Soccer

41 feliratkozó

10 hónapja
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 728 — Scream and scout
bowl.hu-s Premier League tipper.io csoport:
 tipper.io/hu/bowl-hu-pl-lmakkdqw?join=8fges7u7n40ht4u6

Mehetne ugyan ez a lista egy google doksiba, aminek a linkje (meg a top10 igazolas mondjuk) van megosztva a pinned kommentben.

Borbinho
Ehune:
 docs.google.com/document/d/1MXhc8a9DSUHrc6hP1dC_XZG-6cPsoBFF1ao5ySs27aU/edit?usp=sharing

Szerkesztette: Löfli
több mint 6 éve
Pep71 Green Bay Packers 2 059
aki erre nem adna a pirosat, akkor mire adna?? a csávó még mindig meg sem moccant..teliberúgta szemből..én a Pool-nak szurkoltam ezen a meccsen, meg Mane-t is bírom, de kretén volt, hogy odarúgott...vissza kellett volna húznia a lábát
több mint 6 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 418 — The Mathematician
ki a faszom van bent a stúdióban?!

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 418 — The Mathematician
Hát, eltalálta meg minden, de ilyenért nem adnék pirosat, visszajátszáson lehetett látni, hogy végig a labdát nézte nem akarta kinyírni a kapust. Innen szvsz behúzzuk simán.
KoporShow
a sárgát minden kérdés nélkül jogosnak látom
de a piros sztem túlzás, 16oson kívül + rá se nézett kb a kapusra

mondjuk elfogult vagyok

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
Coolearie San Francisco 49ers 5 343 — . . .
Hát, eltalálta meg minden, de ilyenért nem adnék pirosat, visszajátszáson lehetett látni, hogy végig a labdát nézte nem akarta kinyírni a kapust. Innen szvsz behúzzuk simán.
KoporShow
Felszögelte az arcát

több mint 6 éve
KoporShow Kansas City Chiefs Auburn Tigers 1 174 — Forum Reader
Hát, eltalálta meg minden, de ilyenért nem adnék pirosat, visszajátszáson lehetett látni, hogy végig a labdát nézte nem akarta kinyírni a kapust. Innen szvsz behúzzuk simán.



"Nem kell hogy valódi legyen...Elég ha annak tűnik"

PC still means Personal Computer for me!

A rat born in stable is not a horse.

,, Nem az internet tetté beteggé az embereket, az internet csak rávilágított, mennyi beteg ember van. "
több mint 6 éve
Coolearie San Francisco 49ers 5 343 — . . .
Ederson ott meghalt.

több mint 6 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 418 — The Mathematician
Gomez amúgy nem középső védő volt "gyárilag" ?

Mané eh

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 418 — The Mathematician
nah Lovren végre a padon

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
Coolearie San Francisco 49ers 5 343 — . . .
Nah ma megverjük a tűzhányókat azt perfekt a nap.

több mint 6 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 052
Erről csak én maradtam le vagy tényleg a fű alatt simán bevezették a komplett videóbírózást a Bundesligában? Most a Hamburg-Lipcsén pl. a már befújt tizenegyesnél telefonáltak rá a játékvezető fülére 2 percnyi videózás után, hogy mégse kellene... Ilyen egyszerű ez
baggio
A német és az olasz bajnokságban is bevezették. A spanyol bajnokságban meg azt hiszem jövőre fogják.
Jughead
mármint az angolban és az olaszban is nem? de oké, hogy mostanában nem igen követem a socceres híreket, csak elég durva, hogy "nyugaton megoldották" ily könnyen és gyorsan, minden csinnadratta nélkül
baggio
pedig ja. Egyik pillanatban nem volt, aztán huss és lett.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 6 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 931 — No es importante
Erről csak én maradtam le vagy tényleg a fű alatt simán bevezették a komplett videóbírózást a Bundesligában? Most a Hamburg-Lipcsén pl. a már befújt tizenegyesnél telefonáltak rá a játékvezető fülére 2 percnyi videózás után, hogy mégse kellene... Ilyen egyszerű ez
baggio
A német és az olasz bajnokságban is bevezették. A spanyol bajnokságban meg azt hiszem jövőre fogják.
Jughead
mármint az angolban és az olaszban is nem? de oké, hogy mostanában nem igen követem a socceres híreket, csak elég durva, hogy "nyugaton megoldották" ily könnyen és gyorsan, minden csinnadratta nélkül


