik.nem változna semmi. Most is a közszférában 10-től 2-ig tart a munkaidő, azután is addig fog. Komolyan mondom, ha nem látnám magam körül itt az egyetemen, nem hinném el milyen szinten lehet szabotálni a munkát.Amadeus91
Vrijbloed
Több fővárosi és környéki önkormányzattal is kapcsolatban állok (nem ügyfélszolgálatokra gondolok, ott mindig gürzik mindenki, hanem kabinet, irodavezetői, osztályvezetői szintekre), és rengetegszer adódik, hogy a 8:00-16:30 munkaidőből szinte csak a 9:00-12:00 időtartam a használható, elötte "rákészülés" folyik, ebédidő után pedig "levezetés".
több mint 11 éve
Végignéztem édesanyám nyugdíj előtti utolsó 15 évét, bérszámfejtő volt az államkincstárnál. Kezdték az A2-es kartonokon, aztán lassan eljutottak a számítógépig, de mindegy volt min dolgoznak, mert sosem jött haza időben. És nem azért, mert kávézgatott a kolléganőivel, hanem mert egy nem működő, fejletlen informatikai rendszeren dolgoztak, aminek a hatékonysága egy fos volt, a nyugdíjba ment munkatársak helyett nem jöttek újak, a meló meg nem fogyott, hanem csak több lett.Na, erre a napi 10 órás melósnapra leszek kíváncsi, ha bevezetik.nem változna semmi. Most is a közszférában 10-től 2-ig tart a munkaidő, azután is addig fog. Komolyan mondom, ha nem látnám magam körül itt az egyetemen, nem hinném el milyen szinten lehet szabotálni a munkát.Amadeus91
Vrijbloed
Mondjuk az egyetem nem a klasszikus közszféra. Mikor én jártam oda, már akkor is minden második oktató a vállalkozásából élt, amit a tanítás mellett nyugodtan elvezetgetett. Sőt, még jól is jött neki az egyetem, mert lehetett pályázgatni erre-arra...
több mint 11 éve
YoungZeeZee
9 847
en ismerek olyan helyet ahol napi 10ora a munkaido.igaz nem kozszfera de irodai melo.ja es 4nap melo 4nap szunet.😀
több mint 11 éve
Kurvára nem így van.Na, erre a napi 10 órás melósnapra leszek kíváncsi, ha bevezetik.nem változna semmi. Most is a közszférában 10-től 2-ig tart a munkaidő, azután is addig fog. Komolyan mondom, ha nem látnám magam körül itt az egyetemen, nem hinném el milyen szinten lehet szabotálni a munkát.Amadeus91
Vrijbloed
Egy Miniszterelnökségen dolgozó kormánytisztviselő.

Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
Na, erre a napi 10 órás melósnapra leszek kíváncsi, ha bevezetik.Ebben az a legszebb, hogy közben meg megy az észosztás a vasárnapi szünnapról, mert, hogy a családnak együtt kell lennie.Az, hogy hétköznap 6-ig. 7-ig bölcsiben, óviban, iskolában lenne a gyerek az ok, de a vasárnap, na az szent dolog.
Miniszterelnökségtől már nem egy ismerősöm jött el, emiatt (is), nem tudom nálunk mi lenne, de hogy sokan mondanának fel, az garantált, és így is van emberhiány.
Mondjuk összességében gondolom bírható lenne, abból kiindulva, hogy így is megvan a napi minimum 9 óra mindig...
Mindegy, ugye ez nem munka, ez szolgálat.Vrijbloed
több mint 11 éve
Sikerült több tízezer embert vérig sértened és munkakerülőnek titulálnod. Hihetetlen kombinációja tobzódik benned a butaságnak, a tudatlanságnak, a naivitásnak, az arroganciának és a nagyképűségnek. És baszod, egy nyamvadt egyetemi példát hozol fel! Komolyan kérdem, hogy ilyenkor nagyfiúnak érzed magad? Hogy most jól megmondtad?Na, erre a napi 10 órás melósnapra leszek kíváncsi, ha bevezetik.nem változna semmi. Most is a közszférában 10-től 2-ig tart a munkaidő, azután is addig fog. Komolyan mondom, ha nem látnám magam körül itt az egyetemen, nem hinném el milyen szinten lehet szabotálni a munkát.Amadeus91
Vrijbloed
u.i.: lehet, hogy inkább törölnöm kéne ezt a hozzászólást és némítani ezt fél-germánt.
Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 11 éve
Na, erre a napi 10 órás melósnapra leszek kíváncsi, ha bevezetik.nem változna semmi. Most is a közszférában 10-től 2-ig tart a munkaidő, azután is addig fog. Komolyan mondom, ha nem látnám magam körül itt az egyetemen, nem hinném el milyen szinten lehet szabotálni a munkát.
Vrijbloed
több mint 11 éve
Na, erre a napi 10 órás melósnapra leszek kíváncsi, ha bevezetik.Miniszterelnökségtől már nem egy ismerősöm jött el, emiatt (is), nem tudom nálunk mi lenne, de hogy sokan mondanának fel, az garantált, és így is van emberhiány.
Mondjuk összességében gondolom bírható lenne, abból kiindulva, hogy így is megvan a napi minimum 9 óra mindig...
Mindegy, ugye ez nem munka, ez szolgálat.
több mint 11 éve
az ugye megvan, hogy a Gyurcsány-kormány lényegében már 2010 szeptemberében elvesztette a 2014-es választásokat?www.napi.hu/magyar_gazdasag/nagyot_bukott_a_fidesz.590123.htmlA 2006-os választások után ennél azért nagyobbat zuhant a kormány népszerűsége.
Nem semmi bukás egy hónap alatt. Persze jelentősége igazán nincs, hiszen országos választás a közeljövőben nem lesz. Abban azonban biztos vagyok, hogy a fidesz kommunikációs gépezet most nagyon beindul majd. Vajon hogyan mutatja ezt be az esti m1 híradó? (Természetesen a kérdés csak költői)Klaci79
Akkor volt az őszödi beszéd, a tévészékház ostroma, a "nem megyünk el a Kossuth térről, amíg nem mond le a kormány", nagygyűlések naponta, stb.
Aztán a következő választások pont akkor következtek, amikor következniük kellett, 2010-ben.
Vagyis 2014 telének politikájának, pártpreferenciaváltozásainak semminemű jelentősége sincsen a 2018 tavaszi választások viszonylatában.
Majd 2017 őszén indul a kampány, addig kb 3 éve van mindenkinek, hogy gyűjtse a "muníciót".Sobri Jóska
csak az volt a kérdés, hogy mekkora arányban sikerült nekik.
persze azt aláírom, hogy az MSZP, meg úgy en bloc az egész baloldal kispályás a kommunikációban (de legalább balfaszságban kárpótolják ezt), de attól még ha nem sikerül bebeszélni az emberekkel, hogy a szétrohadt kerítés igazából kolbászból van, akkor ők sem feltétlenül térnek vissza egy harmadik ciklusra.
több mint 11 éve
444.hu/2014/11/26/orulet-van-a-veszpremi-valasztas-miatt/ez megvan? Hatalmas lenne.
több mint 11 éve
Hidd el, 2006-ban az MSZP-é is csökkent a kormánnyal egyetemben.azért nem mind1, hogy a kormány népszerűsége, vagy a fideszé csökkencsebiwww.napi.hu/magyar_gazdasag/nagyot_bukott_a_fidesz.590123.htmlA 2006-os választások után ennél azért nagyobbat zuhant a kormány népszerűsége.
Nem semmi bukás egy hónap alatt. Persze jelentősége igazán nincs, hiszen országos választás a közeljövőben nem lesz. Abban azonban biztos vagyok, hogy a fidesz kommunikációs gépezet most nagyon beindul majd. Vajon hogyan mutatja ezt be az esti m1 híradó? (Természetesen a kérdés csak költői)Klaci79
Akkor volt az őszödi beszéd, a tévészékház ostroma, a "nem megyünk el a Kossuth térről, amíg nem mond le a kormány", nagygyűlések naponta, stb.
Aztán a következő választások pont akkor következtek, amikor következniük kellett, 2010-ben.
Vagyis 2014 telének politikájának, pártpreferenciaváltozásainak semminemű jelentősége sincsen a 2018 tavaszi választások viszonylatában.
