Politika

44 feliratkozó

több mint 1 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 819 — Keep pounding
Meglátjuk.
Gyanúsan gyűlnek az ügyek, ahol hétfőn még minden csilivili, masnap meg hatraarc, es mit ad isten pont mindig moszkva erdekei szerint van hatraarc.
Micsoda veletlenek...

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 1 éve
MC12 New Orleans Saints 5 863
Már hogyha így történt ugye. Hétfőn a tárgyalás után CM se egy VDL egy kumma szót nem mondott erről a pátriárkáról. Eszükbe jutott az olaj, orosz búza, a sberbank kirakása a swift rendszerből, de a pátriárka nem? Ugyan már.
MC12
tapasztalatom szerint nem így működik. OV valóban nem kapja meg előre a Bizottság tervezett szövegét, de a stáb biztosan. aztán ők kiemelik neki a felkészítőben, hogy mi az ami aggályos.

én tippem szerint, a stáb az olajra koncentrált, és nem nézték meg alaposan a személyekről a listát. aztán kijött az új tervezet (a szóbeli megbeszélések, és a conclusion alapján (itt található:  www.consilium.europa.eu/media/56562/2022-05-30-31-euco-conclusions.pdf ), és akkor látták, hogy ezt benézték. lehet azóta páran éppen pakolják a személyes holmikat egy dobozba a Karmelitában, és más helyeken. de nekem is ez egy tipp, saját tapasztalat alapján, lehet nem így történt.
csebi
Ez is egy életszerű verzió, abszolút. Habár a stábban van külön embere minden témának, én nehezen látom, hogy e fölött átsiklottak volna, amikor ez OV-nak fontos, dehát magyarok dolgoznak ott is, minden előfordulhat.

Egyelőre mindkét fél csendben van, ami azért arra utal, hogy valaki(k) itt elbaszott(tak) valamit de nem egyértelmű, hogy ki és mit és az sem biztos, hogy csak az egyik fél a hibás (mi van ha VDL megígérte Orbánnak négyszemközt, hogy kiveszik aztán mégse úgy lett? Ilyen azért fordult már elő a történelemben). Mert különben az Origo vagy a 24.hu már lehozta volna, ki a bűnös 😊
MC12
Találsz cikket arról az origon hogy nem sikerult kormanygaranciat adni a hokivb-hez?
gabokocka
Nem, de az ellenzéki médiában elég sokat. De ebben a témában az egy darab HVG-s tegnap esti “brüsszeli források szerint” cikk kering meg a néppárt külügyi szóvivőjének twittere. Ez azért nem az a szint, aminek kapcsán egy olajembargó-megakasztásra reagálnak ha csak OV a hibás. Akkor már fű-fa-virág telesírta volna a mocskosorbán miatt a social médiát. Van valami a háttérben, ami még nem jött ki - lehet ki se fog - és csak arról értesülünk, hogy aláírták csak néhány adminisztrációs pontosításra volt szükség. Habár az egy elég strickt dolog, hogy valaki fenn van egy listán vagy nincs. Érdekes napunk lesz az biztos.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 1 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 819 — Keep pounding
Már hogyha így történt ugye. Hétfőn a tárgyalás után CM se egy VDL egy kumma szót nem mondott erről a pátriárkáról. Eszükbe jutott az olaj, orosz búza, a sberbank kirakása a swift rendszerből, de a pátriárka nem? Ugyan már.
MC12
tapasztalatom szerint nem így működik. OV valóban nem kapja meg előre a Bizottság tervezett szövegét, de a stáb biztosan. aztán ők kiemelik neki a felkészítőben, hogy mi az ami aggályos.

