Soccer

41 feliratkozó

10 hónapja
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 716 — Scream and scout
bowl.hu-s Premier League tipper.io csoport:
 tipper.io/hu/bowl-hu-pl-lmakkdqw?join=8fges7u7n40ht4u6

Mehetne ugyan ez a lista egy google doksiba, aminek a linkje (meg a top10 igazolas mondjuk) van megosztva a pinned kommentben.

Borbinho
Ehune:
 docs.google.com/document/d/1MXhc8a9DSUHrc6hP1dC_XZG-6cPsoBFF1ao5ySs27aU/edit?usp=sharing

Szerkesztette: Löfli
több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 386 — #NoStress
Ez a problema a mai nezetekkel, mindenki allandoan csak a tamadashoz kapcsolodo statisztikakat nezi, a vedelmeket nem. En ruhellem Van Dijket, mint a szart, a Liverpoolt sem szeretem, de amit ez a csavo ebben az idenyben nyom meg nyomott, annal kiemelkedobben ezt nem lehet a vedelem kozepen. Es ha a Pool megnyeri a BL-t, akkor nalam ez nem is lenne kerdes, Messi kurva szep szamai ide vagy oda, meg jo szezon ide vagy oda. A BL-ben ok ketten osszecsaptak, Messi lemosta elso korben Van Dijkeket, a masodikban meg bemutatta az evtized szopasat, ezzel szamomra nem lenne kerdes, ki kapja. Foleg, hogy a Pool a bajnoksagban is embertelen teljesitmennyel lesz masodik, 97 ponttal, baszki, ez felelmetes.
Stez
És ha a Pool nem nyeri meg a BL-t, akkor kérdéses?
Egy meccsen múlna, amit lehet 0 kapott góllal, 11esekkel elveszítenek?
Te se a teljesítményt nézed, hanem az erdményességet a jól teljesítők között?
Nehéz egy egzakt szempontrendszer alapján koherensen dönteni. Mindenki kikacsint mögüle. A Messire szavazók is, te is.
Sobri Jóska
Akkor elgondolkodtato lenne, es a cim nalam nem az elso helyen szerepel, de viszont en kettejuket perpill dontetlenre teszem, viszont a BL-cim megadna azt a pluszt, hogy egyertelmuen azt mondjan, nalam Van Dijk. Nyilvan ha a teljesitmeny mondhatni „ugyanaz”, akkor szempont a megnyert serlegek szama, meg azert nalam az is, hogy papiron ki mennyire teljesiti tul ugymond magat. Abban meg a Liverpool a jobb, mig a Barcanal nem kis csalodas es a meltdown, amit letoltak a BL-ben.
Stez
Az Aranylabda egyéni díj, indifferens, hogy a játékos csapatának van egy meccsen/meccspáron egy leolvadása. (Pláne egy csatár esetén, hisz nem ő védekezik, nem ő határoz meg stratégiát, nem ő cserél, stb.)
Ha meg a várható és ténylegesen nyújtott teljesítményt veted össze, úgy a korrekt, hogy előzetesen minden játékosnál meghatározol egy alapot, és akkor lehet viszonyítani, hogy ahhoz képest mit nyújtott. Nem utólag úgy döntesz, hogy egy visszakereshetetlenül soha meg nem határozott és elképzelt kiindulóponthoz képest mit nyújtott a játékos. Ez a kritériumrendszer egyébként is inkább amolyan év újonca/visszatérője/túlteljesítője díjat eredményezne, nem Aranylabdát.
(Ad absurdum ezzel a logikával egy 19 éves, az évet az ifiknél kezdő norvég tehetség is kaphatná, ha 30 góllal, 20 gólpasszal beépül egy mondjuk egy svájci csapatba, amelyik nagyrészt miatta lesz bajnok.)
Az Aranylabdát elvileg a legjobb teljesítményt nyújtó labdarúgó kapja, és egyrészt ez sem túl egzakt, másrészt egy sokgólos csatárteljesítményt eleve elég nehéz összevetni egy stabil kapus/védő teljesítménnyel.
Szóval evidens, hogy C.Ronaldo vagy Messi.

több mint 5 éve
YoungZeeZee 7 955
Ez a problema a mai nezetekkel, mindenki allandoan csak a tamadashoz kapcsolodo statisztikakat nezi, a vedelmeket nem. En ruhellem Van Dijket, mint a szart, a Liverpoolt sem szeretem, de amit ez a csavo ebben az idenyben nyom meg nyomott, annal kiemelkedobben ezt nem lehet a vedelem kozepen. Es ha a Pool megnyeri a BL-t, akkor nalam ez nem is lenne kerdes, Messi kurva szep szamai ide vagy oda, meg jo szezon ide vagy oda. A BL-ben ok ketten osszecsaptak, Messi lemosta elso korben Van Dijkeket, a masodikban meg bemutatta az evtized szopasat, ezzel szamomra nem lenne kerdes, ki kapja. Foleg, hogy a Pool a bajnoksagban is embertelen teljesitmennyel lesz masodik, 97 ponttal, baszki, ez felelmetes.
Stez
És ha a Pool nem nyeri meg a BL-t, akkor kérdéses?
Egy meccsen múlna, amit lehet 0 kapott góllal, 11esekkel elveszítenek?
Te se a teljesítményt nézed, hanem az erdményességet a jól teljesítők között?
Nehéz egy egzakt szempontrendszer alapján koherensen dönteni. Mindenki kikacsint mögüle. A Messire szavazók is, te is.
Sobri Jóska
En C Ronaldonak adnam. Harmadik orszagaban lett bajnok egy kokemeny Seria A-ban.
ZoliMP
Ez irónia akart lenni?
Toca
Lehet, hogy igen, lehet hogy nem 😀
Szted?😊
több mint 5 éve
Toca Minnesota Vikings 18 700 — Vikings fan
Ez a problema a mai nezetekkel, mindenki allandoan csak a tamadashoz kapcsolodo statisztikakat nezi, a vedelmeket nem. En ruhellem Van Dijket, mint a szart, a Liverpoolt sem szeretem, de amit ez a csavo ebben az idenyben nyom meg nyomott, annal kiemelkedobben ezt nem lehet a vedelem kozepen. Es ha a Pool megnyeri a BL-t, akkor nalam ez nem is lenne kerdes, Messi kurva szep szamai ide vagy oda, meg jo szezon ide vagy oda. A BL-ben ok ketten osszecsaptak, Messi lemosta elso korben Van Dijkeket, a masodikban meg bemutatta az evtized szopasat, ezzel szamomra nem lenne kerdes, ki kapja. Foleg, hogy a Pool a bajnoksagban is embertelen teljesitmennyel lesz masodik, 97 ponttal, baszki, ez felelmetes.
Stez
És ha a Pool nem nyeri meg a BL-t, akkor kérdéses?
Egy meccsen múlna, amit lehet 0 kapott góllal, 11esekkel elveszítenek?
Te se a teljesítményt nézed, hanem az erdményességet a jól teljesítők között?
Nehéz egy egzakt szempontrendszer alapján koherensen dönteni. Mindenki kikacsint mögüle. A Messire szavazók is, te is.
Sobri Jóska
En C Ronaldonak adnam. Harmadik orszagaban lett bajnok egy kokemeny Seria A-ban.
ZoliMP
Ez irónia akart lenni?
több mint 5 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Ez a problema a mai nezetekkel, mindenki allandoan csak a tamadashoz kapcsolodo statisztikakat nezi, a vedelmeket nem. En ruhellem Van Dijket, mint a szart, a Liverpoolt sem szeretem, de amit ez a csavo ebben az idenyben nyom meg nyomott, annal kiemelkedobben ezt nem lehet a vedelem kozepen. Es ha a Pool megnyeri a BL-t, akkor nalam ez nem is lenne kerdes, Messi kurva szep szamai ide vagy oda, meg jo szezon ide vagy oda. A BL-ben ok ketten osszecsaptak, Messi lemosta elso korben Van Dijkeket, a masodikban meg bemutatta az evtized szopasat, ezzel szamomra nem lenne kerdes, ki kapja. Foleg, hogy a Pool a bajnoksagban is embertelen teljesitmennyel lesz masodik, 97 ponttal, baszki, ez felelmetes.
Stez
És ha a Pool nem nyeri meg a BL-t, akkor kérdéses?
Egy meccsen múlna, amit lehet 0 kapott góllal, 11esekkel elveszítenek?
Te se a teljesítményt nézed, hanem az erdményességet a jól teljesítők között?
Nehéz egy egzakt szempontrendszer alapján koherensen dönteni. Mindenki kikacsint mögüle. A Messire szavazók is, te is.
Sobri Jóska
Akkor elgondolkodtato lenne, es a cim nalam nem az elso helyen szerepel, de viszont en kettejuket perpill dontetlenre teszem, viszont a BL-cim megadna azt a pluszt, hogy egyertelmuen azt mondjan, nalam Van Dijk. Nyilvan ha a teljesitmeny mondhatni „ugyanaz”, akkor szempont a megnyert serlegek szama, meg azert nalam az is, hogy papiron ki mennyire teljesiti tul ugymond magat. Abban meg a Liverpool a jobb, mig a Barcanal nem kis csalodas es a meltdown, amit letoltak a BL-ben.

több mint 5 éve
YoungZeeZee 7 955
Ez a problema a mai nezetekkel, mindenki allandoan csak a tamadashoz kapcsolodo statisztikakat nezi, a vedelmeket nem. En ruhellem Van Dijket, mint a szart, a Liverpoolt sem szeretem, de amit ez a csavo ebben az idenyben nyom meg nyomott, annal kiemelkedobben ezt nem lehet a vedelem kozepen. Es ha a Pool megnyeri a BL-t, akkor nalam ez nem is lenne kerdes, Messi kurva szep szamai ide vagy oda, meg jo szezon ide vagy oda. A BL-ben ok ketten osszecsaptak, Messi lemosta elso korben Van Dijkeket, a masodikban meg bemutatta az evtized szopasat, ezzel szamomra nem lenne kerdes, ki kapja. Foleg, hogy a Pool a bajnoksagban is embertelen teljesitmennyel lesz masodik, 97 ponttal, baszki, ez felelmetes.
Stez
És ha a Pool nem nyeri meg a BL-t, akkor kérdéses?
Egy meccsen múlna, amit lehet 0 kapott góllal, 11esekkel elveszítenek?
Te se a teljesítményt nézed, hanem az erdményességet a jól teljesítők között?
Nehéz egy egzakt szempontrendszer alapján koherensen dönteni. Mindenki kikacsint mögüle. A Messire szavazók is, te is.
Sobri Jóska
En C Ronaldonak adnam. Harmadik orszagaban lett bajnok egy kokemeny Seria A-ban.
több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 386 — #NoStress
Ez a problema a mai nezetekkel, mindenki allandoan csak a tamadashoz kapcsolodo statisztikakat nezi, a vedelmeket nem. En ruhellem Van Dijket, mint a szart, a Liverpoolt sem szeretem, de amit ez a csavo ebben az idenyben nyom meg nyomott, annal kiemelkedobben ezt nem lehet a vedelem kozepen. Es ha a Pool megnyeri a BL-t, akkor nalam ez nem is lenne kerdes, Messi kurva szep szamai ide vagy oda, meg jo szezon ide vagy oda. A BL-ben ok ketten osszecsaptak, Messi lemosta elso korben Van Dijkeket, a masodikban meg bemutatta az evtized szopasat, ezzel szamomra nem lenne kerdes, ki kapja. Foleg, hogy a Pool a bajnoksagban is embertelen teljesitmennyel lesz masodik, 97 ponttal, baszki, ez felelmetes.
Stez
És ha a Pool nem nyeri meg a BL-t, akkor kérdéses?
Egy meccsen múlna, amit lehet 0 kapott góllal, 11esekkel elveszítenek?
Te se a teljesítményt nézed, hanem az erdményességet a jól teljesítők között?
Nehéz egy egzakt szempontrendszer alapján koherensen dönteni. Mindenki kikacsint mögüle. A Messire szavazók is, te is.

több mint 5 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 453
Mas: Tegnap a meccs kozben (2-0nal) az jutott az eszembe, hogy vajon magyar csapat mikor juthat el arra a szintre? Nem kell nekem az, hogy lefocizzak a Juvet meg a Realt. Csak BL elodontoig, vagy egyenes kieseses szakaszig.
Nem hiszem hogy tul pesszimista lennek, ha azt mondanam, hogy a mi eletunkben ez nem fog megtortenni. (Aztan a valogatottnal is igy gondoltam par eve, bar ott sokkal egyszerubb 1-1 csodat veghezvinni).
Borbinho
A magyar klubfutball évtizedekre van attól, hogy mondjuk BL elődöntőbe jusson egy csapat. Az itthoni posványon és mocsáron túllépve láthatjuk azt is, hogy az amúgy a közelmúltban is viszonylag sikeres kelet-európai csapatok is pofozógéppé züllöttek az utóbbi 10 évben, a BL-ben legalábbis mindenféleképpen. A Platini utáni UEFA pedig látványosan rá is erősít erre a folyamatra, a keleti csapatokat szépen lassan kitolják a leghúsosabb fazék (BL) közeléből.

A magyar futball 2016-ban mutatta meg a potenciáljának a maximumát. Gyenge selejtezőcsoportból, hozzáértő edzőkkel és kis szerencsével kijuthatunk egy 24 csapatos EB-re, ott pedig, szerencsés sorsolással és minket lenéző ellenfelekkel, szintén tovább lehet jutni a 16 közé. Ennél többet nem lehet várni, de ennek a megismétlését se gyakran.

Szerkesztette: Kampman
több mint 5 éve
Tony Adams Indianapolis Colts 5 197 — Colts Fan
Mennyire tipikusan holland hogy Bob Marley-t énekelnek. 🤐
Tony Adams
 twitter.com/kathrynholmes/status/1126217133682196482

😀
több mint 5 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
A Pool ellen képtelen nyerni a Spurs...sajnos már most lefutottnak tűnik ez, bár nyilván minden liverpooli tiltakozni fog (udvariasságból vagy a jinx miatt), de szerintem 1,6-nál nem lesz magasabb odsza a vörösöknek.
Klaci79
Igen, masfel honapja ezt hallgatjuk a Barcelona kapcsan, Messieknek pedig mar oda is adta a fel vilag a BL-serleget, neki meg az Aranylabdat. Ha viszont a Liverpool nyer, akkor szvsz Van Dijknak kellene kapnia utobbit, golok ide vagy oda.
Stez
Szerintem bármi lesz, akkor sem fogja senki megkapni a Liverpoolból. Messi fogja kapni biztos vagyok benne, sajnos
kapitnono
Mire kapja?
Toca
Mondjuk a 70 gol amiben szerepe volt (48 gol 22 golpassz) 47 meccsen sztem eleg evidens.
Borbinho
Ez a problema a mai nezetekkel, mindenki allandoan csak a tamadashoz kapcsolodo statisztikakat nezi, a vedelmeket nem. En ruhellem Van Dijket, mint a szart, a Liverpoolt sem szeretem, de amit ez a csavo ebben az idenyben nyom meg nyomott, annal kiemelkedobben ezt nem lehet a vedelem kozepen. Es ha a Pool megnyeri a BL-t, akkor nalam ez nem is lenne kerdes, Messi kurva szep szamai ide vagy oda, meg jo szezon ide vagy oda. A BL-ben ok ketten osszecsaptak, Messi lemosta elso korben Van Dijkeket, a masodikban meg bemutatta az evtized szopasat, ezzel szamomra nem lenne kerdes, ki kapja. Foleg, hogy a Pool a bajnoksagban is embertelen teljesitmennyel lesz masodik, 97 ponttal, baszki, ez felelmetes.

több mint 5 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
A Pool ellen képtelen nyerni a Spurs...sajnos már most lefutottnak tűnik ez, bár nyilván minden liverpooli tiltakozni fog (udvariasságból vagy a jinx miatt), de szerintem 1,6-nál nem lesz magasabb odsza a vörösöknek.
Klaci79
Igen, masfel honapja ezt hallgatjuk a Barcelona kapcsan, Messieknek pedig mar oda is adta a fel vilag a BL-serleget, neki meg az Aranylabdat. Ha viszont a Liverpool nyer, akkor szvsz Van Dijknak kellene kapnia utobbit, golok ide vagy oda.
Stez
Szerintem bármi lesz, akkor sem fogja senki megkapni a Liverpoolból. Messi fogja kapni biztos vagyok benne, sajnos
kapitnono
Mire kapja?
Toca
Mondjuk a 70 gol amiben szerepe volt (48 gol 22 golpassz) 47 meccsen sztem eleg evidens.

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 5 éve
Gergőbácsi Green Bay Packers 8 688 — Packers Suicide Squad
A Pool ellen képtelen nyerni a Spurs...sajnos már most lefutottnak tűnik ez, bár nyilván minden liverpooli tiltakozni fog (udvariasságból vagy a jinx miatt), de szerintem 1,6-nál nem lesz magasabb odsza a vörösöknek.
Klaci79
Igen, masfel honapja ezt hallgatjuk a Barcelona kapcsan, Messieknek pedig mar oda is adta a fel vilag a BL-serleget, neki meg az Aranylabdat. Ha viszont a Liverpool nyer, akkor szvsz Van Dijknak kellene kapnia utobbit, golok ide vagy oda.
Stez
Szerintem bármi lesz, akkor sem fogja senki megkapni a Liverpoolból. Messi fogja kapni biztos vagyok benne, sajnos
kapitnono
Mire kapja?
Mondjuk lesz meg egy Copa.
Toca
Az úgyis Argentína terepe mostanában 😊

I have been wounded but not yet slain. I shall lie here and bleed a while. Then I shall rise and fight again. The title of champion may from time to time fall to others more than ourselves, but the heart, the spirit, and the soul of champions remain in Green Bay.
több mint 5 éve
Toca Minnesota Vikings 18 700 — Vikings fan
A Pool ellen képtelen nyerni a Spurs...sajnos már most lefutottnak tűnik ez, bár nyilván minden liverpooli tiltakozni fog (udvariasságból vagy a jinx miatt), de szerintem 1,6-nál nem lesz magasabb odsza a vörösöknek.
Klaci79
Igen, masfel honapja ezt hallgatjuk a Barcelona kapcsan, Messieknek pedig mar oda is adta a fel vilag a BL-serleget, neki meg az Aranylabdat. Ha viszont a Liverpool nyer, akkor szvsz Van Dijknak kellene kapnia utobbit, golok ide vagy oda.
Stez
Szerintem bármi lesz, akkor sem fogja senki megkapni a Liverpoolból. Messi fogja kapni biztos vagyok benne, sajnos
kapitnono
Mire kapja?
Mondjuk lesz meg egy Copa.

Szerkesztette: Toca
több mint 5 éve
Toca Minnesota Vikings 18 700 — Vikings fan
A Pool ellen képtelen nyerni a Spurs...sajnos már most lefutottnak tűnik ez, bár nyilván minden liverpooli tiltakozni fog (udvariasságból vagy a jinx miatt), de szerintem 1,6-nál nem lesz magasabb odsza a vörösöknek.
Klaci79
Igen, masfel honapja ezt hallgatjuk a Barcelona kapcsan, Messieknek pedig mar oda is adta a fel vilag a BL-serleget, neki meg az Aranylabdat. Ha viszont a Liverpool nyer, akkor szvsz Van Dijknak kellene kapnia utobbit, golok ide vagy oda.
Stez
Szerintem bármi lesz, akkor sem fogja senki megkapni a Liverpoolból. Messi fogja kapni biztos vagyok benne, sajnos
kapitnono
Mire kapja?
több mint 5 éve
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 8 095 — WHO DAT!!!!
A Pool ellen képtelen nyerni a Spurs...sajnos már most lefutottnak tűnik ez, bár nyilván minden liverpooli tiltakozni fog (udvariasságból vagy a jinx miatt), de szerintem 1,6-nál nem lesz magasabb odsza a vörösöknek.
Klaci79
Igen, masfel honapja ezt hallgatjuk a Barcelona kapcsan, Messieknek pedig mar oda is adta a fel vilag a BL-serleget, neki meg az Aranylabdat. Ha viszont a Liverpool nyer, akkor szvsz Van Dijknak kellene kapnia utobbit, golok ide vagy oda.
Stez
Szerintem bármi lesz, akkor sem fogja senki megkapni a Liverpoolból. Messi fogja kapni biztos vagyok benne, sajnos


több mint 5 éve
YoungZeeZee 7 955
több mint 5 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
A Pool ellen képtelen nyerni a Spurs...sajnos már most lefutottnak tűnik ez, bár nyilván minden liverpooli tiltakozni fog (udvariasságból vagy a jinx miatt), de szerintem 1,6-nál nem lesz magasabb odsza a vörösöknek.
Klaci79
...akkor szvsz Van Dijknak kellene kapnia utobbit, golok ide vagy oda.
Stez
Szerintem mindenképpen neki kellene kapnia, ha a realitások és a posztok keretein belül elvégezhető feladatok alapján döntünk. (És belevesszük a pozitív hatást, amit a játékos a csapatnak hozott/adott a szezonban.) Függetlenül a kövi két Pool meccs végeredményétől. De még mindig kételkedek a fentiek döntéshozó képességében.
kristóf17
Messi sztem meg mindig a legeselyesebb, de nagyon koran van meg ehhez szvsz. Ha Van Dijkek behuzzak a PL-t meg a BL-t meg mondjuk a nemzetek ligajat, akkor lehet en is neki adnam.

En amugy Sterlingnek adnam 😀 Soha nem hittem volna, hogy tobb lehet mint egy csak sebessegbol elo szelso. Aztan amit iden produkal, az fenomenalis.

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 5 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 416 — Colts fan
A Pool ellen képtelen nyerni a Spurs...sajnos már most lefutottnak tűnik ez, bár nyilván minden liverpooli tiltakozni fog (udvariasságból vagy a jinx miatt), de szerintem 1,6-nál nem lesz magasabb odsza a vörösöknek.
Klaci79
...akkor szvsz Van Dijknak kellene kapnia utobbit, golok ide vagy oda.
Stez
Szerintem mindenképpen neki kellene kapnia, ha a realitások és a posztok keretein belül elvégezhető feladatok alapján döntünk. (És belevesszük a pozitív hatást, amit a játékos a csapatnak hozott/adott a szezonban.) Függetlenül a kövi két Pool meccs végeredményétől. De még mindig kételkedek a fentiek döntéshozó képességében.
több mint 5 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Qrvára tetszik, hogy a teljes fradi vezérkar telesírja a sajtót, mert az olajbányász elvitte az ukránt. Amikor ők élnek vissza a piaci fölénnyel akkor nem gond, hogy az esetleg rossz lesz magyar focinak, de ez most megássa a sírját az egésznek. Hány karriert basztak tönkre a csak azért is megvesszük, huszadiknak jó lesz mentalitással, most meg nyávognak. Visítok.

Mondjuk qrvára várom, hogy véget érjen ez a rendszer...
gabokocka
Nehezemre esett komolyan venni a cikket.
Legelso kerdesre adott valasz Kubatovtol:
"[...] A két klub között volt egy soha ki nem mondott, soha le nem írt, tiszteletalapú szabály, hogy nem nyúlunk bele egymás keretébe. Szerintem ez természetes a magyar futballban, amelyben mindketten sikerre törekszünk."
Itt megis mi az apja faszara gondol?
A NER betyarbecsuletre?

Az igen, havi 25k eurot kinalt a Fradi csak? ennel sztem tobb mint a kezdo fele tobbet keres. Es akkor gondoljunk bele, hogy a Kispestnel 5k euro a legmagasabb fizetes....


Mas: Tegnap a meccs kozben (2-0nal) az jutott az eszembe, hogy vajon magyar csapat mikor juthat el arra a szintre? Nem kell nekem az, hogy lefocizzak a Juvet meg a Realt. Csak BL elodontoig, vagy egyenes kieseses szakaszig.
Nem hiszem hogy tul pesszimista lennek, ha azt mondanam, hogy a mi eletunkben ez nem fog megtortenni. (Aztan a valogatottnal is igy gondoltam par eve, bar ott sokkal egyszerubb 1-1 csodat veghezvinni).

Szerkesztette: Borbinho

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 5 éve
alatriste Green Bay Packers Florida State Seminoles 11 073 — Ha nincs más hátra jöhet az Anderson vezércsel.
Nem, eggyel lejjebb, de az Ajaxot tízzel lejjebb. Plane úgy, hogy a fél csapatukat már most szétszedték. Nekik ez ilyen once in a lifetime szezon volt, ami ilyen balfasz módon ért véget.
gabokocka
Én nagyon szimpatizálok az Ajaxal, mert szerethető volt ez az idei produktum, de azért a profi foci világába ne legyünk már ilyen naívak. Az Ajax lerabolja a holland/belga meg még pár piacot csak épp nem a 20-22 éves 70-80 milliós kategóriába, hanem a 15-17 éves korosztályba.
A környékről, Dániából ömlik be hozzájuk a fiatal tehetségek sora és persze nagyon tisztelem azt, hogy ők legalább lehetőséget adnak ezeknek a srácoknak, felépítik őket és hagyják, hogy 20-21 éves korukra legyen akár már 100 profi meccsük, de tényleg pont egy Tottenhamtól sajnáljuk?

Vedd ki az egyenletből, hogy az Ajax ellen játszottak és kézeld oda a Realt vagy a Bayern-t. A Tottenham csak azért nem egy óriási meglepetés csapat idén mert az Ajax még nagyobb volt. És teszem hozzá, hogy a másfél éve azért sokat nem tett volna fel szerintem senki arra se, hogy a Pool back to back döntőzik. Nagyon jó ez idei BL év és a 96. perces kiesés szar és sajnáltam is az Ajaxot, de a Spurs ugyan úgy földöntúlit nyomott le, hogy idáig elérjen. Csak az Amsterdamiak útja idáig még látványosabb és váratlanabb volt.
alatriste
Van igazság abban, amit mondasz, de speciel mondjuk Sinkgraven, Dolberg és anno Eriksen kb. felnőtt meccs nélkül jöttek, és hát 50 milliónál többet még az életben nem költöttünk egy igazolási időszakban, azt is két, máshol megbukott emberre költöttük, akik közül Blind saját nevelés.

 www.transfermarkt.de/ajax-amsterdam/alletransfers/verein/610

Az Ajax II-ben most van három kölcsönzött emberünk, a többi mind saját akadémista, ahogy a nagycsapatnak kb a fele saját nevelés: pl. Mazraoui, De Ligt, De Jong, Veltman, van de Beek

 www.transfermarkt.de/jong-ajax-amsterdam/transfers/verein/8817

Persze lehet mondogatni, hogy leraboljuk a Groningent, a Heerenveent, a Standard Liege-t, a Midtjyllandot és a csődközeli Twente-t, de hát valamilyen szinten el kell kezdeni.

Arról nem beszélek, hogy Európában az Ajax-akadémián neveltek közül játszanak talán a legtöbben.

A Tham is szimpatikusan igazol különben, nekem az a bajom velük, hogy tőlünk vittek el négy embert
Fast Willie
Pont ezt mondom, hogy az Ajaxba ömlenek be azok a fiatalok akik a renszer miatt "saját nevelésnek számítanak" de ha végignézed őket nem az Amsterdami akadémia volt az első állomáshelyük csak abban a korban még nincs olyan, hogy átigazolás stb, egyszerűen családok költöznek át Hollandiába a nagy akadémiák mellé mert a kisfiú a családban tehetséges és kap lehetőséget pl az Ajaxtól.
De továbbra is mondom ez nekem nemhogy ellenszenves hanem a mai foci egyik legjobb dolgának tartom - és kifejezetten sajnáltam az Ajaxot a kieséskor mert valóban egy a pénzfocinak mutatott fricska lett volna, hogy így is lehet. És hát nem sok hiányzott hozzá.
Mindenki a maga szintén "kiskirály" az Európai nagyklubbok elkirálykodják a legjobbakat az Ajax szintű csapatoktól, akik pedig összeszednek rengeteg tehetséges srácot és egy borzasztó jó koncepció alapján újra és újra kitermelik maguknak az új játékosokat. Csak egy 15éves makedón kissrácnál nem kapod úgy fel a fejed, hogy elment az Ajax akadémiájára 30-ad magával együtt mint amikor már az egyik ilyen srác 5-7 év múlva 30-50 milliókért a Barcába megy.


Liverpool Fc fan
több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 759
18 volt, de egyébként igaz.
empty taxi
Tényleg igaz, ő csak jogilag saját nevelés. Amúgy a Willem II II-ből hoztuk az AJax II-be részben kölcsönszerződés keretében - utánpótlás kölcsön basszus 😊

Ha nagyon a dolgok mélyére ásunk különben az ASV Arkel a nevelőklubja, ami valami dél-hollandiai tartományi bajnokságban nyomul

Szerkesztette: Willie Parker
több mint 5 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
A Pool ellen képtelen nyerni a Spurs...sajnos már most lefutottnak tűnik ez, bár nyilván minden liverpooli tiltakozni fog (udvariasságból vagy a jinx miatt), de szerintem 1,6-nál nem lesz magasabb odsza a vörösöknek.
Klaci79
Igen, masfel honapja ezt hallgatjuk a Barcelona kapcsan, Messieknek pedig mar oda is adta a fel vilag a BL-serleget, neki meg az Aranylabdat. Ha viszont a Liverpool nyer, akkor szvsz Van Dijknak kellene kapnia utobbit, golok ide vagy oda.

több mint 5 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 716 — Scream and scout
18 volt, de egyébként igaz.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 5 éve
peach Atlanta Falcons 14 272 — a new hope (again)
De Jong nem saját nevelés, 17 évesen vették a willemtől asszem



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 5 éve
- JC6 Denver Broncos 6 341
Kellene jegy a döntőre... van rá bármiféle esély?

TO DARE IS TO DO!

Szerkesztette: - JC6
több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 759
Nem, eggyel lejjebb, de az Ajaxot tízzel lejjebb. Plane úgy, hogy a fél csapatukat már most szétszedték. Nekik ez ilyen once in a lifetime szezon volt, ami ilyen balfasz módon ért véget.
gabokocka
2017-ben is ezt mondták az Ajaxra, hogy kár az El-döntő elbukásáért, mert sosem lesznek döntő közelében, aztán tessék. Akkor van de Beek és Frenkie de Jong még csupán kiegészítők voltak, elment a kezdőből Klaassen, B. Traoré, J. Kluivert, Younes és Davinson Sanchez, gyakorlatilag visszakukáztuk Blindet és kikukáztuk Tadicot és mégis hajszálon múlott a BL döntő.

Kezdem megszokni, hogy ilyen ez a popszakma nálunk, az ilyen fajta csapatoknak való szurkolás azért jó és kellemes élmény, mert mindig meglepnek a jó eredmények és nem parázok rá még az ilyen kiesésre sem, persze azért bosszant.

Tegnaptól baromira hiányzott Neres lendületessége és cselezőkészsége, de ezt most a védelem és az edzői felfogás miatt buktuk. 2-0-ig még belefért az őrült saját tempó és rohanás, de onnantól tördelni kellett volna a meccset, kicsi faultokkal akadályozni a Spurs támadásokat, helyette kaptunk két gólt 70-70 méteres támadásból a mimózalelkű hozzáállásunk miatt. Előttem volt a kép, hogy Mourinho ilyen helyzetben a saját térfélen szétrúgatja a labdafelhozót.
Fast Willie
Abban a csapatban Dolberg volt kikiáltva mint nagy ász, láttuk tegnap mennyit tud. Igazából Huntelaart nem értem miért nem tette be, abban a csávóban bármikor benne van a gól.

az meg hihetetlen hogy 2éve az EL döntőn kezdő volt De Ligt, az a csávó nem lehet 19éves, lehetetlen 😀
braxa88
 www.transfermarkt.co.uk/kasper-dolberg/verletzungen/spieler/283196

Dolberg annál a két, egymás utáni sérülésnél elvesztette az önbizalmát és eléggé belassult, azóta nem találja szegény a formáját, pedig láttam benne az új Ibrát