Majd 2017 őszén indul a kampány, addig kb 3 éve van mindenkinek, hogy gyűjtse a "muníciót".Sobri Jóska
És ha a Fidesz=kormánypárt, akkor tök mindegy.
több mint 11 éve
azért nem mind1, hogy a kormány népszerűsége, vagy a fideszé csökkenwww.napi.hu/magyar_gazdasag/nagyot_bukott_a_fidesz.590123.htmlA 2006-os választások után ennél azért nagyobbat zuhant a kormány népszerűsége.
Nem semmi bukás egy hónap alatt. Persze jelentősége igazán nincs, hiszen országos választás a közeljövőben nem lesz. Abban azonban biztos vagyok, hogy a fidesz kommunikációs gépezet most nagyon beindul majd. Vajon hogyan mutatja ezt be az esti m1 híradó? (Természetesen a kérdés csak költői)Klaci79
Akkor volt az őszödi beszéd, a tévészékház ostroma, a "nem megyünk el a Kossuth térről, amíg nem mond le a kormány", nagygyűlések naponta, stb.
Aztán a következő választások pont akkor következtek, amikor következniük kellett, 2010-ben.
Vagyis 2014 telének politikájának, pártpreferenciaváltozásainak semminemű jelentősége sincsen a 2018 tavaszi választások viszonylatában.
Majd 2017 őszén indul a kampány, addig kb 3 éve van mindenkinek, hogy gyűjtse a "muníciót".Sobri Jóska
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 11 éve
www.napi.hu/magyar_gazdasag/nagyot_bukott_a_fidesz.590123.htmlA 2006-os választások után ennél azért nagyobbat zuhant a kormány népszerűsége.
Nem semmi bukás egy hónap alatt. Persze jelentősége igazán nincs, hiszen országos választás a közeljövőben nem lesz. Abban azonban biztos vagyok, hogy a fidesz kommunikációs gépezet most nagyon beindul majd. Vajon hogyan mutatja ezt be az esti m1 híradó? (Természetesen a kérdés csak költői)Klaci79
Akkor volt az őszödi beszéd, a tévészékház ostroma, a "nem megyünk el a Kossuth térről, amíg nem mond le a kormány", nagygyűlések naponta, stb.
Aztán a következő választások pont akkor következtek, amikor következniük kellett, 2010-ben.
Vagyis 2014 telének politikájának, pártpreferenciaváltozásainak semminemű jelentősége sincsen a 2018 tavaszi választások viszonylatában.
Majd 2017 őszén indul a kampány, addig kb 3 éve van mindenkinek, hogy gyűjtse a "muníciót".
több mint 11 éve
www.napi.hu/magyar_gazdasag/nagyot_bukott_a_fidesz.590123.htmlegy ötszázast teszek rá, hogy gyurcsányoznak egy kiadósat. Esetleg élőben kapcsolják Bélát, aki a gazdaság mélyrepülését a Fidesz csökkenő népszerűségével magyarázza meg.
Nem semmi bukás egy hónap alatt. Persze jelentősége igazán nincs, hiszen országos választás a közeljövőben nem lesz. Abban azonban biztos vagyok, hogy a fidesz kommunikációs gépezet most nagyon beindul majd. Vajon hogyan mutatja ezt be az esti m1 híradó? (Természetesen a kérdés csak költői)Klaci79
Mindig jövőre
több mint 11 éve
Ha el akarnád őket távolítani, akkor csak a forradalom játszik. 4 év múlva meg az emberek nem fognak erre emlékezni mi volt most...
több mint 11 éve
www.napi.hu/magyar_gazdasag/nagyot_bukott_a_fidesz.590123.htmlNem semmi bukás egy hónap alatt. Persze jelentősége igazán nincs, hiszen országos választás a közeljövőben nem lesz. Abban azonban biztos vagyok, hogy a fidesz kommunikációs gépezet most nagyon beindul majd. Vajon hogyan mutatja ezt be az esti m1 híradó? (Természetesen a kérdés csak költői)
több mint 11 éve
coub.com/view/44onzhvg.hu/itthon/20141125_Rubovszky_Maguk_gyilkosok
Hát ez meg mi???
Elképesztő...Klaci79
Fentről szólhattak neki, hogy ez azért egy kicsit sok volt.
több mint 11 éve
coub.com/view/44onzValószínűleg az előzmények tükrében mondhatta ezt.. Gondolom végig üldözték a halálfolyosón, ötödjére feltéve neki ugyanazt a kérdést, és zokon vette a szerencsétlen.
Hát ez meg mi???
Elképesztő...Klaci79
Attól még elképesztő, de nem kevésbé, mint maga az általános hozzáállás, tudniillik hogy szarnak a sajtóra, a nyilvánosságra.
De hát mit várjon az ember egy droidtól... Erre van programozva.
több mint 11 éve
mondjuk abból az országból, ahol Urbán Flóriánt parlamenti képviselővé választják, én másnap kivándorlok. Szeretem én Flórit, de hát lássuk be, hogy egy botsáska véresre verné sakkban.berger90azt mondod, hogy rosszabb lenne, mint Sneider Tamás és Zagyva György Gyula?
built for this shit
több mint 11 éve
Ha még egyszer Tállait linkelsz, feljelentelek emberkínzásért!Mert ebből kitáncolni már nem lehet. Túl sok a hűbéres, akit etetni kell. Lecsógordon
több mint 11 éve
mondjuk abból az országból, ahol Urbán Flóriánt parlamenti képviselővé választják, én másnap kivándorlok. Szeretem én Flórit, de hát lássuk be, hogy egy botsáska véresre verné sakkban.berger90szoktál nézni amerikai kampányvideókat? ha esetleg nem, sürgősen pótold lemaradásodat, itt egy kis ízelítő:

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Mert ebből kitáncolni már nem lehet. Túl sok a hűbéres, akit etetni kell. Lecsó
több mint 11 éve
mondjuk abból az országból, ahol Urbán Flóriánt parlamenti képviselővé választják, én másnap kivándorlok. Szeretem én Flórit, de hát lássuk be, hogy egy botsáska véresre verné sakkban.Nem rajtad kérem számon, és pont nem azt, hogy miért nem (már ami az elégedetlenkedést érinti). Részedről csak a megdöbbenés ami nekem érdekes, de azt sem kérem számon. Általánosságban meg azt nem értem, hogy miért most van megint balhé a parlament előtt meg a hősök terén.mégis mit vártál?Amadeus91Most mit kérsz rajtam számon? Hogy nem megyek kaszával a parlamentnek?
Mit kellene tennem? Elmentem nyilatkozni, én is és a feleségem is, mert nem kevés pénzt gyűjtöttünk össze. Aztán vártam, hogy rendezzék a törvényi hátterét, hogy ha esetleg megélem a nyugdíjat, akkor legyen értelme az egésznek. Addig meg szavaztam akire szavaztam, de hogy az nem a mai kormánypárt, az gondolom már kiderült.
Én nem tudom a bűnözőket börtönbe juttatni, az az igazságszolgáltatás dolga (lenne).Lecsó
Úgy néz ki, az MSZP nyerte az időközi választást Újpesten.Amadorpedig gondoltam rá, hogy Bazzát fel kéne buszoztatni szervezetten, hogy tudjon Flórira szavazni. (kint állt az öreg mindig a központi metrómegállóban, Boss ingben)Amadeus91
Mindig jövőre
több mint 11 éve
De úgy látszik, közben annyira kell a pénz a NER rezsijére, hogy ez sem jön össze. Elfogy lassan minden pénz, amit le lehet nyúlni. Utána lesz csúnya világ. A padlássöprés után. Mindenkinek világos lesz, hogy is működik ez a rendszer. Mert ebből kitáncolni már nem lehet. Túl sok a hűbéres, akit etetni kell. Nem lesz elég a világ pénze sem, nem hogy az országé...Pontosan.
Lecsó
Én viszont a magam részéről elkezdtem megfogadni Sobri tanácsát; tanulok, dugok és keresem/költöm (már, amikor van mit...) a pénzt, minden mást a 10. sorból a CinemaCityben sztoikusan, unott pofával követek, maximum lepötyögöm a véleményem vetítés közben. | igazad volt Sobri | Ezért is kérdeztem, hogy mit vártál tőlük, mert az van, amit leírtál; kell a lóvé és söprik a padlást, mint anno Nagy Imre. Lesz még ennél cifrább is.