én tippem szerint, a stáb az olajra koncentrált, és nem nézték meg alaposan a személyekről a listát. aztán kijött az új tervezet (a szóbeli megbeszélések, és a conclusion alapján (itt található:  www.consilium.europa.eu/media/56562/2022-05-30-31-euco-conclusions.pdf ), és akkor látták, hogy ezt benézték. lehet azóta páran éppen pakolják a személyes holmikat egy dobozba a Karmelitában, és más helyeken. de nekem is ez egy tipp, saját tapasztalat alapján, lehet nem így történt.
csebi
Ez is egy életszerű verzió, abszolút. Habár a stábban van külön embere minden témának, én nehezen látom, hogy e fölött átsiklottak volna, amikor ez OV-nak fontos, dehát magyarok dolgoznak ott is, minden előfordulhat.

Egyelőre mindkét fél csendben van, ami azért arra utal, hogy valaki(k) itt elbaszott(tak) valamit de nem egyértelmű, hogy ki és mit és az sem biztos, hogy csak az egyik fél a hibás (mi van ha VDL megígérte Orbánnak négyszemközt, hogy kiveszik aztán mégse úgy lett? Ilyen azért fordult már elő a történelemben). Mert különben az Origo vagy a 24.hu már lehozta volna, ki a bűnös 😊
MC12
Találsz cikket arról az origon hogy nem sikerult kormanygaranciat adni a hokivb-hez?

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 1 éve
MC12 New Orleans Saints 5 863
Már hogyha így történt ugye. Hétfőn a tárgyalás után CM se egy VDL egy kumma szót nem mondott erről a pátriárkáról. Eszükbe jutott az olaj, orosz búza, a sberbank kirakása a swift rendszerből, de a pátriárka nem? Ugyan már.
MC12
tapasztalatom szerint nem így működik. OV valóban nem kapja meg előre a Bizottság tervezett szövegét, de a stáb biztosan. aztán ők kiemelik neki a felkészítőben, hogy mi az ami aggályos.

én tippem szerint, a stáb az olajra koncentrált, és nem nézték meg alaposan a személyekről a listát. aztán kijött az új tervezet (a szóbeli megbeszélések, és a conclusion alapján (itt található:  www.consilium.europa.eu/media/56562/2022-05-30-31-euco-conclusions.pdf ), és akkor látták, hogy ezt benézték. lehet azóta páran éppen pakolják a személyes holmikat egy dobozba a Karmelitában, és más helyeken. de nekem is ez egy tipp, saját tapasztalat alapján, lehet nem így történt.
csebi
Ez is egy életszerű verzió, abszolút. Habár a stábban van külön embere minden témának, én nehezen látom, hogy e fölött átsiklottak volna, amikor ez OV-nak fontos, dehát magyarok dolgoznak ott is, minden előfordulhat.

Egyelőre mindkét fél csendben van, ami azért arra utal, hogy valaki(k) itt elbaszott(tak) valamit de nem egyértelmű, hogy ki és mit és az sem biztos, hogy csak az egyik fél a hibás (mi van ha VDL megígérte Orbánnak négyszemközt, hogy kiveszik aztán mégse úgy lett? Ilyen azért fordult már elő a történelemben). Mert különben az Origo vagy a 24.hu már lehozta volna, ki a bűnös 😊

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 1 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 150 — Lucas Scott
Már hogyha így történt ugye. Hétfőn a tárgyalás után CM se egy VDL egy kumma szót nem mondott erről a pátriárkáról. Eszükbe jutott az olaj, orosz búza, a sberbank kirakása a swift rendszerből, de a pátriárka nem? Ugyan már.
MC12
tapasztalatom szerint nem így működik. OV valóban nem kapja meg előre a Bizottság tervezett szövegét, de a stáb biztosan. aztán ők kiemelik neki a felkészítőben, hogy mi az ami aggályos.