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 6 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 274
Erről csak én maradtam le vagy tényleg a fű alatt simán bevezették a komplett videóbírózást a Bundesligában? Most a Hamburg-Lipcsén pl. a már befújt tizenegyesnél telefonáltak rá a játékvezető fülére 2 percnyi videózás után, hogy mégse kellene... Ilyen egyszerű ez
baggio
A német és az olasz bajnokságban is bevezették. A spanyol bajnokságban meg azt hiszem jövőre fogják.
több mint 6 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 689
Erről csak én maradtam le vagy tényleg a fű alatt simán bevezették a komplett videóbírózást a Bundesligában? Most a Hamburg-Lipcsén pl. a már befújt tizenegyesnél telefonáltak rá a játékvezető fülére 2 percnyi videózás után, hogy mégse kellene... Ilyen egyszerű ez
baggio
A fejlődés megkérdőjelezhetetlen. 😊
több mint 6 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 931 — No es importante
Erről csak én maradtam le vagy tényleg a fű alatt simán bevezették a komplett videóbírózást a Bundesligában? Most a Hamburg-Lipcsén pl. a már befújt tizenegyesnél telefonáltak rá a játékvezető fülére 2 percnyi videózás után, hogy mégse kellene... Ilyen egyszerű ez


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 6 éve
StormST Denver Broncos 10 857 — SB 50 Champion @ Grund
Nem is abból a szempontból akartam összehasonlítani a két rendszert, abban nem is lehet (még)...

Szerintem itt csak kimagyarazás lehet, nem megmagyarázás. Lehet rá logikát keresni persze, annak, aki ki akarja magyarázni, de ettől még szar az egész és csak spirálban megy majd lefelé...

Én a jövő szempontjából nem látom ennyire jól a helyzetet, félek, hogy sok tehetség veszik el, a TAO-val megtömött csapatok csak öregeket vásárolnak vagy légiósokat, sportágfüggetlenül...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 412 — #NoStress
Kínában kb. 10 millió ember van koncentrációs és munkatáborokban, mert nem tetszik nekik a rendszer.
Ne relativizáljunk.
Magyarországon politikai okokból max. pár vállalkozó van, aki túl hülye volt, és még egy teljesítési igazolást se tudott rendesen elkészíteni.

Igen, nálunk ez nagyon el van csúszva.
Ezt senki se vitatja.
Én is csak azt jelzem, hogy logikus, hogy el van csúszva, és ha egy haszon/veszteség koordinátarendszerben nézed, és nem erkölcsi vagy érzelmi alapon, akkor teljesen érthető és magyarázható.
Nem azért van így mert Orbán gonosz, hanem a korábban leírtak miatt.

A magyar profi sportnak pedig mindig lesz jövője, aki igazán tehetséges az meg tudja oldani sportágfüggetlenül.
Az tény, hogy egy csomó tehetségtelen is eljut a profi sportolói státuszig, aki egy tisztán piaci alapú közegben nem tudna.
Bár azért mindig vannak kivételek. 😊
 index.hu/sport/alapvonal/2017/06/30/carlos_kaizer_futball_szelhamos/

több mint 6 éve
StormST Denver Broncos 10 857 — SB 50 Champion @ Grund
....
Mivel veled lehet értelmesen vitázni, diskurálni, lenne egy kérdésem:
...
Sobri Jóska
Velem lehetetetlen értelmesen vitázni? Ezt pont te mondod? You made my day!!! 😀
...
StormST
Mondom, hogy lehet, még akkor is ha félreolvasol. 😊

Minél autiriterebb, öncélúbb, eredménytelenebb és ebből kifolyólag önfényezőbb, felszínesebb, látszatra menőbb egy állam, kormányzat, annál több pénz megy a sportba, a látványsportokba.
Nem csak azért, hogy onnan ki lehessen lopni (azért is persze, dehát bárhonnan ki lehet), hanem a "cirkuszt és kenyeret" ezeréves elmélete mentén.
És ennek mentén bizony logikus, hogy a ma Magyarországon legnépszerűbb gurulósfociba ömlik a legtöbb állami pénz.
Az egy másik történet, hogy a mi autoriter kormányzatunk mit akar, mi lenne a központo terv, direktíva, és az alsóbb szinteken ügyködő káderek/csinovnyikok meg mennyire bénák, lúzerek, töketlenek vagy csak simán a saját önös érdeküket nézik.
Biztos a te környezetedben is van olyan ismerős, félismerős, aki elvileg a "rendszer része", gyakorlatilag meg egy béna pöcs vagy egy konjunktúralovag, és csak saját zsebre fókuszál.
Dehát mindenkinek azzal kell főznie, amije van.
Még Orbánnak is.
Sobri Jóska
Vazz, nem tudok olvasni, reggel volt. Bocsánat! 😀

Igen, az ilyen kormányzatoknak ez sajátja, csak az arányok nem mindegy, hogy milyenek, mert mondjuk szerintem Kínában az állami pénzeknek százalékosan jóval kisebb része megy az ilyenekre, mint nálunk jelen pillanatban. Lehet költeni a sportra, csak nem mindegy mennyiből mennyit, nálunk most ez nagyon el van csúszva és csak egyre rosszabb lesz a jelek szerint, hiszen még a Puskás Stadion építése most kezd majd csak igazán drágulni, amikor tényleg épülni is fog, pedig már most is méreg drága lesz és ez csak egy kis része a dolognak...

Persze nekem is van ilyen ismerősöm, de ezek mindig részei a rendszereknek, mert ilyen emberek mindig vannak, a kérdés az, hogy mennyire vannak az ilyenek magas pozíciókban. Sajnos amióta az összes sportszövetséget pártkatonák vezetik és a nagyobb-régebbi focicsapatoknál (vagy mondjuk a kéziseknél) is ezek veszik át az uralmat, azóta nem látom, hogy mennyire lesz a magyar profi sportnak jövője, főleg ha esetleg egy kormányváltás esne be (nem fog mostanában)...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 412 — #NoStress
....
Mivel veled lehet értelmesen vitázni, diskurálni, lenne egy kérdésem:
...
Sobri Jóska
Velem lehetetetlen értelmesen vitázni? Ezt pont te mondod? You made my day!!! 😀
...
StormST
Mondom, hogy lehet, még akkor is ha félreolvasol. 😊

Minél autiriterebb, öncélúbb, eredménytelenebb és ebből kifolyólag önfényezőbb, felszínesebb, látszatra menőbb egy állam, kormányzat, annál több pénz megy a sportba, a látványsportokba.
Nem csak azért, hogy onnan ki lehessen lopni (azért is persze, dehát bárhonnan ki lehet), hanem a "cirkuszt és kenyeret" ezeréves elmélete mentén.
És ennek mentén bizony logikus, hogy a ma Magyarországon legnépszerűbb gurulósfociba ömlik a legtöbb állami pénz.
Az egy másik történet, hogy a mi autoriter kormányzatunk mit akar, mi lenne a központo terv, direktíva, és az alsóbb szinteken ügyködő káderek/csinovnyikok meg mennyire bénák, lúzerek, töketlenek vagy csak simán a saját önös érdeküket nézik.
Biztos a te környezetedben is van olyan ismerős, félismerős, aki elvileg a "rendszer része", gyakorlatilag meg egy béna pöcs vagy egy konjunktúralovag, és csak saját zsebre fókuszál.
Dehát mindenkinek azzal kell főznie, amije van.
Még Orbánnak is.

több mint 6 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 689
a Premier League csapatai megszavazták, hogy jövőre a bajnokság kezdete előtt záruljon az átigazolási időszak.

👍👍👍
Mikey
Csak ezt egységesíteni kellene, hogy akkor egész európa pl. auguszutus 15ig igazolhasson.
dugo93
Ha olyan nem is lesz, de ez lehet:
Az átigazolási időszak mostaninál korábbi zárását, a bajnoki nyitányokhoz való igazítását több európai klub, valamint a kontinens sportági szövetségének (UEFA) elnöke, Aleksander Ceferin is támogatja.index.hu
több mint 6 éve
StormST Denver Broncos 10 857 — SB 50 Champion @ Grund
A versenysport azt jelenti, hogy a versenyzők versenyeznek egymással az eredményekért és a támogatókért és ezen torzít az, ha valakiket az állam és nem a versenyszféra támogat kiemelten. Régen ez ment, de most már elvileg más rendszerben élünk a sportnak is úgy kéne működnie, mert ez nem csak országon belül torzít, hanem nemzetközileg is. Pont most került ez elő élesen a PSG miatt, ahol konkrétan egy másik ország pénzét öntik bele abba, hogy legyen egy erős keret ott, de ez eléggé szembe megy a fair play-el is...
StormST
Mivel veled lehet értelmesen vitázni, diskurálni, lenne egy kérdésem:
Ha a magyar sportba ömlő állami pénz arányát, volumenét, súlyát 100-nak vesszük, és ez 100 egységnyire torzítja az eredményeket nemzetközileg, (mondjuk fociban kurvára nem, Viva Andorra! 😊 ), akkor mekkora számmal jellemeznéd a kínai állampártkapitalistakommunizmus által a kínai sportba pumpált összegeket, és azoknak a világ sportjára, mondjuk az oplimpiákra gyakorolt torzító hatását.
Nem akarlak befolyásolni, csak egy számot kérek, aztán majd összevetjük.
Az enyém | 15.000 | .
Sobri Jóska
Velem lehetetetlen értelmesen vitázni? Ezt pont te mondod? You made my day!!! 😀

Szerinted most vitázol? Ez nem vita, én dobok egy pingponglabdát, te hagyod leesni és visszadobsz egy baseball-t, aztán ha azt visszadobom, akkor dobsz helyette egy focilabdát. Szerinted labdázunk gondolom, szerintem meg ez nem az...

Igen, kínáé torzítja egy nagyon kicsit, ment is oda mostanában pár olyan focista, akik nem voltak teljesen ismeretlenek, de mivel nem játszanak az európai topcsapatok ellen, így igazából a világfocit nem torzítja igazán. Valóban, vannak olyan sportágak, ahol torzítja (lásd súlyemelés), de mivel ők kb. csak a saját piacukon játszanak mindenből, így a világ versenysportját nem torzítják nagyon, mert nem sok külföldi szeret odamenni játszani. Ha mondjuk elindítanák az állami foci-kosár-kézi-tudoménmi csapataikat az európai BL-ben pénzzel teletömve és fűt-fát összevásárolva, akkor torzíthatnák, de most hulla mindegy mennyi állami pénzt öntenek bele, nem csinálnak topligákat. Az, hogy most a Milan-ba önti pár kínai a pénzét, az lótúró ahhoz képest, amit a kínai állam tehetne, ha komolyan torzítani akarna...

Egyéni sportágakban jobban torzítanak valamennyivel, de ők pl. nem honosításokkal, ami nem megy a kínaiaknak, azt nem erőltetik igazán, pedig valszeg pl. ők is tudnának venni maguknak 1-2 etióp/szengáli/stb. hosszútávfutót, azoknak még ők is tudnának jót mutatni életkörülményekben, de nem látsz ex-amcsi vagy európai úszókat se kínai zászlóval, ellenben rengeteg kínai pingpongos van más országokban, akiket nem tudnak megtartani...

De lehet Kína torzítása 100 000 is, vagy 1 000 000 000 000 000 000, hogy arra izgulhass, az még nem jelenti azt, hogy mi Európa (nem-)közepén utánuk kéne, hogy menjünk, már jó pár (27 vagy 13, mindegy) éve nem, egy darabig sikerült, amikor már nem lett Dózsa, meg honvéd Honvéd, meg lettek rendesen magántulajdonú csapatok. Ha azok nem mennek, abból le kell vonni a következtetéseket, nem felpumpálni bizonyos csapatokat állami pénzen, főleg amikor másra kéne jobban a pénz. Bár gondolom ez neked demagóg, meg majd biztos meg is támadod valamilyen ugandai, bantuföldi ellenpéldával, az olyan országokban, akikhez elvileg tartozni akarunk (nem a kormány, az emberek), ott ez rendesen működik...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 6 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 089
a Premier League csapatai megszavazták, hogy jövőre a bajnokság kezdete előtt záruljon az átigazolási időszak.

👍👍👍
Mikey
Csak ezt egységesíteni kellene, hogy akkor egész európa pl. auguszutus 15ig igazolhasson.

több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 412 — #NoStress
A versenysport azt jelenti, hogy a versenyzők versenyeznek egymással az eredményekért és a támogatókért és ezen torzít az, ha valakiket az állam és nem a versenyszféra támogat kiemelten. Régen ez ment, de most már elvileg más rendszerben élünk a sportnak is úgy kéne működnie, mert ez nem csak országon belül torzít, hanem nemzetközileg is. Pont most került ez elő élesen a PSG miatt, ahol konkrétan egy másik ország pénzét öntik bele abba, hogy legyen egy erős keret ott, de ez eléggé szembe megy a fair play-el is...
StormST
Mivel veled lehet értelmesen vitázni, diskurálni, lenne egy kérdésem:
Ha a magyar sportba ömlő állami pénz arányát, volumenét, súlyát 100-nak vesszük, és ez 100 egységnyire torzítja az eredményeket nemzetközileg, (mondjuk fociban kurvára nem, Viva Andorra! 😊 ), akkor mekkora számmal jellemeznéd a kínai állampártkapitalistakommunizmus által a kínai sportba pumpált összegeket, és azoknak a világ sportjára, mondjuk az oplimpiákra gyakorolt torzító hatását.
Nem akarlak befolyásolni, csak egy számot kérek, aztán majd összevetjük.
Az enyém | 15.000 | .

több mint 6 éve
StormST Denver Broncos 10 857 — SB 50 Champion @ Grund
A versenysport azt jelenti, hogy a versenyzők versenyeznek egymással az eredményekért és a támogatókért és ezen torzít az, ha valakiket az állam és nem a versenyszféra támogat kiemelten. Régen ez ment, de most már elvileg más rendszerben élünk a sportnak is úgy kéne működnie, mert ez nem csak országon belül torzít, hanem nemzetközileg is. Pont most került ez elő élesen a PSG miatt, ahol konkrétan egy másik ország pénzét öntik bele abba, hogy legyen egy erős keret ott, de ez eléggé szembe megy a fair play-el is...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 412 — #NoStress
Bár nem nagyon követtem az utóbbi 2-3 évben a focit, de megvolt a véleményem egyes válogatottakról. Aztán most nézem, hogy az északírek és az izlandiak hogy állnak - a többiekről nem is beszélve - a VB-selejtezős csoportokban.
Borzalmas látni, hogy halad el mellettünk 180-al a futballvilág - karöltve ilyen kis országokkal - s integet, mosolyogva. Megkockáztatom, teszi ezt úgy, hogy tizedannyiból gazdálkodnak, mint mi (állami csecs, TAO, haverok, buli, hanta...).
Ennek nagyon nem lesz jó vége...
JC6
komolyan, élfutball nélkül is lehet boldog egy ország. Nem kéne erre ennyire ráfeszülni.
Amadeus
Igazából az egészben nem is az a bosszantó számomra, hogy a grönlandi fókák elvernének minket, hanem hogy a kormány mennyi közpénzt elbasz rá.

Egyébként valóban. Ez csak játék és arra való kéne legyen, hogy az egyszeri szurkoló arra a 90 percre elfeledje a mindennapi gondjait, amíg a csapatának szurkol, mindegy hogy az most nyer vagy veszít.
Mikey
Nem az a fő baj szerintem, hogy ez csak egy játék, hanem elvileg az NBI egy VERSENYsport liga, ennek magát kéne eltartania, ha meg nem tudja, akkor menjen a levesbe. Tartsák el a szurkolók, a helyi (versenyszférás) cégek, ne az állam, se közvetve (TAO), se közvetlenül (állami cégek)...
StormST
Az állam is a kapitalizmus része.
Ezzel a logikával egy orvos egy ügyvéd egy titkárnő egy vállalkozo se éljen állami pénzből?!
Ne haragudj, de ez olyan logika, hogy XY tartsa el magát, ne a szülei tartsák el. Ugyan miért ne?
Sobri Jóska
Mert a versenysportnak ez lenne a lényege, hogy verseny legyen, ne az állami csecsről lógjon ki-mennyire haver. Lehet, hogy szerinted baromság, mert szerinted minden az, de erre egyébként EU törvény van, amit minden más állam elfogad és betart elvileg, csak mi nem, mert mi inkább (szerintük nem-állami) TAO pénzzel tömjük ki a nemlétező sztárokat a nullás nézőseregnek...
StormST
A versenysport nem azt jeleti, hogy a sport versenyez a fennmaradásáért. 😊
A TAO sportba vezetése nem ellentétes semmiféle EU törvénnyel. Sima kiskapu.

több mint 6 éve
StormST Denver Broncos 10 857 — SB 50 Champion @ Grund
Bár nem nagyon követtem az utóbbi 2-3 évben a focit, de megvolt a véleményem egyes válogatottakról. Aztán most nézem, hogy az északírek és az izlandiak hogy állnak - a többiekről nem is beszélve - a VB-selejtezős csoportokban.
Borzalmas látni, hogy halad el mellettünk 180-al a futballvilág - karöltve ilyen kis országokkal - s integet, mosolyogva. Megkockáztatom, teszi ezt úgy, hogy tizedannyiból gazdálkodnak, mint mi (állami csecs, TAO, haverok, buli, hanta...).
Ennek nagyon nem lesz jó vége...
JC6
komolyan, élfutball nélkül is lehet boldog egy ország. Nem kéne erre ennyire ráfeszülni.
Amadeus
Igazából az egészben nem is az a bosszantó számomra, hogy a grönlandi fókák elvernének minket, hanem hogy a kormány mennyi közpénzt elbasz rá.

Egyébként valóban. Ez csak játék és arra való kéne legyen, hogy az egyszeri szurkoló arra a 90 percre elfeledje a mindennapi gondjait, amíg a csapatának szurkol, mindegy hogy az most nyer vagy veszít.
Mikey
Nem az a fő baj szerintem, hogy ez csak egy játék, hanem elvileg az NBI egy VERSENYsport liga, ennek magát kéne eltartania, ha meg nem tudja, akkor menjen a levesbe. Tartsák el a szurkolók, a helyi (versenyszférás) cégek, ne az állam, se közvetve (TAO), se közvetlenül (állami cégek)...
StormST
Az állam is a kapitalizmus része.
Ezzel a logikával egy orvos egy ügyvéd egy titkárnő egy vállalkozo se éljen állami pénzből?!
Ne haragudj, de ez olyan logika, hogy XY tartsa el magát, ne a szülei tartsák el. Ugyan miért ne?
Sobri Jóska
Mert a versenysportnak ez lenne a lényege, hogy verseny legyen, ne az állami csecsről lógjon ki-mennyire haver. Lehet, hogy szerinted baromság, mert szerinted minden az, de erre egyébként EU törvény van, amit minden más állam elfogad és betart elvileg, csak mi nem, mert mi inkább (szerintük nem-állami) TAO pénzzel tömjük ki a nemlétező sztárokat a nullás nézőseregnek...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!