Soccer

41 feliratkozó

10 hónapja
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 728 — Scream and scout
bowl.hu-s Premier League tipper.io csoport:
 tipper.io/hu/bowl-hu-pl-lmakkdqw?join=8fges7u7n40ht4u6

Mehetne ugyan ez a lista egy google doksiba, aminek a linkje (meg a top10 igazolas mondjuk) van megosztva a pinned kommentben.

Borbinho
Ehune:
 docs.google.com/document/d/1MXhc8a9DSUHrc6hP1dC_XZG-6cPsoBFF1ao5ySs27aU/edit?usp=sharing

Szerkesztette: Löfli
több mint 9 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 884 — Steelers fan
Más: na ki szeretné, hogy megosszam az mlsz egy újabb faszságát, amit még nem kapott fel a sportsajtó? 😊 Csak kérnetek kell és jól értesültek lesztek 😛Szokol
Say no to biszem-baszom😊 Mondjad, fel akarom magam húzni 😊NB2
Nagy dologra azért nem kell számítani, de tökéletesen jellemzi kis hazai futballunk abszurditását:

Tavaly az utolsó őszi fordulóban (ami amúgy már a második tavaszi volt 😀 ) esett egy kis eső és szokás szerint Pakson elmaradt a Paks-Nyíregyháza mérkőzés a pálya használhatatlansága miatt. A pogácsazabálók február 21-ére tűzték ki a meccs pótlását. Igen ám, csak hogy az MLSZ szabályzata azt mondja ki, hogy a mérkőzés pótlásakor csak azok a játékosok léphetnek pályára, akik az eredeti meccs időpontjában is a csapat igazolt játékosai voltak. Kit érdekel, hogy azóta már eltelt 3 hónap és és lement egy átigazolási időszak? Egy megoldás lehetett volna, ha mérkőzés pótlását az átigazolási időszak után pótolják (február 24), de ugye nagyon fontos volt, hogy 3 nappal korábbi időpontot írjon ki az mlsz a pótlásra.

Na most a paksi helyzetet nem ismerem, de Nyíregyházán az őszi keretből maradt 3 kapus és 9 mezőnyjátékos (ráadásul innen 1 sérült, 1 pedig eltiltott). Így jelen állás szerint 6 nap múlva 9 mezőnyjátékossal (köztük két kapussal) és csere nélkül kezdjük majd el a meccset, mint ahogy a megyei 2-ben szokás.

No, szép történet? 😊
több mint 9 éve
alatriste Green Bay Packers Florida State Seminoles 11 082 — Ha nincs más hátra jöhet az Anderson vezércsel.
Daniel in the House! B-) he was back!
Ha egészéges marad, és ez a német (török) - slovák - francia védő 3as továbbra is elég stabil tud maradni, a végén még tényleg lehet majd reménykedni, abban a BL helyben.


Liverpool Fc fan
több mint 9 éve
Toca Minnesota Vikings 18 733 — Vikings fan
Most komolyan azon megy a vita, hogy a Bayernnél van 3 sztár ember aki saját nevelés a Realban meg 2 ? 😀
Perez hülye, de ez van,mondjuk sose értettem mért zavarja az az embereket Magyarországról hogy a Real hány milliót basz el.
több mint 9 éve
NB2 New England Patriots 22 120 — nabege2@yahoo.com
Más: na ki szeretné, hogy megosszam az mlsz egy újabb faszságát, amit még nem kapott fel a sportsajtó? 😊 Csak kérnetek kell és jól értesültek lesztek 😛Szokol
Say no to biszem-baszom😊 Mondjad, fel akarom magam húzni 😊
több mint 9 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 862 — farkas.l.zoltan@gmail.com
és neked mondanak az évszámok valamit, jóember?ZERO_L
Csak szólok, de Casillas is 99-ben debütált a csapatban, nade kicsire nem adunk.
Cambiasso itt sosem volt meghatározó játékos, Hülyeség volt eladni, de igazán kiteljesedni csak az Interben tudott.