én tippem szerint, a stáb az olajra koncentrált, és nem nézték meg alaposan a személyekről a listát. aztán kijött az új tervezet (a szóbeli megbeszélések, és a conclusion alapján (itt található:  www.consilium.europa.eu/media/56562/2022-05-30-31-euco-conclusions.pdf ), és akkor látták, hogy ezt benézték. lehet azóta páran éppen pakolják a személyes holmikat egy dobozba a Karmelitában, és más helyeken. de nekem is ez egy tipp, saját tapasztalat alapján, lehet nem így történt.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 1 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
Azért nyigtass meg Dave, hogy az szerinted sem teljesen sportszerű magatartás, hogy hetekig tárgyalsz valakivel, a számodra egyértelmű problémát megpróbálod.megoldani, sikerül, ezt lekommunikálja mindkét fél (és ugye ÖV is kiírta a Facebookra a jó hírt), aztán amikor azt gondolod, hogy akkor ez így fasza, akkor a másik fél talál egy újabb okot a megegyezés elkerülésére.

Azért ez egyrészt kurva gáz viselkedés (ilyen tárgyaló szava utána nem sokat ér), másrészt elég gyanús is.
zinedine5
Ha ez a probléma most jelent volna meg először teljesen igazad lenne, de már korábban is megmondta Orbán hogy vétózni fog emiatt a vallási vezető miatt, ez nem újdonság.
Amit nem lehet érteni hogy ez miért merül fel újra? Vagy át akarták baszni az eu-sok a magyarokat ezzel, hátha átcsúszik mégis, vagy a magyar fél eszmélt rá későn hogy "hoppá, ezt nem mondtuk most és betették" - mindkettő gáz.
davemayer
Nyilván az eu akarta atbaszni OVt és nem forditva. Édesanyám …

Amúgy ne légy naiv. Nem a vallási dolog miatt vétózta ezt, van más indoka (és nem azért mert Putyin seggeben van).
csebi
Mondd akkor mi, mert gabokocka most fogyatékozott le (engem tuti, de ez alapján téged is)
davemayer
Ennyit mondhatok:

 www.magyarkurir.hu/hirek/henri-boulad-felveszi-magyar-allampolgarsagot

Aki érti, érti.
csebi
Tegye fel a kezét, aki érti?

Mindig az egyház keveri a szart, ezért nem szabad őket sehova engedni.

több mint 1 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 150 — Lucas Scott
Egyébként nyilván faszság egy kurva vallási vezető miatt ez a feszkózás OV-k részéről, megha nyilván van valami érdekük ezügyben, de ez a vagyonzàrolás is a szimbólum-politizálás csúcsa egy olyan ember ügyében akinek valszeg egy centje nincs már - ha volt egyáltalán - az EU-ban. (Egy hónap alatt a nyugdíjas nagyanyám kimenti a nemlétező vagyonát akarhonnan)
MC12
igen, mert ő ki akarja menteni. de mi van, ha nem akarja? akkor meg jól viselnéd, ha nyugdíjas nagyanyád vagyona zárolva lenne?

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 1 éve
MC12 New Orleans Saints 5 863
Azért nyigtass meg Dave, hogy az szerinted sem teljesen sportszerű magatartás, hogy hetekig tárgyalsz valakivel, a számodra egyértelmű problémát megpróbálod.megoldani, sikerül, ezt lekommunikálja mindkét fél (és ugye ÖV is kiírta a Facebookra a jó hírt), aztán amikor azt gondolod, hogy akkor ez így fasza, akkor a másik fél talál egy újabb okot a megegyezés elkerülésére.

Azért ez egyrészt kurva gáz viselkedés (ilyen tárgyaló szava utána nem sokat ér), másrészt elég gyanús is.
zinedine5
Már hogyha így történt ugye. Hétfőn a tárgyalás után CM se egy VDL egy kumma szót nem mondott erről a pátriárkáról. Eszükbe jutott az olaj, orosz búza, a sberbank kirakása a swift rendszerből, de a pátriárka nem? Ugyan már.

Ha tippelnem kéne - én ugye veled ellentétben nem voltam ott - akkor hétfőn a kutya se beszélt az ülésén erről a témáról. Az EU adottnak vette, hogy benne van a csomagban mert egy hónapja mondta, Orbán meg adottnak vette, hogy nincs benne, mert egy hónapja megmondta hogy nem támogatja, és hétfőn ezügyben senki nem akart bizniszelni vele. Akkora kommunikációs bakit egyik fèl se követ el, hogy az egyik bejelenti, hogy megvédte a rezsicsökit a másik meg hogy kibaszott az oroszokkal aztán egy nappal később elhasal az egész. El lett ez kummantva mindkét fél részéről. Az más kérdés, hogy most Orbánèk rosszabbul kezelik komm. szempontból, mert már rég ki kellett volna adniuk, hogy hétfőn erről szó se volt stb. Ha nem volt. De ez EU részéről se volt még hivatalos nyilatkozat, hogy a mocskosorbánnal megegyezett hétfőn ebben is, és most mégis visszatáncol.

Egyébként nyilván faszság egy kurva vallási vezető miatt ez a feszkózás OV-k részéről, megha nyilván van valami érdekük ezügyben, de ez a vagyonzàrolás is a szimbólum-politizálás csúcsa egy olyan ember ügyében akinek valszeg egy centje nincs már - ha volt egyáltalán - az EU-ban. (Egy hónap alatt a nyugdíjas nagyanyám kimenti a nemlétező vagyonát akarhonnan)

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 1 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 150 — Lucas Scott
Azért nyigtass meg Dave, hogy az szerinted sem teljesen sportszerű magatartás, hogy hetekig tárgyalsz valakivel, a számodra egyértelmű problémát megpróbálod.megoldani, sikerül, ezt lekommunikálja mindkét fél (és ugye ÖV is kiírta a Facebookra a jó hírt), aztán amikor azt gondolod, hogy akkor ez így fasza, akkor a másik fél talál egy újabb okot a megegyezés elkerülésére.

Azért ez egyrészt kurva gáz viselkedés (ilyen tárgyaló szava utána nem sokat ér), másrészt elég gyanús is.
zinedine5
Ha ez a probléma most jelent volna meg először teljesen igazad lenne, de már korábban is megmondta Orbán hogy vétózni fog emiatt a vallási vezető miatt, ez nem újdonság.
Amit nem lehet érteni hogy ez miért merül fel újra? Vagy át akarták baszni az eu-sok a magyarokat ezzel, hátha átcsúszik mégis, vagy a magyar fél eszmélt rá későn hogy "hoppá, ezt nem mondtuk most és betették" - mindkettő gáz.
davemayer
Nyilván az eu akarta atbaszni OVt és nem forditva. Édesanyám …

Amúgy ne légy naiv. Nem a vallási dolog miatt vétózta ezt, van más indoka (és nem azért mert Putyin seggeben van).
csebi
Mondd akkor mi, mert gabokocka most fogyatékozott le (engem tuti, de ez alapján téged is)
davemayer
Ennyit mondhatok:

 www.magyarkurir.hu/hirek/henri-boulad-felveszi-magyar-allampolgarsagot

Aki érti, érti.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 1 éve
davemayer Chicago Bears 14 362 — "Grammar maci"
Azért nyigtass meg Dave, hogy az szerinted sem teljesen sportszerű magatartás, hogy hetekig tárgyalsz valakivel, a számodra egyértelmű problémát megpróbálod.megoldani, sikerül, ezt lekommunikálja mindkét fél (és ugye ÖV is kiírta a Facebookra a jó hírt), aztán amikor azt gondolod, hogy akkor ez így fasza, akkor a másik fél talál egy újabb okot a megegyezés elkerülésére.

Azért ez egyrészt kurva gáz viselkedés (ilyen tárgyaló szava utána nem sokat ér), másrészt elég gyanús is.
zinedine5
Ha ez a probléma most jelent volna meg először teljesen igazad lenne, de már korábban is megmondta Orbán hogy vétózni fog emiatt a vallási vezető miatt, ez nem újdonság.
Amit nem lehet érteni hogy ez miért merül fel újra? Vagy át akarták baszni az eu-sok a magyarokat ezzel, hátha átcsúszik mégis, vagy a magyar fél eszmélt rá későn hogy "hoppá, ezt nem mondtuk most és betették" - mindkettő gáz.
davemayer
Nyilván az eu akarta atbaszni OVt és nem forditva. Édesanyám …

Amúgy ne légy naiv. Nem a vallási dolog miatt vétózta ezt, van más indoka (és nem azért mert Putyin seggeben van).
csebi
Mondd akkor mi, mert gabokocka most fogyatékozott le (engem tuti, de ez alapján téged is)

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 1 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 150 — Lucas Scott
Azért nyigtass meg Dave, hogy az szerinted sem teljesen sportszerű magatartás, hogy hetekig tárgyalsz valakivel, a számodra egyértelmű problémát megpróbálod.megoldani, sikerül, ezt lekommunikálja mindkét fél (és ugye ÖV is kiírta a Facebookra a jó hírt), aztán amikor azt gondolod, hogy akkor ez így fasza, akkor a másik fél talál egy újabb okot a megegyezés elkerülésére.

Azért ez egyrészt kurva gáz viselkedés (ilyen tárgyaló szava utána nem sokat ér), másrészt elég gyanús is.
zinedine5
Ha ez a probléma most jelent volna meg először teljesen igazad lenne, de már korábban is megmondta Orbán hogy vétózni fog emiatt a vallási vezető miatt, ez nem újdonság.
Amit nem lehet érteni hogy ez miért merül fel újra? Vagy át akarták baszni az eu-sok a magyarokat ezzel, hátha átcsúszik mégis, vagy a magyar fél eszmélt rá későn hogy "hoppá, ezt nem mondtuk most és betették" - mindkettő gáz.
davemayer
Nyilván az eu akarta atbaszni OVt és nem forditva. Édesanyám …

Amúgy ne légy naiv. Nem a vallási dolog miatt vétózta ezt, van más indoka (és nem azért mert Putyin seggeben van).

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 1 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 819 — Keep pounding
Az elmult hetek tortenesei szerint aki szerint orbant nem joystickkal iranyitjak moszkvabol az vagy szellemi fogyatekos, vagy fizetnek neki erte...

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 1 éve
davemayer Chicago Bears 14 362 — "Grammar maci"
Azért nyigtass meg Dave, hogy az szerinted sem teljesen sportszerű magatartás, hogy hetekig tárgyalsz valakivel, a számodra egyértelmű problémát megpróbálod.megoldani, sikerül, ezt lekommunikálja mindkét fél (és ugye ÖV is kiírta a Facebookra a jó hírt), aztán amikor azt gondolod, hogy akkor ez így fasza, akkor a másik fél talál egy újabb okot a megegyezés elkerülésére.

Azért ez egyrészt kurva gáz viselkedés (ilyen tárgyaló szava utána nem sokat ér), másrészt elég gyanús is.
zinedine5
Ha ez a probléma most jelent volna meg először teljesen igazad lenne, de már korábban is megmondta Orbán hogy vétózni fog emiatt a vallási vezető miatt, ez nem újdonság.
Amit nem lehet érteni hogy ez miért merül fel újra? Vagy át akarták baszni az eu-sok a magyarokat ezzel, hátha átcsúszik mégis, vagy a magyar fél eszmélt rá későn hogy "hoppá, ezt nem mondtuk most és betették" - mindkettő gáz.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 1 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 044 — Ajmo Vatreni
Azért nyigtass meg Dave, hogy az szerinted sem teljesen sportszerű magatartás, hogy hetekig tárgyalsz valakivel, a számodra egyértelmű problémát megpróbálod.megoldani, sikerül, ezt lekommunikálja mindkét fél (és ugye ÖV is kiírta a Facebookra a jó hírt), aztán amikor azt gondolod, hogy akkor ez így fasza, akkor a másik fél talál egy újabb okot a megegyezés elkerülésére.

Azért ez egyrészt kurva gáz viselkedés (ilyen tárgyaló szava utána nem sokat ér), másrészt elég gyanús is.
több mint 1 éve
davemayer Chicago Bears 14 362 — "Grammar maci"
"Az európai identitás erősödéséhez egyszerűen annyi kell, hogy több dolog legyen ami az európai identitáshoz köt. Jelenleg csak egy kultúrális vetület - a keresztény "nyugat bölcsője" kultúrális identitás féleség - és egy laza, az egyszerű polgár számára identitásként nehezen megélhető "uniós polgár" vetülete, ami lényegében kimerül abban, hogy jöhet-mehet, nincsenek határok és dolgozhat ahol akar, külön papírozás nélkül. Ez is identitás, és mint ilyen, van olyan erős mint az amerikai ebből a szempontból. Csak az amerikai identitásban emellett még benne van az "együtt védjük meg magunkat", meg a "közös a pénzünk, közös az elnökünk". Ha lenne közös európai biztonságpolitika - közös hadsereg, eu csillagos katonai zubbonyokkal, eu zászlófelhúzással reggelente - és lenne egy erős közös európai elnöki pozíció, kézzelfogható hatalommal, akkor azonnal jobban megélhetővé válna az európai identitás is, és az emberek jobban meg is élnék."

Ez a mondandód lényege, és ezzel egyet is értek. A probléma hogy az ideológiák tuszkolásán kívül ezekből semmi nincs, mert - ahogy egy német ismerősöm is mondta - az eu parlamentbe azt a selejtet küldik az országok akik már vagy leszerepeltek az országos politikában vagy eleve már arra sem jók.

Az elmúlt 15 év válsághelyzetei bőven megmutatták hogy ezt a mostani eu-féle kezdeményt minimum meg kell reformálni, de szvsz jobb lenne teljesen új alapokra helyezni.

Felőlem meg lehetne alkotni az EEÁ-t, csak az ne ideológiai alapon akarjon egységet ráerőszakolni egyes nemzetekre hanem legyen egy mindenki érdekét figyelembe vevő, de alapvetően gazdasági-katonai alapú szerveződés.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 1 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nem tudom te melyik eu-t látod, en azt látom hogy a mindennapokban a kisember szintjén ez minden országnál így van. Egy holland nem eu-s állampolgárként tekint magára elsősorban, hanem hollandként. Lehet hogy a te víziódban nem ez létezik, de az emberek agyában ez még mindig egy gazdasági alapokon nyugvó szövetség.
davemayer
Ennél azért sokkal bonyolultabb a dolog. Egyrészt a holland és európai identitás nem vagy-vagy, hanem egymás mellett létező identitások, amik párhuzamosan létezhetnek. Másrészt egy holland és egy magyar valóban elsősorban magyarnak és hollandnak érzi magát, de nem azért, mert az országához kötődik, hanem azért mert a nemzetiségéhez kötődik. Ami a hollandok és a magyarok többségének esetében egyúttal egy országot is jelenthet, mert M.O és Hollandia is nemzetállamok. De egy belgára ez már nem igaz. Nagyon kevés belga érzi magát belgának, sokkal több az aki flamandnak vagy vallonnak. A katalán meg katalánnak és nem spanyolnak. A skót meg skótnak, az ír meg írnek. A felvidéki magyar meg magyarnak, pedig nem az anyaországban él. Ezek az identitások időnként egybeesnek az országgal, de nagyon gyakran nem.

Másrészt vannak identitások amiket az emberek napi szinten megélnek, másokat nem. Ez megvan az USA-n belül is, amelyik jogilag egy föderáció. Mégis, egy amerikai is elsősorban fekete, latin vagy fehér. Sőt, utóbbin belül is elsősorban ír / olasz / orosz. Aztán new yorki vagy texasi, és csak azután jön valahol az, hogy amerikai. A legtöbbeknek utóbbi identitásuk lényegében nem is létezik július 4.-én és néhány ritka alkalmon kívül. A többségnek semmiképp. Persze ott is van egy réteg amelyik napi szinten megéli az amerikaiságát, de ez a kisebbség. Ahogy az európaiságukat napi szinten megélők is kisebbség. A többség évi 1-2 nemzeti ünneppel, az iskolai és meccsek előtti himnusz kornyikálással letudja. A maradék 360 napon és 23 óra 50 percben a mellette álló ember az nem amerikai, hanem fekete / fehér / latin, vagy éppen felső osztálybeli, középosztálybeli vagy éppen gettóból jön.

Ahhoz, hogy az emberek gyakrabban vagy intenzívebben megéljék az európai identitásukat, ahhoz nem az kell, hogy a holland identitásuk változzon európai identitássá. A két identitás nem versus versus, nem egymást kizáró identitások, hanem párhizamosan, egyszerre működőek. Az európai identitás erősödéséhez egyszerűen annyi kell, hogy több dolog legyen ami az európai identitáshoz köt. Jelenleg csak egy kultúrális vetület - a keresztény "nyugat bölcsője" kultúrális identitás féleség - és egy laza, az egyszerű polgár számára identitásként nehezen megélhető "uniós polgár" vetülete, ami lényegében kimerül abban, hogy jöhet-mehet, nincsenek határok és dolgozhat ahol akar, külön papírozás nélkül. Ez is identitás, és mint ilyen, van olyan erős mint az amerikai ebből a szempontból. Csak az amerikai identitásban emellett még benne van az "együtt védjük meg magunkat", meg a "közös a pénzünk, közös az elnökünk". Ha lenne közös európai biztonságpolitika - közös hadsereg, eu csillagos katonai zubbonyokkal, eu zászlófelhúzással reggelente - és lenne egy erős közös európai elnöki pozíció, kézzelfogható hatalommal, akkor azonnal jobban megélhetővé válna az európai identitás is, és az emberek jobban meg is élnék.

Lényeg a lényeg, hogy ez nem úgy működik, hogy várjuk meg, amíg lesz európai identitásunk aztán utána lesz értelme bármit közös európai keretek között létrehozni, mert az identitások nem így alakulnak ki. Semmilyen identitás (a holland / magyar sem). A dolog éppen fordítva működik. Előbb alakul ki valamilyen helyzet, aztán azzal a helyzettel az emberek valamilyen viszonyt alakítanak ki, és azok akik hasonló viszonyba kerülnek, azok elkezdenek közös identitást felvenni. Szóval az európai identitás is úgy épül, hogy előbb létrehozunk valamilyen közös európai keretet / helyzetet, amihez az emberek majd viszonyulni fognak, és az - automatikusan - kialakítja az európai identitásukat is. Az Unio eddig ennyire volt képes, amennyi európai identitást látni. Nem túl erősre. De ezt igen gyorsan megváltozhat. Nézd meg Ukrajnát. Az ukrán nemzeti identitás régóta létezett, hiszen nemzetiségként régóta léteznek. De országként nem volt különösebben erős, mert nem volt saját országuk egészen a legutóbbi időkig. Aztán nézd meg mi történt 2014 óta, mindössze 8 év alatt.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 1 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 368
😀
több mint 1 éve
davemayer Chicago Bears 14 362 — "Grammar maci"
Tehat akkor varom az indokokat, hogy miert nem vagyunk Putler seggnyaloi.
Vrij6
ez így köbö védhetetlen.
Amadeus
Szánalmas nyomorultak bazmeg.
warr_b
Dehát OV az egy zseni.
Az ő szempontjából tökéletesen játssza ki a lapokat.

Aki ezt az embert ezért isteníti, az mehet és, hát kényeztetheti a szájával...egy igazi féreg...

Én megértem, hogy az EU tagjai se mindig azok a demokratikus emberkék, meg űzik a politikai játszmákat, de ez bazzeg...

Meglátszik, hogy a vezetőink és a szavazóik nem akarnak ideológiailag az EU-hoz tartozni, hanem tényleg csak a gazdasági előnyöket szeretnék.

Nulla közösségi érzés, nulla összetartás, nulla ideológia, csak a pénz. Koppány bazzeg, te nyertél... (a vicc, hogy hosszútávon valóban az ő véréből kerültek ki az uralkodóink)
Solymi
Nem tudom te melyik eu-t látod, en azt látom hogy a mindennapokban a kisember szintjén ez minden országnál így van. Egy holland nem eu-s állampolgárként tekint magára elsősorban, hanem hollandként. Lehet hogy a te víziódban nem ez létezik, de az emberek agyában ez még mindig egy gazdasági alapokon nyugvó szövetség.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 1 éve
davemayer Chicago Bears 14 362 — "Grammar maci"
Tehat akkor varom az indokokat, hogy miert nem vagyunk Putler seggnyaloi.
Vrij6
ez így köbö védhetetlen.
Amadeus
Nyugi, mindjárt jön Sobri meg dave és irányba kerülünk, hogy ez mitől zseniális.
somoskovig
Én ehhez nem tudok érdemben hozzászólni, az indokot sem írják, gondolom a vallás védelme miatt vétóznának. Egyáltalán nem értek hozzá, ha ez azt bizonyítja hogy Ptyin seggnyalói, legyen. Ennél szerintem komolyabb oroszbarát cselekedeteket is végrehajtottak, kvázi egy most egy pitiáner ügy.
Majd kiveszik, aztán megszavazzák, ennyi.

Köszi amúgy h minden ilyen faszságnál név szerint idecitálsz, mintha nekem kellene védeni a mundér (nem létező) becsületét.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 812 — Слава Україні! Героям слава!
 m.hvg.hu/eurologus/20220601_Breking_elfogadtak_a_lengyel_helyreallitasi_tervet plusz ez. Ez is győzelem, gondolom. | gyozelem is, csak nem nekunk. |

Szerkesztette: Zsellér van de Vrij

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 1 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 150 — Lucas Scott
Tehat akkor varom az indokokat, hogy miert nem vagyunk Putler seggnyaloi.
Vrij6
ez így köbö védhetetlen.
Amadeus
Szvsz én meglepődtem h a pátriárkát nem vetoztuk

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 1 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 929 — No es importante
Dehát OV az egy zseni.
Az ő szempontjából tökéletesen játssza ki a lapokat.

Solymi
elvileg arra bólintott rá amit eddig elutasított, de győztünk
most kiváncsi vagyok mit akarunk, esetleg 20-30k afgánt?
Negritis
Ő zse-ni, csak más elvi síkon kell gondolkodni


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 413 — The Mathematician
Dehát OV az egy zseni.
Az ő szempontjából tökéletesen játssza ki a lapokat.

Solymi
elvileg arra bólintott rá amit eddig elutasított, de győztünk
most kiváncsi vagyok mit akarunk, esetleg 20-30k afgánt?

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 466
Tehat akkor varom az indokokat, hogy miert nem vagyunk Putler seggnyaloi.
Vrij6
ez így köbö védhetetlen.
Amadeus
Szánalmas nyomorultak bazmeg.
warr_b
Dehát OV az egy zseni.
Az ő szempontjából tökéletesen játssza ki a lapokat.

Aki ezt az embert ezért isteníti, az mehet és, hát kényeztetheti a szájával...egy igazi féreg...

Én megértem, hogy az EU tagjai se mindig azok a demokratikus emberkék, meg űzik a politikai játszmákat, de ez bazzeg...

Meglátszik, hogy a vezetőink és a szavazóik nem akarnak ideológiailag az EU-hoz tartozni, hanem tényleg csak a gazdasági előnyöket szeretnék.

Nulla közösségi érzés, nulla összetartás, nulla ideológia, csak a pénz. Koppány bazzeg, te nyertél... (a vicc, hogy hosszútávon valóban az ő véréből kerültek ki az uralkodóink)

több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 21 021 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Tehat akkor varom az indokokat, hogy miert nem vagyunk Putler seggnyaloi.
Vrij6
ez így köbö védhetetlen.
Amadeus
Szánalmas nyomorultak bazmeg.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta