Politika

44 feliratkozó

több mint 1 éve
NB2 New England Patriots 21 971 — nabege2@yahoo.com
 hvg.hu/kkv/20220523_salatatorveny_vendegmunkas_tavol_kelet_magyar_kormany

szemét migránsok elveszik a munkát
Negritis
Akkor tényleg nem véletlen, hogy nálunk is a törökök után zöld utat kaptak az indiai vendégmunkások
r.baggio
Érdekes egyébként....azt mondják, biztos nem véletlen, hogy nincs magyar munkás. Folyamatosan mennek a hirdetések az airportalon, úgyhogy biztos így van. De vajon annyiért se lenne, amennyiért idehozzák a törököt, meg indiait?
Klaci79
Akik egy kicsit is jobbak azok már nem alkalmazottak, a többiek meg annyira sík hülyék, hogy nem érdemes velük foglalkozni.
több mint 1 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 309
 hvg.hu/kkv/20220523_salatatorveny_vendegmunkas_tavol_kelet_magyar_kormany

szemét migránsok elveszik a munkát
Negritis
Akkor tényleg nem véletlen, hogy nálunk is a törökök után zöld utat kaptak az indiai vendégmunkások
r.baggio
Érdekes egyébként....azt mondják, biztos nem véletlen, hogy nincs magyar munkás. Folyamatosan mennek a hirdetések az airportalon, úgyhogy biztos így van. De vajon annyiért se lenne, amennyiért idehozzák a törököt, meg indiait?
Klaci79
Ugyanaz tortenik itt is, mint barhol mashol a vilagon. Jon az olcsobb keleti munkero.
gabokocka
7 éve: elveszik a munkánkat...most:gyertek dolgozzatok
(tudom, nem ugyanazok, mert ezek békés és nyilván családos emberek is)
több mint 1 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 792 — Keep pounding
 hvg.hu/kkv/20220523_salatatorveny_vendegmunkas_tavol_kelet_magyar_kormany

szemét migránsok elveszik a munkát
Negritis
Akkor tényleg nem véletlen, hogy nálunk is a törökök után zöld utat kaptak az indiai vendégmunkások
r.baggio
Érdekes egyébként....azt mondják, biztos nem véletlen, hogy nincs magyar munkás. Folyamatosan mennek a hirdetések az airportalon, úgyhogy biztos így van. De vajon annyiért se lenne, amennyiért idehozzák a törököt, meg indiait?
Klaci79
Ugyanaz tortenik itt is, mint barhol mashol a vilagon. Jon az olcsobb keleti munkero.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 1 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 309
 hvg.hu/kkv/20220523_salatatorveny_vendegmunkas_tavol_kelet_magyar_kormany

szemét migránsok elveszik a munkát
Negritis
Akkor tényleg nem véletlen, hogy nálunk is a törökök után zöld utat kaptak az indiai vendégmunkások
r.baggio
Érdekes egyébként....azt mondják, biztos nem véletlen, hogy nincs magyar munkás. Folyamatosan mennek a hirdetések az airportalon, úgyhogy biztos így van. De vajon annyiért se lenne, amennyiért idehozzák a törököt, meg indiait?
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 410
Kb két hete ilyen hírek jönnek szembe, ha kormányközeli médiát hallgatok/látok:
 www.origo.hu/nagyvilag/20220517-a-britek-negyede-kenytelen-kihagyni-napi-egy-etkezest.html
Tényleg ha olyan szar az élet nyugaton, miért van kint majd egymillió magyar? És amit írtatok már korábban. Rohadtul nem mindegy, hogy 180e-nél kell meghúzni a nadrágszíjat vagy 800e-nél. Ezt valahogy mindig elfelejtik leírni a kedves fizetett emberek😊
NB2
Psszt...ne mondj ilyeneket, mert talán utánanéznek az emberek...
Amúgy az a vicc, hogy felmész bármelyik álláskereső portálra, én pl. anno Hollandiát néztem, ott le van írva, hogy mekkora az adott poziban a bérsáv.
Na, ott már el tudsz kezdeni kalkulálni, csak elő kell venni a bérkalkulátort.
Mellé meg keresel pár oldalt, ahol összegyűjtik, hogy mennyi a megélhetés és akkor van egy reális képed, hogy milyen lehet ott az élet.

De persze sokan csak azt nézik, hogy az ottani minimálbérhez képest mennyire rossz a helyzet, mert sokaknak csak az az elérhető, fentebbi szint már nem.

Ismerős mikor kint dolgozott Angliában, elsőnek meglepődött mikor autó vásárláskor nem tudta megmondani a tulaj, hogy mennyit fogyaszt az autója, mert sose nézte. Ha tankolni kellett, akkor tankolt. Később neki is ugyanez volt.
Lehet, hogy most már azért valamennyire nézik 😉

több mint 1 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 866 — No es importante
 hvg.hu/kkv/20220523_salatatorveny_vendegmunkas_tavol_kelet_magyar_kormany

szemét migránsok elveszik a munkát
Negritis
Akkor tényleg nem véletlen, hogy nálunk is a törökök után zöld utat kaptak az indiai vendégmunkások


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 1 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 001
 hvg.hu/kkv/20220523_salatatorveny_vendegmunkas_tavol_kelet_magyar_kormany

szemét migránsok elveszik a munkát
Negritis
Orbán migránssimogató lett.

😕

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 172 — The Mathematician
 hvg.hu/kkv/20220523_salatatorveny_vendegmunkas_tavol_kelet_magyar_kormany

szemét migránsok elveszik a munkát

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 866 — No es importante
Tudom vak vezet világtalant alapon és úgy se lenne rá megfelelő ember de legalább valamifajta erőlködés,hogy egy országot meghatározó egészségügyi minisztere és oktatásért felelős minisztere legyen Magyarországnak.
Pintér rendőrnyomozó biztos keni vágja mindkét témát mint hozzáértő szakember.
Jó kezekben.
DrChef
Jó kezekben, mert ennél nyilvánvalóbban nem is lehetne jelezni, hogy a nerben csak a parancsuralmi rendszert ismerik, az ököl odacsap, a káderek pedig bólogatva és némán végrehajtják a feladatot, bármi is az


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 1 éve
NB2 New England Patriots 21 971 — nabege2@yahoo.com
Kb két hete ilyen hírek jönnek szembe, ha kormányközeli médiát hallgatok/látok:
 www.origo.hu/nagyvilag/20220517-a-britek-negyede-kenytelen-kihagyni-napi-egy-etkezest.html
Tényleg ha olyan szar az élet nyugaton, miért van kint majd egymillió magyar? És amit írtatok már korábban. Rohadtul nem mindegy, hogy 180e-nél kell meghúzni a nadrágszíjat vagy 800e-nél. Ezt valahogy mindig elfelejtik leírni a kedves fizetett emberek😊
több mint 1 éve
Chef a'la Laci pecsenyés Houston Texans 367
Tudom vak vezet világtalant alapon és úgy se lenne rá megfelelő ember de legalább valamifajta erőlködés,hogy egy országot meghatározó egészségügyi minisztere és oktatásért felelős minisztere legyen Magyarországnak.
Pintér rendőrnyomozó biztos keni vágja mindkét témát mint hozzáértő szakember.
Jó kezekben.

Egy jéghideg mit kérsz?
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 172 — The Mathematician
OV se dagadt csak keszul a szumo bajnoksagra.
Solymi
Orbanoshima az ozeki, ez még jól is hangzik.
empty taxi
Yokozuna, nem ozeki.
Már 2014 óta.
Sobri Jóska
majd jön Márkymaru és elintézi 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
OV se dagadt csak keszul a szumo bajnoksagra.
Solymi
Orbanoshima az ozeki, ez még jól is hangzik.
empty taxi
Yokozuna, nem ozeki.
Már 2014 óta.
Sobri Jóska
ellenzék meg tele van jonokuchikkal

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 362 — #NoStress
OV se dagadt csak keszul a szumo bajnoksagra.
Solymi
Orbanoshima az ozeki, ez még jól is hangzik.
empty taxi
Yokozuna, nem ozeki.
Már 2014 óta.

több mint 1 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 710 — Scream and scout
OV se dagadt csak keszul a szumo bajnoksagra.
Solymi
Orbanoshima az ozeki, ez még jól is hangzik.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 1 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 309
Setaltunk ma alkonyatkor, ezen uttal a cel ujpest, vegig az arpad hidig. Menet kozben megláttam egy fagylaltozot. No, hat úgy is igencsak reg ettem mar. Két gombóc fagylaltot vettem: kozel egy pisztolyorru matyast hagytam ott (pontosabban 900 HUF). Mennyi is az oraber, hogy levetitsuk? Volt, nincs. 💸

Nem élek már/(még) ott, így nem tudom, hogy ez mennyi problémát okozott.
A rakpart lezárása hogy lesz/lett megoldva?
Solymi
Sehogy, mert a kerülőutak is már most szinte járhatatlanok csúcsidőben
r.baggio
Penteken úgy gondoltuk haza ügetünk a felmenőkhoz, videkre. A paripaval az arena plázában parkolok. Mire kijutottunk a 4-esre, annyi ido alatt a ferihegy - Szolnok táv is meg lett volna. Borzalom. ⏳
Ventura
Nem lenne ez, ha 670 lenne a benzin, mint az osztrákoknál 😊
több mint 1 éve
Ventura Miami Dolphins Texas Longhorns 8 881 — megbékéltem tom bradyvel
Setaltunk ma alkonyatkor, ezen uttal a cel ujpest, vegig az arpad hidig. Menet kozben megláttam egy fagylaltozot. No, hat úgy is igencsak reg ettem mar. Két gombóc fagylaltot vettem: kozel egy pisztolyorru matyast hagytam ott (pontosabban 900 HUF). Mennyi is az oraber, hogy levetitsuk? Volt, nincs. 💸

Nem élek már/(még) ott, így nem tudom, hogy ez mennyi problémát okozott.
A rakpart lezárása hogy lesz/lett megoldva?
Solymi
Sehogy, mert a kerülőutak is már most szinte járhatatlanok csúcsidőben
r.baggio
Penteken úgy gondoltuk haza ügetünk a felmenőkhoz, videkre. A paripaval az arena plázában parkolok. Mire kijutottunk a 4-esre, annyi ido alatt a ferihegy - Szolnok táv is meg lett volna. Borzalom. ⏳

Texas Longhorns, 2023 Big XII Champion
--------------------------------------------------------
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 410
Mennyivel hasznosabb 10 villamosmegallon belul 4 stadiont es 2 sportcsarnokot felhuzni...
gabokocka
Nem tetszik h epul-szepul az orszag? 😊

Ebbol is latszik h mi futballokos sportnemzet vagyunk.

OV se dagadt csak keszul a szumo bajnoksagra.

több mint 1 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 792 — Keep pounding
Mennyivel hasznosabb 10 villamosmegallon belul 4 stadiont es 2 sportcsarnokot felhuzni...

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 1 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 866 — No es importante
Nem élek már/(még) ott, így nem tudom, hogy ez mennyi problémát okozott.
A rakpart lezárása hogy lesz/lett megoldva?
Solymi
Sehogy, mert a kerülőutak is már most szinte járhatatlanok csúcsidőben


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 1 éve
davemayer Chicago Bears 14 334 — "Grammar maci"
 atlatszo.hu/kozugy/2022/05/17/nem-azert-nyert-a-fidesz-mert-csak-az-o-mediaja-jut-el-az-emberekhez-a-kormanyparti-mediafoleny-igazi-arca/?fbclid=IwAR1Y--K5Wnk1gKdawSk-AwOvNfmeoJPk7FzSJ1Ja5xhMBPIaUB-MpB9nfEw

Már az átlátszó is Gyurcsány Orbán Sobri Jóska kottájából játszik.

Az egész cikk aranyat ér, de hadd emeljem ki a lényeget: „Buta sztereotípia, hogy a Fideszre azok szavaznak, akikhez vidéken csak a propagandamédia jut el, és nem tudnak internetezni, ezért ki kell nekik nyomtatni az internetet”

– mondta az Átlátszónak Polyák Gábor, a Mérték Médiaelemző Műhely alapítója. Szerinte „valójában kis réteg az, akik csak egyféle médiához férnek hozzá. Sokkal többen vannak, akikhez eljut a független média is, ennek ellenére mégis a kormánypártok üzeneteit fogadják el.


Mert bármennyire is próbálja ezt sulykolni a Prosti tv megmondó embere, a 444, a telex és tsa. nem az ellenzék médiumai. Az ellenzéknek NINCS médiája. De ha lenne is, nincs mit mondani benne. Mert nincs üzenet, nincs kit felépíteni. A Fidesz propaganda ellen nem az a megoldás, hogy a Hadházy nem veszi fel a mandátumot, és egyszemélyes cölibátus/éhség/facebookposzt sztrájkba kezd.

A Kalózpárt úgy jutott be 5 éve a cseh parlamentbe, hogy nevetségesen kevés összeget tudott médiára fordítani, de volt egy-két kurva jó és agyontolt üzenetük, amit eljuttattak a megfelelő helyre. Majd mára ezt felskálázták, és hopp 3 miniszter adnak, köztük a külügyet (mondjuk ott is érdekes az élet, mert ugye a nagyobbik kormánypárt választási koalíció az ő kárukra erősödik, hónapok óta, mivel a Kalózok és Polgármesterek közül az utóbbi (rém ostoba módon), már a választások után bejelentette, hogy nem indulnak többet együtt a Kalózokkal).

Csak ugye ez túl bonyolult, inkább menjen az ülősztrájk meg a napirend előtti havi 2 misiért.
Gyurma Pappa
Megelőztél 😊 épp írni akartam, hogy akkor a “média miatt nyert a Fidesz brühühü” nyenyergést ebben a topicban is lezárhatjuk. Minden erre való hivatkozás - kamu, megúszás, önfelmentés.
MC12
Dehát tök szépen, hosszan leírtam egy hónapja, hogy miért és miként egál a fidesz meg a nemfidesz média.
Akkor azt hitted, hogy csak viccelek?
Sobri Jóska
De nem egál és ezt nem is állítja a cikk.

Abban mcnek igaza van h a mostani választást nem döntötte el a média túlsúly maximum befolyásolta.
Igazából azon kellene elgondolkozni h Bp-en és megyeszékhelyeken hogyan erősödött a Fidesz és hogyan gyengülhetett az ellenzék. Ráadásul az összes ellenzéki polgármester helyében elgondolkoznek h mit csinálok és hogyan 2024ig, mert ha így marad minden akkor 2024ben nemhogy ellenzéki Bp nem lesz hanem kb 5 ellenzéki bpi polgármester …
csebi
Nem lehet hogy a médiatúlsúly helyett esetleg a normális politizálás hiánya okozza ezt? Nem neked szól, te szerintem ugyanúgy látod ezt mint én/mi.

Nem tudom pl hogy Karácsony mire számíthat, nem hinném hogy előrelépett Budapest a megválasztásával, legalábbis nekem laikusként nem úgy tűnik/tűnt.
davemayer
Sztem a probléma az több retu volt ennél. Egyszerűen nem volt közös szlogen ellenzéki oldalon, ami volt az nem rezonalt, az önjáró uteg meg a saját sorokban okozott károkat miközben a másik frontvonal háborítatlan maradt.

Sztem Karácsony most kezd el igazán dolgozni és meglépni olyan dolgokat amik nem langyos semmit jelentenek ld rakpart vagy Lánchíd. Aztán kiderül ennek mennyire lesz foganatja.
csebi
Sztem a választ sejted magad is.
davemayer
Nem sejtem. Meglepődtem h tobben támogatják a rakpart lazarasat mint nem, ki tudja lehet más ilyen intézkedéseket is találni.
Sztem a Lánchíd lezárása sem lenne olyan nagy hülyeség.
De alapvetően mindegy. Sztem ha a számok azt mutatják h több fideszes kerületi polgármester lehet mint ellenzéki akkor nem lesz közvetlen főpolgármester választás 2024ben.
csebi
Meg lehetne oldani a Lanchid lezarasat.
Nezd meg Pragat, ott van a Karoly-hid.

Igaz, a varos kisebb es kevesebb ember is el benne, plusz az autos kozlekedes is jobban meg van oldva, legalabbis amit latok/mondanak.

A forgalmat kellene valahogy ugy atszervezni h a Lanchid kiesese ne okozzon problemat.

De ahhoz meg sok fejlesztes kell h a Bp-n atmeno forgalmat elkerulokre tereljek.
Solymi
Prágában van alagút a város alatt, ami a belvárosból közvetlenül kivisz a pályára is akár. Úgy azért könnyebb.
Sobri Jóska
Gondolom Prágában az az alagút csak úgy ott termett.
gabokocka
Persze mert ott nincs Karácsony Gergely.
Mikey
Se Tarlós, de főleg nem DEMSZKY.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
 atlatszo.hu/kozugy/2022/05/17/nem-azert-nyert-a-fidesz-mert-csak-az-o-mediaja-jut-el-az-emberekhez-a-kormanyparti-mediafoleny-igazi-arca/?fbclid=IwAR1Y--K5Wnk1gKdawSk-AwOvNfmeoJPk7FzSJ1Ja5xhMBPIaUB-MpB9nfEw

Már az átlátszó is Gyurcsány Orbán Sobri Jóska kottájából játszik.

Az egész cikk aranyat ér, de hadd emeljem ki a lényeget: „Buta sztereotípia, hogy a Fideszre azok szavaznak, akikhez vidéken csak a propagandamédia jut el, és nem tudnak internetezni, ezért ki kell nekik nyomtatni az internetet”

– mondta az Átlátszónak Polyák Gábor, a Mérték Médiaelemző Műhely alapítója. Szerinte „valójában kis réteg az, akik csak egyféle médiához férnek hozzá. Sokkal többen vannak, akikhez eljut a független média is, ennek ellenére mégis a kormánypártok üzeneteit fogadják el.


Mert bármennyire is próbálja ezt sulykolni a Prosti tv megmondó embere, a 444, a telex és tsa. nem az ellenzék médiumai. Az ellenzéknek NINCS médiája. De ha lenne is, nincs mit mondani benne. Mert nincs üzenet, nincs kit felépíteni. A Fidesz propaganda ellen nem az a megoldás, hogy a Hadházy nem veszi fel a mandátumot, és egyszemélyes cölibátus/éhség/facebookposzt sztrájkba kezd.

A Kalózpárt úgy jutott be 5 éve a cseh parlamentbe, hogy nevetségesen kevés összeget tudott médiára fordítani, de volt egy-két kurva jó és agyontolt üzenetük, amit eljuttattak a megfelelő helyre. Majd mára ezt felskálázták, és hopp 3 miniszter adnak, köztük a külügyet (mondjuk ott is érdekes az élet, mert ugye a nagyobbik kormánypárt választási koalíció az ő kárukra erősödik, hónapok óta, mivel a Kalózok és Polgármesterek közül az utóbbi (rém ostoba módon), már a választások után bejelentette, hogy nem indulnak többet együtt a Kalózokkal).

Csak ugye ez túl bonyolult, inkább menjen az ülősztrájk meg a napirend előtti havi 2 misiért.
Gyurma Pappa
Megelőztél 😊 épp írni akartam, hogy akkor a “média miatt nyert a Fidesz brühühü” nyenyergést ebben a topicban is lezárhatjuk. Minden erre való hivatkozás - kamu, megúszás, önfelmentés.
MC12
Dehát tök szépen, hosszan leírtam egy hónapja, hogy miért és miként egál a fidesz meg a nemfidesz média.
Akkor azt hitted, hogy csak viccelek?
Sobri Jóska
De nem egál és ezt nem is állítja a cikk.

Abban mcnek igaza van h a mostani választást nem döntötte el a média túlsúly maximum befolyásolta.
Igazából azon kellene elgondolkozni h Bp-en és megyeszékhelyeken hogyan erősödött a Fidesz és hogyan gyengülhetett az ellenzék. Ráadásul az összes ellenzéki polgármester helyében elgondolkoznek h mit csinálok és hogyan 2024ig, mert ha így marad minden akkor 2024ben nemhogy ellenzéki Bp nem lesz hanem kb 5 ellenzéki bpi polgármester …
csebi
Nem lehet hogy a médiatúlsúly helyett esetleg a normális politizálás hiánya okozza ezt? Nem neked szól, te szerintem ugyanúgy látod ezt mint én/mi.

Nem tudom pl hogy Karácsony mire számíthat, nem hinném hogy előrelépett Budapest a megválasztásával, legalábbis nekem laikusként nem úgy tűnik/tűnt.
davemayer
Sztem a probléma az több retu volt ennél. Egyszerűen nem volt közös szlogen ellenzéki oldalon, ami volt az nem rezonalt, az önjáró uteg meg a saját sorokban okozott károkat miközben a másik frontvonal háborítatlan maradt.

Sztem Karácsony most kezd el igazán dolgozni és meglépni olyan dolgokat amik nem langyos semmit jelentenek ld rakpart vagy Lánchíd. Aztán kiderül ennek mennyire lesz foganatja.
csebi
Sztem a választ sejted magad is.
davemayer
Nem sejtem. Meglepődtem h tobben támogatják a rakpart lazarasat mint nem, ki tudja lehet más ilyen intézkedéseket is találni.
Sztem a Lánchíd lezárása sem lenne olyan nagy hülyeség.
De alapvetően mindegy. Sztem ha a számok azt mutatják h több fideszes kerületi polgármester lehet mint ellenzéki akkor nem lesz közvetlen főpolgármester választás 2024ben.
csebi
Meg lehetne oldani a Lanchid lezarasat.
Nezd meg Pragat, ott van a Karoly-hid.

Igaz, a varos kisebb es kevesebb ember is el benne, plusz az autos kozlekedes is jobban meg van oldva, legalabbis amit latok/mondanak.

A forgalmat kellene valahogy ugy atszervezni h a Lanchid kiesese ne okozzon problemat.

De ahhoz meg sok fejlesztes kell h a Bp-n atmeno forgalmat elkerulokre tereljek.
Solymi
Prágában van alagút a város alatt, ami a belvárosból közvetlenül kivisz a pályára is akár. Úgy azért könnyebb.
Sobri Jóska
Gondolom Prágában az az alagút csak úgy ott termett.
gabokocka
Persze mert ott nincs Karácsony Gergely.
több mint 1 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 792 — Keep pounding
 atlatszo.hu/kozugy/2022/05/17/nem-azert-nyert-a-fidesz-mert-csak-az-o-mediaja-jut-el-az-emberekhez-a-kormanyparti-mediafoleny-igazi-arca/?fbclid=IwAR1Y--K5Wnk1gKdawSk-AwOvNfmeoJPk7FzSJ1Ja5xhMBPIaUB-MpB9nfEw

Már az átlátszó is Gyurcsány Orbán Sobri Jóska kottájából játszik.

Az egész cikk aranyat ér, de hadd emeljem ki a lényeget: „Buta sztereotípia, hogy a Fideszre azok szavaznak, akikhez vidéken csak a propagandamédia jut el, és nem tudnak internetezni, ezért ki kell nekik nyomtatni az internetet”

– mondta az Átlátszónak Polyák Gábor, a Mérték Médiaelemző Műhely alapítója. Szerinte „valójában kis réteg az, akik csak egyféle médiához férnek hozzá. Sokkal többen vannak, akikhez eljut a független média is, ennek ellenére mégis a kormánypártok üzeneteit fogadják el.


Mert bármennyire is próbálja ezt sulykolni a Prosti tv megmondó embere, a 444, a telex és tsa. nem az ellenzék médiumai. Az ellenzéknek NINCS médiája. De ha lenne is, nincs mit mondani benne. Mert nincs üzenet, nincs kit felépíteni. A Fidesz propaganda ellen nem az a megoldás, hogy a Hadházy nem veszi fel a mandátumot, és egyszemélyes cölibátus/éhség/facebookposzt sztrájkba kezd.

A Kalózpárt úgy jutott be 5 éve a cseh parlamentbe, hogy nevetségesen kevés összeget tudott médiára fordítani, de volt egy-két kurva jó és agyontolt üzenetük, amit eljuttattak a megfelelő helyre. Majd mára ezt felskálázták, és hopp 3 miniszter adnak, köztük a külügyet (mondjuk ott is érdekes az élet, mert ugye a nagyobbik kormánypárt választási koalíció az ő kárukra erősödik, hónapok óta, mivel a Kalózok és Polgármesterek közül az utóbbi (rém ostoba módon), már a választások után bejelentette, hogy nem indulnak többet együtt a Kalózokkal).

Csak ugye ez túl bonyolult, inkább menjen az ülősztrájk meg a napirend előtti havi 2 misiért.
Gyurma Pappa
Megelőztél 😊 épp írni akartam, hogy akkor a “média miatt nyert a Fidesz brühühü” nyenyergést ebben a topicban is lezárhatjuk. Minden erre való hivatkozás - kamu, megúszás, önfelmentés.
MC12
Dehát tök szépen, hosszan leírtam egy hónapja, hogy miért és miként egál a fidesz meg a nemfidesz média.
Akkor azt hitted, hogy csak viccelek?
Sobri Jóska
De nem egál és ezt nem is állítja a cikk.

Abban mcnek igaza van h a mostani választást nem döntötte el a média túlsúly maximum befolyásolta.
Igazából azon kellene elgondolkozni h Bp-en és megyeszékhelyeken hogyan erősödött a Fidesz és hogyan gyengülhetett az ellenzék. Ráadásul az összes ellenzéki polgármester helyében elgondolkoznek h mit csinálok és hogyan 2024ig, mert ha így marad minden akkor 2024ben nemhogy ellenzéki Bp nem lesz hanem kb 5 ellenzéki bpi polgármester …
csebi
Nem lehet hogy a médiatúlsúly helyett esetleg a normális politizálás hiánya okozza ezt? Nem neked szól, te szerintem ugyanúgy látod ezt mint én/mi.

Nem tudom pl hogy Karácsony mire számíthat, nem hinném hogy előrelépett Budapest a megválasztásával, legalábbis nekem laikusként nem úgy tűnik/tűnt.
davemayer
Sztem a probléma az több retu volt ennél. Egyszerűen nem volt közös szlogen ellenzéki oldalon, ami volt az nem rezonalt, az önjáró uteg meg a saját sorokban okozott károkat miközben a másik frontvonal háborítatlan maradt.

Sztem Karácsony most kezd el igazán dolgozni és meglépni olyan dolgokat amik nem langyos semmit jelentenek ld rakpart vagy Lánchíd. Aztán kiderül ennek mennyire lesz foganatja.
csebi
Sztem a választ sejted magad is.
davemayer
Nem sejtem. Meglepődtem h tobben támogatják a rakpart lazarasat mint nem, ki tudja lehet más ilyen intézkedéseket is találni.
Sztem a Lánchíd lezárása sem lenne olyan nagy hülyeség.
De alapvetően mindegy. Sztem ha a számok azt mutatják h több fideszes kerületi polgármester lehet mint ellenzéki akkor nem lesz közvetlen főpolgármester választás 2024ben.
csebi
Meg lehetne oldani a Lanchid lezarasat.
Nezd meg Pragat, ott van a Karoly-hid.

Igaz, a varos kisebb es kevesebb ember is el benne, plusz az autos kozlekedes is jobban meg van oldva, legalabbis amit latok/mondanak.

A forgalmat kellene valahogy ugy atszervezni h a Lanchid kiesese ne okozzon problemat.

De ahhoz meg sok fejlesztes kell h a Bp-n atmeno forgalmat elkerulokre tereljek.
Solymi
Prágában van alagút a város alatt, ami a belvárosból közvetlenül kivisz a pályára is akár. Úgy azért könnyebb.
Sobri Jóska
Gondolom Prágában az az alagút csak úgy ott termett.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 1 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 309
Újabb érdekes cikk a médiafölény és egyebek vonatkozásában, érdekes megállapításokkal is a média fogyasztási szokásokkal kapcsolatban:
 atlatszo.hu/kozugy/2022/05/17/nem-azert-nyert-a-fidesz-mert-csak-az-o-mediaja-jut-el-az-emberekhez-a-kormanyparti-mediafoleny-igazi-arca/?fbclid=IwAR1Yb2-zMTXqYqRLntHYub_0CLmsLhYAL9zvDSisuBX_YkTjSEICMHuqyJU
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 362 — #NoStress
Prágában van alagút a város alatt, ami a belvárosból közvetlenül kivisz a pályára is akár. Úgy azért könnyebb.
Sobri Jóska
Ezt mondjuk nem tudtam 😊
Solymi
Én se, lementem, nem jöttem fel időben a salakmotorpályánál és már a brnoi autópályán kerestem hol lehet visszafordulni. Apró kis 50 km-es kitérő. 😊