Soccer

41 feliratkozó

10 hónapja
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 712 — Scream and scout
bowl.hu-s Premier League tipper.io csoport:
 tipper.io/hu/bowl-hu-pl-lmakkdqw?join=8fges7u7n40ht4u6

Mehetne ugyan ez a lista egy google doksiba, aminek a linkje (meg a top10 igazolas mondjuk) van megosztva a pinned kommentben.

Borbinho
Ehune:
 docs.google.com/document/d/1MXhc8a9DSUHrc6hP1dC_XZG-6cPsoBFF1ao5ySs27aU/edit?usp=sharing

Szerkesztette: Löfli
több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 748
Özilnél mindig is megvoltak a statok, de ha láttad meccsét az elmúlt két évben, hát... ha azt mondom, hogy beleszarik, az jóindulatú jelző... (meccs/gól/gólpassz/perc)
Fast Willie
Özil Madridban is beleszart, le is nyilatkozta hogy azért ment el, és Mounak igaza volt mikor a szemébe mondta neki.

Mindig lehet példákat találni, 1-2 mindig akad, de nagy arányban nem tudsz mondani, felsoroltam neked párat, nem tudsz olyan arányú angolt felsorolni aki nem égett be mint spanyolt
vagy magyarázd meg az angolok miért nem mennek spanyolba, csak nem azért mert meghalnának? mert én felsoroltam alsó hangon 10 playát aki jobb , vagy legalább olyan jó Angliában is mint otthon

Bardhi az UTEból ment a spanyol bajnokságba, és jobbak a statjai, kibaszott erős a magyar bajnokság :d
mondjuk 5 gólt szabadrúgásból lőtt kb, azt belőné bárhol gondolom, nem a spanyol kapusok a szarok, hisz a többségük Angliában is elit. :d
eaglesmcnabb
Ezt fejtsd már ki nekem...talán úgy gondolod, hogy a la ligában nagyobb az iram? Mert ha erre gondoltál, az nagyon nem állja meg a helyét.
shagi0206
Az is egy érdekes gondolatkísérlet, hogyha az elmúlt 6-8 évben a Real és Barca tarolta a BL-t és a velük való különbséget egy Juve, Bayern, MU, PSG, City is csak időlegesen tudja áthidalni, akkor hogy lehet a LaLiga a "legjobb". Az ATM, Sevilla stb biztos megoldja.

Sztem a spanyol negyedik már fényévekre van az ATM-től is. Az angoloknál meg a felső hatos azért hellyel- közel együtt van v váltja egymást.
több mint 5 éve
shagi0206 Arizona Cardinals LSU Tigers 9 540
Özilnél mindig is megvoltak a statok, de ha láttad meccsét az elmúlt két évben, hát... ha azt mondom, hogy beleszarik, az jóindulatú jelző... (meccs/gól/gólpassz/perc)
Fast Willie
Özil Madridban is beleszart, le is nyilatkozta hogy azért ment el, és Mounak igaza volt mikor a szemébe mondta neki.

Mindig lehet példákat találni, 1-2 mindig akad, de nagy arányban nem tudsz mondani, felsoroltam neked párat, nem tudsz olyan arányú angolt felsorolni aki nem égett be mint spanyolt
vagy magyarázd meg az angolok miért nem mennek spanyolba, csak nem azért mert meghalnának? mert én felsoroltam alsó hangon 10 playát aki jobb , vagy legalább olyan jó Angliában is mint otthon

Bardhi az UTEból ment a spanyol bajnokságba, és jobbak a statjai, kibaszott erős a magyar bajnokság :d
mondjuk 5 gólt szabadrúgásból lőtt kb, azt belőné bárhol gondolom, nem a spanyol kapusok a szarok, hisz a többségük Angliában is elit. :d
eaglesmcnabb
Ezt fejtsd már ki nekem...talán úgy gondolod, hogy a la ligában nagyobb az iram? Mert ha erre gondoltál, az nagyon nem állja meg a helyét.
több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 748
Özilnél mindig is megvoltak a statok, de ha láttad meccsét az elmúlt két évben, hát... ha azt mondom, hogy beleszarik, az jóindulatú jelző... (meccs/gól/gólpassz/perc)
Fast Willie
Özil Madridban is beleszart, le is nyilatkozta hogy azért ment el, és Mounak igaza volt mikor a szemébe mondta neki.

Mindig lehet példákat találni, 1-2 mindig akad, de nagy arányban nem tudsz mondani, felsoroltam neked párat, nem tudsz olyan arányú angolt felsorolni aki nem égett be mint spanyolt
vagy magyarázd meg az angolok miért nem mennek spanyolba
, csak nem azért mert meghalnának? mert én felsoroltam alsó hangon 10 playát aki jobb , vagy legalább olyan jó Angliában is mint otthon

Bardhi az UTEból ment a spanyol bajnokságba, és jobbak a statjai, kibaszott erős a magyar bajnokság :d
mondjuk 5 gólt szabadrúgásból lőtt kb, azt belőné bárhol gondolom, nem a spanyol kapusok a szarok, hisz a többségük Angliában is elit. :d
eaglesmcnabb
Nem erről beszéltem. Az angol játékosok zöme nemzetközi szinten átlagos.

Én azt mondtam, hogy más ligákban bizonyított játékosok sora égett be v. esett látványosan vissza a PL-ben (olasz,francia,holland gólkirályok, v. LaLiga-ban 20 gól közeli emberek.) Batshuayi-t is nézd meg a BVB-ben vagy a Chelsea-ben, mintha nem ugyanaz az ember lenne.

Nyilván vannak ellenpéldák is, pl. sztem Fabregas az Arsenalos formáját se a Barcában, sem a Chelseaben nem érte el soha többé. Agüero, D. Costa, CR, D. Silva kaliberű emberek meg mindenhol jók. Drogba is kifejezetten illett az angol ligába, de Ibránál már pl. kijött a nagyobb terheléssel járó formahanyatlás (millió kihagyott ziccer, néha meccsekre eltűnés, kisebb-nagyobb nyűgök a sérülésekkel, de persze ez lehet a kora miatt van, de előtte a PSG-ben egy évvel meg 30 gólokat rugdalt.)

Cazorlát pl. sztem kifejezetten a PL ritmusa nyírta ki, ahogy Torres visszaesését is ebben látom. (Arshavin vagy Özil mentalitású játékosok nyilván külön kaszt, velük csak spec karakterű edző tud vmit kezdeni.)

Mondom, érdekes lesz látni, hogy Salah/Auba meddig tartja a formáját, Harry Kane-ről sem gondoltam volna, hogy lesz egymás után 3-4 brutál éve.
több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 748
Özilnél mindig is megvoltak a statok, de ha láttad meccsét az elmúlt két évben, hát... ha azt mondom, hogy beleszarik, az jóindulatú jelző...
Fast Willie
De most komolyan olyan játékosokra mondod hogy megégtek meg szarabbak voltak akik lehozta Angliában 2-3 jó szezon aztán most visszaestek. Ennek valószínűleg mivel volt 3 jó szezonjuk nem az angol közegnek hanem az adott csapatnak van köze.
Toca
Igen, mert 40 meccsel többön, majdnem dupla percszámmal adott ua gólpasszt pl.

Vagy, mert a BL-ben összesen van 26 gólpassza, amiből a Real-nál jött 16 a három szezon alatt és Arsenalnal a selejtezőkkel együtt 10 azóta.

Fast Willie


Szerkesztette: Willie Parker
több mint 5 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
Özilnél mindig is megvoltak a statok, de ha láttad meccsét az elmúlt két évben, hát... ha azt mondom, hogy beleszarik, az jóindulatú jelző... (meccs/gól/gólpassz/perc)
Fast Willie
Özil Madridban is beleszart, le is nyilatkozta hogy azért ment el, és Mounak igaza volt mikor a szemébe mondta neki.

Mindig lehet példákat találni, 1-2 mindig akad, de nagy arányban nem tudsz mondani, felsoroltam neked párat, nem tudsz olyan arányú angolt felsorolni aki nem égett be mint spanyolt
vagy magyarázd meg az angolok miért nem mennek spanyolba, csak nem azért mert meghalnának? mert én felsoroltam alsó hangon 10 playát aki jobb , vagy legalább olyan jó Angliában is mint otthon

Bardhi az UTEból ment a spanyol bajnokságba, és jobbak a statjai, kibaszott erős a magyar bajnokság :d
mondjuk 5 gólt szabadrúgásból lőtt kb, azt belőné bárhol gondolom, nem a spanyol kapusok a szarok, hisz a többségük Angliában is elit. :d

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 748
Özilnél mindig is megvoltak a statok, de ha láttad meccsét az elmúlt két évben, hát... ha azt mondom, hogy beleszarik, az jóindulatú jelző...
Fast Willie
De most komolyan olyan játékosokra mondod hogy megégtek meg szarabbak voltak akik lehozta Angliában 2-3 jó szezon aztán most visszaestek. Ennek valószínűleg mivel volt 3 jó szezonjuk nem az angol közegnek hanem az adott csapatnak van köze.
Toca
Igen, mert 40 meccsel többön, majdnem dupla percszámmal adott ua gólpasszt pl.
több mint 5 éve
Toca Minnesota Vikings 18 688 — Vikings fan
Özilnél mindig is megvoltak a statok, de ha láttad meccsét az elmúlt két évben, hát... ha azt mondom, hogy beleszarik, az jóindulatú jelző...
Fast Willie
De most komolyan olyan játékosokra mondod hogy megégtek meg szarabbak voltak akik lehozta Angliában 2-3 jó szezon aztán most visszaestek. Ennek valószínűleg mivel volt 3 jó szezonjuk nem az angol közegnek hanem az adott csapatnak van köze.
több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 748
Özilnél mindig is megvoltak a statok, de ha láttad meccsét az elmúlt két évben, hát... ha azt mondom, hogy beleszarik, az jóindulatú jelző... (meccs/gól/gólpassz/perc)

Premier League 142 27 54 12.068'
LaLiga 105 19 55 7.300'
1.Bundesliga 101 13 37 6.657

Szerkesztette: Willie Parker
több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 748
Zlatan Barcában (09/10): 29 meccsen 16 gól 2030' perc alatt; MU-ban (16/17): 28 meccsen 17 gól 2437' perc alatt. 400 perccel többet volt a pályán, és egyel több gól.

Tudom, ő sem jó, mert megöregedett, megsérült, nem illett a MU-ba, Mou védekezik, bla-bla....

Szerintem meg nem véletlen, hogy a top scorerek közül többen visszaesnek a PL-ben, mint akik a szintet tartják.

Btw. majd érdekes lesz nézni, hogy Salah/Aubameyang mire jut hosszútávon. Én mondjuk megnézném Griezmann-t is Angliában...

Szerkesztette: Willie Parker
több mint 5 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
Torresnél a Pool-os időszak valóban kivétel, a Chelsea-ben szenvedett, aztán az ATMA-ban mégis hozott egy jó szintet.

Ha az Arsenalt nézem, Özil - egy szezonja kivételével - nem volt soha a Real-os formája közelében, kb öt évig. Sancheznek egy kiugró szezonja volt nálunk, pedig a Barca-ban penge volt, remélem Auba olyan produktív lesz, mint BVB-ben, de eddig nem ez látszik.

Negredonak voltak 20 gól körüli szezonjai LL-ban (08/09, 10/11), PL-ben meg vicc volt.

Henry 30 meccs/12+10 és 29 meccs/19+7-es szezonokat hozott túl a zenitjén a Barca-ban, pedig sztem addigra bőven lelassult magához képest.

Mindegy, úgy látom, hogy lehetetlen meggyőzni a másikat bármilyen érvvel, úgyhogy befejezem...
Fast Willie
1. :Özil jobb számokat produkál mint Madridban, azt nem is értem miért emelted ki.
2.:Sanchez a Barcában szezononként: 12gól, 8 gól, 19 gól
Arsenalban: 16 gól, 13 gól, 24 gól. Ha sorrendben nézzük mindhárom szezonjában jobb volt Angliában

3.: Negredo a 9 gólos PL szezonja után hazament és mindkét szezonban 5 gólt szerzett, tehát otthon is szar volt, sőt, még szarabb. Ő alapból visszaesett, hogy pont akkor váltott az egy dolog. Del Horno ugyanígy járt, a Chelsea szezonja után odahaza mindenhol csere volt.

Nolito hazajött, még szarabbak a számai mint Manchesterben

Michu egy jó szezon után ment angliába, 4. lett a góllövőn a Swanseaben...
Owen aranylabdásból lett kiegészítő ember Madridban, bár igaz, ő utána is visszaesett...
Henry 31 évesen nem volt még kiöregedve szerintem, mikor 30 meccsen 12 gólig jutott...

Hozhatsz fel akárhány példát, mert ugyanannyi ellenpélda is van, sőt szerintem még több... Aguero No1 csatár volt Angliában, de top3 simán, David Silva túl a zenitjén is top playa, Santi Cazorla és Mata sem égett be, Reyes sem, Azpilicueta is stabil, Nacho Monreal úgyszintén (mindketten kiscsapatból mentek élcsapathoz), Pedro semmivel sem rosszabb mint Barcelonában

amúgy már mondtam, valamiért baromi kevés angliai playa ment spanyolba, gondolom nem véletlen, egy részt mert kevesebb a lóvé, másrészt ebben a stílusban nem tudnak eredményesen focizni...

cáfolhatatlan tény: Számos spanyol játékos állja meg a helyét Angliában, de nagyon kevés brit
Spanyolországban. A spanyolok bátran mennek a szigetországba focizni, mert tudják, hogy technikailag vannak elég képzettek, Aki megbukik, az legtöbbször one year wonder, csak az angol kiscsapatok megveszik őket áron felül, de ez ne legyen már a spanyolok hibája. Az viszont szintén tény, hogy az angoloktól viszont nem szívesen mennek Spanyolországba, legtöbbször csak a 2 top csapatba BL-t nyerni

az eltérő mennyiség miatt nehéz összehasonlítani, de láttam már Pennant-et bohóckodni Zaragozában, vagy Woodgatet a fővárosban...
ezt is mondtam: a Realban játszott 5 brit, közülük egy játszott jobban mint otthon (McManaman), bár a számai neki is jobbak voltak a Poolban

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 748
De ezek csak példák, nyilván van ellenpélda is, de kevesebb. Forlán, Torres, Negredo, Soldado, Sevcsenko is égtek meg Angliában, mint high profile csatárok. Talán Agüero, CR és Diego Costa hozta mindkét ligában közel ugyanazt csatárként. Ilyen Nolito, Iago Aspas szintű, középszerű emberekről nem beszélve.

Szóval Angliában nehezebb statot hozni, mint Spo.-ban, de nyilván szubjektív, hogy kinek mi a lényeges egy liga megítélésében.
Fast Willie
Torresre már ki tértek a srácok, nézd meg a Poolos éveit ha az égés akkor nehéz mit mondani.
Forlán fiatalon ment Manu-ba Argentínába kb esélye nem volt Van nisteroy meg CR mellett, hogy kezdő legyen, de azért a megégett erős.
Sevcsenko soha nem is játszott Spanyolországban, nem is értem hogy jött ide
Soldado meg Negredo meg nem túl high value.

Egyébként összeségében biztos több spanyol ég meg a PL-ben mert a jóval mélyebb spanyol keretből a pénz miatt ha nem a Real / Barca viszi el PL-be megy.
Toca
Úgy jön ide Seva példaként, hogy másik bajnokságban (olasz/spanyol/német) 20-25 gólokat magabiztosan termelő emberek - ha hosszabb időszakot nézel - stabilan nem tudtak a közelébe sem kerülni a korábbi teljesítményüknek Angliában.

Torresnél a Pool-os időszak valóban kivétel, a Chelsea-ben szenvedett, aztán az ATMA-ban mégis hozott egy jó szintet.

Ha az Arsenalt nézem, Özil - egy szezonja kivételével - nem volt soha a Real-os formája közelében, kb öt évig. Sancheznek egy kiugró szezonja volt nálunk, pedig a Barca-ban penge volt, remélem Auba olyan produktív lesz, mint BVB-ben, de eddig nem ez látszik.

Negredonak voltak 20 gól körüli szezonjai LL-ban (08/09, 10/11), PL-ben meg vicc volt.

Henry 30 meccs/12+10 és 29 meccs/19+7-es szezonokat hozott túl a zenitjén a Barca-ban, pedig sztem addigra bőven lelassult magához képest.

Mindegy, úgy látom, hogy lehetetlen meggyőzni a másikat bármilyen érvvel, úgyhogy befejezem...
több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 748
De ezek csak példák, nyilván van ellenpélda is, de kevesebb. Forlán, Torres, Negredo, Soldado, Sevcsenko is égtek meg Angliában, mint high profile csatárok. Talán Agüero, CR és Diego Costa hozta mindkét ligában közel ugyanazt csatárként. Ilyen Nolito, Iago Aspas szintű, középszerű emberekről nem beszélve.

Szóval Angliában nehezebb statot hozni, mint Spo.-ban, de nyilván szubjektív, hogy kinek mi a lényeges egy liga megítélésében.
Fast Willie
Torresre már ki tértek a srácok, nézd meg a Poolos éveit ha az égés akkor nehéz mit mondani.
Forlán fiatalon ment Manu-ba Argentínába kb esélye nem volt Van nisteroy meg CR mellett, hogy kezdő legyen, de azért a megégett erős.
Sevcsenko soha nem is játszott Spanyolországban, nem is értem hogy jött ide
Soldado meg Negredo meg nem túl high value.

Egyébként összeségében biztos több spanyol ég meg a PL-ben mert a jóval mélyebb spanyol keretből a pénz miatt ha nem a Real / Barca viszi el PL-be megy.
Toca
Nem a Poolos időszakára gondoltam nyilván, hanem a Chelsea-sre, ahol nr1/nr2 csatárként az alábbiakat hozta: 37 meccs 10 gól (2010/2011), 32 meccs 6 gól (2011/2012), 36 meccs 8 gól (2012/2013) = 105/24. Atlétiben 2015/2016-ban meg 30 meccs 11 gól, aztán ott már nem ő volt az első opció.

Szerkesztette: Willie Parker
több mint 5 éve
shagi0206 Arizona Cardinals LSU Tigers 9 540
Nem pont Torresre gondoltam. A Poolban talán még jobb volt, mint az Atletiben (leszámítva az utolsó éveit, ahol a sérülés hátráltatta). A Chelseabe meg egyáltalán nem illett bele. Fájt is a szívem, mikor elment a Poolból. Kívántam neki egyénileg sok sikert, viszont azt is, hogy csapattal ne nyerjen semmit. Hát, ennek kb pont a fordítottja történt meg. :/
több mint 5 éve
Toca Minnesota Vikings 18 688 — Vikings fan
De ezek csak példák, nyilván van ellenpélda is, de kevesebb. Forlán, Torres, Negredo, Soldado, Sevcsenko is égtek meg Angliában, mint high profile csatárok. Talán Agüero, CR és Diego Costa hozta mindkét ligában közel ugyanazt csatárként. Ilyen Nolito, Iago Aspas szintű, középszerű emberekről nem beszélve.

Szóval Angliában nehezebb statot hozni, mint Spo.-ban, de nyilván szubjektív, hogy kinek mi a lényeges egy liga megítélésében.
Fast Willie
Torresre már ki tértek a srácok, nézd meg a Poolos éveit ha az égés akkor nehéz mit mondani.
Forlán fiatalon ment Manu-ba Argentínába kb esélye nem volt Van nisteroy meg CR mellett, hogy kezdő legyen, de azért a megégett erős.
Sevcsenko soha nem is játszott Spanyolországban, nem is értem hogy jött ide
Soldado meg Negredo meg nem túl high value.

Egyébként összeségében biztos több spanyol ég meg a PL-ben mert a jóval mélyebb spanyol keretből a pénz miatt ha nem a Real / Barca viszi el PL-be megy.
több mint 5 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 231 — The Mathematician
a lokomotívban 6, 8 és 5 gólos szezonjai voltak
Negritis
de a dinamoba nem spanyolból ment, és nem high profile-ként. (azt, hogy az ára azt mutatta, azt felejtsük el, mert Carroll is 35 millióba került, aztán.... de attól a szezontól Torres egy sokba kerülő, de nem top játékos volt csak.)

de az első három angol szezonját nagyon összerakta.
slowmotion
hát amikor átigazolt akkor sztem még bőven TOP játékosnak minősült

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 5 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 786 — Cowboys fan
a lokomotívban 6, 8 és 5 gólos szezonjai voltak
Negritis
de a dinamoba nem spanyolból ment, és nem high profile-ként. (azt, hogy az ára azt mutatta, azt felejtsük el, mert Carroll is 35 millióba került, aztán.... de attól a szezontól Torres egy sokba kerülő, de nem top játékos volt csak.)

de az első három angol szezonját nagyon összerakta.
több mint 5 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 231 — The Mathematician
a lokomotívban 6, 8 és 5 gólos szezonjai voltak

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 5 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 786 — Cowboys fan
De ezek csak példák, nyilván van ellenpélda is, de kevesebb. Forlán, Torres, Negredo, Soldado, Sevcsenko is égtek meg Angliában, mint high profile csatárok. Talán Agüero, CR és Diego Costa hozta mindkét ligában közel ugyanazt csatárként. Ilyen Nolito, Iago Aspas szintű, középszerű emberekről nem beszélve.

Szóval Angliában nehezebb statot hozni, mint Spo.-ban, de nyilván szubjektív, hogy kinek mi a lényeges egy liga megítélésében.
Fast Willie
ácsi.
Torres ugyan mikor égett meg Angliában? az átszerződése után azért (bajnokságban) olyan szezonokat hozott, hogy 33/24, 24/14, 22/18. rendben, játszhatott volna többet, na de azért ezek mégsem rossz számok...
mondjuk 2010-11-re teljesen szétesett a csapat is, neki is betett a '09-'10 szezon végi térdsérülés, de hogy megégett volna... bármikor leigazolnék egy ilyen teljesítményt nyújtó csatárt.
több mint 5 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 712 — Scream and scout
De ezek csak példák, nyilván van ellenpélda is, de kevesebb. Forlán, Torres, Negredo, Soldado, Sevcsenko is égtek meg Angliában, mint high profile csatárok. Talán Agüero, CR és Diego Costa hozta mindkét ligában közel ugyanazt csatárként. Ilyen Nolito, Iago Aspas szintű, középszerű emberekről nem beszélve.

Szóval Angliában nehezebb statot hozni, mint Spo.-ban, de nyilván szubjektív, hogy kinek mi a lényeges egy liga megítélésében.
Fast Willie
Torres égett Angliában? Ajjaj.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 748
Pár éve olvastam a Barca statot, ergo nem az idei szezonra vonatkozott.😁

Szóval Bale mikor rúgott 25 gól felett?😁

A City idei szezonja is anomália, még jó hogy nem veretlenül nyerték😁
Fast Willie
hát a baromi erős angol bajnokságban még ment neki. 😀 ott Csatárként végignyomott két szezont hogy nem sérült le, a "fostos" spanyol bajnokságban meg minden évben kidől legalább 2 hónapra, és sose lő 25 gól felett :d Szóval egyszerre cáfolja az angol bajnokságban könnyebb lesérülni, és a nehezebb gólt lőni állítást. 😀 Egyébként a PL legjobb játékosa volt, mikor leigazoltuk. Szóval simán megért 90 miskát. Ha nem játszik CR akkor lövi a góljai nagy részét, és az sem segít neki hogy eddig kb. 3-szor játszott a posztján mióta itt van. AZ egyiken nyert egy kupát a csapatnak (Bartra esete) , mikor CR nem játszott.

Mondjuk idén sérülésből triplán kijárt a Madridnál, 36-szor sérültek le játékosok csak a kezdőből. Casemiron kívül mindenki volt sérült legalább egy meccsen.
Nyerje meg a Pool a BL-t és akkobiztos bestlígezhetek. PEACE
Fast Willie
Szerintem amúgy meg fogja, de hát kivételek mindig vannak :d , a számok attól még hosszú távon nem hazudnak.

Egyébként szerintem stílusfüggő, nem véletlen, hogy a Brit játékosok ritkán mennek spanyolhonba, és ha mennek akkor is gyengébbek mint otthon(Owen, Woodgate, Beckham, Bale, első kettő pl. totál katasztrófa, egyedüli kivétel McManaman) és a latinok fordítva ugyanez. Bár azért jócskán akad kivétel, sőt inkább csak az van : Cazorla, Diego Costa, Alexis Sanchez, Mata, David Silva, vagy Aguero (oké ő argentin)
Mondjuk a PL-ből a La ligába többnyire tényleg csak az elit megy, Nyilván kisebb esély van arra hogy egy Beckham vagy egy Suarez betli lesz, mint hogy egy one year wonder Michu.
Lényeg: nagyon kevés brit játékos ment a spanyol bajnokságba a történelem során (nyilván nem véletlenül), de egyiknek sem jött be igazán.
eaglesmcnabb
Megnéztem a transfermarktot, ami szerint Bale a 2012/2013-as szezonban rúgott 33 meccsen 21 gólt + 9 asszisztot adott a Spursben. Előtte 36 meccsen 10+14, azelőtti szezonban 30 meccsen 7 gólja volt + 2 gólpassz.

A LaLiga kezdő szezonjában 27 meccsen 15 gól+13 assziszt.

Alexis Sanchez: La Ligaban 34 meccs 19+12 (2013/2014)
PL 35 meccs 16+8 (2014/2015)
PL 30 meccs 13+5 (2014/2015)
PL 38 meccs 24 + 11 (2016/2017- élete legjobb szezonjaként) - harmadik évére tudott is bizonyítani úgy, mint Spo-.ban.

De ezek csak példák, nyilván van ellenpélda is, de kevesebb. Forlán, Torres, Negredo, Soldado, Sevcsenko is égtek meg Angliában, mint high profile csatárok. Talán Agüero, CR és Diego Costa hozta mindkét ligában közel ugyanazt csatárként. Ilyen Nolito, Iago Aspas szintű, középszerű emberekről nem beszélve.

Szóval Angliában nehezebb statot hozni, mint Spo.-ban, de nyilván szubjektív, hogy kinek mi a lényeges egy liga megítélésében.

Szerkesztette: Willie Parker
több mint 5 éve
shagi0206 Arizona Cardinals LSU Tigers 9 540
És már megint a PL vs LaLiga..... Ez már kb. a CR vs Messi szintet súrolja

Ne vicceljünk már, a világ 10-20 pénzügyileg top csapata gondolkodás nélkül töltené fel a csapatát sztárokkal és méregdrága fiatalokkal. Csak az a nagy helyzet, hogy jelenleg a top (mármint posztján top 5) játékosok nem akarnak Angliába menni a pályájuk csúcsán. Gondolom sok tényezős egyenlet, hogy mi lehet ennek az oka.

Lehet itt hadoválni a kis csapatok nagy erejéről meg a taktikai, iram, szakmai fölényről is akár, de ameddig ez a trend nem fordul meg, bővenfölényben lesz a Real, Barca duó az angolokkal szemben
flzoli
Szerintem meg a Barca-Real-PSG sztárjain és néhány fecskén kìvül (Lewa, Dybala) majdnem minden sztár a PL-ben játszik. Na és? A durva, h egy kieső Stokeban nyomja egy Shaqiri, Krkic- kaliber, de a Las Palmasban kik is nyomják?

Gondoltam lehet értelmes párbeszédet folytatni erről, de látom neked az értelmes részre nincs igényed. Egyre többször futsz bele ilyen böfögésbe, úgyhogy chill out v gondolkodj a stílusodon kicsit😉

Nyerje meg a Pool a BL-t és akkobiztos bestlígezhetek. PEACE
Fast Willie
Látom a Fast-et nem a felfogó képességed alapján kaptad ( személyeskedésben 1-1, leállhatnánk ebben)
Azt írtam, hogy már a "csúcson" lévő sztárok elvétve választják a PL-t, nem azt, hogy a PL-ben eleve nincs ilyen kaliber. TOP5 játékosról beszéltem posztonként erre jössz ilyen Dybala, Shaqiri, Krkic félékkel...

Hogy ne az Atleti, Valencia, Sevilla trióból mondjak valakit: a Celtás Iago Aspas mondjuk szerintem helyből menne a gólkirályi címért Angliában. (és valószínűleg a Pool-ban abban a rendszerben az is lehetne)
flzoli
Aspas játszott a Poolban, nem ízlett neki a PL (bár az nem Klopp rendszere volt, ha jól emlékszem BR volt akkor, nem Dalglish). No meg alapból rosszkor volt a csapatnál, nem igazán férhetett be a kezdőbe akkoriban.
Ha visszatekintünk a múltba, a játékosok java része, akik spanyol után (közvetlenül, vagy nem) kötöttek ki a PL-ben, inkább sültek fel, mint fordítva.
No meg újabban agyfasz a köbön számomra: a PL-ben kiteljesedett dél-amerikai sztárok vágya is az, hogy a barca/real valamelyikében játsszon. Így tényleg egyszerű egy csapatnak, hogy a kb legjobb emberük mind menni akar spanyolba a 2 gigász vmelyikébe. Ha nem szeretném a Poolt, akkor is nekik szurkolnék, és meg is nézném Coutinho reakcióját 😊 Mert hogy az Ő legfőbb indoka az volt (legalábbis ha jól emlékszem azt nyilatkozta), hogy BL-t akar nyerni.

Az, hogy az angolok milyenek, azt hagyjuk, mert a jelenlegi legjobb angol 11-ből talán 1 se férne be mondjuk a spanyol válogatott kezdőjébe (max Kane). A PL már rég nem az angol játékosokról szól. A top angol klubok között nem sok angol kap lehetőséget (talán a Pool foglalkoztat a legtöbbet, akik vagy a kezdőben, vagy többször csereként szerephez jutnak).
Kedvenc csapatom az Atletico (és nem, nem azóta, mióta van sikerélménye a csapatnak, mikor visszajutottak az 1. osztályba, akkor kezdtem el nekik szurkolni, főleg Torres miatt, az akkori kezdőt még azóta is fel tudom sorolni, pedig nem erősségem az ilyesmi 😊 ), de sokkal inkább nézek meg egy PL meccset (legyen az akár kiesési rangadó), mint bármelyik La ligás csapat meccseit. Spanyolból egyedül az Atleticot követem nyomon (bár idén az ő meccseiket se vittem túlzásba), illetve félig meddig néztem a tavaszi el classicot.

Akkor utáltam meg igazán a spanyol bajnokságot, mikor Guardiola leült a Barca padjára. Onnantól kezdve több színészt láttam 1-1 meccsen, mint a filmekben. És sajnos azóta gusztustalan módon elszaporodott a színészkedés nem csak a spanyoloknál, az egész sportágban (nyilván volt előtte is, de inkább csak az olaszoknál).
És ez az, amit mindig hozzávágok a Barca szurkolókhoz, ha hisztiznek, hogy az Atletico farag: a rugdosásért általában szoktak kapni lapot, de színészkedésért mennyiszer is? 1 évben 2x egy csapat? Szerencsére én már rég nem játszom, de ha mellettem dobálná vki magát úgy, hogy a bíró meg is eszi, utána gondoskodnék róla, hogy ne kelljen dobnia magát, még lehet repülni is megtanulna, akkorát alárúgnék. Nem érdekelne se a testi épsége, sem az, hogy kiállítanak. 1 valamit nem szeretek, és az a pofátlanság (márpedig a színészkedés a pályát legalább annyira aljas, mint egy durva belépő). Anno a buszkeksz ki is állíttatta Mottát az Inter elleni meccsen úgy, hogy az hozzá sem ért (biztos megvan nektek is az a rövidke pillanat, mikor földön fekve kukucskál az ujjai között). Szerencsére úgy is kiszopatta őket az Inter.

Szerkesztette: shagi0206
több mint 5 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 846 — farkas.l.zoltan@gmail.com
És már megint a PL vs LaLiga..... Ez már kb. a CR vs Messi szintet súrolja

Ne vicceljünk már, a világ 10-20 pénzügyileg top csapata gondolkodás nélkül töltené fel a csapatát sztárokkal és méregdrága fiatalokkal. Csak az a nagy helyzet, hogy jelenleg a top (mármint posztján top 5) játékosok nem akarnak Angliába menni a pályájuk csúcsán. Gondolom sok tényezős egyenlet, hogy mi lehet ennek az oka.

Lehet itt hadoválni a kis csapatok nagy erejéről meg a taktikai, iram, szakmai fölényről is akár, de ameddig ez a trend nem fordul meg, bővenfölényben lesz a Real, Barca duó az angolokkal szemben
flzoli
Szerintem meg a Barca-Real-PSG sztárjain és néhány fecskén kìvül (Lewa, Dybala) majdnem minden sztár a PL-ben játszik. Na és? A durva, h egy kieső Stokeban nyomja egy Shaqiri, Krkic- kaliber, de a Las Palmasban kik is nyomják?

Gondoltam lehet értelmes párbeszédet folytatni erről, de látom neked az értelmes részre nincs igényed. Egyre többször futsz bele ilyen böfögésbe, úgyhogy chill out v gondolkodj a stílusodon kicsit😉

Nyerje meg a Pool a BL-t és akkobiztos bestlígezhetek. PEACE
Fast Willie
Látom a Fast-et nem a felfogó képességed alapján kaptad ( személyeskedésben 1-1, leállhatnánk ebben)
Azt írtam, hogy már a "csúcson" lévő sztárok elvétve választják a PL-t, nem azt, hogy a PL-ben eleve nincs ilyen kaliber. TOP5 játékosról beszéltem posztonként erre jössz ilyen Dybala, Shaqiri, Krkic félékkel...

Hogy ne az Atleti, Valencia, Sevilla trióból mondjak valakit: a Celtás Iago Aspas mondjuk szerintem helyből menne a gólkirályi címért Angliában. (és valószínűleg a Pool-ban abban a rendszerben az is lehetne)

több mint 5 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
Pár éve olvastam a Barca statot, ergo nem az idei szezonra vonatkozott.😁

Szóval Bale mikor rúgott 25 gól felett?😁

A City idei szezonja is anomália, még jó hogy nem veretlenül nyerték😁
Fast Willie
hát a baromi erős angol bajnokságban még ment neki. 😀 ott Csatárként végignyomott két szezont hogy nem sérült le, a "fostos" spanyol bajnokságban meg minden évben kidől legalább 2 hónapra, és sose lő 25 gól felett :d Szóval egyszerre cáfolja az angol bajnokságban könnyebb lesérülni, és a nehezebb gólt lőni állítást. 😀 Egyébként a PL legjobb játékosa volt, mikor leigazoltuk. Szóval simán megért 90 miskát. Ha nem játszik CR akkor lövi a góljai nagy részét, és az sem segít neki hogy eddig kb. 3-szor játszott a posztján mióta itt van. AZ egyiken nyert egy kupát a csapatnak (Bartra esete) , mikor CR nem játszott.

Mondjuk idén sérülésből triplán kijárt a Madridnál, 36-szor sérültek le játékosok csak a kezdőből. Casemiron kívül mindenki volt sérült legalább egy meccsen.
Nyerje meg a Pool a BL-t és akkobiztos bestlígezhetek. PEACE
Fast Willie
Szerintem amúgy meg fogja, de hát kivételek mindig vannak :d , a számok attól még hosszú távon nem hazudnak.

Egyébként szerintem stílusfüggő, nem véletlen, hogy a Brit játékosok ritkán mennek spanyolhonba, és ha mennek akkor is gyengébbek mint otthon(Owen, Woodgate, Beckham, Bale, első kettő pl. totál katasztrófa, egyedüli kivétel McManaman) és a latinok fordítva ugyanez. Bár azért jócskán akad kivétel, sőt inkább csak az van : Cazorla, Diego Costa, Alexis Sanchez, Mata, David Silva, vagy Aguero (oké ő argentin)
Mondjuk a PL-ből a La ligába többnyire tényleg csak az elit megy, Nyilván kisebb esély van arra hogy egy Beckham vagy egy Suarez betli lesz, mint hogy egy one year wonder Michu.
Lényeg: nagyon kevés brit játékos ment a spanyol bajnokságba a történelem során (nyilván nem véletlenül), de egyiknek sem jött be igazán.

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 748
És már megint a PL vs LaLiga..... Ez már kb. a CR vs Messi szintet súrolja

Ne vicceljünk már, a világ 10-20 pénzügyileg top csapata gondolkodás nélkül töltené fel a csapatát sztárokkal és méregdrága fiatalokkal. Csak az a nagy helyzet, hogy jelenleg a top (mármint posztján top 5) játékosok nem akarnak Angliába menni a pályájuk csúcsán. Gondolom sok tényezős egyenlet, hogy mi lehet ennek az oka.

Lehet itt hadoválni a kis csapatok nagy erejéről meg a taktikai, iram, szakmai fölényről is akár, de ameddig ez a trend nem fordul meg, bővenfölényben lesz a Real, Barca duó az angolokkal szemben
flzoli
Szerintem meg a Barca-Real-PSG sztárjain és néhány fecskén kìvül (Lewa, Dybala) majdnem minden sztár a PL-ben játszik. Na és? A durva, h egy kieső Stokeban nyomja egy Shaqiri, Krkic- kaliber, de a Las Palmasban kik is nyomják?

Gondoltam lehet értelmes párbeszédet folytatni erről, de látom neked az értelmes részre nincs igényed. Egyre többször futsz bele ilyen böfögésbe, úgyhogy chill out v gondolkodj a stílusodon kicsit😉

Nyerje meg a Pool a BL-t és akkobiztos bestlígezhetek. PEACE
több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 748
Addig lesz fölényben, amíg van a két űrlény😂