Eleve nem értem milyen gondolat mentén vezeted végig a saját nevelés--> beépül a nagyokhoz ----> klasszis lesz gondolatot.

Klasszikus saját nevelés, akik végül nem sokra vitték a nagy csapatban, és jelenleg épp az általad ajnározott PL-ben meghatározó emberek: Soldado, Negredo, Mata, Javi Garcia, Filipe például.

De, ha már Cambiassot bevetted "nagylelkűen", Marcelot, Ramost például miért hagytad ki? Vagy ugyan úgy Özilt, Di Mariat?

De legyen igazad, a Real egy mocskos zsoldos csapat, csupa idegenlégióssal.flzoli
ha neked el kell magyarázni a különbséget, a között hogy vkit 10-15 évesen igazol egy csapat, "kineveli" és a között hogy megveszi 18 évesen de egy percet sem játszik az ifi csapatban, akkor szerintem nincs miről beszélni...

de az aláhúzott részen megint hangosan felvisítottam, szóval szerintem hagyjuk ezt itt abba
Soldado mint PL-ben meghatározó játékos xD xD ez jó volt 😀😀 😀😀 #mademyday2.0ZERO_L
Igen, mert egy játékos 18 évesen teljesen kész van, onnantól csak lefele vezet az út. Ha nem a hülyeségeidet hoznád, hanem értelmesen elmondanád, hogy mondjuk az UEFA által elismert "saját nevelésű játékos"-ra gondolsz, akkor talán lehetne arról beszélni, hogy ki vitte valamire.

Soldado: 28 Millió euróért ment a Tham-hez, ami nem épp kiegészítő játékos kategória. Főleg egy nem top klubnál. Az, hogy életében nem ért annyit, és ultra pocsékul játszik ha játszik, más dolog.

Negredo: Amíg le nem sérült, a ManCityben sorjában rugdosta a gólokat, utána semmi, az tény

Filipe Luis TOP3-as balhátvéd volt az Atma-ban, hogy jelenleg a Chesea-ben mit alkot nem tudom, de a "világ legjobb" bajnokságában sem lehet akkora kókler.

Nade nekem ennyi bőven elég volt ebből az értelmetlen "vitából", én voltam a hülye, hogy felültem a trollkodásnak. Pats topicban edződött emberrel badarság leállni érdemi vitára

több mint 9 éve
ZERO_L New England Patriots 4 379 — situational football
és neked mondanak az évszámok valamit, jóember?ZERO_L
Csak szólok, de Casillas is 99-ben debütált a csapatban, nade kicsire nem adunk.
Cambiasso itt sosem volt meghatározó játékos, Hülyeség volt eladni, de igazán kiteljesedni csak az Interben tudott.

Eleve nem értem milyen gondolat mentén vezeted végig a saját nevelés--> beépül a nagyokhoz ----> klasszis lesz gondolatot.

Klasszikus saját nevelés, akik végül nem sokra vitték a nagy csapatban, és jelenleg épp az általad ajnározott PL-ben meghatározó emberek: Soldado, Negredo, Mata, Javi Garcia, Filipe például.

De, ha már Cambiassot bevetted "nagylelkűen", Marcelot, Ramost például miért hagytad ki? Vagy ugyan úgy Özilt, Di Mariat?

De legyen igazad, a Real egy mocskos zsoldos csapat, csupa idegenlégióssal.flzoli
ha neked el kell magyarázni a különbséget, a között hogy vkit 10-15 évesen igazol egy csapat, "kineveli" és a között hogy megveszi 18 évesen de egy percet sem játszik az ifi csapatban, akkor szerintem nincs miről beszélni...

de az aláhúzott részen megint hangosan felvisítottam, szóval szerintem hagyjuk ezt itt abba
Soldado mint PL-ben meghatározó játékos xD xD ez jó volt 😀😀 😀😀 #mademyday2.0


(Filipe 1 évet ha volt, a Castillaban egyébként Braziliában meg 1 évet az Ajaxnál nevelkedett, Ramos Sevillában nevelkedett és a nagy csapatban eltöltött egy év után igazolta a Real-hoz, totál semmi köze az utánpótlásotokhoz)



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 9 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 884 — Steelers fan
és neked mondanak az évszámok valamit, jóember?ZERO_L
Csak szólok, de Casillas is 99-ben debütált a csapatban, nade kicsire nem adunk.
Cambiasso itt sosem volt meghatározó játékos, Hülyeség volt eladni, de igazán kiteljesedni csak az Interben tudott.

Eleve nem értem milyen gondolat mentén vezeted végig a saját nevelés--> beépül a nagyokhoz ----> klasszis lesz gondolatot.

Klasszikus saját nevelés, akik végül nem sokra vitték a nagy csapatban, és jelenleg épp az általad ajnározott PL-ben meghatározó emberek: Soldado, Negredo, Mata, Javi Garcia, Filipe például.

De, ha már Cambiassot bevetted "nagylelkűen", Marcelot, Ramost például miért hagytad ki? Vagy ugyan úgy Özilt, Di Mariat?

De legyen igazad, a Real egy mocskos zsoldos csapat, csupa idegenlégióssal.flzoli
Én a vitátokba nem szólok bele, mert már vagy 5-6 éve nem nézem ezt a nemzetközi szart, de Ramos nem Sevilla nevelés?

Más: na ki szeretné, hogy megosszam az mlsz egy újabb faszságát, amit még nem kapott fel a sportsajtó? 😊 Csak kérnetek kell és jól értesültek lesztek 😛
több mint 9 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 347 — Invisible man
Uristen ti ilyeneken vitatkoztok miközben a Bayern 8-at gurított Stieberéknek 😀

Ezen meg kikészültem 😀


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 9 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 862 — farkas.l.zoltan@gmail.com
és neked mondanak az évszámok valamit, jóember?ZERO_L
Csak szólok, de Casillas is 99-ben debütált a csapatban, nade kicsire nem adunk.
Cambiasso itt sosem volt meghatározó játékos, Hülyeség volt eladni, de igazán kiteljesedni csak az Interben tudott.

Eleve nem értem milyen gondolat mentén vezeted végig a saját nevelés--> beépül a nagyokhoz ----> klasszis lesz gondolatot.

Klasszikus saját nevelés, akik végül nem sokra vitték a nagy csapatban, és jelenleg épp az általad ajnározott PL-ben meghatározó emberek: Soldado, Negredo, Mata, Javi Garcia, Filipe például.

De, ha már Cambiassot bevetted "nagylelkűen", Marcelot, Ramost például miért hagytad ki? Vagy ugyan úgy Özilt, Di Mariat?

De legyen igazad, a Real egy mocskos zsoldos csapat, csupa idegenlégióssal.

több mint 9 éve
ZERO_L New England Patriots 4 379 — situational football
és neked mondanak az évszámok valamit, jóember?



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 9 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 862 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Nem vettem egy kalap alá, csak felsoroltam az akkori saját neveléseket, akik azért szerephez jutottak abban az idényben, mert te csak Casillas-t és Carvajal-t említetted. Ahogy többen is utaltak rá, kifutott utánpótlás generációja nagyon sok csapatnak volt/van/lesz. Most épp a Bayern "szerencsés", 1-2 év múlva lehet megint a Realnál érik be jó pár sztár kaliber.

De mindegy is, mert úgyis a végletekre hegyezel ki mindent.flzoli
ne haragudjál, de végletekben max te gondolkozol... én azért Casillas-szal és Carvajal-lal számoltam mert őket nevezhetjük meghatározónak, nem perem emberek, akiknek alig van közük a kezdőhöz(ahogy a másik oldalon sem számoltam ezeket)
lehet tele a Real 23 fős kerete ifiből felhozott játékosokkal, ha a 11-13 meghatározó(=fix kezdő) labdarúgód mid összevásárolt sztár...

ezen a "megint"-en hangosan felröhögtem 😀 a Real totál nem az utánpótlásból él, milyen megint? mikor volt legutóbb, mikor azt lehetett mondani, hogy na itt egy jó madridi utánpótlás generáció???
az utóbbi 15 évben őket termeltétek ki, akik nemzetközi szinten is meg tudták ugrani a komoly mércét:
Casillas
Cambiasso (22 évesen játszotta első meccsét a nagyoknál, 2 év Castilla majd 4 év argentin kitérő után, de egye fene legyen ő is kinevelt világsztár)
Juanfran (aki most az atma-ban keseríti volt csapatát, 10 meccsnél többet játszott a nagy csapatban? világsztár?)
Mata (egy percet nem játszott a felnőtt csapatban)

éééés ennyi... 15 év alatt

biztos csak a szerencsével van a probléma, amiért kettő(!) darab olyan klasszis játékost sikerült kinevelni, aki a nagy csapat hasznára vált?

pontosan a Perez-i felfogás az a mi gátat szab az egész utánpótlásnak, nem tud egy fiatal sem kibontakozni, mert nem kap elég lehetőséget, a Real-nál eredmény kell, és ha ezt nem tudod 17-18-19 évesen hozni, akkor bizony egy másodperc alatt el leszel felejtve
de ott ahol, egy Özilt vagy egy DiMariát "beáldoznak" mert éppen jön a spanyol "szuper irányító"-nak kinevezett Isco, vagy mert a VB "felfedezettjét" csak azért is el kell hozni Hámesz személyében(aki szintén irányító), akkor egy ifi nem is tudom miben reménykedik, ennek a norvég szuper tininek is fel van adva a lecke (ráadásul ha jól tudom irányítót játszik ő is)ZERO_L
Raul, Guti neve mond neked valamit jóember?

Igen, az a cirka 130 millió, amennyit az Özil-Di Maria üzleten a Real akasztott biztos semmi

több mint 9 éve
ZERO_L New England Patriots 4 379 — situational football
Nem vettem egy kalap alá, csak felsoroltam az akkori saját neveléseket, akik azért szerephez jutottak abban az idényben, mert te csak Casillas-t és Carvajal-t említetted. Ahogy többen is utaltak rá, kifutott utánpótlás generációja nagyon sok csapatnak volt/van/lesz. Most épp a Bayern "szerencsés", 1-2 év múlva lehet megint a Realnál érik be jó pár sztár kaliber.

De mindegy is, mert úgyis a végletekre hegyezel ki mindent.flzoli
ne haragudjál, de végletekben max te gondolkozol... én azért Casillas-szal és Carvajal-lal számoltam mert őket nevezhetjük meghatározónak, nem perem emberek, akiknek alig van közük a kezdőhöz(ahogy a másik oldalon sem számoltam ezeket)
lehet tele a Real 23 fős kerete ifiből felhozott játékosokkal, ha a 11-13 meghatározó(=fix kezdő) labdarúgód mid összevásárolt sztár...

ezen a "megint"-en hangosan felröhögtem 😀 a Real totál nem az utánpótlásból él, milyen megint? mikor volt legutóbb, mikor azt lehetett mondani, hogy na itt egy jó madridi utánpótlás generáció???
az utóbbi 15 évben őket termeltétek ki, akik nemzetközi szinten is meg tudták ugrani a komoly mércét:
Casillas
Cambiasso (22 évesen játszotta első meccsét a nagyoknál, 2 év Castilla majd 4 év argentin kitérő után, de egye fene legyen ő is kinevelt világsztár)
Juanfran (aki most az atma-ban keseríti volt csapatát, 10 meccsnél többet játszott a nagy csapatban? világsztár?)
Mata (egy percet nem játszott a felnőtt csapatban)

éééés ennyi... 15 év alatt

biztos csak a szerencsével van a probléma, amiért kettő(!) darab olyan klasszis játékost sikerült kinevelni, aki a nagy csapat hasznára vált?

pontosan a Perez-i felfogás az a mi gátat szab az egész utánpótlásnak, nem tud egy fiatal sem kibontakozni, mert nem kap elég lehetőséget, a Real-nál eredmény kell, és ha ezt nem tudod 17-18-19 évesen hozni, akkor bizony egy másodperc alatt el leszel felejtve
de ott ahol, egy Özilt vagy egy DiMariát "beáldoznak" mert éppen jön a spanyol "szuper irányító"-nak kinevezett Isco, vagy mert a VB "felfedezettjét" csak azért is el kell hozni Hámesz személyében(aki szintén irányító), akkor egy ifi nem is tudom miben reménykedik, ennek a norvég szuper tininek is fel van adva a lecke (ráadásul ha jól tudom irányítót játszik ő is)



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 9 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 689
ez a WBA-WHU meccs engem meglep, nem tudom ki hogy van veleNegritis
Ezen a meccsen is végig egy régi kérdés motoszkált a fejemben: Big Sam hogy a szöszben lehet a mai napig PL csapat menedzsere?
több mint 9 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 862 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Magyarán ha Perez 2000-ben nem veszi meg Figo-t, akkor most vígan 10-20 milliókat adnának az arabok egy CR-ért mondjuk. Ühüm....
Az analógiádnál maradva:
saját nevelések: Casillas, Carvajal, Morata, Jesé, Arbeloa, Diego López, Nacho Fernández (+ Marcelo, Varane 18 éves kora óta Realos, az már Barca léptékben mérve saját nevelés)
normális értékben(!!!) vett sztárok: Isco, Benzema, Modric, Alonso
kinevelkedett játékosok: Ramos, Pepe, Di Maria,

Én nem látom azt a bazi nagy különbséget....flzoli
igen, pontosan erre utaltam, sőőt még a Közel-Keleten is béke lenne... (de nyilván én vagyok a retardált ._. )


végül is fel lehet sorolni az összes Castilla-st is, akik kaptak legalább 1 percet a nemzeti kupasorozatban...
azért remélem érzed a különbséget, mikor egy kalap alá veszed a perceket kapó Jese meg Morata-kat egy világsztár Müllerrel, Schweinsteigerrel, Lahmmal
darabszámban tényleg nincs nagy lemaradása a Real-nak, csak minőségben óriási a kontrasztZERO_L
Nem vettem egy kalap alá, csak felsoroltam az akkori saját neveléseket, akik azért szerephez jutottak abban az idényben, mert te csak Casillas-t és Carvajal-t említetted. Ahogy többen is utaltak rá, kifutott utánpótlás generációja nagyon sok csapatnak volt/van/lesz. Most épp a Bayern "szerencsés", 1-2 év múlva lehet megint a Realnál érik be jó pár sztár kaliber.

De mindegy is, mert úgyis a végletekre hegyezel ki mindent.

több mint 9 éve
ZERO_L New England Patriots 4 379 — situational football
Magyarán ha Perez 2000-ben nem veszi meg Figo-t, akkor most vígan 10-20 milliókat adnának az arabok egy CR-ért mondjuk. Ühüm....
Az analógiádnál maradva:
saját nevelések: Casillas, Carvajal, Morata, Jesé, Arbeloa, Diego López, Nacho Fernández (+ Marcelo, Varane 18 éves kora óta Realos, az már Barca léptékben mérve saját nevelés)
normális értékben(!!!) vett sztárok: Isco, Benzema, Modric, Alonso
kinevelkedett játékosok: Ramos, Pepe, Di Maria,

Én nem látom azt a bazi nagy különbséget....flzoli
igen, pontosan erre utaltam, sőőt még a Közel-Keleten is béke lenne... (de nyilván én vagyok a retardált ._. )


végül is fel lehet sorolni az összes Castilla-st is, akik kaptak legalább 1 percet a nemzeti kupasorozatban...
azért remélem érzed a különbséget, mikor egy kalap alá veszed a perceket kapó Jese meg Morata-kat egy világsztár Müllerrel, Schweinsteigerrel, Lahmmal
darabszámban tényleg nincs nagy lemaradása a Real-nak, csak minőségben óriási a kontraszt



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 9 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 862 — farkas.l.zoltan@gmail.com
A legjobbakat a leggazdagabbak veszik meg jelenség baromira nem egyedi jelenség, és nem is csak a focira igaz. De ha már Real, már a Puskás féle csapat is egy "összevásárolt" brigád volt. És tudtommal a világverő Milan, Barca, Bayern, MU stb. csapatokat sem a színtiszta utánpótlás vitte el a csúcsigflzoli
nem egyedi, csak a Real(vagy nevezzük Perez-nek) kezdte először egy másik szintre emelni ezt, majd az olajosok nyomták "fullba a kretént", ahol már legjobbnak se kellett lenni, kilóra vették a kicsit is felhypeolt játékosokat

nézd meg az triplázó MU-t vagy a Bayern-t messze több saját nevelése volt a BL döntőn, mint mondjuk a Real-nak, ahol Casillas és Carvajal volt
a nagy különbség ott van, hogy a saját nevelések mellett normális értékben(!!!) vett sztárok vannak mint Robben, Ribery és a német bajnokságból kinevelkedett igen hasznos játékosok mint Mandzukic vagy Dante
a Real-nál meg ott van CR-Bale páros akik együtt többet érnek mint a spanyol bajnokságból 16 csapatnak a kerete (a PL-ből meg 13 csapaténak)....

Erre tényleg nem lehet mit mondani, csak azt:

Micsoda teljesítményflzoli
ZERO_L
Magyarán ha Perez 2000-ben nem veszi meg Figo-t, akkor most vígan 10-20 milliókat adnának az arabok egy CR-ért mondjuk. Ühüm....
Az analógiádnál maradva:
saját nevelések: Casillas, Carvajal, Morata, Jesé, Arbeloa, Diego López, Nacho Fernández (+ Marcelo, Varane 18 éves kora óta Realos, az már Barca léptékben mérve saját nevelés)
normális értékben(!!!) vett sztárok: Isco, Benzema, Modric, Alonso
kinevelkedett játékosok: Ramos, Pepe, Di Maria,

Én nem látom azt a bazi nagy különbséget....

több mint 9 éve
Toca Minnesota Vikings 18 733 — Vikings fan
A legjobbakat a leggazdagabbak veszik meg jelenség baromira nem egyedi jelenség, és nem is csak a focira igaz. De ha már Real, már a Puskás féle csapat is egy "összevásárolt" brigád volt. És tudtommal a világverő Milan, Barca, Bayern, MU stb. csapatokat sem a színtiszta utánpótlás vitte el a csúcsigflzoli
nem egyedi, csak a Real(vagy nevezzük Perez-nek) kezdte először egy másik szintre emelni ezt, majd az olajosok nyomták "fullba a kretént", ahol már legjobbnak se kellett lenni, kilóra vették a kicsit is felhypeolt játékosokat

nézd meg az triplázó MU-t vagy a Bayern-t messze több saját nevelése volt a BL döntőn, mint mondjuk a Real-nak, ahol Casillas és Carvajal volt
a nagy különbség ott van, hogy a saját nevelések mellett normális értékben(!!!) vett sztárok vannak mint Robben, Ribery és a német bajnokságból kinevelkedett igen hasznos játékosok mint Mandzukic vagy Dante
a Real-nál meg ott van CR-Bale páros akik együtt többet érnek mint a spanyol bajnokságból 16 csapatnak a kerete (a PL-ből meg 13 csapaténak)....

Erre tényleg nem lehet mit mondani, csak azt:

Micsoda teljesítményflzoli
ZERO_L
Bayernnek volt 3 saját nevelése hűha mennyivel több, sőt mivel Morata beállt 3 volt a Realnak is (sőt a padon még ült Arbeloa az már 4 😛 ).
MANUnak összejött egy rohadt jó évjárat ahogy a Barcának is, de ha most megnézed kb 2 saját nevelésű játékosuk van. Azért az nagyon ritka már hogy sok saját nevelésű legyen egy csapatban.

Ettől függetlenül, én nem bírom Perezt és az esztelen megalomán költekezését, de amíg felülről ez ne melsz beszabályozva mindig lesznek ilyenek.
több mint 9 éve
ZERO_L New England Patriots 4 379 — situational football
ez a Wolfsburg idén nem viccel...

Naldo jobbosa keményen elsült:
 pbs.twimg.com/tweet_video/B90FzDGIYAEqpwp.mp4



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 9 éve
ZERO_L New England Patriots 4 379 — situational football
A legjobbakat a leggazdagabbak veszik meg jelenség baromira nem egyedi jelenség, és nem is csak a focira igaz. De ha már Real, már a Puskás féle csapat is egy "összevásárolt" brigád volt. És tudtommal a világverő Milan, Barca, Bayern, MU stb. csapatokat sem a színtiszta utánpótlás vitte el a csúcsigflzoli
nem egyedi, csak a Real(vagy nevezzük Perez-nek) kezdte először egy másik szintre emelni ezt, majd az olajosok nyomták "fullba a kretént", ahol már legjobbnak se kellett lenni, kilóra vették a kicsit is felhypeolt játékosokat

nézd meg az triplázó MU-t vagy a Bayern-t messze több saját nevelése volt a BL döntőn, mint mondjuk a Real-nak, ahol Casillas és Carvajal volt
a nagy különbség ott van, hogy a saját nevelések mellett normális értékben(!!!) vett sztárok vannak mint Robben, Ribery és a német bajnokságból kinevelkedett igen hasznos játékosok mint Mandzukic vagy Dante
a Real-nál meg ott van CR-Bale páros akik együtt többet érnek mint a spanyol bajnokságból 16 csapatnak a kerete (a PL-ből meg 13 csapaténak)....

Erre tényleg nem lehet mit mondani, csak azt:

Micsoda teljesítményflzoli



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 9 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 862 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Ahogy úgy is "pumpálhatom valamibe a pénzt", hogy nem vásárlom meg kompletten. Pontosan erről (is) szól a világ futballja évek óta, a Real és a hasonló nevesebb klubok elhitetik szurkolóikkal, hogy függetlenek maradtak ettől a tőkétől (mert csak ilyen cselziket és manszitiket vehetnek meg az arabok ám!), de aki ezt elhiszi...
baggio
Nem értem a szurkolóknak ehhez feltétlen mi köze lenne. Nem tudom, mitől lenne egy fanatikus Real szurkoló kevesebb mint egy hasonló Cardiff/Eibar/Aachen... szurkoló? Nem azért lett valaki madridista, mert meglátta az éves Forbes jelentéseket, és lett állandó erekciója a sok 0 láttán. Persze, nyílvám kívül álló szemmel egy hangos összevásárlás sokkal visszataszítóbb mint egy csendes, alulról építkezés, de az sosem fog tömegeket megmozgatni. Elhiheted, hogy a PL sem azért akaszt le akkora TV-s pénzeket, mert Caroll-ok és Barton-ok rohangálnak a pályán. Ezzel lehet hatni 10-20-30.000 akár 100.000 emberre, de sosem fogsz tudni milliókra hatni hosszabb távon.

Az meg szerintem ultra szánalmas, hogyha valakit csak a szimpátiája alapján megbélyegeznek valamiféle feltételezett viselkedésmóddal. A könnyen mozgó "divatszurkoló" réteget leszámítva egy Real "szimpla" szurkoló semmivel sem másabb, mint egy Liverpool szurkoló, még ha az utóbbiak "áldozat" képe és önerősítő kisebbségi-komplexusa sokkalta inkább működik is.

több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 931 — No es importante
Ahogy úgy is "pumpálhatom valamibe a pénzt", hogy nem vásárlom meg kompletten. Pontosan erről (is) szól a világ futballja évek óta, a Real és a hasonló nevesebb klubok elhitetik szurkolóikkal, hogy függetlenek maradtak ettől a tőkétől (mert csak ilyen cselziket és manszitiket vehetnek meg az arabok ám!), de aki ezt elhiszi...

ez okozza azt a problémát is, hogy az FA kupa még hagyján, de egy Ligakupa jobban érdekli a játékosokat mint az EL ( a BL más kérdés)Negritis
A fő ok az, hogy míg az FA kupában egyenlően részesülnek a csapatok a jegybevételekből és a tv-s pénzekből (a teljesítményhez mérten), addig a nemzetközi kupákban utóbbi egyfajta "market pool" alapján oszlik meg, tehát a tv-s piac nagyságától függően... Az EL-ben tavaly pl. a Swansea 4 millió eurót keresett a legjobb 32 közé jutással, a Lazio pedig 9.5-et.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 862 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Micsoda teljesítmény ez közel 2 milliárd euróból évente.... Hogy a pénzeszsák tulajokat ne is említsem.
flzoli
Mondja ezt egy Real drukker... #mademydayZERO_L
Ne légy már retardált, mikor volt olyan, hogy a Realt egy arab/orosz/amerikai pénzember pumpálta volna pénzzel?flzoli
azért mert nem olajsejkek pumpálták bele közvetlenül a pénzt (a normális szponzoráció szerintem nem ördögtől való), attól még a Real teremtette meg "a kilóra megveszek akárkit" jelenséget a 2000 évek elején és azóta sem nagyon változtatott ezen a felfogáson hála Perez úrnak, ez a "gazdasági" versenyelőny mennyiben más, mint az ami most zajlik angol kis csapatok és spanyol kis csapatok között??ZERO_L
A legjobbakat a leggazdagabbak veszik meg jelenség baromira nem egyedi jelenség, és nem is csak a focira igaz. De ha már Real, már a Puskás féle csapat is egy "összevásárolt" brigád volt. És tudtommal a világverő Milan, Barca, Bayern, MU stb. csapatokat sem a színtiszta utánpótlás vitte el a csúcsig

több mint 9 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 862 — farkas.l.zoltan@gmail.com
jó hát ez így no komment, ez már tényleg NSO-féle színvonal xD

"a szponzor és a tulajdonjog egy csapatnál két teljesen más fogalom" - persze, az arabok a milliárd eurókat pusztán jófejségből adják a Realnak, hogy mindenki megismerhesse a csodálatos országukat és annak fővárosát, Abu Dhabi-t, amúgy magasról tesznek rá, hogy milyen eredményeket ér el a csapat... lehet a WHU-WBA is meglepő, de ez a fajta szubjektivitás is mindig meg tud döbbentenibaggio
Nyílván okkal öntik a pénzt, de nehogy már egy mezen/stadionon/labdán lévő szöveg/embléma bármi egyenlő legyen egy csapat komplett megvásárlásával.

több mint 9 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 418 — The Mathematician
én ebből a vitából kiszálltam 😀
mindig elhatározom hogy reál-barca drukkerrel nem vitatkozom mert .... de aztán belemegyek és megbánom

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 931 — No es importante
jó hát ez így no komment, ez már tényleg NSO-féle színvonal xD

"a szponzor és a tulajdonjog egy csapatnál két teljesen más fogalom" - persze, az arabok a milliárd eurókat pusztán jófejségből adják a Realnak, hogy mindenki megismerhesse a csodálatos országukat és annak fővárosát, Abu Dhabi-t, amúgy magasról tesznek rá, hogy milyen eredményeket ér el a csapat... lehet a WHU-WBA is meglepő, de ez a fajta szubjektivitás is mindig meg tud döbbenteni